18& Gele kaart voor Van Hanegeen Kristensen Feyenoord bedwingt de Spurs KSB Gavazzi wint in de Giro ISRAËL NAAR CLUB BRUGGE? Den Hertog wordt kopman I jgfpsp™!! Iw 'P Dielis naar St.-Jansteen Zeeuwse team tegen SHO Haringman: derde titel in successie Toch wel handig zo'n brommer! US. lrank nworst t heijn ilii Operatie klopt Sluiskil: 16-12 sport Kompressoren WlELERCOMPETlTIE 1973 Hent Walcherse titel voor Rudie van Waterschoot Afdelingselftal tegen Zaamslag ...OO/f c/e res. in de file staat Toernooien van w Sluisldl V/oensdag 22 mei 1974 i.mn.i.WJ'" Win mi MUI - 19 cman in 1.25.7. er wisselslag persoon. en: 1 J. Keijmel van >gel in 5-45.5, 2 A. de van Bruinvis ;n P. Meerman van □gel in 6.09.1. n rugslag meisjes on. -aar: 1 N. Knijpers van ia in 1.44.3, 2 Y. Rie. m Stormvogel in 1.493 rma van de Ganzen in ter rugslag jongens on- jaar: 1 K. de Hulsters uinvis in 1.17.1, 2 R et van Luctor in 148 4 Jiange van Luctor in ter vlinderslag meisjes 14 jaar: 1 N. Pladdet Braakman in 1.31,5. 2 Vos van de Schelde'in Y. Temme van Luctor ■ter schoolslag meisjes L2 jaar: 1 M. Verdonck in 1.32.5' 2 T. Hame« an Schelde in 1.39.7, 3 rma van Ganzen in ADVERTENTIE) appel of' jpel vacuum verpakt h jen t/m woensdag 29 mei. (Van onze speciale verslaggevers) LONDEN Feyenoord voer voor psychologen Wie de jonder meer rotte stemming in het Feyenoordkamp een avond voor de wedstrijd heeft ervaren gaf de Rotteddam- niers geen schijn van kans om de eerste wedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook maar enigszins redelijk te over leven. En zie, de ploeg die voor de wedstrijd uitblonk in negativisme, bleek de kracht op te kunnen brengen om tweemaal een achterstand in te lopen en daardoor een kans- (jjk 2—2 gelijkspel tegen Tottenham Hotspur uit het vuur b slepen. En dat tegen een tegenstander die er van alles aan heeft gedaan om de Rotterdammers onder de voet te lopen. Omdat Feyenoord op beslis sende momenten echter kans zag om -terug te slaan en ook jets meer technische inhoud in zijn bagage had^ is het gelijke spel volkomen verdiend. De wedstrijd in het White H-a-ert Artlane groeite uit tot een spectaculair gebeuren die door de 54000 toeschouwers enthou siast werd meebeleefd. Dit Feyenoord heeft volgende week alle kans om voor de eerste keer in de geschiedenis de UEFA-cup naar Nederland te brengen. Coerver had lang getwijfeld- wie Mj als vervanger van de nol steeds geblesseerde Raml- jak zou laten -opdraven. Rijs- bergen als voorstopper was te gen NAC geen succes geble ken waardoor hdj voor het di lemma stond of Israël of Schneider. Het aainivalsgeweld van de Engelsen vrezend koos Coerver tenslotte voor Israël, die hij met Van Daele nage noeg op een lijn liet spelen. Israël die zodoende een kans kreeg om zich alsnog voor het Nederlands elftal te bewijzen werd op de boomlange Martin Olivers gezet. En omdat ook de overige FeyenoordverdedS- gers op mandekking speelden en het middenveld vanuit te ruggetrokken positie opereer de was het -duidelijk dat Coer ver voor een behoudende tak- tiek had gekozen. Niet onver standig, zoals bleek, want het Tottingham van gisteravond verschilde in niets van de doorsnee Engelse ploegen. Hard op de man spelend en in een hels tempo zette de ploeg van Bill Nicholson. Feyenoord onder dru-k. Maar omdat het spel van Tottingham zo puur Engels was