Controle voorkomt „zwart" vissen Zuster Dominica wordt directrice van bejaarden- te huis in [Jzendijke ZOMER A CTIVITEITEN VVV-GROEDE VoöL De Stem/De Vrife Zeeuw OP OTHEENSE KREEK! Middenstand tegen vestiging van grootwinkelbedrijf in plan Java 1,-Vlaamse Kamer van Koophandel houdt algemene vergadering Voetbal gaat voor idiengelwedstrijd NA TIEN JAAR WIJKVERPLEGING t Temeuzenaars gaven minder aan Rode Kruis stad streek Op 27 juni: Sluiskil Clingi e Hansweert Kloosterzande Koewacht In zeeland Café-Restaurant BOTSING Dinsdag 25 juni 1974 5 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Waar elders in het land het „zwart" vissen (zonder vergunning) hand over hand toeneemt itfjjgt dit soort overtreders in het recreatiegebied van de Otheense Kreek één van de geliefdste viswateren in Zeeuwsch-Vlaanderen nauwelijks een voet aan de grond. „De controle door de ge. meentepolitle en rijkscontro leurs is zeer scherp. Zwart vissen komt hier dan ook nau welijks voor. Hoogstens krijgt er bij hoge uitzondering een hengelaar een proces-verbaal omdat hij met drie hengels vist", zegt de heer De Vos, toezichthouder van de Otheen- Kreek. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op 27 juni zijn 35ste algemene vergadering in de vergaderzaal van de kamer. De vergadering die om 9.00 uur 's morgens begint, krijgt o.m. voorstellen te behandelen om het retributiereglement te wijzigen en de rekening over het jaar 1973 vast te stellen. (Van onze correspondent) SLUISKIL De zeehengel- club Sluiskil heelt met het oog op de op 7 juli te spelen finale van het wereldkampioenschap voetbal in München, de voor die datum uitgeschreven hen- jelwedstrijd, die meetelt voor het clubkampioenschap, verzet naar 30 juni. De aanvang van de wedstrijd in de Wester- schelde is om 10 uur. De prijs uitreiking is 's avonds in café Dallinga. Handbalvergadering De handbalvereniging Sluiskil houdt op vrijdag 28 juni de Jaarvergadering. Bijzondere agendapunten zijn de onderte kening van het contract met de sponsors, de bestuursver kiezing en de bespreking van te clubkrant. De Otheense Kreek of zoals de volksmond zegt No. tense Kreek is nu op zijn mooist. Wuivende rietkragen omzomen de zonovergoten wa terplas waar zeilboten hun lij nenspel trekken. Slechts de hengels die uit het riet steken verraden de aanwezigheid van sportvissers. „De vangsten zijn heel wat beter dan vorig jaar. Toch kan het beter als de wind piet zo uit het noorden waait", zegt de heer De Vos. Dit jaar wordt de kreek opvallend be volkt door steur, weliswaar merendeels klein goed maar er zitten volgens de heer De Vos toch ook wel flinke knapen tussen. Zijn zoon, die sinds kort ook toezichthouder van de Otheense Kreek is, knikt instemmend. „Ja, ook heel veel kromhaas in het riet, dat is een beestje waar vooral pa ling dol op is". Het is de laatste jaren steeds drukker geworden op en rondom de Otheense Kreek. De stadsuitbreidingen van Terneuzen zijn daar uiter aard niet vreemd aan. Er is bijvoorbeeld veel vraag naar een ligplaats in het jachtha. ventje. De Vos: „Et heb 250 vaarvergunningen uitgegeven. Dat is het maximum". Hij heeft wel bedenkingen tegen het groeiend aantal motorbo ten dat de kreek bevaart. „Dat begint een probleem te wor den. Niet alleen dat deze mo- torboten de rust verstoren, ook vervuilen ze met hun olie het water". Een euvel waartegen de toe' zichthouders van het kreekge bied ook steeds meer moeten optreden is de overtreding van het plaatselijk vaarraglement, dat verbiedt dat men tot een half uur voor zonsopgang en een half uur na zonsondergang op de Otheense Kreek vaart. „We moeten deze zaken goed in de gaten houden anders wordt het al gauw een rom meltje en dat is nu juist wat we op onze mooie kreek wil len voorkomen", zegt De Vos senior. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Eens te meer heeft de middenstand in de Temeuzense binnenstad be daren kenbaar gemaakt tegen ie eventuele vestiging van een Motwinkelbedrijf in het be stemmingsplan Java. Deze mid denstanders vrezen dat een dergelijk bedrijf een groot ttntabiliteitsveriies zal ver oorzaken aan een belangrijk joel van de middenstand in de oinnenstad. De bezwaren van de midden standers uit de „city" kwamen 'ot uiting op de informatie avond over het ontwerp-struc- '"urplan binnenstad die in het temeuzense stadhuis werd ge houden. De heer J. Verlinde, voorzit- «r van de werkgroep promena- Je Noordstraat, vertolkte de sje van zijn collega's te- «en de komst van een groot- wkelbedrijf in het Java. Hij .«eg daarbij de steun van de ll?r Blom van het Konink- 'JK Verbond van Ondeme- Be heer Verlinae vroeg is h ?emeentebestuur bereid j ?e uitvoering van het plan uit een tutere toekomst stellen, ook al zou zich ^„grootwinkelbedrijf of be- do.-1-?'s kandidaat voor een rr«u Jk grootwinkelbedrijf ïieh r' keer Verlinde vroeg diiif een groótwinkelbe- sfJI 1let te groot is voor een Jls Terneuzen. wethouder P. J. Huijbrecht s op de mogelijkheid dat kelbedr'"tei^ss?er.1? 6rootwin den r'jf zijn heil in een an- ijjr gemeente zal zoeken in- «en de vestiging van een der- .y oetbal De voetbal- lub FC Den Baert speelde vriendschappelijke wed- een ""ld tegen FC Clitex en won met 5_3 Qe wedstrijd werd 5 de OZO-velden gespeeld. gelijk bedrijf in het Java te gengewerkt zou worden. De heer Blom repliceerde dat men dan liever het grootwinkelbe drijf b.v. in Axel zou zien dan in de onmiddellijke nabijheid van de Temeuzense dty. Hij bepleitte eerst een distributie- planologisch onderzoek alvo rens het plan Java tot uitvoe ring te brengen. Wethouder Huijbrecht zei dat ook de consument een stem in het kapittel heeft bij de verwezenlijking van het winkelcentrum in het Java. De heer Verlinde zette verder nogal wat vraagtekens bij het ontwerp-structuurplan voor de Temeuzense binnenstad met name bij de gedachte verkeers- voorzieningen. Zo vreesde hij verkeersopstoppingen op de Willem de Zwijgerlaan wan neer deze doorgetrokken zal worden tot de rotonde bij het J ulianaziekenhuis. Wethouder Huijbrecht tekende hierbij aan dat het de bedoeling is het sluitstuk van de Willem de Zwijgerlaan ook van vier rij stroken te voorzien. J3 I s- "I'1Ö 0 Vader en zoon De Vos houden heiden toezicht op de Otheense Kreek. Hervormde Vrouwengroep De Hervormde Vrouwen groep van Hansweert kwam bijeen in de consistorie van de Nederlands Hervormde Kerk. Wegens ziekte van de presi dente, mevrouw Van Eene naam, was de leiding in han den van mevrouw Ensing- Ganseman. De bijbelinleiding werd verzorgd door mevrouw Rijn. Het tweede gedeelte uan de avond werd verzorgd door het Leger des Heils. Na een boeiende ©lm over het werk van het Leger werden er vele vragen gesteld, die door de heren van het Leger des Heils zo goed mogelijk beantwoord werden. De volgende bijeen komst is gepland op 15 augus tus aanstaande. Collecte 'De jaarlijkse Sa- kor-kinderbeschermingscol- lecte in Kloosterzande is dit maal bijzonder goed uitgeval len. De opbrengst, uitsluitend in de kern Kloosterzande be droeg f 1124,50. Schieting Aan de zater- dagsehieting gehouden in café P. v. d. Steen in Koewacht (B), werd door vijfenvijftig schutters deelgenomen De uitslag was als volgt: hoogvo gel en eerste zijvogel J. Fer- ket uiiit Nieuwdorp (B); twee de ziijvogel P. v. Steen uit Koewacht; de meeste kleine vogels W. Groenewegen en R. Clapdorp, elk vier stuks, bei der, uit Koewacht Aan de zondiagsdhieting in café A. de Kind, namen vierentwintig schutters deel. De uitslag: hoogvogel Fr. Herweg uit Koewacht. Eerste zijvogel, Art. Borgt, Koewacht Tweede zijvogel, Fr. Herweg, Koe wacht. De meeste kleine vo gels, vier stuks waren voor R. Adam, Koewacht. Aan de zon- dagBsohieting in café G van Rumste in Koewacht (B) na men vierenveertig schutters deel. De uitslag: hoogvogel L. de Pooter, eerste zijvogel, G. Verstraeten, beiden uit Koe wacht, de tweede zijvogel ging naar Aug. de