Samenwerking BB en Rode Kruis zeeuws xtaaêcetc Architectuur in de natuur Pinkster-activiteiten De Vogel •wijs Mavo in Zeeland Weekenddienst DDEN Vergadering over J.A.C. bepaalde mede beleid Zeebad NNEVELD BILEUM- OP lLCHEREN VAN BUNÜH IIDDELBURG JAARDEN lGJE-UIT r ""ZT "Wn-Ï»"» tets - Gentenaar spreekt voor Zeeuws Genootschap I U9 en i4-°5 en 1332 Cueno'37en i3-°2 Bode-Kruiskorps scliafl extra- materieel aan Gemeente Industrie Route fcnda WPN ïiekeuringen 12 juni Nuenen, 2» J ■erland, 4 juli Moerg i Oss, 6 juli Gemert, laps. 11 juli Genderen. fbergen, 12 juli 0 juli Eersel. De Cent^' [keuring van de af^ stad streek I IIIIIIHI Mi Vrij zonnig Groei Muskusrat nu ook in Midden- Schouiven Noodzaak ANWB-ivande- lingen vanuit W estenschouwen FILMS IN ZEELAND Aardenburg onze sportmedewerktri IDELBURG Onde. lotto „De sterken heW lakken", houdt de motor, itoclub „SeJieldegouwen» ■eede Pinksterdag -ste Zonneveld-rit op leren. puzzelrit, waarv.an ae bestemd rijn voor ae ïoapte knmidieren op ■eld", in OostkapelU [een lengte van ongeveer 'ometer. Er is een vrije al half één 's middags gymzaal op het terrein .Vijvervreugd", aan kerkseweg te Middel, waar men zich ook kap inschrijven. Men kpn :ken tot ongeveer drie desnoods kan men de in wandeltempo afleg, mits de oontrolekaart om halfvijf is ingeleverd ie finish. Het inschrijf, bedraagt evenals vork [7,50. 8 1 een onzer verslaggevers) IDELBURG De stlch- Cultuurspreiding Zeeland nog vrij onverwacht, de ningsrechten weten te ijgen van één van de films van Louis Bnnu. .melijk „Le charme dis- de la bourgeoisie" (De len charme van de klein rlijkheid)- bewuste film zal op 1 in het City-theater te nlburg vertoond worden. nieuwe Buniuel brengt aantal uiterste welgema- a mensen bij elkaar, die aar niet in slagen om de me wensen die zij koes- alsmede hun morele te- omingen te verbergen, prengt hen im situaties Ji geen enkele verhouding staan tot de tamelijk on- Blige aanleidingen. De geeft een onthuller.! van de angsten en -merries van mensen wier Blijk gewicht omgekeerd edig is aan de betekenis hun maatschappelijke ,e Het eindigt ermee, dat róotste angst, die deze ■n kennen, tenslotte wer- heid wordt. lette (Van een onzer verslaggevers). IpELLE Bewoners van lis „Pomona", te Kapel e rusthuis „Vredebest", (ldinge hebben een dagreis gemaakt, die was aangeboden door rfl- De Bevelenden, ftg iaar besloot deze n?' I om haar lesauto's, 20 m een dag per ja«r W ikking te stellen van De en. Via het lot wordt em bepaald, welk rusthuis rdenhuis in de Bevelan- aam bod komt. reis ging eerst. JLk •endijke, waar een bwoe« gebracht aan het dolnn Vandaar ging het m -se waar de lunch we 'tikt. De stoet van 20 au- 'net de bejaarden uit na en Wemeldinge z.e"e ïierna in bewegiing n®" 3rouwersdam en zo r nstad. Vandaar werd «e eis aanvaard. onze paardesportmede- Ir). H,t IRLE-CHAAM ."V «bloed PaardenstaniDoes •land afdeling Noor« int-Zeeland heeft en en data beke»^ B-Brabant-Zeeland aug. gehouden uthallen te 's Hertog di® E-jarige opleidingen» "ingen. Voor een „d.„rjge loste gaat van de ie |et gevolg van d0 u<jeU leiding aan de hu„ ;ekte adviezen oirL]rsti6 Sin een driejarige len plaatsen,'"f'-pplo- s die bij het iet wis- en natuur^. |n behaald, hier loe geven. Zaterdag 1 juni 1974 V> (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gisterochtend is een samenwerkingsvorm tussen de BB in Zeeland en het Rode Kruis in onze provincie for meel bekrachtigd. Er is, met de commissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen in de rol van „ambtenaar van de burgerlijke stand" een huwelijk op voorwaarden gesloten tussen de twee