ontbrak er traditi oneel de nodige intelligentie aan het aanvalspatroon. Perry- man werd grotendeels uitge- (ADVERTENTIE) Zwanenburg - Tel. 02907 - 35 41 VOETBAL Argentinië zal kt vanavond in de oefenwed- itrijd tegen Engeland moeten stellen zonder zijn spits Yazal- Yazalde die met zijn 4 I talpunten voor Sporting Lis sabon bovenaan eindigde in de Europese tapscorerscomipetitie, fep zondag in de wedstrijd' vWr de Portugese competitie 4e Sporting het kamphoen- opleverde een touitbies- weop. schaikeld door Rijsfoergen en het jeugdige Sahotse talent McGrath kwam er tegen Jan sen niet aan te pas. Slechts Coates het bijtertje op het middenveld van de Spurs kreeg v-an Van Hanegem te veel ruimte. De meeste aanvallen van de Spurs werden dan ook via de ze Coates opgebouwd. Feye noord daarentegen-, wat minder nadrukkelijk aan de weg tim merend kreeg in de eerste helft wel de beste kansen. Schoenmaker en Theo de Jong misten echter. Door een onge lukkig incident met Kristen sen kwaim Tottingham niette min aan -de leiding. De kleine Deen narni niet voldoende af stand bij een vrije trap van Evans (hij werd hiervoor met het geel beloond) en de over genomen vrije trap werd door centrale verdediger Mike En geland kei-hard achter Eddy Treytel gekopt. Een minuut later revan cheerde Feyenoord zich even eens uit een vrije trap die door Van Hanegem op de be kende „kromme" manier ach ter Jennings werd gescho ten. De Engelsen echter op waanzinnige wijze aangemoe digd door de Tottinighaim fans in White H-a-ert Artlane raak ten van deze tegentreffer niet onder de indruk. De Totting- hamispelers bleven als tremen gaan. Feyenoord, dat in de eerste helft nauwelijks onder de indruk was gekomen van het Engelse -aa-mvalsgeweld kreeg het in de tweede helft moeilijker. Deverdediging verslikte zich 'enkele malen in de En geleen. Uit een zo'n verdedi- gingsfout ontstond de tweede Engelse treffer. Eddy Treytel en J-oop van Daele, weigerden beiden een bal we-g te werken waardoor hij ongehinderd in het Rotterdamse doel ver dween. Feyenoord leek in de ze periode rijp voor totale in eenstorting. Maar de veer kracht van de Rotterdammers bleek groter dan de toch niet geringe conditionele capacitei ten van Tottingham. Dit bleek al toen Theo de Jong uit een pass van Kristensen alleen voor Jennings verscheen maar hij werkte de bal tegen de Ierse doelman aan. Diezelfde Kristensen die grote druk op de Engelsen maakte door zijn perfecte bal- behandeling, zorgde er even later voor dat Feyenoord met een gerust hart naar Rotter dam kon terugreizen. Een schitterende dieptepass van hem bracht alweer Theo de Jong in stelling die ditmaal geen fout maakte. Zijn keihar de schuiver bracht de stand op 22. Ia de rasterende vijf mi nuten geloofden de Engelsen er nanwelijks meer in. HARRY VERMEULEN. STAND MIDDEN ZEE- WND KLASSEMENT: J. Raas ('s Heerenhoek) punten, 2. R. Schuiten tandvoort) 36, 3. P. Maas isendaal) 29, 4. W.West- Heinkenszand) 21, 5. a v.d. Bunder (IJzendijke) 6. T. Huizen (Kloetinge) A. Tak (Oud Gastel) 8. B. Broere (Ouden tab) 17, 9. N. Bakker I "leringen) 16, 10. H. Lu- jienburg (Loosbroek) 15 !