Kritiek opGroene Molen' Voorgevel van café geramd BIBLIOTHEEK TREKT TOUWTJES STRAKKER AAN UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN KRO vraagt Zeeuwen foor televisie programma BURGEMEESTER ZEGT VOORLICHTING TOE GEPENSIONEERDE AMBTENAREN UIT O.-Z.-VLAAN DEREN VERGADERDEN B. van Laare onderscheiden DE GIER WELLICHT MUSEUM Veteranentoernooi in Hontenisse vragen over kernenergie auto's zwaar beschadigd bij botsing grote zeges bij topbiljart stad St. Jansteen Sas van Gent Axel Zuiddorpe Noordstraat ponderdag 2 mei 1974 worden afgeremd ten voordele ran de kern Axel,,. Wat dit laatste betrof kon burgemeester De Karn hem geruststellen. „Het is niet de bedoeling van het college om le hele zaak naar Axel te :rekkeii". Nog een bezwaar swam van het raadslid P. Die- rik: „We gaan een bestem- ningsplan goedkeuren dat al rwee jaar achterhaald is". Na log wat over en weer gepraat iiende de heer Jansen een wijzigingsvoorstel in om het be schreven gedeelte van het be stemmingsplan alsnog als woongebied te erkennen. De burgemeester verzocht hem dit :erug te nemen en beloofde laarbij een voorlichtingsavond bver het bestemmingsplan. Daarna zal het plan in de raad ilsnog behandeld worden. Van de rondvraag werd gis teravond door de Axel.se raadsleden veelvuldig gebruik gemaakt. Een van de vraag punten: de speelterreinen in ie verschillende kernen van Je gemeente. De heer Dierik uit Koewacht maakte het col lege attent op de onrust onder Je bejaarden over de voor hen getroffen voorzieningen in zijn kern. Reactie van burgemees ter De Kam: „Ik heb nog niet Je revolutie gehoord". Hij zei toe de zaak te zullen onder- toeken. J. de Blaay 0-2, A. Tacq - P. Dieleman 2-0, O. Vermeersdh - Fr. de Meester 0-2, A. van Lent - E. die Clerq 0-2, D. van Ham - W. Scheffer 0-2, J. Genetello - B. v.d. Berghe 0-2. De to'ale eindstand van deze ontmoeting was 10-8 in het voordeel vam Het Groene La ken, de return wordt over en kele weken gespeeld in het clublokaal van K.O.T. „De Ou de Brug" te Sas van Gent. biljarten De biljartvere niging Het Groene Laken uit Sas van Gerat, heeft een thuis wedstrijd gespeeld in haar haar lokaal Zaal Reseda tegen de biljartvereniging D.O.S. uit Hoek. Deze ontmoeting eindig de in een gelijke stand 8-8. Het Groene Laken dat de ge hele avond aan de leiding had gestaan moest in de laatste twee partijen D.O.S. nog langs zij laten komen. De individue le uitslag van deze ontmoeting was: J. Michielsen - W. Scheffer 02, J. de Mul - P. Dieleman 2-0, de Koeier - Snelders 0-2, J. Meijer - J. de Blaay 0-2, E. Dieleman - P. v.d. Bergen 2-0, E. de Blaay - Th. Lesiene 0-2, P. Dieleman - E. de Clerq 2-0, J. Michielsen - G. Snelders 2-0. De uitwed strijd -oor Het Groene Laken wordt op vrijdag 10 mei ge snoeid in café „De Instuif in Hoek. KLOOSTERZANDE De veteranenvereniging „Honte- nisse" organiseert op zaterdag vier mei een veteranentoer- nooi op het voetbalterrein van Kloosterzande. Er hebben zich tot nu toe twaalf verenigingen ingeschreven, waaronder twee teams uit de gemeente Honte- nisse zelf. De „ouwetjes" van boven de dertig jaar beginnen met voetballen 's middags om twaalf uur. De ploegen zijn verdeeld over vier poules. Ook de winnaar van vorig jaar, Oud-Vossemeer doet deze keer weer een gooi naar de eerste plaats. Papier-actie Ten bate van het instrumenten- en unifor men-fonds van de r.-k. harmo nie, de drumband De Klaroen blazers en het majorettenfcorps wordt op zaterdag vier mei oud-papier opgehaald in St.