Strijd om de Zeeuwse wielertitels 2), Fedor\ ZO WIELHOUWER WINT KOERS SLUISKIL Uitslag Zeeuws kampioenschap Eerste plaats Jeremiasse bij junioren VAN T WESTEINDE STERKSTE CROSSER Veel pech voor Adri de Pooter lex Wolf sterkste nieuweling Van in ti PROVE WIELE! Publiek laat het afweten Zeeuwse jeugdteam stelt teleur Toine van de Bunder succesvol Receptie Koewacht druk bezocht Uitslagen sport IIHl aponnen pieces VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 13 MEI 1974 10 TOINE VAN DE BUNDER IN WATERLANDKERKJE EERSTE (Van onze sportmedewerker) WATERLANDKERKJE Voor Toine van de Bunder was het de tweede maal in successie dat hij het Zeeuws kampioenschap bij de amateurs behaalde. Toine van de Bunder was de man die uiteindelijk dit wielerkampioen schap in Waterlandkerkje op zak stak. Hij was een van de sterkste renners die aanspraak kon maken op de titel. Na een indrukwekkende solo in de laatste ronde wist hjj zich los te maken uit de kopgroep. Niemand echter kon het wiel van Van de Bunder houden. Om precies 15.00 uur wer- den door burgemeester Schip per uit Oostburg de Zeeuwse amateurs weggeschoten. Het wordt langzamerhand duide lijk dat zowel de kwaliteit als de kwantiteit bij de Zeeuwse amateurs ten opzichte van voorgaande jaren is teruggelo pen. Dit heeft natuurlijk di verse oorzaken. In eerste in stantie zijn verschillende regi onale topamateurs overgegaan naar de rijen der beroepsren ners, waaronder Kees Bal, Kees Priem en Wim de Waal. Op d'e tweede plaats zijn er vanuit de jongste categorieën nog niet zoveel renners geko men die deze opengevallen plaatsen kunnen innemen. Toch zijn er enkele talenten die zich komen aandienen, waaronder Kees Verboom en Leon Strobbe. Door al deze oorzaken is de animo bij de wielercomité's eveneens wat teruggelopen om een kampioenschap te organi seren. Cor Bron, de grote ani mator van dit kampioenschap: „Wij hebben het evenwel toch aangedurfd de organisatie op ons te nemen. Het is tegen woordig ook wei te merken aan de publieke belangstelling. En ik moet eerlijk zeggen dat ik geen massa publiek had verwacht Maar ik had wel verwacht dat de belangstelling wat groter was geweest". (Van onze sportmedewerker). BREDA Het Zeeuwse A- elftal van het Jeugdplan Ne derland heeft in Zeist tijdens de wedstrijden om het kampi oenschap van Nederland te leurgesteld. De Zeeuwse A- groep had Brabant met 31 verslagen en leek juist sterk geiioeg om voor een sensatie te zorgen, maar de eerste wedstrijd werd met 20 van het district Oost verloren. Toen daarna Utrecht met 41 werd opgerold zat er nog van alles in, maar Friesland won dank zij een uitval onver diend met 1tl De laatste wedstrijd was toen van geen belang meer en ging met 32 tegen Dordrecht verloren. Zee land eindigde op de vierde plaats. Het was tevens de laat ste wedstrijd van trainer Jo Janse, de jeugdoefenmeester van NAC, die voor deze toei- nooidag de beschikking had over Edu de Schepper (Vogel waarde), Peter de Jonge (Middelburg), Dick de Poorter en Wim de K-ayzer (Spui). Boudewijn Corijn (IJzendij- ke), Connie Boekhout (Sehoondijke), Bennie Pilaet (Hoofdplaat) Ad Joziasse (VCK), Peter van Campen (Graauw), Marnix van Rie (Aardenburg), Peter Bluel (GPC), Then Hanny (AZW), Toni Slabbekoorn en Rene Repkes (Kloetinge), Ronnie van Heche (Philippine), en Ko van de Buuse (Vlissin- gen). (ADVERTENTIE) C'UX IN ZUIVER ZIJDE EN 100% KATOEN tot maat 58 Elegante