SUPERVISOR RINUS MICHELS: Contouren van eenheid werden zichtbaar" ELINKWIJK KAMPIOEN BIJ ZONDAGAMATEURS Bulgaren op schot tegen Noord Korea ANDREIKO EUROPEES DAMKAMPIOEN SC Amersfoort superieur aan Vitesse Grote zege FC Nfirnberö beter voer beiden! A.P.S. afd- AUTOGAS - BREDA Rosmal Lotto Jan Jongbloed „Fantastisch" VAN DER HAR1: „EEN GOUDEN GREEP VAN MICHELS" Talentvol Wageningen: weer een punt op de valreep Nanninga naar Roda Vriendelijk sport Ga voor occasions liever naar de V W-dealer. Stand van de nacompetitie r-TOTO 47 voor U en Uw auto O (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Het was een heel andere Michels, die voor het front van de vaderlandse sportpers aantrad dan donderdag na het duel tegen HSV Hamburg. Toen een enigszins norse man, die veel woorden gebruikte, maar heel weinig zei, nu een man die slagvaardig was, grappen kon maken en daarmee aantoonde dat hij zich na het tref fen tegen Argentinië van een boel zorgen bevrijd voelde. „De 41-overwinning vind ik erg belangrijk. Natuurlijk. Maar nog belangrijker vind ik dat er bij vlagen heel goed gevoetbald werd. De contouren van een eenheid werden zichtbaar, iets wat donderdag nog zoek was. Vergeet niet dat een ploeg als van deze Argentijnen erg gevaarlijk kan zijn, indien zij een voorsprong neemt. Bij een achterstand zijn zij erg kwetsbaar en dat is duidelijk gebleken. De spe lers werden prikkelbaar en dat kan natuurlijk tot heftige reacties uitlokken".- Arte Haan maakt het vierde Nederlandse doelpunt. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Jan Jongbloed, de 33-jarige Amsterdammer, was een en al lach. Toch al nooit een jongen die met een verdrietig gezicht de wereld inkijkt, was hij nu helemaal in een stra lende bui. „Ik heb lek ker gevoetbald. Natuur lijk ben ik blij dat ik in de slotfase nog eens kon laten zien dat ik er was. Maar je moet toch altijd een portie geluk hebben. Er wordt nu al gezegd dat ik de eerste keeper zal worden, maar dat in teresseert me niet. Het belangrijkste vind ik dat ik in een dergelijk toer nooi mag meedoen wat wil je op mij tijd. Ik ben toch keken en dan nog wereldkampioenschap. Dan uan het me hele maal niet schelen of ik op de bank zit of mee speel. Als het de ploeg maar goed gaat, dat is punt een". Jongbloed was. on danks zijn leeftijd en zijn grote routine toch wel wat nerveus ge weest. „In je eigen sta dion, voor veel eigen pu bliek. Dat doet je na tuurlijk erg veel. Daar voor hoef je echt niet sentimenteel te zijn. Maar Michels helpt je daar geweldig over heen. Een klap op je schouder, een „veel suc ces" en verder geen ge praat. Dat doet je goed. Je weet dat er op je gerekend wordt. En als je dan nog eens twee maal de kans krijgt je waar te maken dan leef je helemaal op". Jongbloed, die in to taal 32 maal in actie was geweest, waarvan vijf maal in situaties die bij zonder moeilijk waren viermaal loste hij de ze keurig op, eenmaal werd het een doelpunt toonde zich bijzonder enthousiast over het trainingskamp in ZeZist. „Het was de eerste maal dat ik zoiets mee maakte. Ik heb vijf da gen lang als een full- prof gewerkt en geleefd. Dat op zich is reeds een belevenis. Maar de jon gens onder elkaar zijn geweldig. Ik had het nooit verwacht. Er heerst geen enkele af gunst. Die bestaat er ook niet ten opzichte van Schrijvers- Het enige waarop ik hoop is dat de ploeg zover mogelijk komt. Ik