ulst snel door agenda Terneuzense binnenstad geliefd woonoord Pastoor v Hermans 25 jaar priester Hulstenaren op bezoek in Michelstadt Vergadering Axeler Ambacht Vliegen boven Saeftinge mag niet Paalfeesten in romantische sfeer VRAGEN OVER LUCHT HAVEN DEERNE Doorlichten op stembureau Sluiskil hengelt opnieuw tegen „Noordzeevissers" J. E. M. Joossen wel in raad stad streek Als ean van <*e mo~ ^ftiburg KaoeUebrug 't Ontbreekt er nog maar aan dat uw auto mee de winkels in mag. Hulst Terneuten Vrijdag 31 mei 1974 (Van een onzer verslaggevers) BRUSSEL-DEURNE Het Selgische kaïnerlid, H. Boey (PPV) heeft de Belgische mi nister van verkeerswezen Cha- bert, geïnterpelleerd over de luchthaven van Deurne. Hij leeft er bij dc minister op aan- Stdrongen dat spoedig een be- wordt genomen over 'rat er in de toekomst met het vliegveld gaat gebeuren. De minister heeft op de interpel latie geantwoord dat Deurne economisch moet blijven ren- feren. Het vliegveld, dat of ter plaatse uitgebreid zal moeten worden otn te voldoen aan de wens van de winstmakende 'Ochtvaartmaatschappij Delta Transport, of verpla-atst ®Mt worden naar elders, zou «nvankelijik worden verlegd het Wase Bazel. Dit plan de vorige minister van ™eer, Raemakers, wekte de °™e 0p van Waaslandse «volldng en lokte van alle fflten scherpe protesten uit. Jpvioister trok voor hij zijn wag indiende het plan in. tail zoe'cen naar een even- plaats waair het nieuwe j~eSveld, ter vervanging van arne, kan worden geprojec- t?3 riin zes mogelijkheden I «4'"®eden is genoemd, de ,n"ei™g Van het NATO- ccon ^oerse^ Antwerpse I Jj7°'!llsc'le kringen hebben sissrl ng0n en ^oen noS Ms, op een ej(]i gevai Ai-k beslissing. Ook Delta srh haast, want de maat- heeft twee Boeing j, "Wtellen besteld. Voor tast est,ehen moet de start- ,„\w°rclen verlengd tot zes- ..7®hghonderd meter. Een den die de omwonen- V'Jlt Vzn 1,61 vliegveld, slecht lei>i ventienduizend inwo- dsivV?n Antwerpen-Zuid on- vli» ,en hinder van het starfk Uitbreiding van de aan zou de last nog ver- Donderdagmiddag uitgebroken in het. H""" Hill te Domburg. In "M Pm van lijd werd dui- ^iV'erkante meter duin en vlam een Pro°i van de lY.en" T)e ooi-zaak van de btand is onbekend. TERNEUZEM „De bin nenstadbewoner van Terneu- zen is zelf het meest deskun dig om te praten over zijn eigen woon- en leefklimaat", dat is de conclusie van de enquête die de wijkraad de afgelopen weken in de bin nenstad van Temeuzen heeft gehouden. Een ander belangrijk punt dat gisteravond tijdens een vergadering van de wijkraad van Temeuzen in „De Sluis" naar voren kwam was het feit dat achtennegentig procent van de Terneuzense binnen stadbewoners graag in die bin nenstad woont. De overige twee procent beantwoordde die vraag ontkennend. Zevenennegentig procent van de bewoners van het ceu trum van Temeuzen wil daar ook het liefst blijven wonen. De vraag die de meeste posi tieve reacties opleverde wa«. vindt u het nuttig dat er eet, wijkraad is die voor uw be langen opkomt. Negenenne gentig komma negen procent, van de ondervraagden staa goedwillend tegenover een wijkraad. Het enquête-form-ilici, waarvan er achthonderd wei den verspreid, bestond uit tth zestal vragen. De laatste ging over de wensen die de bewo- ncis hadden Den aanzien van de binnenstad. De wensen vie len uiteen in dne categorie' n klachten, wensen en geargu menteerde suggesties. De meeste klachten kwamen van de bewoners van de Duk- straat, over de prostitutie en daarmee gepaard gaande hin der tijdens