1 Regenbuien teisterden eerste dag Tour du Flic Barre ellende voor coureurs T rimvereniging Hulst kampioen Verlies llVV- junioren Al I■■■■■■■■■I Uitslagen Tour du Flic De Kort eerste in de achtkamp Meisjesteam Watney's behaalt finaleplaats Keymel verbetert twee zwemrecords Hee mee 1 HOOGSTRATE SUCCESVOL Pech voor Scheele Programma waterpolo gewijzigd Jeugdtoernooi voor B-junioren Zeeland ACHTERHI V sport I - 11 ONERVAREN OMBUDSMAN OVER ALLEEN STAANDE OUDERS 'u'-Juuy it iiici 7/4 14 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Of ze de oorlog in Vietnam overleefd hadden. Een paar weken op een slok troebel water en een hap brood in de oerwouden levend had de trimmers in de Tour du Flic er niet geteisterder kunnen doen uitzien dan zo ze gisteravond door de fi nish in de Alvarezlaan in Terneuzen kreunden. De regenbuien en het glibberige wegdek op de kronkelweggetjes tussen Terneuzen en Zaamslag in de polder had de negentig coureurs die dapper gestart waren in de Tour du Flic, de vierdaagse wegwedstrijd voor trimmers, georganiseerd door de Terneuzense Politie Sport Vereniging, een grim mige aanblik bezorgd. De man die de perikelen het best bleek te weerstaan was de 28-jarige voorman uit Sluiskil Cees de Wolf, een ex- amateur uitkomend voor de A en O-ploeg van „voorman" Jas de Caluwé. De Wolf ging getekend door de barre ellen de die hij onderweg was te gengekomen als eerste over de meet. Hij was de rapste van een kopgroep van zeven ren ners die de slijtageslag die eerste etappe van de Tour du Flic heette het best overleef de. De eerste etappe Terneuzen- Zaamslag-Terneuzen over 40 kilometer van dit wielerspek takel van de jubilerende (25- jarig bestaan) Terneuzense sportieve hermandad leverde zowel als kijkspel als sportief evenement een genoeglijke avond op. De trimmers en volkskoersers van alle leeftij den, rangen en standen gingen dikwijls niet hard maar wel mooi. Dat hard gaan is ook niet de bedoeling van briga dier André en zijn mannen die het meer als een aangenaam sportief festijn zien en het wedstrijdelement het liefst wat naar de achtergrond druk ken. Daarom liep het bijzon der mee voor de organisators dat de twee grootste kansheb bers op de eindzege in deze vierdaagse „trimklassieker", een soort Tour de France voor gevorderde beginnelingen, al vrij snel naar de achtergrond van het strijdtoneel verdwe- (Van onze sportmedewer- ker). HULST In de eerste OZO-bedrijfsvoetbalcompeti- tie die gespeeld wordt op de OZO-terreinen In Hulst, is de strijd om de titel beslist. Het team van de Trimvereniging Hulst versloeg in de beslissen de wedstrijd concurrent FC Niks I- uit Hulst met 21 en kan zich kampioen noemen van deze eerste OZO-bedrijfs- voetbalcompetitie. De Trim mers speelden een voortreffe lijke wedstrijd, en waren vooral In de tweede helft veel gevaarlijker. Voor de rust ging de strijd gelijk op, met een wat meer aanvallend FC Niks. Maar het waren de Trim mers die het eerste doelpunt lieten aantekenen- Dat gebeur de in de 15e minuut toen L. v. d. Lavoir zijn team op voor sprong bracht. De tweede helft was amper een vijftal minuten oud, of L. v. d. Lavoir bracht (Van»onze sportmedewerker) TERNEUZEN De water- polocommissie van de kring Zeeland heeft voordat de zo mercompetitie van start gaat reeds diverse wijzigingen moeten doorvoeren in het zo- merprogramma voor 1914. Door deze wijzigingen is het programma nu definitief ge worden. Deze wijzigingen heb ben uiteraard oorzaken. Zo heeft 