Terneuzen verslaat Woudenberg Toine van de Bunder weer STERKE VERSCHUEREN WINNAAR IN FINALE oppermachtig h HE RA VAN SPRII ZIE D l BKC: DEGRADATIE NAAR DERDE KLAS Luctor moet afwachten Ilulst weer in teken van de wielersport I sport 1 Judoka's strijden in Hulst Uitslageii Sportdag Breskens geslaagd VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 27 MEI 1974 10 12 GER KNETEMAN WINNAAR KOERS KLOOSTERZANDE (Van onze sportmedewerker) KLOOSTERZANDE Met Gerry Kneteman als over winnaar van de „Grote Prtfs van Kloosterzande" had men meteen midden in de roos geschoten. Gerry Kneteman staat namelijk op de lijst der grote vedetten sinds zijn over winning in de Amstel-Goldrace. Zeven renners waren voor uit. Wim de Waal probeerde nog te ontsnappen uit de groep maar hij werd teruggepakt. Vele wielercomités in Zeeuwsch-Vlaanderen lopen al enkele jaren met de plannen rond om een profkoers te or ganiseren. Iedere keer wordt er weer om de een of andere reden vanaf gezien. Het actieve wieiercomité Kloosterzan de heeft het niet bij plannen alleen gelaten. Voor het eerst na enkele jaren heeft het wielercomite Kloosterzande opnieuiw de spits afgebeten voor een prof- koers. Dat Zeeuwsch-Vlaande ren rijp is voor nog meer profkoersen staat onomstote lijk vast. Man Kan deze con clusie trekken uit het feit dat naar schatting ruim vijfdui zend bezoekers het twee kilo meter lange parkoers omzoom den. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat er nog dit sei zoen enkele profkoersen zullen bijkomen althans volgens ma nager Jan Janssen. Jan Jans sen: „Ik ben momenteel nog in onderhandeling met een paar comité's. Het is in ieder geval zo, afa dit jaar au zaak niet meer rond te krij.gen is, zal het waarschijnlijk volgend jaar lukken. Men kan zoiets niet forceren. Het moet lang zaam uitgebouwd worden. Als er volgend jaar weer enkele Zeeuwse amateurs overstap pen naar de rijen van de profs zal het ook voor vele comité's des te interessanter worden een profkoers te organiseren. Ik ben er dan ook van over tuigd dat het volgend seizoen toch zeker minimaal tien prof koersen in Zeeland zullen worden gehouden". Na enkele ronden het tem po lag toen nog niet zo erg hoog, ontsnapten Henk Poppe en Kees van der Meijden. Weldra sloten zich daarbij aan Harm Ottenbros en Gerry Kneteman, de man die de Am stel-Goldrace won, Wim de Waal, en Cees Stam. Wim de Waal probeerde na tuurlijk alles orn deze kop groep vooruit te helpen. Hij daar bijzonder goed in. Er kwam evenwel nog een uitval van Didi den Hertog en Theo van der Leeuw. Cees Priem had inmiddels door pech moeten aihaken. Hij had van fiets moeten verwisselen en liep daardoor een enorme ac. srstand op. Hij wist even wel opnieuw aan te haken bij het peloton. Kees Bal, die zijn c hei optreden deed in Zeeland, na zijn val in de i „rastel Gordrace, reed steeds op kop van het peloton. Hij z. het gehele veld naar zijn hand. Kees Bal was natuurlijk nog niet bij machte om iets groots op touw te zetten. Toch reed Bal met grote overtui ging. Hij zal zich zeker weten waar te maken in de Tour de France, waaraan Cees Bal dit jaar zo goed als zeker zal deelnemen. De kopgroep had inmiddels het peloton gedub beld en zo bleef het tot het eind van de koers. De beslis sing zou dius ten gunste van Kneteman vallen in die eind spurt. Jef Mast, voorzitter van het wieiercomité Kloosterzan- (Van onze sportmedewerker) BRESKENS De commis sie beheer en onderhoud van de gemeentelijke sportaccom modaties van de gemeente