ietbank etbank M ^jyportmonjj)^ Sportiviteit bij crossen vaak heel ver te zoeken „EEN VROUW. MOEST Duiven-uitslagen VERDWIJNEN" IN DEN DULLAERT lil WARD ftSEEFS SCHOOT IN DETROIT TUKKENS VAN DE KONINGSVOGEL Hulster Camere van Rethorica „De Transfiguratie" ligt in de belangstelling Co Walhout uit Terneuzen %AN DE WEEK/ J Samen met Johan Scheele - I' kopstuk v.d. motorcrossclub |iiideMC Axel en dat in de ca- e internationalen 500 cc - Dromen 5795 nnior caravans 3445 Garage Kerckhaert Patronaat Ongelooflijk ■l&0- VLAAMSEKOERIER DONDERDAG 2 MEI 1i Is leren kennen" is P. Gallacher, met een irthoff. Het omslag is van ties binnenin zijn van Erven Thomas Rap jen het boekje kado ni 1974 bij de Nederlands* nleg van tenminste f 25,-, leren kennen" (winkell nck1S2.6fc.200 ,00' TERNEUZEN - „Geloot Iw maar van me, inde wed- I strijd word je niet gespaard 1 Ze hebben geen medelijden I met je, of je nu achttien of r bent. Als ze de kans Iwijgen rijden ze ie klem I tegen de hekken. De sport is I bikkelhard en vooral als je in de voorste gelederen zit. Het Lrdje, ik mag wel zeggen geleerd door de groten. En nat doe je dan als het nodig L, precies hetzelfde. Ik heb hét persoonlijk zelf al versch illende keren meegemaakt en daarna neem je zelf maatre gelen. Er wordt keihard voor geknokt, ondanks dat het Idan in België heet de Belgi- sche Liefhebbers Bond, ij kortweg B.L.B. Deze woorden komen uit de Jijond van de bijna 42-jarige Co talhout uit Terneuzen, het oud je maar nog steeds actieve lid la de Axelse motorcrossclub Axel. Elke zondagmid dag trekt hij er met zijn echtge note en zijn zoon opuit, om dan liamen met de andere motorcros- s van de MC Axel in België leen wedstrijd te gaan betwisten, lien „veteraan" in het Axelse (gezelschap, maar hij is elke zon- liag ui de top van 3ë uitslagen te linden. Ook nadat hij enkele lieken geleden - en dat op aan- liraigen van het B.L.B.-bestuur laoest overstappen naar decate- donejumoren Lachend zegt hij: I.Ze zeiden dat ik het gemakke lijk aan kon. In eerste instantie Ivsnd ik het niet zo leuk, uitein- t het bij mij niet voor lie eer. Ik cross helemaal voor inijn plezier. Voor mij is het een Iechte hobby, al zal dat velen I misschien gek in de oren klin- i Luister, zegt de Terneu- i tense motorcrosser doodernstig, 1 „voor het geld doe ik het zeker ■niet. Dan zou ik beter als I kraanmachinist veel overuren lianen maken Financieel zou liatvoorme veel aantrekkelijker Inin. Ik ben eraan begonnen en |."(b het vol kunnen houden en raar ben ik een heel ander mens lieer geworden. Ik heb het al ge- l»gd, ik cross voor miin Diezier. ludat is misschien voor de jon- lieisvan de MC Axel en de jeugd lüook graag deze tak van sport In willen gaan beoefenen een pitiulans". Walhout bij zijn motor. is hij vooral in België graag ge zien. In dat land staan ze dik wijls van de Terneuzense vete-' raan te kijken Zelf zegt hij ero ver- „Ik hoor dikwijls zo van, hoe presteert hij het op die leef tijd Voor me zelf loopt het alle maal voortreffelijk Als de wed strijd gereden is lach ik er ge woon om. Natuurlijk heb je een prestatie moeten leveren, maar om nu te zeggen jongens wat ben ik moeNee, dat zeker niet. Maar ik bekijk het allemaal rus tig, dat moet je op mijn leeftijd wel. Anders hou je het zeker niet vol. Kijk, vooral de jeugd issoms veel te wild. Ze willen de zaak forceren, maar dat gaat