hulpverleningsorganisaties. Bij omvangrijke ongelukken in vredestijd zal het Rode Kruis kunnen beschikken over het rollend materieel, de verbindingsmiddelen en vele andere faciii teiten van de BB. Populair en ietwat simpel ge zegd: bij het optreden van een groot ongeluk snellen de aan. hangwagens met reddingsmid delen van het Rode Kruis na derbij, doch deze aanhangwa gens worden voortgesleept door voertuigen van de BB. Er was gisterochtend, bij de uitwisseling van de samenwer. kingscontracten tussen de hoogste provinciale autoritei ten van de BB en het Rode Kruis van „een huwelijk onder voorwaarden" gesproken, om dat de BB zich het recht moet voorbehouden om in speciale gevallen zelf over haar eigen materieel te beschikken. Het gaat dan om situaties waarvan men hoopt dat zij zich nooit meer kunnen voordoen, name lijk oorlogstoestanden. Daarop doelde de commissa ris der koningin bij de uitwis seling van de samenwerkings contracten. „Er zijn wel eens twijfels gerezen aan de vraag of de BB, die een „oorlogsorga- nisatie" wordt genoemd, nog wenselijk is", ze hij. „Als je in de wereld rondkijkt dan ben je er echter niet zo zeker van, dat een oorlog tot de onmogelijk heden behoort", zei mr. van Aartsen. (Van een onzer redacteu ren). MIDDELBURG De stads archivaris van Gent, de heer J. Decavele zal op donderdag avond 6 juni een lezing hou den voor het Kon. Zeeuwse Genootschap der Wetenschap pen, in het bijzonder voor de werkgroep Historie en Arche ologie van dit Genootschap. Het onderwerp dat de heer Decavele behandelt is getiteld Sociaal Economische Aspecten van het vroegste Protestantis me in Vlaanderen. Aan de lezing gaat een huis houdelijke vergadering vooraf, waarin o.m. zal worden voor zien in de vakature van mr. C.J. van Heel. die als voorzit ter van de werkgroep Historie en Archeologie van het ge nootschap aftreedt, in verband met zijn vertrek naar elders. Het bestuur heeft als opvolger van de heer Van Heel, drs. J.H. Kluiver voorgesteld. Vooruitzichten voor de pink sterdagen opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: droog en vrij zonnig, maar tweede pinksterdag iets minder bestendig. Ongeveer normale temperaturen voor de tijd van het jaar. Weersvoor uitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: Voor zondag: min. temp: omstreeks 8 graden; max. jump.: omstreeks 19 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog et maal: 80 proeent. Voor maandag: aantal uren zon: 3 tot 16; min temp: om streeks 9 graden; max. temp: omstreeks 19 graden;kans op oen droge periode van min stens 12 uur: 90 prieent; kans op een geheel droo g etmaal: W Procent.. watfuslartdért 343 onv., Rheinfel- p® 251 min 2, Straatsburg 230 plus 2, Plittersdorf 388 min 8, ■jjJau 438 min 21, Plochingen min 4, Mannheim 271 plus Steinbach 117 min 4, Mainz Plus 13, Bingen 140 plus 8, 177 plus 9, Trier 228 2, Koblenz 178 plus 10, ™len 125 plus 6, Ruhrort W min 7, Lobith 899 min 5, rannerdense Kop 875 min 4, jimegen 702 min» 3, IJsselkop Plus 1, Eefde IJssel 374 4, Deventer 249 plus 1, ttn*® 5443 min V' Borgharen J»1' Min 24, Belfeld 1090 min onv aVe '5eneden de sluis 499 Benteif"' zondaS 2 l«ni 1405 op Zoom 1-31 en [Weert 0.50 en 13.21 VwfUzen °'21 42-50 '«tangen 12.20 onteldinge 1.21 en 13.55 Maandag 3 juni 14.58a 04> Zoom 2.27 en eroeldrnge 2.17 en 14.48 8^8 4 juni IÖ.45 °P Zoom 3.1d cn lemèut61 ?'06 en 15-24 I Vlig^en 1.49 en 14.09 Veld" 117 en 1339 meldinge 3.06 en 15.35 De zin van de gisteren be- kraditigde samenwerkingsover eenkomsten is overigens te BRUINISSE (ANP) -r Hetwaterschap Schou- wen-Duiveland maakt zich ongerust over het oprukken van de mus kus- of