- A. v. Overve-ld (Zegge) A 12. J. Cooremans (Breda) i* 13. G. St. Nicolaas ('s- btavendeel) 14, 14. A Kraus 'oudenbosrih) 12, 15. S. J'rts (Rooserad-aal) 12, 16. R. Jtoaang (Stiphout) 11, 17. v-d. Enden (Monster) 11, J; Verbrugge (Putte) 10, K. St. Nicolaas ('s-Gra- rendeel) 10, 20. J. Breussing ranstelveen) 9. STAND GRENSKLASSE- A. v. Over veld (Zegge) 1 Punten, 2. C. v. Dongen 'Oud-Gastel) 39, 3. T. v. yssselt (Roosendaal) 37, 4. "amen (Ulvenhout) 34, 5. I Versluis (Lexmond) 33, 6. ff Yd. Steen (Etten) 31, 7. "enix (Zevenbergen) 29, j. M. Kraus (Oudenbosch) B. Broere (Ouden bosch) 28, 10. A. Tak (Oud- Gastel) 26, 11, P. Nieuwen- h-uis (Amsterdam) 20, 12. Th. v.d. Leyst (Rotterdam) 18, 13. W. Nooren (Tolle- beek 18, 14, J. Cooremans (Bredia) 17, 1-5. H.' Stander (Spijkenisse) 17, 16. B. Groen (Steenwijfc) 17, 17. J Breur (Schiedam) 16, 18. J. Ketten-is (Den Haa-g 16, 19. J. Vlot (Wanneperveen) 16, 20, L Boose (Brielle) 15. STAND SCHELDE DELTA KLASSEMENT: 1. A. v.d. Hoek (Ddrksland 36 punten, 2. C. v. Dongen (Oud-Gastel) 34, 3. A. Tak (Oud-Gastel) 29, 4. A. v.d. Bunder (IJzenidij'ke) 20, 5. C. Stoutjesdijfc (St. Maartens dijk) 20, 6. J. Raa-s ('s-Hee- re-nhoek) 19 7. M. Dohimer. (Born) 18, 8, T. v. Hasselt. (Roosend-aal) 18. 9. R. Schui ten (Zandvoort) 17, 10. B. Broere (Oudenbosch) 17, 11. A v.-d. Spiegel (St. Maar tensdijk) 16 12. A. Huisjes (Kloosterbure) 14, 13. L. Boose (Brielle) 13, 14. P Franken (Oosterhout) 12, 15. A Oprin-s (Gilze) 12, 16. G v 't Geloof (Oudenbosch) 11, 17. J. Hoo-gers (Tilburg) 11, 18. P. Maas (Roosendaal) 10, 19. T. Joore (Raams- dontesveer) 10, 20. J. Ko- ringis (Sprundel) 9. sas ïïfesjfcï 0 Een juichende Mike gebracht. Op de grond, de at hij het eerste doelpunt voor Tottenham op zijn naam heeft Eddy Treytel. sport In '1 kort SCHAATSEN Profschaat ser Jan Bols heeft een punt gezet achter zijn schaatscarriè- re. Hij wil niet meer in wed strijdverband rijden en zal ook niet meer deelnemen -aan wielerkoersen. Bols heeft -geen vertrouwen, meer in het prof- schaatsen. Hij begon als prof bij de ISSL, die echter vrij vlug w-eer v-an het t-oneel ver dween. Ook bij de daarna op gerichte Wiso was er voor hem weinig eer en geld weg gelegd. Bols zegt bovendien van de Wiso nog 6000 gulden tegoed te hebben. Oudtantes de pogingen om de Wiso nieuw leven in te blazen durft Bols een nieuw avontuur niet meer aan. Jan Bols, die momenteel 29 jaar is, heeft nog wel de jeugdploeg van de schaatsver eniging Assen onder zijn hoe de. SPEERWERPEN De Rus sische speerwerpen Grebnev heeft tijdens de Spartakiade de voor scholieren in Vitie- besk -de beste wereldseizoen- prestatie geleverd. Hij over brugde nvet zijn worp -een af stand v-an 86.06 meter. TARENTO (ANP) De Giro wil maar niet op gang komen, want ook in de vijfde etappe, van Sapri naar Taren- to, gebeurde niets. Na de Bel gische en Spaanse etappeover winningen was het eindelijk de beurt aan een Italiaan om zegevierend over de eind streep te gaan. De jonge Pieri- do Gavazzi won de sprint voor zijn landgenoot Gualazzini en de Belg De Vlaminck. Evenals maandag kwam de sensatie pas na afloop. De twee -grote troeven, leider Jose Man-uwel Fuente en Ed'dy (Van onze sportredactie). BRUGGE Ernst Happel, de huidige coach van de Bel gische Club Brugge ,die heel wat van zijn vedetten naar andere verenigingen ziet ver trekken, heeft interesse in Feyenoord-verdediger Israël. Voorwaarde is dan wel dat Geels naar Ajax of FC Ant werpen weg gaat. Als Ge-els blijft en dat is niet ondenk baar, want de vraagprijs be