Opening zeilseizoen heeft saldo De Vogel voordelig Grote vogeltrek langs Zeeuwse kust Veel publiek bij SUoris- wandeltocht Lijst Rammeloo heeft programma De Stem De Vrije Zeeuw Amba van F in Ze* vv D-Oostburg op toeraee bezware Mineurstemming op N.C.B.- vergadering GOED SPEL VAN GLOBE Gezellijpieidsrit van Bevelanden stad streek CAISSIèRE VAN DER HEIJDEN Gouden huwelijk Vogelexcursie Hulpcentrum Terneuzen MAANDAG Schitterende première van Transfiguratie A, L. S. Lockefeer werd 75 jaar BRANDWE HIELD WEDSTRIJ Terneuzen Warmer Maandag 13 mei 1974 (ADVERTENTIE) Gevraagd voor direkt Goed loon Bedrijfskleding Prettige werkkring GENTSESTRAAT 2 HULST (Van onze correspondent) HENGSTDIJK Zeventig leden waren in het clublokaal bij P. de Waal te Hengstdijk aanwezig op de voorjaarsvergadering van de bengelclub De Vogel. De voorzitter F. Bogaert kon van wege de gezonde financiële toestand van de club, namelijk een kassaldo van 2400 gulden, mededelen dat de contributie gehand haafd bleef op vijf gulden per lid, waarbij de 65-plussers nog reductie van 2,50 krijgen. Bij een bestuursverkiezing werd het aftredend bestuurslid C. Muller herkozen, en werd in (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De jonge watersportvereniging Otheense Kreek heeft het bij de ope ning van het zeilseizoen bij zonder getroffen met de weers omstandigheden. Niet alleen dat de deelnemers aan de zeil wedstrijd over gebrek aan wind niet te klagen hadden, ook talrijke toeschouwers kon den aan de wal genieten van een gul zonnetje en van een goed overzicht van het wed- strijdveld. Nadat het jongste lid, de 8-jarige Lodewijk La- croix, aan de kop van het jachthaventje de nieuwe club- vlag had gehesen, na een twintigtal boten deel aan het admiraalszeilen. De demonstra tie met radiografisch bestuur de scheepsmodellen trokken eveneens veel bekijks- De zeilwedstrijd volgens de for mule snelheidsfactor water sport (s.w.) leverde een over winning op voor Pierre van de Leygraaf met Fennec. De tweede prijs was voor Frans Boekamp met Zef en Hans Broekhuis legde met zijn Zef beslag op de derde prijs. De watersportvereniging Otheense Kreek kan op een geslaagd evenement terugzien. .'(Van oinze oorrespondent) TERHOLE Het echtpaar J. Conneiissens-Stallaert vier de gisteren in Terhole zijn 50- jarig huwelijksfeest. Hiervoor bestond zeer veel belangstel ling. De heer Cornelissens, die geboren is te Terhole, is 77 jaar, terwijl zijn echtgenote, die afkomstig is van Graauw, 75 jaar is. Beide echtelieden ■genieten n>og een goede ge zondheid. Het paar heeft een zoon en drie 'kleinkinderen. Zijn leven lang is de heer Cornelissens werkzaam ge weest als landbouwer- Hij is iin het dorpsleven nogal be kend. 2io was hij 35 jaar lid van het kerkbestuur, hij was lid van het schoolbestuur en zat in verschillende andere besturen. Maar ook voor de gemeente Hontenisse heeft hij heel wat gedaan, ondermeer was hij 12 jaar lid van de gemeenteraad. Voor zijn vele verdiensten voor de gemeensohap werd hij onderscheiden met de pause lijke onderscheiding. De feestelijkheden begonnen met een mis, die werd opge dragen door pater Van Acker. Na de middag volgde in café Schonenberg te Terhole een receptie, waar veel vrienden en bekenden het gouden paar kwamen feliciteren. Oo-k kre gen zij vele prachtige bloe men. Tevens werd hun door de harmonie Excelsior een se renade gebracht. .(Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Langs de Zeeuws-Vlaamse kust is sinds zaterdag een sterke vogeltrek te zien. Lange ritsen zwalu wen, tortelduiven, wielewalen, koekoeken en kleine zangvo gels komen vanuit het zuiden ons land binnen en vliegen langs de duinen tussen Cad- zand en Breskens in noordoos telijke richting. Bij de Schel- demonding buigen de vogels wat af en steken bij Terneu- zen, waar de Schelde wat smaller is, de rivier over. Vol gens een deskundige in Mid delburg houdt de plotselinge vogeltrek verband met het op dringen van een regenfront, dat de afgelop en24 uur over ons land is getrokken en een einde heeft gemaakt aan de koude noord-oosten wind, die de vogels zou hebben opge houden in Zuid-Europa. de plaats van P. de Waal E. I Scheerdirers gekozen. Als clubkampioen over het jaar 1973 ontving G. Mangnua uit Boschkapelle een Ibekei terwijl E. B-urggraeve uit Hengstdijk voor de zwaarste karper van 3820 gram en de zwaarste brasem van 2500 gram een geldprijs ontving evenals P- Broeckaert van de Hoeksedijk voor een paling van 900 gram en P. Collet uit Hengstdijk voor de zwaarste voorn van 340 gram. De club wedstrijden zullen gehouden worden op 16 juni, 14 juli, 11 augustus en 8 sep tember. Omtrent de te houden feestavond op de najaarsver gadering op 26 oktober aan staande in hotel Van Leuven te Kloosterzande ontstond een rumoerige discussie. De mees te leden spraken zich uit voor een feestavond maar deze dan te houden in een horecabedrijf in Hengstdijk. Alleen als blijkt dat dit niet te verwe zenlijken is zal men te Kloos terzande gaan feesten. In het aanstaande visseizoen zal een vlsprljskamp worden gehou den voor jeugdige hengelaars tot zestien jaar waaraan ieder een mag deelnemen als de ei genaar van het viswater hier tegen geen bezwaar heeft. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Vanavond (maandag) begint de verkie- zingstournee van de Oostburg- se afdeling van de 'V.V.D. Tij dens de daarna volgende bij eenkomsten zal het program ma van de a.s. gemeenteraads- periode wirden gepre senteerd. De bijeenkomsten zijn: maandag 13 mei, IJzen- dijke, zaal Lievens; woensdag 15 mei, Cadzand, zaal Jansen, maandag 20 mei, Hoofdplaat, zaal Pleijte; maandag 27 mei, Groede, zaal Beun; dinsdag 28 mei, de dag voor de verkiezin- gen, Nieuwvliet, zaal Van de Ameele. Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Voor de traditionele St-Joriswandel- tocht, die door de Terneuzense Doormangroep van scouting Nederland voor de 22e maal werd georganiseerd, bestond van de zijde van het publiek, veel belangstelling. De start had plaats op de markt te Terneuzen en de deelnemers werden uitgeleide gedaan door de scoutband uit Sas van Gent. Bij de prijsuitreiking, die dit jaar voor de eerste keer in de sporthal 't Zwaantje plaats had, traden de boeren- kapel uit Terneuzen en de Sasse drumband op. De prijsuitreiking werd ver richt door de voorzitter van het district scouting Nederland kanaalzone en Hulst, de heer Guus de Buck uit Westdor- pe. Zowel in de a (20 km) als in de b (10 km) groep werd de wisselbeker gewonnen door EOA uit Terneuzen. In de B- groep won ook Viking Gent de wisselbeker en dn de a-groep EOS 5 en Viking 2. De uitslag luidde als volgt: B-groepen (10 km): 1 EOS 1 Terneuzen 174,5 pnt., 2 EOS 3 Terneuzen 161, 9 Sionihorde Terneuzen 160, 4 EOS 4, Terneuzen 159, 5 EOS 2 Terneuzen 158, 6 Stan ley Oostburg 155, 7 St.-Anto- nius Sluiskil 151,5, 8 Kazan de Wolf Middelburg 144,5, 9 Vi king Gent (B) 142, 10 BVB Middelburg 141. A-groepen (20 km). 1 EOS 5 Terneuzen 180, 2 Verk. St-Antonius 164, 3 Florence Nightingale Sluis kil 163, 4 St.-Lodewijk 2, Sas van Gent 160, 5 Doormangroep zeeverkenners Terneuzen 158, 6 St.-Hubertus Terneuzen 150, 7 Scouting Viking Gent (B) 146, 8 Doormangroep land Terneuzen 146, 9 Berd van Berlekom Middelburg 142, 10 Guides Viking 1 Gent 136, 11 St.