Kinderspelen op Beveland Ridderorde voor directeur Cok ONDERSCHEIDINGEN I MIDDEN-ZEELAND KOPWIND EN DONKER WEER DRUKTEN SNELHEDEN TIJDENS EERSTE WEDVLUCHTEN VANUIT FRANKRIJK NCBJ over Opera Ge financiële lijkheden NA REGEN KWAM TOCH NOG ZONNESCHIJN Zilver voor J. Fraanje uit Goes boeren la Burgemeester: Stemming tegen blokkendam Kil weer stad streek r BFÜlüMIBMUMi Hll Jaarverslag NW- Goes kijkt ook naar toekomst Krabbendijke 's-Heerenhoek Kwadendamme Ovezande Heinkenszand Middelburg Goes Hansweert Kruïningen Goes Zierikzee Hansweert Borsele NEUFVILLES QUIEVRA1N Rijk betaalt tc Woensdag 1 mei 1974 markten KRABBENDIJKE, 29 april Groenten, per stuik: kropsla I 1324, bloemkool 4 per kr. I 155—161, II ,115—117, 6 per kr. I 123—151, II 46—131, 8 per. kr. I 86—108, II 27—94, 10 per kr. I 50, II 17—50, 12 per kr. II 47, afw. 1570, per bos: radijs 734, per kg: aard appelen grote 1123, prei A 27—34, B 26—32, rabarber I 33 spinazie II 38, uien middel 59. KAPELLE, 29 april Ka- saardbeien per doos van 200 graim: Glasa II 109; Gorella I 113—130, II 100—116; Vola I 11.6—127, II 108. Groeniten: bloemkool X4 le 1139—164, II 127—146; X6 I 114—146; lie 81—130; X8 Ie 82—111; lie 100—113; X10 Ie 75—83; He 63; X12 Ie 50; He 38; X15 lie 27; Afwijkende 27—75. (Van onze correspondenten) GOES Gistermorgen leek het aanvankelijk een som ber koninginnefeest te worden. Maar naarmate de dag vor derde, klaarde het weer op. In de middaguren begon de zon zelfs te schijnen. Zodoende kon in Zuid-Beveland alles, wat gepland en voorbereid was aan activiteiten en manifes taties, doorgang vinden. (Van een onzer verslaggevers) GOES In Goes kennen we een uitstekende samenwer king in het overlegorgaan vkn CNV, NKV en NVV. Maar wat zuilen de consequenties zijn voor dit plaatselijke overlegor gaan nu het CNV heeft afge haakt voor de landelijke fe-1 deratie? Deze opmerking staat j te lezen in het jaarverslag van; het NW afdeling Goes. Het| jaarverslag geeft echter nog geen antwoord op de gestelde vraag. Voorzitter J. P. Schrier merkt verder echter wel op, dat er veranderingen op til zijn in het district zuid-west Nederland van het NVV. Dit district zal in twee delen wor den gesplitst. De afdeling Goes houdt overigens vrijdag 10 mei om 20.00 u. in de Prins van Oranje te Goes de voor jaarsvergadering. Tijdens deze vergadering komt er onder meer een bestuursverkiezing aan de orde. Het jaarverslag geeft verder een overzicht van de activitei ten van de Goese NW-afde- iing over 1973. Het jaarverslag kijkt daarbij ook naar de toe komst. Voorzitter Schrier somt een aantal punten op voor een werkprogramma voor dit jaar in het raam van de Goese NW-afdeling De werkgele genheid staat daarbij voorop, mede met het oog op een vas te oeververbinding en de nieu we sluizen van Goes. Een an der punt van aandacht acht de heer Schrier de gezondheids zorg. Verder ook de samenle vingsopbouw. En tenslotte liet onderwijs, waarbij gestreefd dient te worden naar verrui- mingsznogelijkheden van het beroepsonderwijs voor wer kende jongeren en eventueel volwassenen. Ook moet er ■meer inspraak worden verwe zenlijkt in de school voor leer krachten, ouders en oudere leerlingen, aldus de NW-af deling. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE „Ik kan mij niet aan de indruk onttrekken, dat men stemming en tegen werking probeert te kweken tegen het plan Klaasesz, juist ook in Yerseke". Aldus een opmerking van burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg tijdens de raadsvergadering van Rei- merswaal maandagavond. Volgens de heer Hogeweg had een technische werkgroep, die de consequenties van het plan Klaasesz had bestudeerd, gezegd dat bij doorgang van dit plan in Yerseke dijkverbe- tering nodig was over 27 km. tegen een bedrag van 50 tot 60 miljoen gulden. „Dat zijn dan alle dijken die we hebben. Het is wel typisch dat er nu ineens niets meer deugt aan onze dijken", merkte de heer Hogeweg op. Zijn gedachten gingen daarom toch wel in de richting, dat er stemming te gen het plan werd gekweekt. De zaak kwam overigens ter sprake naar aanleiding van de brief van de gemeente Rei- merswaal aan de raad van wa terstaat inzake het plan Klaa sesz. De heer Van Putten (ARP) trok de objectiviteit van de provinciale waterstaat erg in twijfel. Van de water schappen kreeg hij de indruk, dat ze niet mee- het algemeen belang behartigden. Een bijzon^eiw attractie was er gisteren in Araobendijke waar üe A-Ford CiuD iNeaer- land zijn jaarlijkse sportdag hieid. Ongeveer 2o auto's van het bouwjaar 1929 tot 1932 waren in nraboenidijKe aan wezig. Ze maakten een rondrit door niet oorp. Vervolgens wa ren er vaaraigiheidisproeven op het terrein van de veiling. On der meer moesten de bestuur ders geblinddoekt op aanwijzin gen van een assistent een bal lon stuikrijden. De oude auto's reden vervolgens door Zuid- Beveland: van Krabbendijke naar Yerseke, Wemeldinge, Kapelle en Rilland-Bath, waar de prijzen werden uitgereikt. Daarnaast waren er in Krab bendijke de bekende volksspe len en werd de dag besloten met volksdansen op het dorps plein. Hier werd de dag begonnen met een optoaht door het dorp met versierde fietsen en der gelijke. Aan deze optocht werkte fanfare St.-Cecilia en het majorettenpeloton mee. Voor de kinderen van de kleu ter- en basisscholen werden op het sportveld behendigheids spelen gehouden. In de namid dag was er een damesvoetbal- wedstrijd. Voor de oudere kin deren waren er toen spelen als stoelendans en ringsteken. De ze spelen werden afgewisseld met het optreden van het ma jorettenpeloton onder leiding van mevr. C. de Jonge-Hoon- dert, dat een goed stukje show opvoerde- Dit alles met muzi kale beg'leiding van de fanfa re. De bejaarden werden ver maakt door zuster Josepha, die versohillende jaren in de Con go heeft doorgebracht. Ook in Kwadendamme be gon koninginnedag met een optocht voor alle schoolkinde ren, daarbij voorafgegaan door fanfare Con Afezzione met drumband. In de voormiddag waren er op het sportveld kin derspelen zoals een kussenge vecht boven een bassin water, zaklopen, slalom op de fiets paalklimmen, wipbalslaan. Bij net onderdeel ringrdjden met een kruiwagen liep men de kans een emmer water over zijn hoofd te krijgen. Na de middag was er een gekostu meerde voetbalwedstrijd tus sen elftallen die waren samen gesteld uit de bezoekers van de diverse cafés. Tegen de avond werd er een hardloop wedstrijd gehouden door het dorp voor 15-jarlgen en ouder. Voor de kinderen betekende de lampionoptocht het einde