Poolse coach Gorski: „Iedere speler is zijn eigen trainer Voesenek tweede Streekrenners in TT-races Swerts kampioen Surae-leden op dreef in Brabantse titelstrijd Hup Holland Hup Weterings demonstreert zijn klasse in Heerlen De Wit eerste in Oosterhout JOH Captain ook buit het veld Extra 55 Sporttoto Patist in de nationale atletiekploeg SUCCES THOR 1 NEUBERt SANON NAAR FC ANTWERP Rentespaarbrieven met 10% rente per bus inclusief toegangsbewijs 60,- per persoon reisburo Die extra hoge rente is er ook voor u De Grenswisselkantoren u in^uuwj 12 (Van een onzer verslaggevers) MURRHARDT „Iedere speler is zijn eigen trainer". Dat is de visie van Kazimierz Gorski op de leefwijze en mentaliteit van zijn spelers. De 53-jarige Poolse bondscoach, sinds vier jaar in het ambt, schuift geen verantwoordelijkheden af, maar wil wel even duidelijk maken waar de zijne ophouden. Gorski„De spelers moeten zelfdiscipline kunnen opbrengen, anders kan ik het niet zien. We zijn hier om te voetballen en verder niet". Later specificeert de oefenmeester, die het bij dit vak behorende doorgroefde gelaat in hoge mate bezit, zijn eisen nog wat. Ze komen hierop neer dat van de historische drieëenheid „Wein, Weib und Gesang" deel een en twee niet •p pnjs worden gesteld. „Een biertje na een overwinning, Alla. Maar niet meer dan een of twee (Van ker). wielermedewer- Drarak en dobbelspel in het algemeen zijn taboe. Lezen, wandelen en naar de radio luisteren mag. Het zal in de meeste trainingskampen wel niet anders zijn. De traditionele toch al on dergeschikt acterende Oosteu- (Van onze speciale verslaggever) FRANKFORT Voor Ema nuel Sanon (Haïti) en Adrian Alston (Australië) is het eind- toernooi om de wereldtitel voetbal toch een succes gewor den. Al zijn zij met hun land uitgeschakeld, toch zullen zij met vreugde aan dit toernooi terugdenken, want beide spe lers hebben zich in de drie wedstrijden zodanig in de kij ker gespeeld, dat zij vanaf gisteren met een profcontract •p zak rondlopen. Alston, de spits van Austra lië, heeft gisteren een 2-jarig contract getekend bij de West- duitse bundsligaclub Hertha BSC. Sanon, die beide Haïtiaanse treffers voor zijn rekening nam, gaat naar de Belgische eerste drvisieclub FC Ant werp. Sanon tekende eveneens voor twee jaar. DEN HAAG (ANP) Voor sporttoto nummer 51 zijn dit weekeinde negen van de der tien op het formulier voorko mende wedstrijden gespeeld. De overige vier wedstrijden (voor de intertotocompetitie) staan volgend weekeinde op het programma. De resultaten van zaterdag en zondag zijn: Australië - Chili 0—0, DDR West-Duitsland 10, Zaïre - Brazilië 03, Schotland - Joe goslavië 11, Bulgarije - Ne derland 14, Zweden - Uru guay 30, Argentinië - Haïti 41, Polen - Italië 2—1, Djur- garden - Hamburger SV 13, Oesters - Hertha BSC Berlin volgend weekeinde, Grass hoppers - Atvidaberg volgend weekeinde, Slovan Bratislava - Kaiserslautern volgend week einde, A IK Stockholm Spartak Trnava volgend week einde. Een juist ingevulde kolom ziet er voorlopig als volgt uit: 3-1-2-3-2-1-1-1-2-?- ?-?