ITEMS OPTIE» directeur stichting samenlevingsopbouw Meer contact met Belgen nodig In Oostburg irekken drie van de vier hdidaten zich terug ES )RPAND mÊÈÈÊÈÊÈÊÉÈ Bevolkings onderzoek op tuberculose in Hulst Rode Kruis blij met vele geschenken voor bazaar ,,'t Voó Voetbalhuwelijk in Axel Kampioen worst maken Auto beukt huis in St.-Jansteen HANSWEE n zomerhuisje MVTSING KLAASSEN, EUZEN APOTHEEK :R GEOPEND stad streek Garage v. I DISSEL te l'66- is met schuurtj en tuin, on N.S.) m2. GRENS VLIEGVELD Buurthuis werk stelde zich voor WANDELTOCHT IN GRAAUW Ruim honderd schutters bij Jaarmarkt- schietingen in Koewacht Terneuzen Clinge Kindermusical in Biervliet Slechte auto in beslag genomen Burgemeester opent kantoor in Biervliet Café-Restaurant zaak voor uw bril ;ende vlotte service. VORSTSTRAAT 106 GOES !REN. Wij zoeken ënten. Schr. met opga: (A. v. d. Berghe). pvb 2000 Antwerpen, fe - IL wordt onze IKEICENTRUM iging in de AT komt hiermee ÏV ALLEN. Zaterdag 6 april 1974 1 TE KOOP DOOR I Mercedes 220 Datsun Cherry Daiteun 1200 Datsun 1600 stattonca Datsun 1400 Diverse voordelige dingen o.a.: VW, Peugeot enz. Off. Datsun-doaler O.Zvl. mr Haarmarewog Tel. 6568 Julia Axel Tel. 2486. a.s. te 14.00 uur in het Kanaalstraat 10 te Hs aart-de Witte te l#C. W. A. VAN LEUVEN I(Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Drie van de D'66 kandidaten op de van de Progressieve par al voor de gemeenteraads- itkiezingen in Oostburg heb- in zich teruggetrokken. „Dit [tzien de uitslag van de laat- 1t verkiezingen", aldus D '66 'oordvoerder l'retl Bergwerff. 't partij wilde de lieer L. I'aas, derde op de lijst, hand- ïven. ik verkopen i aat 1 te Hansweert, kad ie H nr. 1033, groot 2.011 not te aanvaarden bij de n. an 16 april van 2-4 uur, iigenares. Tijdens de gisteravond ge ten kantore van de ro^ouden algemene ledenverga- oriag van de progressieve U «»r:e in Oostbung, die overi- U I I I S IP matig werd bezocht, II W I" v 1 •lakte de kandidatenlijst on- lenverp van bespreking uit. pieken was, dat de inge- pnde lijst vijf namen teveel Tvatte. Naast de drie D'66- i mevrouw J. Bergwerff en heren A. Janszen en G. [erduijn, werden ook de he- *n J. Backerra (PPR) en J. TOi (PvdA) teruggetrok- Dir. van Puttn 4 K#|H kamers, garage, c.v* -■ «ring 57.4W,- f 12.500,- onder 1 kap, ruime adkamer met ligbad vrij op naam m2 f 30.000,- f 40,000,- omvat parterre e" ijgebouw parterre- rt in goede staat vaö t in mei 1974 ter Haag. De vergadering ging ak- brtl met handhaving van de !r Maas op de derde plaats, wermee-r omdat men in fe- Uri door het samenstellen de kandidatenlijst nu een- 1 A had gezegd en nu 'est B volgen. „Wij zijn sa menwerking overeengekomen. heer Maas heeft zich goed lewerkt en ondanks de be- jsande bezwaren moeten wij zo doorgaan", aldus kan- uaat-raadslid J. de Vries, die Reende at de huidige kandi- "eP een goed team zouden ,,men. „Deze lijst heeft kans 1 eea goede uitslag". Bij een Jentuele opheffing van D '66 "de heer Maas, zoals hij klaarde, zich als lid aan een bij de PvdA. Die op- wordt echter niet eer- verwacht dan na de ge- ^raadsverkiezingen, zo- h'i als kandidaat voor D de verkiezingen kan in- ^ens de vergadering i. et gerucht besproken, 1 bepaalde leden van D '66 •een eigen lijst wilden uit ten. Hierbij viel de naam "et huidige raadslid, me- ww m. Niermans. Desge- verklaarde ze echter iii!eenszins van PIan te zii" ,ln gezondheid zou dat niet zo zei zij. De verga- ilnS besprak gisteravond het verkiezingsprogramma t., mee men in Oostburg de A^'Psen wil ingaan. De [l blijft nog een geheim Je verkiezingscampagne beginnen. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Als er in bestuurlijke zin naar Zceuwsch- Vlaanderen gekeken wordt, dan denkt men altijd in oost west-richting, en dat terwijl er een groot Belgisch achter land is. Noch de gemeenten, noch de provinciale, noch de rijksoverheid mag zich bemoeien met Belgicshe zaken. Doet men dat wel, dan riskeert men een internationaal conflict". De heer C. W. A. van Leuven, directeur van de stichting gemeenschapswerk of zoals hij het liever ziet de stichting voor de samenlevingsopbouw in Hulst, trekt liet zich aan dat bü grote vraagstukken, zoals de ruimtelijke ordening, sociale, culturele en economische problematie- ken, weinig of geen samenwerking bestaat tussen Belgische en Nederlandse gelijkgestemde belanghebbenden. Men berust daar in, zegt liij, het mag niet, dus men heeft zich eraan geconformeerd. De heer Van Leuven noemt het voorbeeld van de discussie over de toekomstige industria lisatie in oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. „Het is idioot dat er uitsluitend wondt gepraat over ons eigen industriegebied en niet over de l'inker Schelde oever. Wij moeten proberen meer noord-zuid varianten te ontwikkelen en als je dat be kijkt zal waarschijnlijk blij ken dat er veel samenwer kingsmogelijkheden zijn. Wij kunnen gebruik maken van de Belgische economische, sociale en culturele voorzieningen en de Belgen kunnen gebriuik maken van de onze". Staats rechtelijk blijkt dat, aldus de heer Van Leuven op grote moeilijkheden te stuiten en daar begint de ellende. Je kunt praten met mensen en onderling zien wat er kan ge beuren, maar praten tegen staatsrechtelijke onmogelijk heden in kun je niet. pereerd kunnen worden. Bij de besluitvorming is de in breng van de bevolking nog vrij gering, aldus de heer Van Leuven. „Vroeger werden de belangen altijd behartigd door de besturen, waar men. dan veel vertrouwen in had. Grote groepen mensen tonen nog steeds hun terughoudend heid als het gaat over meepra ten. De mensen zijn een beetje bang. Gelukkig is in de laatste vijf jaar wel wat vooruitgang te bespeuren. De mensen den ken meer na. Aan de basis moet het gebeuren, die basis mioet gemotiveerd worden. Om dat te bereiken, moet je met het kleine werk beginnen Schutterijen, die bij elkaar op visite gaan. „De grens zou een ontmoe tingspunt moeten zijn tussen het, eBlgische en Nederlandse volk. Bij het maken van plan nen moet men zich niet con centreren op wat niet kan, men moet het aandurven om bij de ontwikkeling van plan nen in eerste instantie de landsgrens buiiten beschouwing te laten. Pas dan kan worden bekeken waar de onmogelijk heden liggen en hoe die be streden kunnen worden. Neem als voorbeeld het ziekenhuis van Oostburg. Er kan worden bekeken welke relatie moge lijkheden er liggen met be trekking tot de grote zieken huizen over de grens". In de grensgemeenten wor den dat soort zaken al soms onderkend. De gemeente Hulst probeert tot betere samenwer king te komen met de grens gemeenten". De heer Van Leuven ziet het gebeuren dat de mensen aan de basis van de samenleving eender tot con tacten komen dan de bestuur- deren. „Goede oontaoten be staan al tussen verenigingen aan weerszijde van de grens, tussen bijvoorbeeld Niieuw- Namen en Kieldrecht. Het subsidiebeleid zou eigenlijk moeten worden aangepast aan de situatie dat Nederlanders en Belgen lid zijn van dezelf de vereniging. De overheden zouden daar een internationale regeling voor moeten tref fen". In België, zegt de directeur voor de