VAKBONDEN NIET OP DE HOOGTE Toch werk in tapijtweverij G. Wullems winnaar veekeuring in Eede ZESKAMP IN HULST MET ACHT PLOEGEN GEMEENTE WH MOLEN IN GROENENDIJK OP LATEN KNAPPEN RAAD HULST KRIJGT HET DRUK MET BESTEMMINGSPLANNEN Voorkeu en aanlh program in omge verhoudi Milj BIJEENKOMSTEN OVER ZIEKENHUISKWESTIE Ook handtekeningenactie in Sint Jansteen Schietingen Vestdijkstraat deels gesloten Or Kot stad streek Terneuzen oenen kinderen Dinsdag 25 juni 1974 Dinsdag 25 juni 1974 (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN-GRAAUW Een relatief kleine groep inwoners uit Sint Jan steen heeft gisteren in het verenigingsgebouw kennis kunnen nemen van de bezwa. ren die de werkgroep behoud Ziekenhuis Hulst heeft tegen de mogelijke sluiting van het Sint Liduina Ziekenhuis. Werkgroepvoorzitter W. Bartz uit Sint Jansteen be. streed de stelling van een cen traal ziekenhuis in de Kanaal zone. De ongeveer veertig aan wezigen konden zich volledig verenigen met de gedachte, dat sluiting van het Hulster ziekenhuis voor de streek on aanvaardbaar zou zijn. Veel enthousiasme was er voor de handtekeningactie, die door Vrijwilligers in Sint Jansteen gevoerd zal worden. Zeventien aanwezigen toonden zich spon taan bereid met de lijsten rond te gaan in de eigen kern. Vanuit de zaal werden ver schillende vragen gesteld aan de mensen achter de tafel, overigens geen van allen zie kenhuis-deskundigen, maar gewoon verontruste streekbe woners. De arts L.J.A. Adnaansens uit Sint Jansteen zei veel te voelen voor het uitvechten van de ziekenhuiskwestie op het politieke vlak. De werkgroep achtte het niet de taak van het comité, de zaak op een derge lijke manier naar buiten te brengen. Vanuit de zaal werd ge vraagd of het Sint Liduinazle- kenhuis niet tot B-ziekenhuis Kon worden gemaakt. Een on mogelijkheid, zo werd uitge legd, omdat het aantal inwo ners van Zeeuwsch-Vlaande- ren daar zowiezo te klein voor is. De bijeenkomst verliep ui terst vlot en duurde slechts drie kwartier. Ook in Graauw werd een Informatie-avond belegd. Hiei was het pastoor Mangnus uit Nieuw-Namen, die als lid van de werkgroep de aanwezigen glashelder vertelde, waarom oost Zeeuwsch-Vlaanderen het ziekenhuis niet kan missen. De ideeën van de werkgroep vonden ook hier weerklank. Verschillende aanwezigen in het gemeenschapshuis gaven zich op voor de handtekening- actie. Vanavond wordt een infor matiebijeenkomst belegd in net dorpshuis van Terhole. Gesproken zal worden' door pastoor Van Putte. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Een beeld van de "keuring. In 't kort VEEL Roemeense Journalisten blijken door drastische bepei- kingen in de pers geen werk meer te hebben. Tot hoever de maatregelen zich uitstrekken Is echter niet bekend. SEDERT donderdagavond is de 86-jarige J. van Vegt uit een Arnhems rusthuis vermist. De man is 's avonds om acht uur weggegaan en niet meei teruggekeerd PREMIER Den Uyl heeft in het Westduitse plaatsje Anholt bij Kleef enige tijd met dt Westduitse bondskanselier Schmidt gesproken over een aantal actuele zaken. DE SJAH van Pende en zijn echtgenote zijn maandagmid dag in Parijs aangekomen voor een officieel bezoek van vijf dagen aan Frankrijk HET Tsjechoslowaakse hooggereohtshof heeft geen clementie willen verlenen aan de 23-jarige Olga Hepnarova, die in april door een Praagse rechtbank ter dood is veroor deeld wegens het met opzet doden van acht mensen. DE boekenstallen in het Euro pese hoofdkwartier van de Verenigde Naties in Geneve hebben Alexander