- Jansteen. De actie wordt van negen tot twaalf uur 's mor gens gehouden. Schieting De schutterso- oiëteit Sint-Jan zal op de staande wip de jaarlijkse ko- ningssohietingen houden Op vrijdag 3 mei is de beurt aan de junioren om de titel van koning te betwisten, terwijl op zaterdag 4 mei alle leden van deze sociëteit zullen strijden om de koningsvogel. (Van onze correspondent) HULST In het afgelopen weekeinde zijn er voor de oost-Zeeuwsch-VHaamse topbil- jartcompetitie nog twee wed strijden gespeeld. Be ONA uit Hulst won met 73 van het eveneens uit Hulst afkomstige 't Centrum. TOVAK uit Koe wacht stelde teleur door thuis met 713 te verliezen van het Belgische Excelsior uit St.-Ni- klaaa. De persoonlijke uitslagen bij ONA 't Centrum zien er als volgt uit: E. Wentzler - F. Vlassenrood 11, L. Segers - E. Roovers 20, M. de Wit - C. Burm 20, A. Picavet - J. Rombout 11, A. v. d. Voorde - H. v.d. Broeok 20, F. Wentzler - A. de Kerf 2 Ch. de Wolf - L. Warnier 20, J. P-ilaet - F. Taelman 11, E. Luyckx - J. Baart 20, P. Wentzler - G. Eeekhout 2 U. Tovak - Excelsior: P. van Gassen - J. de Cock 11, mevr. Coppieters - Pannier 02, C. Martens - A. Vermei- re 20, B. Rombout - R. Vaal 11, F. Buis - A. Vertenten 02, P. de Caluwe - E van Dorsselaer 02, A. de Bouve- re - L. Zaman 11, L. Coppie ters - A. de Theye 02, G. de Vlieghere - G. Smet 02, A. Coppieters won reglementair met 20 doordat het Belgl- scne team geen tiende man bij zich had. (Vam een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De provinciale bibliotheekcentrale Zeeland (P.B.C.) voorziet nog steeds een aantal uitleenposten van een zogeheten wisselcollectie. Het bestuur van de P.B.C. heeft nu echter besloten dat met ingang van 1 juli geen boeken meer uit de zogeheten wisselcollectie ter beschikking gesteld zullen worden van die plaatsen, die het aanbod van de P.B.C. tot een bibliobus voorziening hebben afgewezen. Van deze maatregel blijven echter uitgezonderd de uit leenposten in Tholen die bin nen het kader van de plaatse lijke openbare bibliotheek werkzaam zijn, en de uitleen- post te Rilland-Bath. Het PBC-bestuur zegt in haar be kendmaking van deze maatre gel, dat het streven de laatste jaren gericht is geweest in de gehele provincie te komen tot bibliotheekwerk in de vorm van vaste vestingen of biblio bussen. Hierdoor is een gro tere boekenkeuze mogelijk en kan het werk worden gedaan door beroepskrachten. Dit houdt niet in, dat de plaatse lijke bevolking wordt uitge schakeld, zegt het PBC-be stuur. De PBC werkt immers samen met de plaatselijke bi bliotheken en streeft ernaar plaatselijke bibliotheken op te richten en voor subsidie ln aanmerking te doen komen. Oo-k het bibliobuswerk vindt volgens het bestuur plaats in samenwerking met de plaatse lijke besturen. De PBC gaat ervan uit, dat de uitleenposten een nuttige functie kunnen vervullen in die plaatsen, waar het niet mogelijk is bi bliotheekwerk te verrichten onder auspiciën van d-e PBC Het bestuur vindt het echter iets geheel anders indien dit wel mogelijk is maar van deze mogelijkheid geen gebruik wordt gemaakt. In deze geval len wil de PBC geen genoegen nemen met mindere kwaliteit van werk, omdat het beter kan. In dit soort gevallen zal dan ook met ingang van 1 juli geen lectuurvoorziening meer plaats hebben aan de plaatse lijke uitleenposten. De genomen maatregel heeft voornamelijk betrekking op de regio Walcheren, zo deelde ad junct-directrice mevr. Geijsen van de bibliotheekcentrale na der mee. In Zeeuwsch-Vlaan deren bestaan