de avonduren. De wensen en suggestn s handelden voornamelijk ove- "urbetering van verkeerssiti.u es en bestrating. De ciife-s van de enquête werden gepre senteerd door de heer R. Bij ten, die ook uitleg gaf. Wat betreft de verfraaiing van at binnenstad, had hij het vol genae voorstel, „ledereen kan etn bloembak voor zijn 'luis bangen dan komt alles bij cl- saar op ongeveer vijftien ut- een De wijkraad gaat da?» met zelf beginnen om ten voorbeeld te geven". Wat de prostitutie betrefl vertelde de heer Lijnen nog dat het verrel tegen dezv vorm van vermaak nu in Ter- neuzen langzaam opgang tie gmt te komen, ook vanuit de w ïjkraad en vefder nog via rie -aad van kerkeu. van de achlnonderd rondgp. stuurde formulieren werden er vjerhonderdzeventig terugue- rgd. De papieren werden dloor medewerkers van de wijk raad huis-aan-huis in de bin nenstad verspreid en ook weet opgehaald. (Van een onzer verslaggevers) BOSCHKAPELLE >rla, de parochie is prettig. Ik kan verschrikkelijk goed met de mensen hier opschieten. Ik ben echt in de familie opgeno men". Pastoor F. Hermans, witte pater, was vijftien jaar lang missionaris in het Oostaf- rikaanse Malawi (hij sprak daar met de bevolking Tjitum- buka). Terug in eigen land werd hij achtereenvolgens ka pelaan in IJzendijke, kapelaan in Kloosterzande om uiteinde lijk, dat was twee jaar gele den, te verhuizen naar de pas torie van Boschkapelle, Behal ve dit dorp, is ook de parochie van Hengstdijk aan zijn zor gen toevertrouwd. Op zaterdag 15 en zondag 16 juni viert hij zijn zilveren priesterjubi leum. Aan de gemakkelijk inge richte woonkamer in de pasto rie kan men zien dat pastoor Hermans zich kennelijk ge- settled heeft. Hoewel hij zich nog steeds betrokken voelt bij het wel en wee van zijn orde broeders in het Afrikaanse („de kranteberichten lees ik tussen de regels door"), be hoort zijn tropenwerfc defini tief tot het verleden. Als hem er naar gevraagd wordt, praat hij er over. De tijd dat hij in witte burnus of getooid met Arabische fez bezig was met de samenleving. „Het zieltjes- winnen heb ik nooit gekend". Of zijn terugkeer naar Neder land. „Toen ik tien jaar gele den voor het eerst terug kwam, miste ik wel het na tuurlijke". Als ham. gevraagd wordt een vergelijking te maken tussen de mensen daar en de mensen hier, dan volgt er een kort maar duidelijk antwoord: „De neger is in wezen net zo be schaafd als een blanke- Daar steelt men een kip, hier een auto". Is de overgang van Malawi naar een geordende maatscha- pij niet moeilijk? „Nee, de ordening van de samenleving in Malawi is in vele opzichten sterker dan hier". Hij noemt de twee aspecten, waarmee hij als priester te maken heeft. De normaal geordende samen leving en de katholieke sa menleving. De ontwikkeling binnen de kerk, het verande rende denken van de katholiek: „De mensen zijn vrijer gewor den en dat is een goede ont wikkeling. Als je de gods dienst neemt, zeker. Vroeger werd de levensweg door een boekje uitgestippeld. Nu moe ten we het zelf uitzoeken, dat is vaak moeilijker. De figuur van de pastoor: „Vroegej- zaten de pastoors veel bij de geitenfokkers en de verenigingen van duiven melkers. De pastoor ontmoette de mens als persoon. Nu be zoek ik vergaderingen van be langengroepen en ontmoet ik mensen daarin. Dat is voor mij ook belangrijk. De mensen zien de aanwezigheid van de pastoor als het tonen van inte resse. Zij zien hem niet als autoriteit". Gevraagd naar zijn mening over de problemen die zich in de streek waar hij werkt