Saneringsplan Hulster Zomerstraat Staking bij lee afgelopen Bezwaren tegen erfpacht Kinderen genoten van „De kleine nar in Den Dullaert Hulst weerde zich goed in volleybal toernooi Politierechter trok rijbewijzen in Teken wedstrijd Mavo Axel mag bouwen Actiegroep voor behoud ziekenhuis Aanpassing verlichting Hontenisse Aardenburg ontvangt KPJ-PJZ mummificeert! sven en rumoer zoeken heeft is illustreert in itische Oceaan 1 streek d nodig Horeca Kloosterzande besteedt verbetering weg aan Verkiezingen Schieting in Ijzen dijke 99 Zuiddorpe Gestookte JONGE JENEVER f 9,95 per liter Wijnhandel Van der Heijden Clinge Nieuw Namen Verkeers slachtoffers begraven Vrijdag 3 mei 1974 1 mm 'akar sluiten graanzakken gebieden in West-Afrika. [ent Tolbert heeft ge- i zo snel mogelijk een in de Paulrivier te bou- «n de infiltratie van het egen te gaan. Seth McCarthy, lid van ers team in de stad in de bergen ongeveer ijl langs de weg hier in, zegt dat zij erover om naar huis te gaan haar patiënten mij eer nodig hebben. le is gezond, er is sinds niemand meer ge- l n het heeft geen zin blijven. Ik geloof dat le droogte overdreven Teferra zegt dat hij he diensten verschrik- hard nodig heeft. En ■n mobiele watervoor- tankwagens, meer sten en wegen om het land te bereiken. „De ig stuurt graan, terwijl hensen vlees en melk hebben", legt hij uit. anakil zijn een noma- herdersvolk, zij zijn oedsel niet gewend. >rden er ziek van en verergert het pro- ianakil zijn krijgers, hten tegen de Galla in isten, de Tigre in het n en de Issa in het Soms dwing ik ver- e Danakil om met bergen in te gaan, k weet dat zij liever oestijn sterven", ra, een oorlogsheld en inwoner van New bntving zijn opleiding |icier der infanterie in icnning, Georgia- Hij le eerste Ethiopische |ndant bij het expedi- in Korea, werd vier ewond en kreeg een Amerikaanse onder gen waaronder de n ster". 60 kreeg hij tien jaar nisstraf wegens zijn in een staatsgreep te- eizer Haile Selassie, lij in 1970 vrijkwam, hij het leger en ging' e VS waar hij een igkreeg voor een in in het bedrijfsle- ij werd in het leger pgenomen bij zijn te- r naar Ethopië „van- e druk an de studen- >gt hij. „Ze weten dat man ben die voor >lk werkt". ra verdenkt de rege- Addis ervan hem et Danakil gebied te gestuurd als een soort ling: „Ik geloof niet rerwachttf-n dat ik hier i doen. Het was een e zaak. Ik eiste een mate van zelfstandig en ik deze baan aan- :ij accepteerden mijn arden. Ik zou werken fbestuur onder de Da- Op het ogenblik heb i mensen om mee te Zij sterven allemaal- hen eerst gezond ma- (Van een onzer verslaggevers) HELST In het kader van de afbouw van de binnenstads. sanering in Hulst, heeft de gemeente een plan opgesteld voor de sanering van de zuidwand van de Zomerstraat. Dit plan zal wor den voorgelegd aan de minister van ruimtelijke ordening. De in diening van het plan zal gepaard gaan met een subsidieaanvraag. Aldus een mededeling van het gemeentebestuur. Tot nog toe verden reeds enkele panden aan de zuidwand van de Zomer straat door de gemeente gekocht. te kunnen worden gericht aan het gemeentebestuur. Ten behoeve van het over dekte zwembad in Hulst en ook voor het cultureel centrum den Dullaert, zal op de hoek Vondelstraat Sportlaantussen de Nobelhorstschool en den Dullaert een parkeerterrein worden aangelegd. Dit werk zal worden gepast in het ka der van de DACW de werk loosheidsbestrijding. De ge meente heeft de boerderij op de hoek van de Overdamstraat en de Steenstraat in eigendom verworven, zodat over enige tijd kan worden overgegaan tot de doorbraak Overdam straat. De centrale directie van de PTT kan het terrein aansluitend op de huidige boerderij van de gemeente ko pen voor het nog te bouwen nieuwe postkantoor van Huist. Het gemeentebestuur van Hulst