van het feest, voor de ouderen werd de dag besloten met een koninginnebal In de Burcht. Met klokgelui gewekt begon Ovezande het feest met een show van de majorettengroep- drumband de Fazant. In de gymzaal van de basisschool werden vervolgens alle kinde ren onthaald op een optreden van het gooohelduo „Johnny en Ria". Na de middag waren er spelen voor de kleuters op de kleuterschool en behendig heidsspelen voor de oudere jeugd op het grasveld nabij het bejaardencentrum. Aan het slot daarvan volgde de prijsuit reiking. Het sluitstuk vormde de lampionoptocht, terwijl voor de ouderen een Oranjebal was georganiseerd in café Aandewiel. Film stond er onder meer op het programma voor de kinde ren in Heinkenszand. De kleu ters en de laagste klassen van de basisschool hadden verder diverse spelen in sporthal de Stenge. De oudste klassen hielden op het sportveld hun toernooien. Het voetbaltoer nooi van de jongens werd ge- VVD Op vrijdag 3 n zal het VVD-tweede kamerlid dra. G. van Aardenne spreken voor de afdeling Middelburg van de VVD. Het onderwerp is: „Gemeenteraadsverkiezin gen, mede gezien in landelijk perspectief- De bijeenkomst wordt gehouden in de bene denzaal van de brasserie (Lange Delft 10) te Middel burg en begint om 20.00 u. De heer Van Aardenne is finan cieel specialist van de WD- fractie in de Tweede Kamer en als zodanig de geestelijke vader van het VVD-belasting plan. wonnen door de Jan van Schenjgeschooi, die daarmee definitief de wisselbeker vero verde. Het handbaitoernooi van de meisjes werd eveneens door de Jan van Schenge- school gewonnen. In de mid dag was er dan de optocht voor de kinderen, voorafge gaan door muziekvereniging Euterpe die hiermee tegelijk haar nieuwe uniformen pre senteerde. Het besluit voor de kinderen: een lampionop tocht, voor de ouderen een Oranjebail in de Stenge- De leerlingen van de basis scholen verzamelden zich in de ochtend op de diverse sportvelden voor de traditione le spelen a'ls zaklopen en ring- werpen. Vanaf de sporthal de Bevelanden startte 's middags een gezeltigheidsrit voor de Goese inwoners. In de wijk Goese polder werd een kin deroptocht gehouden. Enkele voetbalelftallen uit deze wijk speelden onderlinge wedstrij den. Deze kwamen in de plaats van de traditionele wedstrijden tegen de wijk Goes-Zuid. Waarom deze tra ditionele wedstrijden tussen de beide Goese wijken geen doorgang vonden, is niet be kend. Extra attractie vormde in Goes gisteren, dat de stoomtram van de sticht'ng stoomtram Goes-Borsele zijn eerste tocht van het nieuwe seizoen maakte. De leerlingen van het christelijk lyceum voor Zeeland organiseerden een bazaar ten bate van ver voer van schooljeugd in Suri name. burgemeester. (Van een onzer verslaggevers) GOES „Als ik het zo alle maal eens bekijk, vraag ik me toch af: bent u wel eens thuis geweest?" Dit merkte burge meester mr. F. Huber van Goes op, toen hij maandagmor gen de heer J. C. Fraanje de koninklijke onderscheiding kwam uitreiken. De heer Fraanje kreeg de eremedaille in zilver, behorend bij de orde van Oranje Nassau. De heer Fraanje viel de eer te beurt door zijn vele werk en verdiensten voor zijn chris telijk gereformeerde kerk en voor het vele werk wat hij verricht heeft binnen het christelijk nationaal