YITZHAK RABIN: SABRA EN VREDESDUIF Verpleeghuizen bouwen is dweilen terwijl je de kraan laat openstaan Breznjev wil steun voor Komsomol-jeugd In 5 jaar kunt u ruim 50% rijker worden. Buiten subsidieregelingen Geneesheer-directeur van de Bredase Lucia-s tichting: binnenland buitenland tilin^n Nieuwe regering Briljant Concessies Veel lof Te verhelpen Daghospitaal Ontmoetingscentra Arrestaties in Griekenland Fosfaatvrij wasmiddel Veiligheid pompbedienden in gevaar Protest Poststaking in Ethiopië En toch staat uw geld niet jarenlang geblokkeerd. HetNMB Premie Spaar Biljet aan toonder Wij betalen u terug: geeft loon naar sparen Woensdag 24 april 1974 ■ml in Groot Brittannië zameling staan. Zt in b\j. -'liTiflilïjlllIf d .z. dat het uitleenbc- ifdrachten aan AOK, ossenisohaft en Fi- op zich neemt. In 2 gevallen betreft i's met adressen in welke echter voor kend niet tot de E." behoren! jr Adolf Linden: „Ik djn buik vol van. In '68-'71 heb ik te ma- met een koppel- Technisch Bureau N.V., Zwijndrechtka- tterdam. Dat was een ran 7 man, die van lonen tot 12 DM pet :n. Op zeker moment gezelschap niet meer eg ik van het Finanz- rekenimg gepresen- maal DM 54.000 en DM 20.000 BTW, die N.V. niet had afge- )e heren hadden het aan briefpapier te la ken, waarop ons D|" het hunne onder een jrkwam. Het Frna?Jf" op mijn bedrijf be- i,g willen doorvoeren, 'heb ik kunnen ver- In Holland hebben aak nooit kunnen op- Co. was mij- willekeurige je nog eens a de grote golc nog altijd ge en in de meeste succes. De nog ;ehelderde bloei voorbij, maa je altijd» vende plaP^' jelorganisatie- zou zijn, maa de enige. Een het stinkt van de atmosfeer, idse arbeiders arbeidsbemd ■Duitsland, lh* harde, vieze staatssecre- (Soc. Zaken) nanciën) zoe- ,,t. Mn ar Wé> grondig' •th en een o hoor is, dat grens ordt, met ;t op lijkt irs heb je overblijvende „ronse1 entje niet zeker: ten en Nederlandse n voor West-, die in ilms. De Mertens oyen (F nqnr t beetje <Van onze redactie buitenland) Met de keuze van Yitzhak Ra bin tot Israëlisch kabinetsfor mateur is een einde gekomen aan het bewind van de pio niersgeneratie, waarvan pre mier Golda Meir de laatste en indrukwekkende vertegen woordigster was. De macht is maardag overgegaan op de zo nen van de pioniers. Op een sabra, een in Jeruzalem gebo rene Op de bevelhebber van liet zegevierende Israëlische leger tijdens de zesdaagse oor log. Daarom is er maandag avond weer eens een stukje geschiedenis in Israël ge maakt- Met Golda Meir zijn de ministers Dayan, Allon, Eban en Sapir op de achtergrond gedrongen. Uit de as van de Grote Verzoendag-oorlog, die hel land schokte en de Arbei derspartij aan stukken scheur de, is een herenigde en herbo ren partij tevoorschijn geko men. Met generaal Rabin is de 51-jarige Simon Peres, minis ter van Voorlichting in het demissionaire kabinet-Meir, de nieuwe sterke partij. Deze trouwe volgeling van generaal Dayan en David Ben Goerion, werd op het nippertje door g neraal Rabin verslagen. Dat bracht secretaris-generaal van de Arbeiderspartij, Jadlin, tot de uitspraak dat „beide kandi daten hebben gewonnen". Voor Simon Peres ligt nu de weg naar de post van Defensie of Buitenlandse Zaken open. Maar eerst zal Rabin een rieuwe regering moeten vor men. Dat is de eerste vrijwel onneembare hindernis die de oua- ambassadeur in Washing ton en nieuweling in de Israë lische politiek zal moeten ne men. Maandagavond heeft hij meteen laten weten te zul'cn aansturen op herstel van de oude coalitie met de Nationale Religieuze Partij en de Onaf hankelijke Liberalen. Lukt dat niet, dan zal Israël in het na jaar naar de stembus gaan en tot die tijd geregeerd worden door het demissionaire kabinet van mevrouw Meir, waarin de stem van Rabin als minister van Arbeid van doorslagge vend gewicht is. Met generaal Rabin als