Ruime zege H W '24 op Assubel NIEK FLIPSE BEVESTIGT ZIJN UITSTEKENDE VORM Zee iiwscli - Y laamse jeugd op dreef Nederlaag Watneys-dames Terneuzense j [)pRD Boys stelt zich veilig Selectie van Zebra sterkst TERNEUZENSE BOYS VIERT JUBILEUM Dubbele van A.P.S. a* Zege op de 800 meter r vo Zaamslag Uitslagen sport voor U en Uw VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 6 MEI 1974 10 SPURTZEGE VOOR RAAS IN RONDE VAN KWADENDAMME (Van onze sportmedewerker) KWADENDAMME Evenals vorig jaar heeft Jan Raas zondag in Kwadendamme de eenentwintigste wielerronde in die plaats op zijn naam geschreven. In de kopgroep van zes renners waren er feitelijk maar twee die om de bloe men vochten: Tonnie Huyzen en Jan Raas. van wie eerst genoemde op alles of niets speelde. Huyzen trok reeds 300 meter voor de streep de spurt aan en Raas kroop rustig achter hem om in de laatste meters zijn streekgenoot met duidelijk verschil te kloppen. Jan Raas. Hanno Bakker en Roy Schuiten hadden duidelijk hun stempel op deze ama- teurkoers gedrukt. Bakker en Raas waren reeds betrokken bij een ontsnapping van acht renners, die na 20 kilometer oen gaatje sloegen dat echter door toedoen van Schuiten werd gedicht toen er 40 kilometer opzaten. Kort daarop sprong Nanno Bakker weer weg in gezelschap van Hobo, Schu.urman en Van de Enden. Dit kwartet bleef lang met ruitn een halve minuut winst aan de leiding, maar de drie medevluchters van Bak ker gaven de Frisol-coureur geen enkele kans en met nog 25 kilometer te gaan kon het peloton onder aanvoering wan Raas en Schuiten aansluiten. In de slotfase kwamen vijf man los, bij wie zich met in gang van de laatste ronde nog Roy Schuiten voegde, en van diit zestal bleek Jan Raas de sterkste te zijn in de eind sprint. De plaatselijke renner Rinus Refmijn, die door pech *1 eerder van fiets had moeten verwisselen, werd in de be slissende fase, toen hij nog uitstekendie kansen op een eerste plaats had, door pech opnieuw teruggeslagen. Bij de junioren nam Alfred Verschue- ren enkele tientallen meters voorsprong toen de laatste ronde inging, maar hij klaarde het niet en het was tenslotte Jan Vooys die na een korte solo zegevierde. Bij de nieu welingen was Dietvorst de sterkste van de drie man die zidh hadden losgemaakt. Uitslag amateurs: 1 Jan Raas. 's Heerenhoek, 100 km. in 2.26.1 "k 2 T. Huyzen, Kloe- tinge; 3 R. Schudten, Zand- voort; 4 B. Broere, Ouden bosch; 5 N. Bakker, Wiierin- germeer; 6 A. van Overveld, Zegge; 7 op 40 seconden, G. St.-Nicolaas, 's Gravendeel, 8 P. Maas, Roosendaal; 9 S. Aarts, Roosendaad; 10 S. v. d. Enden, Monster; 11 K. St.-Ni colaas 's Gravendeel; 12 J Koops, Assen; 13 W. West dorp, Heinkenszand; 14 H. Nieuwkerk, Cuyck; 15 F. Brand, Dordrecht; 16 E. de Block, Koewacht; 17 H. de Jong, Goes; 18 T. Fase, St.- Anmaland; 19 E. Broesder, Dordrecht; 20 C. Spaans, 's Gravenpolder. Uitslag Junioren: 1 J. Vooys, Soheveningen, 60 kilometer in 1.32.20 2 Fr. Verstrakte- Phi lippine, op 8 seconden, 3 Jere- miasse, Wemeldinge: 4 A. Verschueiren, Axel; 5 R. Kouw- ijzer, Goes; P. v. d. Pluym, Hank; 7 L. de Jager, Biezelin- ge; 8 L. Pauwe, Yerseke; 9 K. St.