Vlissings bad water niet zo vuil als gedacht Caissières stalen voor duizenden guldens DUIZEND SCHOLIEREN DEDEN MEE AAN PAASVOETBAL TOERNOOI IN GOES Volksdansers gaan spelen voor kampeerders NEGENDE ORANJERIT: ZEELANDS GROOTSTE PliZZELRIT Zieke Hulst Oostb Al goede aanvoer kasaardbeien en winterbloemkool Plan Kanc andere par. Zes weken voor dreiging met pistool Eerste orgelconcert van het seizoen in Goese Grote Kerk Garage in brand door laswerk aan auto SECRETARIS Subsidie voor koninginnedag PR. BEATRI OPENT NIEUW BOUW VAN ANNEI FRANK- SCHOOL Vergaderin plattelandj vrouwen I M» SAS VAN GENT HEEFT GEEN INFORMATIE Jroog Ook voor brommers stad streek ■BMH Kwadendamme Breskens Voorwaardelijke gevangenis straffen voor benadelen winkelbedrijven Geen controle Moeder Veroordeeld Bezwaar .ONPRETTIG' van Tiiburg Vrijdag 12 april 1974 Vrijdag 12 april 1974 (Van onze correspondente) VLISSINGEN De opvallende waarschuwingsborden aan de Vlissingse stranden met het opschrift: zwemmen bij afgaand tij wordt ontraden, gaan waarschijnlijk nog voor het komend vakantieseizoen verdwijnen. Tot dit eensluidend advies kwam tenminste de vaste commissie van advies en bij- markten MIDDELBURG, 10 april Aardappelen: Bintje; bonken 3035, grote 918, Koppmans blauwe; grote 32, Golden Deli cious: 80 54. 75-80 37—41, 70- 80 47—50, 70-75 34—35, 65-70 2635, 60-65 21. tomaten: AI 422—443, All 353, C II 306— 319, CC II 205—211, paprika st.: 1341, Laxton superb.: 65 70 41—42, II D 19—20. Kriel II 190. Groenten: Sla: 14-16 15, 16-18 14—18, 19-20 23—24, 20-22, 22, 22-24 18-27, 24-26 29—30, 23-25 25—27, 26-28 2829, kasandijvie 3369, kgsspinazie 1521, nataurspi- nazie I 1635, natuurspinazie II 1524, radijs 2143, rabar ber 3459, breekpeen 417, waspeen 7397, prei 1945, uien 1642, rode kool 37, snij- selderij bos 1625, peterselie kistje 150—353, witlof: A 151—160, B 127—165, afw. 95132, stek 88104, raapste len bos 2225, witte kool 43 46, boerenkool 34, isbruiksel- derij, 126, snijselderij kistje 146170, komkommers: II 76 85—92, 61-76 67—74, 51-61 63—73, 41—51, 47—59, 36—41, 40—55, 31-36 36—46, 26-31 3132, krom kg 65, stek kg 2476, winterbloemkool: I 3 164—167, 4 155—171, 6 137— 152, 8 117—122, 10 77, 12 52, II 4 132—152, 6 102—149, 8 63—118, 10 39—73, 12 22—45, 15 27—40. afw. 11130, aan voer: 17.500 stuks, kasbloem kool: 8 130, 10 53, 12 67, 15 52. GRUBBENVORST, 11 april Centraal VerkoopkantooV Champignonprijzen: fijn 382, fijn C 327, middel 329, middel C 298 4 kg.270, kruis fijn 298, kruis grof 264 4 kg.—271, II 235 4 kig.—243, UIA 182 4 kg.—215, II B 4 kg.—182, af wijkend 4 kg.130. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De recht bank te Middelburg heeft de 39-jarige W. O. uit Middelburg veroordeeld tot zes weken on voorwaardelijke gevangenis straf. Op 20 december vorig jaar bedreigde O. in Souburg de buurman van zijn vriendin met een pistool. Tijdens de behandeling van de zaak, op 29 maart, ver klaarde O. dat zijn vriendin, een prostituée uit Souburg, zich bedreigd voelde. Er ont stond die avond inderdaad een omvangrijk oploopje rond het tuinhek van de prostituée. Er sneuvelden zelfs ramen. Een zwager va» de prostituee, de 34-jarige R. van H. uit Vlis- singen, kreeg twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee Jaar, en een geldboetg van f 250. Omdat hij het pistool vo rig jaar aan zijn schoonzusje