he >EK Afscheid van 16 Statenleden Terneuzen hoofdkern Zeeuwsch-Vlaanderen nmir HULSTER DAMES WILLEN DE POLITIEK IN VOLGENS VOORONTWERP Provinciale Siaten gedeelielijk tegen verhoging wedden Korfbal in Middelburg ,Op visite" G.S. STELLEN GEMEENTEBESTUUR AARDENBURG IN HET GELIJK GemeenteeSftallen voetballen in Sluiskil Groots Hangijzer Voorlichting Twee zetels is weer Bijstandsuitkering verlaagd door NETTY VAN ZALINGE Woensdag 22 mei 19/4 laggevers) iteren reeds meedeelden iet voorontwerp van het aanderen vast aan de ge. het Baalhoekkanaal een oet komen. Dat zou dan are moeten worden. ;ht voor bedrijven, die mo- jk milieuverontreiniging nen veroorzaken". Ook dt in het voorontwerp wat r de Axelse Vlakte gezegd, tr een groot industrieter- i voor schone industrie kan den aangelegd. Het noor- jk deel zou voor de zee- gepvaart kunnen worden loten door het zij kanaal r Axelse Sassing te verbre- en te verdiepen en daarbij insteekhaven aan te leg- Men is er zeker van dat bedrijven naartoe zullen nen. In het voorontwerp rdt namelijk gezegd: Naar- te het zuidelijk deel van Schelde-bekken voller ikt zullen hier de kansen op ustrievestiging toene- n". )ok op de westelijke oever het kanaal is vestiging schone industrie mogelijk gens het voorontwerp eekplan. Uitbreiding van industrieterrein bij Wals eden zit er niet in, bij het taande industrieterrein in list is een nieuw gepland op streekplanikaart. HUISARTSEN ;el: Dokter Kok, tel. 01155 1555 ervliet, Hoofdplaat en Ijzen- dijke: Dokter H. van der Pas, Hoogstraat 1 te IJzen- dij-ke, tel. 011761366. irssele en Nieuwdorp: Geen zondagsdienst. •iewegen, Hoedekenskerkc, 's Heerenhoek en Ovezande: De praktijk van de huisart sen J. Geldof, J. Kole en S. Wöstmann wordt waargeno men door dokter H. Zwarte- lé, Werrilaan 43 te 's-Hee- enhoek, tel. 01105-1280. oes: Dokter S. Buijs, J Valc- kestraat 3, tel. 5462. oek, Philippine en Sluiskil: Dokter Van Haelst, Spoor straat 46 a te Sluiskil, tel. 01157—1444. ulst: Dokter W. Gielen, tel. 2969. loetinge, Wemeldlnge, Ka- pelle-Biezelinge en Katten- dijke: Dokter Eckhardt te Wemeldmge, tel. 01192—438, b.g.g 01100—6857. liddelburg: Dokter C. Fru- mau, Groenmarkt 17, tel. 12635. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuren voor dringende r"vallen van 12.30—13.00 en van 17.3U— 18.00 ieimerswaal: Dokter A de Wijs te Yerseke, tel. 01131 1444 voor de dorpen Hans- weert en Yerseke. Dokter P. Allewijn te Kruimngenten 01130—1566 voor de dotP® Krabbendijke, Kruimngen en Rilland-Bath. las van Gent e.o.: D"k^r<J3 Puylaert, Oostkade 19 bas van Gent, tel. 1366 ferneuzen: Dokter J. steve^ Scheldekade 27, tel. 01150— 2020. Vlissingen: Dokter S. Wartena, tel. 3933. Visites aanvf^r vóór 10.00 uur. sP"®k® voor dringende gevallen 12.30—13.00 en van l'J 18.00 uur. tandartsen O.Z. Vlaanderen: Tandarts A. r van Ravels, Stationsstraat i ie Hulst, tel. 01 40-2205 Spreekuur van 13-uu 12.30 uur Walcheren: Tandarts A- Koning, Kanaalstraat O Souburg, tel. 011^ 00 Spreekuur van 11-ÖU uur. dierenartsen W.Z. Vlaanderen: Dokter v d Vijver te Oostburg, 01170—2103. apotheken Goes: Zeeuwse apotheek, tc 5255. Middelburg: Apotheek A- "j geling, Lange Delft 13 12538. Terneuzen: Apotheek sen, Winkelcentrum polder, tel. 011502090. Vlissingen: Apotheek C. LaS j drager, C. van te Souburg, tel.. 1593 wijkverpleging Biervliet, Breskens, 5^°%* Hoofdplaat, SchoondiJK® IJzendijke: Zr. Snel, straat 16 te Biervliet, 01152—216 neemt waar zr. De Causmaecker e Dominica