-?. De cijfers zijn: Aantal deel nemers: 135.992. Inleg: 287.174 gulden, prijzenbedrag 121.472 gulden, beschikbaar voor eer ste, tweede, derde prijs sn premie: 30.368 gulden. De uitslag van sporttoto nr. 50 is: Deelnemers: 163.466, bruto inleg: f340.642, prijzen bedrag: f 144.091,56. Ie. 2e, 3e prijs en de premie elk 36.022,89. Eerste prijs: 8 win' naars, die elk bruto f 4.502,80 ontvangen. Tweede prijs: 8 winnaars, die elk bruto 1 4.502,80 ontvangen. Tweede prijs: 197 winnaars, die eik per kolom f 182,80 ontvangen. Derde prijs: 1.547 winnaars, die elk per kolom f 23,20 ont vangen. De premie wordt na het verstrijken van de reclameter mijn woesndag 17 juli 1974 - bij loting toegewezen aan een van de le prijswinnaars. ropeanen maken dan ook geen problemen. Natuurlijk is alles tot dusver voor de Polen naar wens verlopen. De ploeg is voor het eerst sinds 1938 weer vertegenwoordigd bij het we reldkampioenschap en opende meteen met drie overwinnin gen. De 3—2 zege op Argenti nië moet daarbij veel hoger worden aangeslagen dan de 70 score tegen het weerloze Haïti en als voorlopig sluitstuk de triomf op Italië. Kazimierz Gorski is tevreden. Zijn ploeg is in groep vier als eerste geëindigd. De confrontatie met Oost-Duitsland en Nederland is vermeden. De Pool slaat beide landen zeer hoog aan en ver wacht dat zij in de tweede ronde hoge ogen zullen gooien. Polen speelt altijd aanvallend voetbal. Ook Italië dat graag een aanvallende ploeg tegenover zich heeft om dan met counters toe te slaan, werd onder aanvalsstormen bedolven. Gorski: „Spelen op een gelijkspel dat wil zeggen 00 is me te gevaarlijk. Het middenveld en de aanval vor men het sterkste deel van on ze ploeg en daarom zullen wij altijd offensief spelen. De Ita lianen hadden dat bijvoorbeeld wel graag, maar zij blijven toch in de verdediging hangen, dus dat maakte niets udt". Gorski die zijn elftal in de laatste voorremdewedstrijd op enkele plaatsen wijzigde ver klaart waarom hij dat deed: „Ik zeg altijd maar: de beste training is de wedstrijd en in de tweede ronde kan ik wel eens meer spelers nodig heb ben. Het wordt steeds zwaar der, er kan eens een blessure komen enz. Daarom moest ik er nog een paar een kans ge ven. Dat kan tegen Italië ten- slote wel". Blessures zijn er in het Poolse kamp in elk geval niet. Andrej Szarmach, met ploeggenoot Lato tot dusver met vier doelpunten topscorer van het toernoooi, heeft het afgelopen seizoen lange tijd last gehad van een knieblessu re, maar werkt tot nu toe zorgenvrij. Gorski: „Hij is een van de grootste talenten van het Poolse voetbal. Hij is pas 23, dus dat belooft nog heel wat". De Polen zullen, net als de andere Oostueuropese ploegen, financieel niet beter worden van een geslaagd werelbeker- avomtuur. Wel materieel, want, aldus Coach Gorski, „de spe lers krijgen wel cadeaus als ze het hier goed doen". Het enige dat voorlopig binnen is: een reeks felicitatietelegrammen, waaronder een van partijleider Gierek. De Poolse equipe zal voor de tweede ronde zijn in trek nemen in een hotel op 20 kilometer van Gelsenkir- chen. (Van onze atletiek medewerker) ROOSENDAAL In de na tionale ploeg welke zondag te Brussel zal deelnemen aan de 4-landenwedstrijd België Ne derland - Roemenië - Frank rijk, zal op de 10 kilometer uitkomen de Sprint-atleet Harry Patist. Westbrabantse vertegen woordigers in de Zuidelijke ploeg die zaterdag in Luxem burg zal strijden om de Coupe de l'Amitié zijn van het Bre dase Sprint Peter van Wijk hink-stap-springen en Piere Tremus 4x400 meter esta fette. Het Roosendaalse THOR