vakver bond. Het C.N.V. heeft de on derscheiding dan ook van har te gesteund. Districtsbestuur der H. Guichelaar van de in dustriebond CNV had dan ook een presentje meegebracht. Ds. Broersma speldde de heer Fraanje de draagme- daille op, terwijl de heer Fraanje ook namens zijn werkgever werd toegesproken en een geschenk kreeg over handigd. Soberheid was het kenmerk van het koninginnefeest te Hansweert. De buurtvereni ging Achter den Boomdijk had hier enkele activiteiten geor ganiseerd. Veel belangstelling bestond er voor het optreden 's middags op het Dorpsplein van de volksdansgroep Scaldis uit Hansweert en Vodago uit Goes. Ook de jeugd van Scal dis voerde enkele dansen op. In trek waren verder de voet balwedstrijden tussen elftallen van de basisscholen, het dames- elftal van Achter den Boom- dijk en het dameselftal van de Hansweertse Boys. De strijd tussen de dameselftallen ein digde onbeslist met 33, maar de dames van Hansweertse Boys namen de strafschoppen beter. Zij kregen de wisselbe ker. De r.-k. basisschool won van de openbare basisschool, 's Morgens waren er voor de kinderen tekenfilms in Kaj Munk. Voor de oudere jeugd werd de film vertoond: De wraak van Robin Hood. In de avonduren werd het feest be sloten met touwtrekken tussen diverse verenigingen op het Dorpsplein. Hoogtepunt te Kruiningen vormde de behendigheidswed strijden op het grasveld bij het oude Plein. Het ging hier tussen de buurtverenigingen en de brandweer. Buurtvereni ging De Nijverheid won de wedstrijd, 's Morgens was er voor de jeugd dansen in het dorpshuis. Verder voor de jeugd ook een knobbelrit. Een optocht met versierde fietsen Oranjebal in het dorpshuis be sloot koninginnedag in Krul- vond 's middags plaats. Een mnigen. De heer Cok krijgt in bijzijn van zijn vrouw een onderscheiding. (Van een onzer verslaggevers) GOES De heer B.J. Cok uit Goes is gisteren Ridder in de orde van Oranje Nassau geworden. De heer Cok, mede directeur van het levensmid delen g.ossierdersbedrijf Cok bv te Kapelle, kreeg de onder scheiding vanwege zijn grote verdienste als organisator van het middenstandsbedrijf op landelijk niveau. De heer Cok kreeg de ver sierselen, behorende bij de ridderorde opgespeld door de burgemeester van Goes, mr. F. Huber. De heer Cok is on der meer voorzitter van de lan delijke vereniging van tip- grossiers en president-commis saris van .ip-holding organisa tie. Hij begon voor de oorlog in 1935 als kleine zelfstandige. Na de oorlog kwamen er voor zij n levensmiddelenzaak meer mogelijkheden. Burgemeester Huber, die de levensloop van de geridderde memoreerde, karateriseerde dat als volgt. „Men krijgt een kans maar je moet 'm ook grijpen". De heer Cok heeft 'm gegrepen. Hij is de motor geweest en heeft ervoor ge ploeterd. Bij de uitreiking wa ren behalve de heer Cok en zijn vrouw en burgemeesxer- fiuber ook aanwezig de neer C.W.C. van Beekum die ais provinciaal voedselcommisaris van Zeeland zijn gelukwensen overbracht, en de heer Kor- stanje die de kersverse ridder feliciteerde namens het minis terie van Landbouw en Visse- nj. (Van een onzer verslaggevers) GOES/MIDDELBURG Ook Midden-Zeeland heeft zijn aan, deel van de lintjesregen gisteren te verwerken gekregen, ui volgende onderscheidingen werden