Zr. Karnebeekstraat 1 le npemt de, tel 01171-367 n* waar voor zr. Burger Schilders. j Goes: Zr. T. Coomans, 7970. MIDDELBURG 16 leden van Prov. Staten van Zeeland, ruim éénderde van het aantal Statenleden, zijn gisteren uit geluid. Zij keren in het nieu we Zeeuwse parlement niet terug De 16 werden in de ochtendzitting van Prov. Sta ten gisteren officieel voor hun bijdrage aan het bestuur van de provincie bedankt door mr. j van Aartsen en door hnn eigen nestor, de heer C. Ver- Gistermiddag, tijdens een vaartocht op het Veerse Meer, waarbij ook de echtgenotes aanwezig waren, werd het af scheid in een wat frivolere vorm gegoten. De voorzitter van Prov. Staten, mr. J. van Aartsen, gaf in de laatste ver gadering van de afgelopen vierjarige zittingsperiode van de Staten een overzicht van de onderwerpen, die aan de orde zijn geweest. „Zijn we eigen lijk we tot zoveel besluiten gekomen?", vroeg mr. Van Aartsen zich af. Hij memo reerde, dat er intussen tal van belangrijke onderwerpen in bespreking zijn geweest, maar dat het laatste woord over die onderwerpen in veel gevallen niet door Middelburg, maar door Den Haag moet woraen gesproken. Een actueel voor beeld is dat van de vaste oe ververbinding. De voorzitter van de Staten had vervolgens een persoon lijk woord voor alle 16 aftre dende statenleden. Het zijn de heren H. IJssel (CHU). R. Hol (PvdA), W. Dusarduijn (KVP), W. Landheer (VVD), A. Schot (SGP), G- de Waal (Boerenpartij), I. Filius (AR), W. Lockeveer (KVP), J. Ver gouwen (PvdA), J. Rooden- burg (D'66), J. Scheele (CHU), A. Visser (PvdA), H. Osterman (CHU), P. Dekker (AR), H. Koopman (SGP) en E. de Lyon (D'66). (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zeeuwse Staten hebben zich in meerder heid positief opgesteld tegenover het voornemen van de minister van Binnenlandse Zaken om de wedden van de leden van GS met 6% te verhogen. Het gaat hierbij, zo zette de voorzitter van Prov. Staten, mr. J. van Aartsen, in de gisteren gehouden statenvergadering uiteen, om een structurele verbetering, die moet worden beschouwd „ais een verantwoorde aanpassing". Die mening werd niet ge deeld door 7 leden van de PvdA, de fracties van de PPR en D'66 en door de heer de Waal van de Boerenpartij. De heren Don (PvdA), van Wa- ter.school (PPR), Roodenburg (D'66) en de Waal lieten we ten, dat zij een verbetering van de rechtspositie van GS- leden een goede zaak vonden, maar de structurele verbete ring wensten althans de pro gressieven te zien tegen de achtergrond van het principe Geen procenten, maar cen ten!". De heer Don trok een vergelijkmg met de wedden van wethouders in kleine ge meenten, voor wie een verho ging van 6% op een bedrag van iuttelijke guldens uitkomt, terwijl het voor de GS-leden om duizenden gaat. Hun bru tosalaris wordt, als de Minis ter er mee akkoord gaal. op bijna f. 68.000 per jaar ge bracht. De heer de Waal, die memoreerde, dat de wedden van GS-leden sinds 1967 door trendverhogingen practisch zijn ver drievoudigd, liet weten dat de de doorsnee burger het inkomen van een GS-lid op f. 10.000 taxeert. Mr. van Aart sen verklaarde nader dat de wedden van GS-leden op ge lijke voet zullen worden ge bracht met de inkomens van wethouders in gemeenten van 25.000 tot 375.000 inwoners. De heer Don bracht ook de presentatiegelden en de ne veninkomsten e.d., die GS-le den ontvangen, nog ter sprake. Hij vond dat die extra's in de provinciekas behoorden te worden teruggestort. Hij stak 'ooral een vurig