lijst trekker maakt de Arbeiders partij dan een goede kans de rechtse Likoedpartij in de op positie te houden. De verjon ging van het partij-apparaat en de te verwachten herfor mulering van het partijpro gramma geeft de Arbeiders partij de structuur en inhoud om het door de oorlog ontstane in straatdemonstraties tot uit drukking komende algemene protestgevoel in stemmenwinst om te zetten. Indien generaal Rabin inder daad premier wordt, zal de b raëlische vredespolitiek een duidelijker vorm krijgen. Hij is de man van het territoriale compromis. Maandagavond ai zei hij dat Israël rekening meet houden met de gevoelig heden van de Arabische buur landen. In Washington heeft generaal Rabin tijdens zijn ambassadeurschap een goede verstandhouding opgebouwd met minister Kissinger en hij gold daar als een briljant man. Yitzhak Rabin werd in 1922 in Jeruzalem geboren ais zoon van een Russische naar Israël geëmigreerde soldaat- De heer Rabin, zoals hij nu bij voorkeur genoemd wil worden, was van zijn achttien de jaar af een strijder in de dagen van de ondergrondse beweging de Haganah en haar eliteaanvalsgroep de Palmach. mach.. Tijdens de tweede wereld oorlog vocht hij voor de Brit ten. Hij nam onder meer deel aan een actie in Syrië. Maar in 1948 toen de samenwerking met de autoriteiten van liet Britse mandaat eindigde, ver scheen hij op de Britse „zwar te lijst" als onder-commandant van de Palmach.. Hij werd gearresteerd en bracht zes maanden door in een kamp van gedetineerden in Raiah, nu in de door Israël bezette strook van Gaza. Na zijn vrij lating werd hij commandant van het tweede bataljon van de Palmach dat later de eerste eenheid werd van het Israëli sche leger in wording dat felle strijd leverde toen de onaf hankelijkheidsoorlog in 1948 begon. Een deel van de oorlog Voerde hij een bataljon aan, dat verantwoordelijk was voor de voorziening van het bele gerde Jeruzalem. Hij noemde deze periode eeif van de moei lijkste van zijn carrière. In 1952 volgde hij een mili taire opleiding in het Britse Camberley. Bij zijn terugkeer nam hij het initiatief tot een maatregel die vereiste dat de hogere officieren een parachu tistenopleiding volgden. Hij was een van de eersten die dat deed. pers, de liberale vleugel van de democratische partij en en kele Amerikaans-joodse lei ders in verwarring. Maar spoedig dwong hij in Was hington respect af en werd hij een goede vriend van de on der-minister van Buitenlandse Zaken Joseph Sisco en Henry Kissinger. In 1963 bezocht hij Franse en Amerikaanse troepen alvo rens staf-chef te worden. Vier jaar later kreeg hij veel lof voor de Israëlische successen in de zesdaagse oorlog. Zijn ambtsperiode als am bassadeur in Washington was niet zonder controverses- Hij doorkruiste soms zijn ei gen ministerie van Buiten landse Zaken en bracht soms een deel van de Amerikaanse Wat betreft de Israëlische politieke onderhandelingen met de Arabische landen wordt Rabin als de „vredes duif" beschouwd. Hij zou meer dan mevrouw Meir ge neigd zijn concessies te doen aan de Arabieren omwille van de vrede in het Midden-Oos ten. Hij heeft zijn partijgeno ten echter wel gezegd ervan overtuigd te zijn dat het uit eindelijk doel der Arabieren de vernietiging van de staat Israël was. In een Interview heeft Ra bin verklaard te denken dat de Amerikaans-Russische ont spanning niet het einde van de onenigheid tussen dé grote 0 YITZHAK RABIN mogendheden betekent. Hij gaf toe dat zowel Israël als de Arabische landen volledig af hankelijk zijn van de Verenig de Staten en de Sovjet-Unie. Maar dat wil nog niet zeggen dat Israël daarmee verandert in een Amerikaanse satelliet, zo verklaarde hij eens. BREDA „De vakbonden schieten ernstig tekort bij het uit luiden van de werknemer uit het arbeidsproces. Er is in ons land geen vakbond die hieraan iets