samenlevingsopbouw, wordt veel meer rekening ge houden met de dingen die over de grens plaats vinden. Daar wordt de verontrusting over de aanleg van het Baal- hoekkanaal en de verdwijnen de reoreatieve functie van de linker Scheldeoever veel meer tot uitdrukking gebracht. Op Belgische kaarten wordt wel rekening gehouden met Hulst. Andersoms is het zo dat geen rekening wordt gehouden met Belgische projecten. Als de Belgen plannen hebben voor de aanleg van een vliegveld in het Waesland, is dat ook een Zeeuwsch-Vlaams belang. „Als oost-Zeeuwsch-Vlaanderen eenmaal in de geluidszone van het Waeslandse vliegveld komt, dan is de rust hier voor goed voorbij en daar kunnen we nu formeel niets aan doen". De heer Van eLuven onderstreept het belang van een noord-zuid-verbinding. Hij schetst het totale gebied van Zeeuwsch-Vlaanderen als drie naast elkaar liggende eenhe den met elk een eigen karak ter en geaardheid. Deze gebie den moeten aldus de hr Van Luven hium eigen voorzienin gen hebben, afgestemd op de lokale behoeften. Er mag na tuurlijk wel, zo zegt hij, ge werkt worden aan de totstand koming van dienstencentra in het midden van Zeeuwsch- Vlaanderen, maar dat moet vanuit die centra overal in het Zeeuwsoh-Vlaamse lokaal geo- (Van een onzer verslaggevers) AXEL De 21-jarge Benny Plasschaert uit Axel heeft in Helmond het reserve kampi oenschap worst maken be haald. In een slagersvakwed- strljd presteerde hij het om zeven eerste prijzen weg te slepen. Van de tien verschil lende worstsoorten, die hij moest vervaardigen, behaalden zeven soorten de eerste prijs en drie soorten de tweede prijs. Een Duitse deelnemer uit de groep van 400 man werd eerste. (Van een onzer verslaggevers) HOEK De werkeenheid Hoek van de Centrale Stich ting voor Sociaal kultureel werk hield in de Gehoorzaal een jaarvergadering met het doel meer bekendheid te ge ven aan het buurthuiswerk in Hoek. Alle inwoners waren hiervoor uitgenodigd. Door de voorzitter van het werkbestuur werd bij de ope ning de bevolking van Hoek bediainikt voor medewerking vam de afgelopen jaren. Opval lend was het dat er onder de ongeveer 60 aanwezigen toch niet zo heel erg veel buiten staanders aanwezig waren. Door die heer Snoodijk, voorzitter van het hoofdbe stuur werd gezegd dot het in deze tijd niet meevalt de men sen voor deze en soortgelijke vergaderingen in beweging te krijgen. Todh vomd hiij het verheugend d'at er in Hoek nog zo'n belangrijke groep mee wil praten en denken over de aktiviteiiten van het buurthuis Na de opening werd er een door de heer H. v.d. Haar vervaardigde film over het buurthuiswerk in en om Hoek vertoond. Na de pauze werd er eon discussie op gang ge bracht waarbij een aantal za ken vam en over het buurthuis aan de orde kwamen. Als dis cussieleider fungeerde de heer H. v.d. Berg, directeur van de Centrale Stichting. Hierbij bleek wel dat er een veelheid vam zaken en taken is waarbij het buurthuiswerk betrokken ie of betrokken zou moeten zijn om optimaal in een ge meenschap als Hoek te functi oneren. Bij de afsluiting van de vergadering werd door de buurthuisleidster een beroep gedaan op alle aanwezigen om a.s. zaterdag een bezoek te brengen aan het Open Buurt huis in Oud Vlissingen, te Hoek Tijdens de jaarvergade ring werden foto's van de fo togroep geexposeerd. (Van onze correspondent) AXEL Gisteren trouwde de middenvelder van het eer ste elftal vam de voetbalvere niging Axel, de heer P. Gans met de eveneens te Axel wo nende mejuffrouw Morinna Dey. Bij het verlaten van het stadhuis werd het jonge echt paar opgewacht door de