voor doen, zoals de industrialisatie: „De industrialisatie van de linker Scheldeoever is iets verschrikkelijks. We leven hier straks op een eiland en daar wordt te weinig aan ge daan. De moeilijkheid is, waar vind je de mensen die over voldoende kennis van zaken beschikken om er wat aan te doen?" Een ander onderwerp, het open bejaardenwerk moet vanuit de mensen zelf komen, ik ben er a priori tegen dat de pastoor alles organiseert- Als hij weg valt, dan zou de zaak in elkaar storten. Ik twijfel aan de levensvatbaarheid van het open bejaardenwerk in Boschkapelle en Hengstdijk Ik heb er wel eens over ge praat, maar men vindt net hier niet nodig. In Klooster zande echter, gaat het ver schrikkelijk goed, maar de mensen daar hadden ej- wer kelijk behoefte aan". Pastoor Hermans praat bij zonder voorzichtig en weegt elk woord. Aan het eind van het. gesprek geeft hij nog een wijze raad: „In het leven moet je relativeren", en hij doet dat graag en vaak. Kermis De traditionele kermis van Kapellebrug wordt zaterdag goepend met een ker- misbal in zaal Fabi. On zater dag, eerste pinksterdag en pinkstermaandag worden ke miischietingen gehouden bij C. de Kind. (Van een onzer verslaggevers) HULST Een wat vermoeid aandoende gemeenteraad heeft gisteravond weinig moeite gehad met het verlenen van goed keuring aan de voorstellen van b. en w. van Hulst. De ver kiezingen zaten kennelijk nog in de benen, bij een enkeling zelfs in de stembanden. In elk geval werd de ageda rap door- gehamerd. De heer P. Stevens kon zich niet zo gemakkelijk verenigen met het voorstel tot verhoging van de grondprijzen in het exploitatieplan kom Graauiw. „Is het niet mogelijk oim in de kleine kernen de prijzen iets naar beneden te halen?" zo vroeg hij, „De animo om de te bouwen gaat er misschien af. De kernen worden wat stief moederlijk behandeld.". Burge meester P. J. G. Molthoff stel de daarop: „Je moet een pro- dukt niet beneden de prijs verkopen. We maken geen winst, we verkopen tegen de kostprijs en de kernen worden niet stiefmoederlijk behan deld". Het B. en W. voorstel het beroep van de heer J. Bleijen- (Van een onzer verslaggevers) HULST Het voorgenomen plar van de organisators van de „opendeurdag Wase Pol ders", om op zondag 9 juni, onder meer vliegtochtjes te gaan maken met helikopters boven de Wase Polders en het verdronken Land van Saeftin ge, heeft bijna ruzie veroor zaakt met het coördinatie.or- gaan Zeeland in Middelburg. De vrees bestond dat de „luchtdoop" een ernstige be dreiging zou betekenen van de rust in het land van Saeftinge. Op het ogenblik is het nog volop broedtijd. Laagv] legende helikopters zouden op gevaar lijke wijze inbreuk doen op de voor vogels noodzakelijke rust. Bij het vernemen van de vliegplannen heeft de Hulster- se bioloog de heer G. M. P. Sponselee, voorzitter van de natuurvereniging „de Stelt- kluut", en tevens bestuurslid van het coördinatie-orgaan, de secretaris van het coördinatie- orgaan, jbr. mr. dr. G. Sand- berg onmiddellijk op de hoog te gesteld van de zaak. De heer Sandberg heeft vervol gens contact opgenomen met het secretariaat van de „open deurdag Wase Polders". Van het secretariaat werd verno men, dat het niet de bedoeling is om pal boven het Land van Saeftinge te vliegen. Men wil daarentegen, zo werd gesteld, boven de linker Schelde-oever en de Belgische kant. van die Prosperpolder vliegen. Uit drukkelijk xs bepaald, dat Saeftinge met rust gelaten wondt. De heer Sponselee: „Het zat er volgens miij toch niet