Solzjenit- syns „Goelag archipel", waai. van vorige week in Zwitser land een franstalige uitgaaf op de markt verscheen, uit de handel genomen. (Van een onzer verslaggevers) EEDE 57 stuks vee don gen gistermiddag mee naar de eerste prijzen voor de veekeu ring de Biezen in Eede. De veekeuring was georganiseerd door de KPJ afdeling Eede. Op het bedrijf van de heer B. de Bare te Eede was het een drukte van belang. Voor de keurmeesters was het een heel karwei om de eerste prij zen te bepalen. Van de kant van het publiek was er veel (Van een onzer verslaggevers) HULST De KPJ houdt aanstaande zaterdag in samen werking met buurtvereniging Den Dullaert in Hulst een spectaculaire zeskamp tussen zes ploegen van de verschil lende KPJ-afdclingeii, een te am van de KPJ-zustervereni- ging PJZ uit Axel en een ploeg van de buurtvereniging Den Dullaert. De zeskamp wordt niet, zo als aanvankelijk was bepaald, op het Van Ceulenplein gehou den, maar op het terrein achter de sporthal. De gemeente haid bezwaar tegen de zeskamp op het Van Ceulenplein in ver band met mogelijke beschadi ging van jonge aanplant en het ontbreken van dranghek ken. De ploegen die meedoen komen uit Terhole, Lamswaar- de, Vogelwaarde, Graauw, Koewacht, combinatie Sint Jansteen-Westdorpe, Axel en Hulst. Van de zes nummers, dlie door de deelnemers moeiten worden afgewerkt, zijn er vier bekend; twee nummers wor den tot het laatste moment geheim gehouden, zodat geen enkele ploeg zich daarop kan voorbereiden. Toch zullen de teams het met de bekende nummers ook niet gemakke lijk hebben. Er wordt traditie, getrouw veel balanceerkunst, improvisatievermogen, conditie en een fikse dosis geluk ver eist. Het eerste nummer wordt vpick-up race" genoemd en bestaat uit een moeilijke snel heidstest. Twee deelneemsters nemen plaats op een draagt baar, die door andere ploegle den wordt gedragen. Er moe ten ergens tien blokjes worden opgeraapt, waarmee men naar het eind van een bepaald tra ject moet snellen. Vandaar gaat het met de blokjes, die uiteraard niet mogen vallen, terug naar de plaats waar de blokken werden opgeraapt. Het tweede spel heet „wa tertransport". Voor deze wed strijd wordt gebruik gemaakt van een horizontaal opgestelde aardappeltransportband. Er worden emmers water op ge plaatst, die aan het eind van de band met een plank moeten worden opgevangen. De em mers worden snel verplaatst en middels balanceerstokje op twee dragers gezet. Met de dragers wordt een zekere af stand afgelegd, waarna de restjles water, want meer zal het niet zijn, in een mand fles worden gekieperd. Het spel „auto-duwen" staat als derde genoteerd. Twee da mes nemen plaats in de auto, drie heren stellen zich aan de achterkant op. Hier is het de bedoeling dat de auto zo ver mogelijk vooruit wordt ge duwd. De duwende heren mo gen daartoe een aanloop van vijf meter nemen. Deze wed strijd wordt per ploeg twee maal gespeeld. Het vierde bekende spel is de „waterige wip". Twee deel nemers gaan aan weerszijden op de wip zitten, één staat er in het midden. Vanaf een hoog punt moet een emmer water worden afgepakt en via de man in het midden worden doorgegeven naar de derde wipper. De laatste gooit het water al wippende in een teil. De ploegen bestaan uit tien deelnemers: vier dames en zes heren. Gestart wordt om 18.30 uur. Tussen 21.00 en 21.30 uur is de manifestatie afgelopen. In de foyer van cultureel cen trum Den Dullaert wordt dan aansluitend een feestavond ge houden, waaraan iedereen die daar zin in' heeft, kan deelne- meii. De