ls hierbij vertegenwoordigd met John Yzerman 400 me ter horden, Eddy Yzerman hink-stap-springen, Kees Mees ter hoogspringen en Olaf Constandse polshoog. (Van onze motorsportmede. werker). ASSEN Op zaterdag 29 juni zal op Assen de TT-races worden verreden, waarin onze streekrenners Nico van der Zanden uit Oosterhout Jan van Disseldorp uit Breda en Adam van de Draaij uit Oos terhout zich zullen moeten gaan meten met de beste ren. iters van de wereld. Nico van de Zanden kan hoge ogen gooien. Dit is te danken aan zijn vriend en courur Marcel Aucone. Ancone die in de kampioensrace ten val kwam mei zijn Suzuki en een gebro ken arm en been opliep kan niet deelnemen aan de TT en heeft spontaan zijn racemo tor afgestaan aan Nico van de Zanden die volgens Ancone met dit kanon bij de eerste tien kan eindigen. En zodoende zijn punten Voor het wereldkampiotnschap in de wacht kan slepen Nico van de Zande zal verder nog (Van onze sportredactie) BORNEM Roger Swerts is voor het eerst in zijn loop baan Belgisch wielerkampioen op de weg geworden. De 31- jarige coureur versloeg in de eindsprint zijn vluchtinakkers Ludo van Stayen en Johan Denuytick. Eddy Merokx reed niet mee. De Belgische vedette die vrij dagavond als winnaar van de ronde van Zwitserland in Brussel was teruggekeerd, be zocht afgelopen weekend direct zijn arts. Die heeft een gezwel aan Merckx' zitvlak verwijderd. Doordat verschillende hechtin gen moesten worden aange bracht was het voor hem on mogelijk om te vertrekken. Ue uitslag: 1. Swerts, 2. Van Stayen, 3. Demuynck, 4. Scheei's op 57 sec. 5. Sereu op 1.02 6. Verbeeck, 7. Willie Planckaert, 8. Baert, 9. De Vlaeminck, 10. Van Linden. Enrico Paolini is in Vig- nola voor de tweede achter eenvolgende keer wielerkam pioen van Italië geworden. In de eindsprint liet hij Felice Gimondi achter zich. uitkomen ln de 250 cc die Volgens zijn broer Jan in opti male staat verkeerd. Nico van de Zanden: „Het is mijn vier de TT en ik zal net als voor gaande jaren mijn uiterste best doen, vooral nu ik die Suzuki van Anonce ter be schikking heb, waar ik hem zeer dankbaar voor ben. En niet te vergeten mijn broer Jan die iedere keer dat ik moet rijden zich dagenlang ophoudt in de werkplaats om mijn racemotoren voor 100 procent aan de start te bren gen. Jan van Disseldorp uit Breda zal pitkomen in de 350 en 500 cc. Van Disseldorp vo rig jaar uitgevallen in de TT Zal dit keer dringen door te dringen om met zijn Look Well Yamaha's bij de eerste 15 te eindigen. Dat ook zijn machi nes in prima staat verkeren is te danken aan zijn monteur Sjef Kools in Breda. „Hij of fert er al zijn vrije tijd aan op en staat voor mij elk uur pa raat", aldus Vam Dissel dorp. Nieuwkomer is Adam van de Draai uit Oosterhout Hij zal uitkomen in de 50cc. Dat Adam van de Draai aan de start mag versemjnen is te danken aam zijn zeer sterk rij den im dit seizoen. Er wordt dan ook van hem verwacht dat hij met zijn Kreidler bij de eerste tien zal eindigen Ook zijn machine is door voor 100 procent klaar. Wielrennen Toine van de Bunder besloot in het Belgi sche Katrijke een 25 kilometer lange solo met een fraaie zege. Met 25 seconden achterstand ging zijn streekgenoot Peter Gödde als tweede over de eindstreep ln deze wedstrijd over 75 kilometer terwijl Ton- nie Huijzen vierde werd en Willy de