had geleverd. De uitspraak was lager dan de eis De officier van justitie eiste tegen O. zes maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf en tegen Van H. zes weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. (Van een onzer verslaggevers) GOES —Het eerste orgel concert van het nieuwe sei zoen in de Grote Kerk te Goes wordt gegeven op tweete paastag (maandag 15 april). Het concert, dat wordt gege ven door de organist Bram Beekman, begint om 20.00 uur. Organist Beekman speelt on der meer drie orgelkoralen van respectievelijk J. Fischer, F, Zachau en J. Walther. Ver der twee werken van Johan Sebastiaan Bach, Fantaisie en Final van Cesar Franck een werk van Messiaen en tot be sluit een improvisatie. rtj- stand voor de Volksgezondheid en de Milleu-hygiëne, van Vllssingen gisteravond, tijdens de behandeling van het rap port over de bacteriologische hoedanigheid van het zwem water in de monding van de Westerschelde. Het valt allemaal nogal mee met de kwaliteit van het Scheldewater, vonict dr. Van Dijk, de gemeente-arts van Vlissingen. Ik heb van de zo mer vrij veel met laagwater gezwommen en ik heb er niets van overgehouden. We hebben dan ook geen meldingen van ziektegevallen door baden in de Schelde, binnengekregen, merkte de heer Van Dijk nog op. Hij zei het een kromme gedachten te vinden wel bad gasten te willen ontvangen maar ze te ontraden om te gaan zwemmen. „In de win tersportoorden wordt toch ook niet voor bestralingsgevaar ge- waarschuwid", zei hij. „Het zou logischer zijn om borden te plaatsen met daarop de wa terstanden en daarbij de toe voeging dat geadviseerd wordt, bij opkomend of hoog water te zwemmen". De andere leden van de commissie konden zich wel achter deze gedachtegang stel len, zodat aan B. en W. gead viseerd zal worden deze bor den des aanstoots snel te ver wijderen. De commissie vindt wel dat de bemonstering van het Westersohelde-water door de Water Maatschappij Zee land ook het komend seizoen weer moet gebeuren. De Wa ter Maatschappij Zeeland (WMZ) heeft laten weten de kosten daarvoor voor het hele badseizoen op 4500 gulden zui len komen. Het onderzoek houdt in, dat de Schelde zevenmaal op ver schillende punten zal worden bemonsterd. De toenemende lozingen van ongezuiverd ri oolwater baarde de vergade ring wel zorgen. De heer Lou- rier meende, dat, als rijkswa ter vervuild wordt door de regio, het rijk of de regio ook moet betalen voor de zuiver ingsinstallaties. De heer Lorier doelde hier bij op de lozin-gspunten bij o.a. Waarde en Ritten. De plannen voor de rioolzuiveringsinstalla tie voor Walcheren, liggen op dit moment bij de colleges van B. en W. Als alles meeloopt, kan de hele zaak binnen drie jaar voltooid zijn, meende de directeur Gemeente Werken, de heer Stam. Ditzelfde zal bok op de Bevelanden moeten gebeuren, meende de vergade ring. Jeugdschieting Onder lei ding van de heer F. Koens kwamen 22 jeugdschutters bij een om de laatste schieting op de liggende wip mede te ma ken. De uitslag is als volgt Hoofdvogel: William Voet van Soranus uit Heinkenszand. lste zijvogel Wilfried van He se van Victoria uit Kwaden damme, 2e zijvogel: Jan Rijk van Willem Tel] uit Ovezande lste kal Kees Zuidhof van Victoria uit Kwadendamme, 2e kal Sjaak Beulens van Victo ria uit Kwadendamme, le klep William Voet van Soranus uit Heikenszand, 2e klep