MEN IN IN TOE Meer vrijheid voor honden isiaxailejf horren zijn lief voor het mU jou P. van t Westeinde winnaar wedvlucht Kapotte klep Zeelandbrug wordt snel verwijderd De Stem/De Vrije Zeeuw Duidelijke stellingname WD-RAADSLID: AANLIJNGEBOD GAAT TE VER ZELDZAME VOGEL GEVONDEN VISWEDSTRIJDEN NKV HOOFDPLAAT HULDIGDE 13 JUBILARISSEN adverteren adverteren in deze krant )llaboratie itboek „Nut van t Algemeen Wassenaar bezocht Sluis Terneuzen hijgt trimbaan Inschrijving in Handelsregister Sluiskil Heikant St. Jansteen Veel animo wandeltocht Brugge-Sluis E. Joachim exposeert in Knokke Luxaflex^ 25 jaar long Zuiddorpe latsen van gevangenissen teeds met ontmoedigende iiurpelotons maken. er altijd als de kippen bij van politieke aard vinden veroordeelden in Spanje, té w-", vooral niet die wegen» lord en aanranding mjJjaV* 'xten niet Sraa£ toeg6geven oLlaboratie In oorloggtind economische misdaden te- de staat, zoals het aanne .1 van steekpenningen en ichting in dienstbetrekking i de voornaamste oorzaken r de doodvonnissen die de ■nt halen. ^enin, de grondlegger van [Sovjetstaat, aanvaardde de Idstraf als een manier om communistische orde te tigen, niettegenstaande zijn %r in het tsaristische Rus- i was doodgeschoten. Be doodstraf is verschilen- keren afgeschaft en weer ■Steld tijdens de ruim 56 van communistisch be id. i officiële positie ten aan- van de doodstraf is dat cutie een „uitzonderlijke tijdelijke maatregel" is, die andbaafd wordt zolang de j etsamenleving nog niet 'k genoeg is om het zonder cunnen stellen. Ir sign geen aanwijzingen dit spoedig het geval zal i. Het tegendeel is eerder iar, er zijn tekenen dat de Iciële posditie is verhand. resident Podigorny zat en gs een bijeenkomst van po- Re en juridische gezagsdra- s voor. Er ging een oproep i uit krachtiger maatregelen nemen voor het voorkomen i misdaden tegen de ge enschap. Een oommissie Lt er momenteel een wit- Ik over op. oeri Kostanov, een officier justitie, beval enige tijd den in ae Literaire Gazet dat de leeftijd waarop j ter dood kan worden ver deeld, wordt verlaagid van tot 16. „Jonge mensen zijn |wer rijp dan vroeger", zegt de Sovjetrepubliek Azer- Ijan, waar men het alle- jl wat gemakkelijker op jut, vroeg het blad van de tselijke communistische ftij, Bafcinskd Rabotsjii, om [executie van een rijksamb- aar dlie steekpenningen had ■genomen. |e rijksambtenaar F. Kady- had de maximumstraf ge- gen, 15 jaar. lik een belachelijk lichte zwakke straf te geven in ats van de doodstraf op te gen, is een schande voor communisme en de revolu- I, schreef het blad. ,i de aangrenzende Sovjet- it Georgië hekelde partijlei- Ediuard Sjevardnadze, de Iripulaties van corrupte btenaren en speculanten. Zij zouden gegrepen en 'dgeschoten moeten worden, |s Lenin het zei", aldus Sje- tadze tegen partijgeno- Dinsdag 14 mei 1974 stad streek niu'iiii ir *1 riir"HTi be lde ran ra- Hij öor :ijn en. re- •V. ate in- op st- igt an an be- g". ïei de ar. Familieberichten uit andere bladen Biervliet: Jacobus, Jas per, Jan Athonisse, echt genoot van mevrouw Adriana Maria Moens j. Domburg: Adriaan La bruyère, weduwnaar vai M. Bosschaart, eerder v;e duwnaar van C. Blimmel 87 j. Middelburg: Adriaar Meyers, 68 j. Vlissingen Maigdalena, Suzanna Hek huis, geboren Blaas 77 j Wissenkerke: Lena, Levi na, Israël, echtgenote var A. Flikweert, 90 j. Hoek Jan Klaassen echtg. v Sara Klaassen 72 jaar Abraham Dees, eohtgenoo' van Sara Johanna PLa' det, 75 j. Oostburg: Louisf Marie Wijffels, weduwf van Emiel Hendrieus Milliano 89 j. belangrijk onderdeel voor een gezond en modem zakenbeleid