PARTICULIER VESTIGT APOTHEEK IN HULST KOEWACHT MOET CENTRUM VOOR OPEN BEJAARDENWERK KRUGEN GEEN EENSLUIDENDE VISIE OP ZIEKEN- HUISPROBLEMATIEK INDUSTRIE BIJ BAALHOEK Subsidiewijzigingen jeugdwerk Axel Afsch T er 1 Zeeu Provinc gedeelit verhogi Uitslagen van schietingen Pastoor Van Weezei: Bronzen medaille voor scheidende penningmeester Rode Kruis Sas Weldoen door Vermaak toont nieuwe uniformen VOLGEN stad streek mmmmmKÊÊmm DOKTER NIET GELUKKIG MET VESTIGING Van den BERG Afvloeiing Bestuurgroep uit elkaar Duidelijk Clitex ontving gepensioneerde ex-werknemers VVD Oostburg ook tegen abortuskliniek LEERLINGEN ZWEMSCHOOL SLAAGDEN Café-Restaurant ,;t Vode" Voetbal voor veteranen weer Woensdag 22 mei 1974 2 Woensdag 22 mei (Van een onzer verslaggevers) HULST In het pand Steenstraat 33 in Hulst wordt binnen afzienbare tijd een aootheek gevestigd. De prak- t.jkhoudster wordt baronesse Van Hövell tot Westerfiier, thans nog verblijvend in Wil lemstad, Curacao. Het wordt de eerste apotheek in de ge meente Hulst. De vestiging van de apo theek zal met name conse quenties hebben voor de Hul- sterse apotheekhoudende art sen. De enige arts die op grond van de zogenaamde apo- theekrijpverklaring van Hulst zijn apotheek zal moeten over dragen aan de nieuwe apothe- karesse, is dokter W. N. Th. Gielen- Hij vestigde zich na de apotheeikrijpverklaring ia Hulst. De heer Gielen: „Het zal vooi mevrouw Van Hovell tot Westerfiier heel moeilijk wor den. In feite neemt zij alleen mijn apotheek over. Normaal gesproken springt een apo theek er pas uit als er twaalf duizend patiënten zijn. In dit geval hoefde dat aantal niet gehaald te worden, want het wordt een penetratie apotheek een onderneming, die met steun van de koninklijke maatschappij voor de pharma- cie in stand wordt gehou den." De heer Gielen is niet ge lukkig met de vestiging. „Het levert niets op voor de patiënt Ik kan straks niet goed meer overzien, wat de patiënten slikken. Vooral als het gaat om recepten die van de speci alisten afkomstig zijn. Boven dien is het zo, dat ik 's nachts m'n bed uit kom voor een patiënt. Ik kan dan direct me dicijnen verstrekken. Ik zie dat de apothekers niet djen. Als de patiënten verstandig zijn, blijven ze hun medicij nen van de arts betrekken", aldus de dokter Gielen, die zegt bezwaar te hebben tegen de „dwangmatige" komst van de nieuwe apotheek. ,.Ik heb in deze kwestie niets te ver tellen. 'Als het contract op ta fel komt, dan moet ik m'n apotheek over doen". De heer Gielen krijgt wel een bepaal de tegemoetkoming voor het afstoten van de apotheek, maar een letterlijke vergoe ding is het niet. De overige Hulsterse artsen zijn niet zoals dokter Gielen gebonden aan de apotheekrijpverklaring. Zij zijn, zoals zij verklaren niet van plan hun apotheken uit handen te geven. (ADVERTENTIE) UNIEKE KOLLEKTIE GAS-GEISERS BOILERS FORNUIZEN en KOOKPLATEN WASEMKAPPEN KOELKASTEN DIEPVRIEZERS v. Waesberghestraat 7-9 HULST DE regering van Thailand heeft besloten, haar ontslag in te dienen bij koning Phoemi- bo'. Adoelyadej. (Van een onzer verslaggevers) dienstencentrum voor het open bejaardenwerk krijgt. Maar ook KOEWACHT „Het is belangrijk dat Koewacht een eigen een vrijgestelde kracht voor de coördinatie van de werkzaam heden. Het zou een dependance kunnen worden van de Axelse stichting open bejaardenwerk, maar wel met een eigen bestuur. De organisatie zou in federatief verband samen kunnen wer ken met de stichting in Axel". Aldus pastoor A. van Wee- •el, uit Koewacht, die al vorig jaar een poging ondernam om de Axelse stichting zodanig open te maken, dat er een samenwerkingsvorm met het nog op te richten Koewachtse open bejaardenwerk zou ont staan. Tot nog toe is dat niet gelukt. "Voor kerst zouden wij bericht hierover van de stich