IT Michels: „Woensdag Nederlands elftal laat het afweten tegen Kickers Coureurs boycotten Theo Koomen WERY NAAR FC UTRECHT L DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Müller Lotto en lichtnet 198,— incl. BOSKAMP NAAR RWD MOLENBEEK VOS BLIJFT BIJ FIJENOORD :hn. buro euren-t.v. paraten achines apparaten ÈF. 01157-1227 TOTO 48 X X X X X X X X X X X JIKER UNIE M mieve Vefoniqinrj Suik«r tfnfe U* y 1550. Roiierdani Fabrieken te DJntaU/ Groningen Pultcishoek a" Gent Zevenbergen iQMTEUR en Regel en/of Bemetel nnen ook solliciteren. ing IN GENT. IE-INRICHTING Onze lezers zijn uw markf, een ruime markt want hef zijn er velen te baasl .*7 »3 jaar, en heb je resse? Vul dan de pon in, of kom gs bij één van e Regionale jrmatie-Centx'a: sterdam phatistraat ixo B 020-240300 ühem ldoornseweg 40 085-427297 da lstraat 29 ,01600-40571 pningen rklaan 2 050-123466 ;rmond isweerdersingel 41 04750-I3773 terdam jthenesserlaan 335 010-255050 weten we meer" (Van onze sportredactie) DEN BOSCH Woensdag js de dag waarop Michels voetbalminnend Nederland meer inzicht zal geven om trent zijn bedoelingen met liet Nederlands elftal. Want het elftal dat morgenavond in het Feyenoordstadion te gen Roemenië aantreedt, is een rechtstreekse indicatie voor de formatie zoals die er in Duitsland zal komen uit te zien. Er valt met geen zinnig woord te voorspellen welke spelers Michels woensdaga vond laat aantreden. Want de supervisor van het Neder lands elftal, die zaterdag in Den Bosch al zijn voorlopige visie in de opstelling had laten doorschemeren, is met een aantal verrassingen ge- fronteerd, waar hij terdege rekening mee zal moeten houden. De grootste verras sing voor Michels zal onge twijfeld het optreden van Van Iersel zijn geweest. De ex-Baroniespeler voldeed op die voor hem tamelijk onbe kende plaats van voorstopper verrassend goed. Mischels die nooit het achterste van zijn tong liet zien, maakte ook ditmaal niet duidelijk of Van Iersel na zaterdagmiddag tot serieuze kandidaat was ge bombardeerd. „Hij is een van de mogelijkheden", stel de hij nuchter. Om hierna toe te voegen: „Maar ook Rijsbergen en Vos zijn na men die niet afgeschreven hoeven te worden, terwijl ui teraard Strik ook volop kan didaat is". Michels haalde in de tweede helft nog een ex periment uit, waarvan het resultaat hem min of meer verraste. Arie Haan werd vanaf het middenveld naar de positie van laatste man gedirigeerd, op welke plaats hij het lang niet slecht deed. Michels: „Ik heb het min of. meer gedaan omdat Arie Haan een moeilijke positie in de ploeg heeft. Hij moet con stant gaten trekken en dat is uiterst vermoeiend. Toen Ri- nus te kennen had gegeven om vervangen heb ik Arie laatste man laten spelen, om hen wat rust te geven. Hoe wel, het feit dat hij het goed deed is me niet ontgaan en wellicht moet ik ook daar mee rekening houden". Arie Haan zei er geen idee van te hebben waarom Michels hem als laatste man had gepro beerd. „Wellicht wil Michels een alternatief hebben als er iets met Israël gebeurt. Ik weet het echt niet waarom hij het heeft gedaan. Ik hen er echter niet mee eens dat hij het een plaats noemt om uit te rusten. Het is me har tegengevallen. Je moet een ontstellend goed inzicht heb ben en je moet altijd aanwe zig zijn om fouten van je verdedigers te kunnen corri geren". Aanvoerder Ruud Krol vond dat hij een goede wedstrijd had gespeeld. „Ik voel me mentaal en lichame lijk erg sterk. Ik heb me wel enigszins moeten aanpassen aan de speelwijze van Israël en Strik, maar dat went ook wel weer". Johnny Rep vond het niet reëel om het falen van Oranje terug te voeren op de afwezigheid van Johan Cruyff. „Tegen Hamburg was Cruyfff er wel