Wim de Jonge van ADLM uit Kwa dendamme, 3e klep Ge rard Geys van Soranus uit Heinkenszaind. De vliegende vogelprijzen waren voor Willi am Voet van Soranus uit Heinkenszand en Sjaak Karei- se van Zorgvliet uit Elle- woutsdijk. Meeste kleine vo gels Sjaak de Jonge van ADLM uit Kwadendamme, Re- né Vennue, Sjaak Beulens, bei den van Victoria uilt Kwaden damme en Hans Huige van Eensgezindheid uit 's-Heeren- hoek, deze schuttertjes hadden elk vijf vogels. De eindstand van de klas- sementsschietiing op de klep pen en de vogels laat de volgende uitslag zien. Klep pen: lste Wim de Jonge van ADLM uit Kwadendamme met 50 kleppen, 2e William Voet van Soranus uit Heinkenszand met 45 kleppen. 3e Peter de Visser van Zorgvliet uit EMe- woutsdijk met 24 kleppen. Vo gels: lste Sjaak de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. 2e Hans Huige van Eensgezind heid uit 's-Heerenhoek, 3e Sjaak Beulens van Victoria uit Kwadendamme, deze drie met 27, 24 en 23 vogels over de gehouden schietingen Eind april komen de staamdewip schietingen aan de orde. O Spelmoment tijdens het paasvoetbaltoernooi in Goes. Zangavond Door de rlnig van christelijke muziek- en zangverenigingen in West- Zeeuwsch-Vlaenderen is in de Nederlandse hervormde kerk te Breskens een kinderavond met zang eh ritme gehouden. Aam deze avond werd medewer king verleend door De Riet vinken onder leiding van zus ter Gratia uit IJzenddjke, Young People uit Breskens, de Breskemse zangertjes onder leiding van mevrouw Bakker- Schoutm, Jong Excelsior on der leiding van de heer W. Cappon, Flierefluiters uit IJ- zendijké oradter leiding vam zuster Gratiana, en het kin derkoor van de Sint Bavo- school onder leiding van de heer H. de Ruysscher. Bejaarden In het dien stencentrum Goedertijt te Breskens heeft de heer De Coster van het verpleegtehuis Ter Schorre in Terneuzen voor 45 bejaarden een inleiding ge houden. In deze inleiding ging hij voornamelijk in op de op name in een verpleegtehuis, het verblijf dlaiar de revalida tie en de terugkeer naar de eigen omgeving. Wanneer men in een bejaardentehuis woont en men moet in een verpleeg tehuis worden opgenomen, dan zal zijn kamer in het bejaar dentehuis voor hem nog vijf maanden worden gereserveerd. Daarna zal de kamer worden verhuurd en komt de betrok kene, indien dat nodig is, bo venaan de wachtlijst. Door een aaintaJ vrijwilligsters uit Bres kens zal een excursie naar Ter Schorre worden gemaakt. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De poli tierechter in Middelburg kreeg gisteren twee bijna gelijke za ken te behandelen. Het betrof hier twee caissières, mevrouw N. v.d. W. uit Terneuzen, en mej. T. v. B. uit Biervliet Beide dames werkten als cais sière respectievelijk bij Albert Heijn in Terneuzen en de Vé- géwinkel in Biervliet. Me vrouw v.d. B. zou in de tijd van september 1971 tot de cember 1973 geld, goederen en waardezegels voor een bedrag van f 20.000 hebben weggeno men. Ze werkte als hoofdcaissière en ze bleek intelligent en zeer goed administratief onderlegd. De .collega's van mevrouw v.d. B. kregen echter argwaan, en zo kwam de zaak aan het rollen. Na onderzoek bleek dat ze ook met het teruggeven van emballage flink wat in haar eigen zak had gestoken. Er is met Albert Heijn een schikking getroffen tot terug betaling van f 20.000. Waarvan ze er nu al f 10.000 heeft