vind het fan tastisch dat ik erbij ben". De bondscoach was bijzon der ad rem. Op een vraag wa-arom hij in de afgelopen twee wedstrijden René va-n de Kerkhof niet had getest: „We spelen slechts vier wedstrijden en ik heb veel spitsen tot mijn beschikking. In Zeist heb ik hen tegen elkaar afgewo-gen. Bovendien is hij een onder deel van een echte tweeling", grinnikte Michels. „Loopt de een, dan staat de ander stil. Degene die loopt is dan wel tweemaal zo snel, maar het kan wel eens anders uitpak ken". Enigszins vaag deze woorden, maar Rinus Michels was plotseling weer de „sphinx" en weigerde verder ieder commentaar. Rinus Michels witde ook geen commentaar geven over de vervanging van Rep. „Ik had wel een reden- maar zeg deze niet", was het antwoord met een glimlach gegeven. Over Rinus Israël was hij te vreden. „Natuurlijk kan hi] no-g betei. Maar ik h-ab be wondering voor de manier -'aarop hij zijn kans heeft ge- oen. De tijd zal wel leren loeverre hij zijn vorm nog i verbeteren". Bijzonder nuchter reageerde Michels op het toch wel scha mele aantal toeschouwers. „Ik werk nu in een stad waar een dergelijk aantal al bij de trainingen is. Maar ik kan wel begnp opbrengen voor het standpunt van de mensen. In Amsterdam en Rotterdam is men verwend door topvoetbal uit de Europacup wedstrijden en na het tegenvallende- resul taat van donderdag tegen Hamburg kan ik me best voorstellen dat de mensen niet massaal naar het stadion zijn getrokken. De Hollander is erg kritisch Ik hoop alleen dat er nu wat meer vertrouwen zal komen, zodat we de laatste wedstrijden met veel publiek zitten. Want er zijn tenslotte toch een aantal schitterende aanvallen geweest en dat is een groot pluspunt". De coach uit de zorgen? Dat nog niet. Maar typerend was toch wel zijn slotopmerking „Het was een goede oefenwed strijd en met het oog op Uru guay gericht, zou tk willen zeggen een heel erg goede, mits je althans straks ook van Uruguay wint". (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Een stra lende Cor van der Hart, toch al nooit een dwarskijker, stond minzaam iedereen te woord om zijn lof te spuien over zijn „baas" supervisor Rinus Michels. „Je weet enigs zins hoe de Argentijnen spe len. Nu kun je twee dingen doen: jagen of afwachten. Mi chels koos bewust Voor het laatste. De opdracht was met snelle counters doelpunten te maken. Het was een gouden greep van hem. Ik was het helemaal met hem eens", glunderde Cor van der Hart, die bijzonder enthousiast was over de vijf dagen Zeist. -,Er is ongelooflijk hard ge werkt, er is echt gebeuld, maar de resultaten kunnen met een dergelijke aanpak niet uitblijven. Tegen Ham burg was het beslist niet moge lijk tot een prestatie te ko men, die zou aanslaan. Tegen Argentinië lagen de kansen reeds anders en beter. Dat is duidelijk gebleken. Ik ben er van overtuigd dat de komende wedstrijden deze stijgende lijn blijven houden. De ploeg werkt hard naar een resultaat toe dat nog wel eens tot grote verrassingen zou kunnen lei den". BREDA Elinkwïjk is kam pioen der zondagsamateurs ge worden. Het behaalde negen punten uit vijf wedstrijden en kreeg slechts één doelpunt te gen. De titel kwam in bezit door het gelijke spel (00) te gen het eveneens ongeslagen gebleven Limburgia. Elinkwijk verdiende de titel inderdaad. De ploeg speelde gewoon betei dan de Limburgers, die vooral in de eerste helft