in dat boven Saeftinge, Nederlands grondgebied, ge vlogen zou worden. Als men aan de Belgische kant blijft, zit tussen het gebied waar ge vlogen gaat worden en het Land van Saeftinge nog altijd de Hedwigpolder. Misschien dat men van een afstand een kijkje wil nemen in het ge bied van Saeftinge". Blijft na tuurlijk de vraag of men op afstand vanuit een helikopter iets kan zien van het natuur gebeuren in Saeftinge. Indien men dlicht genoeg in de buurt komt om iets te kunnen waar nemen, dian impliceert dlat auto matisch toch een verstoring van de hroedkolonie. Het coör dinatie-orgaan Zeeland zou, al dus de heer Sandberg, scherp hebben geprotesteerd bij het secretariaat van de Wase Pol ders, als men inderdaad, zoals het aanvankelijk leek, zou gaan vliegen boven Saeftinge. Intussen wordt de zaak toch nauwlettend in de gaten ge houden. bergh tegen de aanschrijving van het pand Gentsestraat 1, niet ontvankelijk te verklaren en de aanschrijving te wijzi gen, zo dat de eigenaar van het pand, waarvan het dak in abominabele staat verkeert, de keuze te laten tussen het tref fen van de voorgeschreven voorzieningen of het staken van de bewoning, viel bij de raad niet slecht. De voorzitter gaf een toelichting: „Het dak is wel helemaal naar de vaan tjes. Het staken van de bewo ning hoeft niet te betekenen, dat het pand onbewoonbaar verklaard wordt. Er wordt on derscheid gemaakt tussen wo nen in een pand en het uitoe fenen van een bedrijf". B. en W. vinden, dat het aantal le den van algemeen en dagelijks bestuur bestaande uit verte genwoordigers van diverse in stellingen, van de door provin ciale staten gewenste centrale meldingapost ln Zeeuwsch- Vlaanderen, oneven moeten zijn. De raad vond dat giste ren ook. Het voorstel een vast bedrag per jaar toe te kennen, groot vijfenzeventig gulden per raadsfractie en daar bo venop een bedrag van honderd vijfentwintig gulden per jaar per lid van een fractie, be hoefde geen discussie. Een af wijzend voorstel subsidie te verlenen gevraagd door het Zeeuws instituut voor de gees telijke volksgezondheid ten behoeve van de afdeling me disch opvoedkundig bureau, het zou de gemeente twee mil le kosten, werd conform geac cepteerd. De stichting vereni gingsgebouw Sint Jansteen krijgt tweeduizend gulden aanloopsubsidie. De gemeente gaat zich garant stellen voor de terugbetaling van rente en aflossing van tien mille, die de stichting Malpertuus in Clinge leent om het gebouw te kun nen opknappen. Tijdens de rondvraag was het de heer Stevens die het onderwerp Gentsevaart weer eens ter ta fel voerde. „Is er geen moge lijkheid het dempen van de vaart in fasen uit te voeren. De zaak loopt al drieentwintig jaar". Het dempen van het open riool zal meer dan een miljoen gulden kosten. Burge meester Moltfhoff meldde dat het werk een hoge mate van urgentie heeft, mede in ver band met de volksgezond heid. (Van onze correspondent) SLUISKIL Op tweede pinksterdag organiseert de zeehengelsportclub Sluiskil voor de vierde maal een zee- hengelwedstrijd tegen de „Noordizeevissers" uit het Bel gische Knofcke-Heist. Plaats van handeling is de oever van de Westerschelde nabij de wa tertoren in Temeuzen. De wedstrijd begint om 12 uur en zal omstreeks 15 uur eindigen. De prijsuitreiking is om 17 uur in het clublokaal in café Dallinga in Sluiskil. De 20 best geklasseerden van elke vereniging dingen mee naar de beker die beschikbaar is ge steld door de VVV. De uitslag van de wedstrijd telt niet mee voor het clubkampioenschap van beide