er in geen enkel opzicht problemen. Ook Schouwen-Duiveland zal van deze maatregel geen enkele last ondervinden evenals Noord-Beveland niet. Desge vraagd zei mevr. Geijsen ook, dat er geen enkel verband be stond met de nu genomen maatregel en de bibliotheek kwestie in Reimerswaal. (Van oi_ze correspondent) AXEL Ongeveer vijftig van de in totaal 365 leden van de Nederlandse Bond van Ge pensioneerde Ambtenaren, af deling Oost-Zceuwsch-VIaan- deren, waren naar het Petit Restaurant in de Gentsevaart- straat in Axel gekomen om de jaarvergadering bij te wo nen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeenteraad van Axel krijgt een voorlich tingsavond over het bestemmingsplan De Groene Molen, van de kern Koewacht. In de raadsvergadering van gister avond in Axel kwamen nogal wat bezwaren tegen het plan naar voren. Bezwaren die zelfs uitmondde in een wijzi gingsvoorstel. Nadat burgemeester A. de Kam van Axel een voorlich tingsbijeenkomst met de ont werpers van het plan had toe gezegd werd dit voorstel ech ter weer ingetrokken. Het be gon bij de heer Jansen van de groepering gemeentebelangen die hiaten in het bestemmings plan constateerde. Hij achtte een gedieelte van het plan dat als tuingrond was ingetekend op de kaart meer geschikt als bouwrijpe grond. De heer Jan sen „We moeten bebouwing overal toelaten. De meeste al gemene voorzieningen zijn er al en riolering moet er toch ko men". Het gedeelte van Koewacht waar hij op doelde was het gebied dat begrensd wordt door de volgende straten: De Ei kenlaan, 't Zand, het Midden pad, de Nieuwe Karnemelk- straat, een gedeelte van de Klapstraat en de Molenweg. De heer P. Apers viel hem bij in zijn pleidooi voor het parti culiere initiatief: „Dit is in- frijpend in de belangen van de urger". De heer Apers kon zich al leen met het bestemmingsplan akkoord verklaren als hij de toezegging kreeg dat het om streden gebied erkend werd ais een woongebied. Hij vroeg zich daarbij het volgende af: „Is het inderdaad zo dat de bouwontwikkeling in d® om geving an Koewacht moet worden afgeremd ten voordele van de kern Axel,,. Wat dit laatste betrof kon burgemeester De Kam hem geruststellen. „Het is niet de bedoeling van het college om de hele zaak naar Axel te trekken". Nog een bezwaar kwan van het raadslid P. Die- rik: „We gaan een bestem mingsplan goedkeuren dat al twee jaar achterhaald is". Na nog wat over en weer gepraat diende de heer Jansen een wijzigingsvoorstel in om het be schreven gedeelte van het be stemmingsplan alsnog als woongebied te erkennen. De burgemeester verzocht hem dit terug te nemen en beloofde daarbij een voorlichtingsavond over het bestemmingsplan. Daarna zal het plan in de raad alsnog behandeld worden. Van de rondvraag werd gis teravond door de Axedse raadsleden veelvuldig gebruik gemaakt. Een van de vraag punten: de speelterreinen in de verschillende kernen van de gemeente. De heer Dierik uit Koewacht maakte het col lege attent op de onrust onder de bejaarden over de voor hen getroffen voorzieningen in zijn kern. Reactie van burgemees ter De Kam: „Ik heb nog niet de revolutie gehoord". Hij zei toe de zaak te zullen onder zoeken. Kaartclub De kaartclub „Klavertje Vier" uit Sas van Gent houdt op zaterdagavond 4 mei weer competitiekaarta vond voor haar leden in haar lokaal hotel „Rotterdam" te Sas van Gent. Aanvang 19.30 uur. Boogschieting De schut tersvereniging „De Vlaande ren" uit Sas van Gent. heeft onlangs een boogschieting ge houden in het beursgebouw „De