loos oen 2-0 noren neuzen i leiding Bruessing profiteert EERSTE ZEGE DE WITTE IN KLASSIEKER kers I VAN KESSEL htig EERSTE IN GR AND PRIX Wereldtitel ijshockey voor Russen SHIP NIEUWE HORDENSTER CONNESSON ONTTROONT LUDO DIELIS Raak updrink Qü 1 José Damen: twee records 10 VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 22 APRIL 1974 11 jitg toch het beste le kanten werd er met ■We ediiu re'/4 inzet gestreden. Bo- iraoht de bezoekers op ;t 'de rust was het al ioor Verhage (1—1). ras na rust sterker, rO'Uwersihaiven met uit- ewaarlijker. De 11 is ;e uitslag. TAND: Zaamslag 23— uwdorp 2226, Arne- 2 20—24, Colijosplaat- 2123, Brouwersha. -22, Wemeldinge 23— s 2221, Apollo 21— ere 2119, 's Heer ;erke 2218, Hein- d 22—18, WIK 23—18, —16. (Vaneen ïtbalmedewerbeirï GEUZEN Ter nemen it wachten tot volgende voor een kampioens jaar dan moet in Arne- wel gewonnen wor- irneuzen Al won met m Middelburg Al- De olgers van Axel Al lie- awens ook geen twijfel rnnen met 40 van ge Al. uit de juniorerthooid- ;at degraderen blijft nog -. Behalve Middelburg ft Goes Al met een 5- rlaag van Bruse Boys r in de zorgen, want Al en Vlissingen Al n tegen elkaar gelijk en kunnen het uitge- Zieritaee Al nog dat met 2—1 van Al verloor. Walcheren akte er in de slotfase leer van en verloor met m Amemuiden Al. De Terneuzen Al 21-31, .1 21-33, Walcheren Al Steen Al 22-24, KIjo- l1 21-23, Bruse Boys Al Arnemuiden Al '3-18, ee Al 22-16, HW Al Vlissingen Al 21-15, l1 20-13. Middelburg Al (Van onze sportredactie) PHILIPPINE Twee Zeeu wen vechten om een been. De derde loopt... Een oud ver haaltje, maar de vlieger gin* weer op in de vijfde omloop van de Braakman, al was de derde vechtende dan geen Zeeuw, maar niemand minder dan Juul Bruessing. De pas 24 jaar geworden Amstelveense Hebro-Flandria-conreur was veruit de slimste in de Zeeuvvsch-VTaam.se semi-klas- sieker, die het predikaat „klassieker" al lang verdiend heeft, maar nog niet gekre gen. Juul Bruessing, de handige jongen, die binnen enkele da gen het is goed als zeker zal overstappen naar de be- roepsrenners, had zijn ploeg genoot Toine van de B-under de overwinning griaag gegund, zo zei Bruessing na de finish in Philippine, maar het mocht niet zo zijn. Bruessing, die met een contract van Raleigh, waar Peter Post de scepter zwaait, op zak loopt, lachend verontschuldigend: „Toine reed het sterkst. Die had de zege verdiend. Maar toen Jan Raas Toine had ingehaald op zijn 5 kilometer voor de streep mocht ik het toch niet op een eindspurt laten aanko men. Dan zou Raas wellicht gewonnen hebben. Dat risico nam ik niet. Ik voelde me nog fit en ben meteen maar door gegaan. Wat wil je, de over winning bleef toch in dezelfde ploeg". Bruessing bracht het aardig, deed net of hij een beetje in zijn maag zat met die over winning, maar zijn gezicht sprak duidelijk boekdelen over het tegendeel. Voor Toine van de Bunder was de lol er wel af na de koers. Van de Bunder had de race gemaakt. Hij, de winnaar van de Hel van Mergelland, waar hij al ziin concurrenten in het hemd had gezet, wilde in de Omloop van de Braakman opnieuw keihard toeslaan. Van de Bun der zat vanaf het eerste mo ment in de slag. Hij was bij elke ontsnapping betrokken. Ook bij de