CBTB wil (nog) geen harde actie Kritiek van Zeeuwse commissaris op oriënteringsnota ruimtelijke ordening de ABN Streekvervoer Walcheren: ruim negen ton verlies VAKANTIEGELD VOOR AARDAPPELTELERS IS TE LAAG Kindervakantiewerk in s-Heerenhoek 10 jaar Zeel selec Een goede bank heeft voor u spaarbiljetten die groeien van f 100,- naar f160,- (in vier jaar, elf maanden en vier dagen) evrard Cl Jeugdvakantiewerk Goes heeft leiders geld en materiaal nodig Landelijk voorzitter drs. Zijlstra: felle kritiek op kabineU een goede grote bank Na verwerking subsidies totaal verliessaldo ruim 1,5 ton Tien jaar geëist tegen arts, die eigen kind doodde Fietser breekt been Vi 3 streek Expl osie Nieuw.Namen Zeeuwse behendigheids wedstrijd op de fiets Schoondijke Algemene Bank Nederland Terhole Goes Vlissingen Facsimile- uitgave over monumenten Middelburg Goes Zonnig Donderdag 20 juni 1974 Ponderdag 20 juni 1974 (Van een onzer verslaggevers) RENESSE De ontevredenheid in land- en tuinbouwkringen over het gevoerde re geringsbeleid en het beleid van de EEG groeit net de dag. Dat werd gisteren weer eens duidelijk op de toogdag van de CBTB - West-Nederland, sectie zuid, die werd ge houden in de Ark in Renesse. markten KAPELLE 18 juni Kruisbessen I 85, II 41; fram bozen pe.r doos lx 97, I 94- 108, IIx per kg 1,853,16, II 1,6512,32, in tubs voor indus trie 1,01. Aardlbeien zonder dop voor industrie: Sengana 1,28, Red Gauntlet 1,28; diver se rassen 1,28; aardbeien per doos I 4556, II 2438. Rode bessen per doos I 1,221,53, II 1,31. Aardbeien per Kg: 1,37—1,78, IIx 1,2)0—1,51, II 901,2)0. Kersen Early Rivers per lag I 3,39, II 95. Golden Delicious I 70-80 42, I 65 31 60 22, II 80 28—38, II 70-80 33—39, II 65 25—30, II 60 20, II 70x 26,60, II 55x 20,40 Nieuwe aardappelen I 6070, drielingen 40—53, kriel 40— 47. Groenten: bloemkool 22 69, rabarber 54, spitskool 46, andijvie 48, boskroten 3841 boauien 1738, kasdiubbeile 'bonen 14,004,10. II 1.50 GOES, 19 juni Export en industrievieling: groene kruis bessen export 85, II 41, fram bozen in kratten per d-oos I 94108, frambozen in kratten per kg IIX 165—316, II 165— 232, industrie 101. Div. rassen aardbeien zonder dop 128. Ge wone veiling per doos: Red Gauntlet IIX 3738, Senga Senigana IIX 35, II 26—27, ro de bessen I 123126. "per kg: Redgauntlet I 157, IIX 149 151, II 154, Vola IIX 159, II 80116, Senga Sengana II 129. Groenten: per stuk: kropsla I 8%—gi/2, II 3,60—12, bloem kool 4 per kr. 2748, 6 per kr. 27—50, 8 per kr. 13—31, 10 per kr. 25. Per bos: Kroten 3543, uien 6y232, selderij 1017, wortelen 36. per kg: Nieuwe aardappelen grote 4258, drielingen 4045 kriel 4347, oude aardappelen bonken 1417, grote 9%, ra barber I 5273, II 35, spits kool I 4347, -gr. sav. kool I 43, peulen 460570, snijbonen I 310340, dubb. pr. bonen I 380400, andijvie 2043, pos telein 54, rode kool 60. (Vervolg van pagina 1.) Op het moment van de ex plosie voer de met 779 ton stookolie geladen tanker op het Zijpe in de richting van Willemstad. Twee vaartuigen namen deel aan het blussings- werk: de Goude uit Willem stad en het bergingsvaartuig Nieuwland uit Wemeldinge, dat de met draagbare appara tuur voorziene brandweer van Bruinisse aan boord had geno men. Omstreeks 5 uur pas was het vuur gedoofd. Volgens de rijkspolitie te water is uit de gebarsten tank geen olie op het water uitgestroomd. De bemanning van het motorjacht Cipolina A-rguntata, de heer en mevrouw G. Polderman uit St.