verenigingen. De stand van het clubkam- pioensehap van de Z.C.S. na drie wedstrijden luidt: Heren: 1. A. Magnus 371 punten, 2. R. Boogaert 361, 3. G. Magnus 340, 4. J. van de Velde 337, en 5. J. Faas 331 punten. Dames: 1. mevrouw Bijsterveld 295 punten, 2. mevrouw Van de Velde 256, 3. mevrouw Van de Berghe 244, 5. mevrouw Geel hoed 231 punten. Jeugd: X. M. Inghels 164, 2. J. Meeuwsen 163, 3. H. Verbiest 157 en 4. S. Faas 90 punten. (ADVERTENTIE) "Zo", zegt u "zullen we dan maar?" En u stapt metz'n tweeën in de auto om gezellig te gaan winkelen. Bij aankomst hebt u de parkeerplaatsen voor het uitzoeken. "Ja, ja, goeie ouwe tijd" denkt u bij zo'n verhaal. Maar laat het parkeren nu wérkelijk zo van een leien dakje gaan bij Zuidplein. Pal onder de 140 winkels weet uw auto niet wat 'm overkomt. En wat uzelf betreft... even 't trapje op en... u winkelt als het ware op het dak van uw auto. een complete winkelstad onderdak (Van een onzer verslaggevers) HULST. Voor het uitwisselingsbezoek HulstMichelstadt, dit jaar tijdens de pinksterdagen, is een uitgebreid programma samengesteld. De grote Hulster delegatie bestaande uit leden van het gemeentebestuur met burgemeester P. J. G. Molthoff voorop, en verder leden van de vrijwillige brandweer alsmede de drum band van de koninklijke stedelijke harmonie, krijgt in Michel stadt een indrukwekkende lijst van evenmenten vorogeschoteld, Het feest zal drie dagen duren. Het programma in Michei- staclt begint zaterdag tegen het eind van de middag met een openingstoespraak ten stadhui- ce. Hierna vindt de officiële opening plaats van de bijen- markt. Het eerste hoogtepunt wordt gevormd door de ope ning van de voorjaarstentoon stelling, met de stand van de gemeente Hulst, door burge meester Molthoff. Het zondag programma begint vroeg, al om zeven uur, met een muzi kale rondgang, waaraan door de drumband van Hulst en het pijperkorps van de vrijwillige brandweer van Michelstadt wordt deelgenomen, 's Mid dags is er een autocross en gelegenheid om de kermis te bezoeken. Het programma van zondag wordt besloten met een vuurwerk. Tweede pink sterdag begint met een voet baltoernooi, gevolgd door wa- terpolowedstrijden. Het laatste programmapunt (tevens het meest gevaarlijke) is het be kende „Früschoppen", een folkloristische traditie, een beetje te vergelijken met de borrel na de zondagse kerk dienst. Dinsdagochtend om tien uur scheept iedereen zich weer l>n voor de thuisreis. Michelstadt krijgt ruim schoots de gelegenheid kennis te maken met Hulster zaken In de stand op de voorjaars tentoonstelling worden fol ders verstrekt. Snoeplustigen mogen bijten in Hollandse nieuwe, kaas, oude klare en Zeeuwse babbelaars. Er zijn tegels van Hulst, klompen en molens te zien. Een blijvend aandenken is het door beeld houwer Guido Metsers ver vaardigde beeld van Reinaert de Vos. Schieting De uitslag van de in Hulst gehouden bejaar- denschieting luidt als volgt: hoge vogel: B. de Booij, Boschkapelle; eerste zijvogel: Van Tiggelen, Nieuw-Namen; tweede zijvogel: J. de Blok. St.