beslissende ont snapping die na een kleine 100 kilometer koers tot stand kwam. Acht vluchters, te we ten de Hebro-Flandria cou reurs Toine van de Bunder, Ian Hallam en Juul Bruessing; de Ketting-renners Aad vail der Hoek, Frits Sehür en Her man Snoeijink, Jan Raas voor Van Erp en Frisol-coureur Theo Smit. Een select gezel schap amateurs, het puikje van de amateur top, dat vlot een fiks gat sloeg met de acn- tervolgende groep, waarin Lenferink, Schuyten, Verweij en Deusing vergeefs om aan sluiting vochten. De voor sprong groeide door een voor treffelijke samenwerking snel uit tot een vijftig seconden en mr daar bleef het schommelen. lange tijd op Tot Verweij, Schuyten en Lenlërinic op kop van het tweede groepje gingen scheu ren en profiteerden van wat luieren voorin. Verweij en consorten kwamen tot op vijf tien seconden, maar pakken kon men het achttal voorop niet meer. Van de Bunder la ter: „Ik was geen moment bang dat ze er bij zouden kunnen komeri. Geen centje pijn. We controleerden dp zaak volkomen. Anders was ik meteen weer gesprongen". Bruessing beaamde dat gre tig. Toen de acht de adem van de achtervolgers in de nek voelden werd het tempo opge voerd en werden de illusies van de achtervolgers aan dig gelen gesmeten. Toine van de Bunder, gesteund door zijn ploegmaats Hallam en Brues sing, zette op een tiental kilo meters voor de meet zijn be slissend lijkende demarrage in. Hij pakte vlot een paar hondend meter. Was niet te houden. Van de Bunder: Het ging gemakkelijk. Die mannen van Ketting zaten er door. Die waren finaal stuk gereden. Dat had ik allang gezien". Jan Raas, de Van Erp-cou- reur, die net als Van de Bun der op eigen grond wenste te zegevieren, had niet verwacnt dat Snoeijink, Van der Hoek en Schar van de Bunder zon der meer zouden laten gaan. Raas mikte op de kracht van Ketting, voorin de kopgroep, maar hij gokte verkeerd. Raas waagde zijn laatste kans. Hij sprong weg. Raas: „Ik moest wat doen. Ik wist dat ik Van de Bunder niet te ver mocht laten gaan. Dan pak je hem nooit meer terug". Raas had echter de pech dat de slimme vogel Juul Bruessing, eerder dit seizoen winnaar van de Omloop van de Baronie, aan zijn wiel vast plakte als bewa ker van de winstkansen voor ploegmaat van de Bunder, en van zichzelf.. Raas bereikte moegestreden Van de Bunder. Bruessing zat nog fit, had geen meter kon gedaan. En op het moment dat Raas aansluiting kreeg met Van de Bunder sloeg Brues sing een fors gat van honderd meter. De rollen waren omge keerd. Van de Bunder mocht de ploegbelangen niet uit het oog verliezen en Raas miste de macht opnieuw terug te slaan. Bruessing werd onbe dreigd winnaar. Dat Bruessing aan de finish verklaarde dat Van de Bunder absoliuut de beste renner geweest was in de Braakman, was voor Van de Bunder een schrale troost. Van de Bunder: „De overwin ning is bij een ploegmaat ge bleven. Allez, vandaag hij, morgen ik. Niets aan te doen". En de teleurgestelde Jan Raas, verzame idej aninz Raas, verzamelde na zijn tweede plaatsen in de Ronde van Drente en de Dorpenom loop opnieuw een tweede plaats. Raas: „Ja, wat moest ik dan. Zitten blijven soms? Dan had ik ook niets gehad. Ik heb Bruessing in de kaart ge speeld, dat weet ik. maar ik had geen andere