Quaars: twee duels geschorst Belg in gemiddelde naast Kobayashi Vijftien ploegen van start in Goes ^Uur Papkont" te verhelpen Voerschaarste 3 SS Geesink in Antwerpen RONDE MIDDEN-ZEELAND Van Iersel blijft bij FC Twente 55 rallycross Kans op gratie voor Pullemans schrijf deze tekst over m. eurocircuit valkenswaard I zondag 7april a0fao(M,tmKa/eafimesi vetflometi tarfhnfav.. «f/af fT1 AKADEMIE VOOR WETENSCHAPPELIJK GRAFOLOGISCH ONDERZOEK sport te Uitslagen Olcker niet in volgend WCT-toernooi Door computer volledige persoons analyse mogelijk voor Computer haalt waarheid uit uw handschriftl !?§S3 üi pi! iSïS twAofw wfXl.ïw'CXvï i fflü "tri; Mm* MM I||;fil|§|g§ Staafeis) 26 Zaterdag 6 april 1974 27 Promotie eerste klas hereo; 7VC-M 2 - Voorwaarts, Roe. fs-Schcldcsport 1 - Kikkers, telofc-Scheldesport 2 - Wat. :ys-Tatotika. Degradatie eerste klas lie. n: Marathon - Ardito, Even ijken - OVC, Blok 73 2 VC. Tweede klas dames Al Ar. [ito 2 - EVVC-M 2, Wiska 2 lok '73 2. Tweede klas heren A: Ardi- k 2 - Ovisa 2, Blok '73 3 LvZ, EVVC-M 3 - Blok '73 4, tvisa'l - Wiska. Tweede klas dames B: Hoi- ifs-SdheWesport 1 - KlMtew WIK - OVC, IJVC - SSV. Tweede klas heren B: Nü'vee Kikkers 2. WIK -'Savok, De iterre - SSV. Derde klas heren: De Stem - OVC 2, Roelofs-Schelde- poct 3 - IJVC 2. Korfbal le klas A: Zuidwesters 1 blauw Wit 1,, Swift 3 - Seol- fo 1, Togo 1 - Stormvogels 1. Je klas A: Atlas 1 - Animo 1 Luctor 1 - BKC 1, Vol harding 1 - Olympla 1, Top 1 - Ondio 1. 3c klas A: Zuidwestera 2 Animo 5. Stormvogels 2 Swift 4, Zaamslag 1 - Blauw Wit 3 Top 2 - Atlas 2. 3e klas B: Noadi I - Qlympla 2 Togo 1 - Seolto 3 Animo 4 - Blauw Wit 2, Volhar ding 2 - Zaamslag 2. Junioren IA: BKC J1 Tjoba Jl, Omidio J1 - Togo Jl. Junioren 2A: Stormvogels Jl - Tjoba J2, Swlift J3 - Togo j'2 Zuidwesters Jl - Luctor Jl. Adspiranten IA: Animo Al - Blauw Wit Al. Adspiranten 2A: Stormvo gels Al - Ondo A2. Atlas Al Ail Ready Al, Animo A2 - Zuidwesters Al. Adspiranten 2B: Olympu Al - Tjoba A2, -Togo A2 - Zaaimslaig Al, Volharding Al DuctorAl. Adspiranten 3A: Stormvo gels A2 - BKC A2, Atlas A2 - Animo A3. Blauw Wit A2 Swift A3. Adspiranten 3B: AU Ready A2 - Volharding A2, Togo AJ - Tjoba A3, Blauw Wit A3 - Swift A4. Pupillen IA: Stormvogels PI - Ondo PI, Tjoba PI - Seolto PI Animo PI - Zuidwester» PI Swift PI - AU Heady PI. Pupillen 1B: Olympiia PI - BKC PI, Tjoba F2 - Top PI, Togo PI - Zaamslag PI. Vol harding PI - Blauw Wit PI. Pupillen 2A: Ondo P2 Swiift P4, AU Ready P3 - Zuidwesters P2. Stormvogel» P2 - Tjoba P3 Blauw Wilt P2 - Aniimo P3, Swlift P2 - All Ready P2. Pupillen 2B: Animo P3 - T)ob» P4. Atlas PI - Swiflt P3. Blauw Wit P4 - BKC P2. Luc tor PI - Blauw Wit P3. handbal Meisjes Pupillen A: Olym pus 1 - Marathon 1, Zeeland Sport 1 - Fortuna. Meisjes Pupillen B: DHC Walcheren 2, GSC - SluiskU. Meisjes Adspiranten Ai Hontenisse - Walcheren 1, Zeeland Sport 1 - Fortuna, EMM 1 - Olympus 1. Meisjes Adspiranten B: DHC 1 - Walcheren 2, Olym pus 2 - Sluiskil. Meisjes Adspiranten Ci EMM 2 - Walaheren 3. Dames Junioren A: Mara thon 1 - Zeeland Sport 1. Dames Junioren B: Honte nisse - Walcheren 2, DHC Olympus 2. Dames Junioren C: Mara thon 2 - Walcheren 3. Dames afd. le klas: Honte nisse - Walcheren 2. Dames afd. 3e klas: Zeeland Sport 2- Schelde Sport 1, DOW - DHC. Jongens Pupillen: Walcheren - Olympus, GSC - Operatie '71. Jongens Adspiranten Schelde Sport - Operatie Olympus 1 -Marathon 1. Jongens Adspiranten EMM - Olympus 2. Heren