Jan Raas winnaar zesde etappe DONNA ROSA RESULTATEN VAN KM TOT KM PSV-traïner Rijvers: „NAC, talentvoile ploeg Zege Perurena KORTSNOJ IN DE FINALE MUSCATELLER Svsm ftjtr ^monade siRoop?^o}dTJT gg\ 1Ë375J\ STEUN VOOR VITESSE S-SLAG BEKER FINALE IHEE~BI8KWIE PSSSfeiiom hihe 1 VzLITER Olympia's Toer door Hein Groothuis LITER Sbiikiss elk J00 cram - \f AJAX 11 fc&»rMTT|» 169 sport nschappen halfzoete Italiaanse wijn Blessures NAC ZOET MAAR KOPPIG VERHEI! J-rlWta t... LITERPAK MAGERE chocolarie%#§ M of vanille W ongeopend wekenlang houdbaar zonder koeling ^^aÈésïij, pakket <Z f I? appe!bleessm mUJÊÈSm GRATIS SPONS 1 mei 1974 orstanje, te Yerseke; Pinxteren, lid-o-ud-be- .d „De Strienespelers"; nbergen; Chr. Schipper, idekerke; J.J. van der te Breda; S. de Visser, ris Leesbibliotheek erk, wonende te Dom- A.L. van Wallenburg, ar van de Muziekvere- Vlijt en Volharding" urg; Benschap Knook, diri- an de Christelijke Ge- Zangvereniging „Looit eer" te Nieuwvliet, te CF.J. Kuijten, oud- eminstructeur bij de oortfondsenbad, te Bre- W. Leuws, li-d-oud-be- d muziekvereniging -ndo" te Oostkapelle; ak, te Lage Zwaluwe; oeijs te Castelré (gem. Nassau); P. Verhagen; bestuurslid van de vereniging „Crescen- Heijningen; F. Ver bestuurslid van de ig R.K. Harmonie „Oe- te Stan-d-daarbuiten; P. lid-oud voorzitter van uziekvereniging „Cre te Heijningen; K- ■gem, lid-oud-penning van de Muziekvereni- Crescendo" te Oostka- sgezondheid lilieuhygiëne r in de orde van sderlandse Leeuw: H.H. Cohen, directeur Rijksinstituut voor de zonclheid. er in de orde van e-Nassau: .J.M. Stulemeijer, Al- adviseur Nationale luisraad, te Breu'ke- r in de orde van e-Nassau: G. Vaandrager, arts te ïlle; daille, verbonden e orde van e-Nassau: aan; van den Boom, docent ït Algemeen Burger te Bergen op Zoom. te, administrateur van edtransfusiedienst van Kruis, te Oostburg iw G D. van Steeno- kraamverzorgster te a Lage Zwaluwe, me- A.F. Willemsen, ver- te Breda; in de orde van rlerlandse Leeuw: Ir. H.A. Snellen, vice- r Nederlandse Han te Oegstgeest. SCHUITEN IMPONEERT liTIJDRIT (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) QgS Boy Schuiten heeft het laatste sprankje hoop dat hij nog uit de trui zou zijn te rijden voor zijn naaste concurrenten weggenomen. De Zandvoorter velde zijn rivalen 0p een voor hen verschrikkelijke manier in de 26 km lange tijdrit in Oss. De oppermach- jjgg Schuiten (hij was 55 seconden sneller dan nummer twee zijn ploegmaat Aad van jen Hoek die oprukte naar de derde plaats in het algemeen klassement) voerde zijn voorsprong dusdanig op, dat hjj onder normale omstandigheden niet meer van de eerste plaats is te verdrijven. Schuiten die 4 minuten en 38 seconden voorstaat op Ad Dekkers (verlies van 1.24 in de tijdrit na een winst van 10 seconden bonificatie in de ochtend) geloofde het nu zelf ook wel. Schuiten; „Ik denk wel dat ik er ben". Daarvan is ook Ad Dekkers, die nu de adem van Van den Hoek en Schür (vierde) in de nek heeft, heilig overtuigd. Het moet al zuiver toeval Jijn willen we hem er nog uitrijden". En zijn ploegleider Herman Krott stelt berustend: Het is gebeurd, in theorie iian het natuurlijk nog tenslotte