Vrfie Zeeuw Weet vragen over Oosterschelde Volop drukte tijdens de braderie Hier is Sluis Robur had goed jaar S.J.C. wil ook uitvoerend werk verrichten DIRECTEUR M. VAN VUGT MIDDELPUNT VAN FEEST IN TERN El, ZEN SE MAVO Nieuwe raad Terneuzen besprak verdeling van wethouders zetels Mind Yolendammer wint stadsomroeperswedstrijd er warm wS Kans op een droge NOODLANDING Onderzoek naar oorzaak explosie op Moseltank 's-H. Arendskerke In Oostburg Gezellige Waterloo- pleinmarkt Aardenburg B. EN W. SLUIS POSITIEF Beurs over ontwikkelings samenwerking geopend te Kwadendamme VVD buitenspel? Terneuzen 3 en van 13.30-17.30 uur. Etcct». ra, Molstraat 10a, exposé Henri M. Ubiink met schilde rijen, tekeningen en beelden" (t.m. 30 jfimi). Dag. van I830 17.00 uur. Bovendien vrijd van 13.30-18.00 en van 19jn' 21.00 uur. Markiezenhof" Steenbergsestraat kunstij.' naars-collectief i.s.m. Etcetera (t.m. 3 juli). Open dag. vsn 14.00-17.00 uur. GOES Grand Theater, 20.00 u :0n- der moeders vleugels a.l. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur Jesus Christ Superstar a.l. Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20, expositie 0udè kaarten, etsen en gravurcj (t.m. 31 aug). MIDDELBURG Citytheater, 20.00 uur: The Professionals 14 j. Zeeuws Museum, Abdijpein expositie tekeningen Van Bantzimger over de inundatie en drooigmakinig van Walchs- ren (t.m. 31 augustus). Geo. pend ma. t.m. vrijd. 10.00- 12.30 en 13.30-17.00 uur, zat en zond. 14.00-17.00 uur' bo vendien iedere maandag' t.m vrijdag om 15.00 uur filmvoor stelling van Broken Dykes van Fernhout en Terug naar het eiland van Charles v. d. Lin den. Rijksarchief, St.-Pieter- straat 38, expositie Hugenoten in Zeeland van 9.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur, zat van 9.30-12.00 uur (t.m. 31 aug.). OOSTBURG Ledeltheater, 20.00 uur: Vro lijke ontucht in Tirol 18 j. ROTTERDAM St.-Laurenskerk, 20.15 uur: Orgelconcert door Johann Th Lemckert, m.m.v. de Laurens Cantorij. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie recent werk werk Van der Braak (t.m 28 juni). Geopend ma. t.m. zat. van 9.00-10.00 en van 13.30- 18.00 uur, vrij. tot 21.00 uur, woensdagmiddag gesloten. ST.-ANN ALAND Streekmuseum, expositie Honderd jaar briefkaart (t.ra, 29 juni). Geopend van 14 30- 17.00 uur, ma. van 19.90-2100 uur, zonid, en feestd. geslo ten. TERNEUZEN Sociaal café, Dij-kstraat 30, geopend vanaf 19.00 uur: tel, 01150-0451. Luxortheater, 20.00 uur: Je sus Christ Superstar a.l. Museum. Burg. Geilstraat 2, expositie Hollandse en Vlaam se munten (t.m. 3 aug.). Oren di. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. VLJSSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Ryans dochter. Sted. Museum, expositie Honderd jaar Oranje 1874-1971 (t.m. 30 juli). Open ma. t.m. zat. van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur zond. van 14.00-17.00 uur. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadzandse Kamer, landbouw heemkunde en archeologie (t.m. 15 sept.). Geopen® j werkd. van 10.00-17.00 uur, zatzon en feestd. van 14.00- 17.00 uur. De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van een Oostenrijkse kunstenaar (t.m. 17 sept.). ASSENEDE (B.) Galerie Marg. de Boevé, ex positie Nic. van Bruggen, schappij De Stem B V. 01150 7920 (4 lijnen): 3 lijnen); GOES: Klokstraat 0 en 13 30 17 00 uur. 1- 20 00 uur. tel 01800 - 2234'. tel 018(10 - 49900. zondag - 3751 of 01150 - 6297; Midden- gust ij r Kantoor Nieuwstraat teL 01150 5745: algemeen1 Kantooi Kromme Weele 4, W" 01180- 7438: redacteur Mi100» rr Klokstraat X, Goes tel 01 :s, tel 01100-8138; redactew Berkei kantooi Nieuwstraa' :el 01150 - 4866: redacteur vv ■Ikweg 40. üostburg, 'et oomen tel 01155 - 2594- reL tel 01155 2237. E tel 01150 6297. met schilderijen en Jetty B°e's' met foto's (t.m. 26 juni). 