keus". En Bruessing maar lachen.... Uitslag: 1 J. Bruessing (He bro-Flandria) 158 kilometer in 3 uur 30 minuten en 43 secon den; ;2 op 25 seconden J. Raas (Van Erp); 3 A. van de Bun der (Hebro-Flandria) z.t.; 4 Th. Smit (Frisol) op 41 secon den; ;5 I. Hallam (Hebro-Flan dria) z.t.; ;6 A. van der Hoek (Ketting) z.t.; op 48 seconden: 7 F. Schür (Ketting); op 1 minuut: 8 H. Snoeijink (Ket ting); 9 J, Lenferink (Ket ting) z.t.; 16 A. Vensluijs (BIK) 3.32.17; 11 K. Bohnen (Frisol); ;12 R. Schuyten (Ket ting; 13 J. Bakker (Amstel);; 14 L. Verweij (Cabaliero); ;15 B Broere victoria): 16 W van de Heivoirt (Cabaliero; 17 P Franken (Victoria); 18 B. Schönemann (Cabaliero) 3.32.49; 19 A. Deusing (Storm) 3.33.30; 20 A. van Houwelin- gen (Amstel) 3.38.10; 21 G. Sintnikolaas (Ovis) 3.3 .15; ;22 T. Huyzen (Victoria); 23 C. van Bragt (Victoria); 24 G. van Gerwen (Militaire ploeg);; 25 H. Heidens (Van Erp; 26 G. Tabak (Bossche Staal bouw 3.43.11; ;27 M. Rehorst Hebro-Flandria) 3.43.33; :28 J. Huisjes (Hebro-Flandrial 3 43.53; :29 J. van Dijk (Mili taire ploeg); 3 J. Cooremans (Victoria). Ploege-nklassement: 1 Hebrn Flandria 10.33.15; ;2 Ketting- Jules Bruessing gaat als Shimano 10.34.38: :3 Cabaliero eerste over de streep in de 10.37.03. Omloop van de Braakman. LUIK (ANP) De erelijst van Ronald de Witte was even kort als zijn dienstbaarheid aan ploeggenoten groot was. De Witte leek onlosmakelijk verbonden aan Walter Gode- froot, aan Freddy Maertens sinds kort. Hij stond bekend als de meesterknecht, de vol maakte „valet" met als uitschieter zijn overwinning in de Grote Prijs van Fourmies en wat overwinningen in kermiskoersen. Sinds gisteren is de erelijst van de al zeven- entwintigjarige Antwerpenaar aangevuld met LuikBastenakenLuik, een heuse klassieker. In naam tenminste. In werkelijkheid was deze toers een betrekkelijk gewone wedstrijd, die toevallig plaats vond in de Ardennen die vee' vedetten op zijn startlijst mis te. Merokx, Bruyère, Van Sprinigel, Poulidor, Zoetemelk, Ocana en de meeste Italianen ontbraken. Wait overbleef was de massa van de Belgische profs- Twee van hen, Jos de Schoenmaker en Roger Ver- schaeve wiaren de eersite aan vallers- Van de 33e kilometer, in Bastenaken na precies 190 kilometer, reden zij allon op kop, met een grootste winst van 2 minuten en 30 seconden. Het tweetal werd achterhaald door De Witte, Walter Planc- kaert, Berckmans, Gilson, Tschan, Peeters, Verstraeten, Godefroot. De Brauwere, Van Maroke, Van de Wiele en Van- neste. De grote groep was te gelijkertijd zo dicht genaderd, dat een aantal renners meende dat de aanval definitief voor bij was. De Brauwere, Van de Wiele, De Witte, Van Marcke, Witte Paard uit Sas van verd dioor vele insider? roriet beschouwd in de p. Maar het Witte werd al snel met de ijkheid geconfronteerd. in de eerste de beste leden zii|j al een verras nederlaag tegen Vlissin- wat die kansen van Het Paard op de toernooize- nul reduoeerde. Vlissin- maaikte adhtereenvol- :een fouten tegen Mid- y 1, Vlissingen 2 en Het Paard 1, zodiat de toer* ;e een feit werd. Indivi- bleven in deze a-groep pelers ongeslagen. Hel" ardon en Cor Maas van Kitte Paard en Henry en Karei Krieg van club Vlissingen. ind van de A-groep, d udt