-Nicolaas, 's Gravendeel; 10 H. Nieuwdorp, Wemeldinge. Uitslag nieuwelingen: 1 P. Dietvorst, Bergen op Zoom. 25 kilometer in 40 min. 39 sec.; 2 P. Borremans, Woensdrecht; 3 A. Polak, Heinkenszand, 4 A. de Visser, Goes, 5 L. Lalna- ven, Den Haag, 6 H. Brink man, Rotterdam, 7 R. Kortmof. Zevenbergen, 8 A. Huysmans. Stairnpersgat, 9 P. Kouijzer. Terneuzen, 10 W. Hellemons, Halsteren. 0 Kopgroep in de ronde van Kwadendamme onder aanvoering van Nanno Bakker. Het groepje zou later tborden achterhaald door winnaar Jan Raas en nog een viertal coureurs. (Van onze voetbalmedewerker) HULST Het eerste elftal van de Hulsterse voetbalvere niging HW'24 heeft zaterdag middag in een op eigen terrein gespeelde vriendschappelijke wedstrijd een dik verdiende 6Ooverwinning behaald op een uitermate zwakke tegen stander, het Belgische Assubel uit Brussel. De Hulstenaren hadden de geihele wedstrijd een groot veldoverwicht. Dit overwicht kon in de eerste helft slechts uitgedrukt worden in één doelpunt, dat gescoord werd door De Schrijver. Na de her vatting kwam de Hulsterse doelpuntehimachine pas goed op gang en werden de Beigen naar een kansloze 60-neder, laag gespeeld. De Hulsterse doelipunten kwamen in die tweede helft achtereenvolgens op naam van: Vlassenrood, De Schrijver, Van der Gucht (strafschop) en Rottier. onze sportmedewer- (Van ker). ZAAMSLAG Zaterdaga vond heeft de voetbalvereni ging Zaamslag een receptie gehouden ter gelegenheid van het pas behaalde kampioen schap In de eerste klas zater dagvoetbal van de afdeling Zeeland. Veel verenigingen maakten van deze gelegenheid gebruik om hun felicitaties aan te bieden. Ook de nodige bloemstukken ontbraken niet. Verder werden veel ge schenken aangeboden, vooral in 4e vorm van wedstrijdbal len. Eerder al waren trai ningspakken voor het eerste elftal geschonken door kapper Buyze, en de heer J. Kempe (bar-eigenaarDe heer Die lens, competitieleider van de afdeling Zeeland hield een toe spraak waarin hij onder ande re voorzitter Dees in het zon netje zette. Na afloop van zijn toespraak overhandigde de heer Bierens de afdelingsbe ker, die na gevuld te zijn met een kostelijke drank, zijn ron de deed onder de spelers- van het eerste elftal. De suppor tersvereniging van de voetbal vereniging Zaamslag riepen de 32-jarige aanvoerder Piet Ba- bijn uit tot sportman van het jaar. Tijdens deze huldig-ng werd hem een plaquette aan geboden. Na afloop van de re ceptie volgde een feestavond die werd opgeluisterd door de H-anky Panky-band. 0 Niek Flipse gaat als overwinnaar over de meet op de 800 meter. (Van onze sportmedewerker) GOES De wielervereni ging Zeeuwsen Vlaanderen heeft aardig wit .a'ent onder haar jeugdige leden. Dit bleek zaterdag in Go ,-s tijdens dc wedstrijden die de jeugdcom missie van de RTC i'heo Mid delkamp hield. Bij de catego rie der 12-jarij.i» won Rob Bijvank, vóór iijn clubgenoot Adrie Maesschalck en Arnold Claeys behaalde in Goes zijn vierde zege in dit seizoen bij de li-jarigen. Ook de 