'Zeelandia zijn waterpo- loteam teruggetrokken voor deze zomercompetitie, evenals Luctor et Emergo zijn tweede damesteam. Enkele thuiswedstrijden van Schelde 2 moeten worden om gezet in verband met de mo gelijke watertemperatuur, en er zijn nog diverse wijzigin gen opgetreden in het defini tieve programma van de bond. Verder zijn er nog een aantal richtlijnen gegeven betreffen de het kring-waterpolo. De speeltijden voor de dames zijn vastgesteld op 4 x 4 minuten netto. Voor de heren wordt dit 4x5 minuuten netto, evenals voor de adspirant-jongens. El ke thuisspelende vereniging moet zorgen voor een secreta ris en een tijdwaarnemer.. die voldoende met de gang van zaken bij het waterpolo op de hoogte moeten zijn. Tevens zullen alle thiuisspelende vere nigingen moeten zorgen voor deugdelijk materiaal. Indien dit niet aanwezig is, zal de scheidsrechter maatregelen kunnen nemen tegen die be paalde vereniging. De verval len wedstrijden zijn: 15 mei: derde klasse C: Schelde 1 - SCZ 1 20 mei, heren kring: Schelde 2- - Zeelandia 1; 27 mei, derde klasse C: Schelde 1 - Shell 1. 7 juni, dames kring: Ganze - Luctor 2; 10 ju ni, derde klasse C: Schelde 1 - RZV; 11 juni, heren kring: Bruinvis 1 - Schelde 2; 24 juni', derde klasse C: Schelde 1 - Rotterdam 1. De wedstrij den die nog aan het program ma zijn toegevoegd: 14 mei: dames kring: Luctor - Stormvo gel; 15 mei derde klasse C: Schelde 1 - SZC 1; 21 mei Luc- tog - Ganze; 11 juni, derde klas se C: Schelde 1 - Rotterdam 1. Door deze wijziging is het pro gramma voor de kring Zeeland nu definitief komen vast te staan. de Trimmers op een 20 voorsprong. Men hield verder het beste van het spel, alleen in de laatste minuten kon J. Verwey nog iets terugdoen: 21- FC Stoffels uit Terneu zen boekte de volle winst door MOC uit Terneuzen te verslaan. FC Stoffels had met de rust al een comfortabele 40 voor sprong genomen door doelpun ten van R. Bos. Na de rust speelde Stoffels bijzonder nonchalant en reeds na enkele minuten werd het door R. Verstraeten 4—1. A. Snel maakte er 42 van, en toen diezelfde speler er zelfs 43 van maakte was de strijd weer helemaal open. Maar Stoffels hield daarna de kleine voorsprong tot het laatste mo ment vast. FC Het Centrum uit Hulst had in de eerste helft nog al wat moeite met FC de Pijl uit de Klinge (B), en het, kwam niet tot scoren Na de rust vlotte het beter, en door G- Tuy en R. de Smit werd het een verdiende 2—0 overwinning. FC Niks 2 uit Hulst had het nog veel gemak kelijker. Het won reglemen tair met 50 van Clitex-Zee gat uit Clinge dat niet kwam opdagen. Zondag 19 med wor den de resterende wedstrijden van deze eerste OZO-bedrijfs- voetbalcompetitie gespeeld. De huidige stand: 1 Trim vereniging Hulst 12 11 0 1 22 38—7, 2 FC Niks 1 Hulst 12 9 2 1 20 389, 3 FC Lampo Hulst 11 9 1 1 19 23—5, 4 FC De Roeck St.-Jansteen 11 8 2 1 18 22—7, '5 FC Het Centrum 1 Hulst 12 9 0 2 16 39—9, 6 FC Monckey Kloosterzande 11 7 2 2 16 31—13, 7 MOC Ter neuzen 12 4 3 5 11 1926, 8. FC de Pijl De Klinge (B) 12 4 2 5 10 1914, 9 De Mistrap- pers Terneuzen 11 3 2 5 7 1621, 11 Oliitex-Zeegat Clin ge 12 2 1 9 5 16—28, 12 FC Stoffels Terneuzen 12 2 1 8 5 13—36, 10 FC Niks 2 Hulst 12 3 0 8 6 15—21, 13 FC Het Centrum 2 Hulst 11 1 9 3 5 38. (Van onze sportmedewerker) DORDRECHT Afgelopen weekend hebben Zeeuwse turnsters uitstekende presta ties geleverd tijdens het open kampioenschap van het dis trict Dordrecht. Cora Hoog- strate van Delta Sport die gis teren 