weldoordachte beslissing in dit gezond* en moderne (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Mevrouw M. J. Korbee-Arnold, lid van ie VVD-fractie in de Terneuzense gemeenteraad, is van mening dat het besluit van het gemeentebestuur waarbij het met ingang van 1 juni a.s. verboden zal zijn in de be bouwde kom van de gemeente tussen 5 uur 's morgens en 12 uur 's nachts honden los te laten lopen, te ver gaat. Zij vindt de wijziging van de algemene politieverordening op dit punt, zoals zij aan B. en W. schrijft „al te rigoureus en haar doel voorbijschietend". Mevrouw Korbee verzoekt het gemeentebestuur zijn besluit te verzachten dan wel in na dere overweging te nemen. Het WD-raadslid, zelf be zitster van een hond, zegt: „Tegen het aanlijngebod op zich heb ik geen bezwaar. De bedoeling ervan is immers de mensen en de straat te be schermen tegen overlast door loslopende honden. Ook zou je kunnen stellen dat het aanlijngebod de hond ervoor behoedt dat hij het slachtoffer wordt van het steeds drukker wordende verkeer. Aan de an dere kant vind ik -en in die mening zal ik zeker niet al leen staan- dat een normale hond af en toe vrij moet kun nen rennen. Een hond die voortdurend aan de lijn zit wordt niet zelden agressief of apathisch. In het laatste geval kan hij ook incidenteel agres sief worden. Op die manier schiet het verscherpte aanlijn gebod zijn doel voorbij". Me vrouw Korbee heeft ook be zwaar tegen de begrenzing binnen de bebouwde kom waarbinnen honden niet vrij mogen rondlopen. „Die be bouwde komgrenzen om Ter- neuzen, Hoek, Sluiskil, Zaamslaig en Biervliet zijn rechte lijnen op de kaart en voor de toepassing van het aanlijngebod in de praktijk lijken mij die grenzen bijzon der moeilijk hanteerbaar. Ei genaars van honden die in de wat grotere woonkernen wo nen krijgen nauwelijks de ge legenheid meer om op redelij ke loopafstand van hun wo ning hun huisdier korte tijd de vrijheid te geven". Overigens is mevrouw Kor bee er wel van overtuigd dat het aangevulde aanlijngebod voor bijvoorbeeld een winkel straat als de Noordstraat Pro menade goed kan uitwerken. „Op het ogenblik is het daar vaak een vieze toestand door honden die er hun behoefte doen". (Van onze correspondent) SLUIS Een vijftigtal le den van het departement Was senaar van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen brachten een bezoek aam Zeeawsch-Vlaanderen. Door het uitvallen van de verbinding via de Zeeland- bmg, arriveerde het gezel schap een uur later dan voor zien, in Sluis, waar een be zoek werd gebracht aan het dorpsplein van St. Anna ter Muiden en het Stadhuis. In het stadhuis werd het gezel schap ontvanigen door de se cretaris van de Sluise WV, de heer A. van Beijsterveldt, die een toelichting gaf over het toerisme in Sluis, en de kunstschatten in het stadhuis. Hij verzorgde ook de rondlei ding. Hierna vertrok het ge zelschap naar Heille, waar in „de Schaapskooi" een maaltijd van ovenkoeken werd ge bruikt en waar het streekland- bouwmuseum werd bezocht. (Van onze correspondent) AXEL Twee Jeugdleden van de Oost-Zeeuwsch-Vlaam- «e vogelwacht de Steltkluut, de gebroeders J. en L. Kalle uit Terneuzen, vonden tijdens bet weekeinde een dode Blauwvleugeltaiing (Anasdis- cors) in een weiland in de omgeving van de Zwartehoek- se Kreek. Het mannelijke exemplaar dat werd gevonden beeft de grootte van de in ons land bekende wintertaling, maar heeft een witte halve maanvormige vlek vóór de ogen en een grote krijtblauwe vlek op de vleugelboeg. De vogel hoort thuis in Noord- Amerika. Volgens een be stuurslid van de Steltkluut ts ue