Koster onderscheiden SAS VAN GENT MAAKTE VEEL WERK VAN ROMMELMARKT De Stem/De Vri?e Jmm „lage pra Flati s teri Ruime ten beh van klei J. DE SCHEPPER BEKEND IN PAROCHIE NIEUWE BEGRAAF PLAATS GAAI ST- JANSCHORRE HETEN GOES DENKT AAN JUMELAGE MET BOCHOLT De Hoepel vierde lustrum Deel Traktaatwef medio juni open Sleepboot- bemanning redt zwemmer 9 streek 1 Ml lil Terneuzen KW J-Zeeland wil ook demonstreren in Utrecht Wesïctarpe St. Jansteen Na bezoek aan Duitse stad Kloosterzande Sas van Gent Automobilist ernstig gewond Terhole WETHOUDE weer Maandag 27 mei 1974 2 0 De trotse koster met zijn pauselijke onderschei ding. X'Van een onzer verslasgevers) SAS VAN GENT Tijdens de raadsvergadering van 20 juni zal in Sas van Gent een voorstel aan de orde komen om de nieuwe algemene be graafplaats, die binnenkort aan de Schapersweg gereed komt de naam St- Janschorre te geven. De polder, waarin deze be graafplaats is gelegen, is vroe ger vaak overstroomd. Bij een van die overstromingen is de kapel verdwenen, die toege wijd was aan St. Jan. Nader hand werd het gebied rond die kapel het St. Janschorre ge noemd. Volgens b. en w. is dit nu een goede naam voor de nieuwe begraafplaats. - Excursie De Oost- Zeeuwsohvlaamse vogelwacht I „De Steltkl-u-ut" kan zich de laatste ti jd in een steeds groeiende belangstelling voor; de excursies verheugen. Zater-i dag waren er voor de namid-i dagtocht naar Canisvliet (na-1 bij Sas van Gent) 49 deelne mers. Hetgeen werd waarge- nomen, was bijzonder de moeite waard, vooral omdat de Canisvlietkenner bij uitstek, de heer Joh. van der Steen, de gids was. Het gezelschap had veel geluk toen het de cetti's zanger kon waarnemen. Deze zangvogel, die in Zuid-Europa thuishoort, dringt steeds meer naair noordelijke streken op en heeft nu, sedert vorig jaai, ook Nederland bereikt. De vo gelkenners achten een broed- kans niet uitgesloten. Verder ontdekte men de wit-gesterde blauwborst, twaalf paren fu ten, waaronder met jongen, de tafel-, kuif-, slob-, berg- en wilde eend, grote en kleine karekiet, rietzanger, visdiefje en blauwe reiger. Ook op het gebied van de flora (o.m. wil de reseda, gele plomp enz.) is Cainisvliet aantrekkelijk. Ten slotte werden talrijke hui-s, boeren-, gier- en oeverzwalu- wen waargenomen. Uitstapje Een dertigtal leden van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, ging zaterdag naar het Jochumhof te Steyi, nabij Tegelen. In deze, prach tige, aan de maasoever gele gen tuin, konden de deelne mers veel soorten planten, als cactussen, orchideeën, bromeli- a's, citrusvruchten, allemaal door missionarissen uit alle werelddelen meegebracht, be wonderen. Er werd daarna ook nog een (veel te kort) bezoek gebracht aan het zeer schilder achtige Thorn, blak bij de Belgische grens. Oud Terneuzen Zaterdag, tijdens de reünie van de leden van de oudheidkundige kring „Oud-Terneuzen", was het al vanaf de eerste ogenblikken in hotel De Post een hartelijk weerzien van Terneuzenaars, die al jaren geleden hun ge boorteplaats verlieten. De voorzitter, de heer Joh. de Vries, en zijn bestuursleden, verwelkomden de ongeveer zestig gasten, waarvan er on geveer 25 niet meer in Ter neuzen wonen. Een rondrit door de gemeente, langs de Knol, Sluiskilbruig, Katspolder metjachthaven, was zeker niet het minst aantrekkelijke punt van het programma. Vele oud-Terneuzenaars konden nauwelijks hun ogen geloven. Om haifacht was ieder weer