werd Knetemann twee jaar geleden op de voor- laatste dag ook uit de trui gereden, toen hij drie minuten voor stond maar het is hoogst onwaarschijnlijk. Trouwens hij verdient de overwinning ook want hij is gewoon de sterkste renner". Schuiten had voor de tijdrit baancoach Frans Mahn (zijn vertrouwensman) en mecani cien Jan Legrand opgetrom meld. Mahn versoheen met een door Schuiten verzocht zijden truitje (voor minder weerstand) ten tonele en Le grand met een paar speciaal geprepareerde lichte wielen. De wielen gebruikte de Ket tingrenner op aanwijzing van Mahn echter niet. Mahn: „Het loopvlak was te glad voor dit regenachtige weer". De tactiek vam Ketting is er voor de twee laatste etappen op gericht de eerste plaats voor Schuiten te behouden. Maar Van den Hoek ên Schur mogen voor hun eigen kans rijden nog hoger te komen in het algemeen klassement. Maar ze mogen Schuiten niet uit de trui rijden. Het ligt natuurlijk anders ais Schuiten door eigen schuld gelost wordt. We zijn dit overeen gekomen op voorstel van Jan Aling. Iedereen was meteen akkoord". Schuiten kan in ieder geval natuurlijk rekenen op de steun van zijn ploeggenoten. Dat bleek gisterochtend wel in oe etappe van Schijndel naar Uss, toen Schuiten ten val kwam tengevolge van het feit, dat zijn remkabel brak tijdens het pareren van een demarra ge van Jan Raas. Jan Aling stond meteen zijn fiets af aan, de leider, die daarna ln een mum van tijd weer aansluiting met de groep had. Van die rit werd Jan Raas een sterk winnaar. De gewel dig actieve Zeeuw, die de hele ronde een grote vorm de- mo\streert, bouwde ln de laat ste zes kilometer op Impone rende wijze een comfortabele voorsprong op de kop van het veld op. Het had Kaas overigens de grootste moeite gekost om te ontsnappen. Raas: „Ik ben vier keer gesprongen. De eerste keer werd ik door Van Hou- weimgen teruggehaald, ae tweede keer door Dekkers en de derde keer door Schuiten. Pas mijn vierde demarrage lukte" De triomf in Oss betekende voor Jan Raas een pak van het hart. „Eindelijk is het eens gelukt' verzuchtte de kortge leden 21 jaar geworden Hein- kenszander. Raas kon dat met recht zeggen, want de Zeeuw, die dit jaar laat in vorm was („dat komt doordat ik tien aagen op bed heb moeten Lig gen"), greep dit seizoen al vier keer net naast een zege in een klassieker. Hij werd n.l. tweede in de Dorpen-om loop, de Omloop van de Braakman, de Grand Prix van Essex en de Ronde van Dren- te Daar kwam nog bij, dat Raas door domme pech in de tweede etappe van deze ronde (Zoetermeer-Arcen) zijn kan sen op een hoge klassering verspeelde. Raas: „Ik viel uit de kop groep weg doordat ze mijn derailleur kapotgereden. Daar na moest ik drie keer van fiets verwisselen. Ik had er ver schrikkelijk de pest over m. Uitslag vijfde etappe, van Uiestraten naar Schijndel (166 km.) 1 Hoogendoorn (Bossche Staalbouw) 3 uur 46 min 52 sec, met bonificatie 3.46.37, 2. Kuys (Bossche Staalbouw) M., met bon. 3.46.42., 3 Van (Jen Hoek (Ketting) z.t., met jon. 3.46.47, 4 Carbutt (Eng.) 4.46.52, 5 Franken (Victoria) z-t. 6 Van Gerwen (militair team) z.t., 7 Van Lamoen (Bossche Staalbouw) 3.46.59, 8 Kalis (Tsj) z.t., 9 