zestallen van 1 jaar was: 1. Vlissingen! isinigen 2, 3. Het Witte 1, 4. Middelburg 1. He' ï-de team van VlassinSf1' uit de spelers Ha» Paul van Rooyen, ff houwer, Henry Koetje- Krieig en Freddie K-fr de B-groep, die heston ht zestallen, varierena leeftijd van zes tot e ras er toch wel spra n verrassing. Koudeker- •leef tot de laatste ron ijke voet met favori« -gen 3, doch moest deze ronde de meerdere ■gen 3 erkennen met e 11 in bordipunten 3-5 5. De stand van de e® ie in deze groep was 1. Vlissingen 3, 2. Ko\ se 1 en 3. Vlissingen nnende ploeg van v' 3 bestond uiit de sPf'., Hylkema, Rudy die Sm- van Oorschot, Guide ipat, Frans Maas, 1*°" CLERMOND FERRAND 'AFP) De Nederlander i van Kessel heeft gister- lag op een Van Veen ueidler de 50 cc wed- strÜd van de Grote Prijs nu Frankrijk op het circuit van Clermond Ferrand gewon- jtn. De wedstrijd op het 8.055 lange circuit met 51 boch- "n was de eerste die meetelt I :«w het wereldkampioenschap 1 '"4. Van Kessel leidde van Jart tot finisch en versloeg de «est-duitser Rudolf Kunz met |W verschil van bijna een I "'Ive minuut Hij noteerde »k de snelste ronde: 4 minu- I :f» 18.3 seconden (gem. stiel- ™d 112.264 km-uur) L'itslagen: 50 cc: 1. Henk IJ,1» Kessel (Ned) Van Veen reidler 34 min 42.1 sec (gem. Relheid 111.418 km-uur)., 2. «ttdolf Klmz (W.Dld) Kreid- 35.10.5 (109.9 1 8 km-uur)., IOtelln Buscherini (It) Ma fte 35.14.7 (109.700 km- I -4. Herbert Rittberger 1 f-Dld) Kreidler 35.23.7, 5. I .'"0'fgang G-edlich (W.Dld) Ifeidler 35.39.5., 6. Ulrich '■-^j (Zwits) Kreidler ';5 cc klasse:l.Kent Ander- li®11 (Zwe) Yamaha de "G70 km in 54.37,7 (gemid delde snelheid 123,855 km- u).,2. Bruno Kneubuehler (Zwits) Yamaha 54.56,7., Otel- lo Buscherini (Italië)Malanca 54 57,7.,4. Tchernine (Fr) Ya maha 56.51,3., 5. Grau (Span je) Derbi 57.03,4.-. 350 cc: 1. Giacomo Agostini (Ita) Yama ha de 138,935 km in 1.01.51,5 (gemiddelde snelheid: 132,821 km-uur).,2. Teuvo Lamsivuori (Fin) Yamaha 1.01.53,8., 3.Christian Bourgeois (Fr) Ya maha 1.02.45,9., 4 Patrick Pons (Fr) Yamaha 1.03.03,4., 5. Michel Rougerie (Fr) Har- ley Davidson 1.03.18., 6. Bruno Kneubuehler (Zwits) Yamaha 1.03.32.0.-. 500 cc-klasse: 1. Phil Read (GB) MV Augusta de 136.935 km in 1.01.33,2 (ge middelde snelheid 133,479 km- uur) 2.Barry Sheene (GB) Suzuki 1.01.38,2., 3. Gianfranco Bonera (Italië) MV 1.01.44,7, 4. Teuvo Lansivuori (Fin) Ya maha 1.02.02.0, 5. Michel Rou gerie (Fr) Harley Davidson 1.03.31,8., 6. Bil-lie Nelson (GB) Yamaha 1.04.03.8-. ZIJSPANKLASSE- 1. Schauzu - Kalauch (WDld) BMW de 104,715 kilometer in 53.50,7 (gemiddelde snelheid 116,684 km-u)., 2. Schwarzel- Kleis (Wdld) BMW 53.52,6., 3. Kurt - Dane Rowe (Zwits-GB) cat 54.24,2.-. Berckmans, en Walter Planc- kaert zetten echter door. Zij veroverden een winst, die op liep tot drie-kwart minuut, voor de Brauwere het contact verloor. Onider aanvoering van Maer tens, Huyismans, De Vlae- mimek, Verbeeok en Kuiper en nog enkele anderen werd een jacht ingezet, die de marge snel deed verschrompelen. De jaohtgroep werd echter weer ingelopen door de rest van het veld en na 170 kilometer reed er weer een compact peloton achter de vijf vluchtelingen. Een kleinere eenheid, vijf man (Pintens, Braoke, Panizza, De- lisle