10-jari- ge Carlo Steel triomfeerde ter wijl Mare de Dobbelaere, eveneens van VVV Zeeuwsch- Vlaanderen de tweede nlaats bezette. Mario Ramme o kwam als 8- jari-ge het eerst over de streep en bij de hoogste categorie (14 jaar) werd Rornie van de Sijpt een goede tweede achter de sterke Eddy Brand van „De Mol" uit Dordr.;:ht. Van de Sijpt die dit seizoen al vier keer achtereen eerst werd moest in de eindsprint nm- maal het loodje leggen nadat hij in de kopgroeo van vier zeker niet het minste werk had verricht. De WV Zeerwsch-VlaaiKW ren is de 30 jeugdleden al ruim gepasseerd waarvan er 23 in Goes de strijd aanbon den. Voorzitter Wim Verplan- ke: „Het draait lekker bij ons wat de jeugd betreft. De jon gens rijden bijna elke week een koers en je merkt dat z» steeds meer we istrijderv-arinig krijgen". Het 500 meter lange parkoers in Goes leende zich (Van amze sportmedewerker) HULST In de eerste ron de voor de Nederlandse vol leybalbeker hebben de Hul sterse Watneys-dames het niet kunnen redden. Zij boften niet datze Sarto uiit Tilburg had den geloot. Sarto had immers in de tweede competitie geen enkele nederlaag geleden, ■waardoor het achter kampioen Rust Roest uit Eindhoven op 6e tweede plaats was geein- Door een uitstekende com petitie-finish was Watneys op de vierde plaats geëindigd, maar het gemis van hoofd-aan- valster Hanneke van Bavel bleek van doorslaggevende aard. Toch heeft Watneys voor uitstekend tegenstand gezorgd. Door een u-itst iker.d» blok- en veldverdediging werd Sarto danig uit zijn spel gehaald. Watneys voerde regelmatig de voorsprong op in de eerste set en won deze d ui ook verras send met 159. In de tweede set viel Sarto minder driest aan. terwijl sómmige Watneys- spee-lsters duidelijk minder gecontroleerd speelden. Santo liep vrij vlot uit tot 71. Toen herstelde Watneys zich in een sensationele rush, en zetten de Hulsferse dames de 71 achterstand om in een 117 voorsproig. H erna lukte plotseling weer alles bij Sarto, dat de tweede set met 1115 pakte. Watneys was nu duide lijk aangeslagen m de derde set kwam het na een 50 achterstand op 5—5, maar toen draaide Sarto op volle toeren en won met 715 In de vier de set kon Watneys vooral door de sterk aanvallend Gaby Aarts tot 87 bij vlij ven. Maar weer drukte Sarto door en pakte een setoverwinning met 815, en bereiK+e zo de vol gende bekerronde, vrij goed voor deze wedstrij den en was voor het publiek geheel te overzien. Voor alle winnaars waren er bekers be adhiikbaar. De uitslagen waren: 14 jaar 1 E. Brand, De Mol, Dor drecht, .20 kilometer in 29.45; 2 Ronnie van de Sijpt, Z.-Vl., 3 M. Gelrum, De Mol; 4 .1 Heijmans, Feyenoord; 5 M van M-ourik, Feyenoord. 13 jaar: 1 R. Sw-art, Feyenoord, 15 kilometer in 28.43; 2 Wer ner Wieme, Z.-Vl.; 3 Alex van Boven, Z.-Vl.; 4 R. Balneger. Feyenoord; 5 Peter Soherbijn. Z.-Vl.; 6 Jan Maaijen, Z.-Vl. 12 Ja-ar: 1 Rob Bijvank, Z.- Vl.. 15 kilometer in 30.32; Ad'ri-e de Maesschalck, Z.-Vl, 3 P. Glerum, De Mol, 4 Brigilte- te van Goethem, Z.-Vl.; John Steel, Z.-Vl.; 6 J. van Hoorn, Middelkamp; 7 Wim Hamelink, Z.