pleidooi af voor een betere reehtpositie- verbetering (pensioen, wacht geld, invaliditeitsregeling) voor leden van GS. De voor zitter van de Staten kon op dat punt volledig met hem meegaan. Zonder discussie be sloten de Staten verder om akkoord te gaan met een ver hoging van de vergoeding, die zij zelf voor het bijwonen van vergaderingen ontvangen. De Statenleden ontvingen tot dus verre f. 60 voor een dag ver gaderen. Dat wordt nu f. 130. Vooruitzichten voor doiuler- en vrijdag, opgesteld door 1 KNMI op dinsdag om «HO u. Fris weer met zonnige wioflen, maar ook enkele lo- «le buien. Weersvooruitzichten in cij- gemiddeld over Neder Voor donderdag: aantal uren *3 tot 11; min. temp: om- nli 8 graden; max. temp; omstreeks 14 graden; kans op m droge periode van min jus 12 uur; 80 procent; kans ;f een geheel droog etmaal: Procent. >„!00„r vrij<iag: aantal uren s,3 tot 11; min temp: om- J7 8 graden; max. temp: omstreeks 13 graden; kans op nn aroge periode van 12 uur: Procent; kans op een geheel etmaal: 60 procent. J3vwalor ^Morgen, donderdag 23 „er?en op Zoom 4.36 en 17.07 answe=rt 3.41 en 16.11 ^neuzen 3.01 en 15.29 «ssingen 2.28 en 14.56 «Helding,. 4.26 en 16.57. Vrijdag 24 mei. Br?n z°om 5.23 en 17.52 answeert 4.28 en 16.54 Vli?euzeri 3.4" en 16.12 issingen 13 en 15.41 rieldinge 5.13 en 17.42. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De 25-ja- rige Aardenburger J. P. S richtte zich op 9 mei van het vorig jaar tot het college van Gedeputeerde Staten van Zee land, met een beroepschrift omdat hij het niet eens was met een beslissing van het Aardenburgse college van B. en W. om, ook na bij hen ingesteld beroep, zijn bijstands uitkering te verlagen tot 50 procent van de op dat moment geldende norm, verhoogd evenwel met de woonkosten en ziekenfondspremie. Hij verloor zijn werk in Sluis in het najaar van 1971, omdat hij zonder geldige reden wegbleef van zijn werk. Later voerde hij aan dat het werk te mechanisch en te on persoonlijk was en dat zijn huishouding (ongehuwd, geen kinderen) er onder leed. Gedeputeerde Staten conclu deren thans dat betrokkene door eigen toedoen zijn werk heeft verloren en dat hij zich wel zeer negatiet heeft opge steld inzake mogelijk te ver richten arbeid, omdat hij eer dere beroepen als ober, kelner en fabrieksarbeider slechts be roepen voor half-idioten had genoemd en kortgeleden nog een krantenwijk die hem 60,- per week zou opleveren weigerde, omdat hij niet voor zes tientjes per week elke dag het dorp wou rondfietsen. De Tweede Kamer uit G.S. oor deelt het juist, dat een korting van 50 procent op deuitkering wordt toegepast, totdat de be trokkenen arbeid aanvaardt of meewerkt aan plaatsing in WSW-verband. Zowel Gedeputeerde Staten als eerder B. en W. van Aar denburg lieten zich niet ver murwen door het verhaal van klager dat hij door thuiswerk weer in zijn onderhoud zou kunnen gaan voorzien als goud- edelsmid, een beroep, waar door de betrokkene eerder oogletsel opliep en welke werkzaamheden in strijd zijn met uitspraken van de keu ringsarts, volgens welke be trokkene geen werkzaamheden zou kunnen verrichten met dieptezin of visuele precisie. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Stimulering van Terneuzen als cen trale hoofdkern voor Zeeuwsch-Vlaanderen wordt wense lijk geacht". Dit is een van de zes uitgangspunten van het streekplan voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Hierin wordt de mening verkondigd dat voor Zeeuwsch-Vlaanderen het voorzieningsniveau moet worden verhoogd en dat Terneu zen, gezien de centrale ligging van deze plaats en het daar reeds aanwezige verzorgingsapparaat, het meest als hoofd kern van Zeeuwsch-Vlaanderen in aanmerking komt. De andere vijf uitgangspun ten zijn: Door het provinciaal is ge kozen voor het huidige groei model, d.w.z. voor een voort zetting van de ontwikkeling van de bevol-kingstoeneming zoals deze in de afgelopen ja ren plaatsvond Het provinciaal bestuur heeft gekozen voor een indius- trile ontwikkeling in de zee havensector. Mede aan de hand van de nota Ossenisse-Baalhoek is door de provinciale overheid gekozen voor een situering na bij Baalhoek. Handhaving van het Land van Saeftiirag'e als natuurgebied wordt van groot belang ge acht. De rijksoverheid heeft be sloten een aan te leggen vaste oeververbinding te situeren tussen Perkpolder en Kruinm- gen. Voor het tracé van het voorgestelde Baalhoekkanaal en de bochtafsnijding bij Bath heeft de rijksoverheid gekozen voor een situering, waarbij hei Land van Saeftin-ge zo min mogelijk wordt aangetast. Wat verbetering van het voorzieningenniveau betreft staat Terneuzen in het voor ontwerp op de eerste plaats, Hulst op de tweede, Axel op de derde. Dat betekent dat in deze kernen en in deze volgorde de belangrijkste bevolkingstoename zal moeten plaatsvinden. Dat Terneuzen voorop staat komt doordat deze plaats vooral vanwe ge de centrale ligging nu al in zekere opzichten een streekfunctie voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen vervult. Hulst staat op d-e tweede plaats omdat die tot de grotere afstand naar Terneuzen meer mogelijkheden heeft om een eigen voorzieningenapparaat op te bouwen. Axel zal veel meer dan Hulst kunnen profi teren van het voorzieningen apparaat van Terneuzen. Verwacht wordt dan ook dat het aantal inwoners van de kern Terneuzen in 1990 29.500 zal bedragen tegenover 23.000 in 1980 en 19.330 in 1971. Voor Hulst inclusief St. Jansteen en Clinge zijn die cijfers: 18.000 in 1990, 13.500 in 1980 en 11.270 in 1971, voor Axel 12.500 in 1990, 9.000 in 1980 en 7 740 in 1971. Naast de drie grote kernen Terneuzen, Hulst en Axel zul- 'en volgens het voorontwerp streekplan Philippine en Kloosterzande een aanvullende woonfunctie vervullen. Dat PhiliDpine hiervoor gekozen is komt door het feit dat Hoek, Sluiskil (door hun ligging ten opzichte van de industrie) en Sas van Gent (door de ligetng tussen kanaal, grens en indus triegebieden) maar beperkte uitbreidingsmogelijkheden krijgen. Men acht het nu wenselijk dat Philippine de woonbehoef te kan opvangen voor het ge bied ten westen van het ka naai om daardoor het verkeer, di. het kanaal moet kruisen, wat te verminderen Overigens hoeft dat kanaalkruisende ver keer op lange termijn geen orobleem te zijn. want in het voorontwerp wordt ook al ge sproken over en tunnel onder het kanaal van Gent naar Ter neuzen omdat door de toename van het schpetwaartverkeer de brug bij Sluiskil in de toe komst meer open dan dicht zal zijn. Aan Kloosterzande wordt een aanvullende woon- en en verzorgingsfunctie toegedacht ten opzichte van Baalhoek en door het feit dat Kloosterzan de al een bepaalde streekfunc- ti - vervult. Verder wordt in het voor ontwerp streekplan gesproken over z.ig.n. opvan-gkernen, wa' grotere plattelandskernen, die van betekenis zijn voor het omringende platteland. Tot de ze opv-an-gkernen moeten wor den gerekend Biervliet, Zaamslag, Vogelwaarde. Koe wacht en Zuiddorpe. Zoals al