RS ;ren Van Beers wint in Hansweert Ronde van Hank Triomf van Houwelingen Van 't Geloof pakt zege in Biervliet VAN STEENIS EERSTE Allan wint profomnium Broere na winnaar in solo sterke Stampersgat L£ toch ontreal >n DureX- beiden. Van de Bunder oppermachtig bij amateurs Organisatie in Putte slecht Felle strijd amateurs DERDE SPORTPAGINA VAN DINSDAG 4 JÜNI 1974 10 11 1 de scheidsrechter en discl- ie van de spelers gezien als voornaamste oorzaken van >losieve scenes. Als eerste p om deze problemen op te en selecteerde de FIFA in ruari van dit jaar degenen, aan het werk zullen gaan de finales- „Als de week irbij is", zei een zegsman het Westduitse organisa. tomité, „zullen de scheids, ihters niet meer in het on- .ere verkeren over de wijze arop de FIFA^ de arbitrage zien geregeld", fier j-aar geleden organi- ■rde de internationale voet- federatie aan de vooravond het wereldkampioenschap Mexico een soortgelijke •sus. Over het algemeen is n van mening dat deze het ,1 van de scheidsrechters ar aanzienlijk omhoog heeft jracht. Bij de eindstrijden Mexico werden voor het ist de scheidsrechters uitge- ;t met gekleurde kaarten: ïl voor een waarschuwing, ;d voor een definitieve af- sht naar de kleedkamers. :t heeft ertoe bijgedragen t aantal misverstanden zoals in het verleden hoofdzake- k voorkwamen tussen Zuid- rerikaanse en Europese te- is uit de weg te ruimen, ids de finale van Mexico n er zowel in Zuid-Amerika in Europa stappen onder men of grof spel en opzette- ke overtredingen tegen te an en evenzeer om te ko en tot meer begrip voor ei nders interpretatie van hoe n wedstrijd dient te worden speeld. Maar tot dit jaar foben die pogingen niet veel cces gehad. Te hard spel en bistere intimidatie-pogingen jbben ook in 1973 nog ont- ïetingen op club- en natio- lal niveau tussen beide kan ji van de Atlantische Oceaan zeer ontsierd. Zonder dat lar door de scheidsrechters ildoende tegen werd opgetre- n. Zes weken geleden deed jh de tragedie voor van de ustralische ster Ray Baarts, e gedeeltelijk verlamd raak- I na wat zijn ploeggenoten sn karateslag noemden van n speler van Uruguay. Dit ort praktijken vergroot de >odzaak van streng ingrijpen ;n de scheidsrechter en niets- itziende actie tegen de har- mannen van de voetbal- ort. LUZERN (ANP) De we- Idkampioenschappen wielren- n op weg en baan zullen tod 14 tot 25 augustus In Mon- ;al (Canada) worden gehou- n. De UCI heeft zaterdag zü» estemming gegeven af te wij- n van het oorspronkelijke an en de baanwedstrijden ie luden op een baan, die ze' arden aangelegd binnen het •etbalstadion van de universi- it van Montreal. Raymond Lemay, voorzitter in het organisatiecomité v - kampioenschappen enr 1 orin, voorzitter van de t-an :se wielerbond, hebben zal g in Luzern besprekingen g aerd met Adriano Rqdoni [ikhal Jekiel (voorzitter tcretaris van de UCI). In :sprek hebben de Canada» rrtegenwoordigers nog trklaard dat de oorsPr0^,.ni. opzet, een baan in het W sehe centrum niet tijdig ezenlijkt is kunnen woide ior een staking in de cem dustrie. De baan, die nu arden aangelegd in hot ilstadion van de univers mogelijk ook gebruikt i voor de Olympisch pg rijden over twee Jaar- ieuwe" baan heeft als Y :el dat hij vlak bij de uw teit ligt, waar de meeste an logies hebben en tev ak bij het parkoers v0 we. 