-Vl, 11 jaar: Arnold Claeys Z.-Vl., 10 Kilo meter in 18.49; 2 Van Herwij nen. Feyenoord; 3 Karei van Goethem, Z.-Vl.; 4 Ah. Ver- planke, Z.-Vl.; 5 C. de Jong, Feyenoord; 6 Van Overveld; Middelkamp; 7 Benn-ie Tieie- man, Z.-Vl.; 10 Rob Liplijn, Z.-Vl. 10 jaar: 1 Carlo Steel, Z.-Vl., l'O kilometer in 19.20; 2 Mare de Dobbelaere, Z.-Vl.; 3 P. Stiegelis, De Mol; 4 Ronnie Cornelisse, Z.-Vl.; 5 G. Meijer, Middelkamp; 6 Adrie Hame- lïnik, Z.-Vl,; 7 Werner Brou wer, Z.-Vl.; 8 Patrick de Beer, Z.-Vl.; 9 jaar: 1 Burghout, Feyenoord, 5 km in 8.15; 2 Brand, De Mol; 3 Jean-Luc Groosm-an, Z.-Vl.; 4 Simons, Middelkamp; 8 jaar: 1 Mario Rammelo, Z.-Vl. 5 km in 8.32; 2 Rieske, De Mol; 3 Charles de Caluwé, Z.-Vl.; 4 Barto. Middeükaimp. (Van onze soortmedewerker) GOES Er bestond van de zijde der atleten een flinke belangstelling voor de sintel- baanwedstrijden die AV 56 zaterdag in Goes hield- Grote verrassingen kwamen niet voor al onderstreepte Niek Flipse op de 800 meter voor senioren zijn uitstekende vorm. Hij werd met ruim ver schil eerste. Op dit nummer domineerde vanaf de start het drietal Flipse-De Waard en Boeckhout zoals reeds zo dik wijls is gebeurd. Niek Flipse: „We proberen met zijn drieën de tijd op de 800 meter .wat op te vijzelen en dat kan al leen door samenwerking, dus zo lang mogelijk bij elkaar blijven en telkens de kop overnemen". Deze middag was Boeckhout echter reeds na 500 meter niet meer in staat om over te ne men. De Waard bleef tot op 100 meter voor de finish bij Flipse, die. zich toen gemakke lijk losmaakte. Op de 5000 me ter moest Guu'St Bours capitu leren voor clubgenoot zijn Laarhoven die trouwens op dit nummer altijd 'goed uit de voeten kon. 53/6, 3000 meter jongens A en B: 1 J. Bart AV 56 9.28.7, 100 meter jongens A finale: 1 A. Fluit Delta Sport 11.8, 2 J. Walger Parthenon 11.9, 3. F. de Boer AV 58 12.00, 4 P. Moei- ker Schelde Sport. 12.1, 5 A. de Witte AV 56 12.6. 100 me ter heren finale; 1 Florusse Parthenon 1-1,3, 2 Van der Laan Parthenon 11.4, 3 Valke nier Partheon 11-5, 100 meter meisjes A en dames: 1 W. Florusse Parthenon 12.9, 2 A. van Zwol Part. 13.4, 3 E. Bak ker AV 5 614.4, 100 meter meisjes B: 1. N. Nolet Delta Sport 13.6. Db voornaamste uitslagen waren: 800 meter senioren le serie: 1. N. Flipse AV '56 I.57.8, 2 J. de Waard Zeeland Sport 1.58.3, 3. J. Boeckhout Metro 1.58.7., 4 G. Bras AV 56 2-03.1, 6 J. van Elzerlinge Ma rathon 2.03.3. 800 meter 2e se rie: 1 J. de Klerk AV 56 2.07.5, 2 F. Walgers Parthenon Dordrecht 2.07.6, 3 D. de Kok Marathon 2.09.2, 4 L. van Ege- raat Spado 2.09.4, 5 J. Kloet Delta Sport 2.10.9- 800 meter dames: 1 E. d-en Hartog Par thenon 2.25.2, 2 J. Hamelink AV '56. 2.46.2. 5000 meter senio- Spado 2.33.6, 4 M. de Steur Z-ld Sport 2.40.9, 5 E. Cruq AV 56 2.46.2- 500 meter senio ren: 1 J. van Laarhoven HAV 15.09.8, 2 A. Bours HAV 15.11, 3. W. Wortel AAA 16.44.8. 4. L. Dingemanse Zld. Sport 17.11.4, 5 C. Hoogesteeger AV 56 17.16.2. 100 meter senioren le serie: 1 J- Florusse Parthenon II.16. 2. K. Sips AV '56 11.7. 