bisamrat op het eiland. Hoewel men al enkele jaren zo nu en dan hU samratten aantrof in het oostelijk gedeelte van het eiland (de polders Bruinisse en Oosterland) was het signaleren en doden van een exem plaar deze week in Mid- denschouwen het sein om de kantonniers op nieuw op te dragen zo nauwlettend mogelijk te speuren naar de nesten van deze dieren, die als fervente gravers gevaar opleveren voor de dij ken. Het waterschap neemt aan, dat de tot nog toe gevangen dieren van het eiland Tholen komen door het Keeten of de Oosterschelde over te zwemmen. (Vervolg van pag 1). In het over de onderwijssi tuatie in Zeeland uitgebrachte rapport wordt bewezen, dat de belangstelling voor het lager beroepsonderwijs is gedaald waarbij vooral het lager Tech nisch onderwijs en het lager Huishoud en Nijverheidson derwijs veren moesten laten. Het individueel huishoud en nijverheidsonderwijs wint daarintegen aan belangstelling. Het lager landbouwonderwijs is praktisch volledig aan het wegkwijnen, zo blijkt uit de cijfers. De scholen van dit ty pe in Scherpenisse en Schoon- dijke werkten in het school jaar 1973-1974 het laatste leer jaar af. Op de school in Ka- pelle bedraagt de schoolbezet- ting nog slechts 74 leerlingen. Een ander opmerkelijk feit uit het ETI-rapport is, dat de deelneming aan het middel baar beroeps onderwijs m Zeeland is toegenomen en zelfs boven het landelijk deel- nemmgscijfer ligt. Vooral de school voor Middelbaar Econo misch en Administratief On derwijs in Middelburg stond sterk in de belangstelling. De MTSsen blijken ook meer leerlingen te trekken. In tien jaar tijd is de deelneming meer dan verdubbeld- Op de Pedagogische Akademies con stateerde men een daling van de belangstelling voor de op leidingen voor onderwijzers basisschool en kleuterleidsters. Dat wordt mede geweten aan berichten, dat er een onder wijzersoverschot dreigt. vinden in het verhoogde ram penrisico dat Zeeland loopt door de snelle groei van het verkeer, door de aanwezigheid van een belangrijke interna tionale vaarweg en door de industrialisatie. Ook in vredes tijd moeten de hulporganisaties op het optreden van rampen zijn voorbereid. „Ik hoop ech ter, dat alle inspanningen nut teloos zullen blijken" zei de commissaris der koningin. De provinciale commandant van de BB mr. A. Kakebeeke gaf te kennen dat het voor hem ook wel bij oefeningen mocht blijven. Liefst zou hij zien dat er onverwachts het sein tot een grootscheepse alarmoefening zou worden gegeven, waarbij de kringen A en C (respectie velijk Midden-Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen) in actie zouden moeten komen. De voorzitter van de BB- kringraad-A, burgemeester P. A. Wolters van Middelburg, prees ook namens zijn collega van de kringraad C, burge meester Aschoff, het stimule rende en coördinerende optre. den van de commissaris der koningin zelf bij de tot stand- koming van de samenwerking. Dit deed ook de kringcom missaris van het Rode Kruis, mr. J. J. van der Weel. Hij ge waagde in een slotwoord van de noodzaak om de nieuwe ont wikkelingen die zich in Zee land voordoen, niet met paniek, doch met realiteitsbesef tege moet te gaan. Mr. van der Weel maakte ook duidelijk, dat de samenwerking met de BB, al was het slechts omdat de BB een soort eerstgeboorterecht op een belangrijk deel van het materieel heeft, het Rode Kruis niet ontslaat van de verplich ting om ha-ar districtscolonnes zo goed mogelijk uit te rusten. Er is, zo heeft men becijferd, voor ongeveer drie ton aan nieuw colonnematerieel nodig. Omdat dit bedrag nauwelijks ln Zeeland zelf op te brengen is, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Ook