NTS :GE Jan Noterinans „Tactisch slim" JONGBLOED: LEF Johan Cruyff: „Wij kennen alle Zweden" CUBÏLLA SLECHT 'ROGRAMMEUR DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND LEGIOEN IS IR WEER Truus in de bocht X>MPUTER- OP ZOOM N COMPUTER SCt ?n-fysiotherapeuten ing voor het staats- sportmassage NSF ff en/inschrijving "RMUIW RIJKSEKKEND DIPLOMA ilaris 1500,— tot 2500,— ;ergangen te :LBURG, NIJMEGEN, HEERLEN joropleiding AVO - MAVO of gelijkwaardig LJ specialisatie en omscholing, •erliezen, alleen maar winnen, gen deze coupon ongefrankeerd m. mtwoordnummer 250, Eindhm»; •SAGE 4 - 10 Heerlen 710446. Leeftijd i ,ivr Opl. 1 NEDERLANDS OPLEIDINGSINSTITUUT S GENOOTSCHAP VOOR SPORTMASSAGE nieuwe cursussen te TILBURG - Dinsdaq. )VEN - Zaterdagochtend, 's-HERTOGEN. gavond, en Mogelijk t.b.v. Breda r»g" en inzicht in de sport en opleiding ïs) t.b.v. de opleiding van cursisten voor 1 MA N.S.F. opleidingscentra zijn reeds 5 fysiotbera- mkele jaren ervaring hebben) als docent jwerkïng van collega's en directie, reis- en verblijfkostenvergoeding. stelling hebt, vraagt vrijblijvend nadere I ïeve te reflecteren bij dte directrice, H. M. Tra-v. Kessel, telaarseweg 583, 's-HERTOGENBOSCH. na 28 juni gewijzigd 073- 13 20 88. DERLANDS OPLEIDINGSINSTITUUT S GENOOTSCHAP VOOR SPORTMASSAGE" de nieuwe cursus van augustus of sep- 1 'eer mogelijk. erkend diploma sportmassage of gezond- imes en Heren. lehele of plaatselijke massage bij alle orten - sportverenigingen - lichamelijke iventieve hygiënische conditiemassage bi| zonde mensen - privé praktijk - sauna ichtingen - schoonheidssalons - als aanvul g voor assistenten van fysiotherapeuten ssage bij gezonde bejaarden gymnastiek jkingen, of afwijkingen na een ongeval, een arts uitsluitend het terrein van de De Sportmasseur-(euse) mag uitsluitene' nasseren om deze gezond en fit te doen lig gewenst, daar wij voor een goed een beperkt aantal cursisten kunnen toe rden gegeven: DEN BOSCH: Maandag- ■22.30 uur Parochiehuis Jan Chöfferlaan 5, dagavond van 19.3022.30 uur; OF: Za- 9.30 tot 12.30 uur in de school voor cundigen en verzorgenden Gasthuisstr. 3. dagochtend van 10.00 tot 13.00 uur in de fanfare Harmonie, Schoolpad 17.. andagavond van 19.30 tot 22.30 uur in imstraat 48. TILBURG: Dinsdagavond van ir in de leslokalen v. d. academie voor iding en sport, Goirleseweg 44. te Breda. Vraag vrijblijvend een Dros. directrice Mv. H. M. Tra-v. Kessel, 's-Hertogenbosch. 28 juni gewijzigd 073- 13 20 88. M.E.A.O, jld volgens Rijksregeling i 1974: maan- woens- en vrijdag van 19.00 - 21.00 uur aan olen: NDAAL liaan 10 - 40574 NI OP ZOOM k-Zuid 68 41550 1974: iftelijk; ■abants Avondcollege 284, Roosendaal. ir Bergen op Zoom e.o. vrijdagavond van 19 00 - uur, MoMerlyceum, Bolwerk 3, Bergen op Zoom. r Roosendaal e.o. vrijdagavond van 19.00 - uur, Norbertuscollege, i-y- an 10, Roosendaal- jstus 1974: dingsavonden: en 16-8 rgen op Zoom Iwerk Zuid 68 osendaal ceumlaan 10 00 - 21.00 uur 1 TOT EN MET loosendaal 50 34259 284, Roosendaal. (Van onze speciale verslaggever) HANNOVER Met tra nen in de ogen stonden ze daar, de Oranje-supporters, 40.000 in getal, gekleed in oranje truien en op hun hoofd oranje petten. Nog nooit klonk het Wilhelmus io zelfverzekerd, zo krach tig als die zaterdagmiddag in Hannover. Het legioen was er weer. Als 1 man kwam het overeind toen een militaire muziekkapel de eerste tonen van het volks lied inzette. Het geluid, door 40.000 kelen voortgebracht, naar boven, verspreidde zich bleef even hangen in het zon overgoten stadion, steeg dan over het stadion en was tot diep in de stad te horen. Een machtig, ontroerend moment. „Ik was", vertelde Wim Jan sen later, „erg onder de in druk. Toen dacht ik: Ze zijn