Vlaanderen" te Sas van Gent. De uitslag van deze schieting waaraan 37 schutters deelnamen is als volgt: O. Dhert uit Zelzate de linker- en rechterzij vogel, J. Sonneville uit Gent. De volgende schie ting in het beursgebouw is op dinsdag 30 april om 15.00 uur. Biljarten De biljartvereni ging „Het Groene Laken" uit Sas van Gent, heeft afgelopen zaterdag een thuiswedstrijd gespeeld in haar lokaal Zaal Reseda, tegen plaatsgenoot K.O.T. Na een bijzonder zwakke start wist „Het Groe ne Laken" toah nog de winst in eigen huis te houden. De gedetailleerde uitslag van deze ontmoeting was: R. Sandrini - G. Soelders 2-0, R. Heynsdijk - P. v.d. Begen 2-0, G begeijn - Snelders 2-0, R. Clayssen - J. de Blaay 0-2, A. Tacq - P. Dieleman 2-0, O. Vermeersdh - Fr. de Meester 0-2, A. van Lent - E. die Clerq 0-2, D. van Ham - W. Scheffer 0-2, J. Genetello - B. v.d. Berghe 0-2. De to'ale eindstand van deze ontmoeting was 10-8 in het voordeel vain Het Groene La ken, de return wordt over en kele weken gespeeld in het clublokaal van K.O.T. „De Ou de Brug" te Sas van Gent. biljarten De biljartvere niging Het Groene Laken uit Sas van Gerat, heeft een thuis wedstrijd gespeeld in haar haar lokaal Zaal Reseda tegen de biljartvereniging D.O.S. uit Hoek. Deze ontmoeting eindig de in een gelijke stand 8-8. Het Groene Laken dat de ge hele avond aan de leiding had gestaan moest in de laatste twee partijen D.O.S. nog langs zij laten kennen. De individue le uitslag van deze ontmoeting was: J. Michielsen - W. Scheffer 02, J. de Mul - P. Dieleman 2-0, de Koeieor - Snelders 0-2, J. Meijer - J. de Blaay 0-2, E. Dieleman - P. v.d. Bergen 2-0, E. de Blaay - Th. Lesiene 0-2, P. Dieleman - E. de Clerq 2-0, J. Michielsen - G. Snelders 2-0. De uitwed strijd -oor Het Groene Laken wordt op vrijdag 10 mei ge snoeid in café „De Instuif in Hoek. (Van een onzer verslaggevers) GOES De KRO-televisIe jendt, tesamen met de Belgi sche radio- en Televisie (BRT) op 14 mei een pro gramma uit over het onder werp kernenergie en kerncen trales. Voor dit programma zal de KRO op die dag een nood- studio inrichten in hotel Bri tannia te Vlissingen. Aan dat programma wordt meegewerkt door een aantal deskundigen. Deze deskundi gen bevinden zich in de cen trale regelkamer van de kern centrale in Doel (België), van waar een groot deel van het meer dan een uur durende programma wordt uitgezonden. In het panel van deskundigen zit onder meer ir. Tiktak van de kerncentrale Borsele. On der meer zal aan bod komen tijdens dat programma de eco nomische kant van de kern energie en haar centrales. De gevolgen voor het milieu zoals het radio-actieve afval en de thermische verwarming v-n het water, de toekomst van dc kernenergie en mogelijk alter natieven en problemen rond de vestiging van kerncentra les. Concreet gaat het hierbij om de centrales van Doel in België en de centrale bij Bor sele. En het feit dat dieze cen trales relatief d'icht bij elaaar liggen. Het programma neeft els titel: „Heiligt Doel" de middelen". De makers van het programma hebben het idee, dat er beslist Zeeuwen zijn die tijdens de uitzending van dit programma vragen zouden willen stelden aan ae desKun eigen. Daartoe wordt deze Zeeuwen, vooral ook de Zeeuwsch-Vlamingen, de gele genneid geboden. Om echlei de belangstelling en het ka rakter van de vragen enigszins worat te polsen moeten be langstellenden zich in verbin ding stellen, schriftelijk, met de redactie van dagblad De Stem in Goes. Dit moet geoeu- ren voor woensdag 8 mei a uok