in Zeeland kan het Rode Kruis in het algemeen en het Rode Kruis Korps in het bijzonder een belamgrijke taak vervullen op het gebied van de rampen bestrijding in vredestijd. Maar daatoe dient men dan wel uit gerust te zijn. Op de kringver- gadering Zeeland op zaterdag 8 juni in de schouwburg te Middelburg stelt het Zeeuwse kringbestuur de leden dan ook voor een bedrag van f. 100.000,- materieel aan te schaffen. De aankoop moet gespreid worden over een aantal jaren. Het gaat hier om de aankoop van 10 eerste-hulpmaterieel- wagens, 4 verzamelplaatsge- wonden-materieelwagens en en stelpost voor materieel verbindingsdienst. Hot aan te schaffen mate rieel acrt het kringbestuur een noodzakelijke eigen bijdrage van het Rode Kruis Zeeland, Dit tegen de achtergrond van de recent gemaakte afspraken met de twee B.B.-kringen, waardoor het Rode Kruis on der bepaalde omstandigheden gebruik kan maken van het B.B.-materieel. De exploitatie van de Zeeuwse Rode-Kruis colonne brengt behoorlijke lasten met zich mee, schrijft het kringbe stuur. Men denkt er onder mer over subsidie te vragen bij de provincie. Als voorbeeld hiervoor dient Limburg, waar het Rode Kruis juist voor zijn rampenbestrijdingstaak jaar lijks een provinciale s. bsidie krijgt. (Van een onzer verslaggevers) WASSENAAR Tijdens het weekeinde 8-9 en 15-16 juni organiseert de A.N.W.B. een serie wandelingen vanuit W estenschouwen. Voor de liefhebbers zijn drie wandelroutes uitgezet van 7,5 km, 15 km en 18 km. De routes lopen door het prachti ge bosgebied van de domania- le duinen en via een kap- meeuwenkol-onie langs de stranden. De A.N.W.B.-ver- trekpost is gedurende deze weekends gevestigd in restau rant Zeelust aan de duinen- rand te Westenschouwen. Van 9.00 - 14.30 uur kan men hier terecht voor routebeschrijvin gen. Om aan deze wandeltocht mee te doen, is men inschrijf geld verschuldigd. Kinderen tot 12 jaar gratis, mits onder geleide. heeft men zijn wensen gema tigd, waardoor men is uitgeko men op 'n bedrag van een ton. De afdeling West-Zeeuwsch- Vlaanderen, aldus mr. van der Weel, heeft intussen al de helft van dat streefbedrag bijeen gebracht. Een voorbeeld dat het Rode Kruis moe dgeeft. De kringcommissaris formu leerde. tevens de wens, dat de provincie Zeeland door middel van subsidies zal gaan bijdra gen in de jaarlijkse exploita tielasten van het Rode Kruis in de provincie. De bereikte sa menwerking met de BB noemt mr. van der Weel „geen be drieglijke nabootsing van een huwelijk, doch een streven naar een vorm van permanente sa menwerking. Na de officiële bekrachtiging van deze samenwei-king die plaatsvond in de G.S.-zaal in de Abdij bekeken de aanwezigen het hulpmaterieel van BB en Rode Kruis, dat innig aan elk aar gekoppeld door middel van trekhaak en dissel, op het Abdijplein stond opgesteld. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Volgende week woensdag begint om 15.45 uur in de kantine van het gemeentehuis in Oostburg een vergadering, waarvan de centrale vraag iuidt, of er in W est-Zeeuwsch-Vlaanderen behoefte bestaat aan een Jon geren Advies Centrum (JAC) (JAC). Ongeveer een jaar geleden is vanuit de streek jeugdcen- trale een begin gemaakt met het onderzoek naar de nood zaak hiervap. Vanuit de streek jéuigdcentraie vindt men dat nu een bredere groepering zich moet bezighouden met vragen en problemen die zich voordoen. Voor deze besprekingen zijn onder meer uitgenodigd de vertegenwoordigers van de ge meentelijke sociale dienst in Oostburg, en de stichting maatschappelijke dienstverle ning. Ook aanwezig is de heer Van Damme van de Sociale Joenit uit Terneuzen en