vort •ote zege Nürnberg Rosmalense lolbroekmeldt Jaap Lensen weer goed op dreef VOOR HONTENISSE IS DEGRADATIE EEN FEIT ZAAMSLAG GELIJK TEGEN SELECTIE Kantine Hoek is geopend Zes finalisten in toernooi van A-junio Promotie Tenieuzense Boys: verlies Lotto Krappe 2-1 zege Heeze Veel pech thuisclub inninga tar Roda -TOTO 47- BREDA Talentvol Vriendelijk Laatste duel sport pERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 27 MEI 1974 9 Ier Teunissen van Amer, I juist naast. Ide hervatting probeerde fee de aanval over te np I De tegenstander bleek |r duidelijk superieur en vrijwel alle persoonlijke E, toonde een enorme inzet leef zonder ophouden he I van Beukhof bestoken L>t kunst- en vliegwerk en I zij de nodige overtrcdin ■kon Vitesse zich staande len. Arbiter Vervoort eaf loerder Bosveld wesen, F te felle charge de gele fe. Hofs kreeg een boekin» |ns een aanmerking 0p de EENDAM (ANP) Diet hinga, centrumspits van ndam heeft gisteren een I jarig contract getekend de Limburgse eredivisie- I Roda JC transfersom bedraagt |0 gulden. pminga maakte het afgelo- seizoen IS doelpunten de Friese eerste divisie-1 waarvan elf met het fd. Daarmee werd de 1.931 lange aanvaller noorde- (topscorer. |oNN (DPA) De uitsla-1 van de zaterdag voor del motie naar de Bundesligal peelde wedstrijden zijn: troep 1: FC Nürnberg -I Icker '04 Berlijn 91, Wat-I ischeid '09 - Eintiacht| lunschweig 00. (tand: FC Nürnberg 5-1 Ittenscheid '09 5-6, Eintracht punsweig 5-5, Wacker '04 (lijn 5-5, FC Saarbruecken j Groep 2: FC Sankt Pauli t Weiss Oberhausen 3—0, L pnis Bonussia Berlijn - FC| Esberg 2.2. (tand: Tennis Borussia Ber-1 i 5-7, FC Augsberg 5-6, Bo-I isia Neunkirchen 4-4, Fol pkt Pauli 5-4, Rot Weiss ferhausen 5-3. MOTORSPORT De Flnl likki Mikkola heeft zondag Esanatoglia de Grote rri]S| n Italië motorcross in de ouu I -klasse gewonnen. En i™tl in het klassement voor het l jreldkampioenschap met e® I orsprong van 46 punten op Belg Roger de Coster. imb-Elinkwijk ederl-Argentinië riek Nijm-RBC DVS-Germanicus Bor-Augsburg rash-Lugano ïUsanne-Xamax irvette-Zürich interthur-Sion oung B-Basel W acker-Vorw acker Insb-W SK ustria-Sturm Gr Aantal deelnemers Reservegetal: 37. Olympiamimmers: 6372. aratuur ort GEEN PROMOTIE VOOR AXEL ONDANKS FRAAIE 3-1 ZEGE (Van onze sportredactie) AXEL Axel blijft derdeklasser. De fraaie en verdien de 3—1-overwinning op TAC thuis in het laatste duel van de promotiecompetitie heeft Axel niet kunnen helpen. „Voor mij geen grote verrassing", zei Axeltrainer Rudi Steel, al lang berustend in de wetenschap dat het niet meer kon lukken. „Het was te voorzien dat OJC en Bladella rus tig gelijk zouden spelen. Ze hadden aan één puntje genoeg en dat hebben ze „eerlijk" versierd. Dat gebeurt op hoger voetbalniveau en dat schijnt er ook in de lagere regionen bij te horen". Toch heeft Axel met een bijzonder prijzens waardige inzet zijn laatste theoretische kans verdedigd. Vooral toen bij de stand 2 1 omgeroepen werd dat OJC met 2—1 voorstond een of andere losbollige „grappenma ker" had vanuit Rosmalen de ze voor Axel hoopvolle staoid doorgegeven vlak na rust aan ie bestuurskamer van de oranje-witte club leefde het Axelse legioen op. De honder den langs de lijn zorgden in eens voor de nodige sfeer en Steel draaide nerveus rond op het trainersbankje. De tweede helft draaide hierdoor uit op een aantrekkelijk voetbalge- recht, maar de afknapper voor Axel kwam meteen na afloop, toen de juiste uitslag (11) doorgeseind werd. Zo groot was