draagt 550.000 gulden zal Hap pel Israël moeten laten schie ten. Aangezien Club Brugge dan vier buitenlanders in dienst heeft. (Van onze sportredactie). BREDA Fedor den Her tog, die tot nu toe in de rijen van de profs nog niet tot grote successen is gekomen wordt kopman hij de Frisol-ploeg. De Frisolploeg stelt momen teel alles in het werk om met een gecombineerde wieler ploeg deel te nemen aan de komende T-our de Frain-ce. Kees Pellenaars, de bekende oud-wielerploegleider reist van de week naar Parijs waar hij een gesprek zal hebben met tourbaas Levitan. Merkcx werden na de etappe beboet met ieder 50.000 lires (f 250,-) en teruggezet naar de 37 e plaats. Zij hadden in de eindsprint andere renners vastgehouden. De Spanjaard Gonzales-Linares en de Belg Huysmans werden voor het zelfde vergrijp identiek be straft. Maandag overkwam ook de Belg Patrick Serou dit al. Hermie Kuiper moest eni-g terrein prijsgeven. Hij miste de slag, toen een grote groep renners wegsprong. Kuiper herstelde zich nog enigszins, maar zakte in het algemeen klassement van de elfde naar de zestiende positie. Tijdens de rit deed zich nog een incident voor, toen de ren- nerskaravan na 102 kilometer op stakende arbeiders stuitten. Na langdurige onderhandelin gen probeerde een persvolg- wa-gen de barricade te verbre ken, maar dat was dan ook wel de laatste daad van het voertuig. De wagen w-erd door de woedende arbeiders geheel vernield. Misschien dat door dit voorval de concentratie bij de renners geheel verdwenen was, maar in ieder -geva-l is de loomheid van de heren cou reurs moeilijk te begrijpen Ho pelijk dat de komende dagen, waarin d-e eerste bergen in zioht k-o-men, betere wieler sport hunnen bieden. De uitslag van de vijfde etappe is: 1 Gavazzi (It) 215 kilometer in 6 uur, 4 minuten en 45 seconden, 2 Gualazzini (It), 3 D-e Vlaeminck (Belg), 4 Vicimo (It), 5 Riccomi (It), 6 Bitossi (It, 7 Moser (It, 8 Basso (It). 9. Antonini (It) 10 Fousti (It), 11. Merokx (Belg) Het algemeen klassement Fuente Spa 23 uur 5 minu ten en 20 seconden, 2 Moser (It) 23.05.53, 3 Gimondi (It), 4 Zilioli (It), 5 Uri-bezubia (Spa), 6 Battagl-iin (It, 7 Con ti (It, 8 De Vlaeminck (Belg), 9 Bitossi (It), 1-0 Ric comi (It), 1-7 Merokx belg) allen in dezelfde tijd als Mo ser, 16 Kuiper (Ned 23.06.55. De Tsjech Antonin Bartoni- cek heeft dinsdag de 13e etap pe van de amateurwielerronde Warschau-Beiiijn-Praag ge wonnen. Hij legde de 138 kilometer, van U-sti Nad Labem naar Mlada Boleslav, af in 3 uur, 21 minuten en 18 secon-den. De Pool Szozda, de leid-er in het algemeen klassement, eindigde oip de tweede plaats en de Oostduitser Sdhiffner werd derde. De uitslag is: 1 B art on i eek (Tsj) 138 -kilometer in 3 uw, 21 minuten en 1-8 secon-den, 2 Szozda (Po) 3.21.28, 3 Schiff- ner (Odld) 3.-21.38, 4 Matousek (3.21.48), 5 Likatsjev (Rus), 6 Moravec (Tsj, 7 Kowalski (Po, 8 Van He-lvoirt (N-ed), 9 Heiion (Fra), 10 Van Hooff (Bel-g) allen in dezelfde tijd als Mato-usek. (Van onze sportredactie). St.-JANSTEEN De bil jartvereniging ,,Den Ouden Arend" uit St.-Jansteen, pas enige maanden geleden opge richt, toont zich bijzonder ac tief. Voor het komende sei zoen zijn een tweetal dis trictskampioenschappen aan gevraagd en verkregen, maar de activiteiten blijven niet beperkt tot de organisatie van districtskampioenschap pen. Het bestuur van de biljart club uit St.