er weer, onze supporters. Die moet je vandaag iets laten zien". Maar de supporters zelf heb ben Hannover ook iets laten zien. Ze hebben niet alleen een indruk van de Neder landse mentaliteit achter ge laten, maar ook een afdruk. Vrijdagavond, vrijdagnacht en zaterdagmorgen bewoog zich op de autobaan naar Hannover een lang lint van autobussen en auto's. Motels, restaurants en cafés werden dé pleisterplaatsen van de opgetogen Oranjehemden, die zaterdagmorgen het beeld in Hannover bepaalden. Overal lange slierten supporters, zingend, hossend, met vlag gen zwaaiend, en „zittend" op een wolk van bierlucht. Vlakbij het Niedersaksen- stadion lag een zwembad an nex visvijver. Het was heet in Hannover, en de eerste vrolijke klant dook onver saagd rond het middaguur plompverloren in het water. Rond twee uur zag men van uit dat zwembad plotseling de spelersbus naderen. Een Indianenkreet klonk over het water, en dan, nog sneller dan de weerlicht, was het zwembad leeg. Wat achter bleef, waren honderden en nog eens honderden bierfles sen, die als een sprei over het water lagen. De bus met de spelers was het volgende doelwit van de uitzinnige supporters. Toen trok de Nederlandse kolonie het stadion binnen. Het was alsof een schilder het grijze beton een beurt ging geven met oranje verf. Links, rechts, boven en on der in het stadion zag men het oranje opduiken. Een schitterend kleurrijk gezicht. En toen dan om kwart over drie Arie Haan en Wim Rijs bergen in hun oranje trai ningspakken het veld op kwamen voor de warming-up, trilde het stadion op zijn grondvesten. „Hollamd, Hol land" klonk het en: „Holland heeft de wereldcup". De Uruguese supporters gin gen in dit geweld totaal ver loren. Om tien voor vier riep de speaker van het stadion de namen van de spelers af. Hij begon met Urugluay. Bij het opnoemen van de Uru guese opstelling klom, er een beleefd applaus op. Toen hij met Nederland begon moest hij de versterkers hoger draaien om het oorverdoven de lawaai te overstemmen. Bij het opnoemen van iedere naam gin,g er een niet te beschrijven gejuich op. Jo- han Cruyff kreeg het meeste applaus: Ruim een halve mi nuut hield het aan, om dan weg te sterven met de naam van Rob Rensenbrink. Nederland speelde, dat was duidelijk zaterdag een thuis wedstrijd. 1A1M74 Door Harry Vermeulen Jack Arentsen Theo Vaessen Jean Nelissen ONZEKERHEID BLIJFT OVER GENTRUM DEFENSIE (Van onze speciale verslaggever) HANNOVER Kwart voor zes, zaterdag avond. Het scorebord wees 20 aan voor Ne derland. Nog eenmaal wuifden de spelers van het Oranje-team triomfantelijk naar de tri bunes. Daarna verdwenen ze in de catacom ben van het stadion, waar de ontluisterde Uruguezen reeds een goed heenkomen had den gezocht. Het Nederlandse legioen verliet opgetogen het stadion en maakte uren late r nog de binnenstad van Hannover onveilig. Drommen supporters, dronken van de alcohol of (maar dit was slechts een gering per centage) dronken van vreugde, trokken doo r de straten. Ze riepen herinneringen op aan de triomf-dagen van Ajax, destijds in Parij s, toen de Franse hoofdstad door 30.000 sup porters werd belegierd en er op Pigalle e n Montmartre een waar vuurwerk werd ont stoken, nadat Ajax in het Stade de Colombes Benfica had verslagen. Niet alleen bij de supporters was naar later bleek het triomfgevoel te bespeuren, ook op de spelers heeft de over winning op Uruguay een voor het zelfvertrouwen heilzam (Van onze speciale verslaggever) HANNOVER Truus van Hanegem heeft net als haar beroemde voetballende echtge noot altijd wel iets waarmee ze zich in de publiciteit plaatst. Zaterdag was Truus, samen met Coby Jansen en mevrouw De Jong vanuit hun hotel in Bochum, waar ze lo eren om de