de teleurstelling nu echter ook weer niet, want op een overmaat aan sportiviteit van OJC en Bladella in het laatste duel had men aan Axel-zijde toch al niet gerekend. Axel was binnen. Verliezen kon het niet meer. De beslis singswedstrijd tegen Bladella was een feit. Tenminste als de 21 uitslag van OJC - Bladel la juist geweest was. Maar de lolbroek of beroepsleuigenaar die voor dit telefoontje had gezorgd, vergalde de feest vreugde in Axel snel. Het sprookje was uit. Axel mag het het voiLgende seizoen op nieuw proberen. TON KOOMEN Spelmoment uit de ontmoeting AxelTAC. Hier Van der Meijden. een aanval van TAC. Matthieu wordt hier belaagd oor Colijn, De Koeijer en De opstelling van Axel was er al naar. Met „juniore" Rob Wieland onder de lat, Jan de Kegt als laatste man en Jaap Lensen in de spits begon Axel vrij ongeïnteresseerd te spe len. De eerste kansen waren dan ook voor de in het blauw gestoken Tilburgers, die met Matthieu en Broers en Van Hanenberg over enkele talent volle spelers beschikten. Van Hanenberg knalde in de vijfde minuut rakelings ovei en Axel kwam goed weg toen tien minuten later Wieland le lijk blunderde. De jonge goa lie herstelde zich echter voor treffelijk en keepte verder als debutant een uitmuntende wedstrijd. Toch zou Axel de leiding nemen. In de twintig ste minuut kon de oranjewitte unhang juichen toen Jaap Lensen, de topschutter uit de brigade van Steel met een magnifieke kopbal uit een voorzet van Ronald Marcus keeper Leendens kansloos pas seerde. Vlak hierna keurde arbiter Mondeel een TAC-treffer van Matthieu af, die de bal uit de tanden van Wieland trapte. De tweede helft was van aanzienlijk mieer allure dan de matte eerste periode. Er was meer te beleven in alle op lichten. Zo was er eerst het Partijtje onoverzichtelijk wij- worstelen van Axel-verdediger Wim de Koeijer, die met han- tan en voeten in de clinch |jng met zijn naaste belager "ffl Laaken, hetgeen beide spelers op een voortijdige naar de kleedkamers ™am te staan. De strijd tus sen beide tientallen bleef aau- ïekkelijk. Helemaal toen Broers met een fraaie kopstoot Wor de Tilburgse gelijkmaker tad gezorgd. .s&l ileg f 487.509,— Pr®**13 rag f 206.216,— le, f.', 1 riis en premie elk f p1-0 d Èr hebben zich zinda^eld| sventien deelnemers S oor de eerste prijs. De winnende getallen in A luitse Lotto zijn: 10 1J- 5 48. (Van onze sportmedewerker) HEEZE Hontenisse zal het de nieuwe competitie in de vierde klasse van de KNVB moeten gaan proberen. Probe ren om dan de titel in de wacht te slepen om zo opnieuw door te stoten naar de derde klasse. Een klasse waaruit het gistermiddag omstreeks kwart over vier degradeerde na een 21-nederlaag tegen het thuisspelende Heeze. Hontenisse dat vele jaren een derdeklasserschap stevig in handen had, heeft een stap terug moeten doen. En net zoals in de eerste beslissingswedstrijd tegen Breskens op het veld van de voetbalvereniging Axel, was het ook nu een strafschop, die het lot van Hontenisse beze gelde. Om precies te zijn wa ren er nog dertig seconden te spelen toen het thuisspelende Heeze een strafschop mocht nemen en het was Cor Brou wers die de penalty feilloos benutte. Een pleister op de wonde van scheidsrechter San- derman, die drie minuten eer der waarbij de hele Heeze aanhang opstandig werd een doelpunt van Jan Schil ders wegens steunen op de schouders van een tegenstan der afkeurde. In de eerste helft ging de strijd gelijk' op met een wat meer aanvallende thuisclub, die echter steeds aan