bij en toen hebben we ook ontzet tend slecht gespeeld". Die zelfde Cruyff zal er tegen Roemenië wel bij zijn. Opge wekt verklaarde de vedette dat zijn blessure van dien aard is dat hij woensdaga vond in Rotterdam zeker zal spelen. Wim van Hanegem was daar nog niet zo zeker van. Van Hanegem, die dit seizoen al veel last van zijn enkel heeft gehad, liep in De Vliet een dijbeenblessure op. „Er is een spiertje in mijn dijbeen gescheurd. Ik ben echt niet uit voorzorg het terrein afgegaan. Ik kon echt niet meer lopen en trappen". Wim Suurbier was niet te spreken over zijn eigen spel, „Het ging erg slecht. Held is een snelle jongen. Ik begrijp niet waarom Schön hem voor de selectie van Duitsland heeft laten afvallen", HARRY VERMEULEN 0 Uit deze moeilijke situatie wist Neeskens de bal nog door te spelen naar Rep die het eerste doelpunt voor Nederland zou aantekenen. ZWAKKE VERTONING IN DEN BOSCH (Van onze sportredactie) DEN BOSCH De nevelen van onduidelijkheid die rond het Nederlands elftal hangen zijn na de oefenwedstrijd van Oranje tegen Kickers Offenbach bepaald niet weggetrok ken. Integendeel, want de brigade van Michels die na het échèc tegen HSV Hamburg, de balans na de goede wed strijd tegen Argentinië weer enigszins had rechtgetrok- ken, heeft na de zwakke vertoning in De Vliert, de weeg schaal met volle kracht naar de negatieve zijde doen door- 1 slaan Want ondanks de vriendelij- ke houding van scheidsrechter Henk Pijper, zijn ten opzichte ran het Nederlands elftal be schermende manier van flui ten maakte duidelijk dat ook hij achter „onze jongens voor Duitsland wilde staan, kwam de Oranje-selectie niet verder dan een magere 21 zege. Het werd in De Vliert een matige vertoning, die de elf- I duizend toeschouwers bitter teleurgesteld. Zij moes- j ten prijzen betalen (van f 10,- tot f 25,-) een topinterland waardig, maar zij kregen een flauw aftreksel van een oefen- wedstrijd voorgeschoteld waarin de spelers van Oranje nauwelijks tot inspirerend» daden kwamen. Weliswaar ontbrak Johan Cruuyff, maar zijn absentie is "'tn geldig excuus voor het dat het Nederlands elftal, nauwelijks een eenheid vorm gegeven dat Rinus Mi met de nodige zorg zal n vervuld, als hij de laatste mart om dat te laten merken, „Je kunt de spelers voor zo'n ingelaste wedstrijd I Jn met zulk warm weer niet krijgen",, was zijn simpele commentaar. Den conclusie waar men een laar y0or het' wk-gebeuren Jflfs vrede mee zou kunnen maar kort voor de be- e fase in Duitsland «ren er te veel heaten in het ■W Tan Oranje om Michels ««leg waterdicht te kunnen doenlijken. De verdediging bijvoorbeeld, i vs nden het probleemkind ,?ranie kon ook in de i PS'elling van zaterdag niet I ,_erhugen. Piet Schrijvers I niet veel moeilijk werk te doen, maar zijn optreden was niet altijd even vlekke loos. Aanvoerder Ruud Krol speelde een goede en correcte wedstrijd, maar Willem Suur bier daarentegen had veel overtredingen nodig om de snelle en doortastende Sigi Held enigszins af te kunnen stoppen, een taktiek die hij tijdens het wereldtoernooi be ter kan laten. Israel (hij vroeg na de rust om vervangen te worden), was dodelijk ver moeid van de serie wedstrij den die hij achter elkaar heeft moeten spelen en dat was dui delijk aan zijn trage reacties te merken. Na het wegvallen van Israel werd Arie Haan als laatste man ingezet, een taak die hij niet onaardig volbracht al had hij wel de steun van de voor Israel ingevallen Kees van Iersel die het als voor stopper uitstekend deed. Van Iersel viel vooral op door zijn goede spelinzicht, hetgeen niet van de hardwerkende maar verder weinig effectieve Willy van de Kerkhof kan worden gezegd. De inbreng van Kees van Iersel