16 jaar werd kwam op de hoogste trede van het ere schavotje met een puntentotaal van 34.55. Ria Dekker-Walrave van Volharding (Goes) werd 9e met 29.75 en haar clubgenote Mattie Korstanje eindigde als 10e met 29.10. Er waren 25 deelneemsters. Bij de meisjes bereikte Sjoukje Koster van Delta Sport een 7e plaats (30.45 punt), Wendy Moens en Mar lies Goedemondt van Volhar ding kwamen op de 13e en 14e plaats met 28.10 en 27.90 punten en de jongste deel neemsters Ankie Weststrate en Petra de Leeuw, eveneens van Volharding deden het in dit selecte gezelschap ook niet slecht. Zij eindigden als 16e en 19e met 27.65 en 27.40 pun ten. Kampioene bii de meisjes wérd Monique Bolleboom uit Zoetermeer. Bij de heren ten slotte eindigde Hans Trimpe en Hans Mesu (beiden van Vol harding) op de 10e en Jle plaats. nen. George Wijnacker uit Sluiskil en Theo van den Branden uit Heikant samen rijdend in de formatie van La Belle Vue, waren de gedood verfde favorieten. Immers, dit duo had de nodige ervaring opgedaan in vele volkskoersen in Zeeuwsch-Vlaanderen en die zouden het in de Tour du Flic wel even gaan maken. Van dat maken kwam weinig terecht op de eerste wedstrijd dag. Wijnacker reed eerst plat, om vervolgens de verkeerde weg in te slaan, hiermee zoveel tijd verspelend dat-ie verder overal te vinden was, behalve vooraan in het klassement. Theo van de Branden, voortreffelijk rijdend, reed twee keer plat en zag zijn Tour du Flic-illusies vermorzelen. Zij hadden een schrale troost. Ze waren niet de enige pech vogels. Behalve dit duo stond bijvoorbeeld Kramer van de marecheussee meer huilend dan lachend met een wiel in de lucht zwaaiend in een bietenveld vlak voorbij Zaamslag, en het regen de lekke banden. Handenvol werk voor druk gebarende ploegleiders. Tenslotte bleven er zeven ren ners over die van alle pech ge spaard bleven: De Wolf de latere winnaar en de Axelaar Stock van de succesvolle A en O-formatie van Jos de Caluwé, Van de Wege en De Kpbber van La Belle Vue, die het leed vari ploeggenoten Wijnacker en Van de1 Branden wat verzachten deed door dit resultaaat; War rens (Paul Aardewerk); De Smit van DOW Chemical en Wielis van de Flamingo - El Gringo-combinatie. In de spurt bleek De Wolf de meeste krach ten overgehouden te hebben van dit zevental. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN De compe titie in de hoofdklas van de juniorencompetitie van de KNVB afdeling Zeeland is af gewerkt. De laatste wedstrijd werd in Hulst gespeeld. HVV Al verloor op eigen veld met 12 van Arnemuiden Al. De eindstand is als volgt. Terneuzen Al 22-36, Axel Al 22-35, Walcheren Al 22-28, Steen Al 22-24, Kloetinge Al 22-24, Arnemuiden Al 22-23, Bruse Boys Al 22-19, Vlissm- gen Al 22-17, HVV Al 22- 16, Zierikzee Al 22-16, Mid delburg Al 22-13, Goes Al 22- 13. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Afgelopen weekend zijn op zes plaatsen in Zeeland de voorronden voor B-junioren van het Zeeuwse jeugdtoernooi verspeeld. De zes finalisten die op 1 juni in Goes zullen aantreden zijn: Terneuzen, Middelburg, Schoondijke, Mevo, Lewedorpse Boys, en Yerseke. Op 25 mei worden de voorronden voor de A-junioren verspeeld. 