I/SIM 74 Con Brazilianen als ploeg veel sterker BLESSURE SUURBIER VALT MEE REP: GEEN TERUGVAL Oranje in rol ambassadeur Te vroeg om te juichen Turbu- leuze dag Brazilië viert feest 55 Van Hanegem denkt nog niet aan wereldtitel GEORGE KNOBEL Wandelen Vandaag Schoenen Jongbloed Zingen HILTRUP Donderdag, de dag na Oranje's zege op Argentinië, was een turbuleu- ze dag in Hiltrup. Het leek wel of het sombere weer, de gestaag neervallende regen uit een asgrauwe lucht, ie dereen een beetje over zijn toeren joeg. In het Waldhotel in Hiltrup was het een zenu wachtig heen en weer lopen van zo'n honderdtal journa listen. Er was namelijk geen persinstuif. Op het program ma stond wel een ochtend training, na welke training de spelers de pers op het veld te woord zouden staan. Maar omdat de regen met bakken uit de lucht viel had Michels, om te beginnen, be sloten, dat alleen zij, die woensdag niet hadden ge speeld moesten trainen.Johan Neeskens en Arie Haan had den zich echter bij deze groep aangesloten, om toch hun spieren even los te lo pen. De andere spelers hieven in het hotel, dat zich gisteren voorbereidde op het bezoek van minister Frederichs (Ar beidszaken) die een vergade ring in het hotel zou bijwo nen. Omdat de wereldpers echter toch de spelers en Mi chels wilde spreken, wend de lounche van het hotel een voudig in beslag genomen. Directeur Hanz Krautkramer liep zenuwachtig van zaal tot zaal. De anders zo vriendelij ke man keek nors voor zich uit, maar een journalist weg te doen, dat durfde hij niet. Tenslotte, rond twaalf uur, loodste rij het gezelschap in een klein zaaltje, waar één voor één de spelers werden binnengesmokkeld. Plotseling verscheen dan Michels. Hij keek vreemd op toen hij het gezelschap persmensen toch binnen zag, maar ook hij durfde geen onvertogen woord te laten vallen. Wel bleek hij ditmaal niet zo be reidwillig als anders de hem1 gestelde vragen te beant woorden. Hij had trouwens ook een ontvangst op het stadhuis van Münster afgelast. Hij, Michels, en vier spelers wer den daar gistermiddag door de burgemeester verwacht voor een ontvangst, in de zaal waarin ook koninging Juliana tijdens haar bezoek aan Duitsland werd ontvan gen. De bedoeling was dat Michels en de spelers er het gastenboek zouden tekenen, maar het feest ging niet door. Ook verscheidene spelers lie ten gisteren duidelijk mer ken niet in hun sas te zijn met het onverwachte bezoek van zoveel journalisten. Om dat zij dinsdag -al hun me ning hadden gegeven over Argentinië, Oost-Duitsland en Brazilië, werden zij ditmaal geconfronteerd met vragen als „Hoe vinden jullie hier het mineraalwater" (Een Duitse journalist), „Hoe vaak moeten jullie per dag naar het toilet?" (Een Spaans journalist), en: „Heeft Cruijff ook gespeeld giste ren Hij speelde toch niet in de spits?" (Een Braziliaanse Journalist). Tenslotte werd Cruijff nog eens geïnterviewd voor de Duitse tv. De laatste vraag aan hem gericht luidde: „Welke tegenstander hoop je te ontmoeten in de finale?" Cruijff, bloedserieus: „Au stralië, maar dat is jammer genoeg al naar huis". Door Harry Vermeulen Jack Arentsen Theo Vaessen MICHELS: BRAZILIË GEVAARLIJI Van de zijde van de pers bestond er gisteren grote be langstelling voor Wim Suurbier. (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Wim Sunr. bier, de rechter verdediger van wereldklasse, over weegt na de wereldkampi oenschappen te stoppen met voetballen. Hoewel hij nog twee jaar onder con tract staat bij Ajax, heeft hij voor zichzelf genoeg redenen om zijn carrière vroegtijdig te beëindigen. Hoewel hij zegt dat zijn beslissing niets met Ajax heeft te maken, is het wel duidelijk dat hij zich moei lijk kan verenigen met het beleid dat het bestuur van de Amsterdamse club de laatste tijd heeft gevoerd. Het Is Suurbier een doorn