Vrlpe Zeeuw Zuid-Chemie mag zwavelzuur- fabriek bouwen Ambassadeur van Frankrijk in Zeeland ABORTUSKLINIEK WAS HET GESPREK VAN DE DAG goed spel van globe bezwaren afgewezen brandweer hield wedstrijd Straattekenen in Hansweert Feest bij vv Steen Terneuzen armer Aardenburg Koewacht UITSTOOT Sluiskil GASSEN Tennisbaan Krabbendijke geopend Geen winstbejag Steen viel op auto Ahobs hinderden Lewedorps verkeer Inbraak in Goes WOONWAGEN UITGEBRAND Bromfietser gewond AANRIJDING IN TERNEUZEN Reeks van inbraken Belg onder invloed baandag 13 mei 1974 [rijdag open tot 21.00 Uur pmelvaartsdag gesloten (t^P fERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: P-v |an, als je kan, 18 j. Sociaal café, Dij.kstraat Dpen vanaf 19.00 uur §1150-6451. Ur> kl, Stadhuis, expositie p,„ leeld" grafiek (t.m. 19" 'gen IP- OP werkdagen van 7LISSINGEN Alhambra, 20.00 uur n kvonturen van Rabbi Jacob, EIERIKZEE 't Lange Uus, expositie Je„ neke Rammeiloo-Weijland „"J ichilderijen en wandkleden |(t.m. 23 mei). Open van 900 12.00 en van 13.SO-18.00 uur Lp do. ook van 19.00-21.00 uur' Zond. en ma. gesloten. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 2000 uur: „De maand van de lente" 'van Rose Gronon door de Kon Ned. Schouwburg. Kon. Ned Schouwburg, 20.08 uur: Als ■ma van huis is" van Féli'cien darceau. 3ENT Kon. Ned. Schouwburg 120.00 uur: ,.De bokken" van' [Johan Boonen door K.V.S iBrussel. (Van onze correspondent) TERNEUZEN —Het Zuide- [lijk Toneel Globe heeft aan het vrij magere toneelseizoen [in het Terneuzense Zuidland- theater heel wat goed ge maakt, met een voorstelling van „Een bruid in de morgen", het toneelstuk dat Hugo Claus jin 1952 (op 23-jarige leeftijd) f in drie weken schreef en dat Ton Lutz op 1 oktober 1955 in première bracht. In het begin van dit „eigen tijdse" stuk, kan men het ge voel van wrevel, „wanneer krijg ik in een toneelstuk weer eens normale mensen te zien", nauwelijks onderdruk ken. De vader, Henri Pattini (Lo van Heilsbergen) is een dagdromer, die al tien jaar z.g. bezig is aan de compositie van „zijn" concerto. Madeleine Pattini, de moeder (Annet Nieuwenhuyzen) is de enige re- aliste in deze, an lager wal geraakte familie. Zij probeert hun zoon Thomas (Johan Ooms), die een bijna inces- tieuze verhouding heeft met zijn zuster Andrea (Sacha Bulthuis) te koppelen aan de onaantrekkelijke, veel oudere, maar op een rijke erfenis van haar moeder wachtende nicht Hilda (Elsje Scherjon). Het stuk eindigt met de zelfmoord van Andrea, die een huwelijk van haar broer niet kan ver dragen. Dat voor dit gezin de uitzichtloosheid zal blijven, staat al spoedig als een paal boven water. Allen dragen de kiem van de mislukking in zich. Tegen over de aanvanke lijke wrevel staat al spoedig de bewondering voor de taai- reus Hugo Claus, die ta een forse, soms woeste, soms sen timentele, maar ook poëtische taal deze vijf personen gestal te heeft gegeven. Over de presentatie van het stuk kunnen wij kort zijn: de drie actrices en de beide ac teurs waren groots. tschappij De Stem B.V. ei 01150-7920 (4 lijnen); HULST: (3 lijnen); GOES: Kiokstraat 1, en 13.30 - 17.00 uur. 00- 20 00 uur. tel. 01000 - 22341, tel. 01000 - 49900, zondag van 10- 3751 of 01150 - 6297; Midden- ugustjjn kantoor Nieuwstraat 9. tel 0ll50 5745: algemeen re Kantoor Kromme Weele 4 «U j 01180 - 7438: redacteur Midden jt Kiokstraat 1, Goes, tel 0 oes. tel 01100-8138; redacteur n Berkel Kantooi Nieuwstra^ tel 01150 - 4806: redacteur 4elkweg 40 üostbirrg. tel 0112" Koomen tel 01155 -2594. Axel, tel 01155 2237 l'IE s. tel 01150 6297. tel 01100 - 4316. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op woensdag 15 en donderdag 16 mei zal de Franse ambassadeur in Nederland, Le Comte J. Senard met zijn echtgenote en in gezelschap van de consul generaal en echtge note een bezoek aan Zeeland brengen. (ADVERTENTIE) Voor mijnheer Jansen die morgen jubileert. Hiemand ■woont te vq[ om 'n bloemetje te sturen. Bel UW Fleurop- bloemist. Flourop/Interflora Nederland Gegarandeerd goedt (Van onze correspondent) COLIJNSPLAAT In een sportieve sfeer hielden zater dag de vrijwillige brandweer korpsen uit 's-Heerenhoek, Wolphaartsdijk, Heinkenszand, Goes 1 en Goes 2, Colijnsplaat, Waarde, Kapelle, Nieuwdorp, Kattendijke, Kruiningen, Yer- seke en Kwadendamme in Co lijnsplaat een brandweerwed- strijd. De wedstrijd begon om faalf- tien, waarbij het korps van 's- Heerenhoek onder aanvoering van waarnemend commandant P. Faas het- spits afbeet. Het object voor de wedstrijd was een in brand geraakte boeren schuur, waarbij een persoon werd gewond. Bijzonder werd gelet op het tijdstip gelegen tussen de alarmering, de ver schijning op de plaats van de brand, en het geven van het eerste water. Bluswater werd verkregen uit een open water gang. De uitslagen van deze wedstrijd zullen op vrijdag bekend worden gemaakt. Postzegels Voor de laatste keer in dit seizoen wordt op vrijdag 17 mei van 10 tot 20.30 uur in de kantine Van het makeiaarskantooi Houw te Terneuzen een posi- zegelruilbeurs voor de jeugd gehouden. Niet alleen is er dan gelegenheid postzegels te ruilen en te kopen, maar er tal ook een verloting worden gehouden. Bovendien zal er, evenals op andere ruilbeurzen een wereldcatalogus aanwezig tijn. De eerstvolgende ruil beurs wordt op 16 augustus gehouden en daarna op 20 sep tember, 18 oktober, 15 novem ber en 20 december. De toe- Buig is gratis. Vooruitzichten voor dinsdag Jn woensdag, opgesteld door bet KNMI op zondag om 18.00 uur: Eerst enkele buien, latei aonnig en iets warmer. Weers vooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. V001 jtbisdag: aamtal uren zon 2 tot min. temip.: omstreeks 8 gra den, max temp: omstreeks 17 graden, kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 70 Procent, kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor woensdag, aantal uren 2°n: 5 tot 13 uur. Min. temp.: omstreeks 9 graden, max temp. omstreeks 19 graden, bans op een droge periode van ®:nstens 12 uur: 90 procent. *ans op een geheel droog et- draal 70 procent. Het gezelschap zal op 13 mei om 14.15 uur bij hotel De Schouwe Boer te Haamstede arriveren. Daar zal de com missaris van de koningin, mr. J. van Aartsen, namens het provinciaal bestuur een be- groetings-welkomswoord uit spreken. Na de thee wordt een korte rondrit via Haamstede en Schelphoek gemaakt naar Burgtsluis, waar in de ma quettekamer van de Delta dienst op het havenplateau de heer C. Fischer van de Delta dienst van Rijkswaterstaat in formatie over de Deltawerken zal verstrekken. Vervolgens zal langs de Oosterscheldewei- ken naar Noord Beveland worden gevaren, waar men om omstreeks 17 00 uur hoopt te arriveren. Vandaar wordt via Veere naar Middelburg gere den, waar een bezoek wordt gebracht aan de tentoonstel ling 400 jaar Waalse gemeente. In de avonduren biedt het provinciaal bestuur zijn gasten een