BULGARIJE IMPONEERT NIET TEGEN URUGUAY Blunder van Goranov POLEN MET GEMAK LANGS HAÏTI RINUS MICHELS: ERGERNIS Italië en Argentinië delen de punten: 1-1 Beckenbauer biedt excuus aan Alston wil naar Hamburg SPRINTZEGE PAOLINI IN ZWITSERLA1 tot besl Frits Pir nauweli voorbere Sporttoto Goed sparen is: hoge rente en hetere voorwaarden. Evan Lanschot Boete voor Sercu voor afstappen r sport Mevro I wilt u even verm Donderdag 20 juni 1974 1 „ui 1 -I 1 n - ti 1i (Van onze speciale verslaggever) HANNOVER Doelman Goranov van Bulgarije sloeg bij het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Taylor zijn han den voor zijn ogen. Tenslotte was het de Bulgaarse doel man die, toen hij eindelijk eens een keer echt in actie hoefde te komen, bij een schot van Ricardo Pavoni de bal op kinderlijke wijze tussen zijn benen door liet schieten, waardoor Uruguay kort voor tijd alsnog op 11 kwam. De blunder van Goranov bleek, toen de uitslag van Neder landZweden op het elektronisch scorebord verscheen, dubbel kostbaar, want, aangenomen dat de Zweden in staat zijn om Uruguay te kloppen, dan kan slechts winst op Nederland de Bulgaren door de groepsronde heen brengen. En dit laatste lijkt een vrij onmogelijke opgave gezien het vertoornde spel van gistera vond in het Niedersaksem Sta dion in Hannover. Uruguay - Balgarije was een treffen, dat op het scherp van de snede werd uitgevochten, maar voet- baltedhnisah was het een mid delmatige vertoning. De Bul garen hadden, het grootste ge deelte van de wedstrijd een veldmeerderheid, maar waren niet thuis wanneer het op kansen benutten aankwamen. De enige echte sterspeler in het Bulgaarse team was aan voerder Bonev. Deze Bonev speelt modern voetbal. Hij komt achter zijn voorhoede aan, heeft een goede pass en kan ook het verdedigende werk aan. Maar een speler met inzicht en improvisatie vermogen is niet voldoende om van een hardwerkende, conditioneel sterke ploeg een elftal te maken, dat de tegen standers met verrassend voet bal kan overdonderen. En wanneer men 'dit verrassingse lement niet dn het spel kan leggen, is het tegen een Zuid- amerikaanse ploeg kwaad ker- (Van een speciale verslaggever). STUTTGART Polen dat hl zijn eerste wedstrijd Ar gentinië met 32, opzij schoof heeft geen enkele moeite met Haïti gehad. Trai ner Gorsky liet het zelfde elf tal als tegen de Zuidameri kanen opdraven. Haiti moest afzien van de wegens doping geschorste Libero Ernst-Jean Joseph. In zijn plaats speelde Andre. Roger St. Vil kwam de plaats van de geblesseerde Guy St. Vil innemen. Haïti dat iin zijn vorige wedstrijd tegen Italië vriend en vijand verbaasd had met degelijk voetlbal en zelfs de leiding maan was nu geen par tij voor de Polen. Reeds in de 17-minuut kon Lato de stand op 10 brengen. Een minuut later was de wedstrijd in feite al gespeeld. Aanvoerder Dey- n-a bracht zijn ploeg op 20. Polen deed het daarna wat rustiger maar bracht in het laatste kwartier de verdedi ging van Haïti opnieuw tot wanhoop. In de 30e minuut voerde Szarmach die stand op tot 30 en twee minuten later was het Libero Gorgon die de doelman van Haïti opnieuw kansloos liet. Tien minuten voor het r-ustsignaal scoorde Szarmach zijn tweede en voor Polen het vijfde doelpunt. Na rust bleef Polen domine ren. Haïti geloofde niet meer in eigen kunnen en werd be dolven onder de Poolse aan- valsstormen. In de 51e minuut w-as het Szarmach die 60 liet aantekenen en drie minuten voor tij;d bepaalde de super snelle Lato de eindstand op 7—0. DEN HAAG (ANP) De uitslag van sporttoto no 49 van 8 tot en met 16 juni is: deel nemers 188.146, bruto inleg: F. 399.814,- prijzenbedrag: f. 169.121,32. Ie, 2e, 3e prijs en de premie elk f. 42280,33. Ie prijs: 151 winnaars, die elk per kolom f. 280,- ontvangen. 