Pooter, Kruis straat en de meeste vogels wa ren voor El. van Damme uit Koewacht, vier stuks De agenda voor zaterdag 29 juni ziei er als volgt uit: in Koe wacht wordt zaterdag om 15.00 uur gestart met een schieting bij J. de Guchtenei» re. Zondag 30 juni is er een schieting bij K. van Boven, ■aanvang 15.00 uur Ook wordt zondag geschoten bij P. v. d. Steen om 15.00 uur. IJZENDIJKE Na ruim tien jaar werkzaam te zijn geweest in de wijkverple ging te Biervliet en Hoofd plaat zal zuster Dominica per 1 januari 1975 directrice worden van het IJzendijkse bejaardentehuis Emmaüs. Per 1 juli treedt zij in dienst van het bejaardentehuis, waar de thans 60-jarige di rectrice zuster Tharcüla haar zal inwerken. „Ik heb een mooie tijd ge had in het wijkwerk maar het is voor mij dacht ik de juiste tijd om van functie te veranderen", aldus zuster Dominica gisteren in het ge zellige huis aan de Molen straat in Uzendijke, waar zij met nog drie andere religieu zen gehuisvest is. „Ik ben nog jong genoeg om de veranderingen die de ze nieuwe werkkring voor mij betekenen, te kunnen opvangen. Als 3c wat ouder zou zijn, zou die flexibiliteit er misschien niet meer zijn". In haar wijkverplegilngs- werk is zij uiteraard veel met bejaarden in aanraking gekomen. „Ik mag deze men sen graaig en heb or altijd in mijn huidige werk veel aan dacht aan besteed". Als voordeel voor haar nieuwe functie ziet zij het feit dat ze door haar werk de streek goed heeft leren kennen, evenals de mentali teit van de mensen. „Boven dien ken ik veel mensen persoonlijk", zegt zij. Naast haar wijkverple- gingswerk is zuater Dominica altijd op een of ander gebied actief geweest. „Ik heb er altijd iets naast gedaan in de vorm van een of andere stu die". Naast haar gewone ver pleegstersopleiding, met kraam- en wijkaantekening heeft zij een tweejarige staf opleiding gevolgd voor lei dinggevend personeel in de verpleging. Een opleiding die haar in haar nieuwe functie van pas zal komen. Ook heeft zij de vierjarige cursus godsdienst B met goed gevolg afgelegd. „Dit leek mij een cursus die goed bij een religieuze past", merkt zij op. Zaterdagavond zal zij in Hoofdplaat officieel afscheid nemen van haar huidige werkkring. Na een door ka pelaan Buijsse opgedragen eucharistieviering zal ieder een in de gelegenheid ge steld worden tijdens een staande receptie afscheid van haar te nemen. De eucharis tieviering begint om 19.00 uur. Veel waardering heeft zij In ieder geval voor zowel bestuur als inwoners van Hoofdplaat en Biervliet. „De mensen hebben mij altijd ge stimuleerd in mijn werk. Ik heb het geluk gehad een goed bestuur te treffen, dat altijd achter mij heeft ge staan en mij met raad en daad bijstond. Dat mag ook wel eens gezegd worden", zo besloot zij. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE Strandspelen, orgelconcerten, filmvoorstellin gen en wandeltochten, dat is zo ongeveer hoofdschotel van het zomerprogramma wat VW van Groede dit jaar aan de toerist te bieden heeft. De evenementen worden georga niseerd van zaterdag negen entwintig juni tot en met za terdag tien augustus. Een hoogtepunt in de aktiviteiten is ook de kunstmarkt die op twee en drie augustus gehou den wordt op het prinses Ma- rijkeplein te Groede. Zaterdag kan iedereen, die dan in Groede vertoeft zich naar hartelust gaan vermaken aan het strand van dit West- Zeeuws-Vlaamse kustplaatsje. Dan worden, voor de eerste keer deze zomer, weer de tra ditionele strandspelen op touw gezet. Jong en oud kan deel nemen. De toegang is gratis.' Ook op dertien juli, zeven entwintig*, j'ull en tien augustus zijn er strandspelen op hét» Groese strand. De aanvang van deze spelen is steeds twee uur 's middags. Op maandag een juli kun nen de wandelaars onder ons hun hart ophalen. Dan start 's avonds om kwart over zeven op het Marktplein van Groede een wandeltocht via de beken de Krekenroute, een afstand van tien kilometer. Op maandag 29 juli wordt