-Maartenszee bevonden zich bij het uitbreken van d brand op zeer korte afstand van de Moesel-tank. Ondank-s de bulderende vlammen legden zij bun jacht langszij en na men de opvarenden aan boord Mevrouw Polderman herinnert zich dat zij omstreeks 2 uur in -de namiddag straaljagers over hoorde vliegen. Zij dacht dat de luide knal veroorzaak! werd toen deze door de ge luidsbarrière gingen, maar zag de vlammenzee op de Moesel- tank toen zii zich omdraai de. Vanuit St.-Annaland zijn de geredde opvarenden aan het eind van de middag overge bracht naar Oude Tonge. De kapitein van het brandende schip heeft daar een woning. Dat gebeurde overigens met de privé-auto van de heer Pol derman, omdat de taxi waar om gevraagd wa3, de ho ii van het kapiteinsechtpaar niet mee wilde nemen. Het dier zou de bekleding van de auto nebb :n kunnen beschadigen. De oor zaak van de ontploffing en de brand is nog niet bekend De rijkspolitie te water in We meldinge stelt een onderzoek in. Botsing In Nieuw-Namen botste dinsdagavond rond half zeven een bromfietster tegen een auto. Mejufrouw J. van P. uit Nieuw-Namen, bestuurster van de bromfiets, reed over de Kauterstraat in de richting van de kruising Schelpweg- Hombachtstraat, toen over de Schelpweg een auto kwam, be stuurd door de heer P. v. C. uit Nieuw-Namen. De brom fietsbestuurster zag de auto niet komen, reed er tegenaan straat terecht. Ze raakte licht en kwam via de motorkap op gewond aan de knie. De brom fiets en de auto liepen ook lich te schade op. Met die groeiende ontevre denheid wordt de roep om harde acties steeds sterker. De opmerking van een vragenstel ler: „Er moeten harde maatre gelen worden genomen", werd door de toogdag met applaus gesteund. Landelijk CBTB-voor sitter drs. R. Zijlstra, gaf echter dui delijk te verstaan, dat de CBTB aan bepaalde soorten aoties absoluut niet mee zal doen. „Om verbetering van de situatie te bereiken, willen we de kracht van onze argumen ten blijven hanteren", aldus de heer Zijlstra. Hij vond ac tie dan pas gerechtvaardigd wanneer d-e kracht van het argument uitgeput was. „Maar welke vorm van actie is dan gerechtvaardigd?" vroeg de heer Zijlstra zich af. De agrarische sector heeft een zeer machtig wapen: de voedselvoorziening. Maar de CBTB is onder geen beding bereid dit wapen te gaan ge bruiken, zo blee-k uit het be toog van de heer Zijlstra. Want dan worden mensen ge dupeerd, die buiten het con flict landbouw - overheid staan. De heer Zijlstra ver heelde niet, dat het de CBTB steeds moeilijker wordt ge maakt, zijn standpunt in dezen te handhaven. Dit komt door de resultaten, die de actiegroe pen steeds vaker bereiken door hun optreden. De heer Zijlstra gaf in dit verband enige pittige kritiek weg op de overheid. Want als deze laat blijken angst te hebben voor harde acties, zullen -deze verschijnselen steeds algeme ne.r worden, al-dus de CBTB voorman. Dan zullen ook de christelijke organisaties niet anders meer kunnen. En dat achtte de heer Zijlstra een zeer slechte ontwikkeling. De landbouworganisaties hebben gistermiddag weeT een gesprek met de regering. De toogdag in Renesse besloot ter ondersteuning van haar verte genwoordigers aan dat ge sprek, de minister van Land bouw een telegram te sturen, daarin werd grote verontrus ting uitgesproken ove,r de hui dige inkomensontwikkeling in de Nederlandse land- en tuin bouw. Aangedrongen