veel moeite hadden de nervositeit te on derdrukken. LIMBURGIA - ELINKWIJK 00. De beste kansen in de eerste speelhelft waren dan ook voor Elinkwijk en Limburgia dankte het aan doelman Zen den dat het bij rust nog steeds 00 was. Zenden voorkwam eerst een doelpunt van de door gebroken Van Belsen. Vervol gens had hij het geluk dat Blaauw via zijn vuisten tegen de lat schoot. Even later scoor de Van Belsen toch, maar scheidsrechter Van der Veen keurde het doelpunt af we gens hands. In de tweede helft zagen de 10.000 toeschouwers een geheel ander Limburgia. De Limburgers zagen eindelijk kans het Utrechtse doel ondei druk te zetten en er kwamen doelkansen. In de 58e minuut had Elinkwijk bepaald geluk toen Gerards in het zijnet schoot nadat Van Tamelen fou tief had teruggespeeld. Hier na kreeg doelman Heil handen vol werk, maar hij maakte geen enkele fout. Toen in de laatste tien mi nuten Limburgia's verdedigers naar voren gingen om in een alles-of-niets-poging toch de beslissende treffer te plaatsen waren de beste kansen weer voor het knap combinerende Elinkwijk. Doelman Zenden voorkwam echter doelpunten aan de andere kant. Na afloop ging de geblesseerde aanvoer der Erwin Sparendam (40) van Elinkwijk, die niet had kun nen meespelen, op de schou ders van de dolgelukkige Utrechters. QUICK N - RBC 2—2 (I—0). Het Nijmeegse Quick is er ook in de laatste wedstrijd in het kader van de strijd om de ama teurlandstitel niet in de ge slaagd de volle winst te be halen. De Nijmegenaren moes ten tegen het bezoekende RBC zelfs tot tweemaal toe een achterstand goedmaken. Het was op het sportpark „De Dennen" te Nijmegen een ge zapig partijtje. De opbouw van de Roosendaalse aanvallen was echter intelligenter. Vooral na de rust, toen Wezel vervan gen was door Nouwens. Nadat Hellendoorn RBC na de her .vatting,: opnieuw aan een .voor sprong had geholpen kwam Quick zeven minuten voor tijd toch nog aan de gelijkmaker. Al had men daarvoor de hulp nodig van scheidsrechter Schip per, die een zeer lichte overtre ding binnen het strafschopge bied bestrafte met een vrije trap die door Wijsman keihard werd ingekogeld. Dezelfde spe ler had voor rust ook succes toen hij Quiicks eerste treffer voor zijn rekening nam. Score: 14. Wijsman 10, 58. Van der Boom II, 76 Hellea- doorn I2, 84 Wijsman 22. Scheidsrechter: Schipper. Toe schouwers 300. HERMES DVS - GERMAN1- CUS 1—1 (0—0). Gerard Koel, van Germanicus, kreeg in de 25e minuut van de strijd om het amateurkampioenschap van "Nederland, teigën Hermes DVS, een unieke kans om zijn club aan de leiding te helpen. Om dat de Schiedammer Huselaar hands had gemaakt mocht hj] van arbiter Geurds, die goed leidde, een strafschop nemen. Hij klaarde het karwei niet. Zijn aanloop was te groot en hij schoot op de rechter staan der. De aanvalslust van Ger manicus werd mede geïllus treerd door een harde, zuivere kopbal van Wim van der Veen, die van de doellijn werd terug gejaagd door verdediger De Ja ger. Het elftal uit Coevorden was sterker, ondanks 't feit dat Ebbelenberg ontbrak. Hij ging bij de warming-up door zyn rechterenkel. Hermes kwam alleen tot wat tegenstoten v.a de amateur-international Van Buuren, die overstapt naai RVC. Toch nam Hermes een halfuur na de rust de leiding. Van der Voort werd ten val gebracht en Van Buuren schoot de strafschop in (10). Acht minuten later was het alweer gelijk via Henk