diner aan in hotel Brittan- nia te Viissingen. Op de tweede dag, 16 mei, brengen de heren 's morgens een bezoek aan de raffinaderij van Total in Borssele. De da mes gaan voor een kort be zoek naar de school voor Frans sprekende kinderen in Viissingen, en, na een rondrit over Walcheren naar het weef- atelier De Schapekop, in Ga pingen. Daarna vertrekt men naar Total, waarna het voltal lige gezelschap met het vaar tuig van de Rijkspolitie naar Terneuzen gaat. In restaurant De Braakman zal worden ge luncht. Vervolgens staat om kwart voor drie' een bezoek aan de Sint Baafskerk in Aar denburg op het programma. Daarna wordt via de dichts- Breskens-Vlissingen de terug tocht naar Den Haag aanvaard. Bolling 57 boilers namen te Eede deel aan de achtste clubbolling van „De Grensbol- lers". De uitslag: 1. mevr. Van Hof-Goethals - C. van Rie 2. E. de Vreeze - A. Blondeel - H. Marclé; 3. F. v d. Dries - O. Rodts - J. Goethals; 4. P. Staelans - C. de Croock - C. Bauwens; 5. J de Vreeze - A. Marclê - Dokter Van Hof. Schietingen De kermis in Koewacht werd afgesloten met een sohieting op de staande wippen in café De Anjer met een deelname van veertig schutters. De uitslag was als volgt: Wip een: Eerste hoogvo gel, Em. de Nijs Koewacht. Tweede hoogvogel, Ver- mandel Koewacht Eerste zij vogel, R. Martinet, Koewacht. Tweede zijvogel O. de Vleeschhouwer, Koewacht. Derde zijvogel E. de Nijs, Koewacht. Vierde zijvogel Th. Inghels, Koewacht. Eerste en tweede kal Et. Inghels, Koe wacht. Derde en vierde kal Th Inghels, Koewacht. Wip twee: eerste hoogvogel R. de Vlieger, Moerbeke. Tweede hoogvogel A. Suy, Koewacht. Eerste zijvogel, G. van Dam me, Koewacht. Tweede zijvo gel Th. Inghels, Stekene. Der de zijvogel O. de la Ruelle, Overslag Vierde zijvogel, H. A. de Schepper, Koewacht. Eerste kal, C. de Wilde, Koe wacht. Tweede en derde kal, E. de Nijs, Koewacht, Vierde kal, L. Gaesseos, Axel. Beker voor de meeste punten was voor E. de Nijs uit Koewacht Aan de dinsdag gehouden schieting dp de liggende wip in café J. de Guchteneire in Koewacht, namen 51 schutters deel. Hoogvogel en eerste zijl- vogel werden in de wacht ge sleept door C. de Pooter uit Koewacht. Tweede zijvogel, V. de Schepper, Moerbeke. Mees te kleine vogels, vier stuks, werden geschoten door Roza Sagers uit Axel. De volgende schieting wordt gehouden bij J. de Guchteneire op zondag 12 m°i Aanvang 15 00 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Zuid-Chemie B.V. te Sas van Gent vergunnin gen verleend op grond van de Hinderwet en de Wet lucht verontreiniging om de bestaande zwavèlzuurfabriek te vervangen door een nieuwe. De bezwaarschriften, welke hieirtegen waren ingediend namens 132 inwoners van Westdorpe, zijn afgewezen. De Westdorpenaren hadden de vrees uitgesproken voor het ontbreken van een effectieve controle op de naleving van de voorwaarden, welke in een vergunning worden opgeno men. Verder vreesden ze voor schade aan de gezondheid van mens, dier en gewas en schade aan eigendommen buiten ht* fabrieksterrein. Bovendien werd bezwaarlijk gevonden dat alarmfasen en bindende afspraken met de industrie ontbreken. De Westdorpenaren hadden gevraagd om open baarmaking van de maatrege len welke de overheid zal ne men indien de voorschriften niet zouden worden nageleefd Men vroeg ook om afdoende sancties op dit punt, om de installatie van een meetnet voor gevaarlijkste stoffen ron dom de fabriek en openDaar- making