hier uitgereikt De ere-medaille in goud aan de heer J. L. Boogaard, adju dant van de rijkspolitie in Middelburg. De heer Boogaard die per een juni met pensioen gaat kreeg zijn onderscheiding vanwege zijn staat van dienst bij de verkeersgroep Middel burg, waarvan hij de comman dant was. De heer J. A. van de Velde kreeg de ere-medail le in zilver. De heer Van de Velde is opperwachtmeester in Serooskerke en waarnemend groepscommandant van de po litie in Veere. Nog een ere medaille in zilver kreeg de heer N. van Rijswijk vanwege zijn verdiensten voor he korps van de rijkspolitie. De heer Van Rijswijk is momei; teel wachtmeester eerste klas in het stadje Tholen. Hij ver laat per 1 juli de dienst omdat hij dan de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Het SGP-raadslid J. van Bel-zen van Arnemuiden kreeg een gouden ere-medaille voor zijn verdiensten als raadslid van de gemeenteraad van Ar nemuiden. Hij was dat vijfen twintig jaar, waarvan tien jaar als fractievoorzitter. Een andere ere-medaille in goud kreeg de heer J- Melse, wethouder van Mariekerke op gespeld. De heer Melse is al vijftien jaar wethouder en was voordien raadslid voor de SGP in zijn gemeente. De heer K. J. Steketee uit Arnemuiden werd ook onderscheiden met een ere-medaille in het goud. Dit wegens zijn vele verdien sten op politiek terrein en ;n het plaatselijk verenigingsle ven. Daarnaast is de heer Ste ketee twaalf jaar lid van de -gemeenteraad. In de Zeeuwse defensie kringen vielen ook enkele on derscheidingen te verdelen. Officier in de Orde van Oran je Nassau met de zwaarden, werd luitenant-kolonel J. M. Leenheers te Goes. De heer Leenheers doet al dertig jaar dienst bij de afdeling opera ties van de militaire staf in Den Haa-g. Tevens is hij coör dinator van de nationale reser ve. Majoor A. Bontebal van de OCMA-kazerne uit Middelburg kreeg de versierselen van de onderscheiding: ridder in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden. Majoor Bontebal maakt zich in Middelburg al enkele jaren zeer verdienste lijk op het terrein van het administratief militadr ondi wijs. Hij heeft een grote rol gespeeld bij d-e ontwikkeling van de school en was één van d-e grondleggers van de her structurering van het millt.a r administratief onderwijs. De adjudant-administrateur H. van Winkelhof te Middel burg kreeg de zilveren ere medaille met de zwaarden. De Brand Op het wonwa- genk-amp te Zierikzee is door oververhitting vain een elek trische kachel de caravan uit gebrand van J.J. Haiske. De brandweer van Zierikzee was spoedig te plaatse doch kon niets meer uitrichten dan na- blusskigswerkzaamheden. Het bedrag van de schade wordt geraamd op f 7560 exclusief de inventaris. De eigenaar was niet t .-gen brand verzekerd. heer Winkelhof is al 1950 aan de school in burg verbonden- Hij heeft vendien veel verdiensten in civiele sector. Zo is hij ond» meer actief in de Nederland» christelijke onderofficiersvert. niging. De heer P. J. Verha" gen, vuurtorenwachter Vaii Westkapelle kreeg een ere. medaille in het brons wegenj zijn verdiensten als kustlicht, wachter bij het loodswezen. De heer A. Drenth, teel. nisch hoofdambtenaar bij Rijkswaterstaat in Hansweer; werd onderscheiden als ridder in de Orde van Oranje