s- tE Angst voor Haïti ITALIAANSE PLOEG ERG ZENUWACHTIG Eindzege voor Santy Brazilianen hebben te veel kaartjes TRAINER VAN (HUI ZIEK BUISSE NAAR WIMBLEDON Schaakteam wint W.K.-boek in opspraak FIFA STRAFT LIT VELD GESTLURDE SPELERS NIET SPELERS EN KNVB-TOP VERGADEREN Verlies Ashe Schotse international Law voor niemand bang IA! M 74 ER SCALDES N DE LEIDING Schoenmaker van Wapeningen naar De Graafschap W.K. moet 80 miljoen opbrengen iren (Drente) knegen ïsteld in de it dat de baby Imaken. Telefoons in het Hiltruphotel blijven staan In oefenduels Dinsdag 11 juni 1974 [aand n van „volstrekte wll- en „neo-fascisme" veroordeeld. Hoe het zij, de Sovjet Unie it te worden bijgevallen Frankrijk, Portugal, e, Ierland, Roemenië, rije en Tsjechoslowa- Azië zal Havelange veel steun ontvangen, daarentegen uit Afrika. - weinige stemmen ustralië en Oceanië zijn ditmaal uiterst helang- FIFA-perschef René e kondigde zondag aan ip het congres 126 lan- net een delegatie zullen vertegenwoordigd. Elk heeft een stem: die van ua is dus even belang- ils die van Zambia, het en laatste land op de van FIFA-lidstaten den, en Zwitserland n en in het Engels met In de eerste ronde is tweederde meerderheid >t, dus 84 stemmen, ia is een absolute meer- id (de helft plus een) ende. Als de Braziliaan- iljonair Joao Havelange gekozen is hij de ze- president van de FI- üocht Sir Stanley Kous dit keer de voorkeur :rven, dan betekent dit ij begint aan zijn derde itermijn. In 1961 was Ie opvolger van zijn enoot Arthur Drewry, p 25 mei overleed. Rous vier maanden later ocht", om in 1962 offi- te worden gekozen. Zo- n 1966 als in 1970 kreeg et vertrouwen voor nog der jaar. hoewel de spelers van het iliaanse team van 1914 als een vader vereren, ca Preta" (zwarte koe) of (oompje) noemen te Troetelnaampjes, die szins beledigend zijn be- 1. Americo is niet alleen masseur, maar ook hun otte, geluksbrenger en asje van alles- Bij hem ;n ze met hun zorgen, een interende opmerking vriendschappelijke klap e schouder en de kommer wijnt. lerico heeft zijn geheim Een ervan is de gordel, lij altijd draagt. „Daar a in wat ik nodig beo j de bejaarde masseur, een borrel", aldus Clodo- in een tussenopmerkm^ gordel was mijn uitvin- aldus de onverstoorbare rico. „Maar bij het w lampioenschap gebruik i emmer. Ook een mêen nding". i onze sporlmedewerkeil HES Uitslagen zomer- tvoetbal rayon Goes: Oo Vie N-S. - Hoechst Doy« Keuringsdienst >ers 0—1; Inter Scaldes 2—0; Hoechst boys Viola 1 1—4. Inter gaat nu aan kop mei m uit zes wedstrijden. Ciola 1 en Fc. Bevelanden :n daarna met respect»" i 8 uit 5 en 8 uit 4. nderdagavond ontmoete ir Fc. Bevelanden en Viola 1, twee de titel. Inter ScaM® It aan tegen Hoeen AVIGNON (AFP) De Franse wielrenner Alain Santy heelt maandag in Avignon de Uaupliine juibere gewonnen. De negende en laatste etappe van Vals les Bains naar Avignon (216 ki lometer) werd een overwin ning voor de Spanjaard Jesus Manzaneque, die ruim zeven minuten voorsprong had op nummer twee, de Fransman Croyet. Santy en Poulidor, die door de winst in de tijdrit van zondag tot op drie se conden van de winnaar was genaderd, eindigden beiden in het peloton. De uitslag is: 1. Manzane- que(Spa' 216 km. in 5 uur, 31 min. en 21 sec. (met 20 sec. bonificatie), 2. Croyet (Fra) op 7 min. en 16 sec. (met bon. 5.37.37); 3. Van Looy (Bel)op 10.06; 4. Van Malderghem (Bel) z-t.; 5. Van Stayen (Bel) z.t.; 6. Terlinck (Fra) z.t.; 7. Peru- rena (Spa) z.t.; 8. Malfait (Bel) z.t.; 9. Viejo (Spa) z.t.; 10. Danguillaume (Fra) z.t. het eindklassement