toegang is gratis. De muziek wordt verzorgd door „Disco Butterfly" uit Terhole. Tijdens de feestavond vindt de zeskamp-prijsuitreiking plaats en is er tevens de trek king van een loterij die ge houden wordt ter dekking van de onkosten. De organisatie heeft tijdens de zeskamp medewerking van de EHBO de brandweer (die het water zal aanslepen) en Stem-public-relations mede. werker Wim Hendriks. Het is de tweede maal dat ln Hulst een zeskamp wordt gehoudeh. Vier jaar geleden organiseerde men een derge lijk evenement ter gelegen heid van het vijftigjarig be staan van de voormalige mid delbare landbouwschool in Hulst. Het succes bleek toen zo groot, dat men overwoog het jaar daarop weer een zes kamp te houden. Technische en organisatorische problemen strooiden echter roet in het eten. belangstelling, meester A.L.S. Ook burge- Lockefeer van Aardenburg kwam met wet houder Bonte een kijkje ne men op het keuringsterreln. Hii sprak zijn bewondering uit voor het initiatief van de KPJ-afdeling uit Eede. De langzamerhand traditio neel geworden veekeuring be gon om half twee en eindigde rond half vijf. De kampieon werd tenslotte G. Wullems. De reserve kampioen werd L van Parijs. In de categorie stieren werd eerste Suzan Kemp van (i. Wullems, tweede U. Maas, derde Goeran van J. van Hai. Bij de kalfskoeien ging de eerste prijs in categorie 1 naai Sepke - van W. van Hecke. In categorie 2 was de eerste prijs voor Dries 12 van G. Wullems. In categorie 3 was de eerste prijs voor Folkertje van L. van Parijs; categorie 4: 1. Em ma van G. Wullems; categorie 5: Marleen van L. van Pa- lijs. In de categorie Jong Vee g;ng de eerste prijs naar Em ma 2 van G. Wullems. Bij de kalfsvaarzen werd eerste een "aars van de gebroeders Rops. De eerste prijs voor de best vrzorgde groep was voor W. van Hecke. TERNEUZEN R.-k. Mavo G. v. d. Abeele, Westdorpe; R. van Amersfoorth, Hoek; C. Baert, Sluiskil; L. Bauwens, Terneuzen; H. Berkelaar, Sas van Gent; R. de Bruyne, Sas van Gent; L. Calle," Terneuzen; W. Ducarmon, Terneuzen; A. Dubree, Sas van Gent; M. En gels, Sas van Gent; A. Eps- kamp, Terneuzen; J. Goethals, Westdorpe; C. van Gremberg- he, Westdorpe; A. Grguric, Terneuzen; L. de Guchteneire, Westdorpe; L. Gijsel, Westdor pe; F. Hallegraeff, Terneuzen J. Kaïmoen, Westdorpe; F. de Kort, R. Kouijzer, R. Maas, W. Millenaar, allen Sas van Gent; L. de Mul, Terneuzen; T. de Mul, Philippine; A. van Poec- ke, Westdorpe; C. Pollé, Ter neuzen; M. Rombout, Terneu zen; Ghr. de Roover, Westdor pe; C. Slabbekoorn, Sas van Gent; A. Snelleman, Sas van Gent; T. Soethaert, Westdorpe; J. Surowiec, Terneuzen; J. Vanhijfte, Terneuzen; C. v. d, Ven, Terneuzen; L. Verbrugge, Terneuzen; A. Vermeirsch, Westdorpe; G. Vermeulen, Terneuzen; M. v. d. Walle, Westdorpe. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN In de tapijtweverij Van Haelst en Lansu in Nieuw-Namen wordt in tegenstelling tot wat enkele weken geleden werd gemeld, wel gewerkt. Het bedrijf dat van de arbeidsinspectie in Breda vergunning kreeg om zes weken lang tot 28 juni aanstaande, de werktijd tot nul te reduceren, meldt dat in de periode waarvoor vergun ning was verleend tot nog toe door alle vijftig werknemers, twintig percent van de werk tijd is benut. De vakbonden werden door de directie van Van Haelst en Lansu hiervan niet op de hoogte gesteld. Desgevraagd de heer Th. Ackermans, dis trictsbestuurder van de indus triebond NKV: „Wederom is bij de vakbonden niets be kend. Morgen (vandaag) ga ik meteen contact opnemen