Kruize, die een aanval goed afrondde (1—1). Score: 75. Van Buuren (straf schop) 10, 83. Kruize 11. Scheidsrechter: Geurds. Toe schouwers: 308. EINDSTAND: Elinkwijk 5-3; Limburgia 5-8; RBC 5-5, Ger manicus 5-3; Hermes DVS 5-3; Quick Nijmegen 5-2. BREDA Niet alleen Ne derland, maar ook andere deelnemers aan de eindronde van het wereldkampioenschap 1974 hebben met of zonder succes oefenwedstrijden ge speeld. Het Bulgaarse team, dat in de eindronde bij Neder land is ingedeeld, heeft in So fia een royale 61 behaald op Noord-Korea. Bij rust hadden de Bulgaren een voorsprong van 10- De grote man in de Bulgaar se ploeg was spitsspeler Bo- nev, die drie keer scoorde. Mifchailov, Panov en Borissov maakten de overige treffers. Voor de Aziaten werd het doelpunt gemaaikt door Kim Sen Min. Het duel in het Vas- sil-Levski stadion te Sofia werd door ruim 30.000 toe schouwers bijgewoond. In Alkmaar won AZ'67 met 31 van Haïti. Bij de rust hadden de Alkmaarders al een 20 voorsprong. AZ'67 had geen enkele moeite om de donkere tegenstanders te verslaan en het was duidelijk dat de Haï- tianen van modern voetbal nog niet zo veel verstand "bleken te hebben. Voor rust scoorde Hoogesteger tweemaal. Na de hervatting bracht Antoine de stand op 21, waarna Frank ARCO (ANP) De Rus An- dris Andreiko is in Arco Euro pees damkampioen geworden. In de dertiende en laatste ron de van het toernooi won hij van de Fransman Verse en kwam daardoor op een totaal van 22 punten. Anatoli Gantwarg, de twee de Russische deelnemer die de meeste kannen op de titel leek te hebben speelde remise te gen de Italiaan Zorn en ein digde daardoor op 21 punten. Bij winst was hij kampioen geweest. De Nederlanders Drost en Wiersma legden resp. beslag op de derde en vierde plaats- Uitslagen: elfde ronde; Drost (Ned.) - Badiali (It.) 20, Marek (Tsjech.)) - Gantwarg (SU) 0—2, Verpoest (Bel.) - Verse (Fra.) t1, Andreiko (SU) - Melinon (Fra.) 2—0, Zorn (It) - Bottero (Mon) 11, Bergsma (Ned.) - Gre- goire (Bel.) 2—0. Tschudin (Zwl.) was vrij. Twaalfde ronde: Bottero - Andreiko 02, Verse - Zom 11, Gantwarg - Verpoest 1 1, Badiali - Marek 20, Gre- golre - Drost 02, Tschudin - Bergsma 02, Melinon was vrij. Dertiende ronde: Drost - Ts.hudin 20, Marek - Gre- goi.'e 02, Verpoest - Badiala 20, Zorn - Gantwarg 11, Andreiko - Verse 20, Meld- non - Bottero 02, Bergsma was vrij- Eindstand: 1. Andreiko (Kus.) 22 pnt., 2. Gantwarg (Rus.) 21, 3. Drost (Ned.) 19, 4- Bergsma 15", 5. Verpoest (Belg) 13, 6. Verse (Fra.) 12, 7.-10. Zorn (Ita.), Melinon (Fra.), Bottero (Mon.) en Gre- goire (Belg.) allen 10. 11. Ba diala (Ita.) 9, 12. Tschudin 3, 13. Marek (Tsj. SI..) 2. voor de 31 eindstand zorg de. Het voetbalelftal van Zaïre heeft in het Olympisch stadion van Rome met 03 verloren van de Italiaanse eerste divi sieclub A.S. Roma. Bij de ru«t was de stand 10 in het voor deel van de Romeinen. De doelpunten werden gemaakt door Domenghini, Rigore en Scaratti. De bestuurderen van de Au stralische voetbalbond hebben blijkbaar minder vertrouwen in het nationale elftal dan co ach „rale" Rasic.Zij hebben tenminste voor 24 juni, onmid dellijk na de voorronden van het toernooi om het wereld kampioenschap in West-Duits- land, voor de gehele équipe een vlucht naar Sydney ge boekt. Australië moet het op nemen tegen West- en Oost- Duitsland en tegen Chili- Inmiddels zijn er moeilijk heden ontstaan