van de meetresultaten hiervan. Gedeputeerde Staten van Zeeland zeggen echter van mening te zijn, dat de vrees voor het ontbreken van con trole op de voorschriften en het ontbreken van alarmfasen en bindende afspraken onge grond dan wel niet ter zake is als het gaat om bezwaar tegen een vergunning. Aan het be zwaar van mogelijke scnade voor mens, dier, plant en om geving wordt volgens GS vol doende tegemoet gekomen middels de voorwaarden in de vergunning op de wet lucht verontreiniging. GS zijn verder van momng, dat openbaarmaking van gege vens 'over de uitstoot van de fabriek niet kan worden geëist op grond van de wet luchtver ontreiniging. Bovendien kan volgens GS beier gemeten worden in de fabriek dan daarbuiten. De sancties op het niet-nakomen van de voor waarden staan in de wet zelf opgesomd. Normaal gesproken zal het opstarten van de fabriek slechts eenmaal per twee jaar gebeuren. Daarbij zullen slechts kleine hoeveelheden stikstofoxyden vrijkomen. Het ontbreken van deze gegevens NKV-dames Tijdens de jaarvergadering van de Vrou wenbond NKV afdeling Sluis kil bleek dat deze afdeling 150 leden telt en ook financieel goed „draait". De Bouchate en Dierickx, die jarenlang wijk- leidsters zijn geweest, wer den in verband met hun-aftre den als zodanig in de bloeme tjes gezet. Zij worden opge volgd door de dames De Maat en Buying. Het voltallig be stuur erd herkozen. Voorzit ster werd mevrouw Jacobs, vi- ce-voorzitster mevrouw Van de Voorde, secretaresse me vrouw De Caluwé en penmng- meesteresse mevrouw Gelder land. Pastoor Breuer sprak de dames waarderend toe en overhandigde een geschenk in enveloppe. is echter geen beletsel voor een juiste beoordeling van de aanvraag, zeggen GS. Het afvalzwavelzuur, dat wordt geproduceerd tijdens een vijfdaagse opstartperi jiie, wordt opgeslagen ter he,ver werking. GS zijn verder van mening dat de temperatuur van het koelwater niet ter zake die nende is voor de beoordeling van de hinderwetvergunning De voorwaarden voor de kwa liteit van het afvalwater ko men namelijk te staan in de lozingsvergunning welke rijks waterstaat moet verlenen. Het niet vermeld zijn van cle maximaal toegestane waaiden is ook geen beletsel voor de beoordeling, want dit kan uit de bestaande literatuur wor den gehaald. Aangaande de verontreinigingen in de te ge bruiken zwavelzuur wordt meegedeeld, dat de producten welke door verbranding hier van ontstaan, grotendeels zul len worden opgenomen in het te maken zwavelzuur Ten aanzien van de geluids hinder stellen GS, dat de meest nabij gelegen woningen op ongeveer 500 meter af stand, hiervan geen hinder zullen ondervinden. In de vergunning terzaKe de wet luchtverontreiniging heb ben GS bepaald, dat de rest gassen uit de tweede absorp- tietoren moeten worden afge voerd via een voehtafscheider en een schoorsteen van m!n stens 50 meter hoog. De rest- gassen mogen n-iet meer dan 80 kg per uur zwaveldioxyde. niet meer dan 20 kg per uur zwaveltrioxyde en zwaveiz iur (in nevelvorm) bedragen. Het geralte aan zwaveldioxyde, zwaveltrioxyde en zwavelzuur moet minstens eenmaal per week worden bepaald en bij het opstarten zelfs eenmaal per dag. Provinciale water staat moet plaats en wijze van monstername en monstei me thode goedkeuren terwijl de meetresultaten maandelijks aan deze provinciale dienst moeten worden opgestuurd Ook mag de fabriek niet wor den opgestart zonder vooraf gaand overleg met provinciale