01100-4316. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De KVP- Tiv-eede-Kamerleden Pam Cor nelian, De Bekker en Groensmit-Van der Kallen hebben minister Westerteip (Verkeer en Waterstaat) vra gen gesteld over een rapport van de combinatie Dijksbouw Oosterschelde over de afslui tingsplannen. In dat rapport wordt gecon cludeerd, dat met caissondam- men in de nog aanwezige stroomgeulen het goedkoopst kan worden voldaan aan de veiligheidseisen, zoals die in het rapport van de commissie- Klaassesz staan vermeld. De kamerleden willen van de be windsman weten of dat juist is. Verder vragen ze hem, ol hij het bewuste rapport van de combinatie openbaar wil maken. De studie zou volgens hem hebben aangetoond dat caisson-afsluitingen 15 jaar dienst kunnen doen en latPi zonder bezwaar aangepast kunnen worden aan een dooi compartimenteringsdammen verkleind oppervlak van ret Oosterscheldebekken. Graag zouden de drie kamerleden zien dat de minister een stu die laat uitvoeren naar de mo gelijkheden om kunstwerken langer dan vijftien jaar ge schikt te houden. Daarbij moe ten niet alleen de infrastructu rele en milieuproblemen wor den betrokken maar ook de veiligheidsaspecten. BRUINISSE De stuur groep Project Kunstmatige Mosseiverwaterplaatsen vindt dat de mosselverwaterplaats in de Oosterschelde achter de af- sluitdam moet komen, als de mosselverwatering te Yerseke op de huidige manier niet meer mogelijk is. De stuur groep die onder voorzitter schap staat van ir. Th. J. Tienstra, is tot deze conclusie gekomen na enkele maanden nierover gediscussieerd te hebben. Andere mogelijkheden die zijn overwogen zijn diverse plaatsen in de Waddenzee, on der meer in de Texelstrooro en in het Amsteldiep. t De stadsomroepers hadden veel bekijks. (Van onze correspondent) GOES In café Baarends Weid „Robur" in aanwezigheid van een betrekkelijk klein aantal leden, de algemene le denvergadering. In zijn ope ningswoord haalde voorzitter A- J. de Kok een drietal pun ten aan, die in het voorbije seizoen duidelijk naar voren kwamen, namelijk de sterke groei van het ledenbestand, de goede geest in de vereniging en de goede prestaties. Git het financieel verslag bleek dat Robur het jaar met Morgen, dinsdag 25 juni: Bergen op Zoom 7.39 en 20.01 nansweert 6.34 en 18.54 Terneuzen 6.00 en 18.23 Wemeldinge 7.29 en 19.51 Vooruitzichten voor dinsdag n woensdag, opgesteld door- W KNMI op zondag om 18.00 j. °P de meeste plaatsen ®oog. Geleidelijk minder .?,rm- Weersvooruitzichten in land"8 Borniddeld over Neder- "oor dinsdag: Aantal uren zon: 3 tot 13. a®' „krop-: omstreeks 12 gra- b-Max. temp.: omstreeks 22 raode van minstens 12 uur: h»»i jCent- Kans op een ge- ujjjJ droog etmaal: 70 pro- Vo°r woensdag: -}??• temp..