ting ontvangen, maar we heb ben nog steeds niets gehoord en dat is ons wel tegengeval len. Pastoor Van Weezei ziet mogelijkheden om de sociëteit Don Bosco in Koewacht als dienstencentrum te bestem men. Het gebouw, thans in gebruik als bejaard-ensoos, jeugdsoos en honk van de mu ziekvereniging, kan eventueel door een nog te vormen stich ting worden beheerd. De kerk, aldus pastoor Van Weezei, moet het gebouw eerst afsto ten. In het centrum kunnen eventueel maaltijden worden bereid voor zieke bejaarden. Ook wordt gjedacht aan de in richting van pedicure, massa ge-en begaardemgymnastiekac- comodatie. In Koewacht voelt men sterk de behoefte bet open bejaardenwerk de plaats te geven die het verdient. Het tot de gemeente Axel beho rende dorp, heeft een exeptio- neel hoog percentage Dej aar den. Een op de drie en een half volwassene is bejaarde. Koewacht telt op het ogenblik vierhonderdvijfenzeventiig per sonen, die tot de bejaarden en gepensioneerden worden gere kend. Daarbij rekent men ook de vijftig vervroegd gepensio neerde en gesaneer de boeren en vlassers. Het percentage bejaarden ligt in Koewacht veel hoger dan in de directe omgeving. In Hon- tenisse komt men uit op 15,5 percent. Het landelijk gemid delde ligt rond de twaalf per cent. Pastoor Van Weezei werkte vier jaar lang als rec tor in het bejaardenhuis van Groenendijk. Daar heeft hij kunnen constateren dat bejaar den, die eenmaal in een bejaar denhuis terecht komem, gauw hun zelfstandigheid en verant woordelijkheid verliezen. „Men wordt daar te afhankelijk. Bo vendien is het zo, dat mensen uit Koewacht naar een bejaar denhuis in een andere plaats moeten want Koewacht zelf heeft niet een dergelijke accom. modatie. Het open bejaarden werk is voor Koewacht des te belangrijker, omdiat de bevol king een heel eigen mentaliteit heeft. De Koewachter met z"n eigen dialect en z'n Vlaamse cultuurpatroon en z'n gesteldheid op het zelf bezig blijven, voelt zich niet thuis in een andere omgeving", aldus pastoor Van Weezel. De sa menwerking op het gebied van het open bejaardenwerk met heit trefcentrum en de stichting open bejaardenwerk in Axel, wordt in Koewacht als wenselijk beschouwd, al verwacht men niet dat Axel de verzorging van de mensen in Koewacht kan gaan verzor gen. Het is de bedoeling dat met een betaalde kracht en een aantal vrijwilligers te gaan doen. Financieel zijn er nogal wat vragen, maar met de wet op het bejaardenwerk achter de hand, lijkt het op gang brengen van het werk m Koewacht geen probleem te worden. "Belangrijk is het dat onze mensen zelf gaan inzien djat ze recht hebben op goede verzorging aan huis". (Vam een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Tijdens een bestuursvergadering van de Rode Kruis-afdeling van Sas van Gent heeft de schei dende penningmeester van de afdeling, de heer A. Boutens gisteravond de bronzen me daille van verdiensten van het Nederlandse Rode Kruis ont vangen. De heer Boutens beheerde zeventien jaar lang de finan ciën van de Sasse Rode Kruis afdeling. De onderscheiding werd hem door de heer P. Aspers uit Axel overhandigd uit naam van het hoofdbestuur van het landelijke Rode Kruis. De heer Aspers, bestuurslid van de Kring Zeeland memo reerde in een korte toespraak dat de heer Boutens één van de meest punctuele penning meesters van het Nederlandse Rode Kruis is geweest, „die zijn bescheiden altijd stipt op toj-d inleverde", aldus de heer Aspers. De heer Boutens stopt met zijn financiële werk voor het Rode Kruis vanwege ande re drukke werkzaamheden. OOSTBURG Staatsse cretaris Hendriks van Volks gezondheid zal vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen geen eensluidende visie krijgen over de nieuwe structuur van de ziekenhuisvoorzienin gen in deze regio. Nadat over