In het oog dat Ajax niet alleen Jolrnn Cruyff heeft laten vertrekken, maar nu ook voor Johan Neeskens de deur naar Spanje heeft geopend. Hij zegt: „Ajax had beter moeten investeren om zijn klassespelers te kunnen be houden. Iedereen weet toch dat men Cruyff en Neeskens had kunnen behouden. Oh, ik gun het de jongens best dat zij de kans hebben aangegre pen, maar wij zitten met de naweeën te kijken". Gistermiddag vertoefde Ajax-manager Hans Kraay in Hiltrup om met Suurbier van gedachten te wisselen en zijn voorwaarden aan te horen. Ook hij zou een pakket voor waarden bij zich hebben om Suurbier om te turnen. .,Dan moeten die voorwaarden wel uiterst gunstig zijn, wil ik van idee veranderen", aldus Suurbier, die inmiddels heeft afgezien om zijn „zaak' voor te leggen aan een arbitrage commissie. In zijn geval lijkt de kans namelijk zeer gering dat deze commissie positief zal beschikken, omdat geen club in Europa miljoenen zal betalen voor een 23-jarige verdediger. „En och", lacht Suurbier, „Maya zal het heus niet erg vinden als ik met voetbal zou stoppen". Inmiddels stijgt de ster van Suurbier als verdediger. Hij reageert hier echter bescheiden op: „Ik speel goed, omdat het hele elftal goed speelt. Maar een groot deel van ons goede spel is te danken aan Rinus Michels. Hij heeft er voor gezorgd dat de meeste spe lers nu weten wat profvoet baller zijn wezenlijk te betekenen heeft. Michels praat niet veel, maar wat hij zegt is steekhoudend. Van daar ook dat het in onze groep gemoedelijk en ge makkelijk toegaat. Tot nu toe hebben we goed verde digd omdat we elkaar achter tijdig waarschuwen en op vangen. En we hebben een uiterst goede doelman. Jong bloed is de meest geschikte voor dit elftal. Hij is van het type Bals. vooral als je aan vallend voetbal speelt, heb je een dergelijk type doelman nodig". Er was gisteren veel aan dacht voor de linker knie van Wim Suurbier, die inval ler Glarla met zijn schoen bewerkte. Het was een wraakoefening van Glarla. omdat Suurbier hem eerder, in de buurt van het straf schopgebied, min of meer na trapte, voor welke acfie Suurbier dan ook een gele kaart kreeg. De blessure van Wim lijkt mee te vallen. Gistermorgen besloot de medische staf van Oranje dan ook dat foto's maken niet nodig was. „En daar vertrouwen we dan maar op", zei Suurbier. „De medische staf heeft het tot nu v.oe voortreffelijk gedaan. Ik heb wel nog pijn aan mijn knie. Het was natuur lijk boontje om loontje. Daarom veroordeel ik die Argentijn dan ook niet. Met nog drie dagen rust, denk ik wel, dat ik zondag weer he lemaal hersteld ben". Dat hopen zijn collega's ook, ze hebben hem in het ko mende karwei tegen Oost- Duitsland hard nodig. „De Oostduitsers", meent Wim Suurbier, „hebben ook een elftal dat stoelt op eenheid en conditie. De spelers van gen eikaar ook goed op. En voor dit toernooi is dat van onschatbare waarde". (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Voor Rinus Michels is het vrij duide lijk. Brazilië is uit de groep waarin Nederland nu speelt de gevaarlijkste concurrent van Nederland in de race om de eerste plaats van de tweede finale- groep. Michels zei er zich veertien dagen geleden al over te hebben verwonderd dat iedereen de kansen van Brazilië zo laag aansloeg na de openingswedstrijd tegen Joegoslavië. Michels: „De complete wereldsportpers heeft toen geschreven dat Brazilië had afgedaan. Men haalde steeds herinneringen op aan het elftal dat in 1970 in Mexico wereldkampioen is gewor den, maar dat is fout. Mexi co is vier jaar geleden en die ploeg van toen bestaat niet meer. Er heeft zich in middels een heel ander Bra zilië gepresenteerd. Voetbal- technisch zijn de Brazilia nen misschien wel wat min der en ze missen ook een spelbepalende figuur als Pe- le. Allemaal toegegeven, maar er werd niet