2e prijs: 1.799 winnaars, die elk per kolom f. 23.50 ontvan gen. 3e prijs: 9.578 winnaars, die elk per kolom f. 4,40 ont vangen. De premie wordt na het verstrijken van de reclame termijn woensdag 10 juli a.s. bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. De premie ten bedrage van bruto f. 51.555,34 van toto no 47 is ten deel gevallen aan de houder van het formuliernum mer fl a. 4162022. Hij ontvangt nu aan oris en premie totaal bruto f. 54.003.44. sen eten. Want ook het dit maal niet bepaald sterke Uru guay verstaat nog steeds de kunst om het spel van een jagende tegenstander te ontre- s1 gelen. Daarvoor staan de aan geboren baltechniek en de at letische kwaliteiten borg. De Uruguezen bewezen dit in de eerste helft. Rustig uitverdedi gend, waarbij de bal zoveel mogelijk in de ploeg werd ge houden, werdien de gehaaste en nerveuze aanvallen van Bulgarije tot staan gebracht. De strijd werd in deze speelhelft volledig op het mid denveld uitgevochten, reden waarom de beide doellieden Mazuririewicz en Goranov na genoeg niet in actie hoefden te komen. Het meest opmerkelij ke was de voor deze wereld kampioenschappen vrij correc te wijze, waarop beide partijen zidh gedroegen. Debet hieraan was scheidsrechte;- John Tay lor. De Engelse steger gooide zijn hele persoonlijkheid en dat is niet gering, in de strijd om het spel niet te laten ont sieren. Hij aarzelde niet om de gele kaart te trekken. V-aseilev van Bulgarije en Esparaggo van Uruguay werden voor rust met het attribuut geconfron teerd, waarmeie in dit wereld kampioenschap door de scheidsrechters zo frequent wordt gewerkt. Na de pauze werd de strijd voor de weini ge toeschouwers in H-annover iets aantrekkelijker. De Bul garen beseften dat een doel punt noodzakelijk was en ver hoogden hun tempo, terwijl ook de Uruguezen af en toe tot aanvallende acties durfde over te gaan. Mora en Rocha toonden zich bij die tegenaan vallen van de Zuid-Amerika nen de gevaarlijkste aanval lers. Maar de zelfs theoreti sche kansen voor Uruguay om door te kunnen gaan, leken ver keken toen Vo-inev met een goede voorzet Bonev bediende, die met een geweldige duik kopstoot doelman Mazurkie- wioz kansloos passeerde. Hoe weinig de Bulgaren het pro fessionele moderne voetbal be heersten, bleek na dit ene doelpunt. Zij hadden niet de macht om behoudend te gaan spelen. Zij moesten de door aanvalslust bepaald niet uit blinkende Uruguezen zelfs toestaan, dat deze in het laat ste kwartier een aanv-alsoffen- sief ontketenden, met als eind resultaat acht minuten voor tijd het fatale moment van Goranov. Stelde voormalige sterspeler Oratio Troche van Urugay na afloop: „Voor mijn gevoel is Uruguay uitgescha keld. Want dit Uruguay was niet sterker dan zaterdag. Te genstander Builigarije was ge woon zw-akker dan Nederland, dat een klasseteam heeft" Door Harry Vermeulen Jack Arentsen Theo Vaessen Jean