Wageningen kansrijl OVERWINNING SCHOTLAND op ïïyrbsoleZ de band met de groene stip „KANS OP DE TITEL KLEIN" VERRASSENDE NEDERLAAG STAN SMITH Baronchelli nadert Merckx Goed nieuws: Hogere rente Rijkspostspaarbank porttoto Tweemaal 0-0 8 Braziliaanse coach Zagalo: Schuiten leider in Engeland ^Coupon Stuur mij informatie over het termijn sparen bij de RPS aw nationale spaarinstelling Goed nieuws voor nieuwe spaarders: de RPS-rentevoor termijn sparen is verhoogd tot... Daar wilt u zeker het fijne van weten? Bei dan 0017 of gebruik de coupon! Zege voor Bulgarije sport eket is autorijden )os bijwerken van ren bakkebaarden. Jarenlang zorgeloos scheren. Handig. Vanaf heden krijgt u,als nieuwe spaarder, 6 tot 10% rente. Indien u f 1.000,' of meer 1 tot 5 jaar opzij kunt leggen. Bij de RPS kunt u toch tussentijds over uw spaargeld beschikken. U leest alles over het gunstige termijn sparen bij de RPS in de folders. U krijgt die folders thuisgestuurd als u gratis 0017 belt, of gebruik maakt van de portvrije coupon. Of vraag informatie op het postkantoor. j Plaats:,j FRANKFURT Mario „Lobo" Zagalo, de Braziliaanse bondscoach, zal zich na het wereldkampioenschap niet langer beschikbaar stellen voor de positie van eerste man in het Braziliaanse voetbal. Mario Zagalo is het steeds maar weer incasseren van kritiek moe geworden. „Ik heb", zegt de man die Brazilië vier jaar geleden naar de wereldtitel leidde, „best begrip voor de teleurstellingen die in eigen land verwerkt moeten wor- n na de oefenwedstrijden die allemaal niet zo positief zijn uitgevallen. Maar ik weiger in de toekomst nog langer als sneeuwbal te fungeren voor de mensen die zogenaamd verstand van voetbal hebben". Mario Zagalo, die nu al sinds 4 maart van dit jaar met zijn spelersgroep onderweg is. wijst -ooral beschuldigend in de richting van Joao Saldanha, de Braziliaanse sportjournalist die vier jaar geleden, kort voor het begiin van bet WK in Mexico als bondscoach werd „Deze man", aldus „denkt mij nu de voet te kunnen zetten. Voor radio, televisie en in zijn ei gen krant breekt hij catago- risch het Braziliaanse voetbal at Hij maakt mij verwijten die nergens op slaan. Maar desondanks is mijn positie nog niet in gevaar gekomen. On danks het feit dat ik iedereen in Brazilië al heb duidelijk ge maakt dat er dit jaar geen wereldkampdoensühiap voor ons land inzit. Wij hebben een ploeg waar aan de opbouw wordt gerwerkt. Maar de open gevallen plaatsen van de be langrijkste sterren van vooi'- heen moeten nog worden op gevuld. Het Braziliaanse voet bal mag dan nog altijd hoog aangeschreven staan, men ver geelt echter, en dat doet men ook in mijn eigen land, dat (Van onze sportredactie) BREDA In de strijd om promotie naar de eredivisie is ®r gisteren geen enkele doel punt gevallen. Zowel Vitesse - SC Amersfoort als FSC - Wa- Swingen eindigde in een doel puntloos gelijkspel- Wagenin- 8® is met nog een wed strijd voor de boeg de grote «voriet. Wageningen staat jjet een punt voorsprong op tSC aan de leiding. Vitesse - SC Amersfoort was een bar slecht duel. Uit- bleek dat beide ploegen genoeg