werd om alles in het werk te stellen om aan deze „rampzalige ontwik keling" een einde te maken. Gewestelijk vorzitter G. J. de Jager, wijdde in zijn toe spraak ook aandacht aan de roep om harde acties. Hij be toogde, dat demonstratieve ac tiviteiten in elk geval nooit de plaats mochten innemen van het overleg. De heer De Jager ging ver der uitvoerig in op het huidige economische klimaat voor boer en tuinder. Hij noemde dit klimaat ronduit slecht. De landbouwers en de tuinders hebben volgens de heer De Jager in het huidige onderne mersklimaat te weinig finan ciële reserve om de slechte tijden lang te kunnen uitzin gen En ook het elastiek van inspanning en produktiviteits- stijging raakt uitgerekt. Hij waarschuwde er echter vooi dat d-e landbouwers elkaar niet in de put moeten praten Er dient evenwel een oeleid te komen, waarbij het landbouw inkomen in de pas loopt bij andere sectoren. Öp het gebied van de belas tingen pleitte de heer De Ja ger er o.m. voor, dat in Zee land bij de invoering van de onroerenid-goedfoelasting uit sluitend de waardegrondslag genomen zal worden als bas's voor deze belastingheffing. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) MIDDELBURG De jeugd commissie Wiel-erbeiangen Zeeland (vereniging Theo Middelkamp) houdt zaterdag morgen in Middelburg behen- digheMswedistrijden op de fiets voor de jeugd van acht tot en met veertien ja-ar, waar onder slalom, ringsteken, ring- werpen en balwerpen.. De aanvang van deze jeugd wedstrijden is om tien uur bij het sportcomplex aan de Breeweg te Middelburg. De deelname is geheel gratis. Jon gens en meisjes die willen deelnemen kunnen van elk ty- p- fiets gebruik maken en worden verzocht om kwart voor tien aanwezig te willen zijn. Geslaagd Aan de lagere land- en tuinbouwschool in Sohoondijke zijn geslaagd voor het A-diploma: W. Murre uit Hoek. Voor het gewone diplo ma slaagden: M. v.d. Dries uit Sluis. J. Maartsen uit Groede, P. Haverbeke uit IJzendijke, E. Mattens uit Koewacht en M. van Waes uit IJzendijke. (Van een onzer verslaggevers). RENESSE „In Zeeland is de industriële ontwikkeling niet uit de hand gelopen. Van af het begin heeft het provin ciaal bestuur aandacht gehad voor zaken van milieu, lucht en waterverontreiniging. Na tuurlijk zijn er foutjes ge maakt. In het algemeen geno men is de ontwikkeling van Zeeland sinds de zestiger ja ren toe ti juichen. Het is na melijk verantwoord ge beurd". Dit betoogde gisteren de commissaris der koningin in Zeeland, mir. J. van Aartsen, op die toogdag van de CBTB West-Nederland sectie zuid in De Ark te Renesse. De beer Van Aarts-en stelde dat Zee land de ontwikkeling nodig had ten behoeve van de werk gelegenheid Hij herinnerde er zijn gehoor ook nog aan, dat in de jaren 1965-1966 iedereen in Zeeland de industriële ont wikkeling toejuichte. Pas later zijn er tegenreacties op geko men. De drie pijlers, waarop Zee land rust: landbouw - visserij, recreatie en industrie moeten volgens mr. Van Aairtsen ook in de toekomst kansen hebben zich verder te ontwikkelen. Vooral ook de ontwikkeling van de recreatie moet daarbij goed in de hand worden ge houden- Geen eenvoudige zaak, vond de heer Van Aarts- en omdat de problematiek van de ruimtelijke ordening zeer ingewikkeld is. De heer Van Aartsen, die zo'n beetje een afscheidstoe spraak hield, uiitt-e daarbij kri tiek op de onlangs verschenen oriënteringsnota ruimtelijke ordening. In