-Jansteen heeft voor zaterdag 8 juni name lijk een biljartd-emonstratie op de kalender staan waarop niemand imiiinder dan de Bel gische crack Lu-do Dielis acte de présence zal geven. Een trekpleister die er niet o-m liegt. Als tegenstanders van Dielis zullen die zaterdaga vond fungeren de volgende vier Zeeuwsch-Vla-amse bil jarters: Rein Dielema-n (Axel), Louis Dalli-nga (Sluiskil), Frits Bakker (Terneuzen), en Peter Snel den; (Sa3 van Gent). Er zal worden gespeeld in het libre, kader 38-2, band-stoten, drie banden en fantasie classique. De wedstrijden beginnen om 20.00 u-ur en de entreeprijs is bepaald op f 2,50. Het is van de nog jonge biljartvereniging Den Ouden Arend, die het clublokaal heeft dn het -gelijknamige ca fé in St.-Jansteen zonder meer een loffelijk streven Dielis naar St.-Jansteen te halen, om de Zeeuwsdh- Vlaamse biljartliefhebhers van topspel te kunnen laten genieten. Het is alleen wel jamimer dat men bij het se lecteren van tegenstanders van de prominente Belgische speler een crack als de Axe- laar Theo Platj-ouw o-ver het hoofd sdhijnit te hebben ge zien. Platj-ouw werd zondag nog tweede in het Neder lands kampioenschap ere klasse libre met het daveren de gemiddelde van ruim 90.00. Zonder meer de beste biljarter die Zeeland ooit ge kend heeft en in ieder geval een speler die Dielis goed partij had kunnen geven. Be ter althans dan bovenge noemd viertal, met alle res pect voor de kwalitieten van het kwartet. Platjouw heeft echter -geen uitnodiging ont vangen, en dat is jammer, want het had het niveau van de demonstratie alleen maar kunnen verhogen. (Van een voetbalmedewerker) MIDDELBURG Zaterdag avond om zeven uur speelt het Zeeuws elftal een wed strijd tegen de zaterdag eer steklasser SHO uit Oud Beij- erland. De wedstrijd wordt gespeeld op het hoofdveld aan de Irislaan en vindt plaats in het kader van het 25-jarig be staan vaii de vereniging GPC te Vlissingen. De technische commissie heeft voor deze wedstrijd de volgende spelerg uitgenodigd: John But (Middelburg), Adrie van Huizen (Zeeland Sport), Eug-ene Lauret en Han van der Hooit (Terneuzen). Paul Te- mssa (Jong Ambon), Eugene Fagg en Wim de Wa-al (Vlis singen), Jaap Meerman (Arne- m-uiden), Wim Dekker (Mid delburg), Daaf Faa-sse (Meeu wen), Kees van der Sluis (Middelburg), Ad Lamain (Goes), Ad Siereveld (Vlissin gen), Rinus Pol-derman (Ter neuzen), Simon Harinck (Mid delburg), Voor deze wedstrijd wordt o-m 'kwart voor zes een wedstrijd gespeeld tussen GPC BI en de Zeeuwse B- selecti-e. Ook deze wedstrijd wordt op het hoofdveld gespeeld. In de Zeeuwse B-selectie komen de volgende spelers uit: R. Bun en F. de Rooy (Vogel waarde), J. Harinck (Terneu zen), K. v. d. Heyde-n (Mid delburg), S. Soulimans (Hoofdplaat), J. Koole (Wal oheren), H. v. d. Rafelaar en F. Heyman (Vlissingen), P. Ruytenburg (Spui), B. Does (Zierikzee), J. Fliers en H. Vermeulen (GPC), II, Zoete- wey (Yerseke), J. Dieleman (Sohoondijke) en W. Reyn- hou-dt (Wolfaartsdijk). Het (grote) Zeeuws elftal wordt bij afwezig h-eid (ziekte) van Piet Lindenberg gecaoched door Jan-pie van der Sluis en de Zeeuwse B-jeugd door Maarten de Kok. De wedstrijd van GPC BI te-gen de Zeeuw se' B-selectie wordt gefloten door G. Nijhuis en al-s grens rechters treden op K. J. Huis zoon en J„ W. Leijten. (Vkn