dient in de brief omsenre- Vtm te staan wat men te vra ten heeft in het algemeen over kerncentrales en kern energie. Vast staat dat eventue le gegadigden uitgenodigd zui- en worden naar Vlissingen te komen. „Botsing Op de kruising Wilhelmmastraat - Irenestraat n Axel kwamen twee perso nenauto's met elkaar in bot- ®ng, waarbij beide auto's aan doenlijke schade opliepen. De neer J.J.V. uiit Axel, bestuur der van een personenauto, need in de Wilhelminastraat en verleende geen voorrang een een personenauto, die uit Je Irenestraat kwam, en werd nestuurd door de heer J, C. de uit Zaamslag. Thalia Tijdens het zeven de internationale muziekfesti val voor de jeugd in Bras- 'ohaat (België) heeft de drumband Thalia uit Axel en "dt majoretten-peloton een «er groot succesvol resultaat dehaald. Van de 28 korpsen d'e hieraan deelnamen, eindig en zij beide op de tweede "its met lof van de jury en jdet zilveren medailles. Op 26 "■ei wordt deelgenomen aan den festival in Leest (Bel- Botsing Mevrouw K. uit £*61, bestuurster van een per- onenauto, kreeg materiële wade aan haar auto, toen ze en verkeersbord raakte. Ze jwam vanuit een uitrit in de Oranjestraat, kwam met het ehterwiel °P het trottoir, en 'erloor de macht over het %ur. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Niet de eerste de beste, een man met veel gevoel voor mensen en een prettige collega", zo kenschet ste burgemeester P.J.G. Mol- thoff tijdens een feestelijke bijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis van Huist, de heer B. van Laare, die giste ren op de kop af veertig jaar in dienst was van de gemeen te. Als waardering voor veertig jaar trouwe dienst ontving de jubilerende controleur wel zijnszorg ter gemeentesecreta rie uit de handen van de bur gemeester en onder het toe ziend oog van talloze collega's, ex-collega's en familieleden, de eremedaille in zilver beho rende bij de orde van Oranje- Nassau- De heer Van Laare kwam in 1934 in dienst van de gemeen te, als hulpfititer bij het voor malige gemeentelijke gasbe drijf. Later werd hij benoemd tot meteropnemer-incasseer- der. Na de opheffing van het gasbedrijf, werd hij benoemd tot gemeentelijk controleur ln algemene dienst. Na de datum van herindeling ln 1970 werd de heer Van Laare belast met controlewerkzaamheden op het terrein van de welzijnszorg. Zowel de burgemeester als de gemeentesecretaris, de heer J. F. van Denderen en wethou der P.J. Brand van welzijns zorg benadrukten de ontelbare contacten en relaties die doof de gedecoreerde in de afgelo pen veertig jaar werden opge bouwd. De heer Van Laare bood na de bij eenkomst in het stadhuis een receptie aan in hotel International. Op 3 mei houdt hij voor belangstellen den een receptie te zijnen hui ze. (Van een onzer verslaggevers) HULST Naar alle waar schijnlijkheid zal het pand „De Gier" in de Steenstraat tegenover het voormalige ge bouw van de belastingen vol gend jaar kunnen worden in gericht als museum. De inrich ting zal echter hoge kosten met zich meebrengen, te meer daar de voorgevel moet wor den gerestaureerd en in het gebouw nogal wat breekwerk moet geschieden. Aldus de heer P. J. Brand, voorzitter van de oudheidkundige kring „De Vier Ambachten" tijdens de jaarvergadering van de vereniging in hotel Internatio nal in Hulst. Het museum zal in de toe komst worden beheerd door een apart te vormen stichting, waarvan het bestuur zal be staan uit drie leden van de gemeenteraad en drie verte genwoordigers van de Vier Ambachten. Als voorzitter