loor iping garine >1?9 YDEN IN WESTDORPE E N PHILIPPINE Nieuwe kleedkamers voor voetbalclubs Eén woningbouwvereniging Roks winnaar van biljarttoernooi GELDBOETE VOOR BELGISCHE LOODS De Stem /De Vrije Zeeuw IN SAS VAN GENT Axelse duif zeer snel in Orleans-vlucht KANTONGERECHT TERNEUZEN V erkeersovertr eders 1,49 1,59 Jrogressieven 3ostburg poor derde wethouder peultjes 1 39 us pek 99 hulst stad HULST HET ADRES Kruiningen Zuiddorpe Terneuzen Zeeuwse Honk verliest van Tilburg II Schietingen in Zuiddorpe Werkgroep in Groede voor plaatsing speeltuigen In zeeland Woensdag 19 juni 1974 .an te keer. Maar films en >eken en dichtbundels diei. in niettemin de oude reacti- inaire leugen van de „natio. kle verzoening" te dienen, aar ditmaal niet in de held- aftigheid maar in een grauwe bedroevende middelmatig, feid: zij (of wij) waren tens- itte niet zó'n geweldige hel en, wij (of zij) niet zó'n eerzinwekkende misdadigers, en kwestie vaai optiek, uit! ndelijk. 'iettemin wordt de nieuwe jndens de nieuwe mode als lts heilzaams aangezien. Mis- jhien omdat er geen andere lanier was. JAN DRUMMEN, (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE De pro gressieve fracties in de Oost- >urgse gemeenteraad zijn er roorstander van, dat de ge- neente zijn derde wethouder ilijft behouden. Een dergelijk 'oorstel zal aanstaande raads vergadering, donderdagavond, tehandeld worden. Qua inwo- rertal zou Oostburg slechts wee wethouders mogen heb- ren. 'ijdens een fractievergadering liea maandag werd gehouden cwam tot uiting dat aangaar.- ie de wethoudersverkiezingen i'oor de volgende zittingsperio- ie een deel van de fracllever- •adering van de progressieve trie in principe openbaar zou- len zijn. Verschil van mening heerste n de fractie over le reconstructie van de weg )ostburg-Groede. PPR-rsads- id F. Baarendis bleek voor- tander van handhaving ven iet huidige tracé, met dien erstande, dat daarnaast een ietspad moest worden aange- sgd. De overige aanwezige aadsleden stemden in met de oorgenomen reconstructie, len was het er wel over eens, at de weg een fietspad moest rijgen. J De fractie toonde zich ver engd met de uniforme subsi- ueregeling, die voor de plaat- elijke VW's door het colle- q van B en W. aan de raai rordt voorgesteld. De beroepszaak, die cam- inghouder Capon bij de aad had ingesteld tegen een leslissinig van het college over iet aan hem toegekende aaiuai :ampeereenheden, zal v,^r' noedelijk met een sisser ailo- en. Maandag bereikte de ge- i een te een brief waarin de leer Cappon zich bereid ver jaarde een bijdrage te beta- en voor aansluting van een eel van zijn kampeerterrein p het gemeentelijk riolerings et. Hierdoor voldoet hij aan le voorwaarden waarop net lantal eenheden op de camping :an worden uitgebreid. De overige punten van de aadsagenda voor komende onderdag bleken voor de pro- ressieve drie weinig stof voor iscussie op te leveren. lik500 gram 250 gram 2 kg tN per kilo 100 gram (Van een onzer verslasgevers) SAS VAN GENT Tijdens ie raadsvergadering van a.s. donderdag in Sas van Gent komt een voorstel ter sprake „m financiële steun van de kant van de gemeente te ver tonen aan de voetbalverenigin gen R.I.A. in Westdorpe en de ev. Philippine voor de houw van nieuwe kleedlokalen, com pleet met een clublokaal. Het is de bedoeling dat de verenigingen niet alleen zelf zorgen voor de bouw en inde ling van deze kleed-clubloka len. maar zelf ook daadwerke lijk de handen uit de mouwen steken. Als de gemeenteraad met het voorstel van b. en w. akkoord gaat, dan zal de ge meente 60 procent van de kos ten betalen, waardoor dan de aanschaf van de materialen i* verzekerd. Van de kant van de Neder