Ponsteen (Amstel) 3.47.03, 10 Seheune- nan (Caballero) 3.47.03, 11 Albersen (Ovis) z.t., 12 Van Helvoirt (Caballero) z.t. 14 «on der Kruys (Van Erp), z.t. '5 Smit (Bossche Staalbouw) «.16 Van Houweiingen (Am- del) z.t. 17 Dekkers (Amstel) 18 Van Bragt (Victoria) S 19 Sint Nicolaas (Ovis) 20 Pavticak (Tsj). z.t. oere 3.47 29, 25 Huyzen 27 Tak z.t., 33 Strobbe z.t., Van Dijk, z.t., 35 Coore- ttans z.t., 49 Theo Ven-ix •■47.37, 53 Jan Raas z.t., 60 •an de Bunder z.t., 66 Van Jongen z.t., 70 Martin Venix 3.47.47 BE UITSLAG VAN DE ®DE ETAPPE: 1 Raas (Van ™P) 74 km. in 1.39.34, met ™n. 1.39.19, 2 Dekkers (Am- te') 1.40.02, met bon. 1.39.52, Van Gerwen (Militaire ™el) z.t., met bon. 1.39.57, 4 Katwijk (Hebro) z.t., 5 van der Kruys (Van Erp) z.t., Smit (Bossche Staalbouw; 7 "'an Houweiingen (Am- J') z.t., 8 Van den Hoek 'Ketting) z.t., 9 Van der Spie- Jelbana) z.t„ 10 Kuys (Bossche Staalbouw) z.t., 11 «lber-en (Ovis) z.t., 12 Schui- [en (Ketting) z.t., 13 Botter- Is (Van Erp) z.t., 14 Koot «an Erp) z.t., 15 Schür (Ket- inS) z.t., 16 Lunenberg (Van lrP) 1.40.44. 17 De Boer (Mi- ®elm) 1,40.46, 18 Scheuneman '(-abalero) z.t.. 19 Van La- ?°en (Bossche Staalbouw) z.t., 11 Van Trigt (Michelin) z.t., üooremans (Vict.) 1.40.46, Van Bragt (Vict.) z.t., 25 mere (Vict.) z.t., 26 Franken JW z.t,. 29 Huyzen (Vict.) J 3l Van D-jk (mil.) z.t., 35 „an Dongen (Caba'lero) z.t., Strobbe 'H'hml z.t., 43 lalt (mil.) 143.26, 45 Van de Bunder (Hebro) z.t., 65 Th Venix 1.43.33, 73 Martin Venix 1.47.48. De uitslag van de rljdrit is: 1 Schuiten (Kett.;, 26 km. in 34 minuten 29 se conden (met bonificatie 34.14). 2 Van den Hoek (Kett.), 35.24 (met bon. 35.14), 3 Huyzen (Vict) 35.34 (met bon. 35.29) 4 Scheuneman (Cab) 35.48, 5 Dekkers (Ams) 35.53, 6 Len- fennik (Kett.) 36.00, 7 Pronk (Del), 36.02, 8 Van Houweiin gen (Ams) 36.03, 9 Ponsteen (Ams) 36.09, 10 Osokin (SU) 36.17, 11 Schür (Ket) 36.22, 12 Porrini (It) 36.23, 13 Van der Spiegel (Del) 36.25, 14 Van Gerwen (Mil) 36.26, 15 Van Dongen (Oab) 36.32, 16 Van Katwijk (Heb) 36.36, 17 Van den Bunder (Hef) 36.37, 18 Van Heb.nirt (Cab) 36.38, 19 Verwey (Cab) en Cooremans (Vic) beiden 36.45, 23 Broere (Vic) 37.09, 24 Kaas (Van Erp) 37.12, 38 Van Bragt (Vic) 37.40, 40 Tak (Mil) 37.48, 46 strobbe (Hebro) 38.04, 56 Franken (Vic) 38.54, 63 Van Dijk (Mil) 39.09, 73 Theo Venix (Mil) 39.31, 80 Martin Venix (Mil) 40.16. Het algemeen klassement: 1 Schuiten (K<tt.) 20 uur 20 mi nuten 57 seconden, 2 Dekkers (Ams) 20.25.05, 3 Van den Hoek (Kett 20.26.28, 4 Schür (Kett.) 20.26.48, 5 Van Hou weiingen (Ams) zelfde tijd, Van Helvoirt CCab), 20.27.01, 7 Van Katwijk (Hef) 20.27.03, 8 Van der Spiegel (Del) 20.28.01, 9 Van der Kruys (Erp) 20.28.04, 10 Smit (Bos) 20.28.10. 11 Van Gerwen (Mil) 20.28.48, 12 Koot (Erp) 20.29.26, 13 Broere (Vic) 20.29.41, 14 Lenferink (Kett.) 20.30.49, 15 Aling (Kett.) zelf de tijd, 16 Schuitemaxer (Cab) 20.31.27, 17 Bakker (Ams) 20.31.57, 18 Pronk (Del) 20.32.50, 19 Albersen (OVI) 20.33.17, 20 Strobbe (Hef) 20.33.40, 23 Van Bragt (Vic) 20.34.18, 27 Raas (Van Erp) 20.36.19, 32 Tak (Mil) 20.42.29, 34 Van Dijk (Mil) 20.44.13, 43 Cooremans (Vic) 20.48.10, 50 Martin Venix 20.48.10, 50 martin Venix 20.53.30. 