Burgwal bezorgd over uittocht Oranje-vedetten I/MM 74 Weer actie Oranje voor Piet Keizer wil een keer schitteren in Duitsland Sandberg: „Cruyff niet te stoppen. Winnen niet meer Yianen eerste HHÜHHU spon BUSTRAAN WINT KORT GEDING Na W.K. operatie voor Jongbloed 1 Bitossi sterkste Woensdag 19 juni 1974 - Lt V 1 HHHHHHKHT (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Volgens Henk Burgwal, secretaris-penningmeester van de KNVB, gaat de voetbalbond binnenkort bij de UEFA stappen ondernemen om te proberen de vlucht van topspelers naar het buitenland tegen te gaan. „Maar", zo erkent hij eerlijk, „ik zie voorlopig nog geen oplossing. Want het vastleggen van voetballers is in strijd met het Nederlandse recht en rechtsgevoel". Todh piekert Burgwal nu al over de gevolgen van de spe- lersvlueht. „Je kunt op twee manieren redeneren", zegt hij, „je kunt zeggen: er komt straks bij onze competitiewed strijden minder publiek om dat de mensen de sterren niet meer aan h et wenk kunnen gauw", zien. Maar het is ook mogelijk dat de clubs in de ere-divisie nog meer aan elkaar gewaagd worden en dat daardoor de competitie interessanter wordt", Somber laat hij erop volgen: „Persoonlijk geloof ik echter dat wij het kamend seizoen minder toeschouwers zullen trekken". Cruyff en Neesikens zijn voor onze competitie ver loren. wellicht volgt deze week ook Johnny Rep, die voor vrijdag aanstaande An- derleoht moet laten weten of hij het aanbod accepteert. Donderdag aanstaande zal zijn manager Cor Coster zich bij hem voegen in het Waldhotel dn Hiltrup en dan worden de zaken voor de laatste keer doorgesproken. Een aantal top spelers, waaronder Robbie Rensenbrink, voetbalt reeds in België en Ruud Krol wil ook uit Nederland weg. Wie weet wat de gevolgen van het even tuele goede spel van diverse andere internationals hier in Duitsland voor het vaderland se clubvoetbal heeft 1 Alle wedstrijden van Oranje worden met argusogen door vele buitenlandse voetbals couts gevolgd. Zij beschikken dikwijls over enorme financiële mogelijkheden. En voor deze verlokking bezwijken de hel den van de grasmat maar al te ■geworpen- Maar misschien, wie weet, vinden we toch nog een andere mogelijkheid", be sluit hij zuchtend. Henk Burgwal: Stappen bij de UEFA. Door Harry Vermeulen Jack Arentsen Theo Vaessen Jean Nelissen AMTERDAM In een langslepend civiel geding te gen de Engelse Raleigh Fa brieken heeft de Amsterdamse racefietsenbouwer Wim Bus- traan dinsdag als tegemoetko ming voor geleden schade f 25.000 toegewezen gekregen. Bustraan had in 1971 een eis tot schadevergoeding bij de Amsterdamse reohtbank inge diend tegen de Engelse rij- wielfabriek, die in Nederland wordt vertegenwoordigd door de Eri (Engelse Rijwiel Im port) te Rotterdam. Hem was nl. gebleken, dat het merk op de racefiets van sprinter Leijn Loeveszijr was overgeplakt. In plaats op het merk Rih van hem, leek het alsof Loevesijn tijdens het wereldkampioen schap in Varese (Italië) reed op het merk Carlton (dochter van Raleigh). De rechtbank overwoog dat Bustraan door de ze onrecht matige daad schade had gele den en veroordeelde de ge daagde partij tot betaling van 25 mille aan Bustraan, ver hoogd met de rente vanaf de datum waarop de dagvaarding was uitgebracht en tot beta ling van de kosten van het geding tot een bedrag van f 4000,-. „Het is de hoge belasting in Nederland die het voor onze clubs onmogelijk maakt met het buitenland te concurre ren", meent Henk Burgwal. „Kijk nou eens naar België, daar betalen ze heus niet veel meer dan in Nederland. Maar het grote verschil zit hem in de belasting en in de bijko mende faciliteiten". Burgwal vertrouwt erop dat er in het buitenland over enige jaren ook een verzadiging zal optreden. „Intussen zullen wij het verlies van topspelers