de rand van het strafschopgebied tot staan gebracht werd. Hontenissedoelman Assel man in vele wedstrijden Sheilas een vrije trap taee? te nemenwas de TAC- Wtdediging zo vriendelijk tands te veroorzaken binnen ™l strafschopgebied, wat de dselaars een penalty oplever- - hap Lensen maakte geen 'tat. Op dat moment kwam de speaker met het verheugende «licht dat OJC met 2—1 «nastond tegen Bladella. De ha ln de pan betekende dit tbr a'arm- Het Axelse pu- dek in alle staten van opwln- i t en de Axel-spelers fel tans voor lnm ,aa's'e Steel haalde Van der Melj- ijlt het team en Van den targhe kwam erin. Mogelijk ta bet nog beter geweest als °J) George Geirnaert op de 'servebank had gezet, want „^daert, normaal een zeer Jtade kracht, had alles behal i'jn dag gisteren. Maar pd. bet bleef lekker lopen de Axelse top-tien. Toen ytaen zo'n minuut of tien J® dlle onzekerheid een einde jtaakte door met een lage on inbare schuiver in de lin- J™8nedenhaek te scoren, jWttie zelfs de reeds omgekle- "e Koeijer het veld op om j? P'oeggenoot te feliciteren. ".kampioenschap had bij De i°™)er niet voor meer vreug- Kunnen zorgen, zo leek het "mans. een fel bekritiseerde speler haalde nu indien dat nodig was, alles uit zijn doel- De bezoekers schepten zich via Pierre Pieters en Piet Watei- schoot ook enkele scoringskan sen, maar het beslissende schot kwam er niet. Het thuis spelende Heeze was in de eei- ste helft wel op jacht naar een doelpunt, maar achteraan hield men de zaak goed dicht. Bij een gelijk spel immers zou Heeze derdeklasser blijven. BASKETBAL Frankrijk heeft in Corbeil de Europese landnknmpioenschappen bas ketbal gewonnen door een overwinning op Turkije. De uitslag was 664 (3534). e VOETBAL De Belgische voetbalclub Waregem won de Belgische beker door een 41 (21) overwinning op Tonge ren. en dat speelde de thuisclub duidelijk door het hoofd. Hon tenisse daarentegen moest winnen wilde het nog een kans op het derdeklasserschap behouden, ma-ar ook de Zeeuwsch-Vlamingen verwaar loosden bun verdediging zeker niet. Met aanvoerder Benny Pau wels aan het hoofd voor hem was het zijn laatste wed strijd, want hij gaat het ko mend seizoen de zaterdagder deklasser AZVV uit Axel trainen kon men de laatste aanvallen van Heeze voor rust afslaan. Ondanks dat zou hij aan zijn laatste wedstrijd bij Hontenisse geen prettige erva ringen overhouden. Zijn grootste wens dat zijn vertrouwde club in de derde klasse zou blijven heeft hij niet in vervulling zien gaan. Na de rust was de thuisclub de eerste minuten duidelijk sterker, ma-ar de Hontenisse- verdediging wist stand te hou den. Hontenisse kwam zelfs nog sterk terug, en dat moest ook wel want alleen een over winning kon nog redding brengen. Toen iedereen al aan een 0O-gelijk spel dacht, stuurde Frank Dey zijn club genoot Pi-et Waterschoot in de diepte en zijn afstandsschot van ruim twintig m-eter was raak: 0—1. Een koude douche dus voor Heeze, dat gedurende de laatste minuten het bezoe kende Hontenisse helemaal hl de verdediging drong- Zeven minuten voor tijd werd min of meer het lot over Hontenisse bezegeld toen bij een voorzet van Doezee d-e vrijstaande Jan Schilders hard inkopte: 11. Hontenisse pro-beerde het nog wel. maar de kracht om terug te slaan ontbrak. Niet bij Heeze. Toen vier minuten voor tijd Schilders weer inkopte had scheidsrechter Sond-erma-n een fout geconstateerd. Hij keurde het doelpunt af. Dertig seconden voor tijd kwam de compensatie van scheidsrechter Sonctermau. Schilders zou bij het inkoppen door een Hontenisse-verdedi- ger met twee handen omlaag getrokken zijn. Een wel te zware beslissing van de scheidsrechter, een indirecte vrije schop, was hier de juiste geweest. Toen wa-s Hontenisse vierldeklasser geworden. 