Feber als achtste ein digde. Szarmach, die met zijn ploeggenoot Lato de ranglijst van de WK-topscorers aanvoert, deelt handtekeningen uit. NIEUWPOORT Martin Schoutema en Harry Voesenek toonden zich in Nieuwpoort een klasse apart in de catego rie C voor BWF-renners. Want beide renners begonnen met een al aan een eenzame vlucht, waarbij zij een niet meer te overbruggen voor sprong ophouwden. In de eindspurt was de slimme Schoutema, Voesenek net iets te vlug af. Charlie Diels won de spurt van het achtervolgen de groepje. Bij de B-renners vormde zich reeds vroeg een kop- groepje van 6 man. In de laat ste 5 kilometer plaatste De Bouter een verrassende de marrage en won met voor sprong. Jansen won de spurt van de 5 verslagen mede vluchters. In. categorie A werden de renners door burgemeester De Boer weggeschoten en reeds la de eerste 10 kilometer vormde zich een 7 man sterke kop- (Van onze zwemmedewerker) BREDA De tweede wed strijddag van de Brabantse kampioenschappen zwemmen heeft in het zwembad 't VVit- ven in Veldhovèn aan Surao diverse titels opgeleverd. Pe ter Kuylaars zorgde voor een Brabants record op de 100 me ter vrije slag jongens onder de 12 jaar. Het oude record stond op 1.07.8; Peter Kuylaars bleef hier 0.9 seconde onder, waar mede hij tevens de Brabantse titel voor een jaar opeiste, van d ezwemverenigingen uit Zuidwest-Brabant stak Suraa met kop en schouders boven de rest uit. De heren stelden met hun resultaten teleur. Op diverse favoriete nummers moesten zij genoegen nemen met een tweede of derde plaats in de eindrangschik king. Ondanks dit feit gaf de jeugd haar visitekaartje af. Anita de Klerk werd Brabant se Kampioene op de 100 meter rugslag meisjes onder de 10 jaar in de uitstekende tijd van 1.20.4. Wim Zwiers eiste ue eerste plaats voor zich op bij de 200 meter rugslag jongens onder de 14 jaar; tijd 2.38.1. Voor Brabantse titels zorgden verder; Lia Frijters Baronie op de 200 meter vlinderslag dames ln de tijd van 3.03.2 idem heren: Mark Eligh Sufae in de matige tijd van 2.21.1, 100 meter vrije slag dames: Annette Segaar (Surae) 2.46.1. Op de 100 mieter vrije slag heren moest Mike van dë Vij ver, weliswaar met miniem verschil, Klaas van de Bos van. FSV voor laten gaan. Tijden respectievelijk 58.7 seconde en 58.8 sec. Henk Rijvers Baronie zwom niet onverdienstelijk en liet 59.8 seconde voor zich af drukken. Overige uitslagen: 200 meter vlinderslag heren: 1 Mark Eligh Surae 2.21.1, 2 Mi ke van de Vijver Surae 2.28 2, 3 Andre Claessen Fortuna 2.35.8. 100 meter vrije slag Jongens onder de 16 jaar: 1 Bert van Kraay PSV 59.3 se conde, 2 Walter Wolters TRB- RES 1.00.6, 3 Ton Grimminek Daphnia 1.01.7, 5 Peter Wille-1 men Warande 1.03. 100 meter vrije slag dames: 1. Annette Segaar Surae 1.05.1, 2 Wilma Opperman de Vennnen Don gen 1.08.5, 3 ML. Pijnenburg TRB-RES 1.08.7. 200 meter rugslag jongens onder de 16 jaar: 1 Walter Wolters TRB- RES 2.33.4, 2 Peter Verver PSV 2.35.9, 3 Peter Meesters Surae 2.36.2, 4 Jelco van <ie Meulen Surae 2.36.7. 