gekeken naar het feit dat Brazilië als ploeg veel sterker is gewor den. Het is een eenheid die enorm goed verdedigd. Het feit dat ze geen enkel tegen doelpunt hebben bewijst dat reeds". Michels die zich nog nooit zo langdurig over een toekomsti ge tegenstander had uitgelaten ais ditmaal over Brazilië, voert nog meer verontschuldigingen aan waarom naar zijn mening Brazilië de eerste wedstrijd niet zo best uit de verf is gekomen. „Brazilië kwam als de wereldkampioen in Duits land en. iedereen verwachtte veel te men. Dat is tegenge vallen, maar de Joegoslaven daarentegen zijn erg meege vallen. Ze speelden die ope ningswedstrijd sterk. Het zijn allemaal factoren waar trai ners die midden in het voetbal zitten rekening mee houden. Anderen gaan eahter op het eerste gezicht af en geven dan een oordeel dat achteraf ge zien niet blijkt te kloppen". Het feit dat Michels de lof trompet over Brazilië steekt, wil uiteraard niet zeggen dat hij de tegenstander van zon dag, Oost-Duitsland onder schat. „Het zal voor ons moei lijk worden om tegen de DDR het spel te bepalen zoals we in de andere wedstrijden heb ben gedaan. De Oostduiters zijn conditioneel erg sterk. Het komt omdat in die landen de leefwijze nog zodanig is dat de ménsen-tot Meer arbeid kunnen worden verplicht dan dat je hier van een profvoet baller kunt eisen. Ze worden gedwongen om conditioneel sterk te zijn. Maar de Oost duitsers hebben ook een te kort. Dat is tegen Brazilië ge bleken. In het veld zijn het meer robots dan voetballers. Ze beschikken over weinig improvisatievermogen en dit kan in een wedstrijd wel eens noodzakelijk zijn. De winst van de DDR tegen West- Duitsland zegt mij niets. De Duitsers overheersten het grootste gedeelte van de wed strijd. Maken ze een doelpunt, dan zie je een heel andere wedstrijd. Nu wordt er steeds gezegd dat Oost-Duitsland zo goed en tactisch heeft verde digd. Maar het is en blijft voetbal en het resultaat hangt van veel omstandigheden af". Slechts een klein probleem heeft Michels voor de wed strijd van zondag. Hij, die an ders zo nuchter tegenover de reacties van het publiek staat, zei het jammer te vinden dat er naar alle waarschijnlijkheid in Gelsenfcircren niet zoveel Nederlanders op de tribune zitten. „Het publiek is nuttig en het draait meestal om als een blad aan de boom, maar ditmaal was het toch wel erg positief wat de Nederlandse supporters gepresteerd heb ben. Ik hoop dat men van de KNVB uit iets kan regelen om aan meer kaarten te komen". Supervisor Rinus Michels: „Brazilië is een gevaarlijke concurrent". (Van onze speciale verslaggever) ILTRUP Johan Cruyff sloeg de spijker op zijn kop toen hij gisteren zei: „Waar w(j, elf spelers, mee bezig zijn, is de beste reclame die Nederland zich in het bui tenland kan wensen. Zelfs voor een mr. Van der Stoel, onze minister van Buiten landse Zaken, gaan nu vrij wel alle deuren open. Men weet in het buitenland nu waar hij vandaan komt En zo is het precies. De rol van ambassadeur, die Oranje speelt gaat de meest bizarre voorstellingen te boven. Het is gewoon niet met een pen te beschrijven hoe gek iedereen op het ogenblik in Duitsland is met Nederland en zijn to taal-voetbal. Het Duitse volk is sowieso al op de hand van Oranje, bejubelt zijn voetbal, en hoopt echt dat de finale, straks in München, zal gaan tussen hun „Mannschaft" en Holland. Nederland, tot voor kort op deze aardbol alleen nog maar bekend door zijn boter, kaas, eieren en zijn tulpen en klom pen, is zich door die elf men sen, die als beroep het voet ballen hebben gekozen en om de zoveel dagen anderhalf uur in een oranje shirt en zwarte broek op een grasmat in Duitsland lopen, nu een be kendheid aan het verwerven die zijn weerga in de historie nauwelijks kent. De Griekse televisie-sportver slaggever, Ddmdtri