deze nota komt Zeeland nauwelijks aan bod, hetgeen mr. Van Aartsen een groot bezwaar vond. De commissaris der konin gin sloot in zijn toespraak aan op de inleiding welike kort te voren was gehouden door drs. M. C. Verburg. directeur van het economisch-technologisch instituut (ETI). De inleiding wan de heer Verburg had als titel: „Welvaart en welzijn in de Delta". De heer Verbuirg betoogde dat beide begrippen ten nauwste samenhingen. Zo lang de mensen gedekt willen zijn wat betreft de materiële behoeften en voorzieningen, zal er wat betreft de persoon lijke verzorgingssector ge werkt moeten worden met overschotten van het nationale inkomen Werkgelegenheid noemde de heer Verburg een geweldig stuk welzijn., evenals de soci ale wetgeving. „Je kunt niet zeggen: economische ontwik keling? Een streep eronder' aildus de heer Verburg. Wei moet men zich gaan afvragen of we bepaalde producten, zo als bijvoorbeeld een electri- sche tandenborstel, wel nodig hebben. Op het vlak van het welzijn zijn twee zaken nogal eens met elka-air in strijd: Dat gene wat de mensen willen en datgene wat van bovenaf ge pland moet worden. Inspraak is nodig, maar ook planning stelde de heer Verburg. Volgens de ETl-directeur kan Zeeland echt nog wel wat groeien, zowel wat betreft de bevolking als wat betreft de economie. Wel zei de heer Verburg, dat deze groei geleid en gestuurd moet worden en dat Zeeland het niet over zich heen moet laten komen- Wat de industriële groei aangaat, moet de provincie selectiever worden. Het ETI is trouwens momenteel Dezig normen op te stellen: vestiging van industrie dient getoetst te worden aan normen van milieubelang en arbeidsmarkt eisen. dank zij de samengestelde interest van jaarlijks Bovendien verschuift uw inkomstenbelasting, wat fiscaal voordeel kan opleveren. Elk kantoorvan de ABNkanualle inlichtingen verstrekkenover de financiële voordelen van het ABN Spaarbiljet 1974/79. (en niet alléén voor spaarders) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het wa ren geen opgewekte geluiden die de directie van de N.V. Streekvervoer Walcheren op de aandeelhoudersvergadering moest laten horen. In het jaar 1973 werd een exploitatiever lies geleden van ruim (Vam een onzer verslaggevers). BREDA Tien jaar gevan genisstraf met aftrek voorar rest en ook nog terbeschik kingstelling van de regering eiste de officier van justitie mr. P. van Benthem woens dagmiddag voor de rechtbank in Breda tegen de 40-jarige arts, D.O. uit Tilburg. Dit we gens moord op zijn eigen jongste kind, de 6-jarige Dirk O. op 28 juni gepleegd. „Ik ben volkomen normaal en ik aanvaard alle verantwoorde lijkheid en elke straf", al-dus de arts zelf die zijn laatste woord als religieus geladen mens besloot met een schrift lezing om precies te zijn een stuk uit de brieven van Ju das. f 911.000. Het verliessaldo, dat na verwerking van de rijksbijdrage en de bijdrage van de gemeente Vlissingen resteert, bedraagt ruim f 33.000. Op voorstel van directie en raad van commissarissen van de N.V. Streekvervoer Wal cheren, hebben de aandeelhou ders er in toegestemd, dit ver liessaldo over te brengen naar de nieuwe rekening. Het totale verliesnaldo dat dan op deze rekening zal prijken, beloopt meer dan anderhalve ton. In het verslagjaar 1972 kon de N.V. Streekvervoer Wal cheren nog een winst van ruim f 65.000 halen. De in 1973 sterk gestegen verliezen worden vooral toegeschreven