doet. Wel staan de bonden klaar om de mens in te werken in dit proces, middels het vor mingswerk, en om hem tijdens de produktiefase te begeleiden. Maar de man die met pensioen gaat wordt vergeten. De mens die van de ene dag op de andere bejaard moet worden, want zo is ons systeem, moet veel meer worden voorbereid op die derde levensperiode. Ik zeg tegen de vakbonden wel eens, dat ze in de CAO moeten vastleggen, dat een man die tegen zijn pensioen komt de laatste een of twee jaar daarop moet worden voorbe reid. Ik heb wel eens de indruk, dat de bonden hierover opzet telijk niet praten, omdat de bejaarden minder of helemaal geen contributie betalen". Woorden van geneesheer-di recteur C. van Tiggelen van de Lucia-stichting te Breda. Een man, die met zijn staf in enkele jaren tijd een flink aantal vastgeroeste ideeën over bejaardenverzorging heeft omvergekegeld en ver vangen door frissere en meer sociaal bewogen gedachten. Niet alleen op papier, maar ook in de praktijk. Een ge sprek met hem wordt een beetje springen van de hak op de tak, omdat hij in dat korte tijdsbestek graag enkele voor heir, brandende zaken aan de orde stelt. De dagverpdeiging van be jaarden met afwijkend (de- mentieel) gedrag is voor de Lucia-stichting geen nieuwtje meer. De inrichting begon er ais eerste in ons land mee ens volgens dokter Van Tiggelen, met redelijke resultaten. ..Toen ik hier kwam was Lu cia een verpleeghuis voor psy chisch gestoorde bejaarden. De doelstelling was, om het maar eens oneerbiedig te zeggen, opnemen en voor de rest van gediaan. Daarom zijn wij meer in de sociaal en sociaal-cultu rele richting gaan denken. De dementie in deze sector komt vooral voort uit vereenzaming, bewegingsarmoede, een tekort aan prikkeling om nog te doen wat men kan, een onvoldoende betrokken zijn bij het maat schappelijk gebeuren. Ons is gebleken, dat een aantal bejaarden slechts op deze punten een dement ge drag vertoont. En dat is te verhelpen. Het belangrijkste daarbij is, dat ze niet in een inrichting worden opgenomen, want dat bevordert voor hen alleen maar het negatieve. Wel geven we hun de gelegenheid ons daghospitaal te bezoeken. Daarover graag wat meer", al dus dokter Van Tiggelen. „Wij zijn met dat daghospi- taal in april gestart. De eerste patiënte was een mevrouw wier man was overleden en die kort voor dit sterven een kat had gekregen. Jaren later C. VAN TIGGELEN De dagbehandeling van bejaarden in verpleegtehuizen valt buiten de wettelijke subsidieregelingen. De overheid kent alleen subsidie toe voor opname in deze tehuizen en doet dat dan via uitkeringen volgens de AWBZ, Onlangs heeft een aantal directeuren van verpleegtehuizen waar men nu een dagbehandeling voor somatisch zieke en/of geestelijk gestoorde bejaarden kent, de Nationale Ziekenhuisraad een motie toegezonden met de volgende inhoud: een aantal verpleeghuizen is reeds geruime tijd op experimentele basis bezig met het bieden van een dagbe handeling; hieruit is gebleken, dat een aantal patiënten later kan worden opgenomen, eerder kan worden ontslagen of dat zelfs opname in een verpleegtehuis definitief kan worden voorkomen; dagbehandeling aan het verpleeghuis is een bijdrage aan de versterking van de eerste echelons-voorziening; dagbehandeling moet gekoppeld worden aan bestaande instituten, gezien de daar aanwezige kennis en materiële mogelijkheden; het blijkt, dat de huidige wijze van financiering van dagbehandeling aan verpleeghuizen landelijk chaotische verschillen toont; dit heeft een belemmerde werking op de plaatsing van patiënten en het belemmert de noodzakelijke groei van deze voorziening; wij vragen deze verstrekking te doen onderbrengen in Mt verstrekkingspakket van de AWBZ; de behoefte aan dagbehandelingsplaatsen is naar voor zichtige schatting 10 procent van het aantal