- omstreeks 11 20 [j ^ax- temp.: omstreeks wiS n- Kans op een droge ode van minstens 12 uur: hwl <?etl'- Kans op een ge- cent °2 otmaal: 70 pro een flink baitig saldo heeft Kunnen afsluiten. Het bestuur kon daardoor een voorstel om de contributie te verhogen, in trekken. De begroting voor het komende seizoen vertoont een klein positief saldo. Bij de bestuursverkiezingen werden F. Kleyheeg en C. Heynsdij-k herkozen. In de enige bestaande vacature koos de vergadering op voorstel van het bestuur A. Bouw. A. j. de Kok werd met algemene stemmen als voorzitter herko zen. De vergadering besprak ook een voorstel om de statu ten en het h-uishoudelijk regle ment geheel te moderniseren. Zo is onder meer predikaat „r.-k." afgeschaft. De statuten ir. hun vernieuwde versie ope nen ook de mogelijkheid dat „Robur" zich met andere tak ken van sport bezig kan gaan houden. Voor de jeugd is er meer mogelijkheid tot in spraak ontstaan, omdat per groep van 15 jeugdleden in de algemene ledenvergaderingen 1 stem kan worden uitge bracht. Er zal bovendien een jeugdraad worden ingesteld. De vergadering werd beslo ten met de bekendmaking van de „jeugdsportman van het jaar". Dit werd a-junior Ton- n'e Hopmans. Op de tweede plaats kwam Olav de Kok, die ook in het vorige seizoen als tweede eindigde en in het sei zoen daarvoor als eerste. Nummer drie werd Gbust van Steenbergen. (Van een onzer verslaggevers) Biervliet Gistermiddag maakte mejuffrouw M.P. uit Maaseik (B) met haar vlieg tuigje een noodlanding in de Helenapolder te Biervliet. Bij deze landing raakte haar vliegtuigje in een greppel. Het werd dusdanig beschadigd dat het vandaag gedemonteerd moet worden. Mej. M. was van het vlieg veld in Genk (B) op weg naar Gent (B), maar raakte door het slechte richt enigszins uit de koers. Door benzinegebrek gedwongen moest zij de nood landing in Biervliet maken. (Va-n een onzer verslaggevers) BRUINISSE Het tank schip Moseltank dat woens dagmiddag door een explosie in één der ruimen werd ge troffen in het keten waarbij de stuurman H. de Wolfs het leven verloor is uit de vlucht- haven te Bruinisse naar Antwerpen vertrokken nadat het niet verbrande deel van de lading stookolie was overge pompt in het tankschip Inno vation. Van de lading zijn monsters genomen die in een laboratorium zullen worden onderzocht omdat nog steeds niet duidelijk is hoe de ont ploffing is ontstaan. Diefstal Tijdens het week einde is ingebroken in het huis van de familie D.S. uit 's- Heerarendskerke. De dieven zijn het pand binnengedrongen door het intrappen van een raam. Ontvreemd werd een flobertgeweer en zestig a ze ventig patronen. De daders hadden de telefoondraden doorgeknipt. (Van onze correspondent) SLUIS De organisators van de braderie „Hier is Sluis" liepen zondagavond met blijde gezichten, maar met vermoeide voeten rond. Zij konden dan ook terug zien op een geslaagde mani festatie. die Sluis heel wat reclame heeft opgeleverd. Vooral zondag was het druk in het Sluise winkelcentrum. Men kon er letterlijk over de hoofden lopen. Diverse muziekkorpsen die zichm et moeite een door gang door Sluis konden ba nen. verhoogden de sfeer. De kermisexploitanten op de Grote Markt deden goede zaken. Elk parkeerterrein was tot de laatste plaats be zet. Diverse muziekkorpsen die zich met moeite een doorgang door Sluis konden banen, ver hoogden de sfeer. De kermis exploitanten op de Grote Markt deden goede zaken. Het zaterdag .georganiseerde stadsomroepersconcours viel goed in de smaak. Zeventien stadsomroepers