aan de stijging van lonen en sociale lasten, de toegenomen (Van onze correspondent) GOES Op de kruising Patijnweg - Voorstad heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een personenauto, die bestuurd werd door mej. A. M. D. uit Kloetinge en een fietser, de 56-jarige M. L. uit Wemel dinge. Tengevolge van deze aanrijding liep de fietser een gebroken rechterbeen op. Hij werd overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes. Snelheidscontrole Door de gemeentepolitie te Goes is van 9 tot 15 uur in de bebouwde kom een snelheidscontrole ge houden. Acht personen dien den in verband met het over schrijden van de maximum snelheid te worden bekeurd. 60 jaar getrouwd Op maandag 8 juli vieren de heer en mevrouw Izaak Malipaart- Bogte te Vlissingen hun 60- jairig huwelijksfeest. De waar nemend burgemeester van Vlissingen zal met zijn echtge note het jubilerende echtpaar aan huis gaan gelukwensen. Schoolkamp De kinderen van de Gerardus Majella ba sisschool in Terhole houden deze week weer hun jaarlijkse schoolkamp. Plaats van be stemming is dit jaar het Belgi sche St.-Kath. waver, waar de kinderen logeren in het kamp huis „Rozendaal". Dit kamp huis is een oude abdij die cp een 15 ha. groot landgoed ligt Hiervan is ongeveer 7 ha. be bost. Het doel van deze kamp- week is de kinderen kenms te laten maken met de historie van de streek en met de hui dige leefwijze. Voor deze kampw-eek werd ook een uitgebreid programma samengesteld met onder meer wandeltochten, bezoeken ex cursies, een rondvaart, lerwyl natuurlijk sport en spel ook niet ontbreken. brandstofprijzen (voor dieselo lie met ruim 240 procent) en aan een daling van de ver voersvraag, speciaal dn het in terlokaal vervoer en op de stadsdienst Vlissingen. In het groepsvervoer stegen de ont vangsten, evenals in het toer- vervoer al is er wat dit laatste betreft zo zegt de directie sprake van een zorgelijke ontwikkeling. De dagtochten, die de N.V. SW organiseert, trekken minder belangstelling dan men was gewend. De au toloze zondagen en de benzi- neschaarste hebben nauwelijks een positieve invloed op de omzet van het vervoersbedrijf gehad. In de zomermaanden kampt het autobusbedrijf op Walche ren bovendien met een enorme toename van het particuliere vakantieverkeer. De normale dienstregelingen van het bus bedrijf worden daardoor soms grondig verstoord. De directie van de N.V. SW overweegt dan ook een aparte zomer- en winterdienstregeling in te voeren, omdat blijkt dat men in de zomer met langere rijtij den rekening dient te houden. Beruchte verkeersknelpunten, zoals de Keersluisbrug te Vlis singen, belemmeren ook het openbaar vervoer. Wachttiiden van 10 tot 15 minuten bij de Keersluisbrug zijn niet onge woon. Er zal op den duur niet zijn te ontkomen aan de in voering van verkeerslichtin stallaties met voertuigidentifi catie, aldus de directie van het Waloherse vervoersbedrijf. Dit systeem maakt het mogelijk dat bepaalde voertuigen (b.V. brandweer, ambulance, maar ook autobussen en dergelijke) de stoplichten naar eigen be hoeften kunnen laten wer ken. (Van onze correspondent) KAPELLE-BIEZELINGE Op een drukbezochte bijeen]™, ter gelegenheid van de Aardappel-contactdag 1974, die gistej in de Caisson te Kapelle-Biezelinge gehouden werd, sprak 1 heer ir. D. Luteijn, secretaris van de ZLM-Goes en voorC van de Raad van Commissarissen van de Aviko B.V. te Steej deren over ontwikkelingen van de coöperatieve aardappel.