Blauwvleugeltaiing voor raver bekend, slechts drie beer in ons land gesignaleerd, m de vogelboeken staat hij beschreven als „zeldzame (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de Kats- Polder, op een terrein tussen te Rooseveltlaan en de Otheen- se Kreek, zal volgende week een begin worden gemaakt met je aanleg van een trimbaan, verwacht wordt dat deze voor ziening over twee maanden in Sebruik kan worden genomen. Ue trimbaan wordt naar een r-werp van de Nederlandse sportfederatie aangelegd door e dienst openbare werken en ïestien oefenstations om vatten. et?j bosten van de trimbaan geput uit het sport kas, (ja), oude,. meer gevoed i'dt door de opbrengst van reclame op of in de Teir- -toense sportaccommodaties, tnt :erneuzense Sportraad had t de aanleg van de trimbaan K«viSeerd. Als de meest eunstige smering werd de Jtspolder aangewezen. "e trimbaan heeft een leng- z van ongeveer 1000 meter, p de diverse stations kunnen cnwjchts-, kracht- en be- ndigheidsoefeningen gehou- worden. „B en W hebben zich al in Principe verenigd met de aau- p van de trimbaan in de 'Jatspolder. „Wij hebben de 'l'Se indruk dat er een goed gebruifc van zal worden ge haakt mede gezien de ent- ""usiaste reacties in het. alge meen bestuur van de sport- aad", aldus wethouder dira. tJC.E Barbé, die tevens voor- 5"»r is van de Terneuzense wtraad. Niettemin meent mevrouw Korbee dat honden, waarvoor belasting wordt betaald, iets overlast mogen bezorgen. „Dat ls even logisch als het feit dat de eigenaar van een hond hon denbelasting moet betalen". Het WD-raadslid ziet als een van de alternatieve mogelijk heden van het aanlijngebod dat de gemeente een terrein aanwijst waar honden zich vrij kunnen bewegen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De henge- laarsvereniging „Ontspanning na Inspanning1' in Terneuzen houdt op zaterdag 18 mei een zeehengelconcours. De wed strijd begint om 10.30 u. en eindigt om 13.30 u. De wed strijd wordt gehouden in de Westersehelde vanaf de Oos- beer langs de watertoren naar dijk van Othene. De inleg be draagt "ijf gulden of vijfenze ventig Francen. Naast een groot aantal ereprijzen, zijn er wederom een vijftal rijwielen, zeeimolens en werphengels te winnen. Eveneens wordt op zaterdag 18 mei een internati onale zeehengelwedstrijd ge houden in Renesse op Schou- wen-Duivenland. Hier wordt gevist van 13.00 tot 16.00 u. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT De N.K.V.-afdeliag Hoofdplaat heeft op de jaarvergadering dertien jubilarissen gehuldigd. Namens het districtsbestuur reikte de heer J. van de Voor de uit Sluiskil tien zilveren speldjes met daarbij ook een bloemetje uit aan J. Steijaert, Cl. Waebeke, A. Baecke, A. Cocquit, C. de Smit, A. Corne lls. E. de Waele, A. Pielaet, A. do Bie en Cl. van Waes, die 25 jaar lid van de vakbeweging zijn. Daarna werden drie heren gehuldigd, die al 40 jaar lid zijn. namelijk R. Scherbeijn, L. Scherbeijn en A. de Poor ter. Zij ontvingen een gouden speldje met daarbij een bloe metje. De voorzitter, de heer Ch, Pielaet, deelde aan de 52 aanwezigen mee dat de plaat selijke afdelingen, de heer A. Steijaert gekozen hebben als bestuurslid van de N.K.V.