rond voorstop per Manfred Schaffer (30). Deze dreigt zich voor het we- reldkampioenschp terug te trekken als de Australische voetbalbond niet 7000 gulden overmaakt aan zijn vrouw. Schaffer is melkboer en hij wilde van dit bedrag een plaatsvervanger betalen tij dens zijn langdurige af wezigheid. De voormalige Duitser: „Zondag bel ik weer naar huis en als de zaak dan niet geregeld is. ga ik onmid dellijk terug". De Australische ploeg is momenteel in Israël. Brazilië heeft zijn enige oe fenwedstrijd op Duitse bodem afgesloten met een krappe overwinning met 32 op een zuid-west combinatie. Brazlië wilde niet al te veel geven en gebruikte de ontmoeting slechts als opwarmer na dc koude dagen die de spelers in de sneeuw hebben moeten doorbrengen. Rivelino, de mid denvelder die de grote ster van Brazilië gaat worden, leg de met twee treffers de basis voor de zege. De combinatie, die voor het grootste deel bestond uit spe lers van de Bundesligaclub FC Kaiserslautern, ging tot de rust gelijk op met de Brazilia nen. Eerst maakte Diehl in de zeventiende minuut uit een strafschop de Braziliaanse voorsprong door Rivelino ongedaan. Drie minuten later namen de Brazilianen door Val- domiro (vervanger van Jairzin- ho) weer de leiding maar Pir- rung bracht de partijen weer op gelijke hoogte. Tien minuten na de rust zette Rivelino de Brazilianen op winst. Fuchs moest kort daarop met de voet een geweldig schot van Riveli no van de lijn halen. De 40.000 toeschouwers za gen geen Jairzinho, die we gens een spierverharding langs de kant moest blijven. Voor hem speelde Franco Valdomiro op de rechtervleugel. De Bra zilianen beheersten de wed strijd wel, maar bezaten toch te weinig stootkracht als com pensatie voor een nog altijd niet sterke verdediging. AUTOSPORT De 500 mijl van Indianapolis is ge wonnen door Johnny Ruther- ford uit de Verenigde Staten. Bobby Unser werd tweede, Billy Vukovich derde. De En gelsman David Hobbs, die als vijfde de finish passeerde, wa9 de enige buitenlander bij de eerste tien. AMERSFOORT (ANP) Amersfoort heeft tegen Vitesse de wedstrijd helemaal ge maakt. De thuisclub verzuimde echter het belangrijkste te doen: doelpunten maken. Mei het gelijke spel Frans de Munck, de coach van Vitesse beaamde het mag Vitesse tevreden zijn. Vanaf het begin zette Amers foort een furieus offensief in. Vitesse kreeg geen moment de gelegenheid zich aan de druk van de tegenstander te ont trekken. De fraaiste kans kreeg de thuisclub in de 23e minuut, toen Van Loon de bal tegen de paal kopte. Kort voor rust ging een omhaal van aan- 3 zekerheden ^garantie - ANWB-keuring @-servicepaspoort BREDA Standenlijst na- competitie eerste divisie: SC Amersfoort 2-3, Vitesse 2-2, Wageningen 2-2, Fortuna SC 2-1. WAGENINGEN (ANP) Evenals afgelopen donderdag ontkwam Wageningen tegen Fortuna SC op de valreep aan een dreigende nederlaag. De Limburgers, die zich van de countertactiek bedienden, na- ,men -even minuten voor' het einde de leiding via een treffer van de enige uitblinker, Wim Bohnen. Die voorsprong kon de ploeg van trainer Brom echter niet vasthouden. Vier minuten later vond ook Van Vijfeyken de weg naar het Limburgse doel en behoedde de Gelderse equipe voor een afgang. Een hoog waarderingscijfer behaalde, dit chaotische en door onmacht gekenmerkte duel -riet. Aan weerszijden werd zeer poveir gevoetbald en er mislukten bijzonder