is: 1 Santy (Fra) 37.10.14; 2. Poulidor (Fra) op 3 sec.; 3. Danguillaume (fra) op 48 sec.; 4. Lasa (spa) op 1.42; 5. Pingeon (fra) op 1.47; 6. Ocana (Spa) op 6.39; 7. Pe- sarradona (Spa) op 7.06; 8. Perurena (Spa) op 7.36; 9. Martinez (Spa) op 9.20; 10. Oliva (Spa) op 10.53; 32- Knetemann op 34.46 62. Via- nen op 1.12.09;82. Cees Bal op 1.39.14. De Westduitser Herbert Brehm heeft maandag in Kufstein de vierde etappe van de ronde van Oostenrijk gewonnen. Hij legde de 171 kilometer van Zeil am see naar Kuf stein af in 2 uur 34 minuten en 1 seconde. De Nederlan ders Bert Scheunemann en Mathieu Dohmen werden respectievelijk derde en vierde op acht seconden van Brehm. De uitslag is: 1. Herbert Brehm (Wdl) 111 km. in 2 uur, 34 min. en 1 sec.; 2. Gerhard Schönbacher (Oos) z-t.; 3. Bert Scheunemann (Ned) z.t.; 4. Mathieu Doh- men (Ned) z.t.; 5. Willi Hes- se (Oos) z.t.; 17. Jakob Lan gen (Ned) z.t.; 35. Cees van Dongen (Ned) z.t.; 36. Bert Pronk (Ned) z.t.; 47. Jan Bakker (Ned) op 1 min- 29 sec. De stand in het algemeen klassement is: 1. Marek (Rus) 9.51.37; 2. Braun (Wdl) z.t.; 3. Denk (Oos) z.t.; 4. Langen (Ned) z.t.; 5. Lavroesjkin (Rus) z.t.; 6. Van Dongen (Ned) z.t- FRANKFURT In West- Duitsland zijn nog altijd vol doende kaartjes beschikbaar voor een aantal wedstrijden uit de eerste en tweede finale ronde. Ook voor de ontmoetin gen van Nederland in Hanno ver en, Dortmund kan men nog (hoewel het aantal met de dag kleiner wordt) staanplaatsen kopen. De openingswedstrijd Brazi- lië-Joegoslavië en de beide wed strijden in München (derde en vierde plaats, alsmede de fina ls) zijn totaal uitverkocht. In West-Duitsland worden op dit moment prijzen tussen de 4M en 700 giulden geboden voor een kaartje dat toegang geeft tot de finale. Vooral een groot aantal Braziliaanse sup porters loopt met tientallen kaartjes rond, die tot het Slot feest in München toegang ge ven. In Brazilië zijn alle 32.000 beschikbaar gestelde kaartjes wel verkocht, maar nu het Zuidamerikaanse voetballegi oen in Frankfurt en omgeving ■s neergestreken, blijkt dat Seen 3500, maar slechts 2000 supporters de reis naar Europa nebben gemaakt. Een groot aantal van deze 2000 man is in kat bezit van extra kaartjes, "le zij nu op de zwarte markt voor vee! geld aan de man hachten te brengen, horst Schmidt, de man die de totale kaartverkoop in West- Duitsland in handen heeft, zegt: „Wij zijn inderdaad op de hoogte gebracht van de praktijken van, een aantel Bra ziliaanse supporters. Voor minder dan 500 gulden kan men bij hen de finale-kaartjes niet kopen. De Westduitse po litie houdt het Braziliaanse le gioen thans streng in de gaten en. als er bewijzen zijn dat er kaartjes voor 500 gulden of in ieder geval ver boven dc normale prijs worden ver kocht, dan zal de politie in grijpen. In de Bondsrepubliek kan men voor dergelijke prak tijken vervolgd worden". onzer verslaggevers) FRANKFURT - De voetbal- P°eS van Chili krijgt de ko- ™en<fe dagen mogelijk een weuwe trainer. 7™?' de Chileense ploeg, die Mag od het zwaarbewaakte vuegveld van West-Berlijn is gekom.en, en daarna via Soheime route naar het ni„i?? k afgesloten trai- tfüê p Glienicke ver- k, maakt zich namelijk gro- T„. z9)"gen over bondscoach tehis Alamos. e Chileense coach voelt zich teren een aantal weken ziek. Gis- zei hij in Glienicke: „Ik HILTRUP (Sid) „Onze telefoons zuillen niet- uit de kamers worden weggehaald e.n blijven rustig op hun plaats staan", reageerde Hans Krautkramer, chef van hotel Hiltrup, het hoofdkwartier van de Nederlandse voetbalselec