Breskens, hebben afgelopen vrijdag en zaterdag voor de tweede maal in successie, een sportdag gehouden waaraan door vele verenigingen en in stellingen werd deelgenomen. Vrijdagavond konden de be langstellenden genieten van een demonstratie judo en bad minton. Zaterdag was uiteraard de grote sportdag en er werd 's morgens vroeg begonnen met zwemestafettes voor de lagere scholen. De uitslag van deze. zwemestafette waaraan de I drie gemeentelijke lagere scholen deelnamen was: 1 Openbare Lagere School, 2 Christelijke Lagere School, 3 Katholieke Lagere School. Hierna wais er voor deze scho len ook gelegenheid om deel te nemen aan een koirfbaltoei - nooi. In deze tak van sport toonde de Christelijke School zich de sterkste vóór de Open bare School en de Katholieke School. 's Middags waren er ook nog wandeltochten, die in het ka der stonden van de bondswan- deltochten over de afstanden 5, 10, 15 en 20 km. Voordat de voetbalwedstrijd tussen Breskens en Wesi- Zeeuwsch-Vlaanderen begon, mochten eerst de dames van Breskens en Schoondijke on der elkaar uitmaken wie zien de stenliste mocht noemen ln het voetbalspel. De Breskense dames wonnen dit treffen met 20. Het herenteam van Bres kens kwant tegen West- Zeeuwsch-Vlaanderen niet verder dan een puntenverde ling (1—1). Maar in het ne men van strafschoppen toonde de thuisclub zich de sterkste. Tot slot van deze sportdag was er 's avonds het spectacu laire zevenkampspel. Het korfbalteam BKC won met een neuslengte voorsprong de gemeentelijke beker, die werd uitgereikt door de wethoudei van sportzaken, de heer J Vergou "en De uitslag was: 1 Korfbalteam BKC 32 pnt., 2 Judovereniging Breskens 31 pnt 3 De Feyter 27 pnt., 4 Vor' ereni'ging Breskens 24 pn -helde Sprong 20 pnt., 6 O wijzers, 7 Turnvereni ging DIO. (Van onze sportredactie) BERGEN OP ZOOM De karate-vereniging Terneuzen heeft gisteren een eerste plaats behaald in een interna tionaal toernooi te Bergen op Zoom. Ondanks dat de Ter- neuzense vereniging de eerste wedstrijd tegen Woudenberg met 32 verloor kwamen de Terneuzenaren in de finale ge weldig terug en wisten Wou denberg in al de vijf partijen te verslaan 05. Eindstand 37 in het voordeel van Ter- VIJFDE SPORTPAGINA VAN A Fuen neuzen. 9 Toine van de Bunder, de winnaar bij de amateurs in Kloostei- zande hier aan de leiding van de kopgroep. Fuente: aanval geslaagd. 0 Moment voor de start van de Grote Prijs van Kloosterzande voor beroepsrenners, die nen zou worden door Gerrie Kneteman. de verklaarde na afloop van de koers dat het evenement nog vele jaren voor herhaling vatbaar is. Uitslag profs: Gerry Kne teman, 2 Ha,m Ottenbros, 3 Henk Poppe, 4 Cees Stam, 5 Kees van der Meijden, 6 Wim de Waal, 7 Piet Katwijk, 3 Gerry Fens, 9 Jan Harings 10 Richard Bukaeki 11 Harry van Leeuwen, 12 Ad Hulzebosch, 13 Jos van Beers, 14 Bas Hor dijk, 15 Ben Janbroers, 16 Jan van Katwijk, 17 Klaas Balk, 18 Tino Tabak, 19 Jan Brink man, 20 Louis Westrus, 21 Ge rard Vianen 22 Kees Zoontjes, 23 Leo Duijndam, 24 Kees Priem, 25 Jo Vranoken, 26 Ju- liën Krochaert, 27 Marian Po- lanskij, 29 Jos Barras en 30 Wim Prinsen. BOKSEN Koos Verstap pen van MTS uit Maattrisch heef voor eigen publiek het Nederlandse bokskampioen- schap in het bantarnigewicht voor amateurs veroverd. Ver stappen versloeg Kees van der Sluis uit Dordrecht op punten. Het was een uitgestelde fina lepartij. Op de finaleavond in Den Haag was Van der Sluis niet in staat om te boksen wegens een bedrijfsongeval. (Van onze sportmedewerker) HULST