en David) slaagden er na 178 kilometer wel in de aan sluiting tot stand te brengen. De positie van de vluchters is daarna niet meer bedreigd- Het peloton berustte in de ne derlaag en in de kopgroep verraste Pintens zijn concur renten- Alleen De Witte, ge schoold in het volgen van ge vaarlijke conourenten van zijn meesters, pakte het wiel van de kleine Pintens en bleef van dat moment ook voornamelijk in tweede positie rijden. Dank zij Pintens bleef de voorsprong van d-e twee koplopers in de laatste 50 km bestaan, door Pintens werd de winst op de helling van Les Forges nog vergroot, maar in de eind sprint op de Boulevard de la Sauveniere, werd de beloning n-iet aan de hardste werker uitgereikt. De uitgeruste en goed geprepareerde De Witte won het laatste gevecht. UITLSAG: 1 Ronald de Wit te België de 246 kilometer in 6.23.53, 2 Georges Pintens Bel gië z.t., 3 Walter Planckaert België op 1.07, 4 Wladimiro Panizza Italië z-t- 5 Wilfried David België z.t. 6 Roland van Maroke België z.t., 7 Raymond Delisle Fr z.t., 8 Ferdinand Bracke België z.t., 9 Freddy Maertens België op 5 minuten, 10 Frans Verbeeck België z-t. 11 Roger de Vlaeminek België z-t, 12 Kuiper Ned z.t., 13 Rottiers België z.t., 14 Gode froot België z.t.. 15 Delaare Bel gië z.t., 16 Berckmans België z-t., 17 Dierckx België, 18 Van Schil België, 19 Van er Wiele België 20 Thevenet Fr z.t-, 30 Vran-cken Ned op 8.27. 41 Henk Prinsen Ned z.t. 9 Ronald de Witte klopt George Pintens duidelijk in de spurt. HELSINKI Rusland is za terdag winnaar geworden van het toernooi om het wereld kampioenschap ijshockey, dat in Helsinki is gehouden. Te vens is de Europese titel voor de Russen. In zijn laatste wedstrijd voor het toernooi versloeg Rusland Zweden met 31. De tussenstanden zijn: 1—0, 1—1, 1—0. Voor de Russische doelpun ten zorgden Sjarlamov, Sjar- din en Maltje. Voor Zweden scoorde Brasar. Het was de zeventiende we reldtitel voor Rusland. Hel Zilver was voor Tsjechoslowa- kije en het brons voor Zwe den, dat vorig jaar als tweed» eindigde. De Russen leden slechts een nederlaag en wel in de eerste wedstrijd tegen Tsjechoslowa— kije, die met 2-6 2-7 zeer ver rassend verloren werd. De tweede ontmoeting leverde evenwel een zege op: 3-1. De vermoeide Zweden heb ben in hun slotwedstrijd vrij wel geen kansen gehad. In de eerste periode losten de Rus sen 38 schoten tegen de Zwe den slechts dertien. Sjarlamov zorgde voor de enige treffer. Na vier minuten in de tweede speeltijd kwam Rusland door Sjardin op 2—0. De Zweden buitten vervolgens een num merieke meerderheid uit en kwamen door Brassar tot 2-1 terug. Maltsjev bracht zijn ploeg, oten de laatste periode ploeg, toen de laatste periode vier minuten oud was op 31. (ADVERTENTIE) Gratis gEÏÏMLSHM lucifersmapje bij aankoop van literfles 99 elke 2e fles De Amerikaanse atletiek schijnt alweer een opvolger te hebben voor Rod Milhurn. de Olympische kampioen en we reldrecordhouder op de 310 meter horden, die onlangs overging naar de professional* Bij wedstrijden in Lawrence liep de 20 jarige Larry Ship voor de derde maal in het nog jonge seizoen de 120 yards horden in 13.1 seconden. Tijdens de Kansas Relays, imponeerde ook Danny Seiy, die 8.15 meter haalde bij het