hebben van de na-óom- Petitie- Aanvallend werden er ®Wel fouten gemaakt dat de ™nterhoedes maar heel weinig oeilijk werk te doen hebben Wegen. Zowel Vitesse als Amersfoort kregen één P'e kans. In de twintigste "Unuut schoot Peters uit een DBN HAAG (ANP) Nie- md van de deelnemers aan Woto nr. 48 (1-3 juni) is r geslaagd alle uitslagen goed voorspellen- Het bedrag van ,5e Prijs wordt daardoor ge lijk verdeeld over de weede- en derde prijs. De wtien deelnemers die twaalf «lagen goed voorzagen, ont- Pnpn nu elk bruto f. 5119,10. cijfers van deze toto ,i.n: aantal deelnemers 216.301 f ia J„451-812.- prijzenbedrag 191.176,- eerste prijs: geen inriaar. Het bedrag van deze foe. wor<h gelijkelijk ver- je'd over de tweede- en der- Pr:js. tweede prijs: 14 win- «aars. die elk bruto 5.119.10 hangen derae prijs: 240 "Waars, die elk f. 298.60 ont jagen. premie van 47.779 - a, ,na verstrijken van j foclametermijn op woens- 3 juli bij loting toegewe- r™ aan een v.an de tweede "hjswiniiaars- pass van Neelings buiten be reik vam Vitesse-doelman Beukhof tegen de binnenkant van de paal. In de allerlaatste minuut kreeg Bosveld, die erg actief was, een kans op een presenteerblaadje. Hij slalom de zonder veel moeite door de Amersfoortse defensie, maar alleen voor doelman Van Zog- hel faalde de ex-Spa-rta speler. De 2000 toeschouwers bleven verder van hpoestaand voetbal verstoken. FSC - WAGENINGEN was van heel wat beter gehalte. De Limburgers moesten winnen om de kans op promotie in eigen hand te houden. FSC viel dan ook verwoed negentig minuten aan. Wageningen kwam er aanvallend niet aan te pas. Kansen kregen de Limburgers volop. De beste kans was enkele minuten voor tijd voor Benen- Een kopbal van Blotenberg bracht hem vrij voor Wageningen-doelman Geffen, maar door te lang treuzelen kon Geffen, die een uitstekende partij keepte tij dig' ingrijpen. Voor de laatste wedstrijddag zondag aanstaande staan de volgende wedstrijden op het programma. SC Amersfoort FSC. en Wageningen - Vites- De stand: 1 iVageningen 5—7. 2 FSC 5—6, 3 SC Amersfoort 54. 4 Vitesse 5 3 wij op dit moment geen wer kelijk grote sterren meer heb- ben.Dat er steeds meeir buiten landse spelers in ons clubvoeit- bal zijn gekomen, en dat het werkelijke Braziliaanse voet baltalent nog maar zeer be scheiden is". De Braziliaanse coach, die op dit moment nog graag tijd vrij maakt om met buitenlandse journalisten te spreken, laat herhaaldelijk de naam vallen van spelers als Pele, Tostao en Gerson: De drie cracks die hij ditmaal zal moeten missen. Daarnaast komt de naam van de blonde middenvelder Ad-e mir Da Guia steeds weer in het gesprek terug. De 30-jari- ge AÏdemi-r Da Guia, die sinds de dag dat Zagalo hem begin dit jaar weer voor de nationa le selectie opriep voor het laatst in 1965 voor het Brazili aanse nationale elftal was uit gekomen, is voor Zagalo het leven-de bewij-s voor de grote voetbalarmoede in zijn land. Zagalo: „Adamir, de man die het afgelopen seizoen bij de nieuwe Braziliaanse voetbal kampioen Palmeiras de grote araliitect op het middenveld is geweest, had ik hard nodig. Ik