van het stichtingsbestuur wordt burgemeester P. Molthoff van Hulst genoemd. In het bestuur van de op het ogenblik drie honderd leden tellende vereni ging vond een bestuursmutatie plaats. De heer J. Steyns werd in de plaats van dirs. W. Col- sen gekozen. Na de bestuursverkiezing, sprak de heer Brand over de ontwikkeling van Het Hulster Ambacht als dieel van de Vier ambachten tot Hulster Am bacht als waterschap. De le zing werd verlucht met dia's. Hierna sprak de heer G.M.P. Sponselee, bioloog, over de veranderende vogelstand in het Hulster Ambacht. Ook hij begeleide zijn causerie met dia's. Schieting In café De Block werd door de schutters vereniging „Willem Teil" de jaarlijkse koningschieting ge houden. De konimgsvo'gel werd in de tweede ronde naar bene den gehaald door F. Stoffels uit Terneuzen, die daarmee de titel van koning verwierf. Hierna volgde een vrije schie- tirag waaraan door 35 schutters werd deelgenomen. Uitslag: hoogvogel P. Oosting uit Axel; eerste zijvogel: R. David uit Koewacht; tweede zijvogel E. Poppe uit Zelzate. De meeste kleine vogels (4) werden af geschoten door E. de Rideer uit Sas van Gent, die daardoor in het bezit kwam vam het schilderij, voorstellende Nood weer boven Londen. (Van onze correspondent) BOSCHKAPELLE Aan de bejaardienschieting, gehou den in de zaal van café A. Stullaert in Boschkapelle na men dertig schutters deel De uitslag was: hoge vogel E. Lambert uit Boschkapelle.- Eerste zijvogel - W. van Dijk uit Stoppeldijk. Tweede zijvo gel A. Schelfhout uit Vogel waarde. Het grootste aantal vogels, vier stuks werd ge schoten door A. Burm. HENGSTDIJK Aan de zondagschieting op twee wip pen, gehouden bij P. van Dijk, namen 40 schutters deel. Uit slag: Op wip één hoge vogel R. Hermans uit Ossenisse; eerste zijvogel: A. de Rooy uit Vo gelwaarde; tweede zijvogel: Th. Pauwels uit Axel; grootste aantal (5): R. van Esbroeck uit Laimswaa-rde. Op wip twee: hoge vogel: H. van Water schoot uit Hengstdijk: eerste zijvogel: R. Herwegh uit Lamswaarde; "tweede zij vogel: P. Claessen uit Lamswaarde; grootste aantal (4): J. van Dijk uit Vogelwaarde. KLOOSTERZANDE Aan de koninginnedag schieting in Kloosterzande in café De Groene Molen namen tweeën veertig schutters deel. De schieting werd gehouden op twee wippen. De uitslag was op wip een hoge vogel: A. Pauwels, eerste zijvogel J. de Waal, tweede zijvogel A. Rot tier uit Ossenisse. Het grootste aantal vogels op deze wip was voor mevrouw De Waal-De Kint uit Kloosterzande. Ze schoot er vijf. Wip twee: hoge vogel A. Pauwels - Martens uit Groe nendijk, eerste zijvogel J. We- se Poel uit Kloosterzande, tweede zijvogel J. de Waal uit Groenendijk. Het grootste aan tal vogels, vier stuks, was voor P. van Gassen uit Kloos terzande. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdag gehouden ope- ningsschieting op twee wippen in café „Het Witte Huis" na men 62 schutters deel. De uitslag: Op wip één: hoge vo gel: F. van Kruyssen; eeTste zijvogel: A. de Kort; tweede zij vogel: H. Hoop, allen uit Kloosterzande. Op wip twee: hoge vogel: G. Pauwels; eerste zij vogel: F. van Kruyssen; tweede zijvogel: A. Maayen, allen uit Kloosterzande. KLOOSTERZANDE Aan de zondagschieting op twee wippen, gehouden in café .,Het Witte Huis", namen 39 schut ters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vogel Th. Cambeen uit Walsoorden; eerste zijvogel: P. Sloot; tweede zijvogel: H. Hoop, beiden uit Kloosterzan de; extra hoge vogel: F. van Kuyssen uit Kloosterzande; grootste