In hotel De Post, waar de heer De Vries een groot aantal van zijn dia's over Terneuzzen vroeger en nu vertoonde. (Van een onzer verslaggvers) TERNEUZEN IN Utrecht wordt op 8 juni een landelijke manifestatie gehouden tegen de door staatssecretaris Hen driks in 1973 afgekondigde personeelsstop in de verple gende en verzorgende sector. Omdat er in Zeeland 9 zie kenhuizen en 76 bejaarden- en verzorginstehuizen zijn wil KWJ-Zeeland een groep men sen bij elkaar brengen, die j over de Zeeuwse problemen in j dit verband wil praten Het eerste actiepunt voet deze- groep zou dan zijn het deelne- men aan de landelijke mami- festatie in Utrecht. De men-! sen, die voor dit streven be langstelling hebben, kunnen contact opnemen met het dis trict Zeeland van de KWJ, Blokken 16 te Terneuzen, 01150-7025. Foto-club NSM Een op vallend groot aantal bezoekers (ongeveer tweehonderd) heeft zaterdag en zondag belangstel ling getoond voor de fototen toonstelling, ingericht door de leden van de foto-club der Ne derlandse Stikstof Mij. NV te Sluiskil, in het Oud Raedhuis te Westdorpe die hun eerstt lustrum vierden met „een por tret van een fotoclub". Niet alleen bezoekers uit de directe omgeving kwamen een kijkje nemen. Op de eerste dag kwa men er leden van de Philips- fotoclub Winterswijk, van toe vallig passerende leden van een fotoclub uit Boekelo en van de fotoclub uit Axel. Met o.a. Philips Winterswijk wei den verdere contacten gelegd. Over het algemeen hadden de bezoekers zeer veel waarde ring voor het tentoongestelde werk, dat bestond uit portret ten, landschappen, reproduk- ties enz. EHBO-wedstrijd Jaarlijks vindt een EHBO-wedstrijd plaats tussen de EHBO van Sint-Jansteen en de EHBO in Vogelwaarde. Gestreden wordt om de Van Aert-beker. Nadat de uitwedstrijd in Vogelwaar de door Steen met zes en een halve punt voorsprong was ge wonnen, vond de returnwed strijd in Sint-Jansteen plaats. Na twee wedstrijden was de ploegenuitslag als volgt: eerste prijs ploeg EHBO Steen - G. Kints. Tweede prijs ploeg EH BO Vogelwaarde - L. Lam bert. Derde prijs ploeg EHBO Steen - A. Blommaert. Eerste prijs commandantenprijs G. Kints, Sint-Jansteen. Tweede prijs commandantenprijs L. Lambert Vogelwaarde. Derde prijs commandantenprijs Fr. Weemaes, Sint-Jansteen. De wisselbeker werd hier door gewonnen door de EHBO uit Sint-Jansteen. De beker wprd uitgereikt door de ere voorzitter de heer Van Aert. De wedstrijden werden geor ganiseerd met medewerking van dr. Adriaanssens, de Lotus en vele andere medewer kers. In 't kort HANS KOX, per september van dit jaar benoemd tot artis tiek leider van het Concertge bouworkest, heeft op medisch advies gevraagd hem van deze functie te ontslaan. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Koster J. F. de Schepper van de Terneuzen- se Sint-Willibrordusparochie heeft gisteren (zondag) de pau. selijke onderscheiding pro ec clesia et pontifice ontvangen uit handen van pastoor J. Se- gers, wegens zijn zilveren jubi leum. Dit gebeurde na de druk bezochte plechtige eucharistie viering in de Triniteitskerk, Pastoor Segers herinnerde er aan hoe de heer T)e Schepper, die met zijn vrouw en kinderen aanwezig was en ter wiens in tentie de h. mis werd opgedra gen, hoe „de koster" in het be gin per fiets door weer en wind vanaf zijn geboorte- en woon plaats Boschkapelle naar Ter neuzen kwam. Hij zei voorts dat de koster een bekend man is in de parochie, die