'egwedstrjjd. Binnen twee n zal een afvaardigt UCI naar Montreal rei» het nieuwe plan te on eken. (ADVERTENTIE) en (Van onze saortmedewerker) HANSWEERT Kees Priem heeft zioh maandag in de profronde van Hansweert gemanifesteerd als de strijd- lustigste renner. Niettemin •ingen bloemen naar de in België wonende Nederlander jos van Beers, die in de eind sprint Priem en de Belg Ho siers met ruim verschil klopte. Dit drietal was na 60 kilome ter op pad gegaan met het dui delijke voornemen om op 't 1200 meter lange parkoers een ron de winst te nemen. Kees Priem, die voor deze ontsnap ping ook het initiatief had ge nomen, voerde het tempo hoog op en de voorsprong van de koplopers bedroeg in een paar ronden dan ook al 40 secon den. Hierbij moest wel worden aangetekend, dat de 12 ploeg- makkers van Priem (Frisoï) natuurlijk weinig aanstalten maakten om op jacht te gaan, en omdat ook de Raleigh (waartoe Jos van Beers be hoort) in kwantiteit goed ver tegenwoordigd was. In het pe loton kwam er geen enkele reactie. Zij streken dan ook na goed 80 kilometer op hen neer, nadat zij eerst Ko Been en Kees Stam, die van fiets hadden moeten verwisselen door pech, hadden gedubbeld.- Kort na de aansluiting ging Gerben Karstens aan de haal, maar Priem, van Beers en Ho siers hielden de Prinsenbeker goed in het vizier. Kerstens kreeg dan ook niet meer kans dan zijn vierde plaats veilig te stellen, en hij deed dit ver dienstelijk. In de slotfase ont snapten Wil de Vlam, Klaas Schipper, Willy in 't Ven en Harm Ottenbros uit de groep, van wie laatstgenoemde het spurtje won om de vijfde plaats, terwijl Piet van Kat wijk aanvoerder was van de grote groep, die over de eind streep kwaim. Geruime tijd daarvoor had Jos van Beers echter dankzij zijn sterk eind- schot nog eens bewezen dat hij -een criteriumspecialist is. Bij de amateurs was Toine van d-e Bunder veel te sterk voor de anderen. De Zeeuwsch-Vlaming liep reeds na -enkele ronden spelender wijs weg uit de groep en ging zo furieus te keer, dat hij na 35 kilometer al op fluweel zat (een volle ronde winst). Een paar ronden voor het einde toen Wim Westdorp uit het peloton ontsnapte, kon van de Bunder dan ook gemakkelijk wat terrein prijs ge-ven, wat overigens niets afdeed aan de grote prestatie van Wim West dorp, die het bekende gaatje zag om te ontsnappen en daar -gretig van profiteerde, om een tweede plaats te grijpen. De uitslag bij de profs was: 1 Jos van Beers uit Bossche- laere, de 96 kilometer in 2 uur, 10 minuten en 2-0 secon den; 2 Kees Priem, Goes; 3 Hosiers, België; 4 pp 23 secon den, Gerben Karstens, Prin senbeek; 5 op 35 seconden, Harm Ottenbros, uit Hoagetr- heide; 6 Wil de Vla-m uit Sam- beek: 7 Klaas Schipper uit Baan; 8 Willy in 't Ven, Bel gië; 9 op 2 min- 10 sec.: Piet van Katwijk uit Mill; 10 Bas Hordijk uit Rotterdam; 11 Leo Westrusa; 12 Jan Serpenti uit Axel; 13 Reneé Pijnen uit Woensdreoht; 14 Richard de Buokaiki -uit St.