tie, op hert: bericht, als zouden op bevel van Rinus Michels alle telefoons van de kamers moe ten worden verwijderd. „Omdat iemand uit Barcelo na opspeelt, laten wij niet ons hotel ombouwen. Het gaat mij niets aan, of de Nederlandse voetballers wel of niet mogen telefoneren". aldus Kraut kramer die naast de Neder landse voetbaltop ook nog de „normale gasten herbergt. Krautkramer: „Dat zijn echter alleen zeer goede gasten, die ik persoonlijk goed ken". Lvfui dat ik tijdens het j,Jf™aihploenschap in ziek" kijven. Ik ben erg feM ^j'!eease leiding heeft Ver? j. vroegere bondscoach si. Riera aangewezen mogeKjke opvolger van AMSTERDAM (ANP) De 18- jarige Jan Buise van de ver. BLTV Markendaal zal Theo Gorter vervangen als Neder lands vertegenwoordiger bij het jeugdtoernooi van Wimble don. Theo Gorter reed de avond voordat hij naar Engeland zou vertrekken met zijn brommer tegen een onverlichte aanhan ger op en brak zijn linker been, terwijl zijn rechtervoet ernstig werd gekneusd. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN VOETBAL l«® Coach Fer- ruccio Valcareggi bekent eer lijk als hij een halfuur tje voor een gesprek naar de bar van Mon Repos is geko men: „De spelers beginnen steeds meer te denken aan het echec van England toen we in 1966 door Noord-Korea met 1-0 verrassend verslagen wer den. Nu hebben we in Haïti een tegenstander die ons angst bezorgt. En juist deze ploeg ontmoeten we komende zater dag in het Olympisch Stadion van München tijdens de eerste wedstrijd. Als we eenmaal dat duel achter de rug hebben, dan zal het bij ons wel een stuk rustiger worden. Al mijn spelers zijn momenteel zenuw achtig en laat ze daarom al lemaal maar met rust". Valcareggi noemt de volgende punten waarom Haïti zo'n ge vaarlijke ploeg is. „Dit elftal kan gewoon goed voetballen; beschikt over een zeer sterke conditie en met het steeds dichter naderbij komen van de strijd tegen Italië stijgt ook hun zelfvertrouwen". Valcareggi weet dat zijn ploeg het tijdens de komende strijd bijzonder moeilijk gaat krij gen. Niet door de speltechni- sche kwaliteiten, maar meer door de hoige gemiddelde leef tijd (bijna 29 jaar) van het elftal. Valcareggi: „Natuurlijk zijn wij in het nadeel van onze directe tegenstanders Po len, Argentinië en Haïti. Maar ik dacht dat onze ervaring wel eens erg belangrijk zou kun nen worden in zo'n monster- toernooi. Voor mijn gevoel kan Italië nog altijd wereldkampi oen worden, maar....dan zal eerst van Haïti gewonnen moeten worden. Voor Polen en Argentinië ben ik minder bang. Maar Haïti De Italiaanse coach rekent vooral in de openingswedstrijd era zijn drie sterren, doelman Dino Zoff, middenvelder Gian ni Rivera en aanvaller „Gigi" Riva. Achtereenvolgens zegt Valcareggi over zijn drie kans paarden „Zoff is nu al 1097 minuten tijdens interland wedstrijden ongeslagen geble ven. De Westdtiitse, Zwitserse, Turkse, Braziliaanse en Oos tenrijkse aanvallers hebben niet tegen ons kunnen scoren. Dan moet het toch onmogelijk zijn dat dit Haïti wel lukt. Over Gianni Rivera, die in de Europacupfinale voor beker- Winnaars in. Rotterdam zo te leurstelde, zegt Valcareggi „Men zegt dat de periode-Ri- vera voorbij is. Maar men ver geet dat deze Rivera in de strijd tegen FC Magdeburg niet 100 procent fit was. Hij was grieperig en kon daardoor niet zijn normale spel spelen. En dan is het natuurlijk te hopen dat „Gigi" Riva zater dag helemaal hersteld is van een enkelblessure, waarvan hij kortgeleden weer last heeft gekregen. Riva is tot donder- (Van onze sportredactie) WAGENINGEN