aanwezige verpleeghuisbedden in beide categorieën verpleeghuizen. J®! leven opbergen- Dat ga- 'mdeerde ook, dat er een «aximaie bedbezetting was. Na enige tijd is ons geble- v dat psychisch gestoorde gaarden soms wel kunnen ™ezen mits ze op de juiste ®anier behandeld worden. Het Woord raken is bijna altijd eh mengeling van psychische, |Smelijke, sociale en soci- ''"Cafturele oorzaken. Aan Wchisehe en lichamelijke be- wordt al het nodige kwam die vrouw in onze poli kliniek. Het was duidelijk dat ze geholpen moest worden. De vrouw weigerde zich te laten opnemen als haar kat niet meemocht. Wij hebben toen verzonnen, dat zij overdag bij ons zou kunnen zijn en dan 's avonds gewoon thuis, zodat ze haar kat zou kunnen verzor gen en de liefde van dat dier zou hebben- O at is een hele tijd goed gegaan. Dat was de start van ons dagverblijf. Toen overleed de kat en kon zij vast bij ons komen. De functie van dit ctaghospi- taai zien wij drieledig. De cu ratieve functie: het verhelpen van lichamelijke stoornissen, het bevorderen van het sociaal c< ntaet, het uit de depressie halen. Zonder deze vorm van verpleging zou een aantal van deze patiënten zeker opgeno men moeten worden. Met alle nadelige gevolgen die daaruit voortspruiten. Het heeft, eco nomisch bekeken, ongeveer 1500 peperdure verpleegdagen in een ziekenhuis gescheeld De tweede functie is die van crèche. Een ruimte waar men sen met een blijvend licht de- mentieel gedrag overdag met hun nobby s kuninen bezig zijn, Deze groep woont in bij fami lie en of in bejaardenhuizen- Ook van deze mensen zou zon der dagnospitaal een flink deel blij vend in een inrichting opgenomen hebben m-oeten worden. In vergelijking krij gen ze nu ongeveer een-derde van het aantal verpleegdagen dat ze in een inrichting gehad zouden hebben en economisch gezien scheelt dat heel wat. De derde functie is de pre ventie. Dit vanuit twee ge zichtshoeken. De ene: een de finitieve opname kan nog wor den uitgesteld. De andere: door het dagverblijf te bezoe ken kan de bejaarde patiënt worden behoed voor verder afglijden of voor opnieuw af glijden na herstel in de kli niek. In dit verband is het nuttig heel in het kort te zeggen wat de mensen in het daghospitaal doen. Ze worden thuis opge haald met een busje, krijgen bezigheids- en bewegingsthe rapie (zo nodig spraakles) hebben dagelijks hun warme maaltijd en hebben hun uit stapjes en recreatie. Gemid deld komen de bejaarden twee dagen per week in ons dag hospitaal- Sinds een paar weken zijn we bezig de oudere vrouwen in ons d'aghospitaal te reacti veren, een aantal dingen te laten doen d-ie ze vroeger ook ken e.d. aan op het normale deden. Hun gevoel van eigen waarde neemt er weer wat door toe en dat heeft een gun stige uitwerking. We laten ze hier b.v. zelf koken. Ze maken dius voor elkaar de warme maaltijden gereed. De bezig- heidstherapeute sluit ook met naaien, strijken, schoonma- levenspatroon van deze dames vroeger- We zien", aldus dokter Van Tigigelen van de Lucia-stich ting, .,niu een steeds grotere taak voor die preventie. Het blijkt gewoon, dat de groep bejaarde patiënten die te hel pen is steeds groter wordt. Daarom durf ik te zeggen, dat op dit moment verpleegtehui zen voor demente bejaarden bouwen net zo iets is als dwei len en -gelijktijdig de kraan laten openstaan. Een stelling, die overigens betrekking heeft op de hele gezondheidszorg in onze samenleving. De volgen de stap is dan in mijn ogen de positieve gezondheidszorg. En daarin past, wanneer we ons tot de bejaard-en beperken, wat ik al heb gezegd over de voorbereiding van de bejaarde op zijn pensionering. Noig even terug naar die preventie, de fase waarin wij steeds meer willen gaan doen. Wij zijn er voor, dat de pre ventie (de dagbehandeling om verder afglijden te voorko men) zich gaat afspelen in