de heer Mikhout van de rijkspoli tie in Oostburg. Gesproken zal worden over ervaringen die de aanwezigen hebben gehad, die tot de totstandkoming van een JAC-wettigen komt, welke ta ken zou een JAC zich hier in de streek moeten stellen en dergelijke. In de beleidscommissie van de streek J-eugdcentrale zijn bepaalde probleemvelden ge noemd, zoals medische hulp, drugs, weglopen c.q. proble men thuis, vragen abortus en problemen op school of werk Vanuit de streek Jeugdcentra- Ie ziet men de te vormen initi atiefgroep uitgebreid met een tweetal jongeren. (Van een onzer verslaggevers). BRESKENS De nieuwe direkteur van de N.V. Cam ping Zeebad in Breskens be treurt het artikel over de cam ping, dat gisteren in onze krant heeft gestaan. In dit artikel werd gewezen op de „administratieve jan boel", die de afgelopen vijf tien jaar geheerst zou hebben- „Het is jammer dat het zo in de krant is gekomen. Het is jammer dat vanuit de aandeel- houdershoek de gemeente - nota bene de grootste aan deelhouder met kritiek is losgekomen en dat, terwijl de gemeente vijftien jaar lang mede het beleid van zeebad Breskens heeft bepaald". De heer J. Daleman, sinds 1 no vember vorig jaar in vaste dienst van de n.v. heeft sinds zijn in dienst treding de admi nistratie grondig gereorgani seerd. Bij de inleiding op het jaarverslag 1973 staat dan ook te lezen dat hij op overzichte lijke wijze deze jaarrekening had opgesteld. HULST Die koning van Engeland, vrijdag om 20 uur, zondag om 19 uur en om 21 uur, maandag om 15 en 20 uur, Help de dokter verzuipt, naar het gelijknamige boek van Toon Kortooms, regie Nikolai van der Heyde. Met Jules Croiset als dokter Ed mund Angelino, Ma-rtine Bijl, Piet Bambergen (van de Mounties) Ward de Rav-et, Willeke van Ammelrooy en Leen Jongewaard, De vrolij ke geschiedenis van de dok ter, die verliefd wordt op de nieuwe onderwijzeres (Mar- tine Bijl) en aannemer Bram van Tienen (Piet Bamber- gen) die smoorverliefd wordt op de zigeunerin Katja (Wil leke van Ammelrooy). Een kleurig, echt Nederlands ver haal. Zondag om 15 uur Bo nanza met Lorne Green (Ben Cartwright) de inmiddels overleden Hoss (Dan Bloc ker) en Little Joe (Michael Landon) in de Pijlsnelle Ruiters. De spannende ge schiedenis van de pony-ex pres, die vele verliezen lijdt tijdens de reis door het ge bied waar de Indianen nog oppermachtig zijn. Het komt tot een climax. Bijna ondra gelijk van spanning. Maar eind goed, al goed. Toegang alle leeftijden. TERNEUZEN LUXORTHEATER. Vanaf vrijdag tot en met dinsdag', telkens om 20 uur, de Duitse teehnicilor .sexfilm Vrouwen die er de tijd voor nemen. Met Eva Garden, Angelika Baumgart en Alexander Al- lerson. Een film van Eber- hard Schroder, de derde „Hausfrauen reportfilm" over vrouwen wier mannen lang van huis zijn. De vrouwen, die een flatje bewonen heb ben tijd over, vervelen zich en worden daardoor, blijk baar (seksueel) gefrustreerd. Toegang 18 jaar. Zondag (le pinksterdag) om 14 uur en maandag om 16.30 uur Asfe- rix en Obelix in de technico lor Asterix en de helden, een vrolijke geschiedenis waar van jong en oud kan genie ten. Toegang alle leeftijden. Zondag om 16.30 uur en maandag om 14 uur de ge weldige Anthony Quinn en Franco Neri in Deaf Smith and Johny Ears. Een span nende western met twee vrienden die een veel sterke re vijand te slim af zijn. Toegang alle leeftijden. OOSTBURG LEDELTHEATER. Voor de vijfde week vanaf vrijdag tot en met dinsdag telkens om 20 uur, op de eerste en tweede pinksterdag ook om 16.30 uur Vrolijke ontucht in Tirol. Een sexfilm om bij te gieren. Toegang 18 jaar. Zon-, dag en maandag om 14 uur is het lachen geblazen