-af- deling Hoofdplaat. Na de huldiging hield de heer Van de Voorde een uit eenzetting over de functie van de vakbeweging bij de inkomensnivellering. Districts bestuurder P. Kenter uit Goes kwam speciaal de jubilarissen uit de St. Deus Deditbond feli citeren. In zijn betoog haalde hij herinneringen uit de be gintijd van de vakbeweging uit Hoofdplaat naar voren. Na dat de beide heren verschil lende vragen beantwoord had den,werd de avond verder ge vuld met een gezellig samen zijn. 0 Deze koeien laten zien dat ze ergens bij willen horen. Van daar hun opstelling achter het bord. Zij maken de gevleugel de uitspraak. „Ik sta er vier kant achter" helemaal waar. Na het waarnemen van zoveel duidelijkheid rest de simpele vermelding dat de beesten uit Aardenburg afkomstig zijn. TERNEUZEN Bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwsch-Vlaan- deren werd ingeschreven Van Overloop Sproeimiddelen B.V., Beekmanstraat 2 te Aar denburg. Herwonnen Levenskracht De afdeling Sluiskil van Hei- wonnen Levenskracht houdt op donderdag 16 mei een bij eenkomst waar alle medewei- kers en begunstigers bedankt zullen worden voor hun bij dragen in het afgelopen sei zoen. H. vormsel De bisschop van het bisdom Breda, mgr. H. Ernst zal op donderdag 6 juni in de parochiekerk om 10.00 uur het H. vormsel toedienen aan de leerldingen van de zes de klas van de basisscholen Heikant, Sint Jansteen, Koe wacht en Clinige. Bejaardenreis De leden van de algemene bejaarden- bond uit Heikant gaan van daag, dinsdag 14 mei hun eer ste reis van het jaar maken en wel naar de Belgische Kerm pen. In de dancing De Tover fluit zal na het etentje gele genheid worden gegeven om een dansje te maken. Voetbal Het veteranenelf- tal van de voetbalvereniging Steen speelde op eigen terrein een wedstrijd tegen het perso neelselftal van de Linex uit Koewacht. De Steense vetera nen toonden zich duidelijk de meerdere en wonnen met 5 0. (Van onze correspondent) SLUIS Ruim 600 wande laars namen deel aan de derde Uilenspiegelwandeltocht Burg- ge-Sluis-Brugge over een af stand van 33 kilometer. De organisatie lag in handen van de Groofbrugse Wanidelvereni- ging in samenwerking met de Zeeuwse Wandelsportbond. De wandeltocht voerde door de rustige omgeving van het kanaal Brugge-Sluis, via Oost- kerke, lanigs de, door Benedik- tijner monniken in de elfde eeuw aangelegde Krinkeldijk naar Sluis, waar in hotel 't Zwin" de eerst hulppost was gevestigd. Daar kregen de le den van het Vlaamse Kruis (te vergelijken met de Neder landse EHBO) heel wat pijn lijke voeten te behandelen. De terugtocht ging langs het bekende Damme met zijn vijf tiende eeuws gothisoh stad huis, het standbeeld van Jacob van Maerlamt en de aloude kerk met zijn typische 45 me ter hoge toren. De deelnemers, die de tocht volbrachten, ont vingen een medaille met een afbeelding van het Brugse Belfort. (Van een onzer verslaggevers) KNOKKE Van 18 mei tot 6 juni vindt in kunstkroeg- keldertheater De Kobbe in Knokke een tentoonstelling plaats van werken van de Oostburgse beeldhouwer-schil der Ernest Joachim en de Bel gische beeldhouwer André Verhei je. André Verheije volgde zijn opleiding aan de academie in Eeklo. Hij woonde en werkte in Ierland en maakte studie reizen naar o.a. Canada, Frankrijk en Engeland. Werk van hem was eerder te zien op exposities in Middelburg, Sas van Gent, Zierikzee, IJzendij- ke en Eeklo. Ernest Joachim volgde zijn opleiding aan de academie in Eeklo, Brugge en Gent- Maak te ook diverse studiereizen en nam deel aan o.a. groepsten toonstellingen in Venlo en Amsterdam. Werk van hem is te zien in het Centraal Mu seum in Utrecht. Als docent is hij thans verbonden aan het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming. (ADVERTENTIE) Met 'Luxaflex' aluminium horren houdt u insekten buiten en huisdieren binnen, zonder milieuschadelijke maatregelen. Kies maar 'Luxaflex' oprolbare horren, uitneembare horren of neem eenkomplete hordeur. In alle gevallen krijgt u er het 