nu een maal ui de motorcross-sport niet. Je gezond verstand gebrui ken is in deze tak van sport bij zonder belangrijk. Je bekijkt al les rustig, maar je probeert er natuurlijk wel uit te halen wat er in die machine zit. Ja, soms neem je natuurlijk wel eens ri sico's, vooral als het om een ere-plaats gaat. Maar dan moet je wel honderd ogen hebben, want dan nemen ze je „rustig" in de tang". En daar heeft Co Wal hout al verschillende keren ken nis mee gemaakt. Een manier om de concurrent van de eerste plaats te verdringen. Co Walhoutsen, een neef van Co Walhout jun. - ook een actief motorcrosser in de categorie ju nioren en lid v.d. MC Axel - is nu twee jaar actief in de motorcross-sport. Het is dan ook zeker niet gek dat iedereen zich met de vraag ging bezig houden hoe iemand er op 40- jarige leeftijd toe komt te gaan motorcrossen. Een tak van sport die nu eenmaal niet alleen veel geld kost, maar ook bijzonder veel van de renners eist WALHOUT: „Jahoe kom je erbij om op 40-jarige leeftijd te gaan crossen. Mijn neef had 'n crossmotor en daar wtiae ik ook wel eens op rijden. Dat beviel me zo goed dat ik er 's nachts van lag te dromen. Ik kon er niet meer over zwijgen, met als ge volg dat ik in België - een land Hulst - Het is drie jaar geleden dat de populaire kapper Ward Neefs uit Hulst naar Amerika op vakantie ging en bij Joseph de Kind, (een broer van zijn vrouw die in Amerika woonachtig is) vanzelfsprekend ook een prankske moest gaan schie ten en ook deelnam aan een Internationale koningschie-/ ting die daar werd gehouden. Reeds bij zijn eerste schot wist hij de koningsvogel te treffen maar deze was er zo vast op.ge hamerd" dat hij de Hollender zijn neus voorbij ging. Als her-, innering aan deze wedstrijd kreeg hij een trofee mee welke hij in Zeeuwsch-Vlaanderen liet „verschieten" en gewonnen werd door George Cocqheijt uit Kapellebrug. „Deze sport is in Amerika vooral bij de Neder landers populair", zegt Ward, „en opvallend is dat er zowel vrouwen als mannen de bogen hanteren". Ward Neefs was herenkapper in de gemeente Hulst, wat mee bracht dat er destijs 6 dagen in de week moest worden gewerkt, en er alleen tijd overschoot om op zondagen zijn geliefkoosde sport te beoefenen. Nu hij echter zijn ouderdomspensioen geniet gedurende een paar iaren, is hij iedere zaterdag, zondag en min stens één keer in de week van de partij op een schieting op de lig gende wip. „Is er nog een scho ner leven", zegt Ward, „als te gaan schieten, te gaan kaarten (pucken) in het klein Patronaat te Hulst en tussendoor nog eens een eindje te gaan fietsen en toch goede vrienden blijven met moeder de vrouw"? Hij is de laatste vier jaren lid van de sociëteit De Kraai op Terhole, waar hij alle schietin gen bijwoont. Zijn voorkeur gaat verder naar schietingen te Graauw, Hulst en Lamswaarde. Op onze vraag of hij ook voetbal ler is geweest omdat zijn beide zonen Rudie Neefs, speler in het eerste elftal van HVV'24 te Hulst en Honoré Neefs, op het ogen blik trainer van de V.V. Clinge en destijds speler in Willem II en HW'24 toch deze sport van ie mand moeten overgenomen hebben, antwoordt Ward direkt negatief. „Ik ging destijds toen Honoré in het eerste elftal van Hulst speelde, eens naar een voetbalmatch kijken; hij speelde toen wel zo'n slechte partij voetbal, dat ik er geen aardigheid in vond. Ik vroeg Honoré toen hoe of het