wedstrijden van het Nederlands elftal te bezoe ken, op weg naar het stadion in Hannover. De dames had ben eohter een groot pro bleem, ze hadden geen par- «erkaart en wisten niet hoe ze het stadion binnen zouden romen komen. Totdat Truus jan Hanegem op de autobaan ™or de Jaguar van Willem "uys, met daarin alle officials werd gepasseerd. Truus zag de oplossing meteen, manoevreer- be zodanig dat Duys zijn wa- pn langs de kant moest zet- en versierde bij bonds- 'oorzitter Meuleman een spe ciale parkeerkaart. Tot groot ^genoegen van de beide pers voorlichters Van Wamelen en Hamstra, die de stoptekens van be dames volledig hadden ge negeerd. uitwerking gehad. Toch blijft de vraag: Wat moet men van dieze 2-0 denken? Zondermeer een uitstekend uitgangspunt om in dat toernooi een ronde verder te komen. In hoeverre de overwinning een in dicatie is van de kracht van dit Nederlands elftal, blijft men eohter in het duister tas ten. Uruguay speelde zo intens slecht, dat het nauwelijks een graadmeter voor de kansen op het behalen van de wereldtitel genoemd kan worden. Er vie len voor het Oranje-team niet temin een aantal positieve za ken te registreren, zoals: a) Het voortreffelijk storen dat de aanvallers deden. b) Het genadeloos „breken" van het middenveld. c) De individuele klasse van een aantal uitblinkende spe lers waarover slechts weinig landen beschikken. d) De werklust, de ijver en vooral de opofferingsgezind heid ten opzichte van elkaar, de bereidheid om het „vuile werk" op te knappen. Aan de andere kant waren er ook negatieve bemerkingen: a) Het missen van een groot aantal kansen, die eigen uik niet gemist hadden mogen worden. b) Het minder goede plaat sen. c) De nonchalance, gepaard gaande aan een overdosis aan zelfvertrouwen, toen men bemerkte hoe onmachtig de Urugiuezen waren, terwijl de stand toch lange tijd slechts 1- 0 in het voordeel van Oranje bleef. Het zelfvertrouwen van de Oranije-spelers ten spijt blijft dé grote onzekerheid het cen trum van de verdediging. Daar tegen Uruguay bijna voortdu rend op de speeïhelft van de tegenstander werd geopereerd, stonden Haan en Rijsbergen dik wijls geïsoleerd op de eigen speeïhelft, en zij hoefden nau welijks in actie te komen. Een dergelijke situatie hield wel het voortdurende gevaar van uitvallen van de Urugiuezen in, maar deze bleken zelfs daar toe niet in staat te zijn, getui ge onder andere de verklaring van Ruud Krol, die over zijn rechtstreekse tegenstander Cu- billa vertelde: „Hij kon niet eens een sprint van tien meter malken". Eenmaal, en dat was in de tweede minuut na rust, kwa men Rijsbergen en Haan wel in moeilijtkiheden. Een diepte pass bracht Rijsbergen uit ba lans en plotseling lag daar de weg naar het Nederlandse doel volkomen open voor Ms- tegazza. Hij schoot heel slecht, en daardoor werd later aan dit voorval nauwelijks aandacht geschonken, maar misschien :s het toch een vingerwijzing dat het centrum van de verdedi ging kwetsbaar is. Door het pressievoetbal waarmee Ne derland zijn tegenstander in een wurgende greep hield, kreeg men geen gelegenheid om de verdediging op de juis te waarde te schatten. In het trainingskamp van Oranje wuifde men gisteren echter alle bedenkingen weg. Het verdere verloop van dit toernooi wordt door de spelers bijzonder optimistisch tege moet gezien. „Waarom ook niet?" vroeg keeper Jan Jon, bloed zich af. ..Wat was voor heen altijd de grote bracht van Ajax? Toch zeker het on begrensde vertrouwen in eigen kunnen. Dat hebben wij nu ook, het kan alleen maar gun stig zijn". (Van onze speciale verslaggever) HANNOVER Een groot aantal trainers uit het be taald voetbal van Nederland w'as zaterdag getuige van de ^richtingen van Oranje in Hannover. Onder anderen Hans Kraay, manager van 4)ax, Henk Wullems (NAC) Jan Noterman (Go Ahead) keken hun ogen uit "aar het spektakel dat de suPporters op de tribunes 'Pvoerden en volgden kri- het spel van Oranie oordeel van Jan Noter- „Nederland heeft tac- Het nian. 