Nelissen IAIM74 0 De doelman van Uruguay Mazukiewicsz redt voor Panov gevaarlijk kan worden. (Van onze speciale verslaggever) DORTMUND Rinus Michels kon zijn ergernis over hef 00 resultaat te gen Zweden moeiljjk ver bergen. De anders altijd nog wel grapjes makende Ne derlandse bondscoach was gisteravond bijzonder se rieus in zijn antwoorden na afloop van de strijd tegen le Zweden. Zelfs wilde Mi chels geen enkele verkla ring geven waarop hij Piet Keizer in de ploeg had laten staan en niet Rob Rensen- (Van een speciale verslaggever» STUTTGART Argentinië is vrijwel uitgeschakeld voor het wereldkampioenschap 1974. De nationale ploeg van het land, dat het toernooi om de world cup" over vier jaar organiseert, bleef, na de 23 nederlaag tegen Polen in de ontmoeting met Italië woens dagavond in het uitverkochte Neckarstadion van Stuttgart (70.000 toeschouwers) steken op 11. Een ongelukkig mo ment van Perfumo, die be paald geen fortuinlijk seizoen maakt, heeft het lot van de Zuidamerikanen bezegeld. D« libero schoot tien minuten voor rust bij een ongevaarlijke Italiaanse aanval in eigen doel, aldus de via een schitterende goal van Houseman verkregen voorsprong nodeloos wegge vend. De va banque spelende Ar gentijnen alles op de aanval leverden de beste spelers (Babington, Houseman en Ay- ala), maakten de minste over tredingen, maar kwamen aan een beslissende treffer niet toe. Italië bekent verder, al maakte de „squadra" minder indruk dan de weliswaar niet qua cijfers, maa,r toch versla gen tegenstander. De hoofd oorzaak van de nederlaag van de Argentijnen moet worden gezocht bij Hector Yazaide. De goalgetter beschikt over te weinig techniek om zich van zijn directe bewaker (Moriri in dit geval) te ontdoen. Hij werd in de tweede helft dan ook vervangen. Italië, dat reeds van Haïti won heeft nu vier punten. De laatste wed strijd tegen Polen is niet meer van belang. Vladislao Cap, de Argentijn se bondscoach kwam met een opstelling, die over de bedoe ling van de Argentijnen wei nig twijfel liet bestaan. Ais verwacht gaf hij Hector Ya zaide, de spits van Sporting Lissabon, die dit seizoen met 46 doelpunten Europees tops corer was, een kans in de vuurlijn. Voorts waren Ayala en Kernpes gehandhaafd en telde de middenilinie onder meer de namen van de aanval lend ingestelde Babington en Houseman. De drie bee's", Bargas, Brindisd en Balbuena mochten ditmaal toekijken, de laatste twee zelfs van de tri bune. Bij Italië bracht coacn Val- careggi zijn voornemen ten uitvoer Pinehhitter Gkrgic ChinagIKa disciplinair te straf fen en hem niet onder te brengen bij de zestien spelers op veld en bank. De vedette van Lazio beledigde Valcareg- gi tijdens de ontmoeting Italië - Haïti, toen hij werd uitge wisseld tegen Anastasi, Zijn plaats werd ingenomen door Pietro Anastasi. De verre Argentijnen oo de tribunes werden tijdens hel Verdi-achtige volkslied van de tegenstander overstemd dooi een operakoor van 40.900 Itali anen. Tot genoegen zagen zij echter „hun" elftal drastisch in de aanval gaan. Facchetti moest openen met twee stevi ge overtredingen tegen Ayala en Morini had al zijn aandaont nodig voor Yazaide. Het Itali aanse middenveld kwam niet in zijn normale doen cmdat apello steeds mee moest ver dedigen. De blonde Babington stond (Rivera is geen tyoe voor de mandekking) steeds