heeft een eerste gesprek gevoerd met vertegenwoordi gers van de horeca in groot Hulst. De gemeente wil een overzicht krijgen van de wijze waarop de exploitatie ge schiedt in de horecaonderne- mingen van groot Hulst. De gemeente zal de exploitatiege- gevens verwerken tot een dis cussiestuk dat aan alle be trokken partijen zal worden voorgelegd. De horeca wil zien dat er duidelijke richtlijnen worden opgesteld voor de ex ploitatie van gemeenschaps centra, culturele centra en clubhuizen enz. In het Duitse Miehelstadt de zustergemeente van Hulst wordt tijdens het pinksterweek- einde, een reclame- en ver kooptentoonstelling gehouden. Traditioneel voor Miehelstadt een groot feest. Aan Hulst is ruimte beschikbaar gesteld voor de tentoonstelling van specifieke Hulster produkten. Een delegatie van het Hulster- se stadsbestuur zal aanwezig zijn om public relations voor Hulst te verzorgen. Suggesties voor bijdragen uit de gemeen- (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Waarschijnlijk wordt deze maand nog of anders zeker volgende maand in Klooster- rande de derde fase van de ver- Mering en reconstructie van fe weg Kloosterzande-Vogel- naarde aanbesteed. Het gemeentebestuur van Hontenisse heeft een schrijven ontvangen van het regionaal coördinatie-college voor open bare werken in Middelburg, Waarin wordt meegedeeld dat Is reconstructie in het kader jan het extra werkgelegen heidsprogramma voor uitvoe- hng in ACW-verban-d is vrij- jegeven. Het totale project zal 'aar schatting ruim een mil joen driehonderdduizend gul- Jen kosten. De overheid ver wit een subsidie van 95 pro cent. Het gaat om de reconstructie I het weggedeelte Delft- I Boosterzan.de. Tevens is inbe- I pepen de reconstructie van I wt Poolsplein. Het vernieuw- I Je weggedeelte wordt zes me- I 'er tachtig breed. Langs de I Jeg wordt een fietspad aange- I ;e§d met een breedte van I TO meter vijftig. Tussen het I Jetspad en de weg komt een I 'wee meter vijftig drie me- I 'er brede berm. I He gemeente verwacht vrij I ®el te kunnen starten met de I werkzaamheden. Er moet nog I J°nd en enkele percelen wor- I "SJi aangekocht. Na de aanbe- I Jeding verwacht men binnen I TO maanden de eerste spade iftn'k ^rorl^ 'e kunnen s*e" I faar aanleiding van de re- I °~®atig voorkomende onge- I ?n °P He kruispunten Ra- I fjjhurg-tol en de afslag I «Molstraat-provinciale weg, I Willen B. en W. van Hontenis- I JJfaan praten met provinciale I waterstaat, de beheerder van I provinciale weg. Vorige I TOk vrijdagavond kwamen I TO inwoonsters van Vogel- I 'aarde om het leven, toen I J® auto van achteren werd I jTOfeden op het moment, I Jz.kij wilden afslaan. De ver- I billende kruispunten gelegen I ('e provinciale weg vor- I «en gevaar voor de ver- I jeersveiligheid. Burgemeester I ,J wethouders van Hontenisse I eiai n Sraag zien dat provin- I 'e waterstaat een einde I akt aan die situatie. Aan de tennisvereniging St.- Jansteen is toegestaan gebruik te maken van de doucheac commodatie in het gymnastiek lokaal in St.-Jansteen. Dit met name voor de duur van de competitie. Op 29 mei, de dag van de gemeenteraadsverkiezingen, zal in de burgerzaal van het stad huis een centrum worden in gericht waar belangstellenden direct op de hoogte kunnen worden gesteld van de uitsla gen in de gemeente. Daartoe worden grote borden opgesteld waarvan men de uitslagen kan aflezen. Om de voetbalmin naars in de gelegenheid te stellen de belangrijke wed strijd Feyenoord - Tottenham Hotspurs te volgen zullen in de burgerzaal t.v.-toestellen worden geplaatst. Vier jaar geleden werd in Hulst druk gebruik gemaakt van de mo gelijkheid de verkiezingsuit slagen te volgen vanuit het stadhuis. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In samen werking met het Oranjecomité werd door de schuttersscocië- teit „Kunst si genot" een gro te binnenschieting gehouden. Zowel in het Hofzichttheater als in café De Gouden Leeuw stond hiervoor een wip op gesteld, waarop 61 schutters gevormd uit 15 pelotons, elkaar sportief bestreden om de vele prijzen. Wethouder G.A. Cla-eys van sportzaken in de gemeente Oostburg op-nde do schieting in het Hofzichttheater met het schieten van het eerste schot. De beker, beschikbaar ge steld door het Oostburgse ge meentebestuur werd gewonnen door P- Dhont van „Vrije Schutters" uit Kluizen (België), in een tweekamp met zijn Bel gische collega Willems van „Dorpszicht" uit Sint Margriete. Een prachtig wandbord, ge schonken door de schuttersmaat- schappij „De Eendracht" uit Vlissingen, ging ook al naar een Belgische deelnemer. Winnaar hiervan werd M. Dellaert van „Sparrenhof" uit Eeklo. De eer ste extra prijs, geschonken door het Hofzichttheater, werd ge wonnen door J. M, Seegers van „Hofzicht" uit Terneuzen. De extra prijs van De Gouden Leeuw kwam in het bezit van J. Seynaeve van „Vrije Schut ters" uit Kluizen (B.). De verdere uitslag was: wip 1: hoogvogel: Alex Buerman (een 16-jarige schutter, die reeds bij het eerste schot de vogel afschoot), eerste zij vo gel: A. Ivens, (beide schutters zijn lid van Hofzicht respec tievelijk te IJzendijke en Sluiskil).; tweede zijvogel: G. Dumon, „Lustige boer", Wa tervliet, grootste aantal kleine vogels: L. Ongenae van „De Gouden Leeuw" te Water vliet. Wip 2: hoogvogel: All. de Baere, „Hofzicht" uit IJzendij ke. De beide zijvogels werden niet afgeschoten. Het grootste aantal kleine vogels werd ge schoten door J. van Antwer pen (met vier stuks) van „De Eendracht" uit Vlissingen. (Van een onzer verslaggevers) HULST In de grote zaal van het gemeenschapscentrum „Den Dullaert" in Hulst heb ben gisteren zo'n kleine dui zend kinderen genoten van de (Van onze correspondent) ETTEN-LEUR De KPJ afdeling Leur heeft voor de vierde achtereenvolgende keer in successie een volleybaltoer nooi gehouden, in sporthal De Lage Banken. Dit jaar namen er evenals vorig jaar 39-teams deel. Het toernooi kon aange merkt worden als de revan ches van de interkringwed- strijden, omdat de sterkste teams van gewest Tilburg deel namen en o.a. ook Hulst met drie teams Zevenbergen, Tete- ringen, Gilze, Bavel en Prin- cenhage van de partij wa ren. De jongens waren in vijf poules verdeeld en bij de meisjes waren er vier poules. Er werd hard gestreden in de poulewedstrijden daar alleen de poulewinnaar verder mocht strijden voor de prijzen. Bij de meisjes kwamen de volgen de poule-winnaars uit de bus: Molenschot, Hulst, Etten en Teteringen I. Hiervan bleek Hulst duidelijk de sterkste door alle finalewedstrijden te winnen. Molenschot werd tweede, Teteringen derde en Etten vierde. Bij d<e jongens kwamen de volgende poule-winnaars te voorschijn, Zevenbergen, Tete ringen, Hulst I en Hulst II en de organiserende vereniging Leur. In de krachten slopende finale waarin ieder team onaf gebroken 80 minuten in het veld stond eindigde Hulst 1 en Teteringen I gelijk zodat het wedstrijdgemiddelde de be slissing moest brengen. Hulst kwam hieruit als winnaar te voorschijn. De eindstand was als volgt: bij de jongens: 1 Hulst I; 2 Teteringen I: 3 Ze venbergen I; 4 Hulst II en 5 Leur. opvoering van het toneelstuk „De kleine nar". Klappend, roepend en met de voeten stampend leefden de kinderen mee met de ca priolen, die uitgehaald werden door de spelers van de toneel groep „Wederzijds" uit Den Haag. Deze toneeluitvoering was bestemd voor de kinderen van de eerste drie klassen van de basisscholen uit de ge meente Groot Hulst. Verdeeld over twee groepen, één morgens en één 's middags werd „De kleine nar" op zijn avonturen gevolgd. Het is de eerste keer dat