uit alle delen van Nederland tot zelfs uit Bolsward toe streden in Sluis om de officieuze titel van de beste omroeper van Neder land. Zij brachten veelal ge kleed in een kleurrijk kostuum aankondigingen ten gehore voor een talrijk publiek. Win naar werd Klaas Buys uit Vo- lendam. U.it handen van bur gemeester F. Cuelenaere kon hij de eresjero in ontvangst nemen. Tweede werd de plaatselijke favoriet Cees Blaeke. J. Caste- leijns uit Groede werd derde. De oudste deelnemer J. Kake- beeke (88) uit Kruiningen (in een keurig Zeeuws kostuum) slaagde er in de vierde plaats te bemachtigen. Het zondag gehouden stand werkers concours werd ge wonnen door W. Smoorenburg uit Waddinxveen, vorig jaar tweede in het nationaal kam pioenschap. Tweede werd A. Marijnissen uit Tilburg en derde T. Haga uit Geleen. Voor de show van de pony club uit Hulst toegelicht door burgemeester W. Lockefeer uit Aardenbung en voorafgegaan door een rondrit door Sluis bestond eveneens grote be langstelling. Aan de hengel- wedstrijd voor de jeugd in De Kaai namen 85 vissertjes deel. De vangsten waren eohter niet daverend. Toch gingen de meeste vissertjes met een prijs naar huis. Het feest werd gisteravond besloten met vuurwerk. AAN Dffi grens tussen Oost en West-Berli'jn is gisteren van Oostduitse zijde op een vluch teling geschoten. Volgens de W estberlijnse politie sleepten later Oostduitse militairen een man van 30 a 40 jaar weg uit een greppel. De man was ken nelijk dood. Een sfeerbeeld van de markt. OOST3URG De in middels traditionele W.i- terloopleinmarkt in Oostburg georgani seerd door de plaatselij ke winkeliersvereniging is afgelopen zaterdag weer een succes ge weest. Ondanks de fees telijkheden in Sluis had den toch een groot aan tal mensen de weg naar Oostburg gevonden om zich enige tijd gezellig op de markt bezig te houden. Zowel de plaatselijke jeugd, ais de erkende handel trachtten hun waar aan de mand te brengen. Op koopjes be luste mensen konden on die manier zo af en toe goed aan hun trekken komen. Over een pa ar weken wil men weet een dergelijke markt houden. Bolling Uitslag boiling bij E. Verhulst met 48 boilers: 1, R. de Vriend-F. Voet- J. Blon- deel; 2. P. Staelens-H. de Muijrak-P. de Geeter; 3. W. Veldkamp-G. de Geeter-O. Dhoore; 4. C. de Vreeze-L. de Vreeze-W. de Taeije; 5. F, Tournois-J. Simpelaar-V. Ver- straete. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De gemeenteraad van Sluis, die donderdagavond om 20.00 uur bijeenkomt krijgt een voorstel te behande len om in principe een beleids ombuiging van de stichting Streek Jeugd Centrale (SJC) te aanvaarden. De SJC, die tot nu toe al leen begeleidend werk heeft gedaan, wil graag zelf uitvoe rend werk gaan doen. „Het blijkt niet mogelijk voor het uitvoerend jeugdwerk over voldoende vakbekwame vrij willigers te kunnen beschik ken", aldus het college, die erop wijst da door de beleids ombuiging de thans nog advi serende streekjeugdwerklei- ders uitvoerend werk kunnen gasn doen. riet uitvoerend werk zal In- honden dat leiding gegeven ral worden aan plaatselijke activiteiten, zoals die bij het club- en buurthuiswerk bekend zijn. „Alvorens in de diverse kernen van de regio met een dergelijke opzet begonnen zal worden zal uiteraard het nodi- ee onderzoekwerk verricht Worden. Het is niet zo dat al dan geen behoefte met dit werk begonnen zal