-Lodewijkgroep 1 Sas van Gent 121 pnt. (Van een onzer verslaggevers) PHILIPINE De ljjst-Eammeloo, waarmee vier inwo ners van Philippine bjj de komende gemeenteraadsverkie zing in Sas van Gent meedingen naar de gunst van de kie zers, heeft een programma van twaalf wensen opgesteld. De kandidaten van de lijst-Rammeloo zijn de heren J. F. A. Rammeloo, A. J. van Hoeve, C. Barbé en C. Koster. De heren zeggen er naar te zullen streven dat 30 procent van de raadsleden komt uit de leeftijdsgroep van 22 tot en met 30 jaar. „Wij willen ook afrekenen met de manier om een raadiszetel te bemachtigen en deze kost wat kost te wil' len behouden". De lijst-Rammeloo zet oo' venaan haar programma de bevordering van de werkgele genheid. Alle voorzieningen die daarvoor nodig zijn moe ten voorrang hebben. Daarbij moeten eisen gesteld worden op het gebied van de milieu verontreiniging. Men vindt dat de woongebieden Philippine en Westdorpe meer centraal gesteld moeten worden. Het gemeentebestuur dient aan de ze woongebieden meer aan dacht te besteden. Er moeit in Philippine een telefooncel ko men, zijnde een allernoodzake lijkst communicatiemiddel. Sportvelden en accommodaties van binnensporten in Philippi ne moeten uitgebreid worden. Ó.a. de Meerpaal geschikt te worden gemaakt voor de beoe fening van binnensporten. Er moeten verder meer veilige wandelpaden komen. De lijst" Rammeloo pleit voor de aan- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Ondanks het zeer vroege uur nam-en 43 leden van de Oost-Zeeuwsch- Vlaamse vogelwacht „De Stelt- kluut" zaterdagmorgen deel aan de excursie naar het Axelse bos, onder leiding van de heren G. Sponselee en G. Ottens, met als speciale gast de heer A. Kint, gespeciali seerd in de kennis van de vogelzang- Vele vogelsoorten waren in de stilte van het vroege mor genuur al present en zo kon den de talrijke deelnemers ge nieten van de melodieuze zang van de fitis, de tjiftaf, zwart kop, tuinfluiter, winterkonink je, heggemus en de gekraagde roodstaart. Voorts werden me rel en zanglijster, de grote bonte specht en de houtduif en rotelduif waargenomen. Vanaf de brug aan de Zuid- singel werd een bizondere waarneming gedaan n.l. de roodgesternde blauwborst, en verder de karekiet, de snor, de rietzanger en de rietgors. Verder trof men er een grutto met jongen, de oeverloper, de zwarte, maar ook de gele kwik-staart en de broedende zwarte kraai. Op de weidevel den aan de zwarte hoek ont dekte het gezelschap een aan tal blasende kemphanen en hennen. (Van een onzer verslaggevers) '-s-HEERENHOEK Op de vergadering van het kringbe- stuur van de NCB Zuid-Beve land heerste een mineurstem ming. De vergadering werd gehouden in de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek. Besproken werd de stand van de gewassen. De voor naamste gewassen van de ak kerbouw. bieten en uien, ge ven een zeer matige tot slech te stand te zien, zo werd ge constateerd. Diverse gewassen zijn opnieuw ingezaaid, maai ook daarvoor is het wachten op goede regen. Een matige stand vertonen ook het vlas en de zomergranen. Over de ge pote aardappelen kan nog wei nig worden gezegd. Regen kan hier nog wel een oplossing bieden, zo constateerde de vergadering. Men verwacht in de akker bouw toch een flinke financië le strop. Gezien ook de slechte tarweprijzen van de afgelopen oogst stelde het kringbestuur Zuid-Beveland van de NCB dat het nu toch wel zeer moei lijk is geworden voor de land bouwers om financieel rond te komen. Het kringbestuur zag de toe komst dan ook met vele zor gen tegemoet, mede ook omdat de prijzen in de fruitteelt en de veehouderij eveneens be droevend laag zijn. Een beter fiscaal beleid ten aanzien v-an de zelfstandigen achtte de ver gadering bitter nodig. HM 0 Keuring van tweejarige reuen. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De Duitse herdershondenvereni ging De Westerscheide heeft zaterdag vanaf 10.00 uur 's morgens een internationale wedstrijd voor Duitse herders honden gehouden op het sportpar.. De Valcke te Sas van Gent. stelling vain een beroepskracht voor het sociaal-kultureel- werk in Philippine. De bejaar den in Philippine hebben recht op een eigen permanente sociëteit De opvang van en informatie aan nieuwe bewo ners van Philippine kunnen verbeterd worden. De ver keersveiligheid in Philippine dient vergroot te worden, o.a door voor de oude Kerkstraat een eenrichtingsverkeer in te voeren door een verbinding te maken vanaf het eind van de Oude Kerkstraat langs de be graafplaats en via de Jacob Hobeinstraat naar de provinci ale weg. De verkeersmoeilijk heden in die Kasteelstraat moeten radicaal opgelost wor den. Het zware verkeer in de bietencampagne moet buiten om Philippine geleid worden met een kortere verbinding naar de suikerfabrieken. De Kasteelstraat moet meer het aanzien krijgen van een gewo ne dorpsstraat met winkels, Verder zulen er enkele over steekplaatsen aangelegd moe ten worden. De kandidaten van lijst- Rammeloo menen voorts dat het plan Laureyne herzien moet worden. Er moeten speelplaatsen komen voor de jeugd, parkeergelegenheid en ruimte voor openbare gebou wen. Mn is tegen verhoging van de hondenbelasting. De lijst-Rammeloo vindt dat een nieu wgemeentehuis in Sas van Gent nog wel kan wach ten. Er zijn andere instellin gen en verenigingen die een betere behuizing harder nodig hebben. Tenslotte vindt men dat het openbaar vervoer, o.a. met een verbinding naar Hoek via de Kanéalpolder, zo spoe dig mogelijk verbeterd moet worden. (Van een onzer verslaggevers) GOES De motor- en auto- mobielclub de Bevelanden heeft afgelopen zaterdag een gezelligheidsrit gehouden over 40 km ten behoeve vain di verse personeelsverenigingen op de Bevelanden. Aan deze rit werd door 88 personen deelgenomen. De tocht voerde langs het in bloei staande gedeelte van Zuid-Be veland. De start was bij de AKF te Goes en de tocht ging naar Kattemdijke, Kapelle, ".Vemeldinge en weer terug naar de Caisson in Biezelinge Er werd onder meer deelgeno men door de personeelsvereni gingen van gebroeders De Jonge en machinefabriek De Jong uit 's-Heerenhoek, door de plattelandsjongeren in Zee land, door de PZEM, WMZ, ABN, AKF en Hoechst. Na afloop werden prijzen uitgereikt in de Caisson te Biezelinge. De uitslagen wa ren: Klasse A: J.M. Wirtz (Dudelande), P. Hoofdman (Goes), J.M. Oostdijk (Krui- ningen), J.J. van de Hagen (Middelburg), I. Bocht (Krui- ningem) T. van de Hill (Kloe- tinge), A- Minnaar (Goes), A.J. van Willegem (Kapelle), D.A. van Zandij'k (Middel burg) en L. Wouters (Middel burg). Klasse B( N.M. Ties- man (Goes), M. Mulpolder (Middelburg), B. Vuijk (We- meldinge), L. A. Quaak II (Kloe- tlnge\ P. Louwerse (Middel burg), C.P. van Iwaarden (Kloetinge), L. J. Leendertse (Goes), W. Joziasse (Goes), A. de Baar (Borssele) en J. B. C. Vreeke (Lewedorp). Het parcours was uitgezet door de wedstrijdoommissarisseti A. Hollestelle uit Goes en A. Westveer uit Kruiningen, béi den van ma.c. de Bevelanden. Ongeveer 85 kandidaten na men deel aan deze wedstrijd, afkomstig uit Nederland, Bel gië en Duitsland. Keurmees ters waren, de heer De Haan uit Waddinxveen en de heer Craanen uit Ede. In de pauzes konden de toeschouwers zich vermaken met een demonstra tie pakwerk voor Duitse-her- dershonden, die verzorgd werd door Duitse instructeurs. Na afloop werd de gemeente-wis seltrofee uitgereikt door bur gemeester drs. W. Dusardijn aan de algemeen winnaar van die dag, de heer K. Krefsch- man uit Duitsland, met de nond Ursus von Elingschwie- se. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het hulp centrum Zeeuwsch-Vlaanderen ontving in april 188 meldin gen. Daarvan kwamen er 160 uit de gemeente Terneuzen, 10 uit de gemeente. Oostburg, 8 uit de gemeente Hontenisse, 4 uit de gemeente Hulst, 2 uit de gemeente Sas van Gent, 1 uit de gemeente Axel en 3 van elders. De meeste meldin gen (22) betroffen aanrijdin gen zonder letsel, 15 inbraken en-of diefstallen, 13 gevallen van brand en 10 baldadigheid. Tweemaal werd loos bom alarm gegeven, 5 meldingen betroffen muziekhinder en 5 bodemverontreiniging. BERGEN OP ZOOM Hal Stadhuis, Kunstwerk van de maand van Jan Wes- sendorp uit Bergen op Zoom (t.m. 31 mei). Geopend ma, t.m. vrijd. van 8.30-12.30 en van 13. i-17.30 uur. GOES Grand, 20.00 uur: Je kunt me er midden in de nacht voor wakker maken, 18 j. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur: M.A.S.H., 18 j. MIDDELBURG City, 20.00 uur: De non van Monza, 18 j. Rijksarchief, St.-Pieters,traat 38, expositie Hugenoten ln Zeeland van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Zat. van 9.30-12.30 uur (t.m. 31 aug.). OOSTBURG Ledel Theater, 20.00 uur. Vrolijke ontucht in Tirol, 18 J- ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 13.30 uur: Concert, georganr seerd door de stichting Raad voor het Maatschappelijk Wel zijn. St.-Laurenskerk, 20.15 uur: Orgelconcert door Charles de Wolff, organist te Gronin gen. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie, tekeningen van Inge v.d. Kooij. Werkda gen 0.00-12.00 en 13.30-18.00 uur, woensdagmiddag gesloten. Zondag open 14.00-18.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST De amateur to neelvereniging De Camere van Rhetorica de Transfiguratie uit Hulst heeft gisteravond voor het eerst in haar geschie denis in het cultureel centrum Den Dullaert de schitterende première gegeven van de dra matische thriller in zes tafere len „Een vrouw moest ver dwijnen" een kei van een spel, naar de Franse roman "Celle, qui n'etait plus" van Boilleau Narcajac. Indringend en bovenal perfect hebben de spelers de spanning in het verhaal over kunnen brengen op een helaas half lege zaal. Degenen die wel de moeite hadden genomen deze premiè re bij te wonen, hebben kun nen constateren dat de Trans figuratie tot bijzonder veel in staat is. Morgen komen wij hier uitgebreid op terug. (Van een onzer verslaggevers) HULST Zaterdag vierde de heer A. L. S. Lockefeer, oud-'burgemeester van Hulst, oud-gedeputeerde van Zeeland en voorzitter van de vereni ging Zeeuwse Visserijbelangen (Zevibel) zijn 75-ste verjaar dag. In verband met familie omstandigheden beperkte de viering van dit feit zich tot de huiselijke kring. Vrijdag open tot 21.00 u Hemelvaartsdag gesloten"»'tp 31 mei). lt* TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Pav dan, als je kan, 18 j. Sociaal café, Dijkstraat uur, te]! Open vanaf 19.00 01150-6451. Stadhuis, expositie beeld" grafiek (t.m. I Open op werkdagen van a 17.10 -ui. Ji' VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: avonturen van Rabbi Jacob. ZIERIKZEE 't Lange Uus, expositie je, neke Rammeloo-Weijlanij schilderijen en wandklai» (t.m. 23 mei). Open van Don 12.00 en van 13.30-18.00 uur op do. ook van 19.00-21.00 uur' Zond. en ma, gesloten. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20(1 uur: „De maand van de lente" van Rose Gronon door de Kon Ned. Schouwburg. Kon. Ned Schouwburg, 20.08 uur: „Alj ma van huis is" van Félicien Marceau. GENT Kon. Ned. Schouwturi 20.00 uur: ,.De bokken" van Johan Boonen door K.V.S, Brussel. (Van onze correspondent) TERNEUZEN —Het Zuide lijk Toneel Globe heeft aai het vrij magere toneelseizotn in het Terneuzense Zuidland- theater heel wat goed ge maakt, met een voorstelling van „Een bruid in de morgen", het toneelstuk dat Hugo Claus in 1952 (op 23-jarige leeftijd) in drie weken schreef en dat Ton Lutz op 1 oktober 1955 in première bracht. In het begin van dit „eigen tijdse" stuk, kan men het ge voel van wrevel, „wanneer krijg ik in een toneelstuk weer eens normale mensen te zien", nauwelijks onderdruk ken. De vader, Henri Pattini (Lo van Hensbergen) is een dagdromer, die al tien jaar bezig is aan de compositie van „zijn" concerto. Madeleine Pattini, de moeder (Annet Nieuwenhuyzen) is de enigere- aliste in deze, an lager wal geraakte familie. Zij probeerl hun zoon Thomas (Johai Ooms), die een bijna inces- tieuze verhouding heeft mei zijn zuster Andrea (Sacha Bulthuis) te koppelen aan dt onaantrekkelijke, veel