openlijk en in het verborgene veel goeds heeft gedaan. „Niet alleen weten wij dit, maar ook over de lands grenzen schijnt dit bekend te zijn, want paus Paulus de Zesde heeft u de onderscheiding toe gekend," aldus de pastoor. Met begeleiding van het orgel zon gen koor en parochianen „lang zal hij leven". Namens het (aanwezige) kerkbestuur en de parochie werd de jubilerende heer De Schepper een envelop pe met inhoud overhandigd. „Uw hobby's zijn kaarten en duiven," zei pastoor Segers, „en voor dit bedrag kun je heel wat constateurtjes kopen." Mevr. De Schepper kreeg een boeket bloemen en daarna was er ge legenheid de koster en zijn vrouw geluk te wensen, waar van zeer velen gebruik maak ten. „In de loop van deze kwart eeuw ben ik nu aan mijn vijfde pastoor toe en ik heb in de St.-Willibrordusparochie tien kapelaans gekend," zo vertelt de heer De Schepper. „Met al lemaal kon ik goed overweg." Hij vertelt er ook bij dat hij 23 jaar concierge van de r.-k. mu lo-school geweest is. „Drie jaar geleden kon ik als concierge in vaste dienst komen, maar dan zit je zo opgesloten en ik kom graag onder de mensen," con stateert hij. Hij is nu ook hulp in de apotheek van de heer Ha- mann. „Ik heb er een heel goeie baas aan," weet hij te vertellen. Over de veranderingen in het kerkelijke leven is koster De Schepper nogal tevreden. Hij vindt dat hij veel minder werk heeft dan vroeger. Toen was b.v. de zondag met vier missen al druk en het werd nog erger toen de Triniteitskerk er bij kwam. Zelfs heeft hij nog een tijd geholpen in de H. Kruis kerk te Hoek. Bovendien had hij veel werk in het patronaat en in de mulo-school. Koster De Schepper heeft nog niets van zijn activiteit verlo ren, al is hij nu toch 62 jaar. „Ik hoop nog een flink aantal jaren door te gaan, want als ik ook zo maar thuis ga zitten, dan zal ik me beslist niet gelukkig voelen," besluit hij. (Van een onzer verslaggevers) GOES Een delegatie van de gemeente Goes heeft on langs een oriënterend bezoek gebracht aan de Duitse stad Bocholt- Met het bestuur van Bocholt werd gesproken over het eventueel aangaan van een jumelage (speciale vriend schapsband) tussen Goes en Bocholt. De delegatie bestond uit burgemeester Huber, wet houder Lindenhergh en voor lichtingsambtenaar Kan. Directe aanleiding voor het bezoek van de Goese delegatie was een door de Nederlandse sectie van de raad der Europe se Gemeenten gedaan verzoek aan Goes of de Ganzestad in teresse had voor een iumelase met Bocholt. Bocholt, dat zichzelf een Eu ropese stad noemt, telt onge veer 50.000 inwoners. De stad telt een aantal belangrijke vestigingen op het gebied van textiel-, elektronische- en ma- chinebouwindustrie. Er is een aantrekkelijk winkelcentrum en op cultureel terrein zijn er tal van moderne voorzienin gen. De meeste indruk op de Goese delegatie maakte de manier waarop in de buiten wijken van Bocholt vorm is gegeven aan de woningbouw. Er was een opmerkelijke ver scheidenheid aan typen wonin gen. Verder veel groen en veel open ruimte tussen de wonin gen. In deze Duitse stad wo nen meer dan 2.000 Nederlan ders. Alvorens een beslissing wordt genomen over een ju melage tussen Goes en Bo cholt. brengt een Duitse dele gatie nog deze zomer een oriënterend tegenbezoek aan d-f Ganzestad. Lerarenschieting Op vrij dag 7 juni wordt voor alle leerkrachten van de ba-sis- en mavoscholen in t Oost- Zeeuwsoh-Vla-anderen een schieting georganiseerd in ca fé-restaurant Modern bij de heer R. van Kruyssen in Kloosterzande. De aanvang is om 19.30 uur. Iedereen is wel kom. Voor degenen, die niet in het bezit zijn van materiaal, zal worden gezorgd. (ADVERTENTIE) 'ti Relatie opent 'n nieuwe winkel. Niemand woont te ver om 'n bloemetje te sturen. Bel uw Fleurop- jloemist. 