pupil len van V.V. Axel. Er was voor dit huwelijk vooral van de zijde van de Axelse voet ballers en supporters een grote belangstelling. (yan onze correspondent) HULST Inwoners van de gemeente Hulst van dertig jaar cn ouder worden binnen- kort in de gelegenheid gesteld deel te nemen aan een bevoi klngsonderzoek op tuberculo se. Door dit röntgenoiogisch on derzoek kunnen ook andere ziekten en afwijkingen aan het licht komen. He» onderzoek ln de w- - schillende kernen van de ge meente wordt op de volgende datums gehouden: In Hulst jn de trouwzaal van het stadhuis op: 11 pariü van 18.00-20.00 uur, 16 april van 13.30-16 30 en van 18.00-20.00 uur, 17 april van 9.00-12.00, 13.30- 16.30 en van 18.00-20.00 uur, 18 april vam 13.30-16.30 en van 18 00 20.00 uur. in Clinge in het vema glmgsgebouw Malpertuus op: 23 auril van 18.00-20.00 uur, 22 april van 13.30-16.30 en van 18.00-20.00 uur. In Nieuw-Namen im het ver- •■n gingsgebouw op: 23 april van 18.00-20.00 uur, 24 aorïl van 10 00-12.00 uur. ln Graauw im het vereni gingsgebouw op. 24 april van 18 30-;>n.OO uur, 25 april van 10 00-12.00 uur. ln Sint Jansteen in het ver enigingsgebouw op: 25 ami van 18.00-20.00 uur, 26 april van 13.30-16 30 uur en van 18.00-20.00 uur ln Heikant op: I mei van id ('0-20.00 uur, 2 mei van 9.00 11 00 imv De kostem van het onder zee bedragen f 3,50 per oer- soon. (Van onze correspondente) AXEL Het leek onlangs wel pakjesavond in het maga zijn van het Axelse Groene Kruisgebouw in de Ooster straat in Axel. Opgewonden gekwebbel, druk heen en weer geloop en bewonderende uitroepen bü het zien van die mooie, grappige, fijne en ook aparte cadeaus, die er in dozen ingepakt stonden. „Allemaal voor de Rode Kruis bazaar van vrijdag 19 en zaterdag 20 april", vertelde een trotse zuster K. Geleynsen, „en alles gekregen of zelf ge maakt". (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Bij een botsing tussen twee personen auto's in Sint-Jansteen heeft één van de auto's zich via de deur tn een woning geboord. Het ngeluk gebeurde op de kruising van de Oude Drij dijek-brug. Ysebaertstraat. De auto van F.V. uit Clinge kwam uit de richting Absdale en gaf geen voorrang aan de auto van L.L. uit Honitenisse. De auto van F.V. vloog hierbij via de heg en de tuin tegen de woning van P.V. De beide au to's werden flink beschadigd, terwijl aan de woning even eens veel schade ontstond, Beide bestuurders eem een in zittend' kwamen er met lichte kneuzingen af. In het kamertje naast het magazijn waren de comitèle- den, die deze bazaar moesten voorbereiden, druk bezig. Ha ken, borduren, de nodige ad ministratie verzorgen, dingen Inpakken en uitpakken en met bladen koffie sjouwen, „Dit is een van de vele activiteiten van het Axelse Rode Kruis", vertelde een van de ongeveer 12 comitéleden, de heer M. P. Bakker (op dat moment de enige man tussen de vrou wen). „Hoewel dit de eerste keer is dat we een bazaar orga niseren. Eerst hebben we de (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW Het feestcomi té Graauw houdt vandaag ln samenwerking met een aantal wandelsportverenigingen eeu trlmwandeltocht. De af te leg gen afstand is tien kilometer. De start is om twee uur vanaf het gemeenschapshuis m Graauw. De inschrijvingskos- ten bedragen f 1,50. Na afloop krijgen alle deelnemers een trimwandelspeld. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Honderd- drie schutters namen deel aan de Jaarmarktschietingen in Koewacht De schietingen wa ren georganiseerd door de schuttersmaatschappij Sint-Se- bastiaan. De uitslag was als volgt: eerste hoogvogel J. van de Voorde uit Safelaere (B.), tweede hoogvogel Al. Suy uit Koe wacht, eerste zijvogel Al. Suy Koewacht, tweede zijvogel Th, Inghels-Koewaeht, derde zij vogel G. Savooij-St. Jansteen, eerste kal R. RoelsAxel, tweede kal P. de Maeier-Ste- kene B.. derde kal A. van Damme Koewacht Op de tweede wip was de utslag: eerste hoogvogel L, Le- cure Wachtbeke, tweede hoog vogel R. de Jonge Stekene, eerste zijvogel C. Kegels St.- Gilles, tweede zjjvogel P. van Petergem, Safelaere, derde zij vogel P. Derikx Koewacht, eerste kal J. Tenpont Safelae re, tweede kal Th. van Dam me Koewacht, derde kal M. Matthijs-Koewacht. De agenda van schietmgen voor dit weekeinde ziet er als volgt uit: zaterdag G. van Rum- ste 15.00 uur, zondag K. van Boven 15.00 uur, zondag A. de Schepper 14.30 uur, zondag P. v.d. Steen 15.00 uiur. bloedafname gehad en met de opbrengst van deze bazaar ho pen we een financieel steentje bij te dragen om gehandicap ten in staat te stellen ook eens vakantie te houden. Hiervoor hebben we het hospitaalschip de Henri Dunant en de twee vakantiehuizen De Valkenberg ln De Steeg en Huize IJssel- vliet bij Wezep". Vanaf het begm van het nieuwe jaar is men al bezig de prijzenpot te spekken. Middenstand en marktkooplieden hebben ge weldig meegewerkt en zijn met mooie prijzen voor de dag gekomen. Velen hebben zich echter ook uitgesloofd om zelf iets te fabriceren en zo te zien is dat allemaal gelukt. Belang stellenden (men hoopt dat het er velen zullen zijn) kunnen in de Breda-bar aan de Gent- sevaartstraat in Axel terecht om eens een kansje te wagen. Er zijn vele mogelijkheden: er is 'n verloting (waar de mees te loten al vain zijn verkocht) een rad van avontuur, schie ten, grabbelton, sjoelbakken, enveloppen, raden met poppen en munten en natuurlijk de Fuut van Gies, die op zo'n Axelse manifestatie zeker niet mag ontbreken, Vrijdagavond om kwart voor zeven zal bur gemeester A. de Kan de bazaar komen openen. Wat de directe toekomst be treft: in juni hoopt men weer een avondvierdaagse te orga niseren, op 21 september is er een bevrijdingswandeltocht, in mei wordit de jaarvergadering gehouden en daarna is er weer de jaarlijkse collecte. Diefstallen. In de nacht van donderdag op vrijdag werd van de personenauto van M. R. ut de Vlooswijkstr. te Terneu zen, de antenne gestolen. Uit de personenauto van J.H.V. uit Axel, die stond geparkeerd onder de zeedijk in de Braak man, op het kruispunt Wevels- waaldijk-Savoy aardweg, wer den twee schapevachten en een portemonnaie met inhoud gestolen. Aanrijding Op het kruis punt provinciale weg Hoek- Terneuzen en de rijksweg Terneuzen-Sas van Gent, ver leende de autobestuurster me vrouw J.C.L.- v. uit Terneuzen geen voorrang aan de Terneu- zense automobilist A.G.V. Er ontstond aanzienlijke schade. Mevrouw L. liep enkele ge kneusde ribben op en werd door dokter Nijsten jr. behan deld. Inbraak In de nacht van donderdag op vrijdag werd ln gebroken in de woning van A.A. aan de van Milstraat te Sas van Gent. De dief ver schafte zich toegang via een raam. Er werden voornamelijk antieke voorwerpen, ter waar de van ongeveer tweeduizend gulden gestolen. medische diensten NKV-vrouwen ln het ge meenschapscentrum Malper tuus gaf slagerij Valent een feestfondue-avond voor de NKV-vrouwen van het dorp Bijna 100 vrouwen waren aan wezig. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET In zaal Wil lem Beukelsz in Biervliet brachten leerlingen van de r.