0 Direct na de beslissings wedstrijd om de tweede plaats in de derde klas D is het bestuur van de V.V. Goes met zijn trainer en met de aan voerder van het eerste team rond de tafel gaan zitten. Be- Sloten werd op dinsdag door te gaan met de training -.en op don-derdagavond te spelen te gen clubs uit de omgeving Enkele oefen-wedstrijden zul len ook op zaterdag gespeeld worden. Goes heeft nu drie oefenduels achter de rug. Van Krabbendijke werd met 42 verloren, Yerseke werd met 49 4_J) geklopt, Van Kloe tinge werd met 3—1 verloren. Donderdagavond speelt Goes tegen De Meeuwen en zater dagavond tegen Robur. Deze wedstrij-denreeks wordt op 30 mei besloten met een wed strijd tegen Kapelle Ook in het komende na jaar zal er naar alle waar schijnlijkheid in Zeeland een trainerscursus worden gehou den, voor opleiding tot D-trai- ner. Aan de hand van de woonplaatsen van de cursisten wordt de plaats waar de cur sus wordt gehouden bepaald! Voor toelating tot de cursus worden de cursisten eerst ge test. Aanmelding voor de cur sus Zeeland, postbus 296, Mid delburg, tel. 01180-13573. (Van onze correspondent) TERNEUZEN UITSLAGEN TOUR DU FLIC TEB- NEUZEN 1. Wolf, 2. A. v. d. Wege, 3. R. Stock, 4. A War- nens, 5. D. de Kubber, 6. L. de Smit, 7. D. Wieres, 8. I. Cbsteleijn, 9. R. Willemsen, 10. J. Nieuwenhuize, 11. M. Den Hollander, 12. L. J. van Kouteren, 13. P. v. d. Branden, 14. G. Wijnacker, 15. M. A. Moens 16. Tnvisan, 17 T. Buij- se, 18. P. J. de Waele, 19. R. J. Simeiaar. 20. C, D van Wijdt, De start van de Tour du Flic. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Bij de afdeling achtkampen tafelten nis voor senioren, een evene ment dat dit jaar in ere werd hersteld door de afdeling Zee land, kwamen op uitnodiging de beste spelers van de eerste tot en met de vierde klas com petitie, afgelopen weekend in actie. Het toernooi werd ge- (Van onze sportredactie) HULST Het junioren- meisjesteam heeft in sporthal Den Dullaert in Hulst na een enerverende strijd om de nati onale titel voor clubs een fina leplaats in de wacht gesleept. Allereerst werd Sarto uit Til burg (Midden-Brabant) ge klopt. Daarna werd het Breda se Brevok op eenvoudige wij ze aan de kant gezet. In de laatste partij werd Bouwlust- Orawi na veel spanning terug gewezen. De junioren jongens kwamen tot een eervolle tweede plaats. Trainer Jo Everaert: Sarto uit Tilburg was voor ons toch wel de moeilijkste tegenstan der. Maar aan het net blokten we Sarto bijzonder goed af, en dat heeft ons die overwinning gebracht. Tegen dat blok' kreeg Sarto een geraffineerde aanval van Watneys, waar men geen kijk op hgd. Een aanval waarin vooral Odette Aerts - die beheerst aanval lend speelde - 'naar een grote hoogte groeide. Met haar speelde het hele team voor treffelijke wedstrijden. Het begon in de eerste wedstrijd tegen Sarto (Midden-Brabant), alhoewel in de eerste set de spelopbouw bij Watneys toch niet zo goed was. Sarto nam toen eerst een voorsprong, maar Watneys zou de set uit eindelijk toch met 1510 Winnen. De tweede set werd eveneens met 1510 gewon nen. Tegen Brevok uit Breda ging het wat makkelijker. De eerste set werd met 158 ge wonnen en ook in de tweede set moest Brevok in Watneys met 153 zijn meerdere er kennen. Bouwlust-Orawi uit Dordrecht was de laatste hin-_ dernis. Bouwlust nam een 31 voorsprong, maar Watneys kwamen al vrij vlug op gelij ke hoogte. Men hield daarna steeds wel een kleine voor sprong, maar Bouwlust-Orawi volgde tot de stand 1110. To,en was het Watneys dat Bouwlust-Orawi de wet dik- teerde en dooorstootte naar 1510. Dat deed men ook in dé tweede set, ondanks dat Bouwlust-Orawi bij een 90 voorsprong nog terug kwam tot 94. Daarmee had het ook wel al zijn krachten verspeeld, want Watneys won uiteinde lijk met 154. Sarto