^ verwerking in Nederland. De heer Luteijn vond in het begin v» zijn inleiding, dat het vakantiegeld voor de boeren voor wat C treft de oogst, de afzet en de verwerking van de aardappel, niet bijzonder hoog is. De afzet is gedurende de laatste twintig jaar na de oor log niet zo geweldig groot ge weest. De heer Luteijn vond, dat iedere boer zelfstandig en geheel volledig over zijn hafzet beslist. Men neemt de prijzen zoals ze op de markt voorko men, hetgeen een gebrek aan marktpolitiek is. Bijzonder snel is later de afzeton-twikke- lin-g op gang gekomen, zowel regionaal, nationaal als inter nationaal. Ook het kopen van pootgoed liep in de variabele prijzen. In 1969 liepen de kosten van f. 1470,- per a. Momen teel bedragen deze kosten f. 2.000,. per ha. Het verschil in de aardappelprijzen is hier door gedurende de laatste 15 jaar aanmerkelijk groter ge worden. Dit neemt niet weg, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de loop van de volgende maand zal een befaamd standaard werk over de Zeeuwse hoofdstad in een zogenaamde facsimile-uitgave verschijnen. Het gaat om het boek van dr. W.S. Unger „Monumenten van Middelburg". In samenwerking tussen het Arnhemse antiquariaat Gys- bers en Van Loon, en de Mid delburgse boekhandel Fanoy, is de „wedergeboorte" van Ungers rijk geïllustreerde en uitstekend gedocumenteerde werk mogelijk geworden. Het boek telt 164 pagina's tekst en 77 bladzijden met illustra ties. De auteur van het boek, dr. Unger, is oud-stadsarchivaris van Middelburg. Zijn boek is sinds jaar en dag bij jong en oud gewild, en derhalve per definitie steeds uitverkocht. Door de facsimile-uitgave komt het weer binnen het be reik van velen. dat de consumptie-g normaal blijven. De expo» naar Argentinië bedroeg v( jaar 5000 ton, maar dit ki wer d nog geen ton rast i land geëxporteerd. Over 11 handel en verwerking mep de heer Luthijn dat er voldoende kwantum is omi grote opslag-, sorteer- en Vf. werkingsbedrijven te vi% i De aardappelverwerkende drijven nemen enorm toe ej er is vraag naar lan verbindingen en prijzen. Over de prijsvorming en toekomst merkte de heer ij thijn op, dat deze steeds Ji«> op de vrije markt worde vastgelegd. Men moet n| vuist maken met de coita®, ciële afzet en verwerking, ij heer Luteijn adviseerde a aanwezigen om over deze® terie duidelijk te denken u- het EEG-vlak. Na de pauze volgde een fcl oussie over de vaste verfc ding, de afzet en prijzen, 4 aardappel-verwerkende s en de uitbetaldngsprijzen. Xn zijn openingswoord s de heer A.C. Blok namenij CTV-Zuid Bevel-and over J, vele problemen betreffende i opkomst v-an de gewassen loj gevolge van het wegblijve van de regen. Een beeld. De heer H. van voorzitter van de LCC-CotJ tactcommissie, sprak over i goede samenwerking tussen Zuid-Hollandse eilanden Zeeland en gaf een opso ming van het aantal aard) peltelers in deze gebieden, de middag vond een Der autobus plaats, waa o.a. Wilhelminadorp, de van Zuid-Beveland werden! zocht en waarbij de de recreatie en de kerncentriü in het Sloe-gebied niet werds overgeslagen. Diploma-uitreiking woensdag 26 juni worden :i; diplom-a's uitgereikt aan 1 geslaagde kandidaten van i Rijks Middel-bare Land- Tuinbouwschool te Goes, uitreiking vindt pla« 14.00 uur in het schoolgeboaj aan Ravelijn De Groene J Tegelijkertijd wordt afawl genomen van zes leerkrachte: die de RMLTS te Goes