'Luxaflex' service-certifikaat bij, voor service bij-u-aan-huis. Wettig gedeponeerd Handelsmerk van Hunter Douglas (Van onze correspondent) TERNEUZEN P. van 't Westeinde uit Lewedorp is de grote overwinnaar geworden van de door de Concours Bond Zuid-Beveland op zondag 5 mei gehouden wedvlucht van uit Compiegne, waaraan door 1659 duiven werd deelgeno men. Hij won niet alleen deze vlucht maar speelde verder ondermeer ook de dertiende en 68ste prijs met zijn drie eerst getekende duiven ook in die volgorde van aankomst. Dat leverde hem de prijs voor de eerste serie van drie dui ven en ook de eerste prijs in de serie van twee duiven. Verder ook de eerste Heeft- wie-heeft, de eerste konings poule, de eerste prijs en de damesprijs, deze laatstgenoem de prijs, dit jaar voor het eerst ingevoerd, bestaat uit een wekelijks vastgestelde prijs in natura, de andere ge noemde zijn uiteraard geld prijzen en dat was een niet te versmaden bedrag. Was het toeval of geluk dat de Lewedorpse kampioen zijn drie eerst afgegeven duiven ook als ecitte .te ontringen en te kunnen klokken? „Die dui ven zaten gewoon goed, vooral die twee die het eerste thuis kreeg zijn uitzonderlijk goede duiven, waren vorig jaar hier Vtidfond- en Vitessekampi- oen", zegt Van 't Westeinde, iie zich een eerzuchtig speler noemt. Meer nog dan het te vinnen poulegeld staat bij nem de eer van het winnen van een wedvlucht op de eer ste plaats. In sportieve zin dan wei te verstaan. „Als mijn buurman op een zondag de lerste pr(js wint zal ik hem daarmee zeker feliciteren maar dan wel met de hoop hem de volgende zondag te kloppen". Die twee uitzonderlijk goede duiven, hierboven vermeid i zijn eigen kweek 1971. Af komstig uit de rassen van de grote Belgische kampioenen Janssens en Toemier. die via (de ouders) de bekende Bre- danaar Timmers, tot zijn kolo nie behoren. 17 weduwnaars bezit Van 't Westeinde mo menteel, die ook, ajlthans een groot gedeelte hiervan, op de aanstaande Midfondvluchten zullen worden ingezet. Het Fondspel ligt hem beroepshal ve wat moeilijk. Dat is altijd op zaterdag en moet je als bakker de wijk in en na een nacht in de bakkerij achter de oven „je-dutje-doen". Uitslag Compiegne: 1 en 13. P. van 't Westeinde uit Lewe dorp, snelheid van de eerste prijs winnende duif 1018,01 meter per minuut, 2. W. Vis- ler uit 's-Heer Arendskerke, 3. H. Witte uit Kruiningen, 4. G. den Toonder uit Kloetinge, 5. W. Krijnse uit Waarde, 6. A. Je Leeuw uit Hansweert, 7, MM Pieterse uit Wemeldinge, 3. C. Zegers uit Biezelinge, 9 en 14. Steenhardt-Princen uit Joes, 10. D. Brouwer uit Goes, 11. C. Dijl uit Kruiningen, 12. 2. Rijk uit Ovezande, 15. P. Schrijver uit 's-Heer Arends kerke, 16 en 18. E. Vermast uit Yerseke, 17. A. Sorber uit Does, 19 D. Rijk uit Heinkens- land, 20. A. Kole uit Kruinin- ;en. De tweede koningspoule werd gewonnen door D. Brou wer uit Goes met 10. De twee de serie van twee duiven was 'oor Steenhardt-Princen te Goes met 9 en 245. De AD- i aangeduide duif) prijs ging naar M. Pieterse te Wemeldin ge en de tweede serie van drie duiven was voor A. de Leeuw te Hansweert met 6,25 en 28. Het concours sluit op een snelheid van 904,95 mpm. (415e prijs). Concours Club Walcheren met 421 oude duiven, snelheid eerstaankomende duif 1015.53 mpm, laatste 896.80 mpm, 1. C. van de Eeden uit Souburg, 2. M. Jaspers uit Middelburg, 3 en 20. J. Sponselee, 4 en 13. L. Braet, 5. A. Sponselee, 6 en 19. C. Meulmeester, 7. J. Bos schaart, 8. C. TerwieJ, 9 L. Neumann, allen te Souburg. Hoop, Biervliet met 248 dui ven. 1. Arn. de Boevere (1042.