56 Huyzen (Vic) 20.56.44, 67 Theo Venix 21 06 2? 68 Van de Bundei' (Hebro) 21.06.44. Net zoals na de Ronde van Drente, toen ik met Hoogen doorn (die won maandag de rit van Uiestraten naar Schijn- del-red.) weg was en drie vari mijn ploegmaten afstopten. Ik had normaal nooit kunnen verliezen. Dat gebeurde echter toch doordat mijn achterwiel in een put van de weg kwam terwijl ik voluit spurtte. Het wiel sloeg daardoor om hoog". Raas, die twee Jaar geleden in Steenwijk ook een etappe in Olympia's Toer won, kreeg door zijn uitschakeling voor een ereplaats een knechtenrol opgedragen bij Van Erp. Een situatie waar de Zeeuw, die het uitstekend na-ar zijn zin heeft bij de formatie van de Schijndelse tegel-handel („Ik O Jan Raas, winnaar van de zesde etappe. vmd het bij Van Erp fijner dan bij Tricot Noble. Het is een echte vriendenploeg. Bij Tricot Noble waren er vaak moeilijkheden"), zich zonder morren in schikte. „Ilc moet nu zorgen dat Piet van der Kruys bij de eersten blijft. Maar dat vind ik helemaal niet erg. Ik weet, dat hij straKs voor mij hetzelfde doet. Bovendien kun je op het eind van de rit altijd nog je eigen kans gaan, zoals vandaag ge beurd is", aldus Ra-as, die nog één mogelijkheid ziet dat Schuiten deze Olympia's Toer niet gaat winnen. Raas: „Staat er de l-aatste twee dagen veel wind, dan zie ik Schuiten niet winnen. Want hij durft niet in de waaier te rijden. En het is dan nuaar afwachten of Schui ten net zo hard rijdt als Den Hertog, die vorig jaar ook naast de waaier reed". (Van onze sportredactie) 6e etappe: van kilometer tot kilometer: 29 kilometer: het peloton valt in drie stukken uiteen; de kopgroep bestaat uit 16 ren ners: Aling, Van d-en Hoek. Schuiten, Schür, Raas, V-an der Kruys, Botterhuis, Koot, Van de Spiegel, Albersen, Van Katwijk, Van Gerwen, Smit, Van Houwelinigen, Dekkers en Kuys. 59 kilometer: Schiuiten valt. Aling staat zijn fiets af aan d!e leider, di-e even later weer aansluiting krijgt, 68 kilometer: Raas demar reert u-it de kopgroep. 74 kilometer: Raas wint de etappe met 28 seconden voor sprong op de -achtervolgers. ATLETIEK: De 21-jarige Amerikaan Tony Waldrop is door -de New Yorkse atletiek- journalistenvereniging uitge roepen tot beste mdooratl-eet van het seizoen 73-74. Wal drop liep in die periode de 1500 .neter zeven keer o-nder de vier minuten en vestigde met 3.55,0 een officieus werel drecord. zonder statiegeld (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Normaal gesproken moet het behalen van de Nederlandse beker voor PSV een formaliteit zijn. Want op papier lijkt het nog volop in degradatiezorgen verkerende NAC vrijwel kansloos tegen de miljoenenploeg van Philips. Slechts één gevaar besluipt de Eindhovense formatie, die nog nooit een zo goede kans op het bereiken van Europees bekervoetbal in handen heeft gehad en dat is het gevaar van onderschatting. Want hoewel de PSV'ers als echte profs de vaste stelregel hanteren dat geen enkele tegenstander mag worden onderschat, valt door dit cliché matige standpunt heen duidelijk te constateren dat er op zijn zachtst gezegd een vrij optimistische stemming in het PSV-kamp