met Norman Wisdom in Gooi het maar in m'n pet. De doldwa ze avonturen van een ver knipte verslaggever. MIDDELBURG CITY-THEATER. Van don derdag tot en met dinsdag Jesus Christ Superstar, een geweldige verfilming van verschillende episodes uit het leven van Christus in een mengsel van de oude en de moderne tijd. GOES GRANDTHEATER. Van donderdag tot en met dins dag, telkens om 19.30 uur Dokter Zjivago, een produk- tie van Carlo Ponti onder de regie van David Lean met Geraldine Chaplin, Julie Christie, Tom Courtenay, Alec Guinness, Omar Shariff, Rod Steiger e.a. Naar het bekende boek van de Nobel prijswinnaar Boris Paster nak. Toegang 14 jaar. Zondag en maandag om 14.30 uur Nanu, zoon van de jungle. Toegang alle leeftijden. Niet-Zeeuwen denken al tijd in eerste instantie aan het strand, wanneer zij het over Zeeland hebben. Na tuurlijk, wij hebben een prachtig strand met glin sterend wit zand en hoge duinen, maar achter die duinen ligt óók nogi 'n stuk Zeeland en dit is minstens zo mooi als het alom ge roemde Zeeuwse strand. Achter de duinen ligt het in cultuur gebracht land, dat toebehoort aan de Zeeuwse boer. Hier eens geploegd, geëgd en ingezaaid met tarwe, daar weer in zijn oorspronkelijke staat gelaten en geëxploi teerd als weidegrond. De Zeeuwse boer is de maker van de grote, wijdse polders, de architect van het oude Zeeuwse landschap. Het is een fraai landschap, nu eens met kronkelende dijken, be plant met hoogopgaande po pulieren. dan weer en in ge- lj:ke stukken verkaveld land met kaarsrechte wegen. West-Zeeuwsoh-Vlaande ren is zo'n gebied. Nu eens eis er een weids uitzicht ver over de landerijen heen, dan weer zijn er overal in het land oude binnendijken met hoge populieren, die het uit zicht wel beperken, maar het zeker niet minder fraai doen zijn. Vooral in het voorjaar, wanneer er zovele struiken en bomen bloeien en het in gezaaide koren zo groen is, is een poldertocht door West- Zeeuwsch-Vlaanderen een belevenis. Daarom geven wij u hier een routebeschrijving door dit prachtige land. ting Waterlandkerkje, maar- deze weg slechts ongeveer 100 meter volgen en dan rechtsaf over het asfaltweg- getje over de dijk- Dit is wel een bijzonder fraai stuk West-Zeeuwsch-Vlaande ren. Overal ziet men kronke lende dijken met prachtige populieren waarvan er een deel jammer genoeg dood is en aan de voet van de dijken glooiende a-kkers met diep groene tot vlammend gele gewassen. Het vlammend geel is het koolzaad dat nu in bloei staat, een gewas dat in het voorjaar een rijke kleur aan het landschap sche Waterland-Oudeman. Bij de tweede T-kruising weer linksaf en bij de T- kruising links aanhouden dan de weg steeds volgen, de ou de klinkerweg oversteken, doorrijden tot aan de eerste kruising, hier links afs'aan en de dijk volgen tot aan de volgende grote T-kruising. Linksafslaan en na 100 meter rechtsaf de provinciale weg naar Philippine op. Rechts ligt dan het gehucht Pyramide. Men volgt de pro vinciale weg tot aan d-e af slag naar de Braakman. Deze staat niet aangegeven, maar het is de tweede weg links De weekenddienst in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt dit weekend waargenomen door Paul de Schipper (01155 2784) en Gé van Berkel (011504866) en in Midden- Zeeland door Jan Bouwmans (011008138). Fotograaf is Cor de Boer, 011552237. En voor de rest, prettige pink. steren! en geeft. Op de driesprong links af richting IJzendijke, men passeert dan de met riet be groeide Stroopuitikreek. Bij de volgende driesprong weer rechtsaf - let op de wat merk waardige bouvirtrant hier - en de asfaltweg volgen. Deze weg volgen totdat er aan de linkerkant