Junioren: Marathon - Delta Sport, Olympus 1 Marathon 1, Operatie '71 Fortuna. Heren afd. le klas: Volhar ding - Haringman 1, Walche ren 2 - Olympus 1, Fortuna - SIOS. Herèn afd. 3e klas: GSC 3 Sluiskil, Olympus 3 - EMM 2. Heren afd. 4e klas: DOW - Delta Sport 3. Olympus 4 - EMM 3. Ai Bi (Van onze sportredactie) BREDA/GRONINGEN De gele kaart, die Bertus Quaars in de competitie wedstrijd tegen Roda JC kreeg van scheidsrechter Gerard Jonker, komt de NAC-middenvclder op 2 wedstrijden te staan. De strafcommissie van de KNVB heeft Quaars name lijk voor twee duels ge schorst, terwijl de Brcda- naar ook nog eens 150 gul den boete moet betalen. Dat betekent, dat Bertus Quaaius er morgen In de be langrijke (degradatie) wed strijd tegen FC Groningen niet bij zal zijn. lin dat ter wijl de spelers van de noor delijke formatie juist door diezelfde Quaars deze weck aardig zijn opgepept voor het duel tegen NAC In Breda. Gronlngc'ii-trainer Ron Groc- newoud hing namelijk een artikel uit een Gronings dag blad in de kleedkamer op, waarin Bertus Quaars, uit spraken deed, die er op lieer kwamen, dat FC Groningen geen probleem zou zijn voor NAC. De spelers van de Gro ningse ploeg, die trouwens vandaag al naar liet zuiden afreizen, hebben zich danig opgewonden over die uit spraken en zijn volgens Grocncwoud erg geladen om morgen in Breda de woorden van Quaars te logenstraf fen. Intussen heeft NAC-traincr Henk Wullems zich op zijn beurt bijzonder opgewonden over de uitspraak van de strafcommissie. Wullems: „Het begint meer en meer te lijken op klasse-justltle. Jan Mulder van Ajax krijgt twee duels aan zijn broek voor wat de scheidsrechter bij Ro- da noemde „het onderuit ba len van een tegenstander zonder de bedoeling de bal te spelen. Dit wordt echt te gek". Naast het wegvallen van Quaairs moet Henk Wullems ook nog rekening honden met het eventueel niet spe len van Frans Bouwmeester en in mindere mate var doelman Jan de Jong. Beide steunpilaren in 't NAC-elfta raakten zoals bekend In lie' zo succesvol afgesloten hc- kertrcffen met FC Utrecht geblesseerd. Morgenochtend zal worden bekeken of belde spelers tegen Groningen in 't veld kunnen ruimen. Club- arls Hein van Opstal heeft zich in cdcr geval herover al optimistisch uitgelaten. Mocht Bouwmeester loeli niet fit genoeg zijn dan zal Wullems waarschijnlijk een beroep doen op Fcllx Mul ler. De opstelling van FC Gro ningen ziet er hoogstwaar schijnlijk als volgt uit: doel: Nordstrom; achter (v.r.n.l.): Elmers, Kornclis, Schipper, Oosterwold; midden: Bloem berg, Van der Helde, Hoven- kamp; voor: Bos, Jensen en Grctter. CEULEMANS OVER INZINKING HEEN ANTWERPEN De situatie in het toernooi om het wereldkampioenschap drieban den in Antwerpen heeft weer normale proporties aangenomen. De kennelijk totaal over zijn lichte inzinking heen zijnde Raymond Ceulemans maakte in een grandioze partij tegen Richard Bitalis zijn achterstand van 21 beurten op de Japanner Nobuaki Koba yashi geheel goed, kwam in algemeen gemiddelde gelijk (1.324) en nam door een ho gere serie de leiding in het klassement van de Japanner over. Vooral in die toprecks van 14, de basis voor een snelle zege in 35 beurten op de Fransman, bewees Ceulemans weer geheel de oude te zijn. Ceulemans: weer ouderwets op dreef. (ADVERTENTIE) kom eens van dichtbij kijken en proefde sfeer oonvang training lOuur, start wedstrijden 13 uur toegangsprijs f.6,- kinderen t/m 14jaar f2.50 (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Anton