Sporthal Den Dullaert te Hulst is zaterdag het bolwerk geweest van de Zeeuwse judoka's. In deze sfeervolle sporthal werden de diverse jeugd-, junioren- en seniorenkampioenschappen betwist van de sportschool Del ta. De toeschouwers hebben kunnen genieten van interes sante wedstrijden. Uit alle plaatsen van Zeeuwsch-Vlaan deren waren er judoka's aanwezig zodat dit clubkampioen schap, net zo goed het predikaat kampioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen kon dragen. Behoudens Breskens, dat een eigen judovereniging heeft die niet aan deze wed strijden deelnam, waren bijna alle Zeeuwse judobeoefe naars naar Den Dullaert gekomen om voor de eer te strij den. Niet alleen de grote kracht patsers kwamen hier aan de beurt, ook de jeugdige strij- dertjes lieten zich niet onbe tuigd. Zij toonden hier ook dat ze het nodige van het kunst en vliegwerk dat de judosport karakteriseert afwisten. Zij traden elkaar misschien nog wel met meer felheid, en jeugdig elan tegemoet, dan de senioren. Hier in Den Dullaert werd ook duidelijk dat het Zeeuwse judo bij de senioren op een laag peil staat landelijk gezien. Tenminste als men zich even realiseert dat een man als Ronny Verschueren uit Kloosterzande, die dit jaar bijzonder weinig heeft kunnen trainen in verband met zijn werkzaamheden, er opnieuw in geslaagd is om kampioen m alle categorieën te worden dan is dat wel kenmerkend voor de kwaliteiten van de overige Zeeuwse judoka's. Toch was er het nodige spektakel in Den Dullaert te beieven. 's Middaigs al begon nen de jongste deelnemers aan hun strijd. Zij streden in acht gewicntsklassen, zowel jon gens als meisjes. In de zwaar ste gewichtsklasse ging de overwinning na een enerve rend duel tussen Frans de Haas en Freddy Peersma naar De Haas. in de klasse 46 i.m. 50 kg ging het eremetaal naar Krijn Troost die de meerdere was van Carlo Eggermont. ln de klasse 41 t.m. 45 kg won het meisje Mar jon van de Maas van Jan Otte. In de klasse 36 t.m. 40 kg was het een leuke strijd tus sen Theo Verlinde en Martin de Groot. Laatstgenoemde be sliste de partij in zijn voor deel. Douwe den Hartog won zijn partij van Eteinne Vermus in de 31 t.m. 35 kg klasse. In de 27 t.m. 30 kg klasse toonde Paul de Haas zich de sterkste wat ten koste ging van Jos Biesbroeck. In de op één na lichtste gewichtsklasse van 24 t.m. 26 kg ging de medaille naar Pierre van de Walle vóór Tonny Catoir, en in de lichtste klasse tot 23 kg. was het Hans Roodzand die beslag op de eerste plaats leg de voor Robby Langedoen. Na dit jeugdige spektakel stuk kwamen de junioren aan bod. Hier werd in de lichtge wichtklasse A. Bevers uit Axel kampioen, omdat zijn te- genstander niet op kwam da gen. In de middenklasse werd het pleit beslecht in het voor deel van Frans Smits uit Clin- ge die Piet dein Erter uit Arel naar de tweede plaats ver wees. Zwaargewichtkampioen j bij de junioren werd Eric van! Damme van Koewacht, die zich de meerdere toonde van1 Jam Neyenhuis uit Terneuzen. In de finalepartij alle cate-' gorieën was het Ronny Ver schueren uiit Kloosterzande lie won van Tonny Sijs uit Axel. In deze finale kwam duidelijk aan het licht dat Tonny Sijs zich niet in optimale omstan digheden kon verdedigen om dat deze een aanzienlijk zwaarder programma had af gewerkt dan de kampioen. Tonny Sijs kwam dan ook duidelijk conditie tekort in deze finale. Een verrassing in deze klasse was ongetwijfeld de partij tussen de latere kampioen Ronny Verschueren (zwarte band) tegen Eddy