moeten aanvullen met jong ta lent", meent hij. „het blijft echter een pijnlijke zaak. Ik neem het die spelers persoon lijk niet kwalijk dat ze hun eigen beurs vullen, maar voor de KNVB en vor de clubs is het toch ondankbaar werk. De bond investeert tonnen en ton-, nen in de opleiding van jonge voetballers. Als ik bedenk hoeveel een UEFA-team ons jaarlijks kost, dan is dat een enorme som geld. En wat ge beurt er 7 Zodra de opleiding voltooid is verdwijnt het ta lent over de grens- Ik kan daar een voorbeeld van geven. Arie de Groen ontdekte Leen Barts als keeper. Barts kreeg zijn opleiding in het UEFA- team en ging daarna ommidde- lij'k naar Anderlecht dat dus de vruchten plukte". Burgwal vindt de uitspraken van de arbitragecommissie in de zaak-Neeskens „...ronduit een teleurstelling...". Hij laat erop volgen: „De KNVB heeft eohter niet de macht om hier in te grijpen. Wij kunnen vol gens de reglementen van de FIFA wel de speler tegenhou den als hij naar het buitenland wil vertrekken, maar dat druist immers, zoals ik al ge zegd heb, in tegen het Neder landse recht. Wat resit ons dan? Niets anders dan de topspe lers laten gaan. Wat dit be treft hebben trouwens de wielrenners al een voorbeeld ■gegeven. Jong talent zoals des tijds Jan Jansen en nu weer Cees Bal verdwenen en ver dwijnen naar Frankrijk. En de Nederlandse ploegen blijven vaak achter met de tweede keus". „In het klein zie je hetzelfde gebeuren met het amateur voetbal in Zeeuwsch-Vlaande- ren en vooral in Limburg", zegt Burgwal, „daar verdwijnen jaarlijks honderden talentvolle voetballers over de grens. Een jammerlijke zaak voor ons voetbal. Persoonlijk ben ik van mening dat de UEFA deze kwestie ernstig zal moeten gaan onderzoeken. Juridisch is het uitgesloten dat aan de grenzen barrières worden op- (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Stel je voor: je hebt 13 jaar lang ononder broken behoord tot de Euro pese voetbaltop. Je hebt suc cessen behaald, maar ook je tanden stuk gebeten op te leurstellingen. Je nooit uit het lood laten slaan omdat je wist dat je in het elftal (A- jax, red.) onvervangbaar was. De jaren verstrijken, de dagen gaan tellen. En dan, sneller dan je beseft, ben je 31 jaar- Maar je heet Piet Keizer, een naam die aan spreekt. Je behoort tot de selectie van het Nederlands elftal, en je leeft toe naar de dag waarop je naam voor de eerste maal in je toch ai rijke carrière genoemd wordt in de opstelling voor een du el in dit wereldtoernooi. Je bent ai maanden gestopt met roken om lichamelijk meer dan 100 procent voorbereid te zijn op dat grote evene ment. Maar dan komt dat ene woord, de beslissing die je leven verandert. Want toen Michels zijn elftal dat Uruguay zijn angels moest laten voelen, bekend maakte, stortte Piet Keizer's wereld in elkaar. Toen besefte hij, dat hij toch niet nieer die grote, die onmisbare linker spits van weleer was. Dat komt hard aan. Dat stemt bitter. Die teleurstelling nu moet Piet Keizer verwerken. En dat lijkt een onmogelijke op gave. Gisteren, samen indrin gend pratend op het balkon van zijn hotelkamer, waar een radio zacht de laatste tophits laat horen en waar een gordijn van regen het uitzicht op de prachtige vis vijver van het Waldhotel enigszins vertroebelt, begon die Piet Keizer aan een klein zelfonderzoek. Dat kostte moeite. Want dat betekende, dat de schier ongenaakbare Keizer deuken en gaten in zijn schild van pantser, waarmee hij rich altijd be wust heeft omringd, moest slaan. „Ik ben", bekent hij, „altijd erg kritisch voor mezelf ge weest. Ik vergeet altijd de goede dingen. Concentreer me op mijn slechte eigen schappen, om er doorlopend aan te werken, om ze te verbeteren. Nu graaf ik dan ook in mijn herinnering wat in het jonge verleden de oor zaak kan rijn dat