werd tweede, het versloeg Brevok met 20, setstanden 158 en. 15—9. Bij de jongens junioren werd Olympus uit Made fina list. Ook zij wonnen alle wed- striiden. maar hadden in twee duels wel drie sets nodig om zich winnaar te kunnen noe men. Het jongensteam wan Watneys werd hier tweede Tegen de latere winnaar werd het een 20 nederlaag, met als setstanden 1510 en 15 13. Ook in hun eerste wed- strüd tegen Sarto speelde men in de beginfase niet zo sterk Men keek al gauw tegen een 1—3 achterstand aan. maar he' HU'Manqp team herstelde ziek wied Men won toch nee me' 1512. en ook de tweede se4 "'erd een 1513 overwinning En dat was een comnlete ver rassing. Olvmmis venloor in zün eerste wedstriid tew KROS de eerste set met 15— 11. maar kwam daarna bijzon- de- sterk terug De tweed" 'jrr.Tr! een 18Sa n,'--i»'irTnine »a ook de derd" en beslissen de werd een 158 overwin- 0 Een spelmoment uit de Wedstrijd Sarto (l.) en het winnende team van Watney's. ning. Na tegen Watneys de volle winst te hebben gepakt, moesten er tegen Sarto ook drie sets aan te pas komen. Men won de eerste met 15 10, maar Sarto won verrassend de tweede set met 1315, na dat men eerst met 137 had achter gestaan. Maar de derde set werd een 158 overwin ning voor Olympus. Bij de jongens adspiranten werd In termezzo uit Middelharnis fi nalist, waar een team van Watneys Hulst 4, Sarto Til- meespeelde. Datzelfde gebeur de ook bij de meisjes adspi ranten, waar eveneens Inter mezzo tot de finale doordrong. Finales die op 23 mei in Lich- tevoorde - voor meisjesjunio ren en jongensadspiranten - en in Winterswijk - voor jongens junioren en meisjesadspiranten - gespeeld zullen worden. Eindstanden jongens junio ren: 1 Olympus Made 6 pnt., 2 atneys Hukt 4, 3 Sarto Til burg 2, 4 KROS Sliedrecht 0. Meisjes junioren: 1 Watneys Hulst 6, 2 Sarto Tilburg, 4, 3 Bouwlust-Orawi Dordrecht 2, 4 Brevok Breda 0. Jongens adspiranten: 1 Intermezzo Middelharnis 4, 2 Watneys Hulst 2 (buiten mededingen), 3 Ever Ready (Vlijmen)0. Meisjes adspiranten: 1 Inter mezzo Middelharnis 4, 2 The- resia Tilburg 2, 3 Watneys Hulst 0 (bulten mededin gen). (Van onze zwemmede werker) ROELOFARENDSVEEN De Vlissinger Jaap Keymel heeft zaterdagmiddag tijdens de drie zwemkringenwedstrijd tussen Gouwe Rijnstreek - Gelderland en Zeeland in het Voordhollandse Roelofarends veen voor geweldige prestaties gezorgd. Van zijn vier te zwemmen persoonlijke num mers wist hij er drie in een overwinning om te zetten, ter wijl hij op het vierde nummer genoegen moest nemen met 'en tweede plaats. Op de 100 meter vlinderslag en de 200 meter wisselslag verbeterde hij zowel bij de adspiranten als bij de senioren de bestaan de Zeeuwse records voor 50 meter banen. Op de overige nummers - de 100 meter vrije slag en 100 meter schoolslag - bleef hij slechts pnkele tienden van se conden van de Zeeuwse re cords verwijderd. Maar niet alleen Keymel kwam tot goe de prestaties. Ook zijn stadge noot Paul Meerman deed het op de 100 meter vlinderslag (derde plaats) en de 200 me ter .schoolslag (vierde plaats) litstekend. Koen de Hultern uit Sas van Gent liet met zijn twee tweede plaatsen op zo wel de schoolslag als op de rugslag een zeer goede indruk achter. In deze leeftijdsgroep streedt ook Ron Geervliet in de voorste gelederen en be haalde hij op de schoolslag achter Koen de Hultern een derde plaats. Een complete verrassing was wel de derde plaats van de Vlissinger Rob van de Velde -op de 100 meter vrije slag in een