'kG er® 3^'m gespeeld. Wat u org goed vond, was dat Van offerdefensief was opge- om de anderen te laten Wj en' Haan speelde erg On"! en stond steeds goed egesteld. Wel moet ik zeggen dat Rensenbrink geen man is voor het korte spel. Hij heeft ruimte nodig, die hij in de laatste tien minuten ook kreeg en toen pas viel hij op. Soms ontdekte ik in het spel van Oranje het vroegere Ajax-pa- troon: Zoveel mogelijk op bal bezit spelen en je tegenstan der aldus geestelijk groggy maken. Ook een goede prakti sche zet was dat. Jammer is alleen dat, als je Uruguay ziet, Engeland en Rusland thuis zijn moeten blijven Een ongeveer gelijkluidend oordeel gaf Sjaak Swart, die het gehele toernooi volgt. Hij zei: „Dit was Ajax in zijn beste dagen, al zat er weinig tempo in het spel. Ik vond Wim Jansen de beste speler van het veld. Wais ik maar enkele jaren jonger, dan had ik ook op het veld gestaan. Als je ziet wat die rechtsbui ten van Uruguay (Gubilla) presteerde, dan had ik toch gemakkelijk meegekund. Ik had Ruud Krol een heel wat lastiger middag bezorgd". Overigens heeft AZ '67 Swart gepolst of hij er voor voelt net komend seizoen voor de All maarse ploeg te spelen. Swart vroeg bedenktijd en zaterdag klampte Klaas Molenaar, vonr- zittei van AZ '67, de ex-Aja- eied op de tribune van het stadion van Hannover aan. met de vraag wat zijn beslis sing was. Swart liet Molenaai weten dat hij niet naar Alk maar zal komen. Hij wil zijn image bij het publiek niet verliezen. Zijn enorme popula riteit onlangs nog in Vlissingen bij een benefiet tot uiting ge komen, niet te grabbel gooien. De les, die Coen Moulijn hem leerde heeft hij ter harte ge nomen. Bovendien heeft hij tijdens zijn benefietwedstr jd tegen Tottenham Hotspurs de finitief afscheid genomen - ls betaald voetballer. Het publiek dat toen voor hem samen stroomde, wilde hij niet in de kou laten staan. 0 Johnny Rep, verscholen achter Jaureguy kopt het eerste Nederlandse doelpunt langs de kans loze Mazurkiewicz (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Wanneer twee maanden geladen iemand zou hebben voorspeld dat Jan Jongbloed in Hannover het doel van het Nederlandse eri- tal zou verdedigen zou dat als een grapje zijn opgevat. Jan van Beveren, Piet Schrijver::. Eddy Treytel en Heinz otuv hadden imimers veel meer in ternationale ervaring. Het was waar dat Jongbloed bii 1TG Amsterdam een goed seizoen doormaakte, dat hij vaak spec taculaire wedstrijden keepte, maar in het Nederlands elftal spelen dat zag toch niemand zitten. Jongbloed werd eigen lijk al een paar jaar afge schreven. Hij is 33 en hij speelde voor zijn plezier bij de „ouwe hap" van FC Am sterdam. Zaterdag in Hanno ver werd dat onwaarschijnlij ke toch bewaarheid. Jong bloed, gekleed in een helgele trui. stond onder de lat. Van- Beveren zat thuis te knieso ren en Piet Schrijvers zat op do reservebank, waarop hij al die jaren had gezeten. Was Jongbloed nerveus geweest? „Nee, zegt hij, „Michels had me vo0.r de wedstrijd ge vraagd: Doe je het een beetje kalm aan? En dat heb ik ook gedaan. Voor deze wedstrijd heb ik me voorbereid op de zelfde wijze zoals ik al iaren doe. Een uur voor de wed strijd een sigaretje gerookt, toen naai het veld gegaan, even het gras bekeken. Dan weer terug naar de kleedka mer,» windsels om de lcnieen gedaan, toen was ik klaar". Wat vindt Jongbloed van zijn uitverkiezing boven Schrijvers „Als wij aanvallend blijven spelen, hebben ze mij nodig. Maar ik geef toe