met de arbeidsinspectie. Ook de le den van de vakbond die bij het bedrijf werkzaam zijn, hebben niet gereageerd. Met hen was afgesproken dat zij ons zouden waarschuwen, als zich moeilijkheden zouden voordoen. Wij hebben nog nooit een gesprek gehad met de directie van het bedrijf, maar dat wordt nu wel tijd". Een woordvoerder van de firma Van Haelst geeft als re den voor het toch werken op, dat er nog kleine bestellingen konden worden verwerkt. De vergunning voor het te rugbrengen van de werktijd tot nul uur, werd op 6 mei aangevraagd, naar zeggen om- dal de Duitse markt voor wat betreft dubbelstuk tapijten minder is gaan kopen. Wij hebben het langzaam maar ze ker zien aankomen. Een ander ounl is, dat ook de Nederland se markt minder is gewor den". Het was de tweede keer dat de tapijtweverij bij de arbeids inspectie aanklopte voor een oergelljke vergunning. En dat binnen een half jaar. Begin van dit jaar werd eveneens voer zes weKen een nul-rege- ling toegestaan. Twee vergun ningen voor eenzelfde bedrijf is het maximum toelaatbare, hetgeen betekent dat de huidi ge vergunning, ook al zou dat woiden gevraagd, niet meer verlengd kan worden. De woordvoerder van de ta pijtweverij .verwacht evenwel dat een nieuwe aanvraag niet nodig zal blijken. „In het na- Jaar verwachten wij een gun stige ontwikkeling, in augus tus, na de vakantie, moet de nieuwe collectie worden gewe ven. We krijgen al regelmati ge bestellingen uit Italië". Van de vijftig werknemers heeft bijna de helft de Belgi sche nationaliteit. Niemand van de werknemers werd als gevolg van de arbeidstijdver korting ontslagen. (Van een onzer verslaggevers) BOSCHKAPELLE Aan de zondagsohieting, gehouden bij A. Stallaert, namen 28 schutters deel. Uitslag; hoge vogel: H. Claessen uit Lams waarde. eerste zij vogel en tweede zijvogel: R. David uit Koewacht; grootste aantal (7): A. Rottier uit Koewacht. HENGSTDIJK Aan de zondagschieting op twee wip pen, gehouden bij P. van Dijk, namen 30 schutters deel. Uit slag: Op wip één: hoge vogel: P. Pauwels uit Groenendijk; eerste zijvogel: P. Claessen uit Lamswaarde; tweede zijvogel: A. de Bakker uit Hengstdijk; extra hoge vogel: J. Roels uit Rotterdam; grootste aantal (6): J. Roels uit Rotterdam. Op wip twee: hoge vogel en eerste zij vogel: J. Pauwels uit Axel; tweede zijvogel: P. Claessen uit Lamswaarde; ex tra hoge vogel: W. van Bs- broeck uit Kuitaart; grootste aantal (4): E. de Kort uit Hengstdijk. KLOOSTERZANDE Aan de zondagschieting, gehouden bij Jac. de Waal, namen 32 schutters deel. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel: A. Verhoeven uit Kloosterzande; tweede zijvogel: P. Oostdijk uil Ovezande; extra hoge vo gel: F. van Kruyssen uit Kloosterzande; grootste aantal (5): L. de Guytenaere uit Groenendijk. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdagschieting op twee wippen gehouden bij Jac. de Waal, namen 46 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vo gel: A. de Rooy uit Stoppel dijk; eerste zijvogel: F. van Kruyssen uit Kloosterzande; tweede zijvogel: A. van Gas sen uit Ossenisse. Op wip twee: hoge vogel: A. Verhoe ven; eerste zij vogel: J. Wese- poel; tweede zijvogel: F. van Kruyssen, allen uit Klooster zande; grootste aantal (6); Fl. Wijland uit Kloosterzande. LAMSWAARDE Aan de zaterdagschieting, gehouden op twee wippen bij P. Claessen, namen 41 schutters deel. Uit slag: Op wip één: hoge vogel: G. de Bakker uit Hengstdijk; eerste zijvogel: Th. Pauwels uit Axel; tweede zijvogel: W. Pauwels uit Axel; extra