waterstaat. Tijdens het opstar ten mag geen stookolie wor den gebruikt, die een zwavel- gehaite heeft van meer dan 0.9 procent. De snelheid van naar buiten komende gassen mag met meer zijn dan 20 meter per seconde. Wanneer de genoemae waarden worden overschreden dooi onvoorziene omstandighe den. moet onmiddellijk wor den, moet onmiddellijk het ge meentebestuur van Sas van Gent en provinciale waterstaat worden gewaarschuwd. De hin derwetvergunning voor Zuid- Chemie heeft i ntotaal 42 bepa lingen. Hierin staat onder meer, dat als grondstof te gebruiken zwavel niet meer dan 0.05 procent verontreinigingen mag bevatten. De vergunning bevat verder uitvoerige voorschrif ten voor de ondergrondse ops lag van gasolie. (Van onze correspondent) HANSWEERT De buurt- vereniging achter de Boom-dijk heeft voor alle kinderen van de kleuter- en basisscholen vam Hansweert een straatteken wedstrijd gehouden. Voorafge gaan door de muziekvereni ging Scheldegalm trokken de kinderen vanuit de Braakman straat naar het Dorpsplein- Met allerhande kleuren krijt kond-en de kinderen daar hun kunnen op tegels produceren. De tekeningen werden geju reerd door de heren Kraak jr. en sr. Vanzelfsprekend kregen de besten uit elke categorie te 'weten de kleuters, de ee-rste en tweede klassers, derde en vierde klassers en vijfde en zesde klassers der basisscholen een prijsje aangeboden uit handen van de voorzitter der buurtvereniging de heer J. Bo- gers. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Zaterdag hield de voetbalvereniging Steen de laatste van een aan tal activiteiten en feestelijkhe den die aan het 45-jarige be staan waren gekoppeld. Werd een week geleden een toernooi voor A- en B-junioren gehoudien, zaterdag werd een toernooi voor G- en D-junioren gespeeld. Bij de C-junioren werd HVV uit Hulst overwin naar met daarop volgend Hon tenisse, Steen, Stekene, Ter. neuze en Hulsterlo- Bij de D-junioren werd eveneens HVV uit Hulst over winnaar met daarop volgend Steen, Hontenisse, Clinge, Ter neuzen en Vogelwaarde. Zaterdagavond kwamen de seniorleden met hun dames bijeen in het verenigingsge bouw, waar een dansavond werd gehouden met medewer king van het orkest The Sto- nestars. Voorzitter R. Bogaert Ron een honderdtal leden wel kom heten. Namens de sup portersclub van de v. v. Steen sprak J. Ringoot en het oud- Steenlid F. Audewaerdt, nu aanvoerder van de Belgische voetbalclub Stekene, bood bloemen aan. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE - BRESKENS De oprichting van een abortus kliniek in Groede is het gehele weekeinde in Zeeuwsch-Vlaan- deren het onderwerp van gesprek geweest. Verscheidene pasto res hebben de mogelijkheid om in Zeeuwsch-Vlaanderen een abortus provocatus te laten verrichten vanaf de kansel ter spra ke gebracht. Met name in Eede en Biervliet werd daarbij de nadruk gelegd op het moederschap dat hierdoor in het gedrang zou komen. De Biervliefcse pastoor De Nijs stelde dat het menselijk leven onaantastbaar is en'dat legalisering van abortus pro vocatus tot euthanasie kan lei den. Tot de discussies droeg ook het communiqué bij dat van de Kring West-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Koninklij ke Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de Ge neeskunst werd uitgegeven, waarin werd gezegd dat er geen behoefte aan een regio naie abortuskliniek zou be staan, waarbij nog de reserve komt van de Zeeuwsch- Vlaamse vrouwenartsen