wijikontmoetinigscentra voor bejaarden én andere wijkbe woners. Die centra moeten zijn ingeridht in de bestaande verzorgingstehuizen voor be jaarden- Centra dus met een duidelijke dagfunctie in de wijk. Er zouden b.v. kinder crèches in ondergebracht moe ten worden ed en de bejaar den uit de wijk en het tehuis /.oud-en er voor van alles te recht moeten kunnen. Lucia en h-et verzorgingstehuis Haga, dat hiernaast wordt gebouwd, denken voor de Bred-ase wijk Princenhaige in deze rich ting. Lk vind, dat de gemeenten hun verzorgingstehuizen voor bejaarden meer over de stads wijken zouden moeten sprei den. In veel steden zijn die tehuizen geconcentreerd in een paar wijken. In Breda is dat b-v. heel duidelijk het geval. Zo'n spreiding is natuurlijk Ideaal om d-e bejaarden uit de wijk in hun vertrouwde woon omgeving in verzorgingstehui zen op te nemen". WIPPEL HOUBEN. MOSKOU (DPA) De Russische partijleider Leonid Breznjev heeft er bij de lage re partijautoriteiten en de vakbonden op aangedrongen, alle mogelijke steun te verle nen aan de jeugdorganisatie Komsomol. Hij deed dit bij de opening van het 7 de congres var- de Russische jeugdbewe ging in Moskou. Voor een gehoor van 5000 -afgevaardigden en 135 delega ties uit 102 landen legde Breznjev de nadruk op de lei ding gevende en opvoedende taak die de Komsomol tegeno ver de jonge generatie heeft. Hij verzekerde dat de Sov jet-Unie haar vreedzaam of fensief zal voortzetten on danks het verzet van zowel imperalistische en reactionaire kringen als van de M-aoisten. „De beginselen van een vreed zaam naast elkaar bestaan dringen steeds dieper door in de praktijk van de internatio nale betrekkingen-, waardoor het gevaar van een nucleaire slachting wordt afgewend", al- aus d-e partijleider. Volgens hem heeft de Kom somol, d-ie alleen onder de schoolgaande jeugd al zeven miljoen leden telt, vooral een grote opvoedende taak in de scholen. Hij riep de jeugd op tot een rationele vrijetijdspas- sering. Als voorbeelden van een zinvolle besteding van ATHENE (DPA) De ge pensioneerde generaals Kon- stantinos Paipageorgi-oe en Ge- orgios D-esipris zijn op last van de Griekse autoriteiten gearresteerd. Waarom ze zijn aangehouden, is tot dusver niet bekend. Papageorgioe en Desip-rds werden na de misluk te poging van koning Constan- tijn om weer aan d'e macht te komen, uit actieve dienst ont slagen. De koning deed deze poging in december 1967 vrije tijd noemde hij actieve sportbeoefening, politieke scholing en verkenning van het vaderland- Hij veroordeel de hen die niets nuttigs doen en zien aan dringelagen over geven. (Van onze redactia binnenland) BREDA De Zeepfabriek De Klok B.V. in Heerde komt dezer dagen met een wasmid del op de markt dat volgens de makers volkomen fosfaatvrij en dus lief voor het milieu is. Het nieuwe produkt, dat de naam Klok C5 krijgt, zou alle typen wasgoed schoon kunnen wassen in water van elke hardheid zonder d-e hulp van fosfaten. Volgens De Klok is het nieuwe wasmiddel ook zeer geschikt voor het wassen van wol en fijne weefsels. Klok C5 is door het Instituut voor Textielreinigin-g TNO ge test en bruikbaar bevonden. UTRECHT (ANP) De In dustriebond NW, die twee weiken geleden een actie heeft aangekondigd om een grotere beveiliging van benzinestati ons te bereiken, heeft nu de vertegenwoordigers van de werkgeversorganisatie Bovag, d'e benzineverkoopmaatschap pijen, d-e overheid en van de confessionele bonden uitgeno digd voor een gesprek op 21 mei in het Veiuweoord. De ongerustheid van de bond over het gebrek aan bescherming voor die pompbedienden is nog toegenomen: de afgelopen veertien dagen zijn niet min der dan zeven overvallen ge pleegd op benzinestations. papfei* w pen Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zulten dez« vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bl| de