betaald. De verdachte merkte op dat f 20.000 wel wat aan de hoge kant was, maar de poti tierechter pareerde dat met te zeggen: maar u heeft zelf al eens over f 36.000 gesproken. Volgens de officier van justi tie is Albert Heijn beslist niet onredelijk geweest met de eis van f 20.000. De andere caissière, mej. T. van B. uit Biervliet, werkte in de Végéwinkel in Hoek. In het tijdvak van juni 1970 tot au gustus 1972 nam zij voor ruim 20.000,aan geld en goederen weg. Het meisje was als 16- jarige zo van school in de Végé-winkel terecht gekomen. Er was totaal geen controle op de kasgelden. Een kassa was er niet en al het contante geld kwam gewoon in de winkella de terecht. Het was zo kinder lijk gemakkelijk om geld uit de la te nemen dat het meisje het herhaaldelijk heeft ge daan. Als haar moeder de weke lijkse boodschappen kwam doen voor vijftig tot tachtig gulden, dan betaalde ze wel, maar 's avonds kreeg ze het hele bedrag van de dochter weer terug. De diefstal nam zo'n omvang aan dat het uit eindelijk bij het opmaken van de jaarstukken wei-d on- §6ïïi6rkt De winst van f 20.000 in 1968 en 1969 w«érd steeds klei ner en werd uiteindelijk in 1972 omgezet in een verlies. Doordat zij in een andere werkkring meer kon verdie nen vertrok het meisje uit de Végéwinkel. Toen ze echter bij haar nieuwe baas wat klei nigheden wegpikte, viel ze snel door de mand. Daarna kwam ook de zaak bij de Vé géwinkel aan het rollen. De Végé onderhandelt nog met een advocaat over de vaststelling vbn het schadebe drag, In de laatste opgave wordt al over 54.000,ge praat. Voor de moeder hadden noch de officier van justitie, noch de politierechter veel goede woorden over. U hebt f 6000,. van uw dochter aangeno men. U had toen moeten be seffen dat ze dit nooit zelf had kunnen verdienen, zei de poli tierechter tegen mevrouw L. van B. Het is ontzettend stom van u dat u uw kind zo in de put heeft geholpen. De officier eiste een voor waardelijke gevangenisstraf tegen de drie dames, want, zo stelde hij in zijn requisitoir, wat is het effect van een on voorwaardelijke gevangenis straf? Dan wordt het persoon lijk nadeel voor de gedupeer den alleen maar groter, en zien ze nooit meer wat van hun geld terug. Daarnaast worden de gezinnen van de dames nog eens extra belast. Nu moeten ze er maar voor gaan werken Ook de officier van justitie memoreerde nog aan de onge lukkige rol die de moeder van het meisje in de hele affaire had gespeeld. Het gaat hier om verschrikkelijk grote be dragen. zei de officier De beide caissières werden evenals de moeder conform de eis veroordeeld, tot drie maan den gevangenisstraf voorwaar delijk, drie jaar proeftijd en toezicht van de katholieke en protestantse reolasserings\*5re- niginigen. Daarnaast kregen de dames als bijzondere voor waarde opgelegd, dat er bin nen een jaar f 4000 terugbe taald moet worden. De moeder, mevrouw L. v. B. kreeg twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk, met drie jaar proeftijd en toe zicht van de protestants-chris telijke reclasserinigsvereni#ng. Daarnaast zal zij in het eerste jaar f 2000 moeten terugbeta len. De advocaat van het meisje, mr. de Jong, maakte bezwaar tegen de hoogte van het be drag, dat de Végéwinkel op geeft. Er was totaal geen con trole op de kasgelden, stelde hij in zijn pleidooi. De schoon vader nam steeds contant geld uit