h°ge vogel: J. Fokma uit Sluiskil; grootste aantal (5): K. Claes sen uit Lamswaarde. Op wip twee: hoge vogel: P. Claessen uit Lamswaarde; eerste zijvo gel: P. Boogaert uit Wijchen (Gld); tweede zijvogel: EE, Fermont uit Sluiskil; extra ho ge vogel: Tlh. Pauwels uit Axel; grootste aantal (3): mevr. Verschuren uit Lams waarde. Volgende schieting zal plaatsvinden op zPndag 7 juli in de zaal bij P. Claiessen. (Van een onzer verslaggevers) GROENENDIJK-KLOOSTERZANDE De gemeente Hout, nisse wil als het even kan snel beginnen met de vijfjaarlijkj, opknapbeurt van de stokoude open standertmolen in GroentI. dijk. Ook het groen op de molenberg zal dan worden gelat»* neerd. De geplande werkzaamheden aan de molen passen in kader van de reconstructie van het Poolseplein. Of de huiztj j de directe omgeving van de molen, die er over het algen»,, niet zo best meer uitzien, worden opgeknapt, is nog niet bekey De huizen zijn niet van de gemeente. Voor wat betreft de opknap beurt van de molen, wacht men op het ogenblik nog op een rapport van een molenma ker uit Middelburg, die advies zal uitbrengen over wat er wel of niet moet gebeuren. De molen, die op de monumenten lijst prijkt, werd voor het laatst in 1969 volledig geres taureerd. De restauratiewerk zaamheden werden in 1970 voltooid. Op het ogenblik staan ln heel Zeeland nog slechts viei van zulke molens. In tegen stelling tot de molen van Kul- taart, draait de molen van Groenendijk niet. Herkomst en bouwjaar van de molen roepen nog steeds vraagtekens op. Bekend is dat de open standertmolen vanaf 1781 in Groenendijk heeft na staan. Het wordt niet on schijnlijfc geacht dat de gr„ n- molen verplaatst is van de ou de buurtschap Oliekot naar Groenendijk. Hoelang er gema len is, kan moeilijk worden nagegaan. Veel gegevens ont breken. Wel is bekend, dat in 1927, een jaar nadat de met stoop bedreigde molen ln ei gendom werd verworven dooi baronesse I. H. Collot d' Escu- ry- werd besloten dat in de molen gedurende negenenne gentig jaar geen graan mocht worden gemalen. Deze bepa ling werd opgelegd in verband met de toen heersende concur rentie. Na de overname dooi Pain nesse Collot, kon de molen mei fimancieële steun van be langstellenden worden opge knapt. Eigenlijk is vanaf dat moment tot de restauratie in 1969 niets meer gebeurd. In 1959 werd de molen door de gemeente aangekocht met diien verstande, dat de nieuwe eige naresse zich garant zou stellen voor het onderhoud. In 1967 werd besloten de molen zodanig te restaureren, dat het bouwwerk in redelijke staat zou komen te verken zonder dat de wieken k< draaien. Er werd een h ting gemaakt en de gemeei® kwam uit op twintig mlllt, Gedeputeerde Staten taxm. den de restauratiekosten jj, ter op dertig mille, met 4 gevolg dat het gemeentel* stuur op 25 juli een sohrijva ontving, waarin werd gesfeij dat de provincie geen toest®, ming verleende voor het wei ftijk en provincie zoufe namelijk elk veertig pexe: van de kosten voor rekenitj mceten nemen. Op 28 augtista gaf het ministerie van C® echter wel toestemming en tq 1 oktober van hetzelfde Ju volgde het uiteindelijke £i| van Gedeputeerde Staten. Bi begroting van twintig was goed bevonden. Bij die gelegenheid is v» gesteld dat de molen elke vijl jaar bijgewerkt zou worden, (Van een onzer verslaggevers) HULST Burgemeester wethouders van Hulst make bekend, dat in verband met 4 uitvoering van herbesfe tingswerkzaamheden, vanaf 8 juni (vandaag) tot en met! juli (dit kan later of vroege worden) het gedeelte van 4 