Mirapoulos, 47 jaar oud, die alle wereld kampioenschappen na de tweede wereldoorlog van nabij heeft gevolgd, getuigde woens dagnacht voor het front van enkele Oranje-supporters, dat hij nog nooit zo'n mooi voet bal, zo weergaloos kundig, had gezien. Hij kwam woorden te kort om zijn bewondering te uiten en prees het Nederland se supporterslegioen. Hij ver telde: „Toen ik verslag moest geven van de wedstrijd, vroeg men mij vanuit Griekenland, waar men nog geen kleurente levisie heeft, welke mensen dat waren die allemaal in het zelfde uniform op de tribunes zaten. Toen ik zei: Dat zijn de Nederlandse supporters, viel er aan de andere kant een diepe stilte". Op de tribunes van het stadi on in Gelsenkirchen zaten op die toch gedenkwaardige woensdagavond twee Brazili aanse journalisten werkelijk hun ogen uit te kijken naar het voetbalgebeuren honderd meter beneden zich. Zij verte genwoordigen de krant „O Glo be" en maken deel uit van een team van dertien verslagge vers. „Van deze ploeg kan zelfs Brazilië nog veel leren. (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Johnny Rep had', voor hij aan het grote werk in Duitsland zou beginnen, nooit diurven dromen dat hij na vier duels de tweede plaats op de topscorerslijst zou bekleden. Maar nu hij vrijwel alle ande re WK-deelnemers via de tele visie aan het werk heeft ge zien, heeft hij een logische verklaring voor zijn opvallend optreden: „Ik heb nog geen uitgesproken favoriet voor de finale aan het werk gezien. Het valt me, eerlijk gezegd, allemaal een beetje tegen. Ik heb er nu, zeker na ons goede spel tegen de Argentijnen alle vertrouwen in dat we het ver zullen schoppen. Ten eerste zijn wij in de afgelopen we ken goed naar elkaar toege groeid. Ten tweede vind je m ons spel veel terug van het oude Ajax. Stel je toch eens voor dat we ook nog Barry Hulshoff bij de groep hadden gehad. Hij is toch ook een speler die vaak mee naar vo ren trekt en kan scoren. Toen wij m Amsterdam tegen de Argentijnen speelden en won nen, had ik er, diep in mijn hart, al vertrouwen in dat wij geen gek figuur in de we reldkampioenschappen zouden slaan". Toch is Johnny Rep nog niet helemaal tevreden. „We ma ken nog veel fouten", vindt hij. „We raken nog veel ballen kwijt, onder andere door ver keerde passes. En als het goed loopt, heb je snel de neiging je concentratie te verliezen. Daar waarschuwt Michels ook steeds voor. Meteen na een wedstrijd legt hij ook uit wel ke fouten je hebt gemaakt. Trouwens het ligt voor een groei deel aan Michels dat wij op dit moment zo goed draai en. Tijdens de komende drie wedstrijden verwacht ik dan ook geen sterke terugval. Er kan best nog een wedstrijd komen dat het minder gaat, maar bang ben ik er niet voor". Johnny Rep ls geweldig en thousiast over het middenveld van Oranje dat hij even eters acht als het Ajax-middenveld, oestaande uit Haan, Neeskens en Mühren. „Ik krijg van Wim Jansen de bal steeds keurig en op maat op de schoen gelegd. Als ik begin te lopen, dan noef ik niet eens om te kij- xen. Dan weet ik gewoon: di rect komt hij, de bal". (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Wim van Hanegem is met de Oranje captain Cruyff een van de meest gefilmde en geïnter viewde spelers van de Mi- chelsformatie. Binnen- en buitenlandse verslaggevers drommen met camera's en notitieboekjes rond „de Kromme", die blijft lacben. Nerveus is de Feyenoord- ster nooit. Althans naar buiten uit. Van Hanegem houdt zich ook niet zozeer bezig met het eventuele veroveren van een wereldkampioenschap. „Ik zie het nog steeds niet helemaal zitten. Er wordt bij ons ook nooit over gepraat. Onder elk aar dan. Wel met verslagge vers als je al die interviews leest. Maar ik ben nog niet zover. Daar ga ik pas aan denken als we eventueel straks hl de finale uitko