ik dit we reldkampioenschap als een reservespeler ben gestart. Ik heb maanden niet gerookt, dat was moeilijk, want je kunt met deze gewoonte niet abrupt stoppen. Nu rook ik weer enkele sigaretten per dag- Omdat ik mezelf wil zijn, mezelf wil ontspannen. Mijn verstandhouding met Michels? Die is goed, beter dan ooit. Dat ligt gedeeltelijk aan mezelf, omdat ik het laatste jaar veranderd ben. Maar ook Michels is veran derd. Hij heeft in Spanje ge leerd meer afstand te nemen van het voetbal Piet Keizer weet echter nog niet wat dat betekent: af stand nemen van de sport waarin hij vanaf rijn zeven tiende jaar tot de top be hoorde. Hij is er nieuwsgie rig naar wat het betekent: „Een gewoon leven leiden. Ik ben benieuwd hoe het zal riïn dat de onnatuurlijke be langstelling vor mijn per soon er straks niet meer is. Onnatuurlijk is het boven dien wat er in dit vak eigen lijk van je verlangd wordt. Ik heb de laatste maanden vaak gedacht aan de dag dat ook ik voetballer af ben. 4 Piet Keizer: goed geweest". Verstandhouding met Michels amt zo Zonder benefiet, want die krijg ik toch niet. Ik ben een man die weinig concessies doet. Dat onkreukbaar rijn ligt trouwens in de voetbal sport op dit niveau opgeslo ten. Je moet soms door drie muren tegelijk om je doel te bereiken". Piet Keizer, ver van rijn vrouw Jenny en rijn enkele goed vrienden, tobt nu. Hij is geen man die zijn hart blootlegt, al lijkt het er veel op dat hij daar op dit mo ment behoefte aan heeft. Hij rit doodeenvoudig met een probleem, een belangrijk probleem daarom dat het bij hemzelf begint- Daar wil hij over praten, denken, maar het niet aan de buitenwereld prijsgeven. Piet Keizer, ooit een grandi oos duo vormend met Johan Cruyff en nu, zowel in als buiten het veld een goede verstandhouding hebbend met Wim van Hanegem, wil de komende weken zeker nog een keer schitteren. Hij wil bovendien nog twee jaar spelen voor Ajax. Daarover zegt hij: „Er rijn mensen bij wie het idee heeft postgevat dat ik nu stop of over een jaar. Ik zeg dat ik nog twee jaar voor Ajax wil spelen. En dan? Als ik een 5 miljoen aan geld had, zou ik een voetbalschool willen begin nen. Het lijkt me wei iets om mijn ervaring over te dragen op de jeugd. Ook het managerschap trekt me aan. Ik heb er genoeg ervaring voor. Maar ik ben er nog niet uit of ik persé manager zou willen worden. Omdat ik in zo'n job geen half werk wil leveren, kan ik geen tijd maken voor andere dingen. Lever je half werk In be paalde dingen dan betekent dat zo weinig voor me. Weet je, ik ben een eenling, of zoals een Nederlandse schrij ver over mij ooit heeft ge zegd; „Ik ben die ik ben en die ben ik!". Piet Keizer, het mensenkind dat niet over zich laat oorde len, zelfs schouderklopjes over zijn voetbalkwaliteiten niet vaak nodig acht- vindt voornamelijk alleen het oor deel van zijn vrouw en zijn beide kinderen (jongens van 4 en 6 jaar) belangrijk. Over zijn kinderen: „Als zij iets zeggen spits ik mijn oren. Hoe klein ze zijn, ze zeggen vaak rake dingen". Piet Keizer's bitterheid over het reserve zijn op het mo ment dat hij nog eenmaal de „de keizer der keizers" wil de zijn, verdwijnt dan ook weer als hij straks thuis is. In de veilige geborgenheid van rijn gezin- Dat betekent meer voor hem dan hij ooit zou willen toegeven. En als de dag komt dat trainer Mi chels beslist dat Keizer's aanwezigheid nodig is in het Oranie-team, dan zal hij on getwijfeld een stempel druk ke op de wedstrijd, zoals hij ook een stempel drukte op het Ajax zoals het was. (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM Hot was in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy, dat naar aanleiding van de geweldige prestatie, die het Nederlands elftal in de eerste wedstrijd van het wereldtoer nooi zaterdag tegen