landse Sportfederatie komt er een subsidie van ongeveer tien procent van de totale sticb- tingskosten en de verenigin gen zullen zelfs door het mee helpen bij de bouw 30 procent van de kosten moeten opbren gen. De beide voetbalvereni gingen en het gemeentebe stuur hebben afgesproken dat de gebouwen eigendom van de verenigingen zullen zijn en dat ze zelf ook voor het on derhoud zullen zorgen. Nieuwe kleed- en clubge bouwen zijn voor beide vere nigingen geen weelde. De ge bouwen, die nu in gebruik zijh; zijn oud en bouwvallig, er is daarin nauwelijks gele genheid orti zich te wassen na afloop van de wedstrijden en electrieiteit en gas ontbra ken. Het is de bedoeling dat in Westdorpe een kleedgelegen heid komt, die zal bestaan uit twee kleedkamers met wasge legenheid, een seheidsreehters- kamer. een materiaalberging, een clublokaal en een toilet groep. Het kleedgebouw in Philippine krijgt vier kleedka mers én geen materiaalber ging. Daarvoor wordt dan het oude kleedlokaal gebruikt. Dat Philippine twee kleedkamer* meer krijgt, komt omdat het sportpark in Philippine met een voetbalveld en een oefen- veld worden uitgebreid. In Westdorpe zullen de twee be staande kleedkamers worden verbouwd om als dat nodig is als reserve-kleedkamers te worden gebruikt. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Met Ingang van gisteren telt Sas van Gent nog maar een wo ningbouwvereniging. Tij dens een feestelijke bijeen komst in buurthuis Sint-Al- bert werd door notaris D. de Graaf de akte verleden waarbij beide in Sas van Gent werkzame bouwver enigingen opgingen in de nieuwe vereniging Sas van Gent - Vooruit. In deze nieuwe naam liggen de namen van beide fuserende bouwverenigingen namelijk het van oorsprong socialisti sche Vooruit en de van oor sprong liberale vereniging Sas van Gent. De heer L. de Meijer - tot {isleren voorzitter van Sas van Gent mocht een groot aantal aanwezigen welkom heten. „Wij hebben gemeend ten niet gering aantal mensen le moeten uitnodigen om ge tuige te zijn van een niet on belangrijke gebeurtenis", zo motiveerde de heer De Meijer- Hij hoopte dat de nieuwe ver eniging in ruime mate mag bijdragen tot de verbetering van de volkshuisvesting in Sas van Gent. De gisteren tot starad geko men fusie kreeg in de praktijk tl eerder gestalte. „Gedurende ie tijd die aan de fusie voor afging hebben de bedide plaat selijke verenigingen elkaar bij lijd en wijle weten te vin den", aldus de heer De Meijer. „Het beste bewijs daarvoor kunnen we vinden in de reno vatie van de 57 vooroorlogse woningwetwoningen, een pro ject dat in zijn soort en om vang het enige van die aard in Zeeuwsch-Vlaanderen ge noemd mag worden". Het succes dat daarmee is geboekt heeft ertoe geleid ook gezamenlijk te beginnen aan de voorbereiding van de reno vatie van 131 na-oorlogse z-g. Muwi-woningen, een groots Project dat neerkomt op meer dan 30 mille per woning. De heer De Meijer hoopte voor dit project wel op een ge meentelijke biidrrage van 1 miljoen. Na net welkomstwoord was ™t de beurt aan notaris de Graaf diie de stichtingsakte voorlas die als eersite werd ondertekend door de heer De leux namens de woningbouw vereniging „Vooruit" (Zie fo to). De heer De Feijter las Mama het bestuursbesluit van Vooruit voor om de woning bouwvereniging op te heffen °m op te gaan in de nieuwe vereniging. Burgemeester W. R. V. Dusar- dttin toonde zich ingenomen ®et de fusie. „Dit resultaat beeft mijn verwachtingen overtroffen, want het is in lut- j™ tijd tot stand gekomen. Het welzijnsbeleid in de ge meente krijgt op deze wijze Soed gestalte". De heer Dusar- ™in memoreerde dat de meuwe vereniging ruim 600 Woningen aal beheren en goed