kwam waar de motorcross-sport al vele jaren hoogtij viert - een tweedehands Maico 400 cc kocht. Elke minuut die ik vrij had knutselde ik eraan. En dan maar uitproberen, en dat ge beurde ook wel eens op plaat sen waar 't niet mocht. Ja zegt hij nu lachend, „je moet dat ding toch proberen". Toch werd die eerste motor niet zo'n succes. Walhout: „Er was steeds wat aan, je kon er aan bezig blijven". Zijn eerste wedstrijd en dat was dan in Axel ligt hem nog vers in het geheugen. Walhout: „Ik barstte van de zenuwen. Toen de start voor de eerste manche werd gegeven bleef ik gewoon staan. Toen de crossers al enkele honderden meters weg waren, vertrok ik achteraan. Maar wat wil je, het was mijn eerste en echte wedstrijd. Nu twee jaar later zeg ik, het is jammer dat ik er geen twintig jaar eerder mee begonnen ben". dat hij zulke slechte partij voet bal speelde, waarop hij ant woordde „Ik was wel zo be nauwd om iemand raak te schoppen, omdat ik wist dat mijn vader dan bekwaam was om in het veld te rennen, als de betrokken speler soms revanche' durfde te nemen". Zijn echtgenote Bertha de 'Kind kan er volledig mee in stemmen dat hij van zijn sport geniet en dat hij een goede pint drinkt. „Hij moet echter niet te scheef thuis komen", is haar lachend commentaar. Voor de tweede wereldoorlog ging Ward ook veel schieten naar Kapellebrug, bij Bernard Smet en bij Guust Hageman en bij Dolf de Backer op de Paal. „Maar mijn vrouw kwam van Kapellebrug ziet ge". Als collega-schutter noemt hij Fientje Blommaert waar hij vele jaren het verlies of de winst van de schietingen mede gedeeld heeft. De laatste jaren heeft hij echter een collega schutter, na melijk Paul Bogaert uit Wychen (Noord-Brabant) die als hij tijd heeft, (hij is namelijk leraar aan een L.T.S.) naar Zeeuwsch- Vlaanderen komt om te schie ten. „En die kan er wat van", zegt Ward, „ge moet maar eens lezen in de krant, die schiet al tijd hoge vogels". Zelf is Ward een man van het klein spel, d.w.z. hij zal niet naar een hoge vogel schieten als er nog vol doende kleine vogels op de prang staan. Hij verongelukte weieens samen met een kleine vogel, een hoge vogel of een zijvogel, maar dit zijn wel uitzonderingen. Hij schoot ook weieens 2 kallen tegelijk, Ward Neefs. Op de vraag wat hem zo aantrekt bij deze sport, ant woordt hij dat het de eerlijkste sport is die er bestaat. „Er komt geen doping bij te pas", zegt hij,, „en je moet telf de vogel er af schieten waarbij je geen hulp „en je moet zelf de vogel er af- hoewel hij geen schutter is op de staande wip, kon Ward nog een aankondiging tonen van een schieting op de staande wip uit het jaar 1920, waarop zijn vader H. Neefs in het bestuur van de sociëteit te Kappellebrug zitting had. Deze aankondiging zag er als volgt uit: 1920, Cappelle- brug. Schieting op de staande Wip op maandag 28 maart. Vooruit 35 gulden. Inleg 2,85, terug 72,50. Begin om 3.30 uur. - - Gewone voorwaarden. Namens het Bestuur: L. Boussen, L. „Cammaert, J. de Kindt, P, van Dorsselaer, C. Blommaert H. Neefs. Een slechte herinnering heeft Ward aan 3 februari 1974, toen zijn zoon Honoré 40 jaar oud werd. Hij kwam toen van een schieting thuis en was extra vroeg naar huis gekomen om de verjaardag te gaan vieren. Hij zette thuis gekomen zijn fiets in huis en liet zijn boog en pijlen even buiten tegen de muur staan. Hoogstens was hij één minuut in