onze tafeltennismede- werker) MIDDELBURG Rudie van Waterschoot (Wilno) is in de nieuwe sportaccommodatie van Middelburg-Zuid Wat chers tafeltenniskampioen ge worden. Hij worn in de finale van de hoogste klas van Henk Meulmeester (Zand) in vijf sets. Uitslagen Walcherse tafel tenniskampioenschappen: Heren enkel: Cl. R. van Waterschoot, Wilno; 2 S. Meulmeester, Zand. Heren enkel DIR. Wijk huis, B. Smash; 2 P. Boon, Zand. Heren enkel E 1 G. Wonder- gem, MZ; 2 R. Wijkhuis, B. Smash. Heren enkel F: 1 D. Hende- rikse, Lauren-s; 2 J. v. d. Voor de, Zand. Heren enkel GIJ. vd. Linde, Wilno; 2 J. Corver, MZ. Meisjesklas 1 J. Roelse, MZ; 2 C. Slinger. MZ. Jeugd 1 1 D. Jeras, Wilno; 2. C. Dert, Wilno. Jeugd 2 1 J. Gabrielse, MZ; 2 B. Dingemanse, Zand. Junioren 12 1 P.Kerstens, MZ; 2 D. Jeras, Wilno. Junioren 3 1 H. v. Unen, Laurens; 2 W. Duininck, Lau rens. Aspiranten 12 1 C- Dert, Wilno; 2 E. Verkaart, MZ. Aspiranten 3 1 O. van In- gen, MZ; 2 J. Willems, Lau rens. Pupillen 2 1 W. Wegman, MZ; 2 J. Gabrielse, MZ. Pupillen23 1 P. Francke, Laurens; 2 J. v.d. Abeelen, Wilno. Welpen 1 F. Bilius, Wilno; 2 W. du Fossé, Wilno. Herendubbel CDE 1 Pirson - Koster, Zand; 2 Boon - de Boer. Zand. Herendubbel FG 1 Hemde- rikse - Krijger, Laur - B. Smash; 2 de Herder - Overt- veid, MZ. Meisjesdubbel 1 Roelse - Slinger, MZ; 2 Jakobsen - Pie- terse, B. Sm- - MZ. Mixeddubbel 1 G. en P. Wondergem, MZ; 2 Laroes - Brakman, Laurens. Jongensdubbel A 1 Jeras - Dert, Wilno; 2 Kersten - Ga brielse, MZ. Jongensdubbel B 1 Dinge manse - Willems, La-ur - Zand; 2 Wegiman - Gabrielse, MZ. (Van onze handbalmedewerker) TERNEUZEN Het hand- baltea-m van Haringman is kampioen van de eerste klas heren geworden. De ploeg van Piet Verrijzer had erg weinig moeite met Fortuna uit Bergen op Zoom. Fortuna kon weinig meer doen dan toezfen hoe Haringman naar een makkelij ke 13—3 ruststand toeliep. Na rust kreeg Haringman zoveel ruimte van de Bergse ploeg dat vrijwel de hele ploeg van Haringman tot scoren kon ko men. De eindstand was 265. In Bergen op Zoom ontmoet te SIOS -het tweede team var. Walcheren- Vooral in die eerste helft boden de spelers van SI OS goede tegenstand maar al leen doordat Walcheren de doelpunten vanaf de cirkel wilde maken bleef de schade beperkt tot een 43 achter stand. Na r-ust nam Walcheren snel ruimer afstand. Spelers als de gebroeders Dierijcikx zorgden voor een aantrekkelij ke tweede helft door via fraaie combinaties tot scoren te komen. Walcheren won ver diend met 139. In de heren derde klas werd opnieuw een kampioen be kend. Het Goese GSC 3, waar in enige oud eerste teamspe lers meespeelden (Frank Thiery en Jan Boutens), had de handen vol aan de reserves van EMM. Maar GSC klaarde ook dit karwei en kon zich na een 1210 overwinning kam pioen van de derde klas noe men. In de vierde klasse kon de butant Door Onderlinge Wils kracht uit Terneuzen een voorsprong nemen, doordat mede-titelkandidaat Olympus niet op kwam dagen tegen SI OS 2 in Bergen op Zoom. Uit spelend tegen Zeeland Sport in Vlissingen had de Terneu- zense ploeg vooral in de eerste helft weinig moeite met de ploeg uit de Scheldestad. Au- reel van Wersoh, Willem Prins en Johny Blackman speelden op fraaie wijze de verdediging van Zeeland Sport aan stuk ken. Na rust kon Zeeland' Sport naderbij komen, doordat DOW -een tijdlang