vrij en dieras fraaie rush le verde na twaalf minuten de eerste hoekschop op. Korte tijd later verzond de midden velder een smetteloze diepte pass, de kleine pingelaar Hou seman schoot langs Spinosi en het was 10 voor Argenti nië. Na nog enkele goede aanval len bliezen de Argentijnen wat stoom af, zodat Italië, on der aanvoering van de handig solerende Mazzola wat terug kon doen. Hoevrl de samen werking met Rivera allerminst voorbeeldig verliep, kwam ei Ook Facchetti toonde zich weer uitermate gebeten op Ayala, kortom, de Italianen steeg het water tot de lippen. Nadat een Houseman - Ayala DEN HAAG (ANP) De uitslagen van de wedstrijden die voorkomen op sporttoto nummer 50 (15 tot en met 19 juni) zijn: Chili-pDR 11, Australië- West-Duitslarad 03, Joegosla- vië-Zaïre 90, Sehotland-Bra- zilië 00, Nederland-Zweden 00, Bulgarije-Uruguay 11, Haïti-Polen 7, Argentinië- Italië 11, Zürich-Hertha BSC 32, Austria Wien-Malmö FF 11, Atvidaberg-Kaiserslauteim 22, Slovan Bratislava-Gras shoppers 40, MSV Duisburg- Gornik Zabrze 61. Een juist ingevulde kolom ziet er als volgt uit: 3213332313311 combinatie onverwacht niet de tweede Argentijnse treffer had opgeleverd, herstelde Az- zurri zich gaandeweg. Met breed spel drukten zij het tempo, wat Babington zo er gerde dat hij de bal op een hoge pass van Mazzola wegs loeg. Het was de tweede keer en Kazakov trok ook voor de Argentijn de gele kaart. Vijf tien minuten na rust moest Wolff afhaken met een lies blessure en wisselde Valcareg- gi kort erop in een keer twee spelers: Wilzon (Lazio) ver ving Morini en Causio draafde op voor Rivera, wat het I-talia- nanse publiek niet leuk vond. Dino Zoff wiens tweede „schone" periode (na de 1142 minuten) slechts 92 minuten heeft geduurd, verrichtte hal verwege de tweede helft een onsterfelijke redding op een schot van Ayala. Het duel werd, vooral van de zijde der Italianen, steeds harder, maar de zaken liepen Kazakov niet uit de hand. Na een halfuur had Sandro Mazzola (32) de wedstrijd bij een der voorspelbare, maar toch altijd als donderslag tij heldere hemel komende Itali aanse uitvallen moeten beslis sen. Uit een onberispelijke een-twee met Anastasi schoot de Inter-ster de bal langs Car- nevali, maar ook langs het doel. De slotfase kenmerkte zich door wild heen en weer Be trap, waarbij nochtans de Ar- gentijen weer de beste kansen kregen. Het einde kwam even wel met 11, waardoor voor de eerste Zuidamerikaanse vertegenwoordiger het doek vrijwel definitief is geval len (Van onze speciale verslaggever) FRANKFURT Franz Bec kenbauer heeft de Westduitse voetbalfans zijn excuses aan geboden. Tijdens de wedstrijd tegen Australië had de West duitse aanvoerder met een driftig armgebaar kenbaar ge maakt dat hij het niet eens was met het fluitconcert van de tienduizenden in het Ham- burgse Volksparkstadion. Toen het publiek bleef joelen en fluiten, spuwde Beckenbauer in de richting van de fans op de tribunes. Via een telegram aan een groot aantal dagbladen en via radio en televisie-uitzendin gen. heeft Beckenbauer thans zijn verontschuldigingen aan geboden voor zijn gedrag. Hij zegt: „I'k kon de teleurstelling over mijn ei-gtn spel en van de totale ploeg niet langer verbergen. Daardoor heb ik zo afkeurend gehandeld ten op zichte van het publiek. Eens temeer is daarmee aangetoond