even vermeld zul len woonkernen, die zich op korte afstand van hinderlijke industrieën bevinden, volgers het voorontwerp niet ver meer mogen worden uitgebreid. Het voorontwerp spreekt in dit verband van "afronden". Ook voor kleine kernen met min der dan 500 inwoners acht men uitbreiding minder ge wenst. Door de komst van zeeha- venin-diustrie bij Baalhoek (een gegeven dat als een de; belangrijkste pijlers van het voorontwerp wordt gehan teerd) zal overigens Hulst naet verder in noordoostelijke rich ting meer moeten uitbreiden. Wat de expansiedrift betreft zal Hulst het in zuidelijk rich ting (b.v. Clinge en St. Jan- steen) moeten' zoeken. De kern Lamswaarde zal niet ver der mogen groeien, Klooster zande kan dan alleen nog maar naar het westen toe en bij het op gang komen van de ind-ustrile ontwikkeling bij Baalhoek dient Graa-uw vol gens het voorontwerp tijdig te word-en afgebroken. Voor de plannen, zoals die in het voor ontwerp worden ontvouwd met betrekking tot terrein voor zeehavensmdiustr-ie bij Baalhoek, d-e aanleg van nieu we wegen, recreatiegebieden, waterwingebieden e.d. heeft men overigens nogal wat grond nodig. De hoeveelheid u- - '1 igde grond is 3200 hecta ren. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Traditiege trouw wordt op Hemelvaarts dag in Middelburg het korf bal toernooi gehouden, dat één van de grootste in Nederland genoemd mag worden. Een kleine 2000 deelnemers ver deeld over 174 teams zullen weer strijden om de ereplaat sen. Indien de weersomstan digheden goed blijven kan het op het gemeentelijk snortter- rein Voorborch weer een ge zellige drukte worden. Zoals altijd zal de organisatie, waarin Swift reeds een jaren lange ervaring heeft, weer in goede handen zijn. Het is ech ter geen kleinigheid om een toernooi op in totaal 24 velden te organiseren. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zaterdag morgen o-m 11.15 uur begint de eerste wedstrijd in het voetbaltoernooi dat door de personeelsvereniging van de gemeente Terneuzen is geor ganiseerd en dat plaatsvindt op het sportcomplex in Sluis kil. Deelgenomen wordt door diverse gemeentelijke elftal len, die in twee poules zijn ingedeeld. De finale begint om 16.30 uur. De Drjjisuitreiking i zal geschieden door burge meester J. Aschoff van Ter neuzen en de leiding van het toernooi berust bij de heren F van der Ploeg. I.C. Lijbaart en A. Bastiaansen. De wisselbe ker waarom gespeeld zal wor den is thans in handen van de gemeente Vlissingen. De Hulster dames, die zich tot het politieke avontuur voelen aangetrokken. In Hulst gaan de vrouwen er wat aan doen, aan die gemeenteraadspolitiek bedoel ik. Jaar in jaar uit vielen de vrouwen uit de boot in Hulst als het om een plaats in de gemeenteraad ging. Ze werden steeds op niet-ver- kiesbare plaatsen neergezet. En dat vinden de vrouwen in Hulst niet reëel. „We zijn overal goed voor. In feite doe je met het begeleiden van een huishouden een schat aan bestuurlijke ervaring op. Het zou juist een goede ontwikkeling zjjn, als er meer vrouwen betrokken zou den zijn bij het gemeentelijk beleid". Maar hoe verzeker je je van een verkiesbare plaats in de gemeenteraad De dames van Hulst vonden er iets op, in de vorm van het uitkomen met een eigen lijst. Hierop staan 15 uitslui tend vrouwelijke kandidaten vermeld. Het idee voor die eigen lijst werd geboren tijdens een excursie van de Hulster dames naar het gemeentehuis vorig jaar. Ze woonden een raadsvergadering bij, nadat van te