er in Hulst iets dergelijks voor de sohoolgaande jeugd wordt georganiseerd. De werkgroep scholenplatform, die het initia tief hiertoe heeft genomen, houdt volgende week een to neelvoorstelling voor de hoog ste drie klassen van de lagere scholen. Het stuk dat dan ge speeld wordt is getiteld „Het mannetje van Stavoren". Het toneelstuk dat gisteren gespeeld werd was een blij spel naar een thema van de bekende Franse toneelschrij ver Molière. Het verhaal draaide om een lakenkoopman, die in de gunst bij zijn koning wilde geraken. In één van de scènes werd de koopman door een nar ge leerd hoe hij hoffelijk voor een dame moest buigen. Bij het oefenen maakte hij zulke dolle bewegingen, dat het jeugdige publiek hem voor het toneel ging voordoen hoe het wel moest. Tot groot plezier van de kinderen werd één van de jonge toeschouwers daarbij op het podium getrokken om samen met een echte toneel speler doldwaze buigoefenin- gen te doen. Bolling In café De Block werd een bolling gehouden. Uitslag: le prijs: C. Audenaer- de, Arth. de Blook en me vrouw Oosting, 2e prijs: Alph. van Damme, P. Oosting en F. van Magroot, 3e prijs: G. Taalboom, W. Boey en J. La- heine. Schieting In café De Block werd een schieting ge houden met een deelname van 24 schutters. De uitslag hiervan was: Hoogvogel mevrouw Oos ting uit Axel: eerste zij vogel Alph. van Damme. tweede zijvogel A de Ridder, meeste kleine vogels met 5 stuks Ko de Koek allen te Zuiddorpe Volgende schieting zaterdag 4 mei 15 uur. (ADVERTENTIE) GENTSESTRAAT 2 HULST (Van een onzer verslaggevers) AXEL De christelijke mavo in Axel mag bouwen. Staatssecretaris Veerman van Onderwijs heeft gisteren het sein voor dc bouw van een nieuwe school op groen gezet. Als bouwjaar wordt genoemd, 1976. Hoewel het ministerieel besluit gisteren in Den Haag bekend werd gemaakt, is het schoolbestuur en de directie van de mavo nog niet formeel op de hoogte gesteld. De bouwplannen voor een nieuwe mavo in Axel, zijn al enkele jaren gereed. De bouw was bovendien al aanbesteed- Hét oorspronkelijke plan was, dat al vorig jaar augustus zou worden begonnen met de bouwwerkzaamheden. Een door het ministerie opgelegde bouwstop strooide echter roet in het eten. De nieuwe school zal komen te liggen aan het Kennedyplein. Aan de huidige mavo wordt op het ogenblik door 270 leerlingen onderwijs gevolgd. De nieuwe school wordt volgens een prognose van het ministerie van Onder wijs berekend op 350 leerlin gen. Aanvankelijk (in de oude plannen) zou de school accom modatie krijgen voor 240 leer lingen. Voor het toekomstige leerlingenaantal van 350, zul len veertien lokalen worden gebouwd. Op het ogenblik wordt les gegeven in vier verschillende gebouwen, waarvan het groot ste, acht lokalen aan de Bastil kinstraat, door alle deskundige instanties al lang als onbruik baar is aangemerkt. In de mu ren van dit gebouw zitten vol gens de directie van de school scheuren. Bovendien is het sa nitair onvoldoende voor een dergelijk groot aantal leerlin gen. Biljarten In de handicap competitie op het grote biljart in het café De Troubadour werd een drietal partijen ge speeld. De eerste partij werd gewonnen door Jos. Ivens met vijfenzeventig caramboles, te gen A. Willaert met 33 caram boles. In de tweede partij ver sloeg H. Willaert met zestig caramboles zijn tegenstander H. de Cock met tweeëndertig caramboles- De derde partij was voor Rob. Willaert met zestig caramboles tegen F. de Vos met vijfenveertig caram boles. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De poli tierechter in Middelburg kreeg donderdagmorgen een groot aantal Zeeuwsch-Vlamingen voor zijn hekje. Er waren di verse overtreders van artikel 26, dus mensen die onder in vloed in hun auto hebben ge reden. Als eerste was daar ai.*. 