Uruguay leverde, dat het idee werd ge- beren om voor spelers en be geleiders van het Oranjeteam een actie te starten, waarin het Nederlandse volk door middel van een geldelijke bij drage zijn morele en finan ciële steun tot utiing kan bren gen- Gistermiddag gaf sportpa leis-directeur Harry Hofmees ter in een persconferentie h,et startsein voor deze actie, waarvan bij süagen mede kan profiteren de Nederlandse Hartstichting. Bepaald is, dat vijftig procent ten goede zal komen aan de spelers en het begeleidingsteam (Coaches, arts, fysio-therapeuten) en vijftig procent aan de Neder landse Hartstichting, die op velerlei wijze nauw bij de sport is betrokken. Hofmeester over de actie: „Door allerlei omstandigheden bij de voorbereiding stapel den zowel op het sport techni sche vlak als in de financiële sector de problemen zich on kwiaim Nederland nauw- 'kg dn de stemming voor het rfe- reldkampioenschap. De spelers hebben zaterdag echter blijk gegeven van een grolte inzet en hun klasse. Eohter dat niet alleen. Evenzeer viel te loven hun voorbeeldige gedrag tegen over de rauw spelende Uru- guayers, die voortdurend lie pen te provoceren. Nimmer overschreden de Nederlands elftal-spelers de grenzen van het toelaatbare. De prestatie van het Oranje-team beteken de een prachtige vorm van Holland promotion. Immers de spelers vertegenwoordigen Ne derland en dat voor zo'n 1.2 miljard kijkers over de gehele wereld. Daarom verdienen zij, dat Nederland zich achter hen plaatst en dit hun ook laiat merken. Vandaar deze spon taan gestarte actie met als doel het Nederlands elftal een ruggesteun te geven en de hartstichting een financiële in jectie." Om toezicht bp de gelden, die gestort kunnen warden op gironummer 2248708 ten name van Ahoy' premieyekening te Rotterdam te houden is een begeleidingscommissie ge vormd (Van onze speciale verslaggever) FRANKFURT Roland Sandberg, de zevenentwin- tigjarige supersnelle aan valler, is, sinds het moment dat in het Zweedse trai ningskamp de tv-beelden ■van NederlandUruguay nog eens op het scherm zijn gebracht, van een zaak ze ker: in groep drie van het wereldkampioenschap staat de winnaar vast. Dit wordt Nederland. „Zweden, Bulga rije en Uruguay zullen nog een hard gevecht moeten le veren om de tweede plaats". Daarom is het volgens Sand berg, van het grootste belang dat vooral de Zweedse defen sie zich vanavond tegen Ne derland goed gaat weren, „want ik verwacht", zegt de voor Kaiserslautern spelende Sandberg, „dat in onze groep het doelsaldo wel eens de be slissing over de tweede plaats gaat brengen". Sandberg, die de 100 meter binnen de 11 seconde kan lopen en daardoor een van de allersnelste voet ballers ter wereld is, verkon digde gisteren tijdens een persconferentie ook nog, „niet Johan Cruyff zal onze zwaar ste tegenstander zijn, voor helm hoeven we geen man op te offeren. Cruyff is nu een maal niet af te stoppen. Wij zullen ons hoofdzakelijk moe ten concentreren op het Ne derlandse middenveld. Daar is de bezetting het sterkst, juist uit die linie komt het grootste gevaar" Het Nederlandse elftal is na de 2-0 overwinning op Urugu ay ineens een van de grote favorieten voor de wereldtitel geworden. Twee publiciteitsor- ganen hebben na de eerste volledige ronde in het wereld kampioenschap een zogenaamd wereldelftal geformeerd. In de formatie van de Sport Infor- mations-dienst bevinden zich drie Nederlanders, het wereld elftal van „Bild" heeft liefsit zeven Oranje-mannen in de top elf van dit moment opge nomen. Sport Informations dienst heeft de volgende ploeg sa mengesteld: Francillon (Haï ti), Beckenbauer (West-Duits land), Breitner (West-Duits- land Rijsbergen (Nederland) en Vogts (West-Duitsland). Midden: Deyna (Polen), Rive ra (Italië) en Oblak (Joegosla vië). Voor: Rep (Nederland), Cruyff (Nederland) en Lato (Poien;. Het elftal van Bild ziet er als volgt uit: Francillon (Haïti) achter: Suurbier (Nederland), Rijsbergen (Nederland), Haan (Nederland) en Breitner (West-Duitsland), midden: Jansen (Nederland), Neeskens (Nederland) en Mana (Zaïre), voor: Rep (Nederland), Cruyff (Nederland) en Gadocha (Po len). Johan Cruyff kreeg als extra waardering speler van werelddroamklasse- Hermann Neuberger, de presi dent van het organisatie-comi té van het wereldkampioen schap, bezoekt momenteel alle deelnemende ploegen in de trainingskampen. Neuberger, die per helikopter over heel Duitsland wordt gevlogen, komt niet met lege handen. Voor alle spelers heeft hij een foto-toestel bij zich. De Schotse verdediger Eric Schaedler van de Hibernians, schoot tijdens de training van de nationale ploeg zo hard te gen de paai van het doel dat het houtwerk finaal doormid den brak. Vandaag kan de Bulgaarse coach Mladanov weer beschik ken over zijn record-internati- 0 Wim Rijsbergen: In twee „wereld-elftallen". onal Dbromir Jetschev. Het ziet ernaar uit dat deze Bul gaarse voorstopper, die thans voor de vierde maal aan een wereldkampioenschap deel neemt, tegen Uruguay in de ploeg komt. Jetschev is 31 jaar oud en speelde reeds 73 interland-wedsfcrij den. Pas nu is aan het licht geko men dat Haïti in de eerste wedstrijd tegen Italië een ge weldige premie aan de neus voorbij is gegaan. Het 22-jarig staatshoofd Jean-Claude „Ba by-Doe" Duvallier had bij een overwinning bijna 800.000 gul den in het vooruitzicht ge steld. Een gelijkspel had Haïti altijd nog het lieve sommetje van ruim 500.000 gulden opge leverd. Na de strijd tegen Italië telefoneerde „Baby-Doe" bijna een uur met de ploeg in West- Duitsland. Alle spelers moes ten aan de telefoon komen. Een kenmerk van een echte toernooiploeg is vooral dat men in een tijdsbestek van enkele dagen conditioneel goe de prestaties kan leveren. In teressant was daarom het op treden van Australië tegen West-Duitsland, vier dagen na de wedstrijd tegen de DDR, waarin met een onvoorstelbare inzet en kracht Eestreden werd. Behoudens enkele zeer goede spelers, zoals de nummers vijf en twaalf, bestaat de Australi sche ploeg uit redelijke voet ballers, die met een tomeloze inzet en ambitie als team tot een goede prestatie kunnen komen. Ook in de wedstrijd tegen West-Duitsland speelde Australië zeer sterk. Maar vooral na de rust was het extra aan kracht inzet dui delijk weg. Dankzij het min der aandringen van de Du t- sers kwam men in de eindfase nog tot enkele zeer Eevaarlri- ke aanvallen en was een doel punt zeker verdiend geweest. De rol van de Australiërs in dit toernooi is door deze neder laag uitgespeeld. Maar zij heb ben beide wedstrijden toch duidelijk datgene gebracht dat de toeschouwers zo graag wil len. Enthousiasme en inzet van de eerste tot de laatste mi nuut. Hetgeen dan ook door het publiek extra onderstreept werd door speciaal in de eind fase de ploeg aan te moedigen en hun eigen landgenoten uit te fluiten, die blijkbaar vonden dat ze na het derde doelpunt hun plicht tegenover het pu bliek hadden gedaan. Speciaal Beckenbauer werd bij iedere handeling op fluit concerten onthaald. Australië speelde niet, zoals verwacht, in Engelse stijl, maar meer Europees, goed gegroepeerd, goede afwisseling van de kor te en lange pass, duidelijk on der invloed van de enkele Joegoslavische immigranten die deel uitmaken van het te am. In tegenstelling tot de Duit sers echter, maakte men bijna geen gebruik van de lange breedte-pass, zodoende kwa men weinig vleugel wisselin gen voor. Opvallend was voor al in de eerste helft het spel van de Duitsers. Grandioos ge dirigeerd door Overath, die met prachtige dieptepasses het spel over de vleugels liet lo pen en en passant