-Gilliswaard; 15 Klaas Balk uit Nieuw Ven nep; 16 Sc. Texeco, een -grote groep renners geklasseerd, waaronder Leo Duyndam, Nidi den Hertog, Kees Zoomtjens, Ben Janbroers, Tino Tabak, Wim de Waal, Kees Stam en Jan van Katwijk. De uitslag bij de amateurs was: 1 A. van Bunder uit IJ- sendijke op de 70 kilometer in 1.42.38; 2 op 24 sec. Wim Westdorp uit Heinkenszand; 3 op 30 sec. Kees Stoiutjesdijk uit St.-Maartensdijk; 4 Gerry van 't Geloof uit Oudenbosch; 5 S. Aarts uit Roosendaal; 6 A. van Tryen Lepelstraat; 7 M. Jongenelen, Oudenbosch; 8 M. Melsen, Roosendaal; 9 Leo van der Wiel, Breda; 10 K. Tollioek, Yerseke; 11 Anton van dér Steen uit Etten; 12 Henk Goeyers, Roosendaal; 13 Piet van Dalen uit Dordrecht; 14 J. Marijs uit Souburg; 15 Kees Witkam, Heinkenszand; 16 Johan Kourtin uit Hein kenszand; 17 J. Bergheze uit Roosendaal; 18 Jan Gommers, Roosendaal; 19 Kees Spaans uit 's Gravenpolder en 20 Henk van de Velde uit Rotter dam. 9 F ene leidt de profronde van Hansweert een drie-mams kopgroep. (Van onze sportredactie) HANK De Ronde van Hank kreeg gis teren in de persoon van Adrie van Houwelin gen een bijzonder sterke winnaar. De Ams tel-renner, die zijn grote vorm onlangs reeds demonstreerde in de Pijl van het Zuiden (tweede in het eindklassement) in de Ronde van Midden-Nederland (eerste), sprong drie ronden voor het einde bij zijn vluchtmak- kers Theo Smit, Nanno Bakker, Theo Venix, Wim van Steenis en Piet Franken weg. Hij bouwde in de resterende vier a vijf kilome ter op imponerende wijze een voorsprong van vijfendertig seconden op. De slag bij de amateurs viel al bijzonder vroeg. Een drachtig samenwerkend maak ten de leiders het gat steeds groter en met_ nog ruim een derde van de ^wedstrijd voor de wielen kregen zij aanslui ting met het peleton. Alleen Jan Cooremans, Toon de Jongh, Ad Prinsen, Jan van Veen (die in de slotfase enke le ronden zonder zadel fietste en daardoor voor nog al wat hilariteit zorgde bij de enkele duizenden toeschouwers) en Frits Schür ontkwamen aan dabbeling, doordat zij kort te voren de meute ontsnapt wa ren- Nog indrukwekkender dan de zege van Van Houwe- lingen was de triomf van Leo van Vliet. De bijzonder succes volle Westlander hij be haalde zijn twaalfde zege in dit seizoen en het was zijn achtste overwinning in negen wedstrijden, waaronder d-e klassiekers Ronde van de Haarlemmermeer en de Ronde van Midden-Nederland reed een solo van bijna twintig ki lometer, nadat hij Valentijn, Van Kuijk en Waasdorp ach ter zich had gelaten. Hij dub belde in zijn eentje het pele ton en leidde de meute daarna ook nog tot dicht achter Va lentijn, Waasdorp en Van Kuijk. Uitslagen: Amateurs: 1. A. v. Houwe- lingen (Heesselt) de 160 kilo meter in 2 uur 19 minuten en 20 seconden, 2. op 35 seconden Th. Smit (Halfweg), 3. P. Franken (Oosterhout), 4. W. v. Steenis (Hoogblokland), 5. Th. Venix (Zevenbergschenhoek), 6. N. Bakker (Wieringerwerf), (Van onze sportmedewerker) BIERVLIET Wat nie mand verwacht had gebeurde ui de amateurkoers van Bier vliet. Vele supporters van Toi- »e van de Bunder waren naar Biervliet