dat ik geen machine, maar een normaal mens ben. Een voet baller met allerlei menselijke fouten". Franz Beckenbauer was via bondscoach Schön aangespoord om deze verontschuldigingen te maken, „want," stelde Hel- muth Schön, „tegen de DDR hebben we de steun van de Westduitse voetbalfans in Hamburg weer hard nodig." Het ziet er overigens naar uit dat West-Duitsland niet in de sterkste opselling tegen de DDR kan spelen. Jupp Heync- kes, die al in de eerse wed strijd tegen Chili geblessetrd raakte, zal zaterdag zeker rust krijgen. Daarnaast is het ook nog onzeker of Cullman en voorstopper Schwarzenbeck kunnen spelen. Op dit moment houdt bondsooach Schön er al rekening mee dat hij spelers als Hölzenbein en Herzog in de basis-opstelling moet opne men. Ti- In het Braziliaanse kamp is men nog altijd kwaad op de Nederlandse scheidsrechter Arie van Gemert. Bondscoach Zagalo zegt nog bits: „Als een van mijn jongens iets deed. werd er onmiddellijk gefloten. Voor vele van de harde Schot se acties kneep Van Gemert dikwijls een oogje dicht". De Schotse coach Willi Ormond echter: „Laat Zagalo maar eens bij onze spelers komen kijken. Dan zal hij zien dat bijvoorbeeld Bremner. McGrain en Jordan met ge weldige beschadigingen op hun benen en gezicht lopen. Wij waren misschien hard, maar niet zo gemeen als de Brazilianen. Een speler als Rivelino had toch van het veld gestuurd moeten worden. Scheidsrechter Van Gemert is wel erg tolerant in deze wed strijd geweest". „Jo-jo". Zo noemt de assis tent-trainer van Haïti, Legros, specialiteiten ingeslagen om die taktiek die zijn ploeg in dit de spelers uit Zaïre zoveel wereldkampioenschap moet mogelijk vertrouwd voedsel te spelen. „Bij het jo-jo-systeem verstrekken. Maarniemand zijn alle spelers achter en dan bestelt dit eten. Trainer Vidi- we.er voor, gros. verduidelijkt Le- -V De eigenaar van hotel „Jagdschlössen" in Aseheber- ger zit met een groot pro bleem. Tijdens dit wereldkam pioenschap is de ploeg van Zaïre in zijn hotel te vinden. Voor de komst van de mannen uit Afrika had eigenaar Hu- bert Reher speciale Afrikaanse nïc: „Mijn jongens vinden het Europese voedsel ook lekker". Hoteldirekteur Hubert Reher is nu van plan om na het wereldkampioenschap een spe ciale Afrikaanse week in zijn hotel te Westfalen te organise ren. Men kan dan uit de speci aliteiten „podubu" (gerookte vis), „dongo-dongo" .(Afri kaanse groente) en „madessu" (sterk gekruide bonen) kie zen. Na de vierde speeldag in het wereldkampioenschap voetbal zijn de standen in de vier groepen: GROEP 1 GROEP 3 1. West-Duitsland 2 2 0 0 4 4—0 1. Nederland 2 1 1 0 3 2—0 2. Oost-Duitsland 2 1 1 0 3 3—1 2. Bulgarije 2 0 2 0 2 1—I 3. Chili 2 0 1 1 1 1—2 3. Zweden 2 0 2 0 2 0—0 4. Australië 2 0 0 2 0 0—5 4. Uruguay 2 0 1 1 1 1—3 GROEP 2 GROEP 4 1. Joegoslavië 2 1 1 0 3 9—0 1. Polen 2 2 0 0 4 10—2 2. Schotland 2 1 1 0 3 2—0 2. Italië 2 I 1 0 3 4—2 3. Brazilië 2 0 2 0 2 0—0 3. Argentinië 2 0 1 1 1 3—4 4. Zaïre 2 0 0 2 0 0-U 4. Haïti 2 0 0 2 0 1-10 brink z(jn voorkeur had ge geven, Michels zei over deze zaak: „Ik laat me nooit over kwes ties rond de spelers uit. Dat heb ik vroeger nooit gedaan bij Ajax, dat doe ik nu ook niet in Spanje en waarom zal ik het wel hier in West-Duits land doen. Ik heb Keizer ge kozen en om die zaak te ver klaren, daar voel ik niets voor. Even