-Janst-een. De meeste kleine vogels waren voor E. de Nijs uit Koewacht (4 stuks). (Van onze correspondente) AXEL Verkiezingen kun nen soms tot merkwaardige ervaringen leiden. Als er geen baby's zijn die voor d-e stem bus worden opgeroepen, is het wel wat anders. Dat ondervon den woensdag j-1. ook enkele trouwe vaderlandslievende dienaren van het gemeentelij ke verkiezingsapparaat, die in de openbare kleuterschool Roodkapje in Axel de wacht hielden, oproepen controleer den en stembiljetten uitdeel den. Iedere bezoeker kreeg dan odk, na overlegging van de oproepkaart,hoffelijk z'n stembiljet in de handen ge duwd, mocht zich even afzon deren in ret beafamde hokje, om daarna met een geheimzin nig gezicht het biljet in de bus te deponeren. Handeling, waar men na een paar mr aï aardig aan gewend raakte. Groot was dan ook de consternatie, toen er iemand met een opgewekt gezicht z'n oproepkaart overhandigde, ter wijl die oproepkaart al een paar naanden oud was en be stemd was geweest voor de provinciale staten-verkiezin- gen. Acht (een beetje te laat reagerende) stemlustigen moesten om die reden onver- richterzake zake het stemlo kaal weer verlaten. Helemaal te dol werd het echter, toen er twee aspirant-stemmers kwa men, net de hand al op de portemonnaie. Ze vonden het eigenlijk toch wel gek, maar op de (kaart stond, dat de kos ten ƒ3,50 waren. Grote hilari teit. toen bij een nader onder zoek bleek, dat de kaarten op- roepingskaarten waren om zich te laten doorlichten. (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW De traditionele Paalfeesten, die op zaterdag acht en op zondag negen juni op het haventje van De Paal georganiseerd worden, krijgen deze keer een romantisch tintje. De Paalfeesten worden dit jaar voor de vijfde achte reenvolgende keer georgani seerd 'oor de watersportvere niging „Saeftinge". Centraal punt op deze feest.»i een grote tent zijn, die op het 'ïavenplateau zal worden opgezet- In deze fuiften-t, die zal worden voorzien vam een flinke dansvloer zal 'n 4 me ter hoog draaiorgel twee .ia- gen lang vrolijke deuntjes over het rustieke jaohthaven- tje van Paal laten klinken. Verder wordt op het plateau een soort kermis ingericht mot schiet- en ballengooitenten. Dit wordt eveneens verzorgd door de leden van de water sportvereniging. Het feest begint op zaterdag middag om drie uur. Dan wordt de tent geopend en be gint de kermis te draaien. On geveer een anderhalf uur later begint de vlootschouw. Motor en zeiljachten, die hun lig plaats hebben in „de Paal" zullen, met de eventuele lief hebbers, een rondvaart maken over een gedeelte van de Wes- terscrelde en door het Land van Saeftinge. Deze vloot schouw trok bij de voorgaande feesten steeds een grote be langstelling. In de loop van de middag zal er nog een geïm proviseerde visveiling worden gehouden. De vis die door de leden van de vereniging ge vangen wordt, zal dan in het openbaar verkocht worden, 's Avonds wordt er een groot bal gehouden in de feesttent. Het programma voor de zondag ziet er hetzelfde uit als dat van zaterdag. Met een draaiorgel als een van de hoofdattracties wil de watersportvereniging „Saeftin ge" dit feest bewust in een wat melancholieke sfeer trek ken. Dit vooral met 't oog op het mogelijke verdwijnen van dit haventje. Een doel van het feest is dan ook mede om de aandacht te vestigen op pro blemen die, deze getijdehaven boven het hoofd hangen. Een daarvan is de aanleg van het Baalhoekkanaal en een tweede is d-e komende dijkverzwaring, in het kader van de Delta werken. (Van onze correspondente) AXEL Gistermiddag werd in het Cultureel Cen trum „De Halle" te Axel een algemene vergadering van het Waterschap Axeler Ambacht gehouden. Na de opening door de dijk graaf, de heer P. van Hoeve, passeerden agendapunten als notulen en ingekomenen stuk ken en mededelingen snel de voorzittershamer. Meegedeeld, werd onder andere dat het aan brengen van een deklaag op de Groeneweg en het aanbren