Veatdijkstraat, gelegen tusse de Kloostergang en de Frao var. Waesberghiestraat, wori gesloten voor alle verkeer, Ie halve voetgangers. Gedtireni deze periode zal het bovoidia niet zijn toegestaan, de Kloot tergang vanaf het 's-Gravtv hofplein ln te rijden, - L Donderdag a.s. houdt de f deling Terneuzen van het 5t derlands Rode Kruis een algt mene ledenvergadering in ti tel Rotterdam in Terneult:. Aanvang 16.30 uur. 0 De Groenendijkse molen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst wil in de toekomst, na het ge reedkomen van de bestem mingsplannen Hooghuis en Moerschans, in de Clingepolder een woonwijk bouwen. Hier mee rekening houdend, stelt het college van burgemeester en wethouders de gemeente raad voor, een voorbereidings- besluit te nemen, waarin is bepaald, dat het verboden is, zonder schriftelijke vergun ning van B. en W. binnen het bedoelde gebied bepaalde wer ken, geen bouwwerken zijnde, of werkzaamheden uit te voe ren. Door de raad werd enige tijd geleden besloten een ge deelte van het gemeentelijk op- slagterrein aan de Zandstr. in erfpacht uit te geven aan de Z.V.T.M. voor de bouw van een dienstgebouw annex wachtge- legenheid. Het genoemde per ceel is opgenomen in het be stemmingsplan Tivoli en was gereserveerd voor groenvoor ziening en recreatie. Op het moment van de vaststelling van het bestemmingsplan, was nog niet bekend welk perceel m erfpacht zou worden uitge geven. De Z.V.T.M. wil op kor te termijn gaan bouwen. B. en W. stellen de raad dan ook voor ,een voorbereidingsbesluit te nemen. Als omwonenden en gedeputeerde staten geen be zwaren tegen de bouw hebben, kan de bouwvergunning wor den verleend. De eerste herziening van het bestemmingsplan Moerschans Is in voorbereiding. In dit plan Is in tegenstelling tot het plan Hooghuis voornamelijk de be stemming rijenhuizen opgeno men. De eerste fase van het plan Hooghuis is praktisch uit verkocht. Er dreigt, aldus B. en W., op korte termijn gebrek te ontstaan aan bouwrijpe grond voor twee-aan-een wo ningen, die bij het publiek het meest in trek zijn. De laatste Jaren blijkt steeds minder be hoefte aan woningwetwonin gen, zo zegt het college, en daarom ligt het voor de hand, dat in het plan Moerschans veel voorkomende woningwet woningen in tal te beperken en gedeeltelijk de bestemming te wijzigen in vrijstaand of twee-aan-een. Teneinde op korte termijn voor laatstge noemde categorie bouwvergun ningen te kunnen verlenen, vragen B. en W. de raad een voorbereidingsbesluit te ne men. Het college verzoekt de raad de eerste herziening van het bestemmingsplan Nieuw-Hulst vast te stellen. De bestemming woondoeleinden en detailhar.' del op t perceel hoek IJzer®- handstraat - Koolstraat weri veranderd in bestemnuw woondoeleinden. De beste®* mlng tuin van een strook gW» tussen de Zoutestraat en Trumanlaan werd gewijzig"® de bestemming erf, teneinde»' bouw van autoboxen en W' gingen mogelijk te maken. Het bestuur van de Sticht® Katholiek Onderwijs H®» verzoekt de gemeente meot' werking bij de aanschaf vsJ leer- en hulpmiddelen en bilair ten behoeve van de W' sisschool Nobelhorst, in vejJ band met uitbreiding van aantal leerlingen voor het mende cursusjaar .Burgen®**' ter en wethouders steller1 raad voor, de gevraagde tn&e- werking te verlenen. De le' meenteraadsleden zullen daar donderdag (27 juni) °v buigen. Wist dat het totale Hil- versumse programma-aanbod in omgekeerde verhouding staat tot de programma-voor- keur van het publiek? De HCRV heeft alle cijfers in het jaarverslag over 