Damesconfectie Ginnekenstraat 153 Breda hoek Van Coothplein Telefoon 01600 - 3 49 65 's maandags de gehele dag gesloten. Vele Zeeuwse amateurs had den evenwel niet ingeschreven voor dit kampioenschap. Uiter aard om diverse redenen. Toch was de wedstrijd in het begin spectaculair genoeg. Het was Van de Bunder die het tempo vanaf het begin direct opvoer de. Hierdoor raakten Ed Begijn en Leen de Kunder direct in moeilijkheden. Deze renners moesten dan ook de strijd sta ken. Een eventuele kansheb ber op de titel was Adrie Dousing, die door pech de strijd moest staken. Hall koers viel de beslissende slag. Twaalf renners raakten voor op, waarbij Jan Raas, Van de Bunder en Rinus Verboom. In de kopgroep werden nog di verse speldeprikken uitge deeld. Niemand kreeg echter de lengte om weg te komen uit de greep van de kopgroep. In de achterhoede werd ver geefs gestreden, maar daar liet men niemand gaan. Toen moest door de wed strijdleiding de koers worden ingekort met 20 kilometer. KNWU-consail IJsebaert vond het zinloos om met zo'n klein aantal -enners de geplande 120 kilometer uit te rijden. Met nog vijf ronden voor de boeg werden Plasschaert-coureur, Cor Vervaet en Willie de Fe- ber gedubbeld door de kop groep. Met nog vier ronden te rijden kwam alles weer bij elkaar. Het waren Toine van de Bunder en Jan Raas die voortdurend op de loer lagen en die niemand meer lieten gaan. Tonmy Huizen reed bij zonder attent. Daarnaast was het Eddy de Block, die over gegaan was naar de amateurs, via het veld van de Zeeuwse volkskoersers, die zich bijzon der slecht weerde in dit ■'ezel- schap van Zeeuwse vedet ten. In de laatste ronde ontsnap te het IJzendijkse wielerfeno- meen Toine van de Buncter. Hij bleef weg. Alle kampioens titels in Waterlandkerkje werden behaald door renners Van de wielervereniging Theo Middelkamp. 0 Henny Gijsel, de sterke amateur uit Heikant, gaat hier aan kop bij de amateurs die strijd leverden om de provinciale wielertitel in Waterlandkerkje. Toine van de Bunder zou zegevieren in deze categorie. CVan onze sportimeaewenker) WONDELGEM Toine van de Bunder die zondag Zeeuws aimateunkamjpioen wedr zege vierde ook zaterdag in het Belgische Wondelgem na een imponerende solo van veertig kilometer. Van de Bunder arriveerde op zijn superiichte Italiaanse fiets zonder versnelling met drie minuten voorsprong aan de eindstreep. Hij legde de afstand van 100 kilometer af in 2 uur 31 minuten. Leon Strobbe, deed het ook uitste kend. Hij eindigde als der de. VIJFDE SPORTPAGIh HOCKEY Het vroegere Nederlandse C-elftal, niu spe lend als Jong Oranje, heeft in Amstelveen met 3'2 gewon nen van de Westdiuitse jeugd- ploeg. Nederland had bij rust een voorsprong van 10. Het scoreverloop was: 5. Burgers 10; 47. Jenniskens 2—0; 5. Behrens 21; 68. Jenniskens 31; 70. Behrens 32. 0 Beeld van de receptie van de voetbalvereniging Koewacht promoveerde naar de vierde klasse van de KNVB. (Van onze sportmedewerker). KOEWACHT Zaterdag heeft de voetbalvereniging Koewacht een receptie gehou den ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in de eerste klas KNVB afdeling Zeeland. Koewacht dat vorig seizoen degradeerde kans gezien om in één iait terug te komen ia de viert, klas KNVB. m Grote afwezige in feeststemming was vooraife, Gerrards die wegens ziekt, niet in staat was aanwezig zijn. Het volledige gemeentt bestuur bood ook felicitaties aan. Vele