verspringen- Jeffrey Bolin bleef slechts zes cenit'meter bij hem achter- Mike Durkm liep de mijl in 4.01.0. Charltcn Ehizuelen (VS) hinkte, stapte en sprong met een iets te ster ke rugwind 16.61 meter. In Portland (Oregon) kwa men de profs van d-e ITA voor 9000 toeschouwers tijdens een inidoorwedstrijd in actie. De beste prestatie kwam op naam van kogelstoter Fred Deber- n-ardi (VS) die 21,42 meter stootte. Hij benaderde de bes te prestatie voor profs, die met 21.59 m op naam va.i Brian Oldfield staat, tot op 17 centimeter- Ben Jipcho (Keni- a) verloor voor de tweede maal als prof- De wereldre cordho-uder op de 3000 meter steeple chase moest op de mijl zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Keith Munson, die in 4.02.2 won. Jipcho finishte eenitiemde seconden later. HEESWIJK-DINTHER (ANP) De 25-jarige brood magere Fransman Francis Connesson heeft zijn eerste biljarttitel bij de senioren bin nen. In een zenuwslopende fi nale, waarin het carotte preva leerde en de talrijke toeschou wers slechts zelden van echt goed kaderspel konden genie ten, onttroonde Connesson de te nerveuze en iets minder gelukkige Belgische titelver dediger Ludo Dielis: 30018E in 12 beurten. De Fransman, wiens talent drie jaar geledten was aange kondigd met een zege in het Europees juniorentoernooi, had alleen met een serie van 163 in zijn viijfdë beurt zijn klasse geëtaleerd. Hij had toen een voorsprong genomen (169 1:04) en was die met inzet van afflte va-n zijn befaamde landge noten Roger Conti en Jean Marty opgedane wetenschap gaan verdedigen. Terecht natuurlijk, maar het deed de uit Pau afkomstige maar thans in Parijs van het geven van biijartlessen be staande super-vegetariër, die zelfs een ei met afschuw af weert en er dan ook uitziet ais een mannelijke twiggy, kenne lijk pijn. Maar het was echter voor Connesson, die drie we ken geleden iin Zandivoort in de eindstrijd om het Europees kampioenschap bandstoten de toernood-ervaring van Dielis had ondervonden, de enige manier om tot succes te ko men. Connesson ziet er al nooit PRAAG (CTK) José Da- men heeft dit weekeinde tij dens de jeugdlandenwedstrijd zwemmen Tsjechoslowakije - Nederland in het Podoli-bad te Praag (50 meter) haar ei gen Nederlandse record op de 400 meter wisselslag verbeterd van 5.11.36 tot 5.07.5. José Damen verbeterde ook het Nederlands record op de 200 meter wisselslag. Zij bracht de tijd van 2.28.8 van Wijd,a Mazereeuw terug tot 2.28.5. TURNEN De landen- wedstrijd turnen tussen de herenploegen van Noorwegen en Nederland is zaterdag in de Noorse plaats Mandal onbeslist geëindigd, beide ploegen be haalden 253.45 pnt Cor Smul- der werd in het individuele klassement eerste. TURNEN Marjan Elout (Turnlust) is gisteren in Nij- verdal Nederlands kampioene toestelturnen (sectie wed strijdsport) geworden. TAFELTENNIS - Het Amsterdamse Tempo Team is zaterdag voor de derde achte reenvolgende maal tafeltennis kampioen bij de heren gewor den. Het team, dat al vier punten voorstond, versloeg naaste concurrent Bnuynzeei Keukens met 64 en is hier door met nog twee wedstrij den te spelen onbereikbaar ge worden. ROEIEN Zondag Is op de Amstel gestreden om het lange afstandskampioenschap voor skifs. Bij de dames zege vierde