'eiirop/Intcrflora Nederland Gegarandeerd goed! (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het Ter- neuzense cabaretgezelschap „de Hoepel", heeft in het Zuidlandtheater onder grote belangstelling met een grandi oze show zijn twintigjarige bestaansfeest gevierd. Een en ander gebeurde In nauwe sa menwerking met de stichting voor sociaal cultureel werk in de gemeente Terneuzen, reden waarom de voorzitter van de werkgroep van deze stichting, de heer G. de Graaf, een ope ningswoord sprak. j Geheel aangepast aan het' aantal jubileumjaren bracht het gezelschap een wervelende show van liedjes, scetches en voordrachten. Gasten waren de vier Axelse gitaristen „Gi- tano Toscando", de dansgroep Ha va Naguila uit Vogelwaarde en de heer Jan Dieleman uit Terneuzen als goochelaar. Het programma bestond niet alleen uit hedendaagse, maar ook uit nummers uit „vroegere tij den", die het ook bij de jonge ren uitstekend deden. De lei der van de Hoepel, de heer A. A. Kolijn, zei in zijn slot woord bijzonder blij 'te zijn met dit succes. Twee leden, de dames Piso en Lian van der Ven, haalde hij speciaal naar voren, a-ls krachten, die steeds met nieuwe ideeën komen en er dan ook alles voor doen. Behalve een langdurig en wel verdiend applaus kregen de dames van bet gezelschap bloemen en de heren een fles drank aangeboden. Daarna was er nog heel lang een zeer geanimeerd bal in de foyer van het Zuidlandtheater. Diefstal benzine Tijdens het weekeinde werd uit de tank van een busje, van L. K. van der W. uit Sas v-an Gent ongeveer 35 liter benzine ge stolen. Eveneens tijdens het weekeinde meldde D. dat uit de tank Van zijn a-uto, die voor zijn woning aan de Canada laan stond geparkeerd, 's nachts ongeveer dertig liter benzine werd ontvreemd. !5S-Tv-S. "f i-l ■SüHMM De aan de school verbonden lascursussen vo-or beginners en gevorderder aan de technische school te Terneuzen werden besloten m-et een examen waarvan de uitslag is als volgt: Autogeen lassen beginners: 5 Cursisten geslaagd, H.1-: P. C. Dierx te Terneuzen; H. Neijt, Philippine, R. M. d-e Sa-er, Oostburg; A. Raadtgever en N. L. J. Sprenkels te Ter neuzen. Eén kandidaat afge wezen- Autogeen lassen gevorder den: 1 Cursist geslaagd, n.l. A. C. de Smidt te Terneuzen. 1 kandidaat afgewezen. Boogiassen beginners: 19 cursisten geslaagd, n.l.: R. Boldaert, J J- de Bruijn, A. A. Franse, P. J. Obrie te Sas van Gent; J. D. van Doorn, W. Leunis, J. Lijbaart, A. Raadt gever, D. van Wolfferen, E- Duijsserinck en J. van d. He mei te Terneuzen; M. Jacobs, E. Marien® en J. Zaal te Sluis kil; D. de Jonge, J. C. Meer- t»ns en J. Walhout te Hoek; H- Neijt te Philippine en W. de Kraker te Zaamslag. Afge wezen: 2 kandidaten. Boogiassen gevorderden: 10 Cursisten geslaagd n.l.: W. Dekker, A. M. van Dri-el, H. Hoorn-a-ert en J. Jonkman te Te-neuzen; A. C- de Puy te Sluiskil; C. A. J. Peeters te Sas van Gent; P. C. Bilterijst te Hengstdijk; J. A. Scheele te Hoek; C. J. Roose en P- Ver- poorte te Zaamslag. Geen kan didaten afgewezen. BERGEN OP ZOOM Luxor, geen filmvoorstelling. Roxy, geen