de Iade voor het aankopen van verse groenten en volgens de verdediger was mej. v. B. dan ook beslist niet de enige, die de zaak benadeeld had. (Van een onzer verslaggevers) GOES Gisteren werd op het sportpark Het Schenge te Goes het jaarlijkse paasvoet baltoernooi gehouden. Aan dit toernooi, dat wordt georgani seerd door de commissie Schoolvoethal Zeeland, namen in Goes gisteren ongeveer dui zend scholieren deel uit Zuid en Noord-Beveland. In totaal werd er gisteren door de Bevetamdse scholieren met 53 elftallen gespeeld. Het toernooi diuiurde de gehele dag. Omstreeks zes uiur gisteravond kondten de prijzen worden uit gereikt aan de diverse win naars door wethouder J.H. Roose van Goes. Het paasvoetbaltoernooi werd gespeeld in vijf verschil lende afdelingen: afdeling A •uitsluitend basisonderwijs: af deling B voor spelers van 12 en 13 jaar; afdeling C voor spelers van 14 en 15 jaar; afdeling D voor spelers van 16 en 17 jaar en afdeling E voor spelers van 18 jaar en ou der In afdeling B ging de finale wedstrijd tussen het christe lijk lyceum 5 en het Goese Lyceum 7. Het christelijk Ly- ceum won met 30 en vero verde de beker. In afdeling moest LTS 2 zijn meerdere erkennen in het elftal van het Goese Lyceum 5. Laatstge- roemde werd kampioen na het nemen van strafschoppen om dat de stand gelijk was geëin- in 11. In afdeling werd het Christelijk Lyceum 2 kampioen na in een halve competitie de baas te zijn ge bleven boven Mavo-Kruinin- gen 1 en het Goese Lyceum, ln afdeling E tenslotte won Goese Lyceum 1 met 20 van het Christelijk Lyceum 1 de finalewedstrijd;. De finalewedstrijden in af deling A worden gespeeld op dinsdag 16 april. Ate finalisten hebben zich in deze afdeling geplaatst: de Prinses Irene- school uit Goes, de Casper Bersesahool uit Goes, de Bea- trixschool uit Goes, de open' bare laigere school uit Kapelle, de christelijke lagere school mt Yerseke, de Isidorusschool uit Lewedorp, de openbare la gere school uit 's-Heer Arendskerke de lagere school uit Colijnsplaat, de Jan Blancxschool uit Goes, de openbare laigere school uit Yerseke, de openbare lagere school uit Kruiningen en de christelijke laflere school uit Heinkenszand. (Van onze correspondent) GOES De beide volks dansverenigingen Scaldis ln Hansweert en Vodago in Goes hebben een aantal activiteiten georganiseerd voor de komen de maanden. De vereniging Scaldis heeft een uitnodiging ontvangen van Rotterdam om op vrijdagavond 19 april een demonstratie te geven in deze stad. De kinderdemonstratiegroen Tinus en de afdeling folklore zullen een aantal dansen de monstreren voor de inwoners uit Rotterdam-Zuid. De uitno diging is tot stand gekomen via de oud-voorzitter en pas toor van Hansweert dra. J. Bierkens die enkele maanden gelden vanuit Hansweert naar Rotterdam is overgeplaatst. De afdeling folklore zal een aan tal Nederlandse dansen de monstreren in Zeeuwse kle derdracht. Verder staat op het programma Oostenrijks-Am», rikaanse dans en beat. Gedurende de zomermaan den kunnen alle leden van beide verenigingen deelnemen aan een aantal weekeinds. De ze weekeinds zullen gehouden worden op het recreatieoord De Wildert in Bosschenhoofd Tn samenwerking met de be heerder van dit recreatieoord zullen de groepen eens per maand een bezoek brengen aan de camping, -Gedurende het weekeind zullen de groepen demonstraties geven. Verder