men". Van Hanegem nog: „Je kan er wel gemakkelijk over den ken. Maar het is moeilijk. Omdat we nu met 40 van Argentinië hebben gewonnen, denkt iedereen dat we er al zijn. Maar vergeet niet dat de Brazilianen nog geen doelpunt tegen hebben", aldus een nuchtere Kromme. Nu de eerste wedstrijden in de finaleronde gespeeld zijn, krijgt men toch al een beetje een indru hoe de zaken lig gen. Joegoslavië bijvoorbeeld, zeer sterk spelend in de eerste ronde, ondervindt kennelijk de naweeën van de grote inspan ningen, Speciaal zaterdag te gen de Schotten schijnt de ploeg een flinke tik gekregen te hebben. Het herstel van Duitsland werd er duidelijk door in de hand gewerkt, hoe wel men kon vaststellen dat de rigoreuze veranderingen in het elftal duidelijk de strijd vaardigheid positief beïnvloed hebben. Dat de Polen met het kleinst mogelijke verschil van de Zweden wonnen, maar volgens de commentators in een niet al te beste wedstrijd, is voor mij het meest opmerkelijke feit van deze dag geweest. De Polen hadden voordien in elke wedstrijd geïmponeerd, en hoewel de Zweden erg sterk MM spelen, ze zijn normaal tr-ch niet de evenknie van de Po len. Ook hier vermoeidheids verschijnselen Brazilië heeft ook nu weer niet de grote klasse van we.eer gedemonstreerd. Tegen een DDR, dat kennelijk de wed strijd tegen West-Duitsiand nog in de benen had. Hoewel Zagalo terecht stelde dat een overwinning van 1-0 net zo belangrijk is als welke grote uitslag dan ook. Feit is dat de wereldkampioenen nog volop In de running blij ven, en daar zag het in het begin van dit toernooi met naai' uit. Hoewel het nog wat vroeg is orn nu al te juichen, is het toch wel duidelijk geworden dat Nederland in dit toernooi superieur voetbal speelt. Op jen ogenschijnlijk simpele wijze is de tegenstander als iet ware op de eigen helft opgesloten door een gevarieerd aanvalsspel dat een lust voor het oog is. Waar de laatte jaren het spelen voor het Ne derlands elftal door de spelers altijd maar gezien is als een verplicht nummer, dat even tussen de veel belangrijker olubwedstrijden afgewerkt moest worden, lijkt het of ae waarde van het spelen voor Oranje nu pas door de spelers ontdekt is. HILTRUP —De spelers van de A-groep van het Nederlands elftal hoef den gireren van Michels niet te trainen. De su pervisor maakte met de genen die zin hadden een wandeling door de bossen rondom het Waldhotel. De overigen bleven naar de tv kij ken, waarop beelden van onder andere Nederland- Argentinië en DDR-Bra- zilië werden herhaald. Liever had Michels ge zien dat geen enkele speler naar de tv had gekeken, want zo rede neerde hij, wanneer ze de DDR bekijken, heeft ieder voor zich een ei gen speelplan. Daarom had hij de tv-beelden al leen willen bekijken en zijn spelers aan de hand daarvan, en aan de hand van het rapport van Cor van der Hart, het tacti sche concept opleggen. HILTRUP Vandaag zal de kerngroep van Oranje tweemaal trai nen, in de ochtenduren om half elf en in de middag om half vier. De tweede training zal wat langer duren dan nor maal omdat er gisteren niet is getraind vanwege zware regenval en on weersbuien boven Hil trup. Het programma is als volgt: 9.01) uur ontbijt; 10.30 training; 13.00 uur lunch; 14.00 uur rust; 15.30 uur training; 18.15 persinstuif; 19.00 uur di ner en om 20.00 uur re creatie. HILTRUP Toen de spelets van het schaduw elftal van Oranje, aan gevuld met enkele A- spelers zoals Neeskens, Haan en Rijsbergen, gis termorgen in de stro mende regen op het trai ningsveld van Hiltrup arriveerden, bleek dat er geen schoenen vanuit het hotel waren meege komen. René van de Kerkhof, uiteraard onder politie bewaking, werd naar het Waldhotel teruggestuurd om voor zijn op kouse voeten wachtende colle ga's schoeisel te gaan halen. HILTRUP Dé Stoop, de voorzitter van FC