worden", aldus het Sluise college dat de be leidsombuiging van harte toe juicht. „Dat deze ombuiging uiteraard hogere uitgaven zal vergen, zal u duidelijk zijn. Van zowel de opzet als de latere uitbouw zullen u bij afzonderlijke verzoeken bij- diagen gevraagd worden zodat u alsdan een en ander op zijn merites zult kunnen beoorde len", aldus het college. Gevraagd wordt de raad ook deel te nemen in de stichting Welzijn voor ouderen in West- Zeeuwseh-Vlaanderen. Dit Is de voortzetting van het expe riment open bejaardenwerk, dat heeft aangetoond dat aan een dergelijke voorziening in de streek behoefte bestaat. Het college stelt dan ook voor meit de stichting i.o. in zee te gaan. De Belfortverlichting blijkt voor de omgeving overlast te veroorzaken terwijl het door verblinding ook gevaar ople verde voor het verkeer. Men wil dit euvel bestrijden door het aanbrengen van een be- srhermkap. Waarvoor de raad een krediet van 1000 gulden wordt gevraagd. Voor de aan schaf van dranghekken wordt de raad ruim 5 mille ge vraagd. De jubilerende heer Van Vugt tussen het feestgewoel. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Twee da gen lang is er feest geweest in de Terneuzense Mavo-scliool De Branding om het 25-jarig jubileum van de schooldirec teur M. L. van Vugt (58 jaar) te vieren en om afscheid van hem te nemen. Hoogtepunt van al deze fes tiviteiten vormde ongetwijfeld de receptie diie zaterdagmid dag in de school werd gehou den, en die door ongeveer 300 mensen werd bezocht. Het bleek een uitgezochte gelegen heid voor de vele oud-leerlin gen van de school, om er een gezellige reünie van te maken. Burgemeester J. C. Aschol van Terneuzen kwam als ver tegenwoordiger van het ge meentebestuur om de heer Van Vugt te bedanken voor het vele werk wat hij voor de school heeft gedaan. De burge meester memoreerde nog even d-e problemen die rijn ontstaan doordat de M-avo werd opge heven, maar zei dat het voor een groot deel aan de inzet van de heer van Vugt is te danken dat de school tot zo'n grote bloei is gekomen. De heer H. Kole, oud-leer ling van de school, en nu hoofd van de Rijksleerschcol in Middelburg, kon die per soonlijke inzet van de heer Van Vugt bevestigen, want het geldbedrag dat de oudleerün- gen de jubilaris als blijk van hun waardering symbolisch hadden willen overhanhgen, was opgelopen tot een bedrag van f 750.-. terwijl er nog iedere dag giro-overschrijvin gen binnenkomen. De heer Van Vugt zei in zijn dankwoord, dat hij in die 25 jaaj. (4 jaar als leraar, 21 jaar als directeur) zo prettig had gewerkt, dat hij nog wel 25 jaar nodig heeft om ervan na te genieten. Tijdens het diner 's avonds, dat hem door Je leerkrachten en de oudercoim- missie werd aangeboden, en waarbij de burgemeester ook aanwezig was, werd de heer Van Vugt verrast met een aar den pot, waarin de hanteke- nin.gen van alle oude commis sieleden, leerkrachten en de conciërge, plus het schoolem- bleem waren meegebakken. De pot zelf (een werkstuk van mevrouw M. J. Korbee- Arnold) was gevuld met een deel van het geld, dat is heer Ven Vugi .tieeg aangeboden. Vrijdag was het de feest dag voor de leerlingen, s Mor gens werd de heer Van Vu-gt ontvangen door het majoret- cenkorps van Terneuzen. en maakte hij de gang door het schoolgebouw, langs applau disserende leerlingen. Met sketchjes en gedichtjes kreeg de heer Van Vugt in