voor 17 miljoen gulden. Hij 'Prak de hoop uit dat het mouwe bestuur hecht mag Wortelen in de Sasse samenle- en dat inspraak van de "en-huurders verzekerd mag ajn. A's eerste daad mocht de meuwe vereniging de 57 wo- ïjngen in Vredestraat en ramstraat overgedragen krij sen door het aannem°^sbedrijf jéenouts uit Sluis, die deze onmgen heef+ gerenoveerd. omvangrijk karwei, zoals eek uit de woorden van de eer M.j. Leenhouts, die de aowezigen een inzicht gaf in te Problemen die bij renovatie hu. Woningen ondo-ken Zo bleki ten en er 57 verschillende ma- ramen te zijn. Dank bracht ren rr ^eenhouts aan de he- ,u/men en Brevet, die uw bij de renovatie betrok- iri f ,faren Namens zijn be- B bood hü de bouwvereni- v-?® ®en klok-radio aan. De Jeenkomst werd gesloten He heer De Meiier, waar- de aanwezigen onder wie h„Konw°ord'i'gers van De heer De Leux tékent als eerste de acte. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) SLUISKIL —Het afgelopen weekend waren verschillende biljartliefhebbers in huize Dallinga te Sluiskil. Hier werd namelijk een jeugdpropaganda toernooi gehouden door de Bil jartvereniging SBC te Sluis kil. Dit jeugdtoernooi, dat grote belangstelling genoot, van de zijde der KNBB (onder wiens auspiciën het stond) werd ge opend door de bondsvoorzitter de heer J. de Booyk. Al snel bleek tijdens het toernooi dat het jeugdige ta lent Goverde de te kloppen man zou zijn. Deze etalleerde de beste technische kwalitei ten wat zelfs resulteerde in een hoogste serie van 20. De finale-partij ging tussen E. Rokx en M. Goverde. Beiden hadden 14 punten. Goverde had de beste papieren, omdat hij met een aanzienlijk hoger gemiddelde stond. De start van de partij was in het voor deel van Goverde maar Rokx kwam terug en Goverde leek niet opgewassen te zijn tegen dit geweld. De uitslag van de ze partij was 35 punten voor Goverde en 50 voor Rokx in 37 beurten. Rokx was kampi oen en mocht evenals zijn me- de-strijdertje» na afloop de prijzen uit handen van KNBB- voorzitter de heer Van Lees van het gewest Brabant-Zee land in ontvangst nemen. De uitslag was, resp. matchpun- ten, gemiddelde en hoogste se rie: 1. E. Rokx 16 1,23 8; 2. M. Goverde 14 1,43 20; 3. A. v.d, Branden 11 1,17 10; 4. J. Dhont 10 1,25 13; 5. E. Nelen 8 0,97 6; 6. G. Lommers 5 0,80 6; 7. J. Meeuiwse 5 0,61 6; 8. M. Verbiest 3 0.70 6; 9. F. Platjouw 0 0.54 6. VOOR EEN GOEDE BRIL Levenrancier voor alle ziekenfondsen Bustocht De kinderen van de buurtvereniging De Harmonie hebben een bus tochtje gemaakt naar België. Zé zijn onder andere in de Zoo te Antwerpen geweest. Schieting In café De Block werd een schieting ge houden met een deelname van 47 schutters. De uitslag hier van was: hoogvogel M. de La- ruele, eerste zijvogel: W. Boey, beiden te Zuiddorpe- Tweede zijvogel: A. Slock uit Koewacht. Grootste aantal kleine vogels met 4 stuks, Alph. de Mey uit ZuiddoTpe. Scheepvaart In de maand mei is de zeescheep vaart op het kanaal van Gent naar Terneuzen ten opzichte van de maand ervoor weer wat toegenomen. Over het al gemeen is het de eerste perio de van dit jaar ten opzichte van dezelfde periode van vo rig jaar wel wat drukker met de zeeschepen. Ook de brug gen bij Sluiskil en Sas van Gent moesten meer worden opengedraaid. Wat de binnen scheepvaart betreft is ten op zichte van vorig jaar wat min der druk geweest. Uitslag Ballonwedstrijd De eerste prijs van de bal lonwedstrijd, die op koningin nedag door de Bomen- en Bloemenbuurt te Terneuzen werd gehouden, is gewonnen door de vierjarige Natasja Verdoorn uit de Chopinl-aan Haar balon kwaim in de Belgi sche plaats Assen terecht. De verdere prijswinnaars zijn Lia Bauterse, Marion Florus- sen, Antoinet Schoenmaker, Corien Bruinslot, Luc de Back, Suzan Reyn-goudt, Caroliene Fieret, Sonja de Deckere en Frans van Es. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Hoewel of ficieel (nog) geen bevestiging verkregen kon worden, moet worden aangenomen dat een deelnemende duif van de Axelse combinatie Hrams- Goossen aan de Orleansvlucht op zaterdag 15 juni een zeer goede kans maakt deze natio nale wedvlucht te winnen. .Rekenmeester J. Batoker uit Zaamslag van de postduiven vereniging „De Voorwaarts", te Zaamslag-Veer: „Voor mij staat het voor 99,9 procent vast dat er nergens een duif is geweest die in deze vlucht een hogere snelheid heeft behaald. In Zeeland althans niet en ge zien de windrichting, noord oost, moe9ten hier de vroegiste duiven zitten". Bij de postduivenvereniging De Voorwaarts vlogen 131 dui ven, hoogste snelheid 1051.7 meter per minruut. 1. H-arma- Goossen uit Axel, 2. J.. Bak ker, 3. H. Soheele, 4 en 6. H. de Feijter, 5. Comb. De Jonge- Van Alten, 7. D. de Jonge, 8 en 9. F. Soheele, 10. W. de Putter uit Axel. EMM te Terneuzen met 111 duiven: 1,5,7,8 v en 10. A. Scheele (1039.1 mpm), 2,3 en 6. Gehrs. Zegers, 4. A. Meeuwsen, 9. W. van Hoeve. De Reisduif te Breskens met 106 duivenX. L. Basting (1027.32 mpm), 2 en 3. A. de Poorter, 4. C. Klaasse, 5. A. Ribbe, 6 en 9. F. Soheele, 7. W. Taillie, 8. J. de Smidt en zoon, 10. H. Sohautteet. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Na zeer spannende strijd heeft het Zeeuwse Honk de honkbal wedstrijd tegen het sterke Til burg n met 6-8 verloren. De in Terneuzen gespeelde ontmoeting stond op een hoog peiL Het Zeeuwse Honk is be zig aan de opbouw van een nieuw team. Trainer Jan van de Leede heeft drie talentrijke junioren, Leon Schout, Ton van Beest en Robert Stoppe laar, in de seniorenselectde op genomen. Twee van hen maakten zondag tegen de TS1- bur-gse ploeg hun debuut. Tilburg startte uitstekend door al in de eerste inning door gave honfcslagen drte punten te scoren. Het Zeeuwse Honk antwoordde in de gelijk makende slagbeurt met twee tegenpunten door toedoen van Jan van de Leede en Huub Mercé. In de tweede inning vergrootte de Tilburgers hun voorsprong tot 2-4. In de der de en vierde inning viel het goede werpen van Ivo Dooms van Het Zeeuwse Honk op. De Zeeuwen verkleinden in de Vierde slagbeurt hun achter stand tot 3-4 door een punt van Bert Mulder. Daarna liep Til burg door mooie honkslagen uit naar 3-8. Het Zeeuwse Honk bleek echter nog niet alle kruit verschoten te heb ben want in de zevende en achtste innning wist het drie punten te scoren waardoor de eindstand op 6-8 werd ge bracht. Het goede spel van Het Zeeuwse Honk houdt ze- ker een belofte in voor het komend seizoen. De wedstrijd werd bekwaam geleid door scheidsrechter Wim van Wal raven. Komende zondag speelt Het Zeeuwse Honk een uit wedstrijd tegen TCS II uit Oosterhout. De Zeeuwse honk ballers kunnen daar de volle buit binnenhalen. ^Huisvesting provincie Mia??' geruime tijd ge il bijeenbleven. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op het kantongerecht van Terneuzen heeft gisterenmiddag een al drie jaar lopende aanvarings kwestie zijn voorlopig beslag gekregen. De Belgische loods C.J.L. uit Brasschaat werd veroordeeld tot een boete va honderdvijftig gulden. Hij werd door de kantonrechter mr. C. van Hees mede schul dig bevonden aan het on verantwoorde uitvaren van de haven an Terneuzen met een zeeschip, terwijl een ander schin 'e Pas van Terneuzen opvoer. Deze manoeuvre had een aanvaring met grote ma teriële schade tot gevolg. De aanvaring tussen de Li beriaanse .