200 me ter rugslag heren: 1 Kees Hooft PSV 2.28.0, 2Mike van de Vijver Surae 2.28.4, 3 Brend Breve Nayade 2.28.8, 4 Hans 2.20.1. Piederiet Baronie groep met Klep, De Kleinendorst, de Bruijn, ju, ma, Lazeroms en Boeren. namen een voorsprong J ruim 2 minuten, die ondanï hard werken van o.a, (W. van Hemert en Piet Boet» niet meer slonk. Piet Kleinen dorst bleek in de einspurt r. snelste voor superspurter Su, de Koon. Jan van Nispen won bij - trimmers, die tot de laatst, meters bijeen waren ge-bleven de massasprint. UITSLAGEN: Cat. A (18—34 jr): l, Kleinendorst 's-Gravend«el j A. de Roon Oud-Beijerland' j C. die Bruijn Oudenbosch, 4 J Boeren St. Willebrord, 5 5' Adema Hank, 6 M. Lazeroir» Oudembosch, 7 A. Klep naart, 8 K. Konings, St. Win,, brord, 9 K. Willemse L» Zwaduwe, 10 A. Kocii^ Roosendaal, 11 H. v. Heijst Haarsteeg, 12 G. v. Hameri Werkendam, 13 F. v. d. PlijiE Dussen, 14 H. KlomD Groot. Ammers, 15 K. Renes Nieu». poort, 16 P. Pruimenboom Ou. denbosch, 17 P. Jaspers S' Willebrord; 18 P. Boeren 9 Willebrord, 19 P. de Dunnen Hooge Zwaduwe, 20 K. Versie Noordeloos. Cat. B (35-44 jr): 1 C. de Bouter Groot-Ammers, 2 L Jansen Geertruidenberg, 3 p Jacobs België, 4 Jan Koevoet. St. Willebrord, 5 C. v. Lom Oosteihout, 6 A. v. d. Knaap Den Haag, 7 Wies van Dongen Breda, 8 J. Coense Vlijmen,) A. Kloosterman Breda, lo'J. Waldsmit Rotterdam, n j Konings Rucphen, 12 A, Dijk Roosendaal, 13 J. Bos Roosendaal, 14 R. Roks St Willebrord, 15 A. Schromm Terheljden. Cat. C (boven de 45 jr); 1 M. Schoutema -Den Haag, 2 R Voesenek Breda, 3 C, Diels Breda, 4 K. Verstraten Breda, 5 Th. Blokzijl Roterdam, 8 'l de Bruijn Roosendaal, 1 A. Boeren Breda, 8 M. Goetsies, Breda, 9 W. Verwijs Breda, 11 K. Jooren Breda. Trimmers: 1 J. v. Nispen St Willebrord, 2 K. Dekkers Bre da, 3 E. v. Ham Fijnaart, 4 K Coppens Roosendaal, 5 A Laurijssen Roosendaal, 6 J. r. Qudheusden Breda, 7 G, Bruurs, Baarle-Nassau, 8 P, Goorden Roosendaal, 9 A, de Bruijn Rijen, 10 P. Bierton Breda. 26 JUNI: NEDERLAND - ARGENTINIë 30 JUNI: NEDERLAND - OOST-DUITSLAND 3 JULI: NEDERLAND - BEAZILIë BREDA, WILLEMSTRAAT 13, ROOSENDAAL, MARKT 5, BERGEN OP ZOOM, HOOGSTRAAT 2, TEL. 01640-41154 TEL. 01600-22121 TEL. 01650-35666 (Van onze paardesportmedewerker) STEENBERGEN Steen bergen dat sinds 1948 versto ken bleef van een nationaal concours hippique voor lande lijke ruiters was gisteren weer helemaal in de ban van de landelijke ruitersport. De lan delijke rijvereniging „De Striene Ruiters" organiseerde te Welberg een goed geslaagd concours hippique bij gelegen heid van haar eerste lustrum. Een van de hoogtepunten was de imponerende massaparade onder leiding van paradecom- mandant Jan Mulders die er in samenwerking met speaker Kees Melsen uit Roosendaal eu hoofdringmeester Kees Mulders uit Oudenbosch een vioortreffelijke show van maakte In de zwaarste individuele dressuur klasse ging de zege naar de plaatselijke favoriet Jac de Wit met Hannebel. Dressuurwedstrijd voor achttallen klasse z.M en L in handicap: 1. The Country Ri der, Oudenbosch 137%, 2. De Paardenvriend Princenhage 137. 3. Concordia Florebit, Et- ten 132%, 4. Juliana, Bavel 129, 5. Het Markiezaat, Bergen ot> Zoom 122%. Dressuurwedstrijd vooi viertallen klasse L en M in Handicap: 1. Niervaert Ruiters Klundert 142, 2 Prins Maurits, Roosendaal 128, 3. Juliana, Ba- vel 123%, 4. Dongemond Rui ters, Made 119, 5. Concordia Florebit, Etten 117%. De eerste prijswinnaars In Oe verschillende individuele dressuurrubrieken waren: Kiasse Z1 en Z2 in handicap: 1. Jac de Wit, Steenbergen met Hannabel 145, Klasse M2: l. Piet van Kaam, Roosendaal, Isabel 131, Klasse Ml: 1. D. Meeus, Halsteren met Violette oe Parme 130%. Klasse L2: 1 Ruud Bruyns, Princenhage met Karma 132%. Klasse LI ling 7: Ton LTliings, Ba vei met Apollo 142i/2. Ring 8: 1. Me vrouw E. Stevens, Princenhage met Due of Danmark 138. Ring 9: 1. 