heb hem weer helemaal rijp gemaakt voor het nationale te am en sa-men met de 25-jarige Paulo Ce-sar zal hij nu het hart van de ploeg moeten gaan vormen". Maar bet uur van de waarheid komt nu met rasse schreden nadefbij. Zagalo: „Ik ver wacht dit jaar dus niet veel van mijn ploeg. Het Brazili aanse voetbal is stil blijven staan. Konden we vroeger het spel maken; nu moeten wij onze taotiec zuiver op de te genstander afstemmen. En dan wordt, zeker als je met balar tiesten te maken hebt, de zaak moeilijk, zo niet onmogelijk"- JACK ARENTSEN OSLO (ANP) Schotland, deelnemer aan het wereld kampioenschap voetbal in West-Duitsland heeft gisteren in Oslo in een vriendschappe lijke wedstrijd met 21 ge wonnen van het Noorse elf tal. Joe Jordan en aanvoerder Billy Bremner scoorden voor de Schotten. Tom Lund nam de Noorse treffer voor zijn rekening. (ADVERTENTIE) WUPPERTAL (SID) Het Bulgaarse nationale elftal heeft i-n de oefenoamp igne voor het wereldkampioenschap -donderdag in Wuppertal met 31 gewonnen van Wupperta- ler SV. Ier SV. Door Vasi-lev (17e) Ko- lev (47e) en Michailov (65ste) minuut nam Bulgarije een voorsprong van 30. Uit een strafschop maakte Neuberger in de 77ste minuut een tegen doelpunt. De Bulgaren w-aren er vooral op uit blessures te vermijden. De opstelling: Gora-n-ov-Velitsohkov, Jet- schev, Aladj-ov, Kolev-Penev (Ivkov), M. Vassdl-ev (Voi- nov), Bonev, Pan-o-v, Nifeodi- m-o-v (Borissov), Demev (Mi- dhai-lov). sport In 't kort VOETBAL FC Twente heeft in de Griekse havenstad Piraeus de vriendschappelijke wedstrijd tegen Olympiakos Piraeus met 12 verloren. Achterberg maakte het Twent se doelpunt. VOETBAL Nu Haarlem en Go Ahead Eagles zijn afge vallen als kandidaat kopers voor de Dui-tser Lorenz Hilkes wil WV alsnog proberen tot overeenstemming te komen met de Westduitse speler. Hal verwege het seizoen werd hij door Borussia Mönchen-glad- bach aan de Venilose club uit gebeend VOETBAL De overgang van Rinus Israël naar Club Brugge staat nog lang niet vast. 1 >e 31-jarige Feyenoord-er ontkent de berichten dat hij re'eds een contract getekend heeft Lij Brugge. „Ik heb de laatste dagen niets meer uit België vernomen. Erg jammer, want er is voor mij daar heel wat meer te hal-en dan hier in Nederland", aldus Israël. VOETBAL Tennis Borus sia Berlin zal het volgend sei zoen uitkomen in de Duitse Bund-esliga. De Berlijnse ploeg plaatste zich na de overwin ning op FC S-ankt Pa-uli als eerste in zijn groep- In de tweede groep gaat de strijd tussen FC Nurnberg en Ein- tracht Braunschwei-g. VOETBAL De Neder landse =quipe zal als laatste van de deelnemende landen aan .et WK-toernooi zijn kamp opslaan in West-Duits land. Nederland zal dinsdag een dag voor het openingsduel Joegoslavië - Brazilië zijn in trek nemen in Het Waldhotel. VOETBAL De Argentijn se coach Cap zou volgens een aantal insiders in de begelei dingsgroep zijn afgezet. Als opvolger zou Omar Sivori reeds op weg zijn naar West- Duitsland. Cap zelf over het gerucht: „Ik heb het ook ge hoord, maar geen van de ver antwoordelijke mensen heeft me iets gezegd over deze affai re zodat ik normaal mijn werk als coaah blijf doen". jke bloemen voor ssat komt kijken. Jealer in uw buurt en irondje in een Passat, Dan zegt u, net als u: ingebouwde tondeuse isvan :n speciale constructie. 