voorstellen, gedaan door de „kanaalzone", en tegen voorstellen „oost" en „west" al geen overeenstemming verkregen kon worden, haal de ook een plan van de IJzen- dijkse huisarts H. van der Pas de eindstreep niet. Na de nu laatste vergade ring van de bestuurgroep is meegedeeld dat de 3 dage lijkse besturen geadviseerd zou worden hun brief aan de staatssecretaris te sturen met de mededeling dat de stand punten zo ver uit elkaar lig gen dat de bestuurgroep geen kans heeft gezien tot een eensluidend standpunt te komen. De besturen wordt gead viseerd hun eigen standpun ten op sahrift te stellen en hun rapporten ter separate post aan de staatssecretaris te zenden. „Mocht er een wijziging komen in de stand punten van één der delega ties dan zal de mogelijkheid open gehouden worden om weer contact op te nemen", zo deelde gisteravond woord voerder H. van der Pas mee. Het voorstel van der Pas. behelst de erkenning en aan vaarding van drie gelijk waardige gesprekspartners in drie volwaardige zieken huizen, vervanging van de bestaande ziekenhuissituatie in Terneuzen op lange ter mijn op basis van de dan aanwezige behoefte en op korte termijn verwezenlij king van de door de staatsse cretaris gestelde norm van 4 pro mille door middel van een in vijf jaar verlopende alvoeiinigsregeling in de zie kenhuizen van de drie ver zorgingsgebieden. „Dit was voor het bestuur van de stichting ziekenzorg Midd'en-Zeeuwsoh-Vlaan- deren niet acceptabel", aldus de heer van der Pas. „Het strookte niet met de visie van Terneuzen, waar men vasthield aan het concept een groot centraal ziekenhuis in de Kanaalzone met kleine re eenheden in Hulst en Oostburg voor onder meer interne chirurgie en polikli nische behandelingen". Verwacht werd gistera vond dat staatssecretaris Hendriks met het geadvi seerde antwoord geen genoe gen zal nemen en een nieu we opdracht aan de regio zal verstrekken. „Hopelijk is die wat duidelijker dan de hui dige opdracht, want die bleek voor velerlei uitleg vatbaar", zo werd gistera vond gezegd. Tevens werd de hoop uitgesproken dat dan wat langer tijd gegeven zal worden voor studie en overleg. De bestuurgroep was het wel roerend eens over de wenselijkheid van één be stuur voor de Zeeuwsch- Vlaamse ziekenhuizen en in tergratie van medische sta ven. „De besprekingen zijn overigens in prettige sfeer verlopen en men had volle dig begrip voor eikaars standpunten, zondier die evenwel over te nemen. De verdeling zou geen punt zijn al er 600 bedden te verdelen waren in plaats van de 400 die nu aan de orde waren". De inspecteur voor de Volksgezondheid in Zeeland, dokter S. Lelie betreurt het dat de besprekingen in de be stuurgroep voor de zieken huisvoorzieningen Zeeuwsch- Vlaanderen op niets zijn uit gelopen. „Ik heb overigens geen reden om aan te nemen dat men bij dié besprekingen niet tot het uiterste is ge gaan, maar niettemin is het jammer dat de zaak is vast gelopen". Wat de reactie is van de staatssecretaris Hendriks op de afzonderlijke ad viezen die hij nu van de Zeeuwsch-Vlaamse zieken huisbesturen gaat krijgen kon de heer Lelie uiteraard niet voorspellen. „Er zijn nog allerlei mogelijkheden, waar onder ook het opleggen van een beslissing, want het is niet prettig iedere keer een knuppel tussen de benen ge worpen te 'krijgen". De brief van de staatsse cretaris, waarin de besturen werd gevraagd met een vi sie te komen op de gezond heidszorg in Zeeuwsch- Vlaanderen, noemde de heer Lelie „volmaakt duidelijk". „Het ging echter, aldus de voüksgezo.ndheidsinspecteur „om een impopulaire beslis sing, men moest inkrimpen om aan de gestelde 4-pro mil- lenorm te voldoen. En dan is het een heel logisch ver schijnsel dat men eerst naar zijn buurman kijkt". (Van onze correspondent) CLINGE Op uitnodiging van de