Nassau! Hij is ongeveer veertig jaar jt dienst bij Rijkswaterstaai Dijkgraaf H. van Gorsel vaa het waterschap Tholen werd gisteren eveneens ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij is al vanaf 1947 dijkgraaf ea vervult verder nog een functie in de ZLM. De heer A. Boone van bel wegschap Walcheren heeft er ruim 35 jaar bij Provinciale Waterstaat opzitten. Hij werd ook ridder in de Orde vaa Oranje Nassau. De heer A. Koole te Borsele, employée van de PTT in Bor sele kreeg de ere-medaille ia zilver. Hij is sinds 1928 ia dienst van de PTT en vervult sinds 1964 de functie van kan toorhouder in de gemeente Borsele. De heer J. J. de Wee, PTT- besteller in Yerseke, kreeg de ere-medaille in het brons- Hij is 42 jaar postbesteller. De heer S. J. P. Jumelet uit Brui- nisse: ere-medaille in goud, Hij maakte zich vooral ver dienstelijk op maatschappelijk terrein. De heer Chr. ie Schipper te Koudekerke: ere medaille in goud. De heer De Schipper was vijftig jaar on derwijzer aan de plaatselijke lagere school. De heer S. dt Visser, Aagtekerke is al vijf tig jaar secretaris van de plaatselijke bibliotheek. Hij kreeg de ere-medaille in hel goud. De heer A. W, Louws te Oost-Kapelle: ere-medaille in zilver, wegens zijn verdien sten voor het lokale dames koor. De heer J. Wondergem: ere-medaille in zilver wegens zijn verdiensten voor de mu ziekvereniging van Oostkapel- le. De heer dr. F. G- Vaandra ger arts in Oostkapelle werd ridder van Oranje Nassau. Dit vanwege zijn vele functies en verdiensten op het terrein van de gezondheidszorg. Voor het front van een volle raadzaal te Yerseke is maan dagavond de voorzitter van muziekvereniging Mozart uit Yerseke, de heer B.J. Korstan- je, onderscheiden met de ere medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nar sau. De onderscheiding were aan de zichtbaar ontroerde heer Korstan je uitgereikt door burgemeester mr. C. Pijl Ho geweg. De heer Korstanje kreeg de onderscheiding we gens zijn verdiensten voor de Yersekse gemeenschap in het algemeen en voor „Mozart" in het bijzonder. De muziekvere niging bracht hem dan ook een serenade. Na afloop was er een receptie in hotel de Oesterbeurs. (ADVERTENTIE) Gebakkenschol met appel en champignons 1 Per persoon 1 flinke schol. Laat de schoon- I gemaakte en licht gezouten vis uitlekken. Wentel ze luchtig door de bloem en bak ze in hete olie of boter goudbruin. Garneer de f-A schol met champignons.en schijven appel iVj welke in dezelfde olie of boter zijn gebakken. Bestrooien met fijngehakte peterselie. U bóft als u van vis houdt want vis houdt fit Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag^^a (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN De eerste Franse wedvlucht in dit sei zoen vanuit Beaumetz mag dan niet zo vlot verlopen zijn, verliezen zijn er vrijwel ner gens geweest. De noord-ooste lijke wind en bewolkte hemel zijn uiteraard van invloed ge weest op de gemaakte snelhe den maar wat hierbij ook een rol heeft gespeeld was dat het nog al wat minuten duurde eer de duiven na het openen van de manden echt goed ver trokken waren. Er waren ech ter ook plaatsen waar de ver schillen in aankomst groot wa ren. Bij de postduivenvereniging De Eendracht in Terneuzen waren 195 duiven in concours en hier gingen de prijzen (per drietal) in een tijdsbestek van 35 minuten af. De snelheid van de winnende duif bedroeg 953,5 meter per minuut, de laatste 777,1 mpm, met bij de eerste tien op de uitslag toch nog vijf liefhebbers met hun eer ste afgegeven duif. Uitslag: 1 en 3 J. Wisse en zoon, 2 E. Brouwer, 4 H. de Boevere- 5 Jac. Harte, 6, 7 en 10 M. A. de Roo, 8 J. den Exter, 9 F. Moliet. Volharding, Westdorpe met 120 oude duiven. 