Geesink zal vanavonnd in het Antwerpse sportpaleis zijn worstelcapaciteiten tonen te gen Bert Mychel. Een duel, dat in Antwerpen staat aange kondigd als „de match van de waarheid". De partij van Geesink wordt omlijst dooi catchwedstrijden. De avond be gint om acht uur. Stuk voor stuk waren dde 14 caramboles feilloze scheppin- ger van de grootmeester. Ceu lemans had om tot deze explo sie in de elfde beurt te komen een aanloopje genomen met series van 6 en 5. Bitalis, wiens grimassen tijdens de partij een fotoserie waard zijn, was na die grote reeks een figurant. Even stokte het rit me bij Ceulemans, waarschijn lijk de reactie op de krachts inspanning die een dergelijke opmars toch vergt. In acht beurten scoorde hij nu slechts drie puinten, maar daarna ging de Vlaming weer op rooftocht. Na een nieuwe serie van 5, waarmee hiij in de 25e beurt zijn totaal op 44 bracht, gaf hij de ontmoeting een grandi oos slot met twee reeksen van 5. Natuurlijk had ook Koba yashi ertoe moeten bijdragen om Ceulemans aan de eerste plaats te helpen. De Japanner wist lange tijd geen raad met het geraffineerde carotte van de Amerikaan Frank Torres, die tot ver in de partij Koba yashi op de voet bleef volgen. Na 52 beurten nog was een debacle voor Kobayashi moge lijk: 3541. Toen echter be wees de Japanner opnieuw zeer sterk te kunnen finishen. Met een serie van 11 nam hij afstand van Torres en ging in de 56e beurt uit. Hij had de laatste vier beurten maar liefst 19 caramboles ge scoord. Zijn landgenoot Yoshyo Yo shihara was de schrik van de donderdag tegen Tori-es gele den nederlaag geheel te boven. Hij stoorde zich niet aan de fratsen van Lopez en maakte in 37 beurten opnieuw een zeer goede beurt. Jan Doggen verging het aan merkelijk minder goed. Voir de 55-jarige Brabander gaat het toernooi wellicht te lang duren. Hij maakte vrijdagmid dag namelijk een vermoeide indruk en kon tegen Gonzalez niet zijn gebzruikelijke vecht lust opbrengen. De Nederland se kampioen bleef tot de helft, onder meer dank zij een serie van 8, redelijk bij, maar ver loor daarna het contact: 50--69 ln 71 beurten. ZEVENDE RONDE .opez 37 37 7 1.008 Yoshihara 60 37 7 1.621 Chart 36 74 5 0.480 Dielis 60 74 4 0.810 Torres 36 56 4 0.642 Kobayashi 60 56 17 1.071 Thögersen 60 46 5 1.304 Rico 31 46 4 0.673 Doggen 50 71 8 0.704 Gonzalez 60 71 7 0.845 ceulemans 60 35 14 1.714 Bitalis 26 35 4 0.742 Achtste ronde Chart 38 55 5 0.6 Kobayashi 60 55 4 1.0 Torres Lopez Dielis Yoshihara 36 58 60 58 60 64 60 64 4 0.620 10 1.034 6 0.937 4 0.937 Stand ma zeven ronden (res pectievelijk punten, hoogste se rie en algemeen gemiddelde): 1. Ceulemans 2. Kobayashi 3. Yoshihara 4. Dielis 5. Bitalis 6. Doggen 7. Thögersen 8. Lopez 9. Rico 10. Gonzalez 14 14 1.324 14 11 1.324 12 9 1.123 10 9 0.943 6 7 0.941 6 10 0.885 6 5 0.829 5 10 0.945 5 6 0.852 4 7 0.790 (Van onze sportredactie) GOES In Goes gaat van morgen om lialiTwaalf op dc ilarict de internationale Ronde van Midden-Zeeland voor bc- ruepsrenners van start. Maar liefst 101 coureurs beginnen dan aan een energieverslin dende rit over 212 kilometer die de renners over Zuid-Be- veland, Walcheren en Noord- Bevcland voert. Jammer voor de Zeeuwse wielrenners is liet dat Cecs Bal, de vedette die naam maakte in dc Catalaanse week en dc Ronde van Vlaan deren, niet van de partij is. Gan Mercler zag uiteraard lie ver dat Bal startte in Parijs- Roubaix, waar meer eer te behalen valt voor de