Wage- ningen. dat zondag naar de eredivisie promoveerde, en diezelfde avond door duizen den supporters gehuldigd werd, is een tweede speler aan De Graafschap kwijtge raakt. Naast de voor promotie zo nuttige Gerdo Hazelhekke is ook Dick Schoenmaker ver kocht aan de ploeg uit Doetin- chem. De besturen van beide vere nigingen waren het al lange tijd eens over de transfer van Hazelhekke. Pas vlak voor het afgelopen weekeinde werd ook de overgang van de 21-jarige Schoenmaker beklonken. De trainers Theunissen en Kor- bach wilden voor de promotie- competitie naar de eredivisie was voltooid zo min mogelijk ruchtbaarheid aan de onder handelingen geven, teneinde de rust in de ploeg van Wage- ningen te bewaren. Beide spe lers hebben voor De Graaf schap een tweejarig contract getekend. dag volledige rust voorge schreven; pas dan wordt be slist of hij wel of niet tegen Haïti mag spelen". Na enig aandringen geeft Val careggi tenslotte toestemming om de aan de bar zittende Juventus-doelman Dino Zoff enkele vragen te stellen. Zoff, die met zijn 1097 minuten dat hij als keeper in de nationale ploeg niet gepasseerd is een absoluut wereldrecord in han den heeft, lijkt zo op het oog de meest rustige figuur in de Italiaanse equipe. Lachend zegt hij op de vraag of het „wereldrecord" geen extra zware belasting op zijn schou ders legt: „Ik had liever gehad dat ik in Wenen eenmaal ge passeerd was geweest. Nu blijf je natuurlijk altijd aan die nul denken. Ja dat bezorgt me echt wel een extra belas- ting". Gianni Rivera, die niet meer zoals in Mexico te zamen met Mazzola een plaats op het middenveld moet delen,maar nu samen met de ragfijn be snorde Mazzola de zaken op het middenveld onder controle moet zien te krijgen, oordeelt kort voor ons vertrek uit Mon Repos: „Haïti wil ons blame ren, heeft trainer Tassy toch gezegd? Let eens op: na zater dag is Italië plotseling de grote favoriet voor de wereldtitel. Er heerst dan wel een gespan nen sfeer in onze groep, maar dat is een goed teken. Tegen Haïti zullen we exploderen. Dan wordt het zaterdagnacht hier een geweldig groot feest". FRANKFURT (Reuter) Het organisatiecomité rekent erop dat de wedstrijden voor de eindronden van het wereld kampioenschap voetbal een re cord-ontvangst van tachtig miljoen mark zullen opleve- ren. Geen van de zestien fina- le-landen zal met minder dan 900.000 mark huiswaarts ke ren, nadat alle onkosten zijn betaald, luidt de verwachting. De ploegen, die doordringen tot de laatste acht zullen het dubbele krijgen en de halve finalisten zullen kunnen reke nen op een bedrag dat ver in de vijf cijfers zal lopen. Het grootste gedeelte van de inkomsten wordt gevormd door de recettes, terwijl de radio- en televisierechten en de verkoop van souvenirs voor de rest zorgdragen. Van de ontvangsten wordt de helft be steed aan belastingen en on kosten, waardoor er veertig miljoen overblijft om te ver delen tussen de internationale voetbalfederatie (10 procent), het organiserende land West- Duitsland (25 procent) en de overige vijftien finalisten (65 procent). Deze cijfers zijn indrukwek kend, maar het Westduitse or ganisatiecomité legt er dan ook de nadruk op dat de op brengst alleen maar zo groot kan zijm, omdat men zich in organisatorisch opzicht geen enkele luxe heeft veroorloofd. „Ons uitgangspunt is steeds geweest de kosten zoveel mo gelijk in de hand te houden", aldus een official, zodat in de toekomst, landen met minder financiële draagkracht dan West-Duitslanid het wereld kampioenschap even goed kan organiseren." Hij