1. D. Teir- lijnck (926,4 m.p.m.); 2. P. Ver- vaet, f E. Baecke, 4 J. van Schilt. 5 van Acker, 6 J. Gijsel; 7 en 10 gebrs. Aude- naerd, 8 H. van Schilt, 9 R. Goethals. Met 44 jaarlingen: 1 Gebr. Audenaerd (872,4 mpm), 2 R. Go-ethals, 3 R. van Acker, 4 en 8 Ed. de Smet- 5 en 7 R. van Kwikkelberghe, 6 Raf. Gijsel 9 René van Acker, 10 J. van Schilt. Combinatie Axel-Stoppel dijk met 251 duiven: hoogste snelheid 954.04 mpm; 1 en 2. A. \rerts, 3 M, Klaassen, 4 en 6 J. Wentzler, 5 B. Burin, 7 A. Baert, 8 J. van Leuven, 9 G. Koekkoek; 10. W. Dobbelaar. Concours Combinatie Hulst met 177 oude duiven. 1 P. Verstraeten (948,- m.p.m.), 2 L. Freijser, 3 en 6 All d'Hont en zoon, 4 Ch. van de Walle, 5 zoon, 4 Ch. van deWalle, 5 Gebr. Kramers, 7 W. Bod- daert, 8 Ed Willaert, 9 Th. Crombeen; 10. Ch, Voet. Met 115 jaarlingen. 1 J. Jansen (937, mpm), 2 E. Adriaansen, 3 J. Pieters, 4 en 8 Th. Cas teels, 5. Ch. Voet, 6. P. Lee- raert, 7. All. Pieters, 9 H. Blom- maert, 10 Fr. Riskè. De s He duif Terhole met 65 duiven l J. Sehoneberg (885,- mpm), 2 J. de Maat, 3 en 5 J. Asselman, 4 en 8 A. Hemelaar, 6 en 10 AH. Beau- rain, 7 L. Heymans, 9 Alf. Freijser. Jong maar moedig, Driewe gen bij B'erviiet 45 duiven. 1 E. van de Hemel (859,- mpm), 2 ein 9 A. Engels, 3. 4 en 6 en 7 aug. Jansens, 5 J. Plaödet, 8 en 10 Klaeysen-Von Houdt. Hooglandse Vliegers, St.- Kruis met 95 duiven 1 I. Dui- ninck 902,87 mpm), 2 en 10 E. Naert, 3 A. Buysse, 4 Jul. Duininck, 5 en 7 A. de Lijzer, 6 en 8 A. de Meester, 9 Jan Duininck. Stri'jd in Vrede, Groede met 148 duiven. 1 J. Manhave (889.07 mpm) 2 H. Elfrink, 3 I. Vermeulen, 4 en 5 M. El frink, 6 W. Risseeuw, 7 en 10 H. Simpelaar, 8 en 9 L. van de Wege. Concours Bond Zuid Beve land met een deelname van 1348 lui en, hoogste snelheid 950.22 mpm. 1 M. Pieterse, Wemeldinge, 2 E. Vermast Yerseke, 3 en 10 P. Butler Biezelinge, 4 M. Moerland Ril land, 5 en '3 H. van Bis Yerse ke, 6 W. Raas 's Heerenhoek, 7 Gebr. Mange Sc.hore, 8 C. Almekinders Rilland, 9 P. Willeboer Kruiningen, 11 M. Boudens ".wadendamme, 12 A. de Leeuw Hansweert, 14 D. Brouwer Goes, 15 H. Witte Kruiningen. De eerste serie van twee duiven werd gewon nen door L. van Ertvelde te Hansweert (21 en 49) De eer ste serie van drie duiven door P. Butler met 3, 10 en 54. Uitslagen wedvluchten van uit Neufvilles van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond vain Zaterdagvliegers: Eendracht Maakt Macht in Terneuzen met 153 duiven in concours, snelheid van de eerst aankomende duif 1196.3 mpm. 1, 3 en 10 C. Moerman, 2,4 en 5 P, Zegers en zoon, 6 D. Deurwaarder, 7 J. de Kra ker, 8 A. Verduijn, 9. Scheele. De Voorwaarts te Zaamslag- Veer met 70 oude duiven (1173.7 mpm) 1, 3, 4 en 6 H. de Feijter Axel. 2 en 5 Jan Baj' ker, 7 C. Bareman, 8 D. Jonge, 9 W. de Putter, A»t 10 Fr. scheele. De Reisduif te Breskens fflj 131 duiven. 