heb ik er nog aan ge dacht om Rensenbrink in de ploeg te brengen toen Neder land na rust zo'n sterkover- wicht had. Maar plotseling eb de dat offensief ook weg en toen heb ik Rensenbrink weer in de dug-out laten plaatsne men. Ook Rinus Israel heb ik nog even warm laten draaien- Dat was niet om nog een extra aanvallende kracht mogelijk in de ploeg te brengen, maar uitsluitend omdat Johan Nees- kens plotseling een beetle be gon te hinken". De vervanging van Wim van Hanegem door Theo de Jong was feitelijk al lang voorzien. Tijdens de warming-up raakte namelijk Wim van Hanegem geblesseerd. Michels: „Het is een vreemde blessure. Plotse ling klaagde Wim over pijn in het bekken. Tot de rust ging het nog allemaal, maar in de kleedkamer vertelde hij toen al dat de pijn steeds erger werd. Ik heb gewoon op het moment gewacht dat Wim zelf het teken gaf dat hij niet lan ger kon spelen". De gevolgen van de 0-0 uitslag tegen Zweden overziet Mi chels nog met enig optimisme. Hij: „Er is sinds de eerste voetbalronde in dit wereld kampioenschap in groep 3 weinig veranderd. Wij staan nog altijd aan kop met Bulga rije en Zweden op de tweede plaats. Er is dus nog van alles mogelijk en de laatste ronde in groep 3 zal de besliss-i moeten gaan brengen. Dat 1 een goede zaak voor het pj. bliek, maar voor onze pi» had ik het liever anders :<l wenst". Over het Nederlandse q*j kon Michels weinig ander! zeggen dan: „We hebben et gentig minuten aangeval!^ maar we hadden niet het luk om ook maar éénmaal li kunnen scoren. Ik heb respei voor de Zweden, die voort verdedigend zo geweldig g, speeld hebben. Maar goi( zondag zal de ontknoping val- len en ik hoop dat het vos Nederland weer een feest al worden. En dat het Oranjes, gioen ons opnieuw in Dort mund op zo'n geweldige m. nier zal steunen. Want jas tegen de Bulgaren, de beslj sende slag, zullen we heel Kt derland hard nodig hebben". (Van een sneciale verslaggever) HAMBURG (SID) De Australische spits Adrian Als- ton heeft gezegd wel in Duits land te willen blijven om er voor Hamburg SV te spelen. Hij zou al contact met deze vereniging hebben. „Het hangt alleen van het geld af". Alston was voor hij naar Australië vertrok voetbalprof in Enge land f De Braziliaan Valdomiro zal zaterdag in de wedstrijd tegen Zaïre waarschijnlijk op de rechter vleugel gaan opereren. Valdomiro moest dinsdag tij dens de wedstrijd tegen Schot land zijn plaats afstaan aan Mirandinha. Brazilië wil tegen Zaïre evenals dinsdag Joego slavië met een viermans-mid- denlinie en twee spitsen spe len. Linksvoor zal de conven tionele linksbuiten Edu de tot nu toe teleurstellende Paulo Cesar vervangen. GRENCHEN (ANP) - Dt achtste etappe van de rondi van Zwitserland was weiil| interessant. De renners bltvs constant bij elkaar en er will geen enkele demarrage jt plaatst. Voor Nederland bott te Tino Tabak een klein cesje, want bij Thierrens paf te hij een bergpremie. Edd; Merckx toonde zich wel voort durend in de voorste rijen, maar had geen zin in vlucht- pogingen. Pas in de laatste kilometers werd er hevit strijd geleverd en waren hel vooral de Italianen! die stre den voor de etappewinst. Het was de rappe Enrico Paolini, die de sprint van het gehele veld won voor zijn landgenoot Gavazzi en Eddf Merckx. De uitslag: 1 Paolini (Itl 177 kilometer in 5.13.30, 2 