7eilloos strak worden snor eü bakkebaarden bijgewerkt. De Philishave 90 Super heeft een razendsnelle 15.000 toerenmotor. Hij1S sterk bovendien. Uw garantie voor zorgeloos scheren, Handig, di schakelaar duim-bereik. Handig, die aan/uit schakelaar. Precies onaet f De Braziliaanse coach Zagalo(l), kon vier jaar geleden feestvieren nadat zijn ploeg de wereld- tttel had behaald. Of het ook in West-Duitsland feest zal worden betwijfelt hij. PARIJS De eerste ver rassing van de open tennis kampioenschappen van Frank rijk is een feit. Amerika's top- n stan Smith die ia Darijs zesde was geplaatst, „over nachtte" niet goed en verloor de na twee sets afgebroken partij uit de eerste ronde te- pen de Japanner Jun Rainiwa- zumi met 3—6, 6I, 86. Als service-volley-specialist heeft Smith op het trage gravel van Parijs nooit veel kunnen pres teren. Toeh won hij bijna. Ilij nam in de derde set een voor sprong van 31 met zijn ei gen krachtige service achter de hand en had bij 6—5 een matchpoint. Maar de 26-jarige Kamiwa- zumi, die sinds een_ j-aar met vrouw en kind het internatio nale circuit afreist, passeerde hem met een flitsende fore hand en greep de volgende drie g-amés, waarbij hij op het vierde matchpoint de partij uitmaakte. De ,,-grotè drie" van deze kampioenschappen: Ilie Nastase, Björn Borg en Jan Kodes handhaafden zich. Nastase voelde zich op de winderige baan wonderwel thuis en haastte zich langs de weinig gerenommeerde Mauri ce Quitte (6—0, 6—2), Kodes had nauwelijks meer moeite met de Amerikaan Bob Kr-eiss (62. 6—2). Björn Borg ech ter, die na zijn overwinning in Rome naar Zweden was terug gereisd en woensdag het feit dat hij achttien jaar is gewor den, vierde in het vliegtuig, nam het aanvankelijk tegen Jean Francois C-uajollle wat ge makkelijk op en moest flink werken o-m die nonchalance goed te ma-ken: 46. 60 6 4. Naast Stan Smith werd r.og een geplaatste speler uitge schakeld: de nummer zeven: de Italiaan Adriano Panatta- Deze verloor met 56, 63, 60 van de Westduitse Hans Jürgen Pohmann. (ADVERTENTIE) LAVAREDO (ANP) Jo se Manuel Fuente heelt woensdag in de twintigste etappe vah de ronde van Ita lië weer bijna twee minuten van zijn achterstand op lei der Eddy Merckx goed ge maakt. Fuente won de rit over 163 kilometer van Por- denone naar de bergpas Tre Cime di Lavaredo in de Do lomieten. Een grotere bedrei ging voor Merckx is echter Giambattista Baronchelli, die donderdag als tweede bin nen kwam, 29 seconden voor Merekx. De jonge Italiaan, vorig jaar winnaar in de ron de van de toekomst, staat nu tweede in het algemeen klas sement, op maar twaalf se conden va» Merckx. Fuente heeft nog bijna drie en een halve minuut achterstand. De uitslag van de twintig ste etappe is: 1 Fuente Spa. 163 kilometer van Porden-one naar Tre Cime di Lavaredo in 5 uur 40 minuten en 53 seconden. 