huis geweest en toch hadden „dieven in deze tijd kans gezien om alles mee te nemén. „Minstens tweehonderd gulden kwijt", zegt Ward. TERNEUZEN - In tegenstelling tot de Zeeuwse zaterdagvliegers, die daags tevoren een schitterend verlopen wedvlucht vanuit Neuf- villes achter de rug hadden, verliepen ae wedvluchten van de afde ling Zeeland van de ZNB gehouden op zondag 21 april vanuit Beaumetz bijzonder traag. Nadat de gehele wek een mild voor jaarszonnetje had geschenen, was het uitgerekend op deze dag bewolkt en dohker weer, bovendien koud met een noordelijke wind. Dat alles zou danig van invloed zijn bij deze eerste Franse vlucht in het prille vliegseizoen. Vandaar dan ook dat heel wat liefhebbers die zondagmorgen een zorgelijke blik naar buiten wierpen, nadat ze via de radio vernamen dat hun vogels om 7.30 uur in Beaumetz waren gelost. Het zou wel eens lang kunnen duren en in vele plaat sen was dat het geval, hoewel het in West-Zeeuwsch-Vlaanderen betrekkelijk nog meeviel. In Kloosterzande daarentegen hadden de jaarlingduiven het moeilijk. De liefhebber A. de Rooy klokte daarom 10.21.30 uur zijn eerste duif en 10 secon den later weer een. Zijn derde kwam ruim 16 minuten later. Normaal zou dat nog een prijsje achter op de uitslag zijn, maar nu werd het nog een kopprijs (10e). Opmerkelijk was dat hier bij de categorie oude duiven een duif van de gebroeders Van Poorten tien minuten „los' vloog. Een formidabele start heeft dit jaar D. Dobbelaar in Bosch- kapelle. Won hij een week eer der met zijn oude duiven de eer ste drie prijzen, nu waren dat zes prijzen bij de eerste tien, waar onder 1 en 2. Uitslagen Beaumetz: „Nieuw Leven" Koewacht met 167 oude duiven, hoogste snelheid 912,5 meter per minuut. 1. G. Jansens. 2. H. Mannens. 3. F. Mannens, 4. G. van Laere, 5. H. de Mul, 6. R. de la Ruelle, 7. Al. Martens, 8. Raf. Martens, 9. Th. Inghels, 10. Fl. Bonne. Met 144 jaarlingen: 1. Raf. Martens, (939,- mpm), 2. G. Jansens, 3. R. van Hijfte, 4 en 10. Fl. Bonne, 5. Gebr. Elegeert, 6. G. Schalkens, 7. R. de La Ruelle, 8. L. Belaert, 9. Fr. de Maaier. „Recht voor allen", Sluis met 151 duiven. 1. Sj. Fokke (906— mpm), 2,3 en 8.0, de Meijer, 4. J. Coppens, 5. E. Visser, 6. Th. de Buck, 7. M. van deBussche, 9 en 10. G. de Meijer. n,Eerste de beste", Schoon- dijke met 89 duiven. 1 en 5. P. Ras (869.- mpm), 2. J. Temmer man, 3. H. Verherbrugge, 4. S. Huijgh, 6. G. Dobbelaere, 7. J. Toernooi, 8 en 9. H. Pijcke, 10. Caassen-Tallie. „Met moed vooruit", Bosch- kapelle met 125 oude duiven. 1, 2, 4, 6, 8 en 10. D. Dobbelaar, 3. A. Dobbelaar, 5. J. Valck, 7. C. van Doorn, 9. J. Erpelinck. Met 83 jaarlingen: 1. Nicolaas-Van Damme, 2 en 8. A. Dobbelaar, 3,5,7 en 10. D. Dobbelaar, 4. C. van Doorn, 6. Th. Hayette, 9. P. de Vos. „Herleving", Kloosterzande met 150 oude duiven: 1. Gebrs. Van Poorten (971,8 mpm), 2. A. Colpaert, 3 en 8. J. Voet, 4. A. de Rooy, 5. Alf. Colpaert, 6. A. Lau- ret, 7. C. Sisschop, 9. Vercaute- ren en zoon, 10. J. van de Borgt. Met 88 jaarlingen: 1, 2 en 10. A. de Rooy (916,6 mpm), 3. Jos. van Goethem, 4. Alf. Colpaert, TM René van Goethem, 6. O. van Waes, 7. Gebrs. van Poorten, 8. A. Lauret, 9. J. Sponselee. 