37 jaar oud uit Sluiskil die op 5 januari van dit jaar in Zuid dorpe in zijn auto werd aange houden op de Provincialeweg. Hij had gedronken. Hij kreeg j dagen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en 9 maanden ontzegging van de rijbevoegd heid waarvan 4 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar- J.M.W. uit Axel 68 jaar kreeg een week gevange nisstraf onvoorwaardelijk en 9 maanden ontzegging voorwaar delijk opgelegd met een proef tijd van 2 jaar met daaraan de bijzondere voorwaarde ver bonden dat nij in de eerste 9 maanden van de proeftijd al leen met landbouwwerktuigen mag rijden. A.S. 28 jaar uit - ianuari lCiu.. terwijl onder de. Na zijn aanhouding was hij zo slapjes ter been dat hi] tegen de verbalisanten aanviel. S kreeg 1 week gevangenis straf onvoorwaardelijk en 9 maanden ontzegging voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar opgelegd met de bijzon dere voorwaarde dat hij gedu rende de eerste 9 maanden van de proeftijd alleen met de auto op vakantie naar Joego slavië mag. P.A. 29 jaar uit Terneuzen reed op 12 december van het vorige jaar op de Oranjestraat Kerkdreef terwijl hij onder invloed was. Hij kwam in aanrijding met een andere au to, waarvan hij zo schrok dat :i doorreed. Donderdagmor- lijke gevanguussi.rnf 12 maan den ontzegging waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar opge legd. R. van W. uit Westdorpe 24 jaar reed op 15 december 1973 onder invloed op rijks weg 61 in Sas van Gent- Hij raakte in een sloot en wist lopend zijn huis te bereiken waar hij later door de politie werd aangetroffen. Hij kreeg twee dagen onvoorwaardelijke gevangenisstraf en 9 maanden ontzegging van de rijbevoegd heid opgelegd. De 68-jarige A. van B.V. uit Terneuzen reed op de Provincialeweg in Axel toen hij .verd aangehouden voor een gewone verkeerscon trole. Zijn alcoholpromi llage '-„t, te hoog. morgen bij verstek twee w ken gevangenisstraf onvoor waardelijk en zes maanden ontzegging voorwaardelijk op gelegd met een proeftijd van 2 jaar. (Van een onzer verslaggevers) HULST In Hulst is gister avond een actiegroep opgericht, die zich gaat inzetten voor het behoud van het ziekenhuis in Hulst. De actiegroep is spon taan opgericht door inwoners van Oost-Zeeuw sell-VI a ande ren, die vonden dat het behoud van het ziekenhuis te Hulst niet alleen een zaak is van het ziekenhuisbestuur, maar ook van de hele bevolking. Ook diverse verenigingen en organisaties zijn in de actie groep vertegenwoordigd. Een afgerond actieprogramma is er nog niet. Tijdens een vergade ring die volgende week wordt gehouden komt ter sprake wat de actiegroep zal gaan doen. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE B. en W. van Hontenisse vragen de raad in de raadsvergade ring van 8 mei een krediet beschikbaar te stellen, groot ruim drieeneenhalf duizend gulden voor de aanpassing van de openbare verlichting in dc Weststraat en de Weverstraat in Ossenisse. B- en W. achten het vol doende als er vijf nieuwe lichtmasten aan de Weststraat, twee lichtmasten aan de We verstraat en een lichtmast op de kruising Weststraat-Wever' straat worden geplaatst. Van de Provinciale Zeeuw- sche Energiemaatschappij ont ving het gemeentebestuur het bericht dat het bovengrondse verlichtingsnet in de genoem- de straten vervangen dient te worden door een kabel. Op grond van een bestaande over. eenkomst tussen de PZEM en de gemeente, moet de gemeen te de materiaalkosten en de vergoeding voor de nieuwe openbare verlichtingsaders dragen. B. en W. van Hontenisse vragen de raad tevens een krediet van twaalfduizend gul den beschikbaar te stellen voor de groenvoorziening in het bestemmingsplan Klooster zande. De voortschrijdende be bouwing in het bestemmings plan Kloosterzande maakt de uitvoering van