1. Martin Lips, Ma im met Baby Face 138. Ring 10: 1 Peter Verkuyk, Bavel met Candy 138%. Ring 11: 1. Ton Ulldngs. Bavel met Redes- ki 143%. Het springconcours klasse B leverde een zege op voor A. van der Eynden met Tanja uit ituij bergen voor Kees de Ceuster uit Bavel met Zardos eJi «1 van de Kieboom uit ussendrecht met Laica. Springconcours klasse L na barrage: 1. Ton de Klerk uit Bei gen op Zoom met Iran. 2. Christ van Loon uit Halsteren met Joris, 3 Jaap Stevense uit huijbergen met Iris, De prijs voor het best para derende achttal werd gewon nen door de landelijke rijver eniging Het Markiezaat uit B. op Zoom. Het beste vier tal in de parade was van Ce landelijke rijvereniging Prins Maurits uit Roosendaal. (Van onze motorsportmedewerker) HEERLEN Op het zeer snelle en mooi gelegen „Bei tel-circuit" in het Zuidlim burgse Heerlen, toonde Louis Weterings aan, dat de over winning in Ammerzoden in de standaardklasse van de NMB geen uitschieter was. De Mo lenschotse motorcoureur had echter pech, dat zijn Suzuki bij de start weigerde meteen aan te slaan, zodat hij als laatste wegstoof. Maar hij be gon aan een wervelende ach tervolging, die het 6000-koppi- ge publiek in vervoering bracht. Vanuit 23e positie klom hij op naar de 2e plaats achter Rob Beute uit Rosma len. Met nog 2 ronden te rij den, moest hij nog 7 seconden goed maken en tot ieders ver wondering was daar inderdaad ln een ronde tijd reeds de helft af. In de laatste ronde haalde Weterings alles uit zijn Suzu ki, kwam aan hét wiel van Beute, maar werd door de Ka wasaki toch met een wielleng- te verslagen. I11 de 250 cc klasse kwam Louis Weterings met zijn Ya maha weer slecht van start, maar werd uiteindelijk toch 3e. Jan Beerens uit Dongen had het in de „Superbike- kiasse", waar met ongelimi- topi de cilinderinhoud wordt gereden, moeilijker. Hij ging met zijn 1100 cc Kawasaki goed van start, maar had ont- stekingsmóeilijkheden en ein digde tenslotte op de 6e piaats. Uitslagen: 250 ec klasse: 1 Kees van der Kruijs Oisterwijk op Ya maha, 2 Harry van der Kruijs Oisterwijk op Yamaha, 3 Louis Weterings Molenschot op Wesp-Yamaha, 4 Nico Cre- mers Tegelen op Yamaha, 5 Harry van Wanrooij Geldrop op Yamaha. Standaardklasse: 1 Rob Beu te Rosmalen op Cyelorama- Kawasaki, 2 Louis Wetering! Molenschot op Wesp-Suzuki, 3 Ad van Mol Veldhoven op Honda, 4 Ger Beek Megen op Honda, 5 Jac. Middelburg Naaldwijk op Honda. Klasse boven 550 cc: 1 Jac, Middelburg Naaldwijk op Honda, 2 Hans Hutten Borculo op Honda, 3 Tonnie va» Schijndel Oss op Vos-Honda, 1 Jan Beerens Dongen op Kawa- saki. (Van onze atletiekmedewer- ker). BERGEN OP ZOOM De THOR-C-D-meisjes hebben de leiding gevende positie welke zij innemen op de competitie ladder van het district Zuid der KNAU nog verstevigd. Met hun in de wedstrijd legen Spado behaalde puntentotaal van 15731, afgelopen zaterdag gehouden op het sportpark Ru- zenoord, staan zij nu onbe dreigd op kop in deze compe titie. Ook de Sparo C-D-jongens verbeterden hiun eerder be haalde totaal en met 16930 punten zitten