1 HULST - Sinds de Hulster |«tiere van Rethorica „De „uratie" in 1971 haar P-jarig bestaan vierde, is zij [Wijk onafgebroken in - nieuw.s geweest. Met I5® de activiteiten van amateur-toneelgroep F" de radio-microfoon en |*visiecamera's hebben de pers gehaald. (ADVERTENTIE) lUXt caravans VRAAG 'nlichtingen onderstaande dealers SEWEG 41, 1 r TEL 01140-3451 In 1972 trad „De Transfigura tie" op voor de VARA-radio in het programma „Artistieke Staalkaart" en voor de NCRV- microfoon. Vervolgens kwamen de Hulstenaren drie keer op de televisie in het progrmma „Met de muziek mee van de V ARA. Zij deden er mee aan de toneel wedstrijd, haalden de finale, maar werden daarin met mini maal puntënverschi! geklopt door „Het Zoldertejater" uit Oosterhout. Maar met alleen het werk in de verschillende studio's trok de aandacht. Ook de verleden jaar opgevoerde musical nngmeisjes en matrozen" was een succes Er werden niet minder dan acht voorstellingen van gegeven. Nu is het amateurgezelschap al weer ver gevorderd met de voor bereidingen van haar nieuwe produktie „Een vrouw moet verdwijnen", die binnenkort in Hulst in première zal gaan „De Transfiguratie" zet eigen lijk een heel oude toneeltraditie voort Aan het eind van de mid deleeuwen is er in Hulst een re derijkerskamer van die naam geweest Charles Heirman, eén van de drijvende krachten van de vereniging, zegt over het ont staan van de huidige „Tansfigu ratie" „Deze vereniging is ei genlijk ontstaan uit het vroegere patronaatstoneel Toen werden er ter lering en vermaak van de jeugd, en ook de ouderen rege lmatig voorstellingen gegeven in de patronaten. Maar na de be vrijding was er eigenlijk, net zoals je at nu ook weer hebt een drang naai een nieuwe manier van lev en Toen werd ei afstand genomen van het patronaatsto neel, en in 1946 werd er in Hulst de eerste onafhankelijke toneel vereniging opgericht. Die droeg de naam „De St Jozefsgezel len". Maar er waren nogal eens conflicten tussen bestuur en re gisseur, en twee jaar later rich tte de regisseur een nieuw gezel schap op, „Het Zeeuwsch- Vlaamse toneel" Maar ook daar boterde het niet altijd even goed, en nog eens twee jaar later stapte de regisseur er op nieuw uit, om een derde gezelschap het licht te doen zien Dat was „Het Reizend Zeeuwsch-Vlaams Volkstoneel" Maar dat werd natuurlijk een beetje te gek, in een stadje als Hulst drie versch illende amateurtoneel verenigingen. In 1956 hebben we toen besloten een fusie aan te gaan Net in die tijd was er in het Waasland een geweldige opbloei aan de gang van de oude Rede rijkerskamer Daardoor geïn spireerd hebben we onze vereni ging toen „De Transfiguratie" genoemd, naar de Rederijkers kamer, die in 1467 voor het eerst in de analen van Hulst ver noemd wordt". De fusie tussen de gezel schappen in Hulst bleek een succes De geschiedenis van de nieuwe Transfiguratie is er een met veel hoogtepunten Tot op tandaas is het een de dag van vandaag bloeiende vereniging, met een 25-tal leden. Over dat ledental zegt Charles Heirman: „Er is in derdaad nog steeds een redelijke belangstelling voor het ama teurtoneel in Hulst. Ook van de zijde van de jeugd, want de le den variëren in leeftijd van 16 tot en met 61 VJAAR. Maar je moet dat ook niet te overdreven voorstellen. Ik bedoel, wanneer je de grootte van een plaats als Hulst in acht neemt, en er doen dan 25 mensen aan amateurto neel, dan is dat toch ook weer niet zo verschrikkelijk veel. Maar het aantal leden van een vereniging bepaalt de waarde er van natuurlijk niet. Het gaat om de kwaliteit, en ik geloof, dat