op dezelfde tijd en op dezelf de plaats gestart voor de zoge naamde Zeeroute, over een af stand van elf kilometer. „In de hel van Dzengis khan'zo heet de eerste film die het WV van Groede deze 1 zomer presenteert- Op donder dag vier juli om half zeven kan het spektakel rondom de Aziatische roverhoofdman be keken worden. Andere films die nog gedraaid worden zijn: ,.Een avontuur in de bergen", „Storm over Jamaica", „De Boekaniers" en „Alleen op de wereld", respectievelijk op 11 juli 18 juli, 25 juli en 1 augustus. Op woensdag drie Juli con certeert Frans van Raad op het orgel van de Nederlands hervormde kerk van Groede. Hieraan wordt medewerking verleend door Michel Schok king op alt blokfluit en Erwin Neve, eveneens op ongel. Ook op 11, 24 en 31 juli wordt er op het orgel van de Neder lands hervormde kerk gecon certeerd. De organisten zijn onder meer de bekende Bram Beekman uit Middelburg, Jos Verpoorten uit Spijkenisse en Arie Karreman uit Hoek. Van maandag 29 juli tot eii met 3 augustus wordt door de dorpsvereniging van Groede een kindervakantieweek ge houden. Tijdens deze week worden allerlei wedstrijden gehouden. Op vier juli is er volksdansen in Groede met medewerking van de „Pink sterblom" „Feest in de duiven", zo heet het amusementsprogram ma, dat op drie augustus in Groede gepresenteerd wordt. De Keulse ..Cologne Toren Pi- pers een achtentwintig man tellende big band blaast bij dit festijn een (luchtig deuntje mee. Informatie over de evene inenten die tijdens het zomer seizoen ln Groede gehouden worden kan verkregen worden bij het VW van Groede. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20.00 uur: Angelique 18 j. Luxor, 20.00 uur: 451 graden Fahrenheit, (club van filmvrienden). VW Grote Markt, 14.00 uur: Vertrek stadsrondwande- ling door centrum B.o.Z. met bezoek aan Markiezenhof. Hal Stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand van Guido Hommes uit Bergen op Zoom (t.m. 28 juni). Geopend ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur. Etcete ra, Molestraat 10a, expositie Henri M. Ubink met schilde rijen, tekeningen en beelden (t.m. 30 juni). Dag. van 13.30- 17.00 uur. Bovendien vrijd. van 13.30-18.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Markiezenhof, Steenbergsestraat, kunste naars-collectief i.s.m. Etcetera (t.m. 3 juli). Open dag. van 14.00-17.00 uur. GOES Grand Theater, 20.00 uur:: Onder moeders vleugels 14 j- HULST Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20, expositie oude kaarten, etsen en gravures (t.m. 31 auig.j. MIDDELBURG Citytheater, 20.00 uur: The Professionals 14 j. Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Zo meravond orgelconcert Adel- heid Wolf, Paderborn. Zeeuws Museum, Abdij plein, expositie tekeningen van Bantzinger over de inun datie en droogmaking van Walcheren (t.m. 31 augustus) Geopend ma. t.m. vrijd. 10.00- 12.30 en 13.30-17.00 uur, zat. en zond. 14.00-17.00 uur, bo vendien iedere maandag t.m. vrijdag om 15.00 uur filmvoor stelling van Broken Dykes van Fernhout en Terug naar het eiland van Charles v.d. Lin den. Rijksarchief, St.-Pieter- straat 38, expositie Hugenoten in Zeeland van 9.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur, zat. van 9.30-12.00 uur (t.m. 31 aug.). OOSTBURG Ledeltlieater, 20.00 uur: Vro lijke ontucht in Tirol. ROTTERDAM Theater de Lantaren, 20.30 uur: Holland Festival. Staller- hof, door het Deutsches Sohauspielhaus uit Ham burg. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie recent werk Van der Braak (t.m. 28 juni). Geopend ma. t.m. zat. van 9.00-10.00 en van 13.30-18.00 uur, vrijd. tot 21.00 uur, woensdagmiddag gesloten. ST. ANNALAND Streekmuseum, expositie Honderd jaar briefkaart (t.m. 29 juni). Geopend van 14.30- 17.00 uur, ma. van 19.00-21.00 uur, zond. en feestd. geslo ten. TERNEUZEN Luxortheater, 20.00 uur: Je sus Christ Superstar a.l. Museum Burg. Geilstraat 2, expositie Hollandse en Vlaam- ste munten (t.m. 3 aug.). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Ryan's dochter. Sted. Museum, expositie Honderd jaar Oranje 1874-1974 (t.m. 30 juli). Open ma. t.m. zat. van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur. UZENDIJKE Streekmuseum, Cadzandse Kamer, expositie landbouw heemkunae en archeologie (t.m. 15 sept.). Geopend werkd. van 10.00-17.00 uur, zat. zon. en feestd. van 14.00- 17.00 uur. De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van een Oostenrijkse kunstenaar (t.m. 17 sept.). ASSENEDE (B.) Galerie Marg. de Boevé, ex positie Nic. van Bruggen, met schilderijen en Jetty Roels, met foto's (t.m. 26 juni), (ADVERTENTIE) ff ff Bierkaaistraat 8 - HULST Telefoon (01140) - 34 44 De zaak voor een gezellig dineetje - bijeenkomsten - vergaderingen. Keuken open tot 21.00 uur Dinsdag gesloten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De op brengst van de geldinzameling ten bate van het Nederlandse Rode Kruis in de gemeente Terneuzen is dit jaar bedui dend minder geweest dan die van vorig jaar. Vorig jaar bracht de actie ruim zestien duizend gulden op en tot dus ver is in de verschillende ker nen van de gemeente Terneu zen nog geen vijftienduizend gulden ingezameld. De onderscheidene collecte ontvangsten waren in Terneu zen f 8826,49; in Hoek f 1780,65; in Sluiskil f 1232,10 en in Zaamslag f 1695,82. Van bedrijven werd f 1350,- ont vangen. Mevrouw Boulkje Schucih- mann, de coördinatrice van de Rode Kruiscollecte in Terneu zen, wijt de slechtere op brengst ten opzichte van vorig jaar, voornamelijk aan tegen vallende reacties uit het be drijfsleven .„Veel van de toe zeggingen die door verschil lende bedrijven zijn gedaan zijn nog niet gerealiseerd. Ho pelijk zullen deze bedrijven dit alsnog doen", zegt me vrouw Schuchmann. Eén van de actiefste collectanten van het Rode Kruis in Terneuzen is oud-schipper W. Pleke tdie bij zijn rondgang langs bin nenschepen en eafé's in zijn eentje een bedrag van f 800 wist op te halen. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Giste renmiddag omstreeks 12 uur verleende de bestuurder van een personenauto, E. A. uit Mortsel (België) geen voor rang aan een op de voorrangs- weg rijdende personenauto, komende uit de richting Ter neuzen en bestuurd door J. T. uit Breskens. Daardoor ont stond een botsing. Het ongeval gebeurde nabij de West Sluis op rijksweg 252. Bij de bot sing ontstond voornamelijk aan de Belgische wagen aan zienlijke schade. Niemand liep enig letsel op. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14 tel 01140-3751 (8 fijnen); GOES: Klokstraat 1, tel 01100-8030 (3 fijnen) KANTOORUREN Maandag Lm. vrijdag 8 15 -12.30 en 13 30 - 17 00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag Lm. vrijdag van 19 00 - 20 00 uur tel 01600 - 22341, zaterdag van 10.00 - 11 00 uur, tel. 016U0 49UU0, zondag van 20.00 - 22.00 uur tel O16U0 2234L BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel 01140 - 3751 of 01150 - 8297; Midden» Zeeland 01100 - 4944 HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE Chei Zeeuwse redactie S C Augusttfr Kantoor Nteuwatraat 9, Terneuzen, tel 01150 7920 privé tel 01150 5745. algemeen re dacteur Zeeland A 6 Koopman, Kantooi Kromme Weele 4. Mid delburg, tel 01188- 7764 privé tel 01180- 1438 redacteur Midden- Zeeland: dra Bouwman» Kantooi Klokstraat 1. Goes tel 01100- 8030 privé Zuidvlietstraat 53 Goes, tel 01100-8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone G van Berkei kantoor Nteuwatraat 9, Terneuzen tel 01150 7920 privé tel 01150 4866: redacteur W.Z. Vlaanderen R van dei Helm Melkweg 40 Oostbtirg, tel 01170- 3370; 8portredactie Zeeland T Koomen tel 01155 - 2594. FOTOJOURN AL1S1 ZEELAND C. J. de Boer. Trumanlaan 10. Axel tel 01155 -2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland' P Koninga. tel. 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C. Menu. tel 01100 4316.

de Stem | 1974 | | pagina 5