- k. basisschool de Komme de eerste uitvoering van de kin dermusical „De Tovenaar van Alkmaar" van Benny Vreden op de planken. In twee bedrijven werden met vaart de belevenissen van kinderen die niet in de toven aar geloofden en tot straf ln een kruiwagen, een kikker en een ooievaar werden veran derd ten tonele gevoerd. De vrijwel geheel met be jaarden en onderwijzend per soneel gevulde zaal had veel plezier in de opvoering die onder leiding stond van me vrouw M. L. Goossens. De re gie was in handen van de heer Dupui. Vanavond (zaterdag) volgt in dezelfde zaal een uit voering voor de ouders van de leerlingen. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN De rijks- polte heeft gistermiddag, tijdens een verkeerscontrole in St.-Jansteen, een goede vangst gedaan. Op een gegeven mo ment werd een personenauto aangehouden waarvan de be stuurder niet in het bezit bleek te zijn van een rijbe wijs. Daarnaast was de auto technisch niet in orde en ook niet verzekerd. Bij het nazien van zijn papieren bleek dat de bestuurder H. S. uit Westzaan aanvankelijk een valse naam aan de betrokken politieman nen te hebben opgegeven. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET Met dc ont hulling van een fraai uitge voerde naamplaat heeft burge meester J.C. Aschoff in Bier vliet het nieuwe kantoorge bouw van het aannemingsbe drijf De Ruijsscher en Zoon officieel geopend. Dat het zover was gaf de heer I de Ruijsscher een histo risch overzicht van het bedrijf waarvan zijn vader in 1920 de grondlegger was. Na moeilijke tijden hebben doorgemaakt in de jaren twintig en dertig maakte het bedrijf na de tweede wereldoorlog een nieu we ontwikkeling door. In 1950 deed de heer I de Ruijsscher zijn intrede in de zaak en in 1956 werd het eenmansbedrijf omgezet ie een firma. De laat ste jaren werd het ruimtege brek van het kantoor steeds nijpender, Deheer D Ruijs scher dankte het gemeentebe stuur voor de medewerking bij het verlenen van de bouw vergunning en uitte ook zijn erkentelijkheid aan de ont werper en uitvoerders Burgemeester Aschoff com plimenteerde de directie van het aannemingsbedrijf met haar doorzettingsvermogen, waar door een eenmanszaak kon uit groeien tot een onderneming met 58 werknemer-s. Ook prees de heer Aschoff het initiatief voor de bouw van het nieuwe kantoor. Hij stelde de vele acti viteiten van de heer De Ruijs scher op verenigingsgebied in het licht. Als herinenring ont ving burgemeester Aschoff heer De Ruijsscher een oude kaart van Zeeland. Daarna maakten een groot aantal belangstellen den van de gelegenheid gebruik het modern ingerichte kantoor gebouw te bezichtigen. (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 8 - HULST Telefoon (01140) - 3444 De zaak voor een gezellig dineetje - bijeenkomsten - vergaderingen. Keuken open tot 22.00 uur Dinsdags gesloten. Groot Axel en Zaamslag, zr. M. Geensen-Delnad, v. Mid- delhovenstraat 53 te Axel. tel. 01155-2145. Hock, Philippine en Sluiskil, zr, Bouwens, Langestraat 88 te Hoek, tel. 01154-1771. Hulst en Hontenisse, zr. Col- sen, tel. 01140-2368. Rilland, Krabbendijke en Waarde, zr. N. Roelse, tel. 01134-1510. Sas van Gent, zr. J. van Dors- selaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Terneuzen, zr. A. Leenhouts, v Steenbergenlaan 6b, tel. 3360. H/mphaartsdijk, Wlssenkerke, Kortgene en Colijnspiaat, zr. v.d. Plan te Wolphaartsdijk, tel. 01198-362. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, dok ter N. Rijk, Oude Kerk straat 2 te Aardenburg, tel. 01177-1466. •Lxel, dokter Boor, tel. 1666, b.g.g. 01157-1451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke, dokter H. van der Pas, Hoogstraat 1 te IJzen- dlijke, tel. 01176-1366. Borssele en Nieuwdorp. de praktijk van dokter Sterren burg wondt waargenomen door dokter Kiviet te Bors sele, tel. 01105-1203. Breskens en Groede, dokter v.d. Berg te Groede, tel. 01171-366. Cadzand, Retranchiemcnt, Slui» en Zuldzande, dokter Bom te Cadizand, tel. 01179- 1366. C'ingc, Koewacht en St.-Jan steen, dokter H. Brabers, tel. 01140-2361. Driewegen, Ilocdekicnskerke, 's-IIeerenhoek cn Ovezande, de praktijk van de huisart sen J. Geldof, J. Kole en H. Zwartelé wordt tot maandag ochtend 8.00 uur waargeno men door dokter S. Wöstmann, Nieuwstraat 18a te Ovezande, tel. 01195- 50. Goes, dokter S. Ru ijs, J. Valc- kestraat 3, tel. 5462. Hoek, Philippine en Sluiskil, dokter H. Hofatee, Juliana- 3 tra at 10 te Hoek, tel. 01154- 1345. Hulst, dokter J. Niesten, tel. 3373. Kloosterzande, dokter J. ter Burg, Groenendijk 52 te Hontenisse, tel. 01148-1377. Tot maandagmorgen 8.00 uiur. Kloetinge, Wemeldiinge, Ka- p el 1 e - Bi ezel inge en Katten- dijke, dokter Entink te Kloe tinge, tel. 0110-6857 b.g.g. 01192-438. Middelburg, dokter H. Delfos, Rouaansekaai 47, tel. 2637 (zaterdag) en dokter J. Do- minicus, Dam 55, tel, 2830, b.g.g. 5555 (zondag). Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuren voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Reimerswaal, dokter P. Pol derman te Yerseke, tel. 01131-1300 voor de dorpen Hansweert en Yerseke. Dok ter A, Constandse te Krab bendijke tel. 01134-1444 voor de dorpen Krabbendij- xc, Kruimingen en Rilland- Bath. Sas van Gent e.o„ dokter E. au Puy, Stationestraat 26 to bas van Gent, tel. 1777. Terneuzen, dokter K. Jiskoot, Oosterputten 2, tel. 01150- 2305. Vlissingen, Dokter S. Wartena, ten 3933 (tot zaterdag 24.00 uur) en dokter D. Bom, tel. 2233 (van zaterdag 24.00 uuii tot zondag 24.00 uur). Visites aanvragen voor 10.00 uui, spreekuren voor drin gende gevallen van 12.30- 13.00 uur en van 17.30-18.00 uur. Zaamslag, dokter W. Fraanje, Plein 42, tel. 1244. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen, tandarts A. van Ravels, Stationsstraat 14 te Hulst, tel. 01140-2205. Spreekuren zaterdag van 10.00-10.30 en van 18.00- 18.30 uur, zondag van 12.00- 12.30 uur. W.Z. Vlaanderen, tandarts A. van Goor te Oostburg, tel. 01170-2077. Spreekuren za terdag en zondag van 12.00- 12.30 uur. Walcheren, tandarts T. Smit, Londense Kade 29 te Mid delburg, tel. 01180-2738. Spreekuren zaterdag van 9 00-10.00, zondag van 11.00- 12.00 uur. Z. en N. Beveland, tandarts R. Hendrikseu, Lepelstraat 6 te Yerseke, tel. 01131-1313. Spreekuren zaterdag en zon dag van 9.00-10.00 uur. DIERENARTSEN Axel cn Zaamslag, dokter A. Blok, Van Middelhoven- straat 110 te Axel, tel. 01155-2728. N. en Z. Beveland, dir. M. KareLse te Heinkenszand, tel. 01106-1290. Walcheren en deel N. Beve land, dokter L. Jobse te Grijpkerke, tel. 01189-1389. Consult alleen n-a telefoni sche afspraak. W.Z. Vlaanderen, dokter H. v.d. Vijver te IJzendijke, tel. 01176-1388. APOTHEKEN Goe>, Zeeuwse apotheek, tel. 5255, Middelburg, apotheek A. Rin geling, Lange Delft 133, tel. 2538. Terneuzen. apotheek Hamann, tel. 2060, Vlissingen, apotheek J. van de Sande, Badhuisstraat 30-32, tel. 2066. WIJKVERPLEGING Aarden burg, Cadzand, Oost burg en Sluis, zr. Heijens te Aardenburg, tel. 01177- 1522. Bkervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke, zr. Burger, Pr. Irenestraat 5 te Schoondijke, iel. 01173-367. Ellewoutsdijk e.o., zr. Franco, Werrilaan 15 te 's-Heeren- hoek, tel. 01105-1769. Goes, zr. T. Coomans, tel. 7970, 1

de Stem | 1974 | | pagina 7