3. S. Valkenier Parthenon 11.8,- 2e serie: L. Dijksman AAA 12.3, 3e serie: 1 D. van Due- nen Dlo 12.0. 4 x 100 meter heren: 1 Parthenon 45.4. 2 Spado 47.0, 3 AV 56 48.2, 4 AAA 48.5, 5 Dio 48.6, 6 Delta Sport 50.1. 100 meter jongens A le serie: 1 F. de Boer AV 56 11.9, 2e serie: 1 J. Walgers Parthenon 12,2. 100 meter jon gens B: 1 C. Sturm AV 56 11.9, 300 meter jongens B: 1 F. Burger Spado- 400 meter jon gens A: 1 F. de Boer AV 56 MOTORSPORT Broer Dirckx met zijn bakkenist An- dré Godschalk zijn de grote winnaars geworden van de in ternationale zijspanraces, die gehouden zijn op het circuit De Brikkedaim te Makkinga. Deze formatie won beide man ches van 2'5 minuten plus twee ronden. i (Van een voetbalmecle wer ker). TERNEUZEN Hoek heeft er in de derde klas van het KNVB-zaterdagvoetbal voor gezorgd, dat WHS nog maar één punt nodig heeft voor het kampioenschap. Zelf wonnen de koplopers met 21 an buurman Smerdiek en Hoek hield concurrent SSC op 00. Dat kostte de Zeeuwsch-Vla- mingen veel moeite, want na een matte eerste helft druaten de Brabanders Hoek na rust volledig terug en alleen dank zij een grote inzet en koel bloedig verdedigen bleef het 00. SSC speelde te gefor ceerd om succes te kunnen hebben, terwijl de Iloek-ver- dediging de laatste wenen juist voortreffelijk op dreef is. Al met al toch een verdiend» ;unlenverdeling (00). WHS profiteerde er dank baar van en won met 21 ven Smerdiek. Ruimschoots vsr» diend, want de koplopers kre gen veel meer kansen en brachten ook meer kwaliteit binnen de lijnen. Wel werd het na een minuut spelen 10 voor Smerdiek door Stoutj es- dijk, ma-aT toen Moerland voor een 11 ruststand had gezogd, kwam na de thee zeer ver diend het winnende doelpunt van Ha'ge. Terneuzenit ft,. zal zich toch nog redden in 2 derde klas, want de l—; Sleeuwij-k bièd-t genoij n», spectief. Tholense Boyi L, loor namelijk kansloos bij Ka AD 5—2. De Terneuzenaren kwamj, even n-a rust door Simons o» 01 en hielden de voorspio» vast tot tien minuten voor (ijl Toen móest er een strafschm (wegens hands) op l_i zetten. Rillandia kwam ook ij goed voor de daig en won vei- rassend met 21 van Altem Van de Griek zorgde voor k 0. Het werd door Van Ruyten 11, maar met de rust n» het al 21 door Blok. ft tweede helft was Altena vet] sterker. Rillan-dAa bleef echter met kunst en vliegwerk over. eind. Wissenkerke is uit de vioóe klas gedegradeerd. Chrislarulfe won namelijk de laatste wed. strijd van Wolfaartsdijk (t„ 1) en kwam daardoor mi punt boven Wissenkerke. D» Chrislandia-zege was ven diend, maar geflatteerd. Mtt de rust was het al 4—0 qoor Kers (2x) Moerland en life, ehiëlsen. Door een strafjenoj werd het na rust 4—1 door Van de Kreeke. (V^n onze sportmedewerker) GOES De jeugdkenrturn- wedstrijd tussen jongens en meisjes van de Zeeuws-Bra bantse Turnkring (Zebra) en de Dordtse Turnkring die za terdag in de Goese sporthal is gehouden leverde een duidelij ke zege op voor de Zebra selectie. Zowel bij de jongens als bij de meisjes werden de eerste drie plaatsen bezet en dat was vooral bij de meisjes wel een verrassing. Het Dordtse