oudere, maar op een rijke erfenis van haar moeder wachtende nicht Hilda (Elsje Scherjon). Het stuk eindigt met de zelfmoord van Andrea, die een huwelp van haar broer niet kan ver dragen. Dat voor dit gezin de uitzichtloosheid zal blijven, staat al spoedig als een paal boven water. Allen dragen de klem van de mislukking zich. Tegen over de aanvanke lijke wrevel staat ai spoedig de bewondering voor de taai reus Hugo Claus, die in e® forse, soms woeste, soms sen timentele, maar ook poetiscM taal deze vijf personen gastal- te heeft gegeven. Over de presentatie van Mi stuk kunnen wij kort zyn: drie actrices en de beide ac teurs waren groots. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150-7920 (4 lijnen); HUW-' Steenstraat 14 tel 01140 - 3751 (3 lijnen): GOES: Klokstraai i, tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8 15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00- 20 00 uur. tel. 01800 zaterdag van 10.00 - 11 00 uur. tel. 01600 - 49900, zondag van 20.00 - 22.00 uur tel 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140- 3751 of 01150 - 6297; Mm0® Zeeland 01100 - 4944 HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE Chef Zeeuwse redactie- S C Augustijn kantoor Nieuwstraa Terneuzen, tel. 01150 7920 privé tel ol 150 5745: algcmec'L, -facteur Zeeland A F Kuopman kantoor Kromme Reele d, delburg tel 01180 - 7764 privé tel 01 180 - 7438 redacteur M'°°® Zeeland: drs J Bouwmans. kantoor Klobstraat 1, Goes, tel 0' 3030 privé Zuidvlietstraat 53 Goes, tel 01100-8138; redacteur Terneuzen en Kanaalzone G van Berkel kantour NieuttZ,- Terneuzen tel 01150 7920 privé tel 01150 4866. redacteur W-' Vlaanderen R. van der Helm Melkweg 40 Oosthiirg. 3370: sportredactie Zeeland T Koomen tel 01155 -2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J de Boer. Trumanlaan 10 Axel. tel 01155 2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland P Konings. tel. 01150-6297 ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel 01100-4316. (Van een MIDDELBURG Op Franse ambassadeur in I| echtgenote en in gczelsc note een bezoek aan Ze (ADVERTENTIE) (Van onze correspond COLIJNSPLAAT sportieve sfeer hielden dag de vrijwUlige bran korpsen uit 's-Heer< Wolphaartsdijk, Heinke Goes I en Goes 2, Colij( Waarde, Kapelle, Nieu! Kattendijke, Kruininger seke en Kwadendamme lijnsplaat een brandwe strijd. De wedstrijd begon oi tien, waarbij het korps Heerenhoek onder aan van waarnemend comrr P. Faas het spits afbe object voor de wedstri een in brand geraakte I schuur, waarbij een werd gewond. Bajzondeij gelet op het tijdstip tussen de alarmering, schijning op de plaats brand, en het geven eerste water. Bïuswate verkregen uit een open gang. De uitslagen va! wedstrijd zullen op bekend wonden gemaakt, Postzegels Vc laatste keer in dit wordt op vrijdag 17 n 10 tot 20.30 uur in de van het makelaars Rouw te Terneuzen eei zegelruilbeurs voor de gehouden. Niet alleen dan gelegenheid postzej ruilen en te kopen, n zal ook een verloting gehouden. Bovendien evenals op andere ruil een wereldcatalogus a< zijn. De eerstvolgenc beurs wondt op 16 a gehouden en daarna op tember, 18 oktober, 15 ber en 20 december, gang is gratis. Vooruitzichten voor en woensdag, opgeste het KNMI op zondag c uur: Eerst enkele buil zonnig en iets warmer vooruitzichten in ciji middeld over Nederlai dinsdag: aainital uren z 9, min. temp.: omstreek den. max temp: omst: Waden, kans op een d riode van minstens 12 Procent, kans op eer droog etmaal: 40 proces Voor woensdag, aan zon: 5 tot 13 uur. Mil] omstreeks 9 grader temp. omstreeks 19 kans op een droge per minstens 12 uur: 90 kans op een geheel d maal: 70 procent. Voor mijnheer Jansen die morgen jubileert. Niemand woont te ve% om 'n bloemetje te sturen. Bel uw Fleurop- bloemist. Heurop/lBierflora Nederland Gegarandi

de Stem | 1974 | | pagina 2