0 Spelmoment uit de ontmoeting tussen Zaamslag en het Zeeuwse zaterdag-afdelingselftal, die in een puntenverdeling eindigde. (Van onze sportmedewerker) ZAAMSLAG In een spannende en snel gespeelde wedstrijd hebben Zaainslag en het zaterdagteam van de KNVB afdeling Zeeland de punten gedeeld. Reeds na acht minuten opende Zaamslag de score. Een schitterende pass van Rinus Scheele bereikte Cor Bakker, die keihard in- knalde. Drie minuten daarvoor was een doelpunt van Rinus Zegers door scheidsrechter Van Beek afgekeurd (er zou geroepen zijn). Na een kwartier was het opnieuw prijs Een voorzet van Cor Bakker werd door Ad Mechielsen listig over de uit lopende doelman Jan van d-e Velde gelepeld. Het Zeeuwse afdelingselftal kon er in eerste instantie niets anders tegeno ver stellen dan enkele slecht gerichte schoten van Kees de Vos. Na _-ust vielen de elf gese lecteerden echter wat meer aan. In die periode zaaiden ze regelmatig paniek in de Zaamslag-defensie. Door deze offensieve daden kregen de Zaamslagspitsen wat meer ruimte. Het geluk was niet op de hand van Zaamslag dat res pectievelijk Cor Bakker en Ad Mechielsen tot vier keer toe het houtwerk zagen raken. Na twintig miniuten kreeg Zaam slag een tegengo-al te verwer ken. Het was de zeer actieve Kees de Vos, die d-e geselee teerden op 21 zette. Zaamslag probeerde nog even om wat terug te doen, maar de uitstekende doelman Jan van de Velde stond Zaaimslag-treffers in de weg, Een 1 wartier voor het einde werd het zelfs 22. Een schijnbeweging van Rinus Zeegers werd doorzien door Gerard Schipper en deze spe ler kon gemakkelijk inschie ten. Tien minuten voor het einde kroop Zaamsl-ag door het bekende oog van de naald. Een kopbal van Kees de Vos raakte de lat en sprong gel-uk log voor Zaamslag in de han den van doelman Van den En den. Al met al een bevredi gend resultaat voor Zaamslag, dat zich kan gaan opmaken voor de strijd om het Neder lands kampioenschap voor af delings-kampio-enen. 0 Overzicht van de fraaie kantine van de voetbalvereniging Hoek, die officieel in gebruik genomen werd. (Van onze sportmedewerker) HOEK. De kantine op het veld van de voetbalvereniging Hoek is een feit geworden. Na een jaar van gezamenlijke in spanning van de totale gemeenschap van Hoek heeft in het af gelopen weekeinde de openingsceremonie plaatsgevonden. De heer R. C. E. Barbé die als afgevaardigde van de gemeente Ter- neuzen aanwezig was, opende met een hard schot tegen het zo vaak gebruikte leer van deze kantine die symbolisch met be hangpapier was dichtgeplakt. De leden van de voetbalvereniging Hoek hebben met de nodige Inspanning op eigen houtje deze kantine tot stand gebracht. Het ontbrak Hoek aanvankelijk aan de nodige financiële middelen om de bouw te verwezenlijken, maar door geldelijke steun vain de bevolking, de leden, de actiegroep Terneuzen en de subsidie van de Nederlandse Sport Federatie, is het mogelijk geworden om dit trefpunt van sportiviteit te realiseren. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN Ook de fi nalisten voor het A-junioren- toernooi van de KNVB Afde ling Zeeland zijn bekend. Za terdag werden op zes plaatsen in Zeeland de voorronden af gewerkt. Er waren enkele ver rassingen bij en een daarvan was die van Hoofdplaat, de kampioen van het rayon West- Zeeuwsch-Vlaanderen. De overige finalisten zijn Middel burg, Terneuzen, WIK, Patrij zen en Robur. Niet de A-junioren van Breskens (mmomenteel in de promotiestrijd voor de hoofd klas), maar Zaamslag werd winnaar in de eerste poule in Schoondijke. Hoofdplaat won de andere poule en in de fina le wonnen de West-Zee-uwsch- Vlamingen met 10 van Zaamslag. De Terneuzenaren bewezen hun klasse in Vogel waarde. Hontenisse schakelde Steen uit in de poule en Vo gelwaarde werd winnaar in de derde poule. Hontenisse bleek de grote verrassing, want slechts door een beter doelge- mi-ddelde werd Terneuzen win naar. Patrijzen werd ook al winnaar door betere doelcij- fers. De finalewedstrijden in Heinkens-zand waren: Patrij zen - Bevelanders 01, Luctor - Patrijzen 02, Luctor - Be velanders 10. In Krabbendij- ke werd een halve competitie gespeeld. Robur werd winnaar met ruime voorsprong op het hoofdklasse-elftal van Kloetin- ge. Op Schouwen-Duiveland miste Zierikzee de slag via strafschoppen. De finale tus sen Mevo en WIK bleef ook onbeslist. WIK werd winnaar via strafschoppen. In Middel burg verliep het min of meer volgens de verwachting, al plaatste niet Walcheren zich voor de finale. Die werd door Middelburg met 20 van Se- rooskerke gewonnen- (Van onze voetbalmedewerker) TERNEUZEN Axel blijft in de derde klas. In de laatste wedstrijd van de promotie competitie namen de Axelaars geen risico maar OJC en Bla della nog veel minder. Die speelden tegen elkaar 11 en behaalden daardoor precies dat ene punt dat nodig was voor promotie naar de tweede fcias. Axel won dan wel met 3—1 van TAC maar blijft op 1 punt en dus in de derde klas. De eindstand van de promo tiecompetitie luidt: OJC 6 7, Bladella 6 7, Axel 6 6, TAC 6 4. Hontenisse moet een stap te rug. De ploeg uit Kloosterzan- de speelt volgend seizoen vier de klas. Met een 21 neder laag in Heeze zijn de Zeeuwsch-Vlamingen kansloos. Juliana degradeert na een 00 bij SVG ook naar de vierde klas. De eindstand van de de gradatiecompetitie luidt: SVG 6 7, Heeze 6 7, Juliana 6 6, Hontenisse 6 4. (Van een voetbaimedewerker) TERNEUZEN In de der de klas van het KNVB-zater- dagvoetbal heeft Tholense Boys het niet kunnen redden. De Tholense ploeg verloor in Sint Maartensdijk kansloos met 30. En verdiend. De Boys konden in hun laatste wedstrijd geen kansen schep pen, terwijl Smerdiek er geen raad mee wist. De 30 is nog een magere afspiegeling van de krachtsverhouding. Met de rust was het al 20 door Scherpenisse en Nagelkerke. Jaap Moerland maakte er na rust 30 van. Rillandia - blijft zodoende in de derde klas, maar zorgde tevens nog voor een knap 11 gelijk spel tegen kampioen WHS. Rillandia werkte kei hard voor dit resultaat. De thuisclub kwam voor rust ook met 10 voor door Jan Blok. Pas in de tweede helft konden de kampioenen door Mossel man nog het gelijkspel be werkstelligen (11). Hoek sloot de competitie af met een 10 nederlaag bij NOAD. Het was een slecht afscheid. De wedstrijd was miserabel. Bei de ploegen speelden zonder inzet. NOAD pakte nog twee punten dankzij een vroeg doelpunt van Zonneveld. Ter- neuzanse Boys onderstreepte zijn zwak seizoen nog eens met een kansloze 31 neder laag tegen Altena. De Braban ders waren veel beter- Met de rust was het 02 door Van Ruyten en De Rooij. Na rust werd het eerst 03 door De Boer, voordat Freddy van de Peijl uit een strafschop de Terneuzzense eer kon redden en de eindstand op 13 be paalde.

de Stem | 1974 | | pagina 9