meisje Ivonne de Boer kwam bijvoorbeeld niet verder dan een vierde plaats. Dat Cons Hoogstate eerste zou word-en stond natuurl-ijk al bij voorbaat vast en dat Mar tin Hof bij de jongens de sterkste zou zijn was ook niet bepaald eenverras-sing. In ie der geval is ook z bepaald een verrassing. In ie der geval is ook zaterdagmid dag weer gebleken dat de stij- De uitslag bij de meisje was, 1. Cora Hoogstate (Delta Sport) Zij kreeg 8.70 punt voor haar vrije oefening, 8.55 brug, 850 balk en op het paari noteerde zij 8.40 punt. E» totaal van 54.15. 2 Sjou-kje Koster Delta Sport puntento taal 31.80, 3 Marlies Goede- mondt Volharding 31-30, Yvonne de Boer Dordrecht 31.25, 5 Ans van de Dordrecht 30.05, 6 Marjolein Zondag Dordrecht 29.15. Wendy Moens Volharding 27.90, 8 Anita Does VTV 27.75, 9 Ankie Weststrate Volharding 27.60, 10 Petra de Leeuw Vol harding 27.35. Totaal Zebra 182.25 Dordrecht 171.25, Uit slag jongens: 1 Mairtim Hof Volharding 49.50, 2 Johan Dro gers Volharding 48.90, 3 Ron nie de Waal Volharding 47.15, 4 Piet Kodde Volharding 47.10, 5. Arie de Boer Volhar ding 46.40, 6 Theo Boeren Dordrecht 43.25, 7 Arie Ver- sluijs Dordrecht 42.70, 8 Rob bie Tierl'inak VTV gen-de lijn zich bij de Zebra- jeugd continueert en dat veel Marco Schrier VTV 42-30, 14 wedstrij'droutine kan worden Johan v. d. Waal Dordrecht opgedaan met dergelijke ont- 41.95, Totaal Zebra 283.54, moetingen. Dordrecht 251.90. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN „Ik ben hier niet alleen gekomen om u te feliciteren met het zilveren jubileum, maar ook om mijn waardering uit te spreken voor de jeugdcommissie. Wat die mensen onder leiding van secretaris Van Doorn allemaal doen om de Terneuzense jeugd een passende recreatie te bie den, is één woord geweldig te noemen. Een voorbeeld voor vele andere verenigingen. Naast -gelukwensen bij het 25-jarig bestaan van Terneu zense Boys, ook van harte ge feliciteerd met het behalen van de titel door uw Al-junio renelftal", zei voorzitter I. W. Bekker van de KNVB-afd&. ling Zeeland, die zaterdag het bestuur van de zaterdagvere niging Terneuzense Boys per soonlijk kwam gelukwensen met het 25-jarig bestaan. Bui ten een speelbal en een stan daard waarop die Zeeuwse leeuiw zich verheft, mocht voorzitter J. Riemens van Ter neuzense Boys ook een fraaie Delftsblauwe herinneringstegel met i scriptie van de KNVB uit handei van voorzitter Bak ker dtti ontvangst nemen. Be halve voorzitter I. W. Bakkei' van de KNVB, was on meer burgemees-ter J. Asohoff van de gemeente Ier- neuzen aanwezig. Ook hij h lovende woorden voor de jubi lerende vereniging in zijn t meente. Met dit tweetal ware» tientallen afvaardigingen va» Zeeuiwsoh-Vlaamse voetbal clubs aanwezig op de receptie van het jubilerende Terneu zense Boys. dat in de kantine i redpic .