heerst. Niet onbegrijpelijk uiter aard, ma-ar tegen NAC, dat voortdurend Jan en alleman d-oor zijh uitschieters verbaast, een houding die zich zelfs PSV niet kan permitteren. Minstens twee personen uit de PSV-gelederen echter menen het uit de grond van hun hart wanneer ze stellen dat met NAC wel degelijk rekening moet worden gehouden. Trai ner Kees Rijvers en de tot linkervleugelverdediger omge schoolde Gerrie Deijkers beiden oud-Bred-anaars en oud-NAC- ers weten uit ervaring tot welke vreemde prestaties NAC soms in staat is. Stelt Rijvers: „Het, is niet toevallig dat NAC soms tot zulke goede prestaties komt. Dit komt doodgewoon door het feit dat NAC talent in zijn ploeg heeft. Met enthousiasme alleen kom je er niet. Je moet heus ook kunnen voet ballen. Een combinatie van belde is een voorwa-arde om tot een goede ploeg te kunnen uitgroeien.- En dat klopt bij NAC niet altijd. Soms voetbalt NAC als een armzali-g ploegje en dan speelt het weken ach tereen grandioos. We houden er gewoon rekening mee dat NAC goed speelt, iets dat de Bredanaars zeer zeker kunnen, maar het komt er jammer ge noeg niet altijd uit. Ik meen het oprecht dat ik het betreur als NAC zou de graderen. Een ploeg die twee maal de bekerfinale haalt en ln de competitie dikwijls knappe uitschieters heeft, is tot iets in staat. Voor mij heeft NAC alles in zich om een goede middenmoter te zijn, maar het komt er door een aantal omstandigheden niet uit". Rijvers, hij heeft het ai meer beweerd, is overigens dolblij dat NAC als bekerfina list uit de bus is gekomen en dat niet alleen vanwege het feit dat het overstapje naar internationaal voetbal voor PSV nu heel dicht binnen be reik is. „Het publiek komt niet al leen op grote namen af. Zoals op het ogenblik de bekerstrijd hi Nederland zich ontwikkelt is een geweldige zaak. Wij moeten toe naar de toestand van de Engelse bekerfinale. Goed voetbal moet er zijn, maar het hele gebeuren rond de wedstrijd is minstens zo belangrijk. Verleden jaar bij NAC - NEC is dat reeds ge bleken en bij NAC - PSV kan dat nog duideliiker benadrukt v o- het een Brabantse finale is gewor den. Als je weet dat er woensdag avond zeker 45.000 Braban ders op de tribune zitten, dan is dat toch iets fenomenaals. Da-ar ziitten ook niet-voetbal- liefhebbers tussen. Zij willen gewoon een avond gezellig uit zijn. Een happening als de be kerfinale, compleet met carna valsbands, is zo'n a-vond. Bo vendien vind ik het een enor me stimulans voor het voetbal in het zuiden dat twee Bra bantse verenigingen in de fi nale zijn gekomen". Ger Deijkers is uiteraard ook niet ongelukkig met te genstand-er NAC, maar voet balprof als hij is, staan bij hem die directe zakelijke be langen voorop. Deijkers: „Dit is voor ons een goede kans om een flinke hoop poen mee te pakken. Alleen als je daaraan denkt, zal het niemand in zijn hoofd halen om NAC te onder schatten. Er valt voor ons veel te verdienen". Deijkers, die waarschijnlijk tegen oud-B-a-ronieclubgenoot Ad Brouwers zal opereren, heeft geen anigst voor zijn technisch sterke tegenstan der. Deijkers: „Wa-arom zou ik? Voor mij is het een tegenstan der als ieder ander. Ik zie zelfs een pa-ar