Amsterdam, vertoefde gisteren in het Waldho tel van Hiltrup. Hij werd door de groep vriendelijk ontvangen en later sprak hij met Jan Jongbloed. De doelman van FC Amsterdam heeft plannen om het komend seizoen naar Ajax te gaan. Besloten is het gesprek met Ajax, zowel van de kant van Jongbloed als van FC Amsterdam, na afloop van de wereld kampioenschappen voort te zetten. HILTRUP Willem van Hanegem zingt voor een interland altijd ge trouw het Wilhelmus mee. De Kromme be weert dat hij door zijn zingen Neeskens en Krol ook heeft geïnspireerd om mee te doen. „En daar is nu ook de kleine Jansen nog bijgekomen' zei Van Hanegem. „Die is speciaal voor de lage noten". (Van onze speciale versla HILTRUP Brazilië verraste in 1 dens het werledkampio voetbal in Zweden wereld met een perfec voerd 4-2-4 systeem en lianen introduceerden e tal jaren later hun ben worden catenaccio e klaarden hiermee het gende voetbal tot de zame voetballeer. Nederland valt de eer dat het, in de vier we die het tot nu toe in reldtoernooi heeft een nieuwe dimensie steeds wisselende patr speltactiek en spel heeft toegevoegd. „C als totaalvoetbal", is die de laatste tijd stee wordt gebruikt, wordt getracht de opw speelwijze van de Or te ontleden. Een terechte oms waarvan de naam vo spreekt. Immers, op h van de Michels-brigad JAC VE i.Van BONN De KLM, sulaten en de Vereni West-Duitsiand zijn s* bureaus voor de Were den. Duitsers, die ma- hun elftal in Gelsenki foonlijnen heet lopen, noemde kantoren om raken. In hun angst op de dure sen te blijven zitten velen hun tickets vaak den de werkelijke prij maar deze zorg is volk overbodig, want talrijke derlanders staan al geree ze de felbegeerde papi uit de hand te rukken, giechelende Duitse secrel se van. de KLM, die z plezier had in deze plotse doorbraak van haar dage! sleur, antwoordde op vraag wat zij met de aan, den kaartjes deed: „Als je vertelt met welk kantoi heeft heeft gesproken, w het u wel verklappen, ai krijg ik op mijn kop. Off is het zo, dat wij de ka aan de KNVB moeten g maar de Nederlanders di mij komen bidden en sr erom, en als ze nu aardig dan verkoop ik de ka meteen door. Maar u ma schrijven wie u dit v heeft, hoor". De uitspraak van deze wekte dame bewijst enorm de chaos rond de k j es verkoop is geworden e slecht deze georgani werd voor de stadions, van men van tevoren niet weten welke elftallen er den spelen. Een secreta van het Duitse hoofdkai van de KLM in Franikfui zich overigens zeer tevr uitliet over het aantal aa boden kaartjes, zei nam op onze vraag: „Wij geven kaartjes aan de indtiatiefnc van dit originele idee, na lijk aan het reisbureau Roi in Hengelo". Hierop een woedend comr taar van KNVB-spreker E sitra in Hiltrup: „Dat is juijt datgene wait we niet len hebben want van reis reaius hebben we in dit I (Van onze speciale verslagge' RIO DE JANEIRO overwinning van 10, Brazilië op Oost-Duitsland haalde, is in het Zuidan* kaanse land met groot ent slasme begroet. Overal vuurwerk afgestoken. Auto bilisten gaven claxonconce en uit de ramen werden Joenen papiersnippers gei pen. In Brazilië is het vert wen dat het land voor de de maal wereldkamp wordt nog steeds ongesch Hoewel men er toch wel overtuigd is dat Nederland West-Duitsiand ook gi kanshebbers zijn. Het Australische voetbal tal is hij zijn terugkeer Sydney enthousiast ontvang Honderden supporters handtekeningen jagers omsti den de ploeg, toen die vliegveld van Sydney verl Aanvoerder Peter Wilson i klaarde: „Dat wij zo goed speeld hebben in West-Du tand was alleen te danken het publiek, dat ons in e wedstrijd voortreffelijk h< gesteund. Het leek wel of dereen voor ons was". Wil zet verder dat aanvaller A< «n Alstcn en hij verscheid lucratieve aanbiedingen h den gek eten van Duitse Engelse unit».

de Stem | 1974 | | pagina 14