verlaten. (Van onze correspondent) GOES Gezien het grote succes van voorgaande jaren gaat het 'eugdvakantiewerk 1974 voor Goes en de dorps kernen op donderdag 25 juli van start. Dit werk duurt tot en met woensdag 7 augustus. Het organiserend comité, be staande uit de heren H. de Ridder, C. Parent, S. Prevoo, P. de Jong en de dames H. van Maurik, L. Luikenaar en N. van Houdt, heeft in eerste instantie de taak de organisa tie van dit werk tot stand te brengen. Om dit comité in zijn taak te verlichten, heeft men veel leiders nodig. Er bestaat gele genheid om zich als leider of (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Het kindervakantiewerk voor 's- Heerenhoek, dat ieder jaar nog een groot succes was, staat nu in hel teken van het 10-jarig jubileum. Het organi serend comité is dan ook van extra feestelijk tintje aan te geven. Alle kinderen van 4 tot 12 jaar kunnen aan dit festijn met sport, spel en creatief werk deelnemene. Veel medewerkers en mede- spontaan geschikbaar gesteld werksters hebben zich weer om een en ander te doen sla gen. Het werk wordt gehou den op maandag: 5 augustus van 9.30 tot 11.45 uur en van 13.00 tot 16.00 uur, op woens dag 7 augustus van 9.30 tot 16.00 uur, op vrijdag 9 augus tus van 9.30 tot 11.45 uur en van 13.00 tot 16.00 uur- Op de maandag wordt in de Jeugdhoeve begonnen met handenarbeid, na de middag is pr straattekenen, stoelendans en kan men andere spelleties doen op het sportveld. De woensdag staat volledig in het teken van het 10-jarig jubileum, 's Morgens mogen de kinderen hun fietsen, step pen, skelters en andere „rij tuigen", meenemen, die ze mo gen versieren. HHet materiaal daartoe is aanwezig Tussen de middag wordt een picknick gehouden. waarbij de kinderen op frites en een vlaflip worden getrak teerd. Na de m iddag wordt met medewerking van de fan fare door de kinderen met hun versierde fietsen een grote op- tooht door het dorp gehou den. Op vrijdag is er een oriënta tieloop door het dorp. Na de middag volgt de prijsuitrei king met nog een extra ver rassing Tijdens de spelen wordt voor limonade en choco lademelk gezorgd. Materiaal zoals dozen, lap jes, wol, enz kan men een week tevoren in de Jeugdhoe ve afgeven. De kinderen kun nen zich op school bij de juf of meester voor het vakantie werk opgeven. ooïi leidster voor het vakantie»'' op te geven. Men hoopt medewerking van de padvinderij. Voor opgave inlichtingen hiertoe kan zich wenden tot „De Vf Keizer sdijk 16 te Goes de heer S. Prevoo, Sta toor Oostsingel 31 te Aan dit vakantiewerk kinderen van 2 tot en me jaar deelnemen. Kinderen 2 tot 3 jaar kunnen 11 morgen worden beziggeli1'" in De Veste. Voor kin® van 4 tot 5 jaar in De vf en wijkgebouwen De P» het „Polderuus" in de Polder, kinderen van f jaar elke middag in de gebouwen De Pit, het P® suus en elke dag van 9.31 15.30 uur in de Veste, p® ren van 8 tot 12 jaar elke1' van 9.30 tot 15.30 uur „Hollandse Hoeve". Het vakantiewerk wodj j| subsidieerd door de Goes, hetgeen niet wel®' dat evenals in de voorga® jaren een beroep geda® worden op het bedril»"'; en de burgerij. De 8rt,° kernen zorgen voor ding, het materiaal vj®j werk komt uit Goes. Voor Wilt' kernen Kattendijke en minadorp komt de le'd>M Goes. Het materiaal wo)6» uit Goes gebracht. Het aal voor het vakantie*®? bestaan uit klei, verf, JH touw, stenen, hout, bal'® andT speelmateriaal. Het vakantiewerk staan uit doe-activiteiten' j, en