- mpm), 2. P. de Winne, 3. Abr. Versluis, 4. P. Weeda, 5 en 10. W. de Jonge, 6. A. Simonse, 7 Van de Linde-Du Puy, 8. A. Neve, 9. C. Bre vet. De bonte Duif te Aarden burg in combinatie met De Grensvliegers te Eede met 142 oude duiven: 1 en 3. M. de Jager (1002.6 mpm), 2 en 7. D. van de Broeoke, 4 en 10. B. Herman, 5. A. Reiniers, 6. L. Matthijs, 8. A. Cocquit, 9 O. van Queckelberghe. Met 62 jaarlingen: 1. O. de Vriend (996.3 mpm), 2 en 5. J. de Klerck. 3. B. Herman, 4 en 7. O. van Queckelberghe, 6. E. Rijokaert, 8. H. Cocquit, 9. W. de Klerck, 10. R. Galle. Steeds Sneller, IJzendijke met 182 duiven: 1 en 3. J. Guytenaere (997.- mpm), 2, 4, 6 en 10. Putter en zoon 5 en 8. G. Claeys, 7. Fr. Dieleman, 9. O. de Mul. Zeelandia, Middelburg met 166 duiven: 1, 5, 7 en 8. M. Jaspers, (1001.27 mpm), 2 en 9. R. van Hercules, 3 en 6. J. van Belzen, 4. J. Hietbrink, 10. Ch. de Graaf. De Luchtbode, Souburg met 255 duiven. 1. C. van de Eeden (1015.53 mpm), 2. J. Sponse lee, 3 en 10. L. Braet, 4. A. Sponselee, 5. C. Meulmeester, 6. J. Bosschaart, 7. C. Terwiel, 8. L. Neumann, 9. Ch. de Poorter. De snelle duif, Clinge. Wed vlucht vanuit Quievrain met 65 oude duiven: 1. J. de Bur ger (1139.75 mpm), 2, 3 en 7. Ed. Piessens, 4. R. de Vos, 5. R. Witlaert, 6. E. de Bot, 8. B. Pilaet, 9. Gebrs. Willaert, 10. Fr. Vos. Met 84 jaarlingen: 1. J. de Burger (1140.25 mpm), 2. I. Bracke, 3. L. de Vos, 4 en 9. C. van de Velde, 5. Joh. de Wit, 6. R. van Haveren, 7. O Rombout, 8. A. Jansen en zoon, 9 en 10. B. Pilaet. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 uur: Diamonds aire forever 14 j. Roxy, 20.00 uur: De avonturen van Rabbi Jacob a.l. Hal Stadhuis, Kunstwerk van de miaand van Jan Wes- sendorp uit Bergen op Zoom (t.m. 31 mei). Geopend ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 en van 13.00-17.30 uur. GOES Grand, 20.00 uur: Je kunt me er midden in de nacht voor wakker maken 18 j. KLOOSTERZANDE Jac. de Waal, 13.30 uur: Sohieting voor bejaarden. MIDDELBURG City, 20.00 uur: De non van Monza 18 j. Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38, expositie Hugenoten in Zeeland van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Zat. van 9.30-12.30 uur (t.m. 31 aug.). OOSTBURG Ledel Theater, 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol. 18 j- ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: Meesterserie. Vladi mir Ashkenazy (piano) speelt werken van Van Beethoven en Chopin. Schouwburg, 20.15 uur: Het Nationaal Ballet. De Lantaren, 20.30 uur: Le Plan K Ie nu traversé. Mickery cir cuit. Luxor Theater, 20.00 uur: Toon "enr.ans. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie tekeningen van Inge v.d. Kooij, werkda gen van 9.00-12.00 en 13.30- 18.00 uur, woensdagmiddag gesloten. Zondag open 14.00- 18.00 uur. Vrijdag open tot 21.00 uur op Hemelvaartsdag gesloten (t.m. 31 mei). TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Pak me dan als je lean 18 j. Stadhuis, expositie Eigen beeld grafiek (t.m. 19 mei). Open op werkdagen van 8.15- 17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: De avonturen van Rabbi Jacob. ZIERIKZEE 't Lange Uus, expositie Jen- neke Ramimeloo-Weijland met schilderijen en wandkleden (t.m. 23 mei). Open van 9.00- 12.00 en van 13.30-18.00 uur, op do. ook van 19-00-21.00 uur, zond. en ma. gesloten. ANTWERPEN Kon, Vlaamse Opera- 20.00 uur: De maand van de lente van Rose Gronon door de Kon. Ned. Schouwburg. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG-DEN HAAG Zo spoedig mogelijk zal op de Zeelandbrug een bailey brug worden aangelegd om de verkeersstremming op deze belangrijke route op te heffen. Dit is gisteren besloten na een gesprek dat vertegenwoordi gers van provinciale water staat in Den Haag hebben ge had met het bureau Bruggen van Rijkswaterstaat. De bai leybrug komt uit „rijksvoor- raden" en met de aanleg zal geen weken worden gewacht. Dit werd gisterenmiddag mee gedeeld door een woordvoer der van Rijkswaterstaat in Den Haag. Voor het verkeer is aanleg van deze noodbrug een drin gende zaak. „Maar ook voor de inkomsten", zo werd giste ren in Middelburg gezegd. Een week sluiting van de brug voor het verkeer betekent een inkomstenderving van onge veer 100.000 gulden. Gisteren is ook begonnen met de her stelwerkzaamheden van de zwaarbeschadigde ducdalf. Met een bok werden de res tanten uit de bodem getrok ken. Een nieuwe ducdalf, waarin 32 ton ijzer is ver werkt, kost ongeveer 150.000 gulden. Over de schade aan de brug ls nog niets met zekerheid te zeggen. Veertien jaar geleden kostte het brugvlak 650.000 gulden, een bedrag dat naar huidige normen misschien wel verdrievoudigd zal worden. Be studeerd zal worden welke de len van de beschadigde brug gebruikt kunnen worden en welke delen vernieuwd. Ook over het schadebedrag is niets te zeggen. Een woord voerder van bergingsbedrijf Smit en Van der Tak uit Rot terdam zei dat experts de zaak nog in studie hadden. De schade die de drijvende bok Taklift bij de aanvaring met de brug vorige week heeft op gelopen is ook nog niet in cijfers uit te drukken, zo liet een woordvoerder van het be drijf weten. „Maar d,e schade is wel aanzienlijk". Met repa ratie van de bok zal zo spoe dig mogelijk begonnen wor den. Verlichting De nieuwe verlichting van het Dorpsplein en de Hoofdweg noord van Zuiddorpe is tot groot genoe gen van de bewoners, tot stainid gekomen. Op het Dorps plein onder de linden zijn om het dorpsschoon te behouden, zogenaamde paraplu's ge plaatst en larugs de Hoofdiweg noord zijn hoge stalen masten neergezet, die voor Zuiddorpe door de felle verlichting een ongekende weelde ten toon spreiden. Op het ogenblik is men doende met het verwijde ren van de onsierlijke oude enkele en dubbele masten en de bokpalen. Door dit alles heeft het dorp aan fraaiheid veel gewonnen. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel 01140- 3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 815*12.30 en 13.30*17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19 00-20 00 uur, tel. 01600-22341, zaterdag van 10 00- 11 OU uur, tel. 01600- 49900, zondag van 20.00 - 22.00 uur tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100 4944 HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE Chet Zeeuwse redactie- S C Augustijn kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 7920, privé teL 01150 5745; algemeen re dacteur Zeeland A F Koopman. Santoor Kromme Weele 4, Mid delburg, tel 01180- 7764 privé tel 01180 - 7438: redacteur Midden- Zeeland: drs J Bouwmans. kantoor Klokstraat 1, Goes, tel 01100- 8030 privé Zuidvlietstraat 53. Goes, tel. 01100-8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone G van Berkel kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150 7920 privé tel. 01150 4866: redacteur W.Z. Vlaanderen R. van der Helm, Melkweg 40. Onstburg, tel. 01170- 3370; sportredactie Zeeland- T Koomen. tel. 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J de Boer. Trumanlaan 10. Axel, tel. 01155 2237. ABONNEMENTEN.EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland- P Konings. tel. 01150-6297. ADVERTENTIE.EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland- C. Menu. tel 01100 - 4318.

de Stem | 1974 | | pagina 5