worden de camping bewoners ook in de gelegen heid gesteld om zelf te dan sen. Vorig jaar heeft men al een proef genomen om na te gaan-- of hiervoor bij de cam pingbewoners belangstelling bestaat. Op 4 en 5 mei, 21 en 22 september zullen de tieners de camping bezoeken. Op 15 en 16 juni en 17 en 18 augustu» gaan de kinderdemonstratie- groepen. Op 6 juli de jongst» leden van de verenigingen (Vam onze correspondent) VLISSINGEN In de Ford-garage aan de Industrie weg te Vlissingen ontstond brand. Een chef-monteur was bezig een auto te lassen die op de brug stond. Vermoedelijk beeft hij daarbij een benzine leiding geraakt waardoor de auto vlam vatte en geheel uit brandde. Tevens ging ook een gedeelte van het ook in vlam men op. De brandweer onder leiding van commandant Jan sen kon door snel Ingrijpen erger voorkomen. Hoe groot de schade is, kon men ons nog niet meedelen- (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op 30 april organiseert de motor- en auto bielclub De Zeeuwen (MAC de Zeeuwen) voor de negende l de Oranjerit, de grootste puzzelrit in Zeeland. De Oranjeri(!| een gezelligheidsrit voor het hele gezin. Men kan iiischrijv«; een tourklasse of wedstrijdklasse. De gemiddelde snelheid y de tourklasse is 24 km. per uur en voor de wedstrijdklasse 301 per uur. Ook bromfietsen kunnen aan de Oranjerit deelne# Hun gemiddelde snelheid is vastgelegd op 18 km. per uur. De organisatoren, stellen met nadruk dat de Oranjerit geen race is en dat het vooral zaak is om voorzichtig te rijden. Bij de voorbereidingen van de Oranjerit, die dit jaar voor de negende keer wordt gehouden, heeft de oliecrisis en de benzi nedistributie de organisatoren parten gespeeld. Wat andere jaren enikele maanden in be slag nam, moest dit jaar bin nen enkele weken worden ge organiseerd. Aan prijzen is er voor een gezamenlijke waarde van f 4500,- beschikbaar. Elke deelnemer die de Oranjerit uit rijdt, gaat in elk geval met een aandenken naar huis. Prijzen zijn onder meer autoradio's huishoudelijke en luxe appa raten, fruitmanden en waarde bonnen. De route zal lopen over de binnenwegen van Walcheren. De start is op 30 april om half twee 's middags bij de sport hal aan de Gildeweg te Vlis- (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De evenementencommissie van de gemeenteraad Borsele houdt een vergadering op woensdag 17 april om 19.30 uur in het gemeentehuis te Heinkens zand. Onderwerp van bespreking op die vergadering is de ver zoeken van de diverse Oranje vereniging om een bijdrage in de kosten v.an de viering van koninginnedag dit jaar. Tot nog toe werden zulke verzoe ken ontvangen van de dorps kernen Baarland, Driewegen, 's-Heerenhoek, Heinkenszand, Hoedekenskerke, Lewedorp, Nieuwdorp, N-isse, Ouidelande en Ovezande. De commissieleden wordt het volgende idee aan de hand gedaan ter verdeling van het beschikbare bedrag: elke kern krijigt een vast bedrag van f 100 en daarbij kirjgt een kern met minder dan 1000 inwoners er nog eens f 0,12 per inwoner hij met een afronding naar boven op f 5 en een kern van meer dan 1000 inwoners f 0,12 per inwoner naar beneden af gerond op f 10. Als deze gedachte door de evenementencommdssie wordt overgenomen, dan ziet de ver deling er als volgt uit: Baar land f 180, Borsele f 280, Driewegen f 160, Ellewouts- dijk f 140, 's-Gravenpolder 330, 's-Heer Aibtskerke