cadeaus werden ais geboden, zoals wedstrijdballei bloemstukken en enveloppen met inhoud. Vreemd echter was wel dat de eerste elftal, spelers op de receptie ontbra. ken. Dit zou oim praktische redenen zijn, en wel omdat de nodige ruimte zou ontbreken, Later 'op de avond kwamen de eerste elftalspelers toch aan hun trekken omdat na de re ceptie een feestavond werd georganiseerd die aan alle eer st- en tweede-elftalspelens ge. legenheid gaf eraan deel nemen. O (Van onze sportmedewerker) WATERLANDKERKJE De uitslagen van de Zeauw- sche wielerkampioenschappen voor amateurs, nieuwelingen en junioren in Waterlandkerk je luiden als volgt: Nieuwelingen: 50 kilometer; (Van onze sportmedewer ker) SLUISKIL Het wielereo- mité Sluiskil kan met voldoe ning terugblikken op een zeer geslaagde wielerwedstrijd voor liefhebbers waaraan een jeugdwedstrijd voorafging. Liefst 34 liefhebbers kwamen aan de start voor een veertig kilometer lange koers waarin Wielhouwer uit Sommelsdijk in de eindsprint zijn vier me devluchters geen kans gaf. Uit alle hoeken van het land kwa men de liefhebbers en het ziet ernaar uit dat deze liefheb bers-categorie evenals de jeugdeategorie wel eens tot een bijzonder grote trekpleis ter zou kunnen gaan uitgroei en. Alvorens het hoofdnummer van deze dag, de liefhebbers- wedstrijd begon, konden de toeschouwers genieten van een open en fanatieke strijd tussen de driftig pedalerende jeugd- rennertjes, die in drie ver schillende categorieën om de prijzen streden. In de catego rie acht tot negen jaar over vijf kilometer ging de zege naar Arthur de Lettere, het Belgische deeinemertje uit Wachtebeke. Bij de 10- en 11-jarigen over tien kilometer toonde de (Van onze sportmedewerker) WATERLANDKERKJE Wim Jeremiasse was dolgeluk kig met zijn overwinning in het provinciaal kampioenschap voor junioren. Voor hem was het de eerste maal dat hij een na afloop in Waterlandkerkje: wedstrijd won. Jeremiasse zei „Toen wij met twee man aan sluiting kregen bij de vluch ters. wist ik dat er voor mij een kans in zat. Frans Ver- straeten ging de spurt aan en toen wist ik dat het goed zat". Hierdoor greep Wim Jeremias se de Zeeuwse titel. Zestien renners namen deel bij de ju nioren. Aanzienlijk meer dan de voorgaande jaren. Toch zaten er nog niet al te vee! kleppers in dit deelne mersveld. De eerste ronde repds was het tempo vrij hoog. De eerste man die ontsnapte was Picavet. Om er met suc ces alleen op uit te trekken was het echter nog veel te vroeg. Toch was het Picavet die reeds zo 'vroeg de beslis sende slag zou inluiden. Na een ronde kwamen Dellaert, Koole en Karweij vanuit het peloton aansluiting zoeken. Deze renners bouwden een grote voorsprong op. Het tem po van deze kopgroep lag vrij hoog. Hierdoor moest Del laert afhaken. Inmiddels zat het peloton niet stil. Frans Verstraeten en Wim Jeremias se wisten te ontsnappen en kregen aansluiting bij de kop groep. Versohueren deed ver schillende vergeefse pogingen om het gat nog dicht te rijden. Vooraan werd er inmiddels zo hard gereden, dat de kloof met meer te overbruggen bleek. Deze renners hadden geen schijn van kans meer om aanspraak te maken op de ti tel. Het waren Nieuwdorp, Verschueren, Koole, Schaalje, Nieuwenhuizen en Hoondert, d!ie een figurantenrol toege deeld kregen. De grote anima tor van dit gehele gebeuren was Picavet. Hij heett vanaf het begin het tempo van de vluchters volgehouden. Het zou