gekomen waar Toine Van de Bunder vrijwel voor vigen publiek reed. Van de Bunder was de onbetwiste fa voriet. Er was echter niemand uie antwoord had op de fraaie solo van Gerard van 't Geloof. Jhj ontsnapte vijf ronden voor hot einde uit het peloton. Er was niemand die reageerde op ueze ontsnapping. Hiermee bleek uiteindelijk de beslissende slag gevallen te h)n. Gerard van 't Geloof doekte in Biervliet zijn eerste zege van dit seizoen. Het aan- deelnemers in Biervliet was niet erg hoog. Het bleek oou lastige opgave voor de oppers om te ontsnappen uit uot peloton. De eerste mannen 'o aan de haal gingen waren uius Remijn en Vester Aarts. JJ worden echter snel terug gepakt door de groep. Reacties waren er genoeg. Toine van de J™der probeerde regelmatig Jkomen. Eerst in gezel- -y van Peter Gödde en la- r m eendrachtige samenwer- datVT'" ®anus Remijn. Door- bJ *erripo reeds bijzonder «oog lag moesten Jaap Moelker ien iT® Merriënboer afha- boter zouden nog enkele dors uit de boot vallen, on- tr,r Y'e )*udy Lammens uit zendijke. Vina6 man voortdurend te den was aan de kop van brtnJ"°n was Rinus Ver- hii T'« ^abalerorenner. Ook mm pte tweemaal uit het Peloton, maar werd iedere weer teruggepakt door de Jagende meute. Het was met name Toine van de Bun der die alles en iedereen tot de orde riep. Zelf probeerde hij diverse malen weg te ko men, zoals halverwege de koers toen het er op leek of de beslissende slag was geval len. Favoriet Van de Bunder pakte toen een paar honderd meter op het peloton. De plaatselijke favoriet Charles de Smit kwam de zaak echter tot de orde roepen. Rinu-s Ver boom, voortdurend strijdend in de kop van de groep, kreeg enkele ronden voor het einde pech. Ook Eddy de Block was steeds voorin te vinden. Even als Verboom ontsnapte De Block enkele malen zonder succes. Gerard van 't Geloof lukte het uiteindelijk wel. Op de ontsnapping van de Bra bantse coureur reageerde nie mand. Daardoor kon Gerard van 't Geloof zijn eeste over winning var» dit seizoen op zak steken. De uitslag luidt: 1. Gerard van 't Geloof (Oudenbosch), 2. Peter Gödde (Koewacht), 3. Toine van de Bunder (IJzen- dijke), 4. Vester Aarts (Roo sendaal), 5. Ad Prinsen (Raamsdonksveer), 6. Rinus Remijn (Kwad-endamme), 7. Cees Stoutjesd-ijk (St-Maar- tensdijk), 8. Jan Konings (Sprundel), 9. Wim Dielemans (Prinsenbeek), 10. Willy de Feber (Sluiskil), 11. Wim Westdorp (Heinkenszand), 12. Eddy de Block (Koewacht), 13. Henk de Jonge (Goes), 14. Ko Tolhoek (Yerseke), 15. Cor Vervaet (Walsoorden), 16. Han Harinck ('s-Heer Abts- -kerke), 17. Leo van de Wie] (Breda), 18. Tonny Fase (St.- Maartensdijk), 19. Rien Jonge nelen (Oudenboseh), 20. Kas Fiktorie (Bergen op Zoom), 7. op 1.40 J. Cooremans (Bre da), 8- F. Schür (Hoogezand), 9. A. de Jongh (Made)-, 10. A. Prinsen (Raamsdonksveer), 11. J. v. Veen ^(Werken dam), 12. J. Klomp (Groot Aimmers), 13. J. de Groot (Hanik), 14. F. Pirard (Breda), 15. Th. J-oore (Raamsdonks veer), 16. J. v. Houwelingen (Heesselt), 17- M. Venix (Ze venbergschenhoek), 18. B, Slings (Albl asserdam), 19. Th. v. Dortmund (Dussen), 20. C. de Jonigh (Made). Junioren: 1. L. v. Vliet (Honselersdjjk) de 50 kilome ter in 1 uur 14 minuten en 50 seconden, 2. op 1.10 E. Waas dorp (Den Haag), 3. op 1.13 H. v. Kuijk (Geertruiden- berg), 4. P. Valentijn (St- Wil- lebrord)5 op 1.30 M. Hoo- genvoorst (Pijnacker). 