Ge- vazzi (It), 3 Merckx (Belg), I Viejo (Spa), 5 Vicino (It), j Van der Leeuw (Ned), Spahn (Zwi), 8 Pijnen (Ned), 9 Hosiers (Belg), 10 Mazzie» (It) 19. De Waal, 20 Tabak Het algemeen klassemeil ziet er als volgt uit: l Merckx (Belg) 35 uur, li minuten en 36 seconden, 1 Petterson (Zwe) op 45 secon den, 3 Lopez-Carril (Spa) op 1.14, 4 Pfenninger (Zwi) o| 1.16, 5 Aja (Spa) op 1.39,1 Conti (It) op 1.41, 7 Bit<- It) op 2.36, 8 Battaglin (It) 2.57, 9 Lazcana (Spa) op 3, 10 Spahn (Zwi) op 5.03, 2 Tabak op 16.22, 48 De Waal 43.00, 53 Pijnen op 51.03, Van der Leeuw op 55.37. De Belg Eddy Peelnffl heeft woensdag in BelvW- Du-Razes het eerste gedeelti van de tweede etappe van i< ronde van de Aude gewon nen. De uitslag: 1 Peelman (Belt 71 km in 1 uur, 32 min. en IJ sec. (met boniicatie 1.3 2.16) sec. (met bonificatie 1.32.15). 2 Dolhats (Fra) z.t., 3 Fussist (Fra) z.t., 4 Esclassan (M z.t., 5 Hoben (Eng) z.t. (ADVERTENTIE) 10%% Vraag onze brochure over alle spaarvordien. bankiers 's-Hertogenbosch, Amsterdam, Breda, Den Haag; Eindhoven, Nijmegen, Roosendaal, Rotterdam,Tilburg; VflgM- Donderdag 20 (Van onz| KWADENDAMME prof van Gan/Mercier ui heeft een ding voor op de Hoogerheide. Bal kan zich ren op een koers. Een eig zijn carrière liet zien, toen pioenschappen bij de ama momenten dat er een trui te weken voor die Zeeuwse demonstreerde. MILAAN (AP) De Belgi sche wielrenner Patrick Sere ir door de strafcommissie va de bond van Italiaanse beJ roepsrenner een boete opge legd van 200.000 lire, ongeveei 750 gulden, wegens het uitei van „opmerkingen die tegen strijdig zijn aan de ethiek va de sport". Sercu, oud-wereldkampioei sprinten, had de opmerkingen gemaakt na de tiende etappe van de Giro. Hij had toen gezegd dat hij ermee uit zoul scheiden voordait men de Al pen inging in verband met zijn vo-orbereidang voor de Ronde van Frankrijk. (Van onze s BREDA Frits Pirard, een het wereldje van de Nederland lijk met zijn voorbereiding voor pen, zaterdag in Hoogerheide. P week zijn examens doen voor z de vierde klas van de detailhanc hij een unr lang zijn kennis va zjjn zeggen vrij pittige opgaven m feite geen tijd heeft om ook springen om de conditie op peil I Vandaar ook dat hij dinsdag f>P de fiets naar Ossendrecht trok om daar de plaatselijke ronde te „doen" om dan weer op de fiets naar Breda terug e keren Pirard: „Dat was voor mij de enige kans deze Week om wat kilometers te tnaKen''. Pirard, negentien loar, tilt er echter niet zo swaar aan dat hij zich niet optimaal kan prepareren voor not belangrijkste gebeuren in uo Nederlandse wielersport ™j ziet zijn studie en daar- i?. wordt hij gesteund door WU-wegcoach Joop Midde- (ADVEI Stel dat uw man 35 jaar Is en f 1.35 Wat heeft hij dan op z'n 65e bereikt?! Als hij spaart via het Verzekerd Grc p f 53.429,- belastingvrij en gegarandi kan oplopen tot f 101.073,- bij een konstant rendeme Staats- en Gemeentelenir rentestand is dit niet te ro p Maar er is meer. Niet elke man wordt 65. Het is goed dat geval, in dit voorbeeld, prompt f3 ïp uitkeert. M Het Verzekerd Groei-projekt is dan o p ïisicoverzekeren èn sparen.Tot welke M dat in üw omstandigheden kan leiden |p verzekeringadviseur. Hij zet het kort e P En zijn advies is vrijblijvend. Reken mi De goede verzekeringadviseur kent E Ms de beste.

de Stem | 1974 | | pagina 16