f 145, 's-Heerenhoek f 310, Hein kenszand f 400, Hoedekens kerke f 185, Kwadendamme 200, Lewedorp f 260, Nieuw dorp f 240, Nisse f 160, Oude- lande f 175 en Ovezandte f 230. In totaal is er dan met de viering van koninginnedag in de gemeente Borsele een sub sidiebedrag gemoeid van 3395. (Van onze correspondent) KAPELLE Op de fruit veiling in Kapelie-Biezelinge zijn op het ogenblik drie keer in de week reeds behoorlijke hoeveelheden kasaardbeien te koop. Het kwantum is wel wat kleiner dan in voorgaande ja ren, maar dat was te verwach ten. In de eerste plaats immers zijn er no,g al wat telers van kasaardbeien overgeschakeld op de bloementeelt. In de tweede plaats komen op het ogenblik de aardbeien Uit kas sen waarin is gestookt en be licht en dat is minder gebeurd dan anders in verband met de hoge stookkosten door de ge stegen olieprijzen. De afzet heeft tot nu toe een vlot ver loop. Vorige week werd steeds tussen f 2.20 en f 2.50 per doosje met 200 gram aardbei en betaald. Deze week woens dag lag de prijs van de goede kwaliteiten op de veiling in Kaïpelle tussen f 1.82 en f 2.22 per doosje met 200 gram in houd. De Zeeuwse kasaardbeien worden dit jaar aangeboden in een voor dit gebied nieuwe verpakking, namelijk in doos jes van aluminiumfolie. Reeds eerder werden op verschillen de Brabantse veilingen, o.m. in Breda en Bergen op Zoom de aardbeien in deze verpak king aangeboden. De ervaring van voorgaande jaren is dat dit een zeer aantrekkelijke verpakking voor aardbeien is, De doosjes gaan in een krat van plastic en karton. Er gaan 12 doosjes .in een krat. De afzet van de aardbeien vindt op het ogenblik voor het grootste deel plaats op de bin nenlandse markt maar ook voor Belgische rekening is er in Zeeland reeds wat vraag. Op Walcheren gaat die oogst van winterbloemkool begin nen. Bij de veiling „Walche ren" te Middelburg waren be gin deze week reeds dagaan- voeren van 11.000 stuks van deze bloemkool diie nergens in het land geteeld wordt zoals op Walcheren. Het gewas is de winter goed doorgekomen. Strenge vorst kan namelijk funest zijn voor de winter- bloemkool. Ook dit voorjaar zijn er weinig moeilijkheden geweest met de groei en hier door wordt op dit moment een best produkt geoogst en wor den goede prijzen betaald. De grootste kool doet op de vei ling al gauw tussen f 1,50 en f 1.75 per stuk. Kleinere kool van goede kwaliteit noteert rond een gulden per stuk. De maand april zat wel de belang rijkste aanvoermaamd van dit produkt worden. Door het warme weer ver'oopf de ont wikkeling van de kool wat sneller dan normaal. singen. De deelnemers trekken met een halve mi tussenruimte. Bij de Cebecil Middelburg is een verpl" rustpauze van een half De totale lengte van bedraagt ongeveer 50 kil ter. De prijsuitreiking viri| avonds plaats in het Schel kwartier te Vlissingen. Deelname aan de slechts mogelijk via de v< sohrijving, die stuit april. Het inschrijfgeld' draagt f 7,50 per voei Voor verdere informatie men terecht bij het secri, aat van MAC de Zeeuwen, Kruislaan 77 VMssingen, 01184-7511. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG PriJ Beatrix hoopt vrijdag 3 j omstreeks halfelf de I ciele opening te verriclj van de nieuwbouw va Anne Frankschool te Zo heeft de Rijksvooi tingsdienst meegedeeld, I Anne Frankschool is f school voor leer- en dingsmoeilijkheden en is vestigd aan de Evert straat. De school heeftI streekfunctie voor beidel velanden. Schouwen enlf veland. De oude huisvesl is gelegen aan de gel. (Van een onzer verslagje GOES De afdellni land van de Nederlandse f van plattelandsvrouwen t haar provinciale jaar ring op donderdag 25 i de Prins van Oranje ti De jaarvergadering begintl 10.30 uur. Behalve de behandelin! de gebruikelijke jaarsl® komt er ook een provii' bestuursverkiezing aan i de. Aftredend en niet 1 baar zijn mevrouw H. ser Blomaard van Oost-Zuid-Beveland en I vrouw R. Wisse-Kleppe] de kring Tholen en lipsland. Kandidaten vaisj kring Oost-Zuid-Bevelani| mevrouw A. Baareitf Aalst te Kruiningen, G. Dees-De Jager te mevrouw J. Mellegeö] Houte te Wemeldinge i vrouw Versohiuiure-Van I Yerseke. Vanuit de kringJ len en St.-Philipsland ala kandidate gesteld met H. J. Sieling-De Bruin t' len. Verder staat er een zing op het programmal leden van het hoofdbesWj Tijdens de jaarverga^ zal ook worden ges" over de provinciale W den zoals handwerken j ontwikkelingssamenwerW Verder worden er wg 5-minutenpraatjes door mevrouw J. M. werff van 't Land overt jaar van de vrouw". me. A. W. de Jongen-Janse] „Onderwijs en ouderpa^ tie" en door een van i' missieleden over „He' van de agrarische com"'1 De jaarvergadering van deling Zeeland van deJ' landse bond van pin"0 vrouwen wordt 's midiw sloten met de udtvoeri»! een musical van mevrr'l I. de Liefde-Ravelli door T van de afdeling Schouwer I (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens de vergadering van de stuurgroep ziekenhuisorganisaties in yiaardingen is de motie van de Zeeuwsch-Vlaamse huisart sen, waarin gepleit wordt voor behoud van de ziekenhuizen jn de drie Zeeuwsch-Vlaamse I regio's, door een lid van deze stuurgroep betiteld als een „e-fl (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het gemeentebestuur van Sas van Gent, de gemeente die financieel volledig garant staat voor het St.-Elisabeth- ziekenhuis in Sluiskil heeft tot op heden offi cieel nog geen enkele informatie over de zie kenhuisplannen van de stichting Ziekenzorg Midden-Zeeuwsch- Vlaanderen ontvangen. „Wij beschikken over geen enkel stuk", aldus burgemeester drs. W. R V. Dusarduijn, die hiero ver zijn teleurstelling uitsprak. „Alles wat wij weten vernemen wij uit de krant, een situatie die wij heel onprettig vinden". Een woordvoerder van het ziekenhuisbestuur desgevraagd dat men dit probleem inmiddels had ingezien. „Een zeer urgente zaak die wij binnen enkele dagen zullen oplossen", aldus de woordvoerder. Vooruitzichten voor zaterdag K ™nda?, opgesteld door het un MI op donderdag om 18.00 aur: Overwegend droog, later I neer zon en in het binnenland I lagere temperaturen. eersv®oruitzichten in cïj-1 gemiddeld over Neder- tia. zi>n ^terdag: Aantal urenl fcri'oi, o m*n- om-1 Dimt™ 1 fradien, max. temp: tieeks 13 graden, kams op Btpn-j periode van mdm- oii L uVr: 9 Procent, kans 78 procent. 1 dr°°S etmaal: Voor zondag: aantal uren 11. min. temp: om- graden, max. temp: 14 graden, kans op periode van pon rtreeks 3 bmstreeks een droge 'tens 12 P een 95 Procent, kans irorentgeheel droog etmaal proeent. ergen6"' Jaterdag 13 april gen op Zoom 7.48 en 20.08 tansweept jerneuzen ■hssitigen •emeldinge 7.00 en 19.24 6.28 en 18.55 6.00 en 18.27 7.38 en 19.58 CVFTELING is weer op

de Stem | 1974 | | pagina 2