6. W. Bosch (Gorinchem), 7. J. de Groot (Hardinxveld), 8. J. Hammersdorp (Rotterdam), 9. H. Lap (Hendrik Ido Am bacht), 16. C. v.d. Heijden (Oosterhout), 11. C. Vergou wen (Sprundel), 12. M- N-ieuwdorp (Wemeldinge), 13. R. Tuijl (Breda), 14. E. Du- caat (Utrecht), 15. W. Mol (Oudenbosch), 16. B. Bertens (Udenhout), 17. L. v.d. Berg (Den Haag), 18. A. de Beer (Ettemi-Leur). 19. P. v. d. Pluijm (Hank), 20. L- Torcque (Rotterdam). Nieuwelingen: 1. M. v.d. Broek (Dussen) de 40 kilome ter in 1.01.12, 2. Ph. de Jong (St.-Willebrord), 3, op 10 se conden L. Veeke (Bosschen- hoofd), 4. P. Verheijen (Bre da), 5. Fr. Gommers (Heerle), 6. Ch. Hollemans (Bergen op Zoom), 7. J- de Meer (Wouw) 8. J. Thijs (Etten-Leur), 9. M. v. Vlimmeren (Hoeven), 10. J. Mertens (Zundert), 11. W. v. Dongen (Breda), 12. M. v. Gooi (Oosterhout), 13. J. v.d. Hout (Vlaardingen), 14. H. Kraaijbeek (Heerle), 15- J. Foesenek (Etten-Leur). 9 Twee vluchters in de ronde van Putte, Reehorst en de latere winnaar Van Steenis. (Van onze sportredactie) PUTTE De aanateurronde van Putte is alleen wat de publieke belangstelling betreft er waren enorm veel men sen op de been, hoewel er niet een kroeg aan het parkoers lag een succes geworden. De wedstrijd gewonnen door Wim van Steenis, die in de laatste meters juist iets harder reed dat zijn vluchtmakker Marcel Rehorst, stelde weinig voor- Ruim vijftig renners ©ingen in het grensdorp van start. Van dat veld was na een uur koers nog slechts de helft over. Daarbij kwam nog dat het gros van de resterende coureurs zich niet bijster wens te in te spannen, Het peloton kwam slechts in volle actie als er een vedette (zoals Cees van Dongen en Frits Pirard «n dit gezelschap) demarreerde. De mindere goden werd weinig in de weg gelegd, alis zij graag enkele tientallen meters voor de meute wilden uitrijden. Daardoor kon het ook gebeu ren dat Bram Geense de op vallendste rol vertolkte. De St.-Philipslander was althans de meeste keren betrokken bij een kansloze ontsnapping; de eerste keer was dat met Tini van Hasselt, de tweede maal met Ton Damen en de derde keer met Toine Kraus. De derde poging van Geense leek even kans van slagen te heb ben, toen hij en Kraus gezel schap kregen van Rehorst- Van de Steen Van Overveld, Verbrugge en Van Hasselt. Ruim vijf kilometer verder restten er van deze kopgroep evenwel alleen Ad van Over veld en Toon van de Steen nog. Dat tweetal kreeg hoop, toen Tonny Huyzen en Toon van der Spiegel aansluiting kregen, Maar die hoop duurde ook slechts even en op goed dertig kilometer voor het ein de kort nadat Frits Pirard èn Geruit van 't Geloof waren uitgeschakeld door een val waren er veertien kansheb bers. Bij die veertien sprongen Marcel Rehorst en Wim van Steenis met nog ongeveer 25 km voor de boeg weg. Doori dat er totaal geen reactie uit de groep kwam, konden de twee leiders