was in ieder geval stuk ken positiever dan die van Pleun Strik die zich herhaal delijk verslikte in de sluwe streken van routinier Erwin Kostedde. Willem van Hanegem viel reeds na 22 minuten uit met een dijbeenblessure. In zijn totaliteit maakte ook het mid denveld van Oranje geen grote indruk. Slechts Johan Nees kens, al was hij ook niet in zijn beste vorm, haalde een Voldoende. Michels, die het grootste gedeelte van de Feye- noorders met rust had gelaten, zal in ieder geval terrier Wim Jansen, die de vorm van zijn I leven heeft, een kans moeten geven. Ook de voorhoede van Oran je speelde beneden alle peil. In de eerste twintig minuten, toen Piet Keizer actief was draaide het nog redelijk maar daarna waren de goede combi naties op de vinger van één hand te tellen. Maar na -zijn redelijke optreden in de be ginfase verschool Piet Keizer zich naarmate de wedstrijd vorderde, Ruud Geels toonde zich nauwelijks aanspeelbaar, Johnny Rep kon weer niet be wijzen waarom hij in de se lectie zit en de voor Johan Neeskens ingevallen René van de Kerkhof viel in het slecht draaiende geheel ook niet op. Het wedstrijdgebeuren zelf hield niet veel in. De Duitsers die tegen dit Oranje kansen roken, spanden zich erg in. Maar te dikwijls, naarmate de hoop op een eervolle uitslag groter werd, gebeurde dat risi coloos. En omdat Oranje zater dag bepaald niet de ploeg was die zijn tegenstander kon op jagen, beperkte de aantrekke lijkheid van de wedstrijd zich tot enkele incidentele goede aanvallen- Het eerste doelpunt viel even voor de pauze. Neeskens, hij had eerder al een fraaie kans gemist, schoot in en de uitstekende Duitse doelman Bockh-olt kon onvoldoende wegwerken. Johnny Rep gaf het laatste tikje dat Oranje op voorsprong bracht. Drie minuten na de pauze echoot Hiokesberger van af stand tegen de paal en de terugspringende bal werd door Kostedde keihard langs Schrijvers gewerkt. Het Ne derlands elftal kreeg hierna nog een aantal redelijke kan sen, maar het had een straf schop (Enders maakte hands) nodig om via Johan Neeskens op 21 te komen. Tot onge noegen van de toeschouwers die uit ongenoegen over het zwakike spel van Nederland partij hadden gekozen voor de Duitsers. HARRY VERMEULEN ijiji Joop Zoetemelk kan weer lachen. Met zijn duim omhoogi gebaart hij tegen fotograaf Cor Vos dat het weer goed met hem gaat. Zoetemelk is her stellende van een lichte hersenvliesontsteking die hij had opgelopen na een val in de Midi Libre. Zoetemelk, die in het ziekenhuis van Suresnès wordt verpleegd, kan de Tour wel vergeten. Frans Derks met bierfles bewerkt WAGENingen Uitgere kend Z'jn laatste wedstrijd IS «k't J" laataic wcuauiju de",1. Frans Derks tijdens rast van de wedstrijd tus- Wapeningen en Sc. dim, j 4 d00r een ver" nin»„ o suPP<>rter van Wage- k bemerkt'8 nw bierflesI dat n i P e4 moment 1 - s ,de catacomben van wageningse stadion wilde MerflSg was, een gevuld 'n si„ "it zijn binnenzak, harri D»ks daarmee kei- jetk se» het achterhoofd, de 5® °p eigen kracht nog Kleedkamer bereiken, latên n ™oest hij zich echter behandelen aan een ga- Na vonde. «s DrU]lm kw'ntig minuten lapt j°, s weer zover opge- J' hij met succes overigens de wedstrijd kon laten vervolgen. Derks was na de wedstrijd nog duidelijk aangeslagen door het incident- Zei d-e onder het bloed zitten de Derks in zijn kleedkamer: „Mensen, ik moet het allemaal nog verwerken, zo'n klap komt harder aan dan je kunt vermoeden". Toch bleek hij bereid zijn zienswijze op het incident te geven. „Ik was bij na bij de kleed-kamer, toen ik plotseling iemand een fles te voorschijn zag halen. Voordat ik het wist sloeg die man mij op het achterhoofd. Waarom hij dat deed, weet ik