directie van de Clin- gense textielfabrieken Clitex kwamen de meer dan 50 ge pensioneerde werknemers met hun dames naar het bedrijf voor een rondleiding. In één der lokalen werden zij door de directie ontvangen. Ze kregen er koffie en gebak. Verdeeld in vier groepen wer den de gepensioneerden door velschillende afdelingen van het bedrijf geleid. De verwon dering bij velen was erg groot, want op plaatsen waar ze vroege gewerkt hadden ston den nu geheel nieuwe en mo derne machines. Ook viel het op dat het aantal werknemers in sommige afdelingen erg verminderd was. Na de rond leiding kregen de bezoekers frisdranken aangeboden waar na nog een gezellig samenzijn plaatsvond in het café De Gouden Kroon. (Van een onzer verslaggevers) HOOFDPLAAT De abor tuskliniek in Groede is ook voor de Oostburgse VVD-frac tie niet welkom. Dit bleek tij dens een verkiezingsvergade ring in Hoofdplaat. Op deze vergadering kreeg de lijsttrekker J. Baren-dregt een aantal vragen te verwer ken, onder meer over mogelij ke aardigasaansluitingen van Sasput en Nummer Eén moge lijk waren. De heer Baren dregt zei hierover dat al con tact bestond met diverse in stanties. De plaatselijke kandidaat J. Thomas bracht enkele Hoofd plaatse wensen naar voren, zo als het aantrekkelijker maken van deze kern als woongebied. Hij pleitte ook voor een ge scheiden zwembad in het re creatiegebied van „De Inlaag" en dacht dat een klein bos- complex grenzend aan dit terrein, op zijn plaats zou zijn. Hij beloofde dat, als hij een maal was gekozen, bij zou pleiten voor het invoeren van een algemene vergunning voor particulieren en bedrijven bui ten de bebouwde kom voor de opslag van vloeibare brand stof zodat de ingewikkelde procedure van de hinderwet niet meer gevolgd behoefde te worden. (Van onze correspondent) CLINGE „Er is nu onge veer een jaar lang gereorgani seerd in de fanfare Weldoen door Vermaak en op het ogen blik staan we er vrij gunstig voor Verschillende tegenval lers zijn er geweest, we heb ben die goed opgevangen. De nieuwe uniformen zowel van de ruim vijftig muzikan ten en van de meer dan dertig majoretten zijn er. Op don derdag (Hemelvaartsdag) zul len de bewoners van het hele dorp kennis kunnen maken met de nieuwe kledij, dat zegt voorzitter Plasschaert van de fanfare. Voor de muzikanten zijn de kleuren van de uniformen blauw met zwarte garnering en voor de majoretten zijn de overheersende kleuren rood, wit en geel. „Na heel veel inzet en vele uren van hard werken, hebben we dit alles gekregen", vertelt voorzitter Fr. Plasschaert, „en het werk is nog niet klaar", zegt hij verder. Voor de jonige muzikanten moeten er nog uniformen ko men. En ook het instrumenta rium moet nog grondig ver nieuwd worden. Er was gere kend op een uitkering van het anjerfonds. Bij keuring bleek, dat het instrumentarium in een verwaarloosde toestand verkeerde, zodat geen uitke ring versterkt kon worden. Dat was een zware klap voor onze fanfare, maar de onmis bare instrumenten zijn, dank zij medewerking van de be volking, tooh aangeschaft. (Van onze correspondente) AXEL In het zwembad van Zelzate (België) hebben zaterdagavond weer tientallen leerlingen van zwemschool Arons uit Axel hun zwemexa- men voor het diploma A afge legd. Er is niemand gezakt. De geslaagden zijn: M.L. van Da-mme, C.M. D'Hondt, A. Koekoek-Kaijser, C. de Jong de Kraker, A. E. D' Hondt- Van Laere, M. de Jager, M. Vermeulen, T. Steel, P. Her man S van Winkel, G. de Bres, M. v.d. Hooft, J. de Pooter, M. Lootens, G. van Aerts, J. Bak ker, M. Rijnsdorp, P. Broekho ven, M. Jansen-van Rosendaal, C. van Rijs, W. van Toorn, T. Herman, C. Vervaat, C. Jo-bse, M. Poot, A. de Bakker, J. Schoormans, B. Meeuwsen, M. v.d.Wege, C. Jansen, S. Stou- gie, K.C. Siecke-r, A.J. de Jon ge, S. Franke, C. de Rijk, P. Rouw, J. v.d.Velde, A. de Bruin, P. Schram, M. Leen- houdt, F. Verbiest, R. de Theije- H. Bevers, Jan A. Wijna P. Maas, P. Rimbaut, J. de Eeijter, H. Wijnen, J.P. de Bl-eijser, R. Witte, J. Geev-e, H. Maas, M. Haak, G. Ypma, J. Hollebek, R. Schoremans, A. Haijens, R. Geus, R. Franse, L. van Gemeren, C. Toonstra, J. Niskess, V. de Munter, A. de Kook en A. Vermeire. De oud ste deelnemer was 68 jaar en de jongste was 5 jaar. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT De schut- tersmaatschappij De Zand-stui- vers hield in café Oude Molen de jaarlijkse koningsschieting Met een welgemikt schot wist C. van Gremberghe uit Koe wacht de hoogvogel in de wacht te slepen. Hij werd daardoor tot koning van de maatschappij in 1974 uitgeroe pen. Eerste minister werd W. Fermont en tweede minister, J. van Bellen, uit Koewacht. Behalve de koningsvogel wist C. van Gremberghe ook nog vijf kleine vogels te schieten Tijs van Boven uit Axel span de de kroon met de meeste kleine vogels, namelijk zeven stuks. Ook werd zaterdag een schieting gehouden op de lig gende wip in café J. de Guch- etneire Koewacht (België). Er namen tweeënvijftig schut ters deel. De uitslag was: Hoogvogel, C. de Poorter eerste zijvogel, P. v.d. Steen, tweede zijvogel, G. Verstrae- ten. Meeste kleine vogels E. v.d. Bergfoe. Alle prijswin naars zijn afkomstig uit Koe wacht. Volgende schieting bij J. de Guchten-eire op donderdag 23 mei (hemelvaartsdag). Aan vang 15.00 uur. KOEWACHT Aan de «ondagschieting in café Oude Molen namen zesenveertig schutters deel. De uitslag was als volgt: hoogvogel, J. de Waal, Koewacht, eerste zijvo gel, P. Oosting, Axel. tweede zijvogel, C. Stentler, Rotter dam. meeste kleine vogels, B.C. Baert. Aan de zondagschletlng m café G. van Rurnste, Koe wacht, België, namen negen envijftig schutters deel. De uitslag was: hoogvogel, F. Martinet, Koewacht. Eerste zijvogel, Jo Hense, Axel tweede zijvogel, V. de Schep per, Moerbeke. meeste vogels van Rumste uit Koewacht, vier stuks. De schuttersmaatsehappi) St. Sebastiaan, bij M. de Cock uit Zuiddorpe organiseerde een BCiiieting op de staande wip. Hieraan namen drieënveertig schutters deel. De uitslag: eer st? hoogvogel, Fl. Imkens, Zuiddorpe. tweede hoogvogel, J. Croonenburg, Zuiddorpe. eerste zijvogel, A. Stevens, St. J-alisens, Koewacht, derde en Jansens, Koewacht, dderde en vierde zijvogel, G. van Da-m me, Koewacht, eerste kal, Al. Suy Koewacht, tweede kal, R. de Muenck, Zuiddorpe. derde kal, A. van Dorsselaere, St.- Jansteen. vierde kal, A. Smet, Overslag, (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 8 - HULST Telefoon (01140) - 34 44 De zaak voor een gezellig' dineetje - bijeenkomsten - vergaderingen. Keuken open tot 22.00 uur Dinsdag gesloten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG oZals wij gisteren reeds meedeelden houdt het provinciaal bestuur in het voorontwerp van het streekplan voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen vast aan de ge dachte dat er bij de monding van het Baalhoekkanaal een terrein voor zeehavenindustrie moet komen. Dat zou dan een terrein van ongeveer 500 hectare moeten worden, Daarvan denkt men dan 380 hectaren te gebruiken voor zeehavenindustrie en ongeveer honderd hectaren voor andere vormen van industrie. Overi gens blijkt uit het vooront werp dat in Terneuz.en-West r.og veel plaats is voor indus trievestiging. Met de zgn. mos- selbanken inoegrepen -s er een terrein van 370 nog be schikbaar. Het totale indus triegebied in Terneuzen-West is (bruto) 620 hectaren groot. Men acht het ongewenst dat Dow Chemical dit geheel gaat volbouwen omdat gezien de mogelijkheid van milieuver ontreiniging een veilige af stand tussen de fabrieken en de woon- en recreatiegebieden moeten worden