dus in de finale met vijf renneTS uitdraaien op een spurt. Frans Verstraeten, de Kampioen van vorig jaar, ging veel te vroeg de spurt aan. met Picavet aan zijn wiel en daarachter Jeremiasse. Voor Jeremiasse was dit de meest gunstige positie. Hij kwam uit het wiel van Picavet en wist Verstraeten te verslaan met een fietslengte voorsprong. IJzendijkse coureur Arnold Claeys zich de sterkste. Bij de categorie 12- en 13-jarigen die vijftien kilometer reden liet het sterke rennertje Rob Bij- vanck uit Sas van Gent er geen gras over groeien. Hij demar reerde in de laatste ronde om met dertig meter voorsprong te finishen. Na dit jeugdig vertier kwa men de liefhebbers aan bod. Waarbij verscheidene oud-cou reurs acte de présence gaven. Dezen zouden een wedstrijd van veertig kilometer af moe ten werken. En dat dit ook bijzonder snel ging wees de eindtijd wel uit. Veertig kilo meter in 1 uur en 7 minuten, wat toch altijd goed is voor een snelheid van 36 kilometer gemiddeld per uur. Ongeveer halverwege de' wedstrijd viel de beslissende slag. Een vijftal renners, Van Kasteren, Van Brussel, Bakker, De Bruijn en Wielhouwer kwa men licht voorop te liggen. Zij bouwden deze voorsprong ge leidelijk aan uit. Verwoede po gingen van het peloton lever den niets op. De kopgroep bleef goed samenwerken tegen het fel jagend peloton en wist de verkregen voorsprong met succes vast te houden. Aan de finish klopte Wielhouwer uit Sommelsdijk zijn medevluch ters op overtuigende wijze. 0 De kopgroep bij de liefhebbers in Sluiskil aangevoerd door De. Bruin, Jonge jan en Van Brussel. Liefhebbers: 1 W. Wielhou wer, 40 kilometer 1 uur 7 min. 12 sec.; 2 F. de Bruijn, Dor drecht; 3 H. van Kasteren, Schiedam; 4 R. van Brussel, Oude Tonige; 5 H. Bakker, Rotterdam; 6 B. Ter Harmsel, Zegge, 1 uur 7 min. 47; 7 A. Gezel, Naaldwijk; 8 J. Roos Scheveningen; 9 R. Onck, Vlaardingen; 10 H. v. Leuffen, Haarlem; 11 J. Carpentier, Arendonk; 12 M. de Vries, Vlaardingen; 13 J. ten Kate, Den Haag; 14 J. Struik, Me- demblik; 15 P. Zwanenburg, Rotterdam. 12- en 13-jarigen over 15 kilometer: 1 Rob Bijvanck, Sas van Gent; 2 Adrie de Maerschalk, Axel; 3 Maurice de Vleeschouwer, Westdorpe; 4 Alex van Boven. Sas van Gent; 5. Werner Wieme, IJzen- dijke; 6 Peter Scherbeijn, Oostburg; 7 Jan de Maayer, Kloosterzande; 8 D. Pierar, Terneuzen; 8 Brigitte van Goethem, Kloosterzande; 10 Wim Hamelink. 10- en 11-jarigen: 1 Arnold Olaeys, IJzendijke; 2 Carlo Steel, Axel; 3 Mark Dobbelae- re IJzendijke; 4 Rob Liplijn, Axel; 5 Ab Verplanke, IJzen dijke; 6. Robbie de Vos, Phi lippine; 7 Bennie Tieleman, Kloosterzande; 8 Ronny Cor- nelisse, Westdorpe; 9 Peter Boerjan, Biervliet; 10 Werner de Brouwer, Sluiskil. 8- en 9-j;.rigen: 1 Arthur de Lettere, Wachtebeke; 2 Jean- Luc Groosman, IJzendijke; 3 Mario Rammeloo, Philippine; 4 Charles de Caluwé, Sluiskil; 5 Monique de Vos, Philippine; 6 Ronny Schoremans, Axel. (Van onze sportmedewerker) RILLAND Dick van 't Westeinde zegevierde zaterdag op het Reimerswaalcircuit bij Rilland in de auto-rally-cross die de Stichting Automobiel- sport Ossendrecht had georga niseerd. Na een enerverend duel met Eric de Vliegere uit Koewacht die met zijn Porsch 2200 in de kwartfinale de snelste tijd van de middag (2.31.09) had, laten afdrukken ging de B.M.W. 2000 xan Van 't Westeinde tenslotte met zo'n 15 meter voorsprong als eerste door de finish. De Vliegere na afloop: „Jam mer dat