sport, speurtochten, bouwen, toneel, enz. metj, gens en meisjes van 4 ,|r Jaar. Voor de zgn. doe-' teiten, zoals handvaa"'L den, wil men voor het aal contact opnemen ttf nemers-, slopersfirffl' aanverwante bedrijven. O"»-,, meentelij-ke aanplak' scholen en winkel-eM®,- len de nodige biljetten opgehangen. Igr z tw Si Ax (ttfao een onzer verslaggever: ANTWERPEN Volg Evrard Claessens van het S ziecentrum voor Economic en Sociaal Onderzoek van universitaire faculteit St, tius te Antwerpen, Zeeuwsch-Vlaanderen zon< al teveel kosten wat spoorwegverkeer betreft, het bestaande isolement jost kunnen worden. Vanuit België Zeeuwsch-Vlaanderen spoorwegverbindingen kunn krijgen, namelijk vanuit Niklaas via Hulst en naar Terneuzen en vam Gent via Sas van Gent Sluiskil naar Terneuzen. De laatste verbinding zou d vanuit Terneuzen door kunn lopen naar Bergen in Zui België» van waaruit men d weer gemakkelijk aansluitir krijgt op treinen naar Pari en verder. Dit alles staat in de no „Spoorplan 80", samerageste door prof. E. van Broekhow en zijn assistent Olaessen Over dit rapport schreven MIDDELBURG UTRECH muleerd over de oriënterin stuk van een nieuwe, derde de inspraak onderworpen g< In Zeeland organiseerde 1 sies met en onder bevolkii De stellingen die in Zeelanc geformuleerd zijn en die gistej ren aan de raad van advie voor de ruimtelijke ordenin-j werden gepresenteerd, gaar diep in op het vraagstuk var de zogenaamde „selectievs groei". Een der Zeeuwse stel-; lingen luidt; „Met klem wij zen wij een ontwikkeling van Zeeland van de hand, zoal9 di< bv. in het verleden in het Rijnmondgebied heeft plaats gevonden. Wij achten het ver standiger een ongewenste ont wikkeling nu te voorkomen, dan later de negatieve effec ten te moeten bestrijden." Een volgende stelling zegt „Door een te snelle en sterke verstedelijking van Zeeland Zou ook de recreatiefunctie in gevaar kunnen komen." In de Zeeuwse inbreng in de natio nale discussie wondt ook het feit gehekeld, dat de oriënte ringsnota wel veel uitgangs punten, doelstellingen en be leidsvoornemens aangeeft, Vooruitrichten voor vrijdag wi zaterdag opgesteld door het KNMI op woensdag om 18 uur: droog, zonnig en gema tigd warm. Weersvooruitzich ten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: 516, min. temp: om streeks 13 graden, max.teonp. omstreeks 21 graden, kans op een droge perioden van min stens 12 uur: 95 procent, kans op een geheel droog etmaal: 90 Procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 516 Min. temp.: om streeks 13 graden, max. temp: omstreeks 22 graden, kans op ten droge periode van min stens 12 uur: 95 procent, kans op een geheel droog etm-aal: o0 procent. w;ilci".;i;indi.'n Konstanz 384 plus 10, KheinfeMen 286 plus 15, Straatsburg 305 plus 65, Plit- ttesdorf 458 plus 59, M-axau 489 plus 37, Plochingen 150 Plus 5, Mannheim 276 min 7, steinbach 122 min 6, M-ainz 275 "Mn 15, Bdngen 154 min Kaub 193 min 12, Trier 47 plug Koblenz 207 min 6, Xeuleu 167 min 16, Ruhrort 332 m® 10, Lobi-th 968 min 3, p I") L-lU Ultll «7UÖ «mnerdense Kop 939 min 2, Smeeen 760 4> IJsselkop ™a min 1, Eefde IJssel 410 Pus 2, Deventer 285 plus 2, onsm 5448 min 16, Borgha- 3817 min 61, Belfeld 1110 ai.,- Gnave beneden de 501 min 2. hoogwater BS,"'*21 Ij 52 °P zoom 4.24 en Jjkaisweeirt 3.32 en 15.58 «u-neuzen 2.51 en 15.16 vussmgen 2.18 en 14.46 Wemeldinge 4.14 en 16.42.

de Stem | 1974 | | pagina 2