nog een prachtig doelpunt scoorde. Na zijn slechte optreden tegen Chili werd hij in de Duitse pers volledig afgemaakt.. En toen zijn naam werd omgeroe pen in de opstelling, brak in Hamburg een geweldig fluit concert los- Twintig minuten later scandeerde het gehe! stadion zijn naam en was hij weer de held der natie. Niets is zo veranderlijk als voetbal publiek. Tactisch gezien waren twee dingen erg opvallend. Alle reerst dat de Duitsers het spel erg breed hielden door steeds over de vleugels te spelen, maar vooral door de speelwij ze van Hoeness, die normaal erg diep gaat, maar nu achter de bal bleef, maar wanneer deze vertragend enkele men sen naar zich toe trok, sprintte Hoeness plotseling niet grote snelheid tot voorbij de verde digers. ontving daar de bal en werkte verder de aanval oc de hoogste snelheid af. Collectief was de Duitse ploeg voor rust geweldig sterk. Vraag blijft of men in de tweede helft rustiger is gaan spelen om krachten te sparen. Kan men inderdaad de hele wedstrijd het soort voetbal van voor rust spelen, dan is Duitsland vrijwel zeker een f nalekandidaat. Het blijft voor mijn gevoel toch een vreemde zaak dat een erg chauvinistisch publiek, zoals die Duitsers nu eenmaal zijn. geen begrip kan opbrengen dat een ploeg zijn krachten bij «en veilige voorsprong wat spaart omdat er nog veei zwa re wedstrijden komen. Men loopt zo de kans het moreel van het elftal te ondergraven Alleen winnen is hliïkbaa- niet. m-e- genoee 9 Gerard Vianen: zege. LIMOUX (AFP) - De eerste etappe van de Tour de 1' Eau is een Nederlandse aangelegen heid geworden. Gerard Vianen ging als eerste over de eindstreep, ge volgd door Kees Bal. De uitsla-g is: 1 Vianen (Ned) 203 kilometer in 5 uur, 35 minuten en 21 seconden, met tijdsver- igoeding 5.35.15. 2 Bal (Ned) 5.35.31, met tijds- vergoeding 5.35.27, 3 Meunier (Fra) 5.35.31, met tijdsvergoeding 5.35.29, 4 Poulidor (Fra) z.t, 5 Esclassan (Fra) 5.37-40, 6 Guimard (Fra) z.t. 7 Pfelman (Belg) z.t. 8 Danguillaurne (Fra) z.t. 9 Botherel (Fra) z.t, Het peloton kwam ia dezelfde tijd binnen. LAUSANNE (Reuter) De Italiaan Franco Bitossi heeft dinsdag de zevende etappe van de Ronde van Zwitserland, een rit van Naters naar Lausanne over een af stand van 201 kilometer, gewonnen in de tijd van 6 uur, 17 minuten en 3 seconden. Eddy Merckx, die tweede werd, blijft leider in het algemeen klassement. De uitslag is: 1 Bitossi (I-t.) 201- kilometer in 6.17.3, 2 Merckx (Belg) op 9 seconden, 3 Paol-ini (It) 4 Pfennimger (Zwi) 5 Lopez-Carril (Spa), 8 Conti (It) 7 Grande (Spa), 8 Aja (Spa), 9 J-uliano (It) allen in de zelfde tijd als Merckx. 10 Zanoni (It) op 14 «e- conden. 36 Tabak op 50 secon den. 44 De Waal op 1 minuut en 17 seconden, 47. Van der Leeuw op 6.40, 48 Pijnen zt. Algemeen klassement: I Merckx (Belg) 30.06.06, 2 Pettersson (Zwe) op 45 seconden. 3 Lopez-Carril (Spa) op 1.14, 4 Pfenninger (Zwi) op 1.16. 5 Aja (Spa) op 1.39, 6 Conti (It) op 1.41, 7. Bitossi (It.) op 2.36, 8 Battaglin (It) op 2.54, 9 Lazcano (Spa) op 3.18, 1-0 Spahn (Zwi) op 5.03, 20 Tabak (Ned) «P 11.2. HILTRUP Het had ni<l veel gescheeld ol Jan JoJJj' bloed was op het allerlaats moment uit de selektiegrW van Oranje weggevallen. I»ot' bloed, hij trainde ook gis'jj! morgen met een omzwachtel11 elleboog, kreeg vlak voor vertrek uit het trainingskaw in Zeist zoveel last van jjJ vochtzak die onder zijn el»' boog zit, dat begeleidend rurg Hamelynck serieus nee overwogën om operatief grijpen. „Wanneer de ontsteking ernstiger zou zijn geweest ik het moeten doen", a'®ï Hamelynck. „Nu heb ik nog kunnen opvangen zwachtels te gebruiken. Je"!, bloed zal echter onmiodel|V na afloop van de wereldka. pioens-'i-so-en *v> .-ten u g--o"--"-"rom on fcPd klaar zijn voor de kompetitie"

de Stem | 1974 | | pagina 12