ik in deze besissende rit mijn wagen minstens zes keer niet iin de juiste versnel ling kon krijgen". Spijtig was het dat Adri de Pooter uit Axel niet bij de laatste vier kon vertrekken, omdat zijn wagen onklaar was geraakt. Zijn paats werd nu ingeno men door zijn plaatsgenoot Piet Snoodijk, die samen met Eric de Vliegere, Dick Ver maas en Dick van 't Westein de dan zou gaan uitmaken wie de eerste plaats voor zich zou opeisen. Van 't Westeinde was onfortuinlijk tussen deze laat ste vier gerold omdat hij in de tweede rit van de finale een slechte start had. Hij kon de senade echter herstellen omdat Sddy Tieleman (Axel) en Van Dommelen (Kloosterzande) in een fel duel om de leiding (en toen nog ruime voorsprong op Van 't Westeinde) met elkaar in de knoop raakten en gerui me tijd bleven vastzitten. Bijzonder onfortuinlijk dus voor deze beide Zeeuwsch- Vlamingen die zich tot dan uitstekend hadden geweerd, in de kwartfinale bijvoorbeeld verspeelde Eddy Tieleman nogal wat tijd na het maken van een Pirouett maar hij her stelde zich uitermate goed. Een grote pechvogel bij deze cross was ook Dig Sinke uit Kloetinge die al een paar manches op zijn naam had ge schreven maar daarna door pech volledig werd uitgescha keld. Van de zijde der cros sers was er uitermate veel be langstelling, Niet minder dan 52 wagens gingen van start. Voor het publiek werd het dan ook een te langdurige ver toning en de meesten waren verdwenen voordat aan de fi nale werd begonnen. De S.A.- O. uit Ossendrecht zal ook de baten van deze cross weer af staan aan het gehandicapte kind. Voorzitter Hommers: „Vorig jaar hebben we een bedrag van f 500,kunnen afdragen en we hopen dit keer verder te komen". De uitslag: 1. D. van West einde (Borsele) 2.34.09; 2. E. de Vliegere (Koewacht) 2.36.01; 3. D. Vermaas (Arne- muiden) 2.41.07: 4. P. Snoo. dijk (Axel) 3.04.05; 5 A. de Pooter (Axel) 3.00.9; 6. J. van Liere (Biezelinge) 3 06.04; 7. E. Tieleman (Axel: 8 H. van Dommelen (Kloosterzan de); 9. N. van der Laak (Goes); 10. P. de Rooy (Den Haag). I.30.09: 1. en kampioen Lex Wolf (Middelburg); 2. Martin H-aers (Philippine); 3. Kou- wijzer (Goes); 4. Hennie Gij zel (Heikant); 5. Peter Kou- wijzer (Terneuzen); 6. A. Po lak (Goes); 7. Piet van de Velde Terneuzen);. Junioren; 85 kilometer; 2 29.11: 1. Wim Jeremiasse (Wemeldinge); 2. Frans Ver straeten (Philippine); 3. Octa- vio Picavet (Hiulst); 4. Bint» Koole (Goes); 5. Rudi Kou- wijzer (Goes; 6. Eddy Nieuw dorp 's-Heer-Arendskerke; 7. Alfred Versohuuren (Axel); 8. Leen Paauwe (Yerseke); S. Rinus Nieuwenhuizen (Hans- weert); 10. Wim Hoondert Cs- Heer-Abtskerke); 11. Adrie Schaalje (Axel). Amateurs: 100 kilometer; 2.32.15: 1. en kampioen Toine van de Bunder (IJzendijke); 2. Jan Raas (Heinkenszand); 3. Wim de Wilde (Goes); 4. Leon Strobbe (Lamswaarde); 5. Tonnie Huyzen (Kloetinge), 6. Rinus Verboom (Ellewouts- dijk); 7 Eddy de Block (Koe wacht); 8. Henk de Jong (Goes; 9. Han Haring (Goes); 10. Westdorp (Heinkenszand; II. Henne Gijsel (Heikant); 12. Kees Wikamp ('s-Heeren- hoek); 13. Willy de Feber (Sluiskil); 14. Cor Vervaet (Walsoorden). (Van onze sportmedewerker) WATERLANDKERKJE - Juichend ging Lex Wolf ®>n- dag als eerste over de streep. Voor de blonde Tiiburger was het de eerste keer in zijn Wf lercarrière dat hij een wed strijd won. Dat hield keer dan tevens in dat nij daarmee het Zeeuwsche kam pioenschap bij de nieuwelin gen op