bewaard. Bo vendien moet er ruimte vrij gehouden worden voor een eventuele nieuwe zeesluis ten oosten van de Neuzenpol-der- Hieruit blijkt dat er toch in Nederland rekening wordt ge houden met de wens van Gent om in Terneuzen een sluis te bouwen, die schepen tot 125.000 ton binnen kan la ten. Op de oostelijke kanaaloe ver bij Sluiskil is 90 hectaren industrieterrein bezet, 45 hec taren is daar al wel aange kocht, maar er wordt nog niet op gebouwd. „Een verdere uit breiding van deze bedrijven (de NSM en de Cokesfabriek. Red.) zal steeds moeten wor den bezien tegen de achter grond van de ligging ten op zichte van Sluiskil en Axel" aldus het voorontwerp. Hier aan wordt toegevoegd: „Door de situering van de woonker nen Terneuzen in het noorden en Sas van Gent en Westdoipe in het zuiden moet de gehele Kanaalzone ongeschikt worden (Van onze sportredactie) HULST In het kader van het 50-jarig bestaan van de Hulsterse voetbalvereniging HVV'24 wordt op Hemelvaarts dag op het HVV-terrein het bekende „Drie Provinciën toernooi" voor veteranen ge houden. HVV*24 dat dit jaar de organisatie in handen heeft is steeds bijzonder succesvol geweest in dit toernooi en is momenteel houder van de wis selbeker. Wint HVV'24 dit toernooi opnieuw, dan wordt de fraaie bokaal definitief eigendom van de Huls-ters-e formatie. De deelnemende verenigingen aan dit toernooi zijn: Baronie(Bre- da), DFC (Dordrecht), Excel- sior'20 (Schiedam), Middel burg, TSC (Oosterhout) en HVV'24 (Hulst). De wedstrij den duren twee keer twintig minuten met een pauze van vijf minuten. Alleen de finale duurt langer: twee keer een half uur met tien minuten pauze. De ploegen zijn in-ge- dee'.d in twee poules. De A- poule bestaat uit Baronie ex celsior en HVV en de B-poule uit DFC, Middelburg en TSC. De eerste wedstrijden begin nen om 12.00 uur. De finale is gepland om 16 uur. Om 18 uur volgt de prijsuitreiking in het HVV-clubhuis, waar na af loop gelegenheid is tot een gezellig samenzijn en dansen o-p muziek van het orkest „The Silver Stars". (Van onze correspondent) AXEL In de vier com missievergaderingen, die in de raadszaal van het Axelse stad huis werden gehouden, vonden de bespreking van het voorstel tot wijziging van de subsidië ring van het jeugdwerk in de vergadering van de commissie voor onderwijs, culturele en jeugdzaken, eigenlijk het grootste struikelblok. In het bijzonder betrof dat de datum waarop deze wijzi ging zal ingaan. Toen de P. Th. Aper-s (Gemeentebelan gen) zijn teleurstelling uitte omdat hij het voorstel niet ver genoeg vond gaan en zei het „een vuil stuk" te vinden, ver keerde hij (evenals bijna alle commissieleden) in de veron derstelling dat deze wijziging was bedoeld per 1 januari 1974. Tijdens de discussie bleek evenwel, dat de datum stond vastgesteld op 1 januari 1975. Deze datum, waarop een definitieve regeling zal ingaan, ondervond zoveel weerstan den, dat voorzitter D. J. Oggei het tenslotte mat de commis sieleden eens werd om B. en W. te adviseren het maar op 1 juli 1974 te houden. De wijziging houdt in, dat iedere vereniging een voorlo pig bedrag van 100 gulden subsidie per jaar krijgt, de verenigingen uit het vrije jeugdwerk vier gulden per lid per jaar, terwijl de subsidie voor de jeugdsportleden wordt opgetrokken van één gulden tot vier gulden per jaar, onder voorwaarde dat de contributie verhoogd wordt van één gul den naar 1,50 gulden. Een be drag, dat de heer Apers nogal aan de hoge kant vond. De heer Apers voelde veel voor de instelling van een sport-adviesoommissie en raadde de bestuurders aan eens een kijkje te gaan nemen in de subsidie-pot van Hulst. Voorzitter Oggel noemde de wijzigingen zoals het bedrag van 100 gulden, gelijkschake ling van het jeugdvoethal met de andere sporten en de verla ging