ten aanzien van de noodzakelijk heid van de ingreep zoals die door de Stichting Medische Zwangerschapsonderbreking (STIMEZO) wordt gezien. Laatstgenoemde uitspraken hebben de verwondering opge wekt van de beide artsen, de heren L. van den Berg uit Groede en H. Hauer uit Breskens, die de mogelijkheid van zwangerschapsonderbre king hebben geopend. „Wij hadden na het eerste gesprek de indruk dat men er vrij positief tegenover stond. Ten slotte verwijzen diverse colle ga's al geruime tijd daarvoor in aanmerking komende pa tiënten naar de bestaande kli niek. De heer Hauer zou het 0 Feest voor senioren van v.v. Steen. (Van onze correspondent) KRABBENDIJKE Met de onthulling van het naambord aan het clubhuis en zijn aan melding als lid van tennisclub va nhet gemeentebestuur ten- meester mr. C. Pijl Hogewcg van Reimerswaal zaterdag de nieuwe tennirbaan te Krab bendijke geopend. De heer Hogeweg noemde de ruieuwe aanwinst een com pletering van de sportaccom modatie in de gemeente. Ten nisclub de Klappers telt 137 leden. Voorzitster mevr. H- Donker uitte haar erkentelijk heid voor de medewerking van het gemeentebestuur te- eindie het sportcompjlex te re aliseren. Volgens de heer G.J. Scherphuis, voorzitter van het district Zeeland van de K.N.L.T.B., is de nieuwe ten nisbaan in Krabbendijke ui termate geschikt voor het hou den van toernooien op hoog niveau. Nadat nog enkele sprekers het woord hadden gevoerd en aan het bestuur geschenken waren aangeboden werd het officiële gedeelte afgesloten met een heildronk- Meteen werden de eerste partijen ten nis op de nieuwe baan ge-I speeld. toejuichen als dergelijke art senvergaderingen openbaar zouden zijn: „De beyolking heeft recht erop te weten hoe hun artsen over abortus den ken en moet weten tot welke arts ze zich kunnen wen den". In het gesprek diat wij met beide geneesheren zondagmid dag hadden werd door hen nog eens gesteld dat abortus een noodoplossing als alle middelen gefaald hebben. De beslissing om een dergelijke ingreep te laten verrichten moet door arts en patiënt sa men worden genomen. De tijd is voorbij dat een arts een oplossing kan aanpraten. De patiënt moet zelf meedenken en meebeslissen, aldus beide artsen. De opmerkingen dat de heer Van den Berg uit materiële overweging tot aborteren is overgegaan, «vijst de betrok ken arts van de hand. „Het is bij mij een proces van jaren geweest. Ik ben geen wilde of commerciële aborteur, het is juist dat mijn collega Hauer en ik Stimezo benaderd heb ben, omdat dit een instelling is, die zonder winstbejag te werk gaat", aldus dokter Van den Berg. De noodzakelijkheid van een dergelijke kliniek, hoewel bei de artsen „kliniek" een over trokken woord vinden, werd volgens hen aangetoond in hun eigen praktijken. „Als wij de gegevens uit onze praktijken ettrapoleren op Zeeuwsch- Vlaanderen, komen jaarlijks ten minste 150 vrouwen voor abortus in aanmerking". Een ingreep, die volgens beide art sen in de huisartsenarij dient te worden opgenomen, omdat vrouwen in nood zich eerder tot de huisarts, dan tot de grote klinieken wenden. Het is overigens niet zo, dat een vrouw, die geaborteerd wenst te worden, zich zonder meer kan melden. „Er dient een verwijs-briefje van huisarts of specialist te worden overge legd anders wordt door Stime zo niet geholpen. Zo'n ver- wijsbrief is n.l. het bewijs dat de nazorg, die iedere behan delde vrouw behoeft, verze kerd is. Zo'n briefje wordt van