Margriet Dubbelboer, bij de heren Jan Bruyn. florissant uit. Nu echter, met de kaken op elkaar geklemd en met een lijkbleke gelaats kleur, was hij helemaal een sohiim. Hij moest, nadat hij al im de zevende beurt op 252 was gekomen, voor iedere ca rambole knokken en slaagde, Connesson was het eerst aan de 300 maar nog niet zeker van de titel. Want Dielis, die vooir het begin van de finale nog een iets beter gemiddeld had, kon nog remise maken en dan zou alle moeite van Con nesson voor niets geweest zijn. De Belg echter, die tijdens d'e partij steeds nerveuzer was gaan biljaren en onbegrijpelij ke missers had laten noteren, had de kracht echter niet meer om in de nabeurt 115 punten bijeen te brengen. Na zijn derde carambole kwamen de ballen midden op het bil jart in rechte lijn achter el kaar te liggen en was het met zijn kampioensdroom gedaan. Het toernooi, dat voor Ne derland een derde plaats van Jean Bessems en een zesde van Piet Dekker opleverde, had zaterdag een onverwachte wending genomen. Toen na melijk werd de nog' ongesla gen Dieliis, die twee punten voorstond op de anderen, door Bessems van zijn voetstuk ge stoten. De Limburger, die na een poedel van Dielis met 185 van start giing, heerste in vier beurten: 51300, Bessems verspeelde daarna de toen fraaie kans op de titel door zaterdagavond van Connesson te verliezen: 109300 in vier beurten. De Fransman had in ziin tweede beurt met. een ju weel van een serie van 241 de basis voor ziin winst gelegd. De Nederlandse kampioen was definitief uitgeschakeld omd'at om de andere tafel Die lis tegen Hose niet opnieuw had gefaald: 249300 in zes beurten. Zo kwam het dat Dielis en Connesson met gelij ke kansen aan de finale kon den beginnen, die voor de Bel gen na de nederlaag' van Ceu- lmans in het wereldkampi- 'lensehaD driebanden in Ant werpen een nieuwe aantasting van de hegemonie beteken de. Bessems die na zijn goede start in het toernooi te wissel vallig was gaan spelen, hand haafde zich tenslotte od de derde plaats door een ruime overwinning in zeven beurten tegen Hose: 300102. Piet Dekker boekte in het week einde nog een verrassende zege op Stenzei en bevocht in zijn laatste partij met. 33 in de nabeurt. remise tegen Galvez. Dit duel der ..degradanten" was tekenend voor hun on macht Het duurde 24 beur ten. De eindstand (resp. punten, hoogste serie en gemiddelde): l.Connesson 2 274 43.00. 2. Dieliis 10 279 40.44, 3. Bessems 10 210 33.44, 4. Boulanger 8 154 32.22, 5. Hose (W-Dld) 6 223 29.55, 6. Dekker 5 85 16.32, 7. Stenzei 4 189 23.46. 8 Galvez 1 70 12.62. sport in 't kort AUTOSPORT De En gelsman John Fitzpatrick heeft gisteren op het circuit van Zeltweg de tweede auto race voor het Europees kampi oenschap voor Grand Toeris- mowagens gewonnen. Hij' maakte met zijn Porsche Car- rera een tijd van 1.16.56,7. Tweede werd de Fransman Claude Ballot-Lena, eveneens met een Porsche Carrena, in 1.17.23,1. Voor de Westdiuitser Clemens Schiokentanz (Por sche Carrera) in 1.17.27,2. Schickentanz had de eerste ra ce in Monza gewonnen. MOTORSPORT Ton van Heugten is er zondag op het circuit De Zuur.berg in Holten niet in geslaagd broer Dirkx van de overwinning af te houden in de zijspancross 125 cc. Beiden wonnen een