1973 nog eens keurig op een rijtje ge zet. Daaruit blijkt opnieuw zonneklaar dat het publiek 'op de eerste plaats amuse ment uhl, 33 pet. om precies te rijn. Bijna net zo veel, 30 pet, verkiest sportprogram ma's. Daarna volgen de cate gorieën drama {27 pet.), jeugdprogramma's (20 pet.), informatie (16 pet.) en kunst (S pet.). De percentages over het aanbod zien er geheel anders uit. Wil slechts 16 pet. bij voorkeur informatie, het informatiepakket dat Hilversum biedt maakt maar liefst 39 pet. van het totaal uit. Daarna komen drama met 24 pet.. gewenst 27 pet.), amusement 15 pet (ge wenst 33 pet.), sport 7 pct.fgewenst 30 pet.), jeugd programma's 5 pct.fgewenst 20 pet.), kunst 4 pct.fge wenst 8 pet.) en tenslotte ook nog 6 pet. reclame, iets Wtiar helemaal niemand om schijnt té vragen. De cijfers over het programma-aanbod zijn uiteraard een soort ge middelde, gedestilleerd uit het aanbod van alle zendge machtigden. En aangezien een gemiddelde afgeleid wordt uit twee uitersten, moeten er dus ook omroepen zijn die zich wel min of meer aanpassen aan de ge constateerde wensen van het publiek. Het zal u niet ver hazen dat het juist deze om roepen zijp. die, zich. in een, steeds groeiende belangstel ling mogen verheugen. r.-xturtnftT mu de verj gra gre Het continu kijkonderzoek levert aj en toe wel hoogst opmerkelijke cijfers op. De persdienst pan het eerste Duitse net publiceerde deze week cijfers ten aanzien van twee ook bij ons bekende, Amerikaanse detective-se ries: „Cannon" en Jronside Van „Cannon" werden in Duitsland tot nu toe 22 afle veringen vertoond, aanvan kelijk op vrijdagavond, nu op donderdag. Met deze wis seling is het aantal k'ikers gestegen van 22 naar 23 mil joen per aflevering. 'ronsi- de", in Duitsland fraai „Der Che"' getiteld, verred-on tot nu toe acht maal op het scherm en trok per afleve ring 24 miljoen kijkers. Stelt u Z'"J> eens voor En Duit's niet het eni ge land - wereld waar dit soor favoriet zijn. De inv van in wezen volt Eva dagi 11 i te 1 sche het een ke Plar, er mer I Ni chrisl geko van inter merl| w er levis 1 Vo tied I eerst) lijk is. dus gran baar waan zijn vore uit hen zede ten durf telev in:: zó, t van ■-het 1 iema slissi mndt het se tc Waar Jamm coneri deze kamp: voorb gel ku De de d naton meest se iiiin verrei ben, katten Het. Is dat ei rrtorkt hopen- m. rood-de boer: iv omversnellingen yL de kinderbescher ming (uitg. Samson - Sociale «1 culturele reeks - f 9,90). Een nadenk-boekje over tinaerbescherming of (zoals gezegd wordt) jeugdbe scherming, De auteur, hoogle- aar kinderrecht aan de und- ersiteit van Utrecht, pakt "®t het totale werk aan. maar teperkt zich tot een aantal «•achten en tegenkrachten, die et denken en doen rond dit >are gegeven mede be- P^icn. zij doet daarbij indrin- iende uitspraken en kantteke- hgen. Onderscheid wordt ge maakt hulp verlen ins teil zij vo temen evolut ming om is deren het vi zen d in vra regele ganisa Gecon profes. werk werkt gersw, hoog nog te tivitei' eerste autorit woord ook w Een haar functie ouders Er woi delendi allen, bij dil voelen en gaan. ij Pe Karmaten een Ara- jJ. Polk leven al eeuwen fffens oer-communistische r?Npes in de woeste bergen tciw uid"Jemen. Een fümp.oeg "«oor de eerste keer in de dn-L n's tn de Karmater 1- dtij£^n te filmen. Deze r'<- p--o- uan KRO en NOR is l a"ond in de KRO-uttsremling 2tsnVersum 11 te zien van i0 tot 22.35 uur. - Het geeft aamse naehtc' van Di - Op het eei show 1 opnam ber pl door ontred Bruase

de Stem | 1974 | | pagina 6