de geplande openbare voorzieningen nood' zakelijk, aldus B. en W. In het bestemmingsplan is de aanleg van een plantsoen in de Ro zenstraat en het Ericaplein op genomen. Centraal bouw- en >ningtoezicht en gemeente- --•- „e, aanleggen van de plantsoenen, met een totale oppervlakte van hïina negen tienhonderd vieunuue me ter. (Van een onzer verslaggevers) HULST —Voor de leden van de beide jeugdverenigin gen in Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren, de KPJ en de PJZ, wordt er van 3 tot 5 mei een ontmoetingsweekend georgani seerd in het Van Eeghenhuis in Aardenburg. Twee stafleden van het vor mingscentrum in Aardenburg hebben het programma voor dit weekend opgesteld. De voornaamste uitgangspunten hierbij waren: de mogelijk heid geven tot ontspannend werken, doordenken over het idee om tot meer samenwer king te komen tussen de KPJ en de PJZ en geven van gelegenheid om te kunnen sporten. Vóór het weekend dat vrijdagavond om acht uur be gint hebben de medewerkers ervoor gezorgd dat het pro gramma steeds aan te passen is aan de noden van het ogen blik. De groepen die het week end in het Van Eeghenhuis komen doorbrengen wordt door hen centraal gesteld. Vrijdagavond staan er enke le zogenaamde losmakingsspe- len op het programma. De jon geren uit de verschillende kernen van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen kunnen dan wat aan elkaar wennen. Vervol gens is er dezelfde avond nog een gezellig samenzijn in de bar van het vormingscen trum. De zaterdag wordt begonnen met sport: rugby en volleybal om de spieren wat losser te maken. Die ochtend zijn er ook kennismakingsspelen en 's middags wordt er aan cabaret gedaan. Iedereen mag in caba- retvorm iets vertellen over zichzelf of over het milieu waarin hij zich beweegt, 's Avonds wordt er als afsluiting van de dag stokbrood gebak ken op een kampvuur. De zon dagmorgen begint met trim men. Daarna zullen de deelne mers aan dit weekend zich door middel van rollenspelen bezinnen op allerlei kwesties die de jeugd bezighouden. Het weekend wordt rond vijf uur 's middags afgerond. (Vain een onzer verslaggevers) ST. NIKLAAS De sta king bij de Lee-spijkergoedfa- brieken te St.-Niklaas is ten einde. Na enkele mislukte on derhandelingen tussen de Bel gische vakbonden en de direk- tie van Lee is een accoord bereikt. De vakbonden en de stik- sters van Lee hebben daarbij een eis van het eerste uur: afschaffen van het veelgesma de premiestelsel moeten laten vallen. Na drie weken staken in het Amerikaanse bedrijf van Lee zijn de stiksters dus toch door de knieën gegaan. Hoofdoorzaak was de onder linge naijver. Tijdens een sta kingsvergadering die afgelo pen vrijdag in St.-Niklaas werd gehouden bleek dat de meerd rheid van de 240 vrou welijke medewerkers toch voorstander van het pre miestelsel was omdat er dan meer verdiend kon worden. De oorspronkelijk principieel getinte staking liep zodoende uit op een materieel conflict. Een eis waaraan de directie van Lee-St.-Niklaas wel heeft moeten toegeven is de volgen de: de individuele klachten die elke dag vanuit het bedrijf worden geuit moeten onder zocht worden. Daarvoor zullen m het vervolg elke dag verga deringen plaatsvinden tussen de mensen van de vakbonden en de fabrieksleiding. Verder heeft men ook een frank loonsverhoging aan de stik' sters moeten toezeggen. Het Lee-concern telt 80 ves tingen over de hele wereld. Voor e'.lce handeling die door werkneemsters in een van de ze vestigingen wordt verricht heeft een door de computer berekende maximale tijdsduur waarvan niet mag worden af geweken. Kinderspelen De konin- gininedagspelen in Nieuw-Na- men bestonden uit een hinder nisrace, dobbelen, korfbalwer- pen en blokkenbouwen. In de categorie kleuters eindigde F. Lockefeer als eerste. Tweede