zak stak. In de laatste ronde raakte Wolf weg ras_' Haers. De spurt werd op over tuigende wijze gewonnen doo Wolf. Bij de nieuwelingen gtnge in totaal zeven renners van start. Een aantal overigens wat öbCUU, JCiüll 'ttdllbdl ook niet direct tot de verbs ding spreekt. Toch ziet de to komst wat betreft de cate£. nieuwelingen er vrij roossie rig uit. Binnen afzienbare t J zullen er diverse rennertJ» komen vanuit de jeugd o dan overgaat naar de nieuw lingen. Hierdoor kan men a misschien toch komen op e totaal van ongeveer 25 Zeeu sche nieuwelingen. De ee„ ronde bleef alles bijeen. tempo werd toen door Hennie GijselVelde ra te hierdoor in moeilijk™»6" en moest de strijd s„:j. Toen sprong Hears en Kou™ zer weg uit de groep- u een felle jacht van Gijse' I alles de volgende ronde te bijeen. Haverwege de ko probeerde Hears aleen weg «omen. Ook deze poging D' zonder resultaat. Met een c olete ploeg van zes man,. in men uiteindelijk de final* althams zo leek het. In de ste ronde sprong Hears en kreeg Wof mee. De sPj11'' besliste in het voordeel Wolf. 0 Joop Zoetemelk DOORNIK (ANP) gelukt een eind te mak Belgische heerschappij i het wereldkampioensch jarige Brabander, die m ronde was ingegaan, ka twintigjarige Ludo Die reldtroon. Dielis, die me onttroonde" Raymond Ce 14.18) ontnam, was har eindstrijd in 18 beurteij BRUNSSUM (ANP) thieu Dohmen uit Born zondag in Brunssum het vinciaal kampioenschap Limburg gewonnen. Hij de 105 kilometer af in 2 25 minuten en 30 second: de eindsprint bleef hij Wilms en Laurent Did< net voor. Titel verdede Fons van Katwijk kwan keer niet verder dan een ate positie met een achten van 35 seconden. De uiitslag is: 1 Mal Dohmen (Born) 105 kilon in 2 uur, 25 minuten e seconden, 2 Willy V (Munstergeleen), 3 Lai Didderen (Margraten) De Scheveniniger Bert P heeft de faam die hij h Limburgse etappe van O pia's ronde van Nedet heeft opgebouwd, gestand daan in het provinciaal ka oenschap van Zuid-Holi Dertien kilometer voor dt nish zette hij zijn zove- aanval in en kreeg Rob K aan zijn wiel mee- Deze rr echter na nauwelijks vijf 1 meter onmachtig toezien de sterk rijdende Pronk het grootste gemak afs nam. De uitslag to: 1 Bert Pi (Scheveningen) 115 kïlom in 2 uur, 58 minuten er seconden, 2 Arie Versluis meide) op 46 seconden, 3 Klomp (Groot Ammers) z.t, Joop Ribbers, de nie Gelderse kampioen, is o wust aanleiding geworden een tamelijk tumultu strijd om de Gelderse we( bij Elburg. Na een betre lijk vroege ontsnapping Ribbers, ontstond een groep van vijf man, daar bers gezelschap kreeg van clubgenoten John Cornell Hennie Rossen, Rudie ders, die met John van t de sprong naar voren ha- gehaald. Achter het gre probeerden zes andere 1 van de wielerclub Gro Woud de koers daarop lai leggen. Het gebeurde met oorloofde, maar ook met toegestane middelen en om bèsloot de jury de renners van Groenewoud Herkei, Dekker, Kuste*:, lofs, Welting en Gerritsen de strijd te nemen. Nada kopgroep tenslotte toch teruggepakt in deze wedstrijd probeerde Rit bet nog eens, samen met 1 ders. In de laatste omloop Ribbers afstand van Mul en won met een paar hon toeter voorsprong. De uitslag: 1 Joop Rib (Grol), 122 kilometer in 3 en 12 minuten op 0.1-5, 2 die Mulders (Groesbeek) 1-10, 3 J-ohn Oornelissen toegen;,. Roy Schuiten, indruk kend winnaar van Olym b>ur, heeft zaterdag ook Provinciale kampioens van Noord-Holland vero

de Stem | 1974 | | pagina 10