•Ore Prince 15652 brt., en de Russische „Bratslav" vond plaats op tien november 1971 De zaak heeft al een keer voor de rechtbank gediend. Gisteren kwam de aanvaringskwestie weer in Terneuzen voor Loods C.J.L- verklaarde nogmaals dat hij het antwoord van de loods aanboord van de uit de rich ting illissingen komende Bradslav verkeerd verstaan had. In plaats van Zegt u het maar", verklaarde de loods, „Komit u maar" te hebben ver staan. De raadsman van de loods mr. Adriaansen uit Mid delburg, stelde dat het schip van zijn cliënt de Ore Prince al op de nieuwe koers had gelegen en dat er geen sprake was geweest van een gevaar lijke oversteek. Hij zei het gedrag van het Russiche schip te betreuren: „We beschikken niet over ma teriaal van de Bradslav. We heben alleen het klassieke „njet". Hij wees als oorzaak van het ongeval een plotselin- gen koerswijziging van de Rus aan. Bovendien voegde hij daaraan toe: „Je kunt niet in de sluis blijven liggen tot je een ons weegt. Er is altijd ivel scheepvaart in de buurt". Het opzettelijk uitlokken van een gevaarlijke situatie achtte de rechter niet bewe zen. ,-Maar de verdachte is fout gegaan vanaf het moment dat de r-aidio verkeerd was verstaan" aldus mr. Van Hees. Hij veroordeelde de loods tot een boete van honderdvijftig gulden, conform de eis van de o-fficier van justitie, met de mogelijkheid om in hoger be roep t-' gaan Een inwoner uit Zaamslag, de schilder P.W. werd door de kantonrechter veroordeeld, omdat hij verzuimd had zijn zestienjarige dochter, de par tiële laerplioht te laten doen- Deze was wel ingeschreven voor die „levensschool" maar ze was er nooit naar toe ge weest. De beklaagde: „Het zijn geen scholen. Het is een omgeving waar ik rui-et achter kan staanHet antwoord van de -rechter Van Hees: „U ziet liever leerzamer dingen dan het raden van namen van dod- plaatjes". De officier van jus titie mr. B.C.C. Mijnssen zei begrip te hebben voor de prin cipiële bezwaren van W. Toch eiste hij een boete van vijf- fentwin,ti,g gulden. Deze geld boete werd door mr. Van Hees omgezet in voorwaardelijk. „De wet ligt er en die moeten we nou eenmaal toepassen", was zijn commentaar. Een inwoner van Sas van Gent, P.A.A.V. kreeg een boe te van tweehondierdvijfentwin- tiig gulden toebedeeld, omdat hij gereden had zonder kente kenbewijs. En zonder verzeke ring. Het laatste feit was hem al eens eerder ten laste ge legd: Behalve de boete kreeg hij nog een voorwaardelijke straf van een week hechtenis met een proeftijd van twee jaar. Omdat hij geen voorrang had verleend aan een aiuito van rechts werd A.M.R. uit Sas van Gent veroordeeld tot een boete van dertig gulden. Vijf tien guild-en boete was de prijs voor G.P.h. uit Deurne in Bel gië. omdat hij niet gestopt was voor ien stopstreep. De Terneuzense opzichter C.R. werd wegens het veroor zaken van een autobotsing op de provinciale weg veroor deeld tot een boete van zestig gulden. Hij had niet voldoende rechts gehouden. Voor een andere verkeerso vertreding werd M.L.M. uit. Terneuzen beboet met vijftiig gulden E.F.S.. eveneens woon achtig in Terneuzen kreeg een boete van tien gulden, omdat hij zijn vrachtauto fout gepar keerd had. Grote vrachtauto's mogen in Terneuzen volgens een nieuwe verordening maar op bepaal de plaatsen parkeren. Dit om het aanzien van de stad niet aan te tasten. S. verweerde zich met het feit dat hij geen borden gezien had. Het lako- nieke amitiwoord van mr. Van BERGEN OP ZOOM Luxor Geen filmvoorstel ling. Roxy 20.00 uur: Irma la douee 14 j. Hal Stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand van Guido Hommes uit Bergen op Zoom (t.m. 28 juni). Geopend ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur. Etcete ra, Molstraat 10a, expositie Henri