niet, maar het is duidelijk dat hij op mij stond te wachten". Pi kant detail is, dat de bewuste supporter zijn daad beging in het 'gezelschap van een Wage- ningse politieagent met wie hij stond te praten. Direct na het voorval werd de man dan ook ingerekend. Door de onbezonnen daad van de dronken supporter scheelde het overigens weinig, of de wedstrijd zou gestaakt zijn. Zei Frans Derks: „Mijn eerste reactie was de wed strijd te staken. Ik heb echter hierover met mijn grensrech ters overleg gepleegd. Omdat zij van mening waren, dat Wageningen aan het voorval geen schuld had, hebben we besloten de wedstrijd toch maar te hervatten". Ondanks de pijnlijke con frontatie weet D'-rks nog niet of hij een klacht zal indienen wegens mishandeling. „Ik moet het eerst eens zien uit te vinden uit welke motieven de man heeft gehandeld. Hij kan toch niet goed bij zijn positie ven zijn geweest". 0 Frans Derks: Met bierfles bewerkt. ROTTERDAM Feye- noord-middenivelder Jan Bos kamp zal het komend seizoen voor de Belgische eerste divi sieclub RWD Molenbeek uit komen. Zaterdag tekende Bos kamp in Brussel een 3-jarig contract. RWD Molenbeek zal voor Boskamp een transferbe drag van ongeveer een half miljoen gulden moeten betalen aan Feyenoord. De controverse tussen Boskamp en trainer Wiel Coerver is de voornaam ste reden geweest voor het vertrek van Boskamp. (V-an een onzer verslaggevers) MALENTE (AFP) Gerd Müller, spits van Bayern en West-Duitsland, is bijzonder te. vreden dat hij bij het komende toernooi om het wereldkam pioenschap opnieuw rugnum mer dertien zal dragen. Müller beschouwt het als zijn geluks nummer. Hetzelfde getal droeg hij op zijn rug bij het toernooi om het Europees kampioen schap dat West-Duitsland won en bij de eindronde van het we- reldkampioenschapstoernooi in Mexico, waar hij topscorer werd. (ANP) De eerste prof ronde van Woerden heeft de Nederlandse professional ren ners de kans geboden massaal te protesteren tegen Theo Koomen. De renners hoorden dat de schrijver van het boek 25 jaar doping „speaker" bij hun wedstrijd was. Zij meen den dat een man, die naar hun overtuiging gespuwd had in de put waarin zij allen drinken, niet op zijn plaats was aan de microfoon. Na enig overleg besloten de renners, gesteund door hun ploegleiders, na het startschot dat oud-wereld kampioen Arie van Vliet los te, niet te vertrekken. KNWU-consul Oskam dreigde daarop het gedrag van de renners te toetsen aan het reglement van de wielerunie en Theo Koomen besloot zich terug te trekken. Na enkele minuten werd opnieuw het vertreksein gegeven en in het spoor van Gerben Karstens zetten de 61 profs zich in be weging. Nederl. - Kickeis Bulgarije - Engel. België - Schotland Twents elft. - Haïti Basel - Brazilië Saarbr. - E. Brauns St. Pauli - Borussia Lugano - Chenois St. Gallen - Laus. Sion - Grasshoppers Sturm - Wacker Simmering Austr. Rapid - GAK HAMBURG De winnende getallen in de Westduitse Lot to zijn: 6 16 38 41 44 48. Re servegetal 49. Olympianummer 5863. (Van onze correspondent). ROTTERDAM Harry Vos, Feyenoords 27-jarige linksach ter die morgen in het huwe lijk treedt, zal ook het vol gend seizoen voor de Rotter damse club uitkomen. Zater dag is Vos met Feyenoord rond gekomen over een ver lenging van drie jaar van zijn huidige contract. 'Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Feyenoord en FC Utrecht zijn het afgelo pen weekeinde rondgekomen over de ruil tussen Henk We rf en de Deen John Stein Olsen. Wery zal de komende drie seizoenen voor de Utrechtse club uitkomen, ter wijl Olsen een 2-jarig contract bij Feyenoord heeft getekend. Deze transactie is met gesloten beurzen gebeurd-

de Stem | 1974 | | pagina 9