iedere vrouw verlangd, ook van buitenlandse. Een deel van de Belgische collega's werkt hier van harte aan mee", zo werd gesteld. Sinds januari heeft dokter Van den Berg reeds verschil lende vrouwen geholpen. Aan tallen wilde hij niet noemen, omdat het soms vrouwen be trof van buiten de regio „Maar mocht over een jaar blijken, dat in Zeeuwsch- Vlaanderen aan een dergpl-jke voorziening geen behoefte be staat, dan hou ik er mee op, want dan valt het fundament weg onder mijn stelling, dat de streek misschien moet ik wel 2PrrtTPri tvrovincie een derge lijke ynm'ripn'v»g ppd:„ hppff" aldus de heer Van den Berg. I (Van onze correspondent). GOES Zaterdagavond is cle auto van B.A. M.V. uit 's- Gravenpolder door een grote steen, die van een bouwwerk in de Wijngaardstraat 53 viel, zwaar beschadigd. (Van onze correspondent). LEWEDORP Zondagmid dag is d-e spoorwegovergang op de Nieuwe Kraaijertsedijk tweeeneenhalf uur gstremd geweest. De halve bomen wei gerden om omhoog te gaan. Monteurs van de Nederlandse Spoorwegen hebben het euvel weten te verhelpen. De politie leidde intussen het verkeer tussen de bomen door. (Van onze correspondent). GOES Bij de antiekzaak van, de heer M. van B. uit Goes is ingebroken. Vermist worden een antieke koffiemo len, kaplaarsjes en een antiek beeldje. De recherche van de gemeentepolitie te Goes stelt een onderzoek in. (Van onze correspondent). ZIJPE Zaterdagavond is te Zijpe de woonwagen van J. C. van Poppel in vlammen op gegaan. Omtrent de oorzaak van de brand tast men in het duister. De familie Van Pop- pel is bij andere woonwagen bewoners ondergebracht. (Van onze correspondente). AXEL Zaterdag reed bromfietser P.J. de G. uit Sluiskil met zijn brommer te gen een lantaarnpaal, toen hij achterom keek. De bromfietser liep een gekneusde dijbeen op. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op het kruispunt President Roosevelt- laan - Reuzenhoeksedijk te Terneuzen kwamen personen auto's, respectievelijk be stuurd door A-A.M. uit Sluis en J.C. van C. uit Vogelwaar de, zaterdagmorgen met elkaar in botsing, ten gevolge waar van veel materiële schade ont stond. (Van onze correspondent) TERNEUZEN iln de nacht van vrijdag op zaterdag is er weer een viertal inbraken of pogingen daartoe gepleegd. In de schipperschool aan de Van Cantfortstraat te Terneuzen kwam men binnen door het verbreken van een ruit aan de achterzijde. In de school werd een onbeschrijfelijke ravage aangericht. Voor zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. Eveneens aan de Van Cantfortstraat werd inge broken bij de familie D. Hier werd een tweetal portemon nees met geld gestolen. Te Hoek werd ingebroken in de meubelzaak van 't H.- Men kwam er langs de achterzijde binnen, via een raam dat ge deeltelijk open stond. Er werd een personenweegschaal en een broodtrommel gestolen. Uit het aan de Baandijk staan de magazijn van de oud ijzer- hamdelaar S. uit Terneuzen, /erden twee balansweegscha len en enkele gewichten ont vreemd. Men verschafte zich toegang door middel van een loper. O'an onze correspondent) TERNEUZEN Zondag morgen bemerkten agenten dat in de Nieuwstraat, tegeno ver restaurant Ej Mai een ver keersbord was omver gereden. E/en verder stond een bescha digde Belgische auto, waarin de bestuurder zat te slapen. Hij bleek dt aanrijding ver oorzaakt te hebben Hij werd m g oomer: naar het (jureau om zijn roes uit te slapen.

de Stem | 1974 | | pagina 3