M. Ubink met schilder ijen, tekeningen en beelden (t.m. 30 juni). Dag. van 13.30- Hees: „Je zult de auto's weg halen om het aanzien te ver beteren en er borden voor in de plaats zetten". Voor het rijden zonder een goede verlichting op de auto eiste de officier van justitie gisteren een boete van dertig gulden van de Terneuzenaar T.H.K. Het vonnis van de rechter luidde: twintig gulden. De Belg M.D. uit Brasschaat werd veroordeeld tot tachtig gulden boete omdait hij veel te hard had gereden in de be bouwde kom van Hulst. Wegens het exploiteren van een café zonder vergunning werd B. uit Sas van Gent gevonnist met een bedrag van vierhonderd gulden- Het café heeft rij inmiddels al geslo ten. Veekoopman F.P. uit St. Jainsteen moest tien gulden aan de staatskas betalen, om dat hij zeventien stieren op andermans weigrond had laten grazen. Hij dacht dat de grond nog zijn eigendom was, maar door een ruilverkaveling was dat niet meer het geval. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Tijdens de opening van de kermis heeft de schuttersmaatschappij St.- Sebastiaan op zaterdag een schieting op de staande wip in café Oud Raadhuis bij M. de Cock gehouden. Deze schieting was uitslui tend voor eigen leden- Zeven entwintig schutters namen hieraan deel. De uitslag was als volgt: hoogvogel P. van Esbroek Sluiskil, eerste zijvo gel Fl. Imkens, tweede zijvo gel R. Kindt beiden uit Zuid dorpe. Eerste kal L. van Over loop en twee kal M. de Cock Zuiddorpe. Aan de zondag- schieting bij M. de Cock na men vierenvijftig schutters deel. De uitslag was als volgt: eerste hoogvogel A. Wouters Belsele, tweede hoogvogel B. Lelie Axel. Eerste zijvogel B. Pl-aschaert Graauw, tweede zijvogel Fl. Imkens Zuiddorpe, derde zijvogel E. Saman St.- Jansteen, vierde zijvogel H. Bossche Westdorpe, eerste kal M. van Lent Westdorpe, twee de kal D. Beijze Moerbeke derde kal M. Pluym Westdorpe vierde kal B. Celie Axel. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE Een werkgroep in Groede zal zich bezighou den met het onderzoeken van mogelijkheden voor het plaat sen van speeltuigen voor de plaatselijke jeugd. Tijdens een vergadering van de afdeling Groede van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen kwamen sugges ties in deze richting naar vo ren. Besloten werd contact op te nemen met de Streekjeugd- centrale als begeleidend or gaan voor het jeugd- en jonge renwerk in de streek. Streekjeugdwerkleider Fred Bergwerff heeft daarop een aantal verenigingen in Groede aangeschreven met het ver zoek plaats te nemen in de te vormen werkgroep, die op 27 juni om 16.00 uur voor het eerst bijeenkomt in het club huis. „Wij denken niet aan een officiële speeltuin. Het gaat om bijvoorbeeld wat blimrek- ken, wat zand en palen, dat zou bijvoorbeeld rondom de kerk kunnen. Verder willen we bezien of nog meer plaat sen in Groede in aanmerking komen om wat speeltuigen te plaatsen. Dat zal afhangen van de suggesties, die bij de groep zullen binnenkomen". Men heeft ook aan de ge meente Oostburg gevraagd een adviseur aan de te vormen werkgroep toe te voegen. 17.00 uur. Bovendien vrijd. van 13.30-18.00 en van 19.00- 21.00 uur. Markiezenhof, Steenbergsestraat, kunste naars-collectief i.s.m. Etcetera (t.m. 3 juli). Open dag. van 14.00-17.00 uur. GOES Grand Geen filmvoorstel ling. Museum v. Z.- en N.