d Transftgur tie met zijn jarenlange ervaring iedere keer weer iets goeds op de planken weet te zetten". Dat die woorden van Heirman niet overdreven zijn, moge blijken uit het feit, dat de roem van de vereniging zich ook gaat uitstrekken over de grens. Het Nederlands Centrum voor Ama teurtoneel te Maarssen heeft de Transfiguratie aangewezen om in het kader van het Nederlands-Belgisch Cultureel Akkoord in Antwerpen een voorstelling te gaan geven. Dat gaat van de winter geschieden. De Vlaamse toneelgroep „Ont voogding" uit Schoten komt een tegen-opvoermg geven in Hulst. Maar voorlopig concentreert de toneelgroep zich op de pre mière van „Een vrouw moet verdwijnen" Die gaat plaats vinden op 12 mei aanstaande in Den Dullaert, terwijl er een week later in hetzelfde theater nog een opvoering wordt gege ven. De mensen van Transfigu ratie vinden het geweldig mooi om in het nieuwe cultureel cen trum te kunnen optreden. Char les Heirman „Dat vinden we inderdaad geweldig fijn. Maar ik wil ook nog even wijzen op onze repetitiemogelijkhedn. We zitten al jarenlang heel prettig in hotel International. We mo gen van de zaal altijd gebruik maken, wanneer hij vrij is. Dat is geweldig Maar dan blijft het natuurlijk ook heel fijn om in een echt cultureel centrum als Den Dullaert voor het voetlicht te mogen staan Om nog even op het stuk terug te komen: „Een vrouw moet verdwijnen" is een zeer intrigerend werk. Het wordt gespeeld door de dames Wies de Maat-Kas, Yvonne Vermandei-Wauters, Jenny Janssen-van de Wiele, Marieke Weemaes- de Witte, en Riet de Cock-Janssen: verder de heren Reggie Buysroggen Louis Oo- mens en Miel Oomens Dat zijn overigens ook de spelers die in dertijd voor de televisie zijn ge weest, en dan weet men wat men van ze kan verwachten". Wanneer je nu aan Charles Heirman, die je kunt beschou- Enkele leden van de Transfiguratie op een repetitie-avond bijeen. wen als dé bindende kracht bin nen de vereniging, vraagt, waarom hij nu zo graag toneel speelt, dan is zijn antwoord: „Voor mij is het geweldige van toneelspelen, dat er twee kanten aan zitten. In de eerste plaats voegt het natuurlijk een extra dimensie aan je eigen leven toe. Maar tegelijk kun je andere mensen een avond vermaken, ontroeren, hard laten lachten, noem het maar op. En dat is na tuurlijk ook geweldig fijn. Je weet niet, hoe geweldig het is om van een volle zaal na afloop van een geslaagde voorstelling een groot applaus te krijgen. Dat is ongelooflijk". En als je dat dan in een ver eniging mag beieven als de Transfiguratie, waar een gewel dig kameraadschappelijke sfeer hangt, dan is het natuurlijk he lemaal prachtig. Want die ka meraadschappelijke sfeer is de basis van onze successen". Wie ook eens die geweldige ervaring van het toneelspelen op zou wil len doen, kan lid worden van de Transfiguratie. Iedere jongen of meisje, en ook ouderen kunnen zich opgeven. Dat moet dan wel voor het eind van de maand ge schieden, in verband met de keuze van een nieuw stuk en de rolbezetting daarvan. Geïnte resseerden kunnen zich altijd in verbinding stellen met de heer Ch rles Heirman, regisseur van het gezelschap. Adres: Steenstraat 15, Hulst, telefoon 01140-2088. En dat er va t een heleboel geïn teresseerden zullen zijn staat wel vast. Want de heer Locke- feer, oud-burgemeester van Hulst en Prince van de Rederij kerskamer had als gezegde: „Toneelspelen zit de Zeeuwsch-Vlaminffon het bloed" „De Postduif", Heikant met 154 oude duiven, hoogste snel heid 953,- mpm. 1. A.Jansen, 2. J. van Houten, 3. Thijs- Danckaert, 4 en 9. L. de Bruin, 5. R. Danckaert, 6 en 10. Gebrs. Sturm, 7. Ed van Goethem, 8. P. Rottier. Met 108 jaarlingen (969.