1, 9 en 1" Nooyer (1148,22 mpm), 2,3 4 J.A. Versprille, 5 J- - Smidt en zoon, 6 en Pieters, 8 R.A. Versaevel. Wedvlucht vanuit Qufevrain van de postduivenverenigi De Snelle Duif in Climgf ™e' 87 oude duiven 1 A- -lan en zoon, 2 en 5 Ch. Wilkeh'. E. Piessens, 4 J. de Braeke, 7 en 8 J. van them, 9 L. Bruggeman, w Verstraeten. Met 93 jaarlmfI 1 E. van Acker, 2 E. de Burgw 3 F. Vos, 4 J. Govaert, 5J< yJ Goethem, 6 E. de Bodt^ A. Jansen en zoon- 8 laert, 9 B. Pilaet, 1" Cock. Woensdag 1 mei 1974 f) (Van onze correspondent) GENT De Gentse Opera kampt met moeilijkheden. Men vraagt zich zelfs in som mige kringen af of deze in stelling in haar voortbestaan niet bedreigd wordt. In Vlaan deren, is de opera erg populair en ook uit Zeeuwsch-Vlaande ren komen veel liefhebbers naar deze voorstellingen te Gent kijken. De moeilijkheden zijn be gonnen doordat het rijk tot heden toe naliet de beloofde toelagen uit te betalen. De si tuatie bereikte bijna een breekpunt enige weken gele den, toen de direcite van de Opera de mededeling ver strekte, dat de nog beschikba re financiën amper voldoende waren om de artiesten uit te betalen tot eind april. Een Gentse afvaardiging, die de vraagstukken op het kabi net van de minister van Cul tuur ging voorleggen, slaagde erin de belofte te krijgen, dat „actief en snel naar een af doende oplossing gezocht zal Aanrijding Op de Zoute- straat te Hulst werd de brom fietser L. T. uit Graauw aan gereden door een auto, be stuurd door P.D. eveneens uit Graauw. Het ongeluk gebeur de doordat T. op een recht stuk weg, ineens naar links uitweek, terwijl D. achter hem kwam. Deze wilde T. rechts passeren, maar op dat moment reed de bromfietser eveneens terug naar rechts. Het gevolg was dat D. achter op de brom mer reed. T. kwam te vallen en liep enkele ontvellingen op. De vooruitzichten voor don derdag en vrijdag opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18.00 uur; plaatselijk regen, ook nu en dan zon en tempe raturen aan de laige kant. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land; Voor donderdag: aantal uren zon: 0 tot 8; min. temp-: om streeks 7 graden; max. temp.; omstreeks 13 graiden; kans op een droge periode van min stens 1(2 uur: 80 procent; kans op een heel droog etmaal: 50 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 0 tot 8; min. temp.: om streeks 7 graden; max. temp.: omstreeks 13 graden; kans op een droge oeriode van min stens 12 uiur: 70 procent; kans °P een geheel droog etmaal: 40 procent. Konstanz 300 plus 1, Rhein- felden 207 plus 2, Straatsburg plus 2, Flittersdorf 338 Plus 4, Maxau 384 min 5, Plo- chingen 139 pluis 3, Mannheim 204 onveranderd, Steinbach 228 plug 8, Malinz 220 min 2, Bingen 98 min 7Kaub 136 min 8, Trier 246 min 1, Ko blenz 150 min 2, Keulen 105 Plus 8, Ruhrort 245 min 1, Lobith 877 plus 2, Pannerden- ®e Kop 853 plus 1, Nijmegen 881 plus 3, IJsselkop 833 plus J Eefde IJssel 350 onveran- derdl, Deventer 228 min 2, Monsin 5478 plus 2, Borgharen 3900 plus 5, Belfeld 1115 plus 12, Grave beneden de sluis 5»2 min 7, Morgen, donderdag 2 mei Bergen op Zoom 12-35 Hansweert 11.58 ^erneuzen 11.28 en 23.56 yiissingen 10.57 en 23.26 "emeldinge 12.25.

de Stem | 1974 | | pagina 2