Maas uit Terneuzen. Laatstge noemde gaat nog maar pas op judoles (witte band). Dit ban- denverschil was nou direct niet te zien in deze partij. Natuurlijk, Verschueren was veel technischer dan Maas, maar de latere kampioen kon slechts in laatste instantie via een houdgreep Eddy Maas uit schakelen. In de lichtgewicht klasse bij de senioren werd in de beste finale van de dag winnaar Henk de Wee uit Axel die zijn tegenstander Anton Watel uit Axel vloerde met een tiende heupworp. ln de middengewichtklasse legde Armand de Box uit Terneuzen beslag op de eerst eplaats vóór Hannv Sijs uit Axel. Ronny Verschueren winnaar in alle categorieën moest in de zwaar gewichtklasse zijn meerdere er kennen in Sjak Avot uit Schoondijke. (Van onze sportmedewerker) KLOOSTERZANDE Het was het IJzendijKse wielene- nomeen Toine van de Buuuer die zijn tiende overwinning van dit seizoen op za kstak. Zoals het de voorafgaande ne ren ging zo ging het ook nu weer in Kloosterzande. Na een machtige solo en rijdend op een vast verzet ging hij als eerste over de eindstreep. Theo Smit won de spurt van de overgebleven zes renners. Smit overigens won ook vette premies. Mij ging meerdere malen als eerste over de streep voor de vele premie spurts die dcie middag in Kloosterzande ie verdienen waren. Reeds vroeg in de middag gingen de ruim 4U amateurs yan start in de ronde van Kloosterzande. De eerste ont snapping kwam van Rittus Re- mijn, de man dié de laatste koersen steeds als eerste ne lont in het kruitvat steekt. De vlucht van Rinus Remijn duurde echter maar enkele ronden. Hierna ontsnapten Huyzen, Gödde en Spaans. Ook zij werden snel ingelo- pn. Toen probeerden Vei- boom, Aarts en Heijns het op nieuw. Na veertig kilometer koers kwamen er opnieuw vier man aansluiting zoeken bij de leiders, namelijk Smit, Jongenelen, Van Hasselt en Toine van de Bunder. Vanuit het peleton kwam er weinig reactie. De voorsprong van de ze zeven coureurs groeide ge stadig en liep na zestig kilo meter koers uit tot rond een halve minuut. In het peleton bleven enkele renners toch ac tief, te weten Kees Spaans, ïonnie Huyzen en de Plu scnaert-coiureur Cor Vervan.:, F ure enkele seooncien van d» achterstand op de kopgroip wisten weg te werken. Mul nog nqg'éunicn ronden te rijden I ontsnapten Cor Vervaert a Eddy de Block uit het peleton Daarbij kregen ook nog aas-F sluiting Henny Gijsei, Jaip I Marijs en Leon Strobbe. Cor I Vervaet had inmiddels door I pech moeten afhaken. Ook di groep die uit het peleton snapte werd na enkele rondtaj; ingelopen. De beslissende sla? was gevallen. De zeven vluch ters zouden de erepiaa gaan verdelen. Het peleton I was inmiddels gedoemd eer. figurantenrol te vervullen! Vijf ronden voor het einde liet Toine van de Bunder zijn me devluchters ter plaatse. Sa een imponerende solo weid Toine van de Bunder winnaat van het amateurcriteriu-m, Uitslagen amateurs: 1. Toine van de Bunder, IJzendijke 1 Theo Smit, Halfweg, 2. Veste: Aarts, Roosendaal, 4. Ruay i Heijns, Sint Niklaas, 5. It Jongenelen, Roosendaal, 6. Ri nus Verboom, Ellewoutsdijk 7. Time van Hasselt, Roosen daal, 8. Jan Koops, Waterin gen, 9. Wim Westdorp, Hein- kenszand, 10. Rudy Liebregts, Vlaardingen, 11. Willy de Fe- ber, Sluiskil, 12. Kees Stout- jesdijik. Sint Maartensdijk, 1! Jan Konings, Sprundel, 11 Tonny Huizen, Kloetinge, IS- Peter Gödde, Koewacht, K I Leon Strobbe, Lamswaarde, 17. Len van de Wiel, Tilburi 18. Henny Gijsei, Heikant, 19 Nico de Kater, Utrecht, 21 Rinie Remijn, Kwademdam- Ine. 9 De Terneuzenaar Avot (links) in actie bij de senioren tegen de Axelse judoka Rinus Markussen. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie is het doek over het Breskense BKC gevallen. In zijn laatste wedstrijd tegen kampioen On do heeft het er nog van alles aan gedaan om toch maar cén nuntje te pakken te krijgeu, maar het heeft niet mogen ba ten. Ondo wilde als waardig kampioen niet zomaar punten prijsgeven. Vooral het dames zestal bleek te sterk te zijn, waardoor Ondo een verdiende 68 overwinning boekte. BKC bleef daardoor op negen pun ten staan. Later in de week trok Luc- tor tegen datzelfde Ondo ook aan het kortste eind, maar het verschil was heel wat groter. De Terneuzenaren hadden te gen een ontspannen spelend Ondo geen sohijn van Kans. Het werd 93. Olympia, ae derde degradatie-kandidaat deed het heel wat beter. Het had dan ook een zwakkere tegenstander in Animo 3, dat vooral in deze laatste fase van de competitie heel veel punten heeft verspeeld. Olympia vocht voor wat het waard was en dat leverde hen een ver diende 63 zege op, waardoor het zich in veiliiglheid speelde. Dit betekent, dat BKC vol gend seizoen in de derde klas zal moeten uitkomen als laatst geëindigde ploeg en dat Luc tor zal moeten afwachten wat het bondsbestuur met de inde ling het komende seizoen zal doen, want de voorlaatste plaats kan eventueel ook voor degradatie in aanmerking ko men. Stand: Ondo 1 16-30, Top 1 15-19, Volharding 1 15-18, Animo 3 16-18, Atlas 1 16-13, Tjoba 3 16-13, Olympia 1 16- 11, Luctor 1 16-10, BKC 16- 9. In d-e eerste klas werd nog één wedstrijd gespeeld, die echter niet van groot belang was. Alleen voor de statistici is het wellicht interessant dat Zuidwesters met ruim verschil (59) van Stormvogels won. In de derde klas A bracht Seolto 2 zijn laatste wedstrijd tegen Animo 5 tot een goed einde. Met 25 besloot Seolto een goed seizoen. Zaamslag had tegen Swift 4 een niet al te beste dag. De Middelbur gers hebben gedurende vrij wel de gehele wedstrijd voor gestaan en hoewel Zaamslag voldoende go-ede kansen kreeg slaagde het er niet in een goed spelend Swift te overtroeven. Op het laatst kwam Zaamslag nog wel heel dicht bij, maar bij 67 kwam het einde, waardoor. Swift nog de laatste plaats aan Atlas overdeed. Bij de Junioren werd in 2A Stormvogels kampioen, riet versloeg Blauw Wit met 8 1. Stand: Stormvogels J1 12-22, Blauw Wit J1 12-18, Tjoba J2 11-15, Zuidwesters Ji 12-13, Luctor J1 r J2 12- Ie klas A: Stormvotels t - Zuidwesters 1 55. Ze klas A: Olympia 1 - Ani mo 3 63 Ondo 1 - Luctor 1 9—3, BKC 1 - Ondo 1 6—8. 3e klas A: Animo 5 - Seolto 2 25, Zaamslag 1 - Swift 4 6—7. Junioren 2A: Stormvogels J1 - Blauw Wit J1 81. PARIJS (ANP) Herman de monsterrit Bordeaux - Parij meter, ontroostbaar en kwaad welijks geloven, dat de wedst: rende triomf vervallen had ver buiten zijn schuld een andere v achter mijn gangmaker te rijd achter de begeleiding en als dit ik er toch niets aan doen. Ik h gelegd dan de andere renners. 