bijna elke ronde van 2706 meter hun voor sprong melt zo'n vijftien secon den vergroten. Op de meet hadden zij een winst van ruim twee minuten op de lusteloze „achtervolgers", bij wie Wim van Overveld (derde) en Kraus (vierde) in de slotfase nog wteiglvlucihten. De organisatie van de ronde liet veel te wensen over. Zo ontbrak nagenoeg elke infor matie voor het publiek. Dat kwam doordat er geen omroep installatie op het parkoers aanwezig was- Speaker George van de Enden moest genoegen nemen met de gehiids- en te vens voorrijwagen. Hij moest voortdurend de auto laten stoppen als hij van de stand van zaken op de hoogte wilde zijn. Het afsprinten van een aan tal gedubbelde renners ge beurde noodgedwongen op een stuk wegdek zonder finishlijn (de meet lag traditioneel weer buiten het eigenlijke par koers). De organisators had den verzuimd sommige ge deelten van het parkoers te vegen. In de nieuwbouwwijk lag er veel z-and op de weg, dat de valpartijen van Pirard en Van 't Geloof veroorzaakte. De renners konden lange tijd na afloop van de wedstrijd de rugnummers niet kwijt. Cou reurs die al in het begin van de koers uitgevallen wiaren waren noodgedwongen ruim een half uur na de wedstrijd nog pre sent. Van d-e organisatie was niemand te vinden en waar de rugnummers ingenomen wer den wist aanvankelijk ook niemand te vertellen. Ook de jury wist niet waar zij aan toe was na afloop. Tijdens de koers wel: staan langs het parkoers. Een unieke situatie die men nergens elders aan treft in Nederland. Een jury- wagen was zelfs bij de eind streep niet aanwezig. Er was alleen een boerenkar. Het ont brak er nog maar aan dat er een dag tevoren mest mee vervoerd was. Maar consul Cees Brouwers kon wel te recht zeggen: „Het is allemaal op z'n Beis geregeld". Uitslag: 1 W. van Steenis, Hoogblokland de 108 kilome ter in 2 uur, 43 minuten en 10 seconden; 2 M. Rehorst, Den Haag; 3 A- van Overveld, Zeg ge op 2,16; 4 T. Kraus, Ouden boseh; 5 A. Tak, Oud-Gastel; 6 T. v. d. Steen, Etten-Leur; 7 J. Verbrugge, Putte; 8 T. van Hasselt, Roosendaal; 9 F. Brand. Dordrecht; 10 C. van Dongen, Oud-Gastel; 11 T. Huijzen, Kloetinge; 12 B. Geense, St.-Pihilipsland; 13 K. Fiktorie, Bergen op Zoom; 14 P. van Beeck, Putte; 15 A. v. d- Sipieigel, St.-Maartensdijk; 16 T. Darmen, Ulvenhout; 17 C. v. d. Bra'gt, Lage Zwaluwe; 18 M. Jongenelen, Oudenboseh; 19 V. Melsen, Roosendaal; 20 J. Roks, St.-Willebrord. (Van onze sportredactie) OUDENBOSCH Het venijn zat zondagmiddag op de wielerbaan van Oudenboseh in de staart. Na het wat gezapig verlopen profomnium, dat door de Australiër Danny Allan werd gewonnen, kwamen de amateurs in de baan voor de eerste koppelwedstrijd in het kader van het zes banentoer- nooi. Hadden de profs hun ar beid zonder veel interesse ver richt (alleen Harm Ottenbros wilde voor eigen publiek wel eens echt gaan; de amateurs kletsten er in de koers over drie kwartier onmiddellijk te genaan. Grote favorieten wa ren ongetwijfeld de koppels Martin Venix—Aarts en Slot- de Kind. Venix en Aarts moesten daarbij de eer verde digen van de Oudenbosche ovaal. En zij deden dat meer dam