voren de gemeente raadstukken uitvoerig waren doorgenomen en besproken. Later belegden ze een scha- duwraad onder voorzitter schap van burgemeester P Molthoff. Tijdens die gefin geerde raad, kwamen veel zaken ter sprake, die een voudigweg door mannen over het hoofd gezien worden. B en W raakten er aangenaam door getroffen. Dat gaf de vrouwelijke burgers moed. Achter de schermen werd door de dames druk overleg gepleegd over de wijze, waarop de vrouwenviesie het best naar buiten kon worden gebracht en over de vraa-g: Hoe maken we onszelf waar? De dames zagen in het op richten van een eigen lijst de enige oplossing. Er werd enorm geschaafd aan de per soonlijke presentatie van de kandidaten. Diverse dames volgden een cursus: -,Spre- ken in het openbaar", en le den van het katholiek Vrou wen Gilde en andere vrou wenverenigingen namen ac tief deel aan de cursus: „Po litieke scholing", van (Tele- ac. In feitp werd de zaak heel groots aangepakt. „Want zo stelden de dames, „op een vrouw wordt altijd extra ge let. Daarom moeten we er naar streven gelijkwaardige, maar liefst nog betere resul- aten dan onze mannelijke ■ollega's te bereiken". Me- rouw Nanda van Gemert, ijsttrekkers van lijst 11, lijkt niet voor een kleintje ervaard Dat zijn de andere ames, overigens ook niet. '.ij nemen tijdens het inter- 'ieuw geen blad voor de oond. „Er zijn heel veel din- en. die hard moeten veran- leren" vinden Nanda van lemert, Femmy Peters en Antoinette de Kerf. Als het lesprek over de ziekenhuis kwestie komt. dan springen ze er alle drie in. „Dat zie kenhuis Hulst is van het al lergrootste belang voor de hele streek. De structuur van Zeeuwsch-Vlaanderen leent zich eenvoudig niet voor die centralisatie. Wij vinden dat de mensen uit deze streek een fikse vinger in de pap behoren te hebben als het op een beslissing aankomt". Mevrouw Van Gemert, en ze spreekt dan namens haai\ hele achterban, heeft een uit gesproken mening over de toenemende criminaliteit in Nederland en vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Wij willen een betere bescher ming voor de bevolking, door middel van uitbreiding van het politieapparaat. Ja, en we hebben ook zo onze beden kingen over de wijze waarop het Nederlandse volk rea geert op acties van de poli tie", zegt ze. „Men moet voor 100 procent achter zijn poli tiemensen gaan staan. Daar naast zou er een intensieve controle moeten komen, op de invoer van wapens uit België en Frankrijk. De straffen voor misdrijven lig gen in Nederland veel te laag. Op deze wijze trek je allerlei kwaadwillenden hier naar toe. Uit de praktijk kun je opmaken, dat misdadigers, zoals smokkelaars van verdo vende middelen, inbrekers en zelfs vliegtuigkapers het liefst in Nederland berecht willen worden, omdat de jus titie hier bekend staat van wege zijn milde houding en het >pleggen van over het algemeen zeer lichte straffen. Deze ontwikkeling kan en mag zo niet doorgaan"- me nen de Hulster da-mes. Tijdens ons gesprek kwam er nog een heet hangijzer aan de orde: de sexboetieks „We hebben hiei in Hulst nu zeven sexshops voor in totaal 16.800 inwoners De menser uit xi-ulst hebben er geen in teresse voor. Het is al Beige) wat de klok slaat. Ga maai kijken en overtuig je zelf". Dat advies volg ik metee) op. Vuor de ene etalage var een sexboetiek staan eer stelletje ik neem aan, lage re school kinderen. Ze heb ben reuze lol om dinger, waar ie als volwassen vrouw rooie oortjes van krijgt. Voor de andere etalage staan op