van de minimum leeftijd van acht naar zes jaar princi piële verbeteringen. In totaal gaat het de gemeente zo'n 1500 gulden ko-sten. De heer K. Hamelink (Par tij van de Arbeid) was van mening dat de hele subsidiere geling nog maar eens goed on der de loep moet worden ge nomen. En dat de deskundigen van de Zeeuwse Sportraad ge raadpleegd moeten worden, om op provinciaal niveau tot meer gelijke normen te ko men. Iets waar de heer Oggel het overigens niet zo mee eens was, omdat volgens hem iede re gemeente zelfstandig moet handelen. Andere punten die in dis cussie kwamen, waren de aan koop van grond voor de erven A. Meyerlaan-Boone en de toekenning van de pachters- vergunning aan de heer A. H. B Picavet te Hulst ten behoe ve van het nieuwe zwembad en de onderhandse aanbeste ding van de aanleg van de entourrage rond het nieuwe zwembad. In antwoord op vragen van de heren M. L. M. IJsebaart (KVP) en K. Ha-melmk kon de voorzitter van de commis sie voor sport en recreatie, de heer J. Dieleman, antwoorden dat de onderhandelingen over de grond praktisch rond zijn en dat de Dienst Aanvullende Cultuur Technische Werken had geadviseerd de aanbeste ding te gunnen aan de Heide maatschappij. Het Rijk geeft hier 95 procent subsidie op. In de commissies voor on derwijs. culturele en jeugdza ken en de commissie voor ge- meente-financiën kwam het voorstel ter sprake tot het verlenen van een krediet voor de bouw van een Jarino- schoolgebouw voor de christe Iijke nationale kleuterschool in Plan-Oost. Deze school komt achter de Zevensprong en om dat een permanent gebouw met twee lokalen niet haal baar bleek, is het voorstel ge daan tot dit noodgebouw met één lokaal. geacht voor bedrijven, die m0. gelijk milieuverontreiniging kunnen veroorzaken". Ook wordt in het voorontwerp nat over de Axelse Vlakte gezegd, waar een groot industrieter rein voor schone industrie kan wo-rden aangelegd. Het noor- delijk deel zou voor de zee- scheepvaart kunnen worden ontsloten door het zijkanaal naar Axelse Sassing te verbre den en te verdiepen en daarbij een insteekhaven aan te leg. gen. Men is er zeker van dat hier bedrijven naartoe zullen komen. In het voorontwerp wordt namelijk gezegd: Naar mate het zuidelijk deel van het Sehelde-bekken voller raakt zullen hier de kansen op industrievestiging toene men". Ook op de westelijke oever van het kanaal is vestiging van schone industrie mogelijk volgens het voorontwerp streekplan. Uitbreiding van het industrieterrein bij Wals oorden zit er niet in, bij het bestaande industrieterrein in Hulst is een nieuw gepland op de streekplanikaart. medische diensten HUISARTSEN Axel: Dokter Kok, tel. 01155— 1555 Biervliet, Hoofdplaat en Ijzen- dijke: Dokter H. van der Pas, Hoogstraat 1 te Ijzen- dijke, tel. 011761366. Borssele en Nieuwdorp: Geen zondagsdienst. Driewegen, Hoedekenskerkc, 's Heerenhoek en Ovezande: De praktijk van de huisart sen J. Geldof, J. Kole en S, Wöstmann wordt waargeno men door dokter H. Zwarte- lé, Werrilaan 43 te 's-Hee- enhoek, tel. 01105-1280. Goes: Dokter S. Buijs, J Va-lc- kestraat 3, tel. 5462. Hoek, Philippine en Sluiskil: Dokter Van Haelst, Spoor straat 46 a te Sluiskil, tel. 01157—1444. Hulst: Dokter W. Gielen, tel. 2969. Kloetinge, Wemeldinge, Ka- pelle-Biezelinge en Katten- dijke: Dokter Eckhardt te Wemeldmge, tel. 01192—438, b.g.g 01100—6857. Middelburg: Dokter C. Fru- ma-u, Groenmarkt 17, tel. 12635. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuren voor dringende yvallen van 12.30—13.00 en van 17.30- 18.00 Reimerswaal: Dokter A. de Wij-s te Yerseke, tel. 01131- 1444 voor de dorpen Hans- weert en Yerseke. Dokter r. Allewijn te Kruiningen, tel. 01130—1566 voor de dorpen Krabben dij'ke, Kruiningen en Rilland-Bath. Sas van Gent e.o.t Dokter F Puylaert, Oostkade 19 te aas van Gent, tel. 1366 Terneuzen: Dokter J- ste7c.DS' Scheldekade 27, tel. 01150- 2020. Vlissingen: Dokter S. Wart* tel 3933. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreek»»' voor dringende gevallen 12.30—13.00 en van 17»- 18.00 uur. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen: Tandarts A van Ravels, Stationsstraat i' re Hulst, tel. 01140-2215- Spreekuur van 12.00 12.30 uur Walcheren: Tandarts A. <j« Koning, Kanaalstraat 91 O Souburg, tel. 01183—134 woning, Kanaaisuaai - O Sou-burg, tel. 0»»-"ïï Spreekuur van 11.00—1 uur. DIERENARTSEN W.Z. Vlaanderen: Dokter j v d. Vijver te Oostburg, 01170—2103. apotheken Goes: Zeeuwse apotheek, 5255. Middelburg: Apotheek A- geling, Lange Delft 133- 12538. Terneuzen: Apotheek Klaas sen, Winkelcentrum z»i polder, tel. 011502090. Vlissingen: Apotheek C. Lasl drager, C. van Peres rj te Souburg, tel.. «183 1593 WIJKVERPLEGING Biervliet, Breskens, Gro"^ Hoofdplaat, SchoondijM IJzendijke: Zr. Snel, Hs«® straat 16 te Biervliet, 01152—216 neemt waar v zr. De Causmaecker ei Dominica Zr. Adoa*' Karnebeekstraat 1 te mt de, tel 01171-367 V0» waar voor zr. Burger Schilders. Goes: Zr. T. Coomans, te' 7970. middelburg 1< van Prov. Staten vaai 2 ruim éénderde van het Statenleden, zijn gister geluid. Zij keren in he we Zeeuwse pariemei terug- De 16 werden ochtendzitting van Pro ten gisteren officieel vo bijdrage aan het bestu de provincie bedankt d< j. van Aartsen en doi eigen nestor, de heer C donk. (Van een MIDDELBURG Zeei heid positief opgesteld teg van Binnenlandse Zaken met 6% te verhogen. He van Prov. Staten, mr. J. statenvergadering uiteen, moet worden beschouwd Die mening werd niet deeld door 7 leden var PvdA, de fracties van de en D'66 en door de heer de Waal van de Boerenpartij heren Don (PvdA), van ter.-tchool (PPR), Rooden (D'66) en de Waal lieten ten, dat zij een verbet: van de rechtspositie van leden een goede zaak voi maar de structurele verl ring wensten althans de gressieven te zien tegen achtergrond van het prir Geen procenten, maar ten!". De heer Don trok vergelijking met de wet van wethouders in kleine meenten, voor wie een ve ging van 6% op een bet van 1-uttelijke guldens uitk terwijl het voor de GS-1< om duizenden gaat. Hun 1 tosalaris wordt, als de Mi ter er mee akkoord gaat. bijna f. 68.000 per jaar bracht. De heer de Waal, memoreerde, dat de weo van GS-leden sinds 1967 t trendverhogingen practisch ver drievoudigd, liet wt dat de de doorsnee burger inkomen van een GS-lid o 40.000 taxeert. Mr. van A sen verklaarde nader dat wedden van GS-leden op lijke voet zullen worden bracht met de inkomens wethouders in gemeenten 25.000 tot 375.000 inwon De heer Don bracht ook presentatiegelden en de veninkomsten e.d., die GS- den ontvangen, nog ter spri Hij vond dat die extra's in Provinciekas behoorden worden teruggestort. Hij vooral een vurig pleidooi voor een betere reehtposil verbetering (pensioen, wac Vooruitzichten voor dond' ff e" vri-idag, opgesteld d< i8nn iï11 °1> dinsdag Fris weer met zonn WuTénmaar °°k enke,e Weersvooruitzichten in f land geMiddeld over Ned donderdag: aantal ui stiff tot -1; min- temp: o omst?8 i8 graden; max. ten fff j6 14 graden; kans Sten» I<?ge Peri°de van m 0 12 uur: 80 procent; k; 50 Procenfheel dr°°g 6tma ff °°rvrijdag: aantal ui st tot 11; min temp: o oms5?S ,8 graden; max. ten omstreeks 13 graden; kans 90 droge> periode van 12 u> droop°Cfnt' i"118 °P een Sehl °g etmaal: 60 procent. donderdag Morgen, tttei, Hsff" op Zoom 4-36 en 17.07 answeert 3.4- en 16.11 et-neuzen 3.01 en 15.29 2-28 en 14-56 ®meldm,g^ 4.26 en 16.57. E Vrijdag 24 mei. nff0n °P Zo°m 5.23 en 17.52 nsWeert 4 28 en lg g4 VwUzen 3-4" en 1612 WZ!,rlgen 3 I3 en 15.41 emeldinge 5.13 en 17.42.

de Stem | 1974 | | pagina 2