zij lijstaanvoer der Sprint (Breda) 17234 pnt dicht op de hielen. De THOR-jongens bij wie punten- verzamelaars als Antoon An- tens en Ad Schrauwen in deze laatste wedstrijd ontbraken, kwamen niet verder dan 14851 punten. Met hun in een voor- gaande wedstrijd behaalde score van 15815 punten komen I zij in deze competitie op een I derde plaats. Goede prestaties op Boze- j noord werden geleverd door I de Spado C-junior Alex Kools I die een afstand van 10.98 I haalde bij het kogelstoten en in I de hoogspringbak de lat op 1 I.B& ni nog onberoerd het. BS I de meisjes traden vooral dt THOR C-juniores Marian Mol I en Ellen van Grembergen op I de voorgrond. Eerstgenoemde I sprong 1.45 m hoog en stootte I de kogel naar 9.61 m, terwijl I haar clubgenote een tijd va» II.0 seconden liet noteren OP de 800 meter en bij de 609 1 meter de fraaie tijd van 1.44* sec liet afdrukken. Geen w|; schieters vielen te noteren "8 de Spado-meisjes die een to taal van 13695 punten benaal- j den. (ADVERTENTIE) U kunt nu óók van die extra hoge rente profiteren. Zorgeloos, risikoloos. Laat uw geld groeien met GWK-rentespaarbrieven. Dat zijn spaarbewijzen aan toonder (dus niet op naam gesteld) met een looptijd van 5 jaar en een rente van maar liefst 10 U kunt ze zonder administratieve rompslomp voor f500,- of voor f 1.000,- kopen bij elk GWK-kantoor. De brief van f 500,- groeit in 5 jaar naar f 805,50 en aan de aanbieder van een brief van f 1.000,- betaalt GWK na 5 jaar 1.611uit. Tussentijdse verzilvering is mogelijk. Over de fiskale voordelen informeert GWK u graag. Bij GWK ligt een folder voor u klaar. U weet toch dat vrijwel alle GWK-kantoren - op de stations en aan de grenzen - doorlopend geopend zijn, meestal ook 's avonds en in bet weekend? Hoofdkantoor: Centraal Station Amsterdam, Postbus 721, tel. 020-221324 (samenwerking van iï.V. Nederlandse Spoorwegen, N.V. AMEVen Hereon, Heldring A Pierson) Dinsdag 25 juni 19/4 0 Truus 'van Hanegem en I een deel van de „dag van de I GEB (Van onze spec HILTRUP Over Johan geschreven. Hele kolommen bele voetbalcapaciteiten van televisiestation ter wereld t Cruyff heeft uitgezonden. De drie wedstrijden die tot zijn gespeeld hebben duidel meer faam aan zijn reeds mi gevoegd en dat hij tot de ont nooi is uitgegroeid. WK. VOETBAL DOOR:HARRY VERMEULEN Cruyff werkt zelf danig aan dat image mee, want naast voetbalgrootheid is hij ook een geweldige publiekbespeler. Hij is een artiest in de pubiici- teitsvoering rond zichzelf. Hij, de beroemde vedette, staat wet het gemak van een to neelspeler voor de tv-camera, Waar hij is ook niet te beroerd ow een half uur handtekenin gen uit te delen aan kleine kinderen, die meestal in hor den om hem heen dringen. Zo'n houding wekt sympathie en degene die dat het beste beseft is Johan Cruyff zelf. Naast al deze eigenschappen, en dat tekent de complete ve dette, heeft Cruyff een aange boren gevoel voor het leider- 'chap. Cruyff vervult zijn rol (Van onze speciale verslaggever) GELSENKIRCHEN „Heel West-Duitsland kan er een voorbeeld aan nemen", verkon digt Hermann Neuberger, de President van het organisatie comité van het wereldkam pioenschap voetbal, als hij het beeft over het Oranje-legioen in West-Duitsland. ■Loze mensen begrijpen iets van voetbal. Nederland heeft

de Stem | 1974 | | pagina 12