dat ais FaUr- honc hoofdtrainer was geble ven ik nooit een kans zou hebben gekregen. Er ziin slechts een paar trainers die mijn lef waarderen, daartoe behoort ook Rinus Michels, lk bewonder hem". Jongbloed geeft toe dat hij zelf een paar weken geleden nooit veronder steld zou hebben dat hij in de herfst van zijn carrière nog zo'n hoogtepunt zou meema ken. „Ik begon iets te vermoe den toen Miabels in Zeist ver schillende keren de achterhoe de liet spelen zoals ze tegen Uruguay heeft gevoetbald". Jongbloed houdt van het WK een dagboek bij. Daarin heeft hij gisteren geschreven dat het Nederlands elftal tactisch goed heeft gespeeld. „Ik ben tevre den", schreef Jan, „al heb ik zelf nauwelijks werk gehad". (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP De ouvertu re van het Nederlands elftal tegen Uruguay heeft indruk gemaakt. Het land, dat men voor het toernooi tot gevaar lijke outsider bestempelde, heeft zich door de spieleri- sche manier waarop het zich (van het weliswaar zwakke) Uruguay ontdeed, vanuit deze tamelijk gunstige posi tie naar een favorietenrol gespeeld. Het is hij voor beeld te merken aan de persconferentie, die de dag na de wedstrijd tegen Uru guay in het Waldhotel werd gehouden. Worden deze persinstuiven meestentijds bezocht door een groot con tingent Nederlanders en 'n handjevol buitenlanders, ditmaal leek het erop, of al le in Duitsland aanwezige sportjournalisten in Hiltrup waren neergestreken. Ook de drukte in de buurt van het hotel was opvallend. Worden de fraaie bossen in de buurt van het Waldhotel op zo'n mooie zomerse diaig altijd al zo druk bezocht, ditmaal waren er in de omgeving van Hiltrup zo'n 20.000 mensen op de been, die naast de gezonde bostluciht ook een glimp van de Nederlandse vedetten tracht ten op te vangen. De grote ster in dit geheel was uiteraard Johan Cruyff- .Televisieploegen uit vijf lan den vochten om een opname van de blanke Pele te kunnen maken. De Spaanse televisie viel op door de autoritaire ma nier waarop het driemaal ach ter elkaar op de kostbare tijd wan Cruyff en Neeskens be slag wisten te leggen. „We moeten toch wel", zei regis seur Gonzales Barca, Nees kens en Cruyff zijn nu toch Spanjaarden". Tussen zijn televisiebeziiglhe- den dooi- werd Cruyff fre quent ondervraagd door ande re journalisten. Hij werd er niet warm of koud van. Rustig gaf hij zijn visie op de wed strijd tegen Uruguay en hij weigerde beleefd om over de kansen tegen Zweden te pra- W.K. VOETBAL DOOR:HARRY VERMEULEN Toen Cubilla diep in de twee de helft eindelijk uit de ploeg genomen werd, maakte een toeschouwer achter mij de op merking: „Nou moet Neder land oppassen, want welke Uruguees er ook in komt, slechter dan Cubilla kan hij nooit zijn. Inderdaad, de grote Luis maakte meer de indruk weggelopen te zijn uit het zo meravondvoetbal dan een ve dette die in staat zou zijn een reële bijdrage te leveren om zijn ploeg op het spoor van een zege over Nederland te zetten. Was Cubilla inderdaad de slechtste man bij Uruguay, zijn medespelers, uitgezonderd Mazurkiewies maakten er, ze ker wat constructief voetbal betreft, niet veel meer van. Zowel individueel en als ploeg bleven zij volkomen beneden de verwachtingen. Iedereen woet dat Uruguay alleen maar gespecialiseerd is in een soort voetbal dat verdedigen tot een kunst heeft verheven, geba seerd op een groot technisch kunnen, sterk in de duels, uit zonderlijk sterk gegroepeerd kort voetbal dus. Maar niemand had verwacht dat een ploeg, die in 1970 nog vierde werd te Mexico, zo ge nadeloos door Oranje zou wor den weggespeeld. Anders kan ik het niet noemen. Wat t,e denken van een ploeg waar van de laatste vier, de verde diging dus, vrijwel niet buiten de 16-meter