-de. Het bestuur Terneuzense Boys kwain han den te kort om bloemen, deaus en ballen in ontval# te nemen. Tot slot dan»' voorzitter Riemens alle ,sn' wezigen voor hun komst 0 Burgemeester Aschoff feliciteert het\jubilerende bestuur van Terneuzense Boys. Ned< kwa MADRID Het Nederh weg naar de kwartfinale Door een overwinning m plaats van groep B en zi land of West-Duitsland, hebben de Nederlanders overigens geen verbazin; verplicht waren. De Polen, ook in het in bruari te Christdhureh geho den lanrientoernooi ree moeilijke tegenstanders, he ben hun huid echter zo nu mogelijk verkocht en wist tot tweemaal toe de mar van twee doelpunten tot één verkleinen. De opgave de sc re gelijk te trekiKen was vo hen echter te groot en to< Paul Litjens een klein kwa tier voor het einde de stai op 4—2 bracht, was de stri. beslist. Zij mochten nog w met hun tomeloze energie t bun ver naar voren geschove verdediging Nederland op e gen helft terugdringen, h< ontbrak hun toch aan macl om door te kunnen stoten, i de wandiaaig te spelen wet strijd Polen -Ierland zal d beslissing vallen, welke va de twee ploegen met onz landgenoten in de kwart-fini les zal uitkomen. Nederland, dat voor ht eerst in Madirid Wouteir Lee fers in die ploeg had, voor wi Hans Kruize plaats had moete maken, hiad een goede star Het leidde al na tien minute, met 20 door doelpunten va. Ties Kruize, gescoord uit «1 eerste twee strafcorners, aj die Engelse scheidsrechte Nash, wiens beslissingen evenals die van zijn Frans» collega Gillet overigens aai veel kritiek (en' niet ten on rechte) onderhevig waren, a< Oranjeploeig toekende, Neder land was superieur op he punt van techniek en spelop vatting en slechts door hui fysieke kracht en grote ijver konden de Polen voorkomen diat zij niet in de stroom van vijandelijke aanvallen ten on der gingen. Want Nederlanc speelde in deze periode voor treffelijk hockey. Niettemin kwamen er Kansen vüui ae Polen. In de dertiende m.nuut kregen zii hun eerste stran h- ner toegewezen waaruit OLula- kowsiti de bal hard inschoot Onvervaard wierp Doyeir zich in de baan van het schoi. en verijdelde daarmee een doel punt. Negen minuten later zet teOtulakowski zich wederom scherp, maar ook deze stafcor ner wierp geen resultaat af. En toch zou het Poolse dool- Cit er komen. Via de paal am de bal op de voet van Bart Taminiau aldus de le zing van Gillet, die geen par don kende: strafpush. Het was i-.n van de —vele dubieu ss scheidsrechterlijke oesis- smgen die Nederland een'er wel een tegendoelpunt kostte. SALZBURG (SID) Gia- ™mo Agostini is de grote win naar geworden van de motor ces om de Oostenrijkse eft?11?} prix, die zondag op het remt van Salzburg zijn ge houden. De 13-voudige Itali- «?nse wereldkampioen hoeft ®jn overgang van MV Agusta dnM. amaha blijkens zijn ïïit zege (350 en 500 cc) met te betreuren. In de 350 oc klasse rekende |£S0 af met de Brit Chas ortimer. Bij de halve liters el i?1 na een pakkend du- ziin i j stfoniende regen met J *?ndgenoot Franco Bonera, imiJe grote man van MV JjJ*sta» met de nipte voor- JLïï1® van 0,27 seconden als rate over de finishlijn. In het b^S®ment om bet wereld- iPioenschap leiden evenwel me» ni0ra on de Brit Sheene t 22 punten. Agostini deelt 350 fe Plaats met 15. In de cc klasse staat hij wel aan Tc Zonne

de Stem | 1974 | | pagina 10