2 Baronchelli Ita. 5.42.11, 3 Conti It. 5.42.34, 4 Merckx Bel. 5.42.40, 5 Lopez Carril Spa. 5.42.40, 6 Gimon- di Ita. 5.42.40, 7 Battaglin Ita. 5.42.51, 8 Bitossi Ita. 5.43.03, 9 Galdos Spa. 5.43.30, 10 Perletto Ita. 5.43.40, 45 Kuiper 5.48.17. Het algemeen klassement na de twintigste etappe is: 1 Merekx 100 uUr 28 minuten en 46 seconden, op 12 secon den: 2 Baronchelli, op 0.33 3 Gimoni, op 1.20 4 Battaglin, op 2.10 5 Conti, op 3.2 6 Fuente, op 4.40 7 Bitossi, op 5.43 8 Gösta Pettersson Zwe. op 6.17 9 Francesco Moser Ita., op 8.16 10 Lopez Carril. op 15.34 17 Kuiper. Roy Schuiten heeft don derdag, dank zij zijn tweede ritoverwlnning in successie, de eerste plaats veroverd in het algemeen klassement van de ronde van Engeland en Wales, de Milkrace. Schuiten verdrong ploeggenoot Jan Aling van de top. Nilsison Zwe. 32.37.55, 8 Gor- nall G.B. A en Wil-mann Noor. 32.38.40, 10 Sin-ger W.Dld. 32.39.13, 14 Raas 32.43.38, 15 Aling 32.44.16, 21 Dekkers 32.49.03. 35 Snoey- ink 32.54.52. Het algemene ploegenklassement na de tiende etappe is: 1 Nederland 97.45.54, 2 Zweden 97.45.54. 3 Polen 97.50.10, 4 Tsjecho Slo wakije 98.04.01, 5 Groot-Brit- tannië 1 98.15.45. Bernard Croyet, woens dag sprintwinnaar in de der de etappe van de Dauphine Liberé, is donderdag ito de vierde rit zijn leidersplaats weer kwijtgeraakt. Frans van Looy, ritwinnaar door een sprintzege in een groep van 76 renners, werd de nieuwe eerste man in het algemeen klassement. Gerrie Knetemann bezet de tweede plaats, met slechts twee seconden achterstand op de Belg. Cees Bal ver speelde in de vierde etappe, van Lons le Saunier naar Lyon ruim twintig minuten, net als Croyet. De uitslag van de vierde etappe is: 1 Van Looy Bel 218 km. van Lons Le Saunier naar Lyon in 5 uur 13 minu ten en 8 seconden (met tijds- vergoedipg 5.12.48), 2 Esclas- san Fra. 5.1-3.07 (5.12.58), 3 Perurena Spa. 5.1-3.08, 4 Van de Maele Bel., 5 Van Stayen Bel, 6 Teirlinck Bel. 7 Corol- ler Fra., 8 Van de Vijver Bel, 9 Ducreux Fr., 10 Via- nen Ned., en vervolgens nog 6 renners in dezelfde tijd als Perurena, 88 Jjal Ned. 5.33.33. Het algemeen klassement is: 1. Van Looy 16.18.24, 2 Knetemann Ned. 16.18.26, 3 Eselassan 16.18.34, 4 Perure na 6.1-8.39, 5 Danguillaume Fra. 1-6.18.39, 6 Pesarrodona Spa. 16.18.44, 7 Largea-u Fr. 16.1-8.46, 8 Coroller 16.18.49. 9 Van Stayen 16.18.49, 10 Teirlinck 16.18.49. 16 Vianen 16.18.49. 84 Bal 16.39.14. overige Nederlanders in het etappeklassement zijn: 5 Raas, 15 Snoeyink 4.24.06, 20 Dekkers 4.26.14, 21 Aling 4.26.14. Het algemeen klasse ment ziet er als volgt uit: 1 Schuiten Ned. 32.35.43, 2 Szurkowski Pol. 32.35.40, 3 Filipsson Zwe. 32.36.01, 4 Kondr Tgj.Sl. 32.36.07, 5 Van den Hoek Ned, 32.36.32, 6 Johansson Zwe. 32.37.45, 7 Naam: Adres: I (in een envelop zonder postzegel sturen naar Rijkspostspaarbank, Amsterdam) De afstand van 160 kilo meter tussen Whitley Bap en Carlisle werd door Schuiten afgelegd in -4 uur 16 minuten en 38 seconden, de Pool Mieczyslaw Nowieki werd tweede in dezelfde tijd. Frantisek Kondr (Tsj.) kwam als derde binnen met een achterstand van 1 mi nuut en 4 secondep. De klasseringen van de

de Stem | 1974 | | pagina 13