gen van een slijtlaag op de Canisvlietweg (werkzaamhe den die voor het begrotings jaar 1974 op de begroting stonden) zijn uitgesteld naar een volgend jaar, omdat als gevolg van de oliecrisis en de verhoging van lonen en prij zen de kosten van de asfalt- conrirueties aanmerkelijk zijn gestegen. De vergadering stond voor een groot deel trou wens toch in he<t teken van de wegverbet.Vjng, beheer en on derhoud. Heit voorstel om het beheer en het onderhoud van de land- bouwweg Korte Dreefje om niet over te nemen van de gemeente Axel, werd door de vergadering aangenomen. Ook het voorstel tot wijziging van het besluit voor de overdracht van bevoegdheden werd aan genomen. Besloten werd be paalde bevoegdheden over te dragen aan het dagelijks_ be stuur, voor zover daarbij fi nanciële belangen betrokken zijn tot een maximum van ƒ10.000. Bij een voorstel inza ke verbetering van wegen was ook een schema ingesloten van wegen, die vanaf 1967 verbeterd zijn en de nog te verbeteren wegen tot en met 1982. Voor' het volgend jaar werd besloten tot verbetering van de Beoostenblljstraat (ter lengte van ongeveer 3,5 kilo meter), een gedeelte van de Reuzenhoeksedijk (ter lengte van ruim 1,5 kilometer), het afgraven van de dijk ter ver ruiming ten behoeve van het verkeer met landbouwmachi nes over de Autrichewg en in 1974 een verbreding van de W"g onderlangs de in aanleg zijnde Deltadijk tot 5,50 me ter. waarbij de mogelijkheid Vestaat, dat deze verbreding wordt meegefinancieerd in het Deltawerk. „De plannen moe ten bestuurlijk en technisch helemaal rond zijn, voor we een aanvraag voor subsidie kunnen indienen", aldus de voorzitter, die zei goede hoop te hebben dat de totale subsi die 80 procent zou bedragen. Voorts werden ook de vooi- stellen tot vaststelling van de r ichtspositieregelingen van het waterschapspersoneel en de salarismaatregelen door de vergadering aangenomen, waarbij alleen nog een opmer king werd gemaakt over de financiële discriminatie inzake de leeftijdsgrens. Na de rond vraag en de sluiting volgde er meteen een vergadering van de Dijkraad van de waterke ring van de calamiiteuze pol ders Serlippens c.a. Binnen een kwartier was het voorstel tot vaststelling dijkgesohot en pachtwaarden en het voorstel voor het opmaken van om schrijvingen voor onderhoud en buitengewone werken 1975, het voorstel tot aanwijzing van de heer M. de Bruljne uit Zuidzande als schatter vam de pachtwaarden en het voorstel tot vaststelling vam de begro ting voor 1975 door de verga dering goedgekeurd. Na de tv ee vergaderingen liet het gezelschap zich per bus door een gedeelte van het water schap rijden om daarna geza menlijk een koffietafel in „De Kalle" te gebruiken. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Door een communicatiefout is in De Stem van gisteren een on juiste uitslag van de gemeen teraadsverkiezingen in Honte- nisse gepubliceerd. Van de lijst Gemeentebelangen werd als derde kandidaat gekozen, de heer J.E.M. Joossen en niet zoals vermeld werd, de heer C.M. Roctus. De heer Joossen, die als vierde op de lijst van de heer P.J. Mangnus geno teerd stond, passeerde op ver rassende wijze de als derde geolaatste kandidaat C.M. Roc tus. Aanrijding Op het kruis punt St.-Anr.apolder stopte P.M. uit Bagneux (Fr) voor het oranjelicht. Dit werd te laat opgemerkt door de be stuurder van een personenau to, F.H. uit Nauheim (D) ten gevolge waarvan eerstgenoem de atito werd aangereden. Beide auto's liepen schade op.

de Stem | 1974 | | pagina 7