voegde eraan toe: „De belangrijkste takken van sport zijn de laatste jaren steeds maar groter geworden. We zijn nu op een punt geko men dat ze zo groot en duur zijn geworden dat alleen de rijke landen ze kunnen organi seren". Desalniettemin hebben de Westduitsers 240 miljoen mark uitgegeven ter verbetering van de faciliteiten in acht Van de negen stadions, die voor de emctroniden wedstrijden van de eindronde gebruikt worden. (Van onze speciale verslaggever) FRANKFURT Als nieuweling om een toernooi om de voetbaltitel. Zo gedraagt zich de Italiaanse ploeg in hotel „Mon Repos'' te Ludwigsburg. Coach Valcareggi zit als hij niet met de 22 spelers licht aan het trainen is eenzaam op zqn kamer, Gianni Rivera (tijdens het ko mend WK-toernooi uitgeroepen tot Valcareggi's grootste raadgever, loopt zenuwachtig door de lobby van het hotel; topscorer Luigi „Gigi" Riva lijkt meer op een uitgeblust voetbalwonder als op de man die in de komende wedstrij den het gezicht van Italië als voetbalnatie moet redden. Italië, vier jaar geleden nog in Mexico tweede na wereld kampioen Brazilië, vreest de strijd in West-Duitsland als geen ander land. Italiaanse ster Gianni Rivera. NICE (ANP) In de vier de ronde van de schaakolym piade heeft Nederland maan dagavond de achterstand op Oostenrijk weer iets ver kleind. Nederland won zoals was te verwachten met 40 van de Bahamaeilanden. Een prettige verrassing voor de Nederlanders was dat Oosten rijk tegen Marokko (3-1) een belangrijk punt moest afstaan. De Oostenrijker Pramesh-u- ber had tegen Sbia een ver schrikkelijke konin,gsaanval te verduren, die eigenlijk in een paar zetten de beslissing had moeten brengen. De Marok kaan speelde echter niet nauwkeurig. Net toen Prames- huber weer iets betere kansen had gekregen gaf hij, geplaagd door tijdnood, tot voldoening van de meekijkende Nederlan ders een toren weg. Donner kreeg tegen de Bahama's met zwart na een Pircvr'dediging door zijn tegenstander Anto- nas achtereenvolgens een pion, een stuk en een kwaliteit „toegeworpen". De partij duurde toen niet lang meer. Sosonko won met wit tegen Thompson in een Ben Oniver- dedrging een pion, die teza men met een groot positioneel overwicht in het eindspel de beslissing bracht. Ree ver kreeg tegen Rolle na een Sici- liaanse verdediging een klein eindöpelvöordeêl, maar ver- HAARLEM (ANP) Bij de rechtbank van Haarlem heeft maandagmorgen het kort geding gediend, waarin mees ter J. L. Janssen van Raay optrad namens de centrale vereniging van comtractspelers in het betaald voetbal naar aanleiding van de eis van Jo- han Cruyff en zestien andere voetballers de firma Boom- Ruygrok In Haarlem op te dragen een bij dit bedrijf uit gegeven boek uit de handel te nemen. Het boek, dat handelt over het toernooi om het wereld kampioenschap, heeft een foto van de spelers gepubliceerd. De spelers menen nu aan spraak te kunnen maken op eon vergoeding. Bovendien is gebleken, dat Martini Rossi gebruik maakte van het boek. Dat was voor meester Janssen van Raay in eerste instantie aanleiling op te merken te overwegen een kort geding te gen Martini Rossi aan te span nen. Hij was van mening, dat Boom-Ruygrok de grootste boosdoener was, omdat dit be drijf het mogelijk heeft ge maakt het boék goedkoper te verkopen via Martini Rossi, Meester Krul, die het woord voerde namens Boom-Ruyg rok, zette uiteen, dat dit be drijf het boek weliswaar heeft uitgegeven, maar de Oplaag van 20.000 aan Martini Rossi heeft verkocht. Krul: „Zij maakt reclame en niet Boom- Ruyigrok." Nadat de heer Janssen