verbluffend goede Zeeuwse tijd van 1.12.5. Waren de Zeeuwse jongens dus volop in de slag, de Zeeuwse meisjes kwamen ech ter duidelijk te kort. Alleen Nettie Pladdet uit Hoek, San dra Kuijpers uit Souburg en Mieke Verdonck uit IJzendij- ke konden zich meten met hun tegenstandsters. De beste prestatie leverde Nettie .Plad det met haar tweede plaats op de 100 meter schoolslag. Mie ke Verdonck bereikte in haar leeftijdsgroep een derde plaats in de uitstekende tijd van 1.33.07, slechts 0.7 seconden boven de gestelde limiet voor deelname aan de Nederlandse zwemkampioenschappen. De zwemploeg van de kring Gou- we-Rijswijk won deze drie kamp, Gelderland werd twee de en Zeeland derde. houden in de nieuwe sportac commodatie van M.Z. in Mij. delburg en de besohikbaargt. stelde wisselbekers kwamen in elk van de vier klassen terecht bij ongeslagen win naars. In die eerste klas was het de veteraan Geert de Kort (0- NA) die eerste werd voor Rob Gabriëlse van M.Z. diie vijf van de zeven te spelen partij, en won. Jan Barommer (ZAND) eveneens met vijf uit zeven, werd derde, terwijl de als eerste geplaatste André Louwen (Sint-Aloysius) die door het beste oompetitieresul- taat eerste werd, zich driemaal geklopt zag en genoegen moest nemen met de vierde plaats. Marti-jn, Van de Voorde, Meu- lemeester en de Wit bezetten de resterende plaatsen op deze volgorde. Ook in de tweede klas werd de als eerste ge plaatste Jan Meijer (Big Smash) geklopt. Hij werd door Giel Wondergem (M.Z.) in de tweede ronde in drie games verslagen en dat kostte hem de eerste plaats, die nu voor zijn Middelburgse tegen stander was. Ton Slager (Wil- no) met vijf uit zeven werd terwijl 1 de Oostburger Harry Gort-mans op de vierde plaats kwam. De overige plaatsen waren hier voor mevrouw X. van Rooijen-Jacohsen, C, ICempe (Anker) R. Meijler (ONA), M. Wijfchuis (Big Smash). Albert de Vries (Lau rens) maakte in de derde klas Zijn plaatsing volkomen waai door al zijn partijen t» win nen. A. de Maat (STV) uit Sas van Gent, werd hier met vijf uit zeven tweede en het zelfde resultaat behaalde D. Hendrifoe (Laurens), J. Ou- termans (Goes) met vier uit zeven, J. de Bruyne (effect) met drie uit zeven en J. Helmstrijd (Goes) bezetten de volgende plgatsen: J. van Moorden (STV) en J. Bimmel (PNL) sloten de rij. De eerate plaats in de vierde klas was tenslotte voor Christa Meijer (Big Smash) die al haar even partijen won. L. Jasperse (Veere) verloor alleen zijn laatste partij aan de latere winnares en werd tweede. Meerman (Arnemuiden) greep de derde plaats voor J. Gelis- sen (STV), Raadgever (Ef fect) en De Klerk behaalden drie winstpartijen en Remie en Simonse (PNL) maakte hier het achttal vol. (Van onze sportmedewer ker). WONDERGHEM-PETEGHEM- AXEL De motorcrossen van de MC Axel zijn het afge lopen weekend tijdens de in ternationale wedstrijden in het Belgische Wonderghem-Peteg- hem niet tot daverende resul taten gekomen. Johan Schee- Ie werd het slachtoffer vac enkele valpartijen. In de eerste manche werd hij nog tiende maar in de tweede manche moest hij op geven- In de laatste manche eindigde de motorcrosser uit Zaamslag op de 23e plaats. Bil de junioi'en 250 cc was Wal- hout jun. de beste Axelaar. In de eerste manche werd nij 13e, in de tweede werd W) zesde. Goossen die in de eerste manche naar een negende plaats reed kwam in de twee de manche ten val en moest de strijd noodgedwongen sta ken. De einduitslag: Internationa len 500 cc: 1. W. Verburg (B>. 