voortreffelijk. Terwijl ieder een diajoht dat het Westbra bantse tweetal te veel met kracht smeet (Slot de Kind drongen Aarts en Venix v-aak zeer slim de kop op) bad het een truc-special klaar waar de ïtie geen antwoord op Bij het ingaan vam de e ronden zwiepte Martin Venix, die vorige week een grote d-ernykoers won in Rottendlam, zijn koppelgenoot Vester Aarts op snelheid. Slot em De Kind reageerden net iets te laat. Er viel een gat van tien meter en dat 'kon Slot niet meer goedmaken op de allesgevene Aarts, die dan ook alls eerste over de streep ging. Daarvoor hadden de profs laten zien, dat zij zich voor het werk op deze kleine baantjes niet al te veel opwin den. Alleen Harm Ottenbros en een enkele keer Leo Duyn- diam konden wat 'enthousiasme bij het publiek opwekken, de andere vier deelnemers kon den hun werk in pure stilte doen. Daarbij kwam nog dat de primeur die de baan van Ou denbosch eerste pinksterdag had de rmist inging omdat de renners niet goed raad. wisten met deze in Denemarken po pulaire vorm van koers. Het is de bedoeling dat de renners, die eerst vijftien ronden op snelheid worden gebracht door een derny, strijden om de eer ste plaats aan het wiel van de gangmaker. In Oudenbosch bleven de heren zitten zoals ze vertrokken waren en wilden alleen de laatste vijf ronden zonder g-angmaking even sprinten. DE UITSLAGEN: PROFS: Klassementswed strijd over 10 kilometer: 1 Al lan Aus. 1[3 pnt., 2 Genrie Fens Amsterdam 10, 3 Harm Otten bros Hoo'gerheide 9, 4 D'ieter Kemper West-Duitsland 8, 5 Udi Hempel West-Duitsland 7, 6 Leo Duyndaim Poeldijk 6, Achtervolging: 1 Leo Duyn dam 5.13.4, 2 Danny Allan 5.21.20, 3 Udo Hempel 5.22.01, 4 Ger-rie Fens 5.31.04, 5 Dieter Kemper 5.40.11, 6 Harm Otteobos 5.44.02. Afval- wedstrijd: 1 Danny Allan, 2 Ge#ri-e Fens, 3 Harm Otten bros, 4 Dieter Kemper, 5 Udo Hempel, 6 Leo Duyndam, Tijd rit over 1 kilometer met vlie gende start: 1 Danny Allan 1.08.7, 2 Harm Ottenbros 1.10.9, 3 Leo Duyndam. 1.11.6, 4 Gerrie Fens 1.11.8, 5 Udo Hempel 1.13.3, 6 Dieter Kem per 1.13.4, Minilob: 1 Leo Duyndam, 2. Harm Ottenbros, 3 Gerrie Fens ,4 Udo Hempel, 5 Dieter Kemper, 6 Danny Al lan. Eindstand: 1 Danny Allan 24 pnt., 2 Gerrie Fens 20, 3 Harm Ottenbros 19, 4 Leo Duyndam 18, 5 Udo Hempel 14, 6 Dieter Kemper 16. AMATEURS: Afvalwed- strijd: 1 Ger Slot, 2 N. Alles, 3 B. ten Thije, 4 Martin Ven ix, 5 K. Tromjpert, 6 R. Lang- kruiis, 7 Ohr. Kipping, 8 J. de Kind, 9 C. Vrolijk, 10 R. de Vriies. Klassememtswedstrijd: 1 Ger Slot 13 pnt.. 2 Martin Venix 10, 3 R. de Vries 10, 4 N. Alles 7. Koppelwedstrijd (zesbanen-toernooi)1 Martin Venix-Vester Aarts, 2 Ger Slot-J. de Kind, 3 op 1 ronde M. Pronk-N. Alles, 4 op 2 ronden B. ten Thije-Chr. Kip ping, 5 op- 2 ronden L. Veldt- R. de Vries, 6 op 6 ronden G. Vrolijk-K. Trompert. 9 Op deze archiefplaat Theo Smit die in Hank beslag legde op de tweede plaats. (Van onze sportredactie) STAMPERSGAT Bert Broere nam het zekere voor het onzekere in de ronde van Stampersgat. In de laatste om loop van meer dan vijf kilo meter scheurde hij zich los uit de kopgroep die zou gaan uit maken wie deze 23ste uitgave van de koers door het vlakke Westbrabantse polderland zou gaan winnen. Broere, sinds eerste pinksterdag vader van een welgeschapen zoon, liet Cees van Dongen, Ad Tak, ge vreesde finisher Ad van Over veld en linke Tiny van Has selt gedecideerd in de steek. Om dan met ruime voorsprong breed lachend te winnen. Ach ter hem spurtten zijn vier me devluchters voor de tweede plaats, die werd opgeëist door Cees van Dongen, die dus in feite in eigen huis (Stampers gat behoort tot het grondge bied van Van Dongens woon plaats Oud-Gastel) werd ge klopt. Het was gisteren in Stam persgat een vrij lauwe koers, waarin erg weinig impone- rends gebeurde. De kleine groep deelnemers sjokte gesta dig door de polders tot dat half koers de echte sterken in de groep zich gingen roeren. Toen zochten Bert Broere, Cees van Dongen, Ad Tak, Ad van Overveld en Tiny van Hasselt het avontuur. Daar voor hadden Johnny Konings, Jan Damen en Bram Geense hun poging zien mislukken, maar het vijftal had wel suc ces. Op die manier leek bet publiek een spannende eind sprint tussen vijf coureurs te goed te hebben, maar daar stak Bert Broere dus een stok je voor. Bij de junioren ging de zege naar Krijn Sint-Nicolaas, die drie medevluchters in de eind sprint ruim klopte. De gebroe ders Verstijlen uit Sint-Wille- brord waren de actiefste ren ners in de koers. De uitslagen: Amateurs: 1. Bert Broere (Oudenboseh) 100 km in 2.25.20. 2. Cees van Dongen (Oud-Gastel), 3. Tiny van Hasselt (Roosendaal), 4. Ad Tak (Oud-Gastel), 5. Ad van Overveld (Zegge), 6. Kees Sint-Nicolaas 's-Gravendeel), 7. J. Kettenis (Den Haag), 8. Toine Kraus (Oudenbosch), 9. Bram Geense (St.-Philips- land), 10. Johnny Konings (Sprundel), 11. Ton Damen (Ulvenhout), 12. R. Petie (Halsteren),- 13. H. van de Oe ver (Scheveningen), 14. K. Roks Rijsbergen), 15. W. Breukel (Steenbergen), 16. W. Speksnijder (Nieuw Lekker- land), 17. A. Damen (Zun dert), 18. A. Theyens (Dor drecht), 19. A. van Elzakker (Steenbergen), 20. D Vos (Zuidlaren). Junioren: 1. K. Sint-Nicolaas Cs-Gravendeel) 60 km in 1.34.66, 2 André Verstijlen (St.-Willebrord), 3. Jan Jon kera (Oud-Gastel), 4. W. Jere- miasse (Wemeldinge), 5. Ad Verstijien (Sint-Willebrord), 6. P. van die Ley (Rotterdam), 7. L. de Jager (Biezelinge), 8. J. van de Velde (Rijsbergen), 9. K. de Wolff ('s-Graven deel), 10. R. Kouijzer (Goes), 11. J. de Pijper (Etten-Leur), 12. J, Groote (Lage Zwaluwe), 13. M. Guns (Putte), 14. J. Somers (Halsteren). 17. J?. Bierkens (Dinteloord), 18. M. van Gooi (Rotterdam), 19. A. Masseurs (Zevenb.hoek), 20. H. Lagendijk (H.I. Am bacht). Nieuwelingen: j.. H. Brink man (Rotterdam) 30 km in 49.50, 2. T. Petie (Halsteren), 3. C. Koke (Sint-Willebrord), 3. C. Kuystermans (Bosschen- hoofd), 5. A, Manniën (Roo sendaal), 6. J. Valentijn (Etten- Leur), 7. C. Heus (Rotter dam), 8. R. Korsmit (Zeven bergen), 9. M. Goossens (Hoogerheide), 10. W. de Bruyn (Halsteren), 1. A. Huysmans (Stampersgat), 12. P. Heeren (Sprundel), 13. H. Frijters (Moei-dijk), 14. P. wan Loenhout (Halsteren), 15. R. van Hooydonk (Roosendaal).

de Stem | 1974 | | pagina 11