voordelen. Tenslotte ken ik Brouwers en dat kap voor mij alleen maar een stimulans zijn om hem trachten uit te schakelen". HARRY VERMEULEN 0 Henk Wullems, trainer van NAC, zal vanavond tijdens de warming-up voor de bekerfi nale tegen PSV besluiten of Theo Dierckx, die tegen FC Twente geblesseerd het veld verliet kan spelen. Dierckx trainde gisteren in ieder geval De NAC-bussen vertrek ken vanavond tussen 18.00 en 18.30 uur vanaf het NAC-ter- rem bij Het Turfschip in Bre da. niet. Hij werd alleen verzorgd. Met de blessure van Daan Schrijvers gaat het goed. Schrijvers, die tegen Twente een spier verrekte in zijn dij been, trainde gisteren gewoon mee, zodat Wullems verwacht, dat hij zijn laatste man in de NAC-defensie vanavond kan opstellen. Mocht Dierckx in derdaad n!ot kunnen spelen a zal hij waarschijnlijk ver» vangen u door Felix Muller. 0 Er gaan geruenten in Bre da als zou er van de zijde van FC Den Haag belangstelling bestaan voor Jan de Jong en van MW (Leo Canjels) voor NAC-mid-denvelder Bertus Quaars. NAC-secretaris Euge ne Lem-mens verklaarde, dat hij van eventuele belangstel ling voor beide spelers van andere verenigingen niets wist. Wel is het zo, dat het contract van Quaars aan het eind van dit seizoen afloopt, terwijl Jan de Jong nog tot het eind van het seizoen '75- '76 onder contract staat bij de Bredase club. 0 De belangstelling voor de bekerfinale van vanavond zal hoogstwaarschijnlijk groter zijn dan die voor NAC - NEC vorig jaar (47.000). In totaal zqn er in West-Brabant onge veer vijftienduizend kaarten verkocht, terwijl er in Eindho ven tegen de twintigduizend over d-e toonbank gingen. Het aantal kaarten d-at in Rotter dam en omgeving verkocht werd en nog zal worden is onbekend, maar men verwacht dat er vanavond tussen de 50.000 en 55.000 mensen m de Rotterdamse Kuip zullen ver schijnen. TOLEDO (EFE-AFP) De Spanjaard Domingo Perurena heeft dinsdag zijn tweede etappezege geuoekt in de Ron de van Spanje. Hij won de rit van Ciudad Real naar Toledo over 128 kilometer en liep dank zij de bonificatie van 20 seconden verder uit op de Belg Leman in het algemeen klassement. Perurena staat eerste, op 36 seconden gevolgd door Leman, die op zijn beurt een halve minuut voorstaat op de Spanjaarden Maria Lasa, Manzaneque en Abilieira. Luis Ocana heeft als zevende een achterstand van 1 minuut en 16 seconden op de leider. De etappe van dinsdag had een rusti-g verloop. Wel werd er hard gereden, dank zij een stevige ru-gwind. Als gevolg hiervan konden zich geen be langwekkende ontsnappingen voord-oen. De ploeg van Kas MOSKOU (AP) Viktor Kortsnoj heeft dinsdag de fi nale van het kandidatentoer nooi bereikt, omdat zijn tegen stander in de halve finales, Tigran Petrosjan, zich bij een voo-r hem nadelige 13 stand om gezondheidsredenen heeft teruggetrokken. Het Russische pers-bureau Tass meldde vanuit de toer- nooiplaats Odessa dat Petro sjan in het ziekenhuis is opge nomen. Reeds voor het begin van de halve fin-ales had Pe trosjan, ou-d-wereldkampioen en een meester in de defensie ve strategie, te kampen met ziekte en enkele partijen moesten op zijn verzoek wor den uitgesteld. wa-akte trouwens