een kleine groep huisjes staat. Hier linksaf, anders oelandt u in het Belgi- na de afslag naar Biervliet (Spanjaardweg). Men rijdt dan langs het prachtige wan delbos van de Braakman. Een wandeling door dit ge bied is beslist aan te beve len. Doorrijdend en de pro vinciale weg overstekend, rijdt men direct langs het water, waarop bij mooi weer tal van zeilbootjes spelevaren, ren. Aan het einde van de Braakmanweg rechtsaf de Savooyaardsweg in. LinKs achter de dijk kijkt men uit over de Westerschelde en h<>t industriegebied van het che mische Dedrijf Dow Chemi cal, rechts ziet men de Braakmankreek. Aan het einde van de weg rechtsaf en daarna weer rechtsaf, terug naar de Braakmankreek. Eerst langs de voet van de zeedijk en daarna over een binnendijk langs de Kleine Kreek naar Hoek rijden. In het dorp rechts afslaan en over de provincialeweg naar Biervliet. Hier het dorp in en naar Driewegen rijden. In Driewegen aangekomen rechts afslaan richting Hoofd plaat en dan linksaf onder- langs de zeedijk van de Wes terschelde terug naar het be- ginount. Breskens. In deze routebeschrijving is met opzet nauwelijks ge rept over de prachtige uit zichten en het landschap. Wij adviseren u rijdt erheen en kijk zelf, een beschrijving van wat u ziet is overbodig, het is bovendien een te rijke schakering van vergezichten er afwisseling van panorama om het allemaal in deze klei ne ruimte te vermelden. Een ding is zeker, u zult er geen spijt van hebben! A eindredactie: rein van der helm •V S W JVNNV Een poldertocht vol afwis seling is in dit gebied heel goed te maken. Men kan rus tig hier en daar van de aan geven route afwijken, want waar men ook kijkt, overal i3 er het typerende land schap. De route begint in Breskens en gaat daarna via de provinciale weg naar Groede. Hier het dorpje in rijden, langs de oude kerk en dan via de binnenweg naar Oostburg. Men passeert twee fraaie kreken, die gele gen zijn in een oud golvend landschap. In Oostburg de weg naar Waterlandkerkje volgen lanigs de kreek „Het Grote Gat", een prachtig na tuurgebied, dat niet betreden mag worden. Direct na het Grote Gat rechtsaf slaan en links aanhouden tot aan de Boomdijik. Hier rechtsaf tot de provinciale weg en dan weer rechtsaf richting St. Margriete. Bij de volgende grote krui sing weer links afslaan rich- (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK De organi satie van het recreatiegebied, camping De Vogel, heeft voor de dagen rond Pinksteren een ontspanningsprogramma sa mengesteld. Gisteren werd een kaarta vond gehouden. Vanavond is er een bingo avond in de kantine van De Vogel. Aanvang halfacht. Ook hier kunnen prijzen in de wacht worden gesleept. Op maandag' tweede pink sterdag is een auto-oriëntatie- rit gepland. Het wordt een ge zellige rit door Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Onderweg moeten opdrachten worden uitgevoerd. Aan deze oriëntatierit zijn eveneens prijzen verbonden. Men kan zich die dag vanaf 's middags half één inschrij ven in de kantine. Het in schrijfgeld bedraagt vijf gul den per auto. De start van de eerste auto is om één uur. De prijsuitreiking vindt plaats om half acht 's avonds. Aan de niet al te moeilijke rit kan worden deelgenomen- door kampeerders en autolief hebbers. Aangehouden Tegen vier Terneuzense jongens, in de leeftijd van 13 tot 16 jaar heeft de gemeentpolitie pro-e ces verbaal opgemaakt wegens het stelen van benzine uit bromfietsen en materiaal in en nabij het bejaardencentrum „de Veste" te Terneuzen. Twee van hen hadden ook in Zelzate (B) twee bromfietsen gestolen, die zij geheel hebben gedemonteerd.

de Stem | 1974 | | pagina 3