Franse equipe. Toch komen er in de Ronde vain Midden-Zeeland genoeg sterke coureurs aan de streep die voor hot nodige spektakel kunnen zorgen. Nadat de laat ste edities van Midden-Zeeland voor de amateurs op een flop waren uitgedraaid, nu dus voor het eerst een klassieker voor Beroepsrenners in Mid den-Zeeland en dat lijkt een goede greep. Natuurlijk is er voor wat de echte topcoureur betreft de concurrentie van Parijs-Roubaix, maar er blijven genoeg vedetten over om een aantrekkelijke klassieker te waar bergen. Voor de Zeeuwse wdielerlief- hebbers gaat de meeste be langstelling uiteraard uit naar de verrichtingen van Raleigh- coureur Wim de Waal. De Axe- liaiar zaïl op „eigen grond" graag willen vlammen en Pe ter kan een succesje goed ge bruiken. Post heeft met René Pijnen, Tino Tabak en Jos van Beers nog enkele kanshebbers in de strijd. Kees Priem uit Goes, de man van Frisol rijdt helemaal voor eigen publiek. Priem kan op de steun rekenen van Leo Duyndam, Fedor den Hertog, Harm Ottenbros, Poppe en Al- bert Hulzebos. In de Frisol B- ploeg rijdt nog een Zeeuwse coureur: Ko Bok uit Kruinin- gen. De Axelaar Jan Serpent! verdedigt de kleuren van de Robot B-formatie van de veel omstreden wielermanuger Ton Vissers, die een nieuw wereld record geboekt heeft wat het behalen van de meeste nega tieve publiciteit in de kortste tijd betreft. Favorieten zijn er genoeg. Neem bijvoorbeeld de Fransen Santy, Genty en La- bourdette en de Luxemburger Johnny Schleck. Deze vijftiende Ronde van Midden-Zeeland met start en finish in Goes krijgt in totaal vijftien ploegen aan de start. Frisol is met drie formaties het sterkst vertegenwoordigd wat mankracht betreft, maar Robot en Raleigh met ieder twee ploegen tellen eveneens ge ducht mee. Om 14.00 uur is er in Goes DEN HAAG (ANP) Tom Okker zal niet deelnemen aan het WCT-toernooi van Montc Carlo, dat volgende week op het programma staat. Okker verklaarde gistermiddag in het huis van zijn schoonouders in die in Miinclicn zijn ont- volg is van dc moeilijkheden, Ilazcrswoude dat dit geen ge- een geblesseerde buikspier en Okker, die zich in een Haags weekje ruist te houden", aldus heb het advies gekregen een staan. „Ik heb momenteel last van ziekenhuis heeft laten onder zoeken. WIELRENNEN De Spanjaard Miguel Maria Lasa heeft gisteren in San Sebasti an de Ronde van het Basken land gewonnen dank zij zijn eerste plaats in de vijfde en laatste etappe. Jesuis Manzane- que, die donderdag de leiding had, finishte als tweede met acht seconden achterstand op de winnaar. op het Bergwegparkoers een afwachtingswedslrijd voor ju nioren, waarvoor zich 39 cou reurs hebben aangemeld. De finish van de profs in Goes wordt omstreeks 16.40 uur ver wacht. BRUSSEL (SID) In Bel gische atlctickkringen rekent men erop dat wereldrecord houder Emiel Puttemans zon dag tijdens de zitting van de Belgische Atlctiekunie gratie zal krijgen en vanaf 1 mei weer zal mogen deelnemen aan wedstrijden. Puitemans werd geschorst, omdat hij ondanks een verbod van de Belgische bond deel nam aan een cross in Vittorio Di Olano (Italië). Puttemans is tegen deze schorsing in be roep gegaan. Het feit dat Put temans erover denkt om pro fessional te worden zal vol gens ingewijden zeker invloed hebben op oe uitspraak van die Belgische Atletiekunie. (Van onze sportredactie) ENSCHEDE CeCs van Iernel heeft gisteren zijn con tract met FC Twente met drie jaar verlengd. Dc 29-jarige ex- Bredanaar heeft daarmee dc geruