braderie wordt grootser dan ooit PPR-man mag toch in raad van PvdA b.v. ars It Zonen Zonen vragen over „zeebad" s y e Stem /De Vrije Zeeuw IZEN Avondvierdaagse Hontenisse start dinsdag Ni egen maanden geëist tegen bankbediende O N S Organisatoren voorspellen: Expositie werk van bejaarden Weer opgravingen Boekje over klederdracht stad streek Kunstmarkt P. J. VAN DER SANDE spreekuren van 8.30 tot 9.30u n WANDTEGELS GROEI BRILJANT Auiateurgeologen j °P excursie I tlublr* n de leden in hun I KaaI café De Vriend- Terneuzen bijeen, om Uk het gevondene te GESCHENKEN De Vos Eggermont B.V. Vlissingen Goes Waterlandkerkje Zuidzande f®"™* In zeeland ZATERDAG •Ispael ZONDAG 5 Enige en algemeile kennisgeving t Met droefheid gevJ wij U kennis dat »,ll onverwacht is ov5b den, onze innig ge]Jrl en zorgzame echtga^l moeder behuwd, »r";f en overgrootmoeder echtgenote van Adrianus Haneveer op de leeftijd van »B jaar. A. Haneveer kinderen, klein. I achterkleinkinderen Breda, 7 juni 1974 Dahliastraat 5 De gezongen H. Mis van Requiem, waartoe ril wordt uitgenodigd worden opgedragen dinsdag 11 juni a.s 0J 10 uur in de parochie I kerk van het H. Sacra 1 ment Zandberglaan I waarna de teraardebe'l stelling zal plaatsvin! den op de r.k. begraaj.B plaats Ha-agweg jan Breda. Aldaar if in 2 Aula gelegenheid tot condoleren. 11 De overledene is baard in de rouwkamer» van het Ignatiuszieken u huis. Bezoek aldaarB maandag van 15 tot 16# uur en van 18 tot 19 u 1 (Van een onzer verslaggevers) tEKNEDZEN De Terneu- ,.nse Braderie, die van 12 tot met 15 juni in de oude bin nenstad wordt gehouden, be- Lft grootser van opzet en drukker bezocht dan ooit te "orden. Die stellige verwach ting hebben de organisators van dit evenement, dat elk jaar tienduizenden bezoekers naar de stad van de Vliegende Hol lander trekt. Jk was nog niet eerder zo (intimistisch gestemd over de braderie", zegt de heer Jan Kemper, lid van de werkgroep Braderie 1974, „Dat komt door de bijzonder gunstige reacties die ik van de zijde van de middenstanders heb ontvan gen, Er doen dit keer ook winkeliers mee die zich tot dusver van de braderie afzij dig hebben gehouden. We kunnen nu op ongeveer tachtig deelnemende ondernemers re kenen. Dat is heel wat meer dan vorig jaar". Ook de reclamekaravaan die aanstaande maandag door Zeeuwsch-Vlaanderen zal trekken is langer dan ooit: meer dan dertig auto's van Terneuzense bedrijven zullen de aandacht vestigen op het braderiegebeuren. Op het ogenblik spelen de voorberei dingen voor de braderie zich nog voornamelijk achter de schermen af. Jan Kemper: „Van de week zijn we naar het Belgische Tielt geweest om historische kostuums uit te zoeken. Reken maar dat we er volgende week schitterend bij zullen lopen. Het eigenlijke opbouwen van de braderiekra- men gebeurt maandag en dins dag- Als je er vroeger mee begint loop je grote kans dat de kramen gesloopt zijn voor dat de braderie begint. Maar zonder twijfel zal alles tijdig piekfijn in orde komen. Dat heb ik uit de enthousiaste re acties van de winkeliers wel begrepen. Het moet ook tot het laatste moment een ver rassing blijven hoe de brader- tedeelnemers voor de dag zul len komen". Ook Wim de Meester, de man die de organisatie van de kunstmarkt op de braderie in handen heeft, laat zich opti mistisch uit over het aantal kunstenaar en ambachtsmen sen die hun bijdrage aan de Terneuzense braderie zullen geven. „De Meester roept, wij ko men" schreef een kunstenaar uit Oisterwijk toepasselijk aan Wim de Meester op diens uit nodiging om naar Ternezuen te komen. Wim de Meester neemt al vijf jaar de organisa tie van de kunstmarkt tijdens de braderie voor zijn reke ning. „Elke keer krijg ik heel leuke ervaringen van de deel nemers te horen. De mensen komen graag naar Terneuzen. In de loop der jaren heb ik een lijst van zo'n 150 kunste naars aangelegd waaruit ik een keus kan doen. Maar ge zien de beschikbare ruimte komen slechts een vijftiental mensen in aanmerking voor een plaats op de kunst markt". Anders dan vorige jaren zal de kunstmarkt meer over de braderie worden verspreid. Deze plaatsen zijn het Molen pleintje, de zogenaamde Schot se Hoek in de Noordstraat en het voormalige gemeentehuis. Er zullen ook verscheidene de monstraties van oude ambach ten worden gehouden. Zo kun nen de braderiegangers aan het werk zien een bijenkorf- vlechter, een stoelenmatter, kantklossers en een koek- p'anksnijder. „Niet alleen vanwege de ge zellige sfeer komen de kunste naars graag naar de Terneu zense braderie", zegt Wim de Meester. „Ook uit commercieel oogpunt gezien is een stand plaats op onze kunstmarkt voor de deelnemers meestal erg interessant. En dat is na tuurlijk altijd meegenomen". TERNEUZEN Van de hand van de Terneuzense amateur-geschiedschrijver, de heer JX. Platteeuw, is gisteren (vrijdag) een, door de druk kerij „de Schelde" (A.J. van Aken) verzorgd boekje over de Axelse klederdracht versche nen. Dit is het zesde boekje dat de heer Platteeuw over Terneu zen en omgeving het licht deed zien. Het thans versche nen werkje, uitnemend ver zorgd met 38 foto's en 52 pagi na's tekst, behandelt de kle derdracht, zoals deze door de plattelandsbevolking in het Land van Axel, Hoek, Terneu zen en Zaamslag in vroegere tijden (en nu helaas nog maar heel zeldzaam) werd gedra gen. De heer Platteeuw behan delt erin de oorsprong van het Axelse kostuum, de Axelse drachten en de invloed van die mode, de mannen-, vrouwen en kinderdracht en de kente kenen van rouw in de Axelse dracht. Het boekje is nu (al leen nog maar verkrijgbaar bij Boekhandel Van Aken en kosit f 7,50. TANDARTS vanaf heden zijn de behalve op maandag en zaterdag. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De leden van de progressieve fractie, die op 1 september hun intrede in de raad van Oostburg zullen doen, willen een rouleersvsteem in de fractie aanbrengen. Bij de onlangs gehouden ge meenteraadsverkiezingen ham PPR-fcandidaat Willy liihewijn uit Hoofdplaat tegge en schrijve een halve item tekort om bij voorkeur - TEL. 31127 (ADVERTENTIE) dere donder- 155,- jrvi200,- uni200,- 235,- jni325,- ni 285,- 24 juni f 285,- 300,- 315,- 315,- 12 en 375,-/395,- 1 juli 445,-/465,- 1 juli 465,-/485,- 4 juni 475,- aliaans Tirol; - Oostenrijks 425,- week in juli ni; 13 en 27 juli. ïdere vrijdag in juli gen Brugge-Dubois; aats. ■DRIJF FOON 01150-2251 iar vele bestemmin9en' orf 365,-; 10 dage" dagen Brück 335'~' 465,-; 13 dagen 13 dagen Cles-D°l0" 1, Joegoslavië, Po'en' MET DE EIGEN AUTO' en bij jUWBLIEB-HORLQOBIt NIEUWSTRAAT 20 HULST 'van onz® correspondent) TERMUZEN Van de I van C in ?eeuwscfo-Vlaanderen I gen A-' de amateurgeolo- I naar s 'eden op excursie I dj] üe Franse kust, tussen lErTOJ6n Boulogne geweest. I dj ho f,11' onder leiding van iandr-r de Meijer uit Zuid- I Waarrae. grotten bezocht, «n IrriJ8/ '*'ende fossielen I tvent» Sr°ePen van Calciet I *eni,geXonden- Gedeeltelijk aan hst uitstapje ook besteed I op hpt ,zoe'5en naar fossielen I iuni ka woensdag 19 in de raad gekozen te worden. Vier gekozen leden, die heren F. Baarends, L. Maas, J. de Vries en mevrouw C. van de Ree-Slabbekoorn zuilen bij toerbeurt ongeveer tien maan den hun raadszetel afstaan, zo dat Willy Spinnewijn even eens zijn zegje in de raad kan doen. Het idee voor dit roule ren is afkomstig van de heer Maas, die vindt dat een derge lijk aantal voorkeurstemmen (207 in totaal) toch gehono reerd dient te worden. Lijsttrekker J. Vergoue is eveneens voorstander van dit voorstel. „Het zou sneu zijn als Spinnewjjn vier jaar bui tenspel zou moeten staan. Dit roulatiesysteem vinid ik een goed en democratisch sys teem". De nieuwe fractie heeft met het bestuur van de PvdA al hierover vergaderd en beden kingen kwamen niet naar vo ren. Wel bijval. De leden van de PvdA zullen echter hun toestemming nog moeten ge ven. Zij worden dan ook uit genodigd voor een vergadering op 27 juni. PPR en D'66 in Oostbung zijn al akkoord. De raadsleden, die zich voor tien maanden officieel terug trekken, moeten wel tijdens deze periode de raads- en fractievergaderingen volgen. De heer Sipinnewijn doet ook mee aan die taakverdeling bin nen de fractie. De fractie voorzitter zal als spreker fun geren voor die perxoon die dan buiten de raad staat voor wat diens „portefeuille" be treft. (ADVERTENTIE) HULST Korte Nieuwstraat 21 Tel. 3558, b.u.n. 2209 Artiestenpalet De in Utrecht gevestigde organisatie „Artiestenpalet" o.l.v. Victor Conselm-an verzorgt dinsdaga vond 11 juni, aanvang 8.15 uur, een programma in het Dienstencentrum voor bejaar den Baohtenreede aan de Vre dehoflaan. Medewerkenden: Nederlands Accordeonkampi oene Astrid in 't Veld, gooche laar-entertainer Hauirini en de van Let Knokke-songfestival bekende zangeres Len-ada. De ze artiesten zijn meermalen voor radiio en-of t.v. geweest. „Artiestenpalet" heeft sinds 1963 al meer dan 2200 pro gramma's verzorgd en ver wacht een drukke zomer, om dat er dan onder het motto „Het seizoen is afgelopen" ook voor zieken en bejaarden bij na niets te doen is. (Van een onzer verslaggevers) HULST In het dagver blijf van stichting het Bosdorp aan de Carmelweg 2 in Hulst, wordt vrijdagavond 14 juni een kleine expositie geopend van werk, gemaakt door een clubje deelnemers aan het open bejaardenwerk in Hulst- Voornamelijk brei- en macra- mé-werk is er te zien. De groep, die sinds het af gelopen najaar elke dinsdag middag bezig is geweest, be staat uit mensen die op de een of andere wijze iets meer spe ciale aandacht vragen. Het werk werd gemaakt onder lei ding van welfarewerkster me vrouw L. Steijns-Rijk. Men hoopt de groep te kunnen uit breiden met nieuwe leden. In aanmerking komen mensen die door hun fysieke beper kingen extra aandacht nodig hebben. En verder iedereen boven de vijfenzestig jaar. De club komt elke dinsdagmiddag bijeen. Voor het vervoer van en naar Bosdorp wordt ge zorgd door mevrouw M. War- menhoven-Vermeulen. Het gratis gebruik van het dagverblijf van Bosdorp, waar tevens wordt gezorgd voor een gratis kop koffie, betekent au tomatisch een mogelijkheid voor het begeleiden van de deelnemers, niet uitsluitend op de dinsdagmiddag, maar ook op andere dagen. De samen werking tussen de stichting en de leiding van de club, maakt aldus de organisatoren de ex- tra- en intramurale zorg moge lijk. De creatieve groep bin nen het open bejaardenwerk toont vrijdagavond vanaf ze ven uur het gemaakte werk. Op zaterdag 15 juni kan men op Bosdorp terecht van 's mid dags twee tot zes uur. Het werk wordt tevens ter ver koop aangeboden, zoals dat op iedere echte kunstexpositie ge bruikelijk is. De opbrengst wordt gebruikt voor de aan schaf van nieuw materiaal. Dat is hard nodig, want men moet er het hele komende winterseizoen van kunnen werken. Men kan zich tijdens de bezichtiging van de werk stukken opgeven voor de groep bij het bestuurslid mej. Wassenburg. (Van onze correspondent) HONTENISSE Vanaf ho tel Van Leuven in Klooster- zande starten dinsdagavond om 18.30 uur de deelnemers aan de 12e avondvierdaagse van Hontenisse. Dit sportieve evenement wordt jaarlijks on der auspiciën van de Neder landse wandelsportbond geor ganiseerd door de wandel sportvereniging Hontenisse in samenwerking met de wandel sportverenigingen SDO Lams waarde, Beatrix Terhole en het gemeenschapswerk Vogel waarde. Dinsdag wordt gewandeld in de omgeving van Kloosterzan- de, woensdag omgeving Lams- waarde, donderdag omgeving Terhole en tot slot de finale in de omgeving van Hengstdijk en De Vogel. Er kan worden deelgenomen over afstanden 10 en 15 km. Het organiseren van 5 km tochten onder auspi ciën van de NWB is niet toe- gestaan- Teneinde jeugdige maar ook oudere wandelaars niet te du peren, hebben de organiseren- (Van onze correspondent) AARDENBCRG Nu het opgravingswerk in do z.g. Ou de Stad te Aardenburg is af gelopen, is opnieuw een bodem onderzoek begonnen in de omgeving van het plein van de Oude Burcht, namelijk aan de Sint Bavostraat, precies te genover het terrein waarop de gemeentelijke gymnastiekzaal staat en waar in het verleden belangwekkende vondsten uit de Romeinse tijd werden ge daan. Toen werden namelijk de funderingen blootgelegd van een groot Romeins gebouw en een tempeltje, alsmede Ro meinse bestrating en water putten. In het nieuwe opgra- vingsterrein hoopt men aan sluiting te vinden op de eerder gedane vondsten. Tot op heden werden enkele middeleeuwse kelders blootgelegd. Ook een prachtig gemetselde, ca. 7 v 8 meter diepe 14e eeuwse wa terput i-s tevoorschijn gekomen op slechts enkele decimeters onder het maaiveld. De om vang van deze put, gemetseld van slechts hele bakstenen (z.g. moeffen) doet vermoeden dat het hier gaat om de water voorziening van een voornaam en en groot gebouw. Bekend is dat vlakbij het opgravingster rein de oude burcht van Aar denburg (Roden-burg) moet hebben gestaan, doch er kan nog geen verband tussen de burcht en de gevonden water put worden gelegd. de verenigingen besloten om op eigen initiatief op dezelfde data ook 5 km tochten te orga niseren. Dus iedereen kan aan deze tochten deelnemen, vere nigingen, scholen, individiuelen enz. Gezien het succes van de elf voorgaande vierdaagses, vorig jaar waren er meer dan 200 deelnemers, rekent de organi satie ook voor dit jaar op een grote belangstelling vooral als het weer wat mee wil werken. De wandelaars kunnen dan genieten van de talrijke prachtige plekjes natuur, wel ke in de gemeente Hontenisse te vinden zijn. Men kan zich nu reeds voor deze tochten opgeven bij de volgende adressen: J. Tiele- man postkantoor Walsoorden telefoon 01148-1330, J. Maas, Irenestraat 14 Kloosterzande, mevr. De Schrijver Jac. de Waalstraat 1-3 te Lamswaarde, J. Nijskens Notendijk 16 te Terhole en O. Vosveld Julia- nastraat 19 te Vogelwaarde. De uitreiking van de medailles vindt plaats op vrijdagavond 14 juni a.s. op het recreatiege bied „De Vogel'' te Hengst dijk. Woningbouw Op 1 «pril van dit jaar waren in de ge meente Goes 400 woningen in aanbouw. Hiervan vielen er 113 in dn woningwetsector. 275 in de premiesector en 12 in de vrije sector. In het eer ste kwartaal van 1974 kwamen er in totaal 109 woningen ge reed. Hiervan waren er 48 in de woningwetsector, 56 in de premiesector en 5 in de vrije sector. Kermis De kermis begint van daag om 12.30 uur met 'n rom melmarkt, die tot 17 uur duurt en bij slecht weer binnen wordt gehouden. Om 18.30 uur is er een voetbalwedstrijd tus sen Int. Transport Gebr. Van den Endt te Goes en Int. Transport Gebr. Bron te Wa terlandkerkje. Daarna wordt er een groot bal gehouden bij B. Sahanssema met medewer king van de Rakkers. Zondag middag om halfdrie start er een oriëntatierit op de fiets wiaar-aa-n ieder kan meedoen. Er zijn prachtige prijzen aan verbonden en de afstand be draagt 15 kilometer. Maandag avond om zeven uur starten de trimmers voor een rit van veertig kilometer. Op verschil lende plaatsen zijn controle posten. Voorts is er weer een oriëntatiewandeling over een afstand van 15 kilometer voor leeftijden tot 15 jaar. Ook op maandagavond is er weer een gezellig bal bij B. Schanssema. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS In een vijftal vragen aan het college van B. en W. vragen de Oostburgse raadsleden Th. Cambier (VVD) en G. van Schaick (KVP) de aandacht van het college voor de boek houding in de voorgaande jaren bij de N.V. Camping Zeehad. De gemeente is hier aandeelhouder van. Zij stellen deze vragen naar aanleiding van perspublicaties hierover De raadsleden vragen o.m. hoe het mogelijk is dat een camping debiteuren en du bieuze debiteuren heeft. Ook vragen zij of het juist is dat geen enkele boekhouding ten aanzien van de inkomsten in voorgaande jaren werd bijge woond. Zoals door ons gepu bliceerd, weigert de accoun tant al 15 j-aar goedkeuring aan de jaarrekeningen te ge ven omdat een interne contro le ontbrak. Ten aanzien van de post dubieuze debiteuren wordt gevraagd hoe het, in verband hiermee, staat met de afdracht van de toeristenbelas ting. Gevraagd wordt het col lege ook of het bereid is in dien daar aanleiding toe be- Instrumentarium De kon. muziekvereniging Veronica heeft het nieuwe instrumenta rium in gebruik genomen. De aanschaf van het nieuwe in strumentarium is mogelijk ge worden door een renteloze le ning van het gemeentebestuur van Oosfcburg. een bijdrage van het Anjerfonds, giften- alsmede door het plaatsen van renteloze aandelen. onze correspondente) De offi- bank te iEtitie van reoht- ^Smow ^urg e^ste vrij- »m-..gen "egen maanden ge- waarvan een met een een jaar tegen W j T .,-,J?,rige bankbediende ba® van Gent. '"■Baiït31? w®fkte bij de Am- 1958 <wn,_.3as van Gent. In lenine J een persoonlijke j «WW t Vl?or 4000 om enige voor e kunnen aanschaffen Toen de afns£aand huwelijk. 26 lening werd opge zegd zat hij met de handen .n het haar. In die tijd vroeg een oaféhoudster hem f 10000 zwart te beleggen. Voor I. be tekende dit aanbod een lot in de loterij. Hij stak de f 10090 in eigen zak betaalde de f 4000 af, en verstapte de rest op zolder. Wel betaalde hij mevr. M.V.-L. keurig de rente op tijd uit. Beide partijen wa ren zeer content over deze gang van zaken. Mevrouw vertrouwde I. in de loop der j aren zo'n twee ton toe. Dit hele bedrag ging op m net huishouden van de familie f. Zolang mevrouw haar rente 9teeds kreeg was er geen vuiltje aan de lucht. Toen de rente niet meer kon worden betaald begon mevrouw arg waan te koesteren. I. zag het zelf niet meer zitten en gaf zich bij de politie aan. Van de een op de andere dag is de familie van I ont luisterd, zoals de verdediger, mr. De Rechter stelde in zijn pleidooi. De man kreeg me teen zijn congé bij de bank. De officier van justitie stel de vrijdagmorgen in zijn re quisitoir dat de eerste verduis teringen al lang verjaard zijn, en dat de vanaf 1963 achterover gedrukte bedragen slechts ten laste zijn gelegd U hebt veel te royaal geleefd, meende de of ficier. U speelde graag de gul le man. En nu kan men wel stellen dat die gevangenisstraf zo erg zal zijn voor de echtge note en de andere familie, zij zouden altijd buiten de geld transacties zijn gehouden, maar dat kan nu wel waar zijn, mende de officier, toch heeft zij ook jarenlang royaal geleefd. De officier meende dat dit vergrijp een gevange nisstraf van negen maanden, waarvan een maand voorwaar delijk eiste. En een jaar proef tijd met toezicht van de ka tholieke redasseringBvereni- ging. De AmRo-bank heeft de ge dupeerde mevrouw V. schade loos gesteld tot een bedrag van f 200.000. De bank vond ziah hiertoe namelijk verplicht omdat I alle transacties tot stand heeft gebracht op offi cieel papier van deze bank. I. heeft overigens bij de bank een schuldbetekenis onderte kend ter gfotte van dit bedrag. Mr. de Rechter, de raadsman van verdachte, meende dat zijn cliënt met jarenlange spanning al voldoende gestraft was. Hij meende dat een voor waardelijke straf hier op zijn plaats was. De rechtbank doet op 30 juni uitspraak. staat, een onderzoek in te stel len naar de juistheid van de rekeningen van voorgaande ja ren. Zoals bekend heeft cam ping Zeeland een nieuwe di recteur, die de administratie grondig heeft gereorganiseerd en die een pluim op de hoed kreeg van de accountant voor de overzichtelijke wijze waar op hij de rekening 1973 had samengesteld. De vragen van de raadsleden hebben betrek king op de jaren vóór 1973. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j.; 23.30 uur: Countess Dracula 18 j Roxy, 14.00 en 19.30 uur: Ben Hur a.l. Hal stadhuis, Grote Markt. Kunstwerk van de maand van Guido Hommes uit Bergen op Zoom. (t.m. 28 juni). Open ma. t.m. vrij. van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur- Tenten Plein 13, Promotie 1974 tentoonstelling van Mid denstand, en Industrie (t.m. 9 juni). GOES Grand, 19.00 en 21.30 uur De grote schranspartij. Grote Markt, 20.00 uur: Mn zikale manifestatie, m.m.v. al le Goese muziekkorpsen. Museum v. Z. en N. Beve land, expositie Zeeuwse Kun stenaars van de groep WEB (t-rn. 22 juni). Open di. t.m, zat. van 10.00-12.00 en van 13.30-17.00 uur. HULST Biosjoopgebouw, 20.00 ui Irma la douce 14 j. P. Leeraert-Nijs, 15.00 uur: Schieting. MIDDELBURG City, 20.00 uur: Jesus Christ superstar a.l Zeeuws Museum, Abdij plein, Expositie tekeningen van Bantzinger over de inun datie en de droogmaking van Walcheren (t.m. 18 juli)- Open werkdagen van 10.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur, zat. en zon. van 14.00-17.00 uur. Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38, expositie Hugenoten in Zeeland, van 9.00-12.30 en 13.30-17.00 uur, zat- van 9.30- 12.00 uur (t.m. 31 aug.). OOST 3T7RG Ledel Theater, 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j- OSS' NISSE Café Hermaas, Kermisschietdng. 15.00 uur: ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 16.00 uur: Orgelconcert door Robert Rouibos uit New York; 20.15 uur: Operakoor Maasstad m.m.v. Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland- Solisten Wilma Driessen (sopraan) Bernard Kiruysen (bariton), Henk Xooymans (tenor), Cora Canne Meyer (alt) en Henk van de Brink (bas). De Lanta ren, 20.30 uur: Heesselt Com bination met „Touches of Blue" e". Luxor Theater, 20.00 uur: Neerlands Hoop Express. St. ANNALAND Streekmuseum, expositie Honderd jaar briefkaart (t.m. 29 juni'1. Open van 14.30-17.00 uur. yp ma. van 19.00-21.00 uur. Zodag en op feestdagen gesloten- (ADVERTENTIE) OFF. DEALER K.T.V. HIFI - STEREO APPARATUUR elektr/nika Hoofdstraat 16 St. JanstaenHulBt Tel. 01140 2491 Uitgave; Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN s TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST Steenstraat 14, tel 01140 - 3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t-m. vrijdag 8.15-12.30 en 13.30- 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur. tel. 01600-22341 zaterdag van 10.00- 11 00 uur, tel. 01600- 49900, zondag van 20.00 - 22.00 uur tei 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel 01140- 3751 oJ 01150-6297; Midden- Zeeland 01100 - 4944 HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE Chet Zeeuwse redactie: S. C Augustijn kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel. 01150 -7920, privé tel 01150 5745: algemeen re dacteur Zeeland A F Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg, tel 01180 - 7764 privé tel 01180- 7438. redacteur Minden- Zeeland: drs. J Bouwmans kantoor Klokstraat 1, Goes tel 01100- 8030 privé Zuidvlietstraat 53 Goes, tel 01100-8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone G van Berkel. kantooi Nieuwstraat 9 Terneuzen tel 01150 7920 privé tel 01150- 4886: redacteur W.Z. Vlaanderen R van dei Helm. Melkweg 40. Oostburg. tel 01170- 3370: sportredactie Zeeland T Koomen tel 01155 -2594 FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J de Boer. Trumanlaan 10. Axel. tel 01155 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland- P Konings. tel 01150 6297 ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C. Menu, tel 01100 4318. TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Vrouwen, die er de tijd voor nemen 18 j- Zuidland Theater, 15.00 uur: Ontmoeting van leerlingen van Zeeuwse muziekscholen. Stad, Voormiddag: Schelde Jazz-festival met straatconcer ten, jreetparade" en „jazz- tours". Van 11.00-13.00 uur op het terrein Lange Kerkstraat festivalconcertgedeelte. Daarna wederom muzikale evenemen ten op het Festi-valterrein. Porgy en Bess, Vanaf 21.00 uur: Jazz-concerten. VLISSINGEN Aihambra, 19.00 en 21.15 uur: Jesus Christ superstar. IJZENDIJKE De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische Kunstenaars en van een Oos tenrijkse kunstenaar (t-m. 17 september)- ZUIDDORPE A. de Blo®k, Schieting. 15.00 uur: ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20.00 uur: „De vliegende Hollan der". Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: „Trijntje van Saar- dam". Fakkeltheater, 20.30 uur: „Liefde half om half" van Alan Ayckbourn. GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: „Don Quichot op de bruiloft van Kamocho" van Pieter Langendijk. BERGEN OP ZOOM Luxor 14.00 uur: Chato's land 18 jaar. 16.30 en 20.00 uur Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. Roxy 14.00 en 19.30 uur: Ben Hur a.l. Exposities Zie onder za terdag. GOES Grand 14.30 uur: De schat aan het Zdlvermeer. 19.00 en 21.00 uur: De grote schranspartij. Expositie Zie ooder za terdag- HULST Bioscoopgebouw 15.00 uur: Gespuis in Arizona 14 j. 19.00 en 21.00 uiur: Irma la douce 14 j. KOEWACHT (B). K. van Boven 15.00 uuri Schieting. KOEWZCHT (B) P. van Steen 15.00 uiurï Schieting. MIDDELBURG City 20.00 uur: Jesus Christ superstar a.l- Exposities Zie onder za terdag. OOSTBURG Ledel Theater 14.00 uur: Please sir a.l. 16.30 en 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. OSSENISSE Café Hermans 15.00 uur: Kermisschieting. Verenigings gebouw 19.30 uur: Dansen m.m.v- het Jumbo-kwartet. PAAL-GRAAUW P. Verras 15.00 uur: Schieting. ROTTERDAM De Lantaren 20.30 uur: Heesselt Weazels Combination met „Touches of Blue". Luxor Theater 20.00 uur: Neer lands Hoop Express. SLUISKIL Café Dalllnga 15.00 uur! Schieting. ST. ANNALAND Expositie Zie onder za terdag. STOPPELDIJK J- Vernimmen 15.00 uur: Schieting op twee wippen. TERNEUZEN Luxor 14.00 en 16.30 uur: Kuifje en de Zonnetempel a.l. 20.00 uur: Vrouwen, die er de tijd voor nemen 18 j. VLISSINGEN Aihambra 15.00 uur: Tar- zan en de jungle-opstand 19.00 en 21.15 uur: Jesus Christ su perstar. IJZENDIJKE Expositie Zie onder za terdag. ANTWERPEN Kon- Vlaamse Opera 14.30 uur: „Simon Boccane- gra" 20.00 uur: „South Paci fic" Kon. Ned. Schouwburg 15.00 en 20.00 uur: „Trijntje van Saardam". In 't Natie- peerd 21.00 uur: „Massche- roen" van Hugo Claus door „De Waag". Fakkeltheater 20.30 uur: „Liefde half om half' van Alan Ayckbourn. GENT Kon- Ned. Schouwburg 15.00 en 20.00 uur: „Don Qui chot op de bruiloft van Kama- cho' van Pieter Langendijk.

de Stem | 1974 | | pagina 5