manche, maar door een betere totaaltijd over twee manches werd de strijd in het voordeel van Dirkx beslist. RUGBY Frankrijk heeft zaterdag in Twickenham de grootste ru'gbyoverwinning op Engeland uit de historie be haald in een vriendschappelij ke wedstrijd ten bate van de nabestaanden van de slachtof fers bij het vliegtuigongeluk in de buurt van Parijs, dat vorige maand gebeurde De Fransen zegevierden met 26— 7. WIELRENNEN Tijdens een wielerwedstrijd voor juni oren in de Belgische plaats Stasegem is de 19-jarige Ron nie van de Caveye bij een ongeluk om het leven geko men. Juist toen hij uit het peloton wou wegvluchten werd hij aangereden door een auto. WIELRENNEN Hans Koot heeft zaterdag in Luik een wegwedstrijd over 135 ki lometer gewonnen in 3 uur en 15 minuten. Jacob Langen werd vierde, Wim Meer vijfde en Johan Langen zesde. ATLETIEK Henk Kalf (GVAV) heeft gisteren in Hil versum in de Spaanderswoud- loop, die voor de zesde maal werd gehouden, het Neder lands record op de 20 kilome ter zeer dioht benaderd. De Groningse lange afstandloper noteerde een tijd van 1 uur 1 minuut en 16 seconden. Het nationale record staat sedert 7 april van het vorig jaar op naam van Geeert Jansen, die m Leiden tot 1.01.07.4 kwam. O PAARDE SPORT De Amerikaan Joe Marsh is giste ren in Recklinghausen wereld kampioen beroepspikeurs ge worden. Hij won acht van de twintig draverijen, die voor de titelstrijd zijn gehouden. ZAALHANDBAL De Vfl Guimmersbaoh heeft giste ren voor de vierde keer beslag gelegd op de Europacup voor landskampioenen (heren) door in een met 13.000 toeschou wers meer dan uitverkochte Westfalenhal te Dortmund de Russische vertegenwoordiger Mai Moskou te verslaan met 1917 na verlenging. Na de normale speeltijd (2x 30 mi nuten) was de stand gelijk: 16—16. MOTORSPOR T Peter Wiillems heeft gisteren op Ya maha een internationale mo torcross in de 500 oc-klasse in het Belgische Koersel gewon nen. Hlij eindigde in alle twee manches op de eerste plaats. MOTORSPORT —De Ne derlandse motorcrosser Gerrit Wolsink is gisteren op het cir cuit van Sittendor als zesde geëindigd in de Grote Prijs van Oostenrijk, de eerste wed strijd om het wereldkampioen schap in de 500 cc-klasse Wolsink, rijdend op een Suzu ki, werd in de eerste manche vijfde en in de tweede rit achtste. De Fin Heikki Mikko la, met Husqvarna, won beide malen. BOKSEN De World Boxing Council (WBC) heeft de wereldkampioen in het mid'dengewioht Carlos Monzon "van de titel vervallen verkl aard en een titelgevecht uitge schreven tussen Benny Briscoe (VS) en Rodriga Valdez (Col), dat op 25 april a.s. in Monte Carlo gehouden zal worden. Monzoris manager heeft geweigerd de WBC te erkennen. Voor hem geldt slechts de World Boxing Asso ciation. GOLF' De Nederlandse golfprofessional Jan Dorrestein is op de gedeelde vijftiende plaats geëindigd in het toer nooi om het open Spaans kam pioenschap, dat in La Manga is gehouden. Dorrestein had i totaal 295 slagen nodig voor de 72 holes. Winnaar werd de Amerikaan Heard, die een score van 279 slagen had. De Zuidafrikaan Gary Player, on langs nog eerste in het Mas- tertoernooi, eindigde met 285 als tweede voor de Engelsman Townsend (288). (ADVERTENTIE) i, ■stf

de Stem | 1974 | | pagina 11