aantal (5): P. Sloot uit Kloosterzande. Op wip twee hoge vogel: P. Sloot; eerste zijvogel: A. Maayen; tweede zijvogel: F. van Kruyssen, allen uit Klooster zande; extra hoge vogel: F. van Kruyssen uit Kloosterzan de. KOEWACHT Aan de (Van onze correspondente) AXEL Een gecompliceer de botsing met drie auto's vond plaats op de kruising Kanaalkade - Zuidsingel - Oranjestraat - Kinderdijk. Een personenauto, bestuurd door mevrouw R. D. uit Rud- dervoorde (België) verleende geen voorrang aan een aiuto, die uit de richting Sas van Gent over de Zuidsingel reed, en werd bestuurd door de heer R- H. uit Westdorpe. Door deze botsing reed me vrouw D. nog eens tegen een op de Kinderdijk wachtende auto aan, die werd bestuurd door de heer J. B. uit Axel. De auto van mevrouw D. was total-loss. De auto van H. werd zwaar beschadigd, ter wijl een inzittende van de au to een -grote hoofdwond opliep- Ook de auto van B. werd ern stig beschadigd. De Belgische bestuurster reed met een hier ongeldige oefenverguraning. (Van een onzer verslaggevers) schieting die georganiseerd werd ter gelegenheid van het twintig jarig schuttersjubileum van Roza Zagers in Koewacht namen 101 schutters deei De schieting werd gehouden in het clublokaal van G. van Ruimste. De uitslag: eerste wip hoge vogel O. Zaman, eerste zijvogel O. Zaman, tweede zij vogel A. van de Sijpt. Tweede wip: hoge vogel P. van de Steen, eerste zijvogel J. Martens, eerste zijvogel A. van de Sijpt, tweede zijvogel J. Martens. De meeste kleine vogels waren voor L. van Damme, vijf stuks. Aan de zondagschieting bij P. van de Steen namen 49 schutters deel. De uitslag was: hoge vogel P. Maes, Stekene, Eerste zijvogel R. Saman, tweede zijvogel E. Herwegh. De schieting bij W. Groene- wege bracht 53 schutters bij elkaar. Hier ging de hoge vo gel naar P. Oostinck. De eer ste zijvogel was voor G. Ver- straeten. De tweede zijvogel was na loting voor L. van Goethem. KOEWACHT In het ka der van de koninginnediagacti- viteiten hield het Schuttersgil de St.-Sebastiaan te Koewacht de jaarlijkse koningsschieting. Voordat de schieting begon werd burgemeester A. de Kam van Axel die ook met zijn echtgenote aanwezig was met algemene stemmen tot ere voorzitter van het gil'de geko zen. De burgemeester zorgde nog voor een uitzonderlijke prestatie. Met vaste hand ("Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Eén van de weg afgeraakte personenauto heeft gisterochtend in alle vroegte de voorgevel van café De Vlieghere in Koewacht voor het grootste deel in puin gereden. De bestuurder van de auto W.P.T. uit Koewacht raakte bij het naar huis rijden aan de slinger. Op „het zand" reed hij eerst tegen een gepar keerde auto en vervolgns te gen de voorgevel van het café. De geparkeerde auto die een zwieper had gekregen was te gen een geparkeerd werkbusje geketst. De bestuurder van de veron gelukte autn raakte enkele weken geleden zijn rijbewijs kwijt aan de autoriteiten. schoot hij met zijn eerste schot al een vogel naar bene den. Het was uiteindelijk Re- mi van Ga-ever, die zich ko ning mocht noemen van het Gilde. Onderkoning werd Al. Buy. Eerste minister werd M. Matthijs en Em. Vermand-el. Tweede minister Rob van Gremberghe en Etienne Baes. LAMSWAARDE Aan d-e zaterdag gehouden binnen- sohieting, gehouden op twee wippen in café P. Claessen, namen 45 schutters deel. Uit slag: Op wip één: hoge vogel: P. Strobbe uit Hoefkensdijk; eerste zijvogel: H. Claessen uit Lamswaarde; tweede zijvogel.' J. Vonk uit Boschkapelle; ex