-Beve- land, expositie Zeeuwse kun stenaars van de groep WEB (t.m. 22 juni). Geopend di. t.m. zat. van 10.00-12.00 en van 13.30-17.00 uur. HULST Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20, expositie oude kaarten, etsen en gravures (t.m. 31 aug.). MIDDELBURG City Geen filmvoorstel ling. Abdijgebouwen 21.00 uur: Klank- en lichtspel „Schrijn van zwaard en kruis". Zeeuws Museum, Ab dijplein, expositie tekeningen van Bantzinger over de inun datie en droogmaking van Walcheren (t.m. 31 aug.). Geo pend: ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur, zat. en zond. van 14.00-17.00 uur. Bovendien iedere maan dag t.m. vrijd. om 15.00 uur filmvoorstelling van „Broken dykes" van Femhout, en „Terug naar het eiland" van Charles v.d. Linden. Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38, expositie Hugenoten in Zeeland van 9.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur, zat. van 9.30- 12.00 uur (t.m. 31 aug.). ROTTERDAM De Doelen (kleine zaal) 20.15 uur: Holland Festival. Poetry International. Open luchttheater Dijkzigt 14.00 uur: „Puum en de reis naar Witland" door het Poppenthe ater Otto van der Mieden. De Lantaren 14.30 uur: Work shop poppen maken. SAS VAN GENT Galerij Uilenspiegel, West kade 71, expositie recent werk Van der Braak (t.m. 28 juni). Geopend ma. t.m. zat. van 9.00-10.00 en van 13.30-18.00 uur, vrij. tot 21.00 uur, woens- daigimiddag gesloten. ST.-ANNALAND Streekmuseum, expositie Honderd jaar briefkaart (t.m. 29 juni). Geopend van 14.30- 17.00 uur, op ma. van 19.00- 21.00 uur, zond. en op feestd. gesloten. TERNEUZEN Museum, Burg, Geillstraat 2, expositie Hollandse en Vlaam se munten (t.m. 3 aug.). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 VLISSINGEN Alhambra Geen filmvoor stelling. Sted. Museum, expositie Honderd jaar Oranje 1874-1974 (t.m. 30 juli). Open ma. t.m. zat. van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur zond. van 14.00-17.00 uur. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadzandse Kamer, landbouw, heemkunde en archeologie (t.m. 15 sept.). Geopend werkd. van 13.00-17.00 uur, zat. zond- feestd. vain 14.00- 17.00 uur. De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van een Oostenrijks kunstenaar, (t.m. 17 sept.). ASSENEDE (B) Galerij Marg. de Boevé, ex positie Nic. van Bruggen, met schilderijen en Jetty Roels met foto's (t.m. 26 juni). Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V Editie Zeeland RAVONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9 tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14. tel 01140- 3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOUR IJ REN Maandag t.m. vrijdag 8 15 -12.30 en '13 80 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00 -20 00 uur. tel. 0161)0 - 22341, zaterdag van 10 00- 1100 uui, tel. 01600 - 49900, zondag van 20.00 - 22.00 uur tel 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch- V laanderen tel 01140 - 3751 ol 01150 -6297; Midden- Zeeland 01100 4944 HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE Chei Zeeuwse redactie: S C Augustijn kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150 7920 privé tel. 01150 5745; algemeen re dacteur Zeeland A t Koopman, Kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg. tel 01180 - 7764 privé tel 01180 - 7438. redacteur Mtdden- Zeeland dra 3 Bouwmans kantoor Klokstraal 1, Goes, tel 01100- 8030 privé Zuldvlietstraat 53 Goes, tel 01100-8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone G van Berkei kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 0115C 7920 privé tel 01150 - 4866: redacteur W.Z.- Vlaanderen R van der Helm. Melkweg 40, Oostburg, tel 01170- 3370: sportredactie Zeeland- T Koomen. tel 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J de Boer Trumanlaan 10. Axel tel 01155 - 2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE inspecteur Zeeland P Konrngs. tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland i C. Menu, tel 01100 - 4316.

de Stem | 1974 | | pagina 5