van Raay verklaard had niet voldoende op de hoogte te zijn geweest met de gang van zaken met Martini Rossi, gaf de president van de rechtbank beide partijen in overweging Martini Rossi uit te nodigen voor een gesprek. Beide partijen zijn daartoe be reid. gooide dit bijna onmiddellijk. In plaats van een volledig ge lijke stelling t-e forceren gaf Roile toen een pion weg en enige zetten later in reeds verloren stand een stuk. Kuy- pers kon tegen de Pircverde- diging van Adderley snel een koningsaamval opzetten, waar mee hij zonder moeite won. Gedetailleerde uitslagen wa ren: Antonas (Bah.) - Donner (Ned.) 01, Sosonko (Ned.) - Thompson (Bah.) 10, Rolle (Bah.) - Ree (Ned.) 0—1, Kuypers (Ned.) - Adderley (Bah.) 1—0. sport Ir» 't kort ROEIEN De sterkste roei- naties ter wereld Oost-Duits- l&nd en Rusland zullen op 29 en 30 juni met hun volledige heren- en damesequipe deelne men aan de internationale roei- wedstrijden om de koninklijke Hollandbeker op de Bosbaan in Amsterdam. Deze wedstrijden gelden als een belangrijke test voor de strijd om de wereld kampioenschappen die eind augustus-begin september in Luzern plaatsvinden. VOETBAL Argentinië heeft in het Westduitse Sindel- fimgen voor 3000 toeschouwers 'n magere overwinning behaald op de plaatselijke amateurclub. Beide doelpunten werden ge maakt door de linksbuiten Kempes. PAARDESPORT In ver band met het 10-jarig bestaan van de rijvereniging „De Ha- ringruiiters", te Biervliet, orga niseert het bestuur op zater dag 6 juli ttn concours voor pony's en paarden. (Van een onzer verslaggevers) FRANKFURT De strafcom- missie van de FIFA zal geen maatregelen nemen tegen de spelers die de afgelopen we ken tijdens oefenwedstrijden van de nationale ploegen door scheidsrechters uit het veld zijn gestuurd. De Chileen Lara werd ln Spanje tijdens een duel met Gyon het verder spelen ont zegd, terwijl Daniek Mante- gazza van Uruguay niet de volle negentig minuten mocht spelen in de strijd van afgelo pen week tegen FC Basel ln Zwitserland. De 21-jarige middenvelder werd in Zwitserland van het veld gestuurd omdat hij de Zwitserse scheidsrechter met gebaren had beledigd. On danks het feit dat Uruguay de wedstrijd met tien man moest uitspelen, werd de voor rust. opgelopen 4-0 achterstand toch nog tot 4-3 teruggebracht. De strafcomimissie van de FI FA heeft thans bepaald dat de vriendschappelijke oefenwed strijden niet onder de wereld voetbalbond vallen. De natio nale bonden moeten de spelers bestraffen. Wanneer dit niet gebeurt, dan gaat de FIFA In grijpen. De FIFA heeft echter bij de verklaring niet gezegd op welk tijdstip de nationale bonden de straften moeten la ten Ingaan. En dat betekent dus dat alle tijdens vriend schappelijke wedstrijden uit het veld gestuurde spelers normaal in het WK-toernooi mogen uitkomen. (Van onze sportredactie) BREDA Vanmiddag zul len de spelers van het Neder lands elftal en leden van de KNVB opnieuw onderhandelen over de vergoedingen die de spelers krijgen. Gisteren was het in Zeist opmerkelijk rustig. Aan niets was te merken dat de laatste dagen die rust in het tralnigs- kamp ernstig verstoord was. iihéiuim nu» PARIJS (ANP) De groot ste verrassing in het open ten niskampioenschap dat in Parijs wordt gehouden was ongetwij feld de uitschakeling van Ar thur Ashe. De Amerikaan, die in de vo rige ronden bewees dat hij op liet tragere gravel ook zijn mannetje staat, moest in de Spanjaard Manuel Orantes in drie sets zijn meerdere erken nen: 61, 6—3, 6-2. Bij het damesenkel versloeg de Amerikaanse Christ Evert in de achtste finales de Spaan se Baldovinos 62, 62. (Van onze speciale verslaggever) FRANKFURT De Schotse voetballer Denis Law trekt zich niet" aan van de Arabi sche terroristische acties die tijdens het verloop van het komend wereldkampioen schap zijn aangekondigd. De- nis Law draagt in het Schot se trainingskamp een Israëli tisch hoofddeksel met de be kende ster erop. Law: „Ik ben voor niemand bang; dus ook niet voor een terrorist. Ik zou wel eens willen zien wie de sterkste is". De Schotse trainer Willy Ormond leidt ook in het trai ningskamp „Erbismühle" in Weiltal (niet zo ver van Frankfurt) zijn selectiegroep met losse hand. De spelers krijgen erg veel vrijheid en zijn na de trai ningen bijna allemaal buiten het trainingskamp te vinden. Ormond: „Ik kan de spelers niet aan banden leggen. Ik maak van een trainingsoort geen concentratiekamp. II probeer de spelers zovee' mogelijk in hun gewon' doen te houden". Een verbod is er echter in dc „Erbismühle" wel: alleen tij dens het eten wordt alcohol geschonken. Aan de bar zijn alleen maar frisdranken te krijgen. Maar het noodlot wil voor Ormond dat op nog geen 300 meter afstand van het trainingskamp een druk beklant café staat. En daar hingen gistermiddag de al vaker op dronkenschap be trapte Johnstone en Brem- ner, alsmede Morgan en Lor- imer aan dc bar. De spelers van Haïti willen de door de WK-organisatie beschikbaar gestelde spelers bus als souvenir mee naar huis nemen. Het ziet er niet naar uit dat dit plan door gaat, want bij Mercedes heeft men gezegd: ,,Het gaat met ons bedrijf wel goed, maar wc kunnen beslist geen bus met een waarde van 250.300 gulden als souvenir neegeven". 3e "raziliaanse vleugel vei lediger Ze Maria zal zo goed ils zeker morgenavond nief .pelen in de openingswed- trijd tegen Joegoslavië. Mari? ieeft nog erg veel last van 'en enkelblessure. De Australische coach Rale Rasic was erg gedeprimeerd na de laatste oefenwedstrijd in Zwitserland tegen het on bekende en zwakke Xamax. De Australiërs wonnen met slechts 1-0. Direkt na afloop zei Rajic: „Als we vrijdaga vond in Hamburg precies zo spelen tegen Oost-Duitsland, dan verliezen we zeker met 20-0. Hector Yazalde, de Argen tijnse aanvaller van Sporting Lissabon, die dit seizoen met een produktie van 46 doel punten Europees topscorer is geworden, zal zaterdag in Stuttgart de wedstrijd tegen Polen m >eten missen- Yazal de heeft een vrij hardnekki ge beenblessure. Bernd Hölzenbein (aanvaller van Eintraclit Frankfurt en de plaatsvervanger van Gerd Müller in de Westduitse ploeg) neemt niet langer deel aan het onderlinge ta- feltennistoernooi van de Westduitse selektie in Ma- lente. Hölzenbein, die vroe ger ook al eens op de nomi natie heeft gestaan voor de nationale Westduitse tafel tennisploeg, is veel te sterk voor zijn ploeggenoten. Zelfs als liij 10 van de in totaal te behalen 21 punten aan zijn tegenstanders voorgeeft, dan wint Hölzenbein nog vrij ge makkelijk. Hij zegt nu: „In Malente is bewezen dat de voetballers slecht tegen hun verlies kunnen. En daarom heb ik me uit het toernooi teruggetrokken". Gerd Müller staat nn in de onder linge kompetitie aan de kop. Dc aartsbisschop van Rio de Janeiro, kardinaal Eugenio Sales, heeft bepaald dat de processie die donderdag in Rio de Janeiro door de stra ten zal trekken drie uur la ter dan normaal zal begin nen. Dit heeft kardinaal Sa- les gedaan omdat anders de processie gelijktijdig zon plaatsvinden met de tv-nit- zending van de openingswed strijd Brazilië-Joegoslavië.

de Stem | 1974 | | pagina 13