2 W. de Witte (B), 15 A- Bosdh (N), 18 A. Verstegen (N), ,19 J. Scheele (N), 22 G- Franken. Junioren 250 cc: 1 A. Standard iN), 9 C. Walhout Jun (N), 10 C- Ham el mek (N), 12 C. Buysse (N). M C. Walhou-t sen. (N), 21 W. Bruggen (N), 22 J. GoossenS IN), Nieuwelingen: 1 J- Beukelaere (B), 12 F. Lensen (N), 18 J. Schelleman (N). Dinsdag 14 mei 1974 (Van oi Het popfestival met i het popfestival in Loch dag zullen weer duizem Oost-Nederland op hun Achterhoekse stadje tri De eerste tekenen wijzen op, dat het dit jaar op onvoorstelbare manier s zal lopen. Nu al zijn er kaartjes in de voorver verkocht, dan in het toi 1971, toen het LoCh Openluchttheater bijna uit voegen barstte om alle tw duizend festivalganger kunnen herbergen. „Het was toen veel te jve hadden op vierdui mensen gerekend. Organi: risch liep het helemaal ui hand. Er waren hele v< stammen, die flauwvielen de geweldige drukte", organisator Joost Carlier. Hij is de man, die dit zev< festival in successie, dit voor het eerst praktisch zijn eentje, organiseert, voorgaande festivals waren producties van de drie br Carlier: behalve Joost zijn Laurens en Paulus. Joost (nu net 25) was zev tien jaar, toen e het festiva geheel onervaren voor eerst p touw zette, „omdai in Lochem eigenlijk nooit te doen was." „We mikten op achthi man, maar er kwamen er een ai tweeduizend. We had! die eerste keer wel de rgi ste moeite met het krijgen i gemeentelijke medewerki Ik had een gesprek met toenmalige burgemees maar die begreep er helen) niets van. Popfestivals wa toen nog niet zo algemeen kend. Wight en Woodstock ook Kralingen moesten i komen. We wilden voor „ludieke" tj standen zorgen en de mei „creatief" bezig laten zijn, dan ook nog keiharde p groepen laten optreden. N ze hielden in het gemeen huis hun hart vast. Maar zeiden uiteindelijk toch: p beer het maar eens. Het w een geweldig succes en kregen uitstekende kranten censies. Toen was het ijs broken Sindsdien kregen steeds alle steun, zowel gemeente als van partieul ren. I i Heiligt Doel de middele' heet het programma dat KRO in samenwerking met BRT vanavond op het schei brengt. De kerncentrale v< Roel ligt vlak bij het Zeeuwsej Vlaamse Hulst. Voor- en tege standers zijn in de regelkam tan de centrale aan het woo over de zegeningen en de nad len van een omstreden mani tan energieopwekking. Va avond 21.05 uur, Nederland lJ (Van onze RTV-redactie) In het kader van de ree Programma's die de VA! Ombudsman wijdt aan 'eenstaande ouders" wo: vanavond de aandacht geri op de problemen van geschéj °cn mannen die hun gezin i "bis hebben moeten verl ten. Behalve dat zij vaak leve: lang veroordeeld zijn tot betalen van een erg hoge B ■bentatie, worden zij nog eej gestraft met het feit dat I Jfn kinderen niet meer mogl bezoeken. De VARA Ombudsman voorts terugkomen op de dre Sonde sluiting van de longkl bfbk van het Zeehospitium Katwijk. Een derde onderwerp is h tekort aan tandartsen, waart: 'b oktober 1973 de VAR ombudsman een plan lancee ?e om tandheelkundige htxij jachten op te leiden, teneii be op die manier het teko ,an tandartsen sneller in °pen. De Ombudsman zal m. bedelingen doen over een e^ Periment dat begin septeml ■s-van start gaat. Tenslotte besteedt de Ori badsman aandacht aan joni (feestelijk gehandicapte wer! bemers op sociale werkplaa Jeb. die net zoals alle and te werkende jongeren ree "ebben op vormingsdage ™oh waar in de praktijk ni ™veei va*, terecht blijkt bomen.

de Stem | 1974 | | pagina 12