- mpm). 1 en 5. Ed. van Goe them, 2, 8 en 10 L. de Bruin, 3 en 6. A. Bosman, 4. P. d'Hooghe, 7. J. Everaert, 8. B. Danckaert. fc. „De Zwaluw", St. Jansteen met 110 oude duiven. 1. J. van de Graaf, Terneuzen, snelheid 919,6 mpm, 2, 4 en 9. Fl. Blom maert, 3. J. Duerinck, 5. L. de Bruin, 6, 8 en 10. Pr. Verstrae- ten, 7. J. Verheijden. Met 60 jaar lingen. 1. Em. de Kind, (919.6 mpm), 2. L. van Dorsselaer, 3 en 9. J. van Spaandonck, 4. J. Ver heijden, 5 en 6. Pr. Verstraeten, 7 en 10. C. van Helsland, 8. P. Leetens. „De Reisduif", Graauw, in samenwerking met De Postduif uit Lamswaarde met 96 duiven. 1. Th. Weemaes (958,57 mpm), 2. L. van Vlierbergehen, 3. A. Kouijzer, 4. J. van Denderen, 5. Jos Compiet, 6. Th. Bisschop, 7 eri 8, Ed. Mattheijssen, 9. P. Plat- j.ouw, 10. Gebrs. de Koster. „De snelle duif", Clinge met 64 oude duiven. 1. J. Willaert, 2. R. de Bot, 3. E. van Acker, 4. J. van de Bergen, 5. H. de Cock, 6 en 9. J. Lërnout, 7. P. Nachtegaal-Van Helsland, 8. J. van de Branden en zoon, 10. P. Bracke. Met 93 jaarlingen 1. en 5. H. de Schepper, 2. Fr. de Vos, 3,4 en 6. P. Bracke, 7 en 9 J. vhn de Branden, 8. E. van Acker, 10. R. Willaert. „VZV", Hoofdplaat met 273 duiven, hoogste snelheid 974.- mpm; 1. E. Pijcke, 2,4 en 6 en 8. Wabeke en zoon, 3. J. Spinne- wirn, 5. Cam. de Waele, 7. A. Ge- rnaert, 9. A. Temmerman, 10. E. scherbeijn. Vrije Vlucht, Sasput met 117 duiven: 1 en 9. R. Blaakman (938.- mpm), 2. C. de Poorter, 3 en 7. J. Verplanke, 4,5 en 10. Cl. de Wever, 6. E. de Wever, 9. J. Boone. „De Snelvliegers", Oostburg met 166 iiven: 1. C. van de Bos sche (954..- mpm), 2. A. de Paepe, 3. T. de Jonge, 4 en 6.1. Aalbregtse, 5. P. Boekhout, 7. J. Datthijn, 8. W. van Unen, 9 en 10. J. Wille. „De Getrouwe Duif", Cad- zand met 185 duiven; 1 en 3. A. Fremouw (921.- mpm), 2,4 en 5. J. van de Plasse, 6 en 7. A. Dui- ninck en zoon, 8 en 10. A. de Pet ter en zoon, 9. A. Vasseur en zoon. t» te- Combinatie Sas van Gent- Sluiskil met 279 duiven. 1 en 6. A. Bouchoute, sr. (933.- mpm), 2. M. de Grof, 3,8 en 12. J. Acke, 4. H. Marquinie, 5. R. de Vos, 7. Fr. Thijs, 9 en 11. J. van Open 10. J. van de Broecke, 13. P. de Lavoir, 14. M. van Lent, 15. A. de Clerk. „Nog Sneller", Breskens met 398 duiven; 1. R. de Smidt (960.- mpm), 2. J. van Grol, 3. J. van Gijs, 4. G. van Grol, 5. J. van de Velde, 6. J. van de Broecke, 7. H. Mookhoek, 8. J. Donze, 9. Mej. I. Verstraeten, 10. Mc de Reu. „De Reisduif", Philippine met 123 duiven; 1 en 5. W. Lauret (928.- mpm), 2. Fr. Roegiest, 3. A. Vermeersen, 4. E. Lauret, 6. A. Ploegaert, 7 en 9. Joh. de Mul, 8 en 10. L. Taalman. „Steeds Sneller", IJzendijke met 191 duiven; 1. Jaeger-De Baere, (876.- mpm), 2, 4 en 5. A. Noteboom, 3. G. Blaakman, 6. P. de Smet, 7.0, de Mul, 8. A. Mus- sche, 9. G. Claeys, 10. Fr. Diele- man. „De Bonte Duif", Aardenburg in samenwerking met „De Grensvliegers" te Eede met 156 duiven; 1. I. Duininck (903.8 mpm), 2 R. Galle, 3. A. Buysse, 4 en 9 L. Mathijs, 5 en 10. H. Coc- quit. 6 R. Braet, 7. M. van Quec- kelberghe, 8. A. Coccin'<

de Stem | 1974 | | pagina 11