lijn is geweest. Waarvan niemand in staat was over meer dan 10 meter een geplaatste bal af te geven, die pas na 19 minuten voor de eerste keer een voorzet voor hef Oranje-doel kon geven, welke Jongbloed op de rand van het strafschopgebied weg- stompte. En verder in de ge hele 90 minuten geen schot op doel heeft gelost. Slechts een keer heeft naastgeschoten, maar dan ook verder geheel zonder gevaar voor Oranje opereerde. De sterke kracht van Uruguay, de short-passing, gebeurde in een dusdanig laag tempo dat de fanatiek jagende Nederlanders daar geen enkele moeite mee hadden en dus na balverlies in de kortste keren door fouten van de Uruguezen zelf weer in balbezit kwamen. Het overwicht van Oranje was zo groot, dat een uitslag van 4 of 5-0 niet zou hebben mis staan. Blijft natuurlijk een open vraag of Uruguay een off day had, of dat Oranje door zijn speelwijze de Uruguezen ils het ware gedwongen heeft lecht te spelen. Feit is dat Oranje zich door deze over winning vrijwel zeker een plaats in de volgende ronde reeft veroverd. En dat is na tuurlijk het meest belangrijke. Alles was wel niet oompleet, duidelijk was dat de Neder landse ploeg zowel technisch, tactisch en conditioneel een klasse beter was dan zijn te genstander. En dat met deze wetenschap het moreel op een enorme manier versterkt wordt. Het middenveld en de vo irhoede draaiden erg goed, hoewel twee goals uit welge teld 11 doelrijpe kansen slechts een schamele buit is. Onopgelost is nog steeds de vraag hoe sterk onze verdedi ging nu echt wel is. Want vooral Jongbloed zou zich geen gemakkelijker debuut hebben kunnen dromen. Maar hoe dan ook: een zeer grote en misschien wel beslissende stap naar de volgende ronde is ge zet. En dat is iets waarover men zich zonder meer kan verheugen. ten. „Dat doe ik woensdaga vond na afloop wel". „Zweden heeft goede voetbal lers in de ploeg", was zijn ontwijkende antwoord op een vraag van een Zweeds journa list- En op de vraag hoe hij dacht dat de snelle Sandberg aan banden kon worden ge legd, stelde hij simpel: „Suur- bier is sneller, jammer voor Sandberg". Een voordeel van ons is, dat wij alle Zweden kennen. Edström heeft niets verrassends voor ons, en Kindvall toch zeker niet Over de speelwijze van de Uruguezen was Cruyff, even min als zijn ploegmakkers, niet te spreken. Ze hebben het zelfs gepresteerd om me een klap in mijn nek te geven, toen de scheidsrechter niet keek. Maar we hebben ons gelukkig niet laten intimide ren". Cruyff vindt het niet bezwaar lijk dat Nederland een favo rietenrol is toebedeeld. Hij is zo zelfverzekerd om te stellen dat hij liever ziet dat Neder land als eerste in de groep eindigt dan als tweede. „De hele selectie blijft het liefst hier in Hiltrup. Wij hebben een fiin hotel en alles is hier geweldig geregeld. Dit kan tot nadeel hebben, dat wij in de eerste groep tegen sterke lan den moeten uitkomen. Maar als ze ons toch eenmaal als favorieten zien- dan moeten we dat ook maai waarmaken. Ergens in een hotel in Stutt gart te gaan zitten, lijkt ons een nadeel". Hoewel het aan zijn spel van zaterdag niet was te merken, heeft Cruyff toch nog een weinig last van de knieblessu re die hij een paar weken geleden in een oefenwedstrijd tegen het Nederlands amateur elftal heeft opgelopen. „Het is aardig aan de beterende hand, maar helemaal genezen is het nog niet. Het is echter geen reden om me bezorgd te maken. Ik wil dit toernooi zo goed moge Lijk spelen, en dan wil ik zelfs de last van 'n klei ne blessure wel dragen. Dit standpunt heeft niets met geld te maken, want de eer van het veroveren -an de wereldbeker betekent voor mij meer dan de financiële voordelen die daar» aan verbonden zijn.

de Stem | 1974 | | pagina 7