was F. Pieters. De eerste klas lagere school 1. P- van Bley- enoergh, 2. R. de Maeyer. tweede klas 1. E. de Maeyer, 2. J. van Dam. derde klas 1. P. van Eek. 2. F. van Roeyen. De werd van ^u., werd A van Duyse en M. van Laare- De derde plaats was „nor het duo R.B. Bdeyenoeigh °n E Vlasveld. (Van onze correspondent) AARDENBURG Blijkens de toelichting op de raads- agenda voor dinsdag a.s. zijn er bij het gemeentebestuur van Aardenburg een tweetal be zwaarschriften ingekomen te gen de door de gemeenteraad vastgestelde verhoging van de erfpachtcanons. De bezwaar schriften zijn afkomstig van de Stichting r.k- Jeugd- en Vormingscentrum „Maris Stel la" te Aardenburg en van een groep erfpachters. Het college van b en w aat de raad weten nog niet rond te zijn met deze bezwaarschriften en stelt de raad voor de stukken voorlo pig voor kennisteving aan te nemen. De rekening 1972 wordt de raad formeel aangeboden. Voorlopige vaststelling zal eerst kunnen geschieden nadat de rekening zal zijn nagezien door het Verificatiebureau van de Vereniging van Nederland se Gemeenten. Het college stelt de raad voor om 200, subsidie toe te kennen aan de muziekvereniging „Elk Naar Zijn Krachten" uit Sint Kruis, zulks ter instandhou ding van deze vereniging. Voor een te Eede te houden volkskoers bij gelegenheid van de kermis op tweede pinkster dag stelt het college voor 140,te voteren en voor een gouden gollersjubileum bij de Eedese rensbollers 100, Afwijzend staat het college ten opzichte van een subsidie-ver zoek, Ingediend door de Clam- brinusbollers uit Eede, die al daar op hemelvaartsdag een boiling organiseren, omdat het een gewone wedstrijd betreft. Burgemeester en wethouders zullen pas in de vergadering met een voorstel tot gunning van de bomen nabij De lder- schans komen. De inschrijvings termijn loopt tot en met mei en de inschrijvingen worden vrijdag 3 mei geopend. De raad krijgt zes verzoe ken tot grondaankoop te ver werken. Een betreft een per ceel bouwgrond tn plan „West" te Aardenburg aan de heer T.W. de Boeruit Axel en 5 percelen te Eede aan de mgr. de Backerestraat, aan te kopen door Standaert, G. De- zutter, E. de Vreeze en R. de Vreeze uit Eede en A Degrae- ve uit Moerkerke. De bouw grond te Aardenburg kost f 27.exclusief btw in het be treffende gedeelte van het uit breidingsplan, die te Eede 17,50 exclusief btw. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Op de begraafplaats in Boschkapelle zijn gisteren onder grote be langstelling de twee slachtof fers ter aarde besteld van het auto-ongeval, dat vrijdagavond op de provinciale weg Terho- le-Zaamslag plaats vond. Het zijn de 23-jarige J. M. Steven- daal en haar 56-jarige moeder mevrouw Stevendaal-Dhaene. De slachtoffers waren beiden afkomstig uit Vogelwaarde. Toen de auto, waarin het tweetal zich bevond, op het kruispunt Bossestraat op het punt stond af te slaan, werd de auto van achteren aangere den. De auto schoot van de weg en kantelde, waarna brand uit brak. Hulp kwam te laat, de slachtoffers overleden ter plaatse. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Meer dan vierhonderd kinderen hebben op koninginnedag meegedaan aan de straattekenwedstrijd, die werd georganiseerd door het buurthuis de Soete Inval en de samenwerkende winke liersvereniging Zuidpolder, die ook de prijzen beschikbaar stelde- De uitslag luidde: 0-5 jaar 1. Anneke Willems, 2. Danielle van Donen, 3. Astrid van der Werff. 6-8 jaar: 1. Co- rina de Bruin, 2. Rudi van de Vijver, 3. Lenny Schuurman. 9-10 jaar: 1. Harold Geelhoedt, 2. Ronny Vermeulen, 3. Caudia Kool. 11-12 jaar: 1. Irene Don- ze, 2. Edwin de Feyter, 3- Els Hamer. 13-15 jaar: 1. Sa- a„ - 2. Astrid Ver gouwe 9 Karin Mn)enn„„^ Aan <1- meer dm 500 waderen mg& mZ12(f

de Stem | 1974 | | pagina 7