1 terugkeerde mocht ik mij zelfs volgwagen. Een wedstrijdcomm ik, dat vasthouden niet was toej niet meer. Hier heb ik maanden gel, die in 1970 winnaar was v klassieker. De veertien renners waren in die vroege morgen uit Bordeaux vertrokken voor de 593 kilo meters, diie hen te wachten stonden. Het tempo lag in de eerste honderd kilometer vrij laag, ondanks de goede weers omstandigheden. Pas na 322 ki lometer ontstond er actie, toen Van Springel zijn demarrage plaatste. De enige, die reageer de was de Deen Leif Morten- sen, maar die moest enkele ki lometers verder Van Springel laten gaan. De voorsprong van (Van onze sportmedewerker) HULST Morgenmiddag staat de stad Hulst weer ge heel in het teken van de wie lersport. Het bijzonder actieve wieiercomité Hulst, onder voorzitterschap van Jo Burnt, is er in geslaagd om een aan trekkelijk veid amateurren ners aan de start te krijgen. Het rennersveld is verdeeld in twee categorieën namelijk ju nioren en amateurs. Bij de amateurs, die om kwart over drie van start gaan, bevinden zich vele be kende "enners. Renners die de overwinning op zak kunnen steken zijn ongetwijfeld Bert Broere, Toine van den Bunder de Zeeuwse kampioen, Piet Franken, Peter Gödde of een Gaby Minneboo. Lon Strobbe die donderdag zijn eerste overwinning boekte van dit seizoen is uiteraard ook van de partij en zal voor eigen publiek zijn uiterste best wil len doen. Eveneens kandidaten voor de zege zijn Tonny Hui zen, Wim van Steenis en de Bel-g Roma-in Vercauter. Tot de outsiders behoren Rinus Verboom, Ad Tak, Henny Gij sei. Cees Spaans en Eddy de Block. De amateurs zullen worden door de Hulsterse wt'-"nJder van sportzaken d-- Blom- maert. De ama'eurs -meten in totaal 100 kilometer afleggen. De junioren die om halftwee van start gaan, rijden zestig kilometer Bij de junioren zijn een bizonder groot aantal jt' senrijvingen binnen, nanielijï ruim veertig. Bekende naffl® in deze categorie zijn k® Akkermans. Martin Havik, Zeeuwse kampioen Wim J»r'' miasse en uiteraard de plaat' selijk ravoriet Tavio Pica™ Het circuit' binnen de sta®' wallen van Hulst zal morj®' middag dan ook voor alle v«r' keer zijn afgesloten. De entree op het parkoers is gratis. De am ateu .koers telt mee v- het Skoil-Stem klassement. D organisatie van deze wie®r' middag is in handen van a wielerclub „Hulst". ZEILEN: De 18-jarige Mar tin van Leeuwen uit ph et meer van Neucnal open Zwitsers zeilkampioc1-., de Laserklasse geworden, w passeerde met zijn „Jap' maal als eerste en twee als tweede de finishlijn. «I keer drie jaar oudere broer Pi» eindigde als achtste. Er wa! vijftig deelnemers uit zes en. 9 BOKSEN: De OolomWf Rodrigo Valdes ls in Moi>a wereldkampioen boksen ro'. middengewicht (WBC-vet». geworden. Valdes won knock out in de zevende ro van de Amerikaan Benny scoe. Valdes behaalde in ®L naco zijn vijftigste over» ninig als prof, het was BJn zege door knock out. VOETBAL. lie Heerenveen- speler Thomas Haan heeft een eenjarig contract afgesloten jnet SC Cambuur. Met de transfer is ongeveer 80.000 Sulden gemoeid. Bij Heeren veen tekenden de Zuidslaviër Golyanin en De Jong voor één jaar bij. BOKSEN! Het Amsterdam se amateur boksteam heeft in frankfort met 97 verloren van het team van die stad. De beslissing viel in de laatste Partij, waarin de Amsterdam mer Ben Tieben op punten ?t]n meerdere moest erkennen de vroegere Zuidslaviscre kampioen Milic, die voor frankfort uitkomt. DAMMEN: Tijdens de in utrecht gehouden jaarvergade- rt'tg van de Koninklijke Ne derlandse Dam Bond (KNDB) js voor de derde keer de pres- tatieprijs uitgereikt aan Ton btjbrands naar aanleiding van ?tjn wereldtitel. De prijs voor Junioren ging naar Robert Goere, die jeugdwereldkampi- oen is geworden. BOKSEN: Rafael Herrera (Mexico) heeft in het sportpa- 'eis te Mexico-stad zijn we-' reldtitel boksen in het ban tarnigewicht (WBC-versie) be houden. Hij versloeg zijn uit dager en landgenoot Romeo ,naya door knook out in de «Bede ronde.

de Stem | 1974 | | pagina 10