redactie bekend. Publikatie van bria- van (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het In alle gevallen Mn» is mat inhoud, c.q. strekking. Naar aanleiding van de pro- testoptooht in Zumdert, op donderdag 18 april jl., zou ik gaarne het volgende willen opmerken: Het is blijkbaar noodzakelijk een protestop- toch-t te organiseren om de aandacht te vestigen op d-e_ al dan niet actuele problematiek rondom de oude E 10 in Zum- dert (en Rijsbergen). Ik vraag me echter wel af of het enige zin h-eeft om zo'n daad te stel len. Op de eerste plaats is het toch de bedoeling, wanneer ik althans goed ben geïnfor meerd, om de verkeersdrukte zoveel mogelijk terug te bren gen op deze weg. Wel, waarom protesteert men dan met au to's? Had men niet beter te voet kunnen gaan, of mis schien op de fiets? Dat had niet alleen beter bij het nage streefde ideaal gepast, maar wellicht ook rog het effect van de actie vergroot, de ge vormde file achter de optocht was ongetwijfeld groter ge weest en de chauffeurs had den nog langer oponthoud ge had. Of was dat niet de be doeling? Op de tweede plaats vraag ik me af voor, of liever ge zegd, tegen wie men heeft ge protesteerd. Tegen de bevol king van Zumdert? Nee toch! Waarom dan niet naar Den Haag? Natuurlijk ben ik het met iedere Zundertenaar eens dat de situatie verre van gezond is en dat maatregelen noodzake lijk zijn, maar een dergelijke actie is zonder meer nutteloos. Bovendien maakt óók een pro testerende auto lawaai en zijn uitlaatgassen zijn óók slecht voor het milieu. ZUNDERT J. 3. DAMEN. ADDIS ABEBA (RTRj De posterijen van Ethiopië zijn gisteren verlamd door een staking van 800 man personeel met oude Ioonklachten. De postbeambten willen al twee jaar meer salaris, maar sinds in februari de huidige politieke en maatschappelijke crisis uitbrak stellen ze zich drastischer op en eisen ook de verwijdering van gezagsdragers die corrupt en onbekwaam zouden zijn. De actie van de postbeambten zal waarschijn lijk de werknemers van de teiefommunicatie aanmoedigen tot optreden. Zij dreigden al met een staking met ingang van aanstaande zond'ag als zij niet het recht krijgen zich in een bond te organiseren. De poststaking zal niet bijdragen aan de oplossing van de eco nomische crisis waarin Ethio pië is beland door stakingen doei ambtenaren, soorwegper- soneel, havenarbeiders en bus chauffeurs in verschillende deien van het land. (ADVERTENTIE) U wilt uw geld zien groeien. U wilt de hoogste rente,maar u weet nice vooruit of u uw geld 2,3,4 of 5 jaar kunt missen. Koop dan nu een NMB Premie Spaar Biljet aan toonder. Bovenop de jaarlijkse 6% basis rente (rente-op-rente) komt een progressief oplopende spaarpremie over de hoofdsom. Een spaarpremie die opklimt van 2% na 2 jaar tot 20% na 5 jaar. Hoe langer u spaart, hoe hoger dus de premie. Voor f 1.000.- krijgt u dan na 5 jaar f 1.538,23 cash uitbetaald. Dan bent u ruim 50% rijker geworden. Dat betekent hoge spaarwinst met behoud van financiële armslag. Want na de eerste 2 jaar heeft u jaarlijks de mogelijkheid uw Premie Spaar Biljet te laten uitbetalen (zie tabel). Het NMB -Premie Spaar Biljet aan toonder is ook voor niet-kliënten onmiddel lijk aan de balie verkrijgbaar.Vraag folder en inlichtingen. spaar- termijn hoofdsom 6% basis rente premie u ontvangt 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 )aar f 1.123,60 f 1.191,02 f 1.262,48 f 1.338,23 2% f 20,- 5%=f 50,- 10% f 100,- 20% f 200,- f 1.143,60 f 1.241,02 f 1.362,48 f 1.538,23 Er zijn ook NMB Premie Spaar Biljetten van f 5.000,- Afgerond heeft u zo na 2 jaar een rente van 7%, na 3 jaar 71/2%, na 4 jaar 8% en na 5 jaar zelfs 9%.Deze rentepercentages worden berekend op basis van rente op rente. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK

de Stem | 1974 | | pagina 15