het moment dat ik er ben, en dat is tijdens een mezerig druilregentje. twee Belgische echtparen van middelbare leeftijd. Een van de dames zegt tegen de anderen: „Wat zijn die Nederlanders toch eigenlijk viezerikken". Ik slikte een „kat", die duide lijk voor mijn bedoeld was, zonder een woord van pro test, maar maakte wel dat ik wegkwa-m. „Kijk", zeiden de dames van lijst 11 uit Hulst. ,-Dat bedoelen we nou. Het ge toonde in die sexshops heeft in wezen niets meer met ge zonde sex te maken. Het is uitermate kwetsend. We vin den dit geestelijke milieu vervuiling. En iedereen wil er dik aan verdienen. De middenstand vaart er wel bij, maar op een gegeven moment moeten we toch met zijn allen bij ons zelf te rade gaan en ons afvragen, kan het nu niet anders. Ook over abortus wordt door de dames zeer genuanceerd gedacht. Je moet eerst alle facetten van een zaak leren kennen voor je hierover een mening kunt formulieren", vinden ze. „Er mankeert op veie fron ten nog heel veel aan de voorlichting van de Devol- king. Het katholiek Vrou wengilde heeft vorig jaar dL verse lezmgen meegemaakt, waarin milieuzaken aan de orde werder gesteld. Vooial als huisvrouw, kun je heel veel doen ter bescherming van het milieu. Niet alleen bij het gebruik van verschil lende huishoudelijke artike len, maar omdat je betrok ken bert bij de opvoeding van de volgende genera-tie, kun je veel preventief werk •errichten". De vrouwen van lijst 11 lebben nog veel meer pun- en in hun programma staan „Natuurlijk kunnen onze candidaten met alleen vooi al het werk opdraaien. Er bestaat al een werkgroep waarin diverse deskundigen :ittin-g nebhen zodat het ge kozen gemeenteraadslid al- rijd een beroep kan doen op haar achterban. Natuurlijk staan ve ook open voor sug gesties van allerlei kanten. Het zou ideaal zijn als de mensen persoonlijk kontakt zochten met een van onze gemeenteraadsleden. Jaj u hoort het goed, hier wordt gesproken over gemeente raadsleden". „Wij rekenen op minstens twee zetels, na de komende verkiezingen", zeggen ze. En dat i-s nogal wat a-ls men zich indenkt, dat heel wat kapers op de kust zijn. Er zijn in Hulst veertien lijsten inge diend voor in totaal 17 ze tels. Heel veel kernen komen met een eigen lijst uit. „Dat hebben wij nu willen onder vangen", stellen de da-mes. „Wij hebben onder onze kan didaten vrouwen uit Absdale (mevro-u-w Celina de Win ter), Heikant (mevrouw Illie Zwartelé) Sint Jansteen (mevrouw Antoinette de Kerf), Mike Misseghers en mevrouw H. Hillege. Heikant (mevrouw L. Inghels) en dan uit Hulst naast mevrouw Van Gemert en Peters, me vrouw A. v.d. Bruelen beter bekend als zuster Beatrijs, hoofd van het internaat' Bou- delo, Rikie Culenaere, Hélè- ne Lockefeer, A. Serrarens, A. Kuycks en als laatste me vrouw E van Lierop. „We hebben veel en goed contact met al onze kandida ten", zegt mevrouw Van Ge mert. We gaan er met de komende verkiezingen hard tegenaan. De huisgenoten van de dames staan de kan didaten met alle mogelijke hulp terzijde. Er zijn aan plakbiljetten ontworpen en de verkiezingscampagne gaat deze week van start. Meer dan de helft van de bevol king van Hulst bestaat uit vrouwen. -Jarenlang hebben uitsluitend de mannen het hier /oor het zeggen gehad". We hopen dat de bevolking van Hulst ons nu de kans geeft te bewijzen, dat vrou wen juist heel goed in staat zijn een gemeente mee te helpen besturen", aldus de kand idaat-raadsl eden. eindredactie: rein van der heten

de Stem | 1974 | | pagina 3