de vonn van een achtdelige legpuzzel een waardebon aangeboden van zeshonderd gulden. De he le dag werd verder feestge vierd. (Van onze correspondent) KWADENDAMME Onder grote belangstelling heeft me vrouw Van Waes met het doorknippen van verschillende linten de manifestatie „Ont wikkelingssamenwerking in De Burcht" in Kwadendamme geopend. De tentoonstellinS geeft informatie over Indone sië, de Philippijnen, de derde wereld, Mexico, Kameroen, Haïti en Ceylon en andere landen uit de derde wereld. Burgemeester G. M. van Waes sprak in het Engels voor de buitenlandse gasten een openingswoord waarbij hij hulde bracht aan pater Jaap Rijk. Het officiële gedeelte werd opgeluisterd door een viertal danseressen uit de Philippij nen, die veel hijval oogstten. Helga en Hans uit Vlissingen en Bert uit Heinkenszand boeiden de toeschouwers met Ierse voltas-liedjes en songs van Joan Baez en Bob Dy lan. Pater Rijk sprak waarde rend tot het actiecomité, be staande uit Albert de Winter, Rinus Smits en Rinus Rijk, dat deze manifestatie heeft ge organiseerd. Verder hoopte pa ter Rijk dat de voorwerpen, die in de stands rijn uitgestald en waarvan de opbrengst aan het ontwikkelingswerk ten goede komt, grif van de hand zullen gaan. In bedoelde stands bevinden ridh gebruiks voorwerpen die een helder beeld geven van de manier waarop men in de betreffende landen leeft. Deze manifestatie duurt nog tot zaterdag. De leerlingen van de vijfde en zesde klas van alle basisscholen van Borsele krijgen Informatie over de ontwikkelingssamenwerking met de verschillende landen. Zij zullen een werkstuk ma ken waaraan prijzen zijn ver bonden. Zaterdag a.s. om 20.00 uur speelt de fanfare „Con Afezzione" uit Kwadendamme op het plein voor de Burcht om aan deze manifestatie meer luister bij te zetten- Om 21.30 uur op deze avond is er een samenzijn onder het motto „Van Buten Nae Binnen". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Naar het rich thans laat aanzien al de politieke bezetting van SS wat- houderszetels in Terneuzen geen verandering ondergaan. Tijdens een informele verga dering van de gemeenteraad, zoals die er tn september gaat uitzien, kwam de zetelverde ling 2 PvdA en 2 VCP als de meest waarschijnlijke naar vo ren. Een verdeling waarmee de VVD voorstander van een zo breed mogelijke samenstelling van het college op grond van zijn verkiezingswinst niet akkoord kan gaan, zoals dui delijk bleek tijdens deze ver gadering. Een verdeling 22 zal steun krijgen van PvdA. VCP, SGP en GPV. Ook de PPR was voorstander van de ze verdeling, waarbij de steun aan deze keuze wel werd ge koppeld aan het openbaar ma ken van commissievergaderin gen. Aanvankelijk was de VCP bereid met 1 zetel genoegen te nemen. GPV en SGP echter eisten een wethouder van pro testants-christelijke signatuur, die geleverd kan worden door de VCP in de persoon van mevrouw L. van der Plas-Ta- nis. De andere kandidaten voor de wethouderszetel zijn de heren P. Huybrecht en J. Strijbos (PvdA) en drs. R. Barbé (VCP). Brand Tegen 18.00 uur gisteravond brak brand uit in het speeltuingebouwtje achter garage Keyzer aan de Alva- rezlaan in Terneuzen. Het ge bouwtje bevatte ondermeer oude kranten. De brandweer, die werd gealarmeerd, bluste het brandje snel. Vermoedelijk rijn spelende kindern met lu cifers van de brand de oor zaak.

de Stem | 1974 | | pagina 3