filmvoorstelling. Etcetera, Molstraat 10, expo sitie Bergse kunstenaars (t.m. 3 juni). Dagelijks van 13.30- 17.00 uur, op vrijd. van 13.30- 18.00 uur en 19.00-21.00 uur, zat. en zond. van 13.30-18.00 uur. Markiezenhof, expositie Bergse kunstenaars (t.m. 3 ju ni) open van 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Zat., zond. en feestdagen van 14.00-17.00 uur. Hal Stadhuis, kunstwerk van de maand van Jan Wessendorp uit Bergen op Zoom (t.m. 31 mei). Geopend ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en 13.30- 17.30 utur. GOES Grand, 20.00 uur: De lote- ling 18 j. Museum v. Z.- en N.-Beve- land, expositie Zeeuwse Kun stenaars van de groep WEB (t.m. 22 juni). Open di. t.m. zat. v-an 10.00-12.00 en van 13.30-17.00 uur. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur: Help, de dokter verzuipt a.l. P. Leeraert-Nijs, 15.00 uur: Kermisschieting. De Batavie- rfen, 14.30 uur: schieting. MIDDELBURG City. 20.00 uur: Mijn tante ls een sexbom. Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38, expositie Hugenoten in Zeeland, van 9.00-12.30 en 13,30-17.00 uur. (zat. van 9.30- 12.00 uur (t.m. 31 aug.). OOSTBURG Ledel Theater, 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West singel 71, expositie tekeningen van Inge v. d. Kooij, werkda gen van 9.00-12.00 en 13.30 18.00 uur, woensdagmiddag gesloten. Zondag open van 14.00-18.00 uur. Vrijdag open tot 21.00 uur (t.m. 31 mei). ST. ANNALAND. Streekmuseum, expositie „Honderd jaar briefkaart" (t.m. 29 juni). Open van 14.30-17.00 uur. Op ma. van 19.00-21.00 uur. Zon. en op de Pinksterdagen gesloten. TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Live and let die 14 j. Sociaal café, Dijkstraat 80, Geopend vanaf 19.00 uur: tel. 01150-645). Museum, Burg. Geillstraat 2, expositie „Het vuurwapen", (t.m. 3 juni). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. ABN- expositie van vier Terneuzen- se amateuirschilders (t.m. 31 mei). Open werkdagen van 9.00-16.00 uur. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: R Plains drifter. IJZENDIJKE De Molen, expositie werk® van Nederlandse en Belgische Kunstenaars en van een tenrijkse kunsten-aar (t.m. september). Kon. Vlaamse Opera, 20.1) uur: „Rosencrantz and Giij. denstern are dead" van T0It Stoppard door de Young Vit 1 Productions. Kon. Net Schouwburg, 20.00 uur: Th' tje van Saardam". GENT Kon. Ned. Schouwhon 20.00 uur: „Don Quichot op d(' bruiloft van Kamacho" va# Pieter Langendijk d NTG. (Van onze correspondent) OSSENISSE. Na een aan- rijding met een losgeschoten aanhanger van een tractor, u. terdagmiddag op de Grintwe; nabij Ossenisse, moest de 2". jarige automobilist P. F. de E. uit Kloosterzande met ernstige verwondingen naar het St..li. duinaziekenhuis in Hulst wot. den overgebracht. Later weid hij vervoerd naar het Ignatius- ziekenhuis in Breda. Een mede-inzittende, de 2". jarige R. A. uit Kloosterzande, liep slechts lichte verwonding® op. Het ongeluk gebeurde toen de personenauto en de hem te gemoetkomende tractor be stuurd door J. R. uit Ossenisse elkaar passeerden. Op dat mo ment koppelde de aanhangen waarop, een tank met 600 lite; water lag, los en schoot dwars over de weg. De aanhanger bol ste met hevige kracht op de auto terwijl de watertank op het dak van de auto terecht kwam. Bovendien schoot no; een ijzeren balk door de voor ruit. De paardetram was een van de trekpleisters op de rommelmarkt in Sas van Gent. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De rommelmarkt te Sas van Gent heeft wat belangstelling be treft alle verwachtingen over troffen. Honderden waren za terdagmorgen naar de Grote Markt te Sas van Gent geko men om getuige te zijn van de opening van de eerste rom melmarkt, waarvan de organi satie in handen was van Sas Promotion. Om tien uur rukte de drum band vam scouting Sas van Gent uit om burgemeester drs. W- Dusarduijn en echtgenote aan zijn ambtswoning af te halen. Met een zwarte en een witte Rolls Royce uit 1934 w ,'d het editpaar met kinde ren begeleid door de drum band na-ar de Grote Markt ge bracht waar mevrouw Dusar duijn met het hijsen van de vlag deze voor Sas van Gent unieke rommelmarkt open tte. Met de organisators van deze rommelmarkt waren behalve Sas Promotion ook Scouting Sas, de muzziekvereniging De Heemkundige Krinig en de gymnastiekvereniging Tror. Er werd een heel feestelijk pro gramma afgewerkt. Het werd gezellig druk voor' liefhebbers van antiek en oude gebruiks voorwerpen. Zij konden voor een luttel bedrag bijzonder ieu-se dingen kopen. De gehele dag kon groot en klein ge bruik maken van een echte Sasse paardentram van de heer E. de Smit die rondritjes door het centrum van Sa-s van Gent verzorgde. Er was een optreden van een kleinkun-stgroep, Zebedeus Kachelhout onder leiding van de heer P- Reijnders. Het uit 72 leden tellende drum- en majorettenkorps The Arnos oogstte groot succes met de monstraties en shows. Voetbaltoernooi De W- Terhole organiseert vandaag een toernooi voor pupillen. Het toernooi, dat om één uur 's middags begint, wordt ge speeld op de OZO-terreinen, de plaats waar W-Terhole normaal haar thuiswedstrijden speelt. De deelnemers worden verzocht op tijd aanwezig te zijn. Aan het toernooi nemen de volgende elftallen deel' poule A: Terhole Dl, Graauw Dl, Steen Dl, Hulsterloo Dl. poule B: Vogelwaarde Dl. SDO Dl, Sluiskil Dl, Steen D2. De wedstrijden duren tweemaal zeveneneenhalve minuut en worden gespeeld volgens de reglementen van de KNVB. (Van een onzer verslaggevers) GENT Medio juni zal hit gedeelte van de Traktaatwi; tussen Axel en Zelzate voor het verkeer worden geopeai Aanvankelijk zou dat eind mei gebeuren, maar er is verin ging ontstaan doordat de ge meente Zelzate weigert dat de weg op het grondgebied van deze gemeente wordt gebruikt j zolang ter hoogte van Zelzate bij een gevaarlijke kru: nog geen verkeerslichten zijn geplaatst. In juni zullen deze vei-1 neerslichten worden aangr bracht. De weg zal tussen M sn 20 juni voor het verkeer worden vrijgegeven. Dat ge beurt dan tegelijk met de in gebruikname van een nieuwe I rijkswachtkazerne te Gent, Beide plechtigheden wil men op één dag afwerken. De nieuwe weg verbindt ten oosten van het kanaal Gent naar Terneuzen de usche en de Nederlandse h- 'laalzone. Op Nederlands -j I bied is het deel van de Tras-1 taatweg al geruime tijd F1 -eed. Het Belgische wegdeel is I m ook .al zo goed als k'2Jr I Het internationale douane!"'' I toor is op Nederlands grondge-1 Wed gebouwd. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9. te) 01150-7920 (4 lijnen): HUb? Steenstraat 14. tel 01140 - 3751 (3 lijnen); GOES: KIokstraaH tel. 01100-8030 (3 lijnen) KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8 15 - 12.30 en 13.30 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19 00- 20 00 uur. tel. 01B00-® 1 zaterdag van 10.00 - 11 OU uur, tel 01HUU - 49900. zondag 20.00 - 22.00 uur tel 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen tel 01140 - 3751 of 01150 - 6297; M®® Zeeland 01100 - 4944 HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE Chef Zeeuwse redactie: S. C Augustijn, kantoor Nieuwst"8' Terneuzen, teL 01150 - 7920. privé teL 01150 5745; algeme®, dacteur Zeeland' A F Koopman, kantoor Kromme Weele 4, J® delburg, tel 01180 7764 privé tel 01180 - 7438 redacteur M®" Zeeland: drs J Bouwmans. kantoor Klokstraat 1, Goes te'v Terneuzen. tel 01150 7920 privé tel. 01150 4866: redacteur Vlaanderen R. van der Helm, Melkweg 40. Oostbrirg. tel 3370; sportredactie Zeeland- T Koomen. tel 01155 - 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J. de Boer. Trumanlaan 10. Axel, tel. 01155 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland- P Konings. tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE inspecteur Zeeland C. Menu, tel. 01100 - 4316. 8030 privé Zuidvlietstraat 53 Goes, tel 01100-8138; redacteUI Terneuzen en Kanaalzone G van Berkel kantoor Nieuwste» Maandag 27 mei 1974 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tijder een vergadering van de AF kiesvereniging in Middelbur heeft drs. M. Beinema, wet houders van sociale zaken el lijsttrekker voor de ARP in i christelijke combinatie, ei voor Middelburg actuele vis ontwikkeld ten aanzien vr het „trefcenter", een mami moet-winkelbedrijf van Dei Gruyter BV. Dit trefcenter lokt duizen den kopers naar zich toe, het geen ten koste gaat van eei aantal kleinere ondernemingei in Middelburg. Drs. Beinema^ schetste de invloed van hetj trefcenter aldus: het zou voorj de Middelburgse middenstan' en voor de consumenten erger geweest zijn, indien het tref center elders in de regio zo zijn gesticht. Nu het dan toch in Middel- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Door het snelle ingrijpen van de be manning van een der sleepbo ten van de sleepdienst Muller uit Terneuzen, kon een 23- jarige Noorse matroos, opva rende van de Texaco Belgium, op het nippertje van de ver drinkingsdood worden ge red. De matroos, lichtelijk onder invloed, zoals later bleek, was nabij de watertoren te water gegaan om zwemmende zijn schip dat op de rede vam Ter neuzen lag, te bereiken. Hij had alleen zijn schoenen uitgetrokken. Toe vallige voorbijgangers zagen dat hij het nooit zou halen en waarschuwden de gemeentepo litie, die een sleepboot van de firma Muller waarschuwde. Toen de boot bij de zwemmer kwam, was deze al op de te rugweg, maar toch altijd nog honderd meter van de kant, zodat hij ongetwijfeld zou ver dronken zijn, als er geen hulp was gekomen. Per sleepboot is de matroos rechtstreeks naar zijn schip gebracht. hoogwatc Morgen, dinsdag 28 mei. Bergen op Zoom 8.40 en 21.04 tjansweert 7.47 en 20.14 terneuzen 7.14 en 19-44 Vlissm-gen 6.42 en 19.17 Wemeldinge 8.30 en 20.54. Koel weer met tijdelijk re- n of enkele buien, maar zon later ook perioden met Weersvooruitzichten ln cij- land over Neder- Jfoor dinsdag: aantal uren «reeks 10; .min' temP: om' nr., 10 graden; max. temp S 4eeks 15 graden; kans op stél, ,Se periode van min us 12 uur; 60 procent; kans -Jj een geheel droog etmaal: m Procent woensdag: aantal uren «reeks i3Umin' temp: °m" om-» graden; max. temp een r.f 1® graden; kans op ster, ,ü§e periode van min 0 s 1? uur: 80 procent; kans 5n„ Scheel droog etmaal: °u orocent.

de Stem | 1974 | | pagina 2