veel acties. Fortuna, dat het zonder die geschorste Pfennings moest stellen had weer een beroep gedaan op Blotenberg, maar de Sittardse rechterspits maakte zioh allerminst waar en liet een aantal vorstelijke kansen ongebruikt. Door de aanvankelijk behoudende speelwijze van FSC kreeg Wa geningen de meeste en beste mogelijkheden. Het zeer stroef draaiende aanvalstrio Hazel- hekke - Mentink - Van Vijf eyken kwam echter zelden tot dreigende acties. Pas in de slotfase werden de nodige ini tiatieven ontwikkeld, die erop duidden dat men aan weerszij den met een gelijk spel niet tevreden was. Gerdo Hazelhekke, door Ab- Gerdo Hazelhekke, door Aben als een schim achtervolgd vond de paal op zijn weg en Uwe Blotenberg schoot vanuit kans rijke positie in het zijnet. Het doelpunt van Bohnen leek de eerste zege van FSC in te luiden doch Van Vijfeyken haalde een streep door de re kening. Beide teams bleven zover onder het voor de eerste divisie aanvaardbare niveau dat een overwinning een te royale beloning zou zijn ge weest voerder Teunissen van foort juist naast. Na de hervatting Vitesse de aanval over men. De tegenstander bW echter duidelijk superieur? won vrijwel alle persoon]? duels, toonde een enorme ins en bleef zonder ophouden 1, doel van Beukhof bestoken' Met kunst- en vliegwerk dank zij de nodige overtreft gen kon Vitesse zich sta» houden. Arbiter Vervoort h aanvoerder Bosveld wer», een te felle charge de kaart. Hols kreeg een boe£ wegens een aanmerking 0u i leiding. VEENDAM (ANP) ji(l Nanninga, centrumspits vu Veendam heeft gisteren tweejarig contract getektit bij de Limburgse eredivisii club Roda JC De transfersom 35.000 gulden. Nanninga maakte het pen seizoen 15 doelpunt, voor de Friese eerste divisie club, waarvan elf met ka hoofd. Daarmee werd de IJ meter lange aanvaller noorde lijk topscorer. bedraif BONN (DPA) De pitst gen van de zaterdag voori promotie naar de BundesEj gespeelde wedstrijden zijn: Groep 1: FC Nürnberj Waoker '04 Berlijn 9—1, W; tenscheid '09 - Eintiac Braunschweig 0—0. Stand: FC Niirnberg M Wattenscheid '09 5-6, Eintachlj Braunsweig 5-5, Wacker 'M Berlijn 5-5, FC Saarbruecta 4-0. Groep 2: FC Sankt Pauli Rot Weiss Oberh-ausen Hl Tennis Borussia Berlijn Augsberg 2.2. Stand: Tennis Borussia lijn 5-7, FC Augsberg 5-6 russia Neunkirchen H Sankt Pauli 5-4, Rot Oberhausen 5-3. MOTORSPORT - De Heikki Mikkola heeft 8» te Esanatoglia de Grote «11 van Italië motorcross in de cc-klasse gewonnen. En l nu in het klassement voor wereldkampioenschap met voorsprong van 46 punten de Belg Roger de Coster. Nederl-Argentinië X Quick Nijm-RBC Limb-Elinkwijk H DVS-Germanicus T Bor-Augsburg Grash-Lugano Lausanme-Xamax A Servette-Zürich Winterthur-Sion Young B-Basel_ AW acker.Vorw Wacker Insb-W SK Austria-Sturm Gr Aantal deelnemers 2Ü' Inleg f 487.509,-. Prij*»Bg drag f 206.216,—. le'3,j prijs en premie elk f «.Wjj Ér hebben zich zinda zeventien deelnemers voor de eerste prijs. De winnende getallflj 'n Duitse Lotto zijn: 10 35 48. Reservegetal: 37. Olympianummers: 63' neem gewoon J S L.P.G. apparatuur Top-kwaliteit Amerikaanse import Zonnebloemstraat 2 - Tel. 37850 DERDE SPORTPAGINA VAN M GEE OND (Van onze s AXEL Axel bl(jft derde de 3—I-overwinning op TAC de promotiecompetitie heeft „Voor mjj geen grote verra Steel, al lang berustend in de kon lukken. „Het was te voor, tig gelijk zouden spelen. Ze en dat