aan het ex perimenteren -ging, waarbij er nogal wat fouten gemaakt werden. Toen door de onerva renheid van de Terneuzense ploeg er een beetje te hard gespeeld werd, raakten de ge moederen bij die jongere spe lers verhit. Scheidsrechter Kloosterman ving dit be kwaam op en kon de wed strijd bij een 148 stand voor DOW zonder incidenten beëin digen. (Van een voetbalmedewerker) MIDDELBURG Zaterdag middag om vijf uur speelt het Zeeuws afdelingszaterdagelftal een officiële wedstrijd tegen de kampioen van de Zeeuwse eerste klas, Zaamslag. De wedstrijd wordt in Zaamslag gespeeld en de TC heeft voor deze wedstrijd uit genodigd: Saai van Belzen en Jaap de Ridder van Arnemui- den, Jan van de Velde (AZW), Peter Bolkenbaas en Jan Lieveinse (Brouwersha ven), Diet de Boer (Mevo), Marius Priester (Nieuwdorp), Gillis Maranus en Gerard Schipper (Oostkapelle), Jan Tierie (SKNWK), Jan Geense (Spui), Sam Polderman (Veere), Adri Moelker en Keesde Vos (Wemeldinge). De wedstrijd wordt gefloten door scheidsrechter Ad van Beek en als grensrechters tre den op de heren L. de Groote en M. Verheist. (ADVERTENTIE) VOETBAL In de plaats van Gerrie Mühren is de PSVer Willie van de Kerkhof toegevoegd aan de wk-selectie. Mühren trok zich uit eigener beweging terug uit de selec tie, (Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN Het heren handbalteam van Operatie '71 uit Oostburg speelde zijn tweede wedstrijd voor de DOW-cup tegen Sluiskil. Het jonge team van trainer Albert Bartelse, dat met 1612 won toonde ditmaal meer mentali teit dan in de wedstrijd tegen DOW. Programma DOW-cup: 22 mei 18.15 uiur DOW - Schelde Sport; 29 mei Sluiskil - DOW 18.15 uur. 1 juni Operatie '71 s Sohelde Sport 17.00 uiur. HANDBAL Meisjes pupillen A: Olym pus -EMM3'2. Meisjes pupillen B: DHC Sluiskil 74, Hontenisse - Marathon 2 Hl0. Meisjes aspiranten A: Zee land Sport - Olympus 116, Hontenisse - EMM 48. Meisjes aspiranten B: Mara thon 2 - Operatie 34, Olym pus 2 - Walcheren 2 22, DHC - Sluiskil 7—4. Meisjes aspiranten C: EMM 2 - Operatie 71 72, GES 1 - Olympus 3 58. Dames junioren A: Mara thon 1 - EMM, EMM niet op gekomen. Dames junioren B: GSC - Olympus 2 89, DHCC - Wal cheren 2 211. Dames junioren: Mara thon 2 - Operatie '71 55, Olympus 3 - Sluiskil 36. Dames afdeling 2e klasse: Marathon - EMM 2 64. Afdeling dames 3e klasse: Zeeland Sport 2 - DOW 44, Scheldesport - Olympus, Olympus niet opgekomen. Jongens pupillen: Olympus - EMM 5—8 GSC - Operatie '71 2—9. Jongens aspiranten: Schel desport - Olympus 1, 01ympu3 niet opgekomen, Marathon Operatie '71 41. Aspiranten B: Olympus 2 Walcheren 1018. Heren junioren: Fortuna 1 Operatie 'Tl, Operatie niet op gekomen, GSC - Marathon 12—10. Heren afdeling eerste klas se: Haringman - Fortuna 26 1 Sios - Walcheren 2 913. Heren afdeling 3e klasse: Olympus 3 - Scheldesport 9 7, G«C - EMM 2 12—10. Heren 4e klasse: Zeeland Sport - Dow 814. Sio« 2 - Olympus 4, Olympus niet op gekomen. (Van onze sportmedewerker) SLUISKIL De voetbal vereniging Sluiskil houdt zon dag twee senioren voetbaltoer nooien. Deelnemers aan het ene toernooi zijn Vogelwaarde 1, Sluiskil 1, Ria 1, Hoofdplaat 1 en Philippine 1. De deelne mende elftallen aan het ande re toernooi zijn Axel 2, Sluis kil 2, Hoofdplaat 2, RIA 2 en Philippine 2. De toernooien beginnen om 11.30 uur.

de Stem | 1974 | | pagina 17