tra hoge vogel: L Roelans uit Lamswaarde; grootste aantal (7): L Roelans uit Lamswaar de. Op wip twee: hoge vogel: P. Claess n uit Lamswaarde; eerste zijvogel: Th. Pauwels uit Axel; tweede zijvogel: G. Vebeke uit Sluiskil; extra ho ge vogel: A. Mahu uit Lams waarde grootste aantal (5): M. Sa-nderse uit Vogelwaarde, H. Vonk uit Kapellebrug en E. Strooband uit Vogelwaarde. Volgende schieting is op zon dag 5 mei. SINT-JANSTEEN Aan de schieting op de twee staande wippen bij café Sport die door de schutterssociëteit Sint-Jan werd georganiseerd, namen vierentachtig schutters deel. Opvallend was dat ook dit maal een groot aantal Belgi sche schutters tot de deelne mers behoorde. De uitslag was op wip één: eerste hoge vogel, E. Cools -uiit H-in-gene (B); tweede hoge vogel: A. Tho- m-aes uit Kallo (B); eerste zij vogel: P. Verhagen uit Hulst; twee-de zijvogel: J. van Over- meiren uit Ci-inge; derde zij vogel: P. Sijnesael uit Kloos terzande; vierde zijvogel: niet afgeschoten. Eerste kal: G. Savoij uit Sint Jansteen; tweede kal: A. Onghenae uit Kapellebrug; derde kal: E. Ottjes uit Sint Jansteen; vierde kal: E. In- gthels uit Stekene (B); Wip twee: eerste hoge vo gel: M. Carpentier uit Stekene (B); tweede hoge vogel: Alb. van Dorsselaer uit Kapelle brug; eerste zij vogel: E. Savoij uit Sint Jansteen; tweede zij vogel: M. de Winter uit Zwijndrecht; derde zijvogel: E. Savoij uit Sint-Jansteen; vierde zijvogel: niet afgescho ten; eerste kal: Fr d' Hooghe uit Sint-Jansteen; tweede kal: H. Merckx uit Sint-Jansteen; derde kal: A. Knuls uit Axel; vierde kal J. Ferket uit Axel. ZUIDDORPE De uitslag van de schieting bij M. de Cook in Zuiddorpe was: eerste hoge vogel: Leeruige uit Wa-htbeke, tweede hoge vogel De Beul ut St.-Jansteen, eer ste zij vogel De Rose Axel, tweede zijvogel Van Esbroek Axel, derde zijvogel Savooij Missegers, Axel, tweede ca-lle Saman Westdorpe, eerste Calle St.-J ans-teen, vierde zijvogel calle De Cock, Zuiddorpe, Savooij, St.-Jansteen, derde vierde calle De Roose Axel. Er namen 55 schutters deel. Na het welkomstwoord door voorzitter J. de Vries uit Ter- neuzen, werden twee leden in de bloemetjes gezet, omdat er grotendeels door hun toedoen in het afgelopen jaar 30 nieu we leden ingeschreven konden worden. Door een ogenblik stilte .n acht te nemen, wer den de 17 leden herdacht die het vorig jaar waren overle den. Vervolgens werden jaar verslag, no+ulen en het finan cieel verslag voorgelezen. Er werd een nieuwe kas- commissie samengesteld, waarvoor de heren P. Baart, A. Delen, C. Frankevijle en J. van de Linde (vervangend lid) z;ch beschikbaar stelden. Penniragmeesteresse, mevrouw M. Neet,.;on uit Kloosterzande en de r C. van Duivenbode werden beiden in het bestuur herkozen. In november van dit jaar bestaat de afdeling 25 jaar. De secretaresse, mevrouw Verket- Va-n Damme uit Sas van Gent, is dan tevn-s 25 jaar lid. De heer A. Brand uit Zie- rik'.ee die als afgevaardigde van het hoofdbestuur al-s een soort ombudsman fungeert kwam de artikelen die in het maandblad van de bond staan» nog eens persoonlijk toelich ten. Gaaibolling Aan de gaai- bolling gehouden in de zaal van café A. Menheer in Noordstraat namen twintig boilers deel. De uitslag was: hoge vogel A. de Rijk uit Walsoorden en M. van Creers- dale uit Noordstraat. Eerste zijvogel W. Bakker uit Wals oorden Tweede zijvogel: A. de Rijk-van Geersd-aele uit Walsoorden. Het grootste aan tal. tien stuks was voor Th. Neve uit Kloosterzande.

de Stem | 1974 | | pagina 7