hebben ze „eerlijk" voetbalniveau en dat schijnt bij te horen". Toch heeft Axi waardige inzet zijn laatste th Vooral toen bij de stand 2- 1 omgeroepen werd dat OJC met 21 voorstond een of andere losbollige „grappenma ker" had vanuit Rosmalen de ze voor Axel hoopvolle stand doorgegeven vlak na rust aan de bestuurskamer van de oranje-witte club leefde het Axelse legioen op. De honder den langs de lijn zorgden in eens voor de nodige sfeer en Steel draaide nerveus rond op het trainersbankje. De tweede helft draaide hierdoor uit op een aantrekkelijk voetbalge vecht, maar de afknapper voor Axel kwam meteen na afloop, toen de juiste uitslag (11) doorgeseind werd. Zo groot was de teleurstelling nu echter ook weer niet, want op een overmaat aan sportiviteit van OJC en BI ad-el la in het l aatste duel had men aan Axel-rijde toch al niet gerekend. De opstelling van Axel was er al naar. Met „juniore" Rob Wieland onder de lat, Jan de Regt als laatste man en Jaap Lensen in de spits begon Axel vrij ongeïnteresseerd te spe len. De eerste kansen waren dan ook voor de in het blauw gestoken Tilburgers, die met Matthieu en Broers en Van Hanenberg over enkele talent volle spelers beschikten. Van Hanenberg knalde in de vijfde minuut rakelings ovei en Axel kwam goed weg toen tien minuten later Wieland le lijk blunderde. De jonge goa lie herstelde zich echter voor treffelijk en keepte verder als debutant een uitmuntende wedstrijd. Toch zou Axel de leiding nemen. In de twintig ste minuut kon de oranjewitte aanhang juichen toen Jaap Lensen, de topschutter uit de brigade van Steel met een magnifieke kopbal uit een voorzet van Ronald Marcus keeper Leendens kansloos pas seerde. Vlak hierna keurde arbiter Mandeel een TAC-treffer van Matthieu af, die de bal uit de handen van Wieland trapte. De tweedie helft was van aanzienlijk mieer allure dan de matte eerste periode. Er was meer te beleven in alle op zichten. Zo was er eerst het Partijtje onoverzichtelijk vrij- worstel-en van Axel-verdediger Wim de Koeijer, die met han- hpn en voeten in de clinch Smg met rijn naaste belager Van Laaken, hetgeen beide spelens op een voortijdige Sang naar d-e kleedkamers Kwam te staan. De strijd tus sen beide tientallen bleef aan trekkelijk. Helemaal toen broers met een fraaie kopstoot Voor de Tilburgse gelijkmaker had gezorgd. Toen Sheïlos een vrije trap "j^eg te nemenwas de TAC- r heiliging zo vrienaelijk hhhas te veroorzaken binnen h« strafschopgebied, wat de d,, fars 6611 Penalty oplever- fn Lensen maakte geen a Op dat moment kwam de Peaker met het verheugende scrlcht dat OJC met 2—1 voorstond tegen Bladella. De ln» Pan betekende dit ]j„e alarm. Het Axelse pu- din 111 alle staten van opwin- ltni en Axel-spelers fel kans voor hun laatste j ®'eel haalde Van der Melj- g hrt het team en Van den orghe kwam erin. Mogelijk s het nog beter geweest al-s -J George Geirnaert op de ^servebank had gezet, want lr.naert, normaal een zeer •™Wekracht, had alles behal- ,ziiu dag gisteren. Maar het bleef lekker lopen Len to,p-tien. Toen «ar 611 zo'n minuut of tien J® alle onzekerheid een einde v a~rte door met een lage on- kerkTaire s'°buiver in de lln- benedenhoek te scoren, de ne ^kfs de reeds om-gekle- ziir KoeÜer bet veld op om ploeggenoot te feliciteren. b.kampioenschap had bij De n'et voor meer vreu-g- aith nnen zorgen> z0 teek het

de Stem | 1974 | | pagina 8