angstvallig over -d-e belangen van Perure na. Op vier kilometer van de finish probeerde de Belg Swerts weg te komen, maai hij werd snel teruig-gepakt. In de laatste kilometer ontstond nog een kopgroepje van vier renners, d-at enkele seconden voorsprong nam. Perurena won de sprint. Gerben Karstens liep dins dag een nieuwe minuut aoh- terstand op en st-a-at in het algemeen kl-assement nu 61ste, op ruiim negentien minuten van Peruren-a. De uitslag van de zevende etappe is: 1 Perurena (Spa), 128 km m 3 uur 23 minuten 39 seconden, 2 Leman (Bel) 2.t. 3 Mar na Lasa (Spa) z.t., 4 Abilieira (Spa) z.t., op vier seconden: 5 Elorriaga (Spa), 6 Viejo (Spa), 7 Torres (Spa), 8 M-a- d-eira (Spa), 9 S.verts (Bel), 10 Z-urano (Spa), 70 Karstens (Ned) 3.24.3-0. De Bel-g Edify Pcelman h-ad maandag de zesde etappe van de Ronde van Spanje gewon nen. Hij legde het parkoers van 211 kilomèier van Cordo ba na-ar Ciuidad Real af in zes uur, 30 minuten en 15 secon den. De Spanjaard Andres Oil va werd tweede De uitslag is- i Eddy Peel man (Bel) 8.30 15 2 An-dres O ïva (Sp) z.o.. 3 Jesus Man na eque (Sp) z.l. 4 Roger Swerts (Bel) z.t., 5 Juan Zu- lano (S-p) z.t., 6 Eric Leman (Bel) z.t., 7 Perurena (Sp) t., 22 Luis Oc-ana (S) z.t.,26 Gerben Karstens (Ned) 6.31.54. Het algemeen klassement: 1 Perurena (Spa) 34.01.0-0, 2 Le man (Bel) 34.01.36, 3 Maria Lasa (Spa) 34.02.04, 4 Manza- neque (Spa) z.t., 5 Abilieira (Spa) 34.02.13, 6 Torres (Spa) z.t., 7 Ocana (Spa) 34.02.16, 8 Oliv-a (Spa) 34.02.23, 9 Delis-le (Fra) 34.02.24: 10. Agostinho (Port) 34 02 27, 61 Karstens (Ned) 34.20.27. zonder statiegeld jASTOfitöEKQEjffFM jWASVERZACHTER spuitbus goedgekeurde tegen vliegen- muggen-motten a f Sroïe bus n§! [SCHUURPOEDER If^lLObaaMi f "KWAK 1 WASPOEDER gpniiriite bus 3S0 weer en wind fTAFTHAIRSPRAY I van SCHWARZKOPF s ARNHEM (ANP) Met luid applaus van de talrijke Vitesse-supporters heeft de Arnhemse gemeenteraad met 22 stemmen voor en 13 stem men tegen besloten de voet balclub Vitesse, althans voor een jaar uit de zorgen te hel pen. De raad besloot de club een subsidie van 123.000 gul den te geven, enkele tonnen schuld kwijt te schelden en verder onder meer nog de ver makelijkheidsbelasting terug te geven. VOETBAL: De Braziliaanse sportbond heeft de FIFA een lijst gestuurd met d-e namen van Je veertig voetballers waaruit een keuze zal worden gemaakt voor de strijd om het wereldkampioenschap in West-D-uits-land. De namen v-an geselecteerden zijn: keepers: Leao, Wen-dell, Rena-to, Zecao, en Valdir Pereis. Verdedigers: Ze Maria, Nelinho, Toninho, Moises, Miguel, Luis Erreirea, Piazza, Alfredo, Marco Antoni- o, Marinho, Ulibarri, Eurico en Gil-berto. Middenvelders: Clo- doal-do, Carbo-ne, Ces-ar, Carpe- giani. Paulo Cesar Lima, Ri- vellino, Ze Carlos, Ademir da Guia, en Dirceu Lopes. Voor- hoedespelers: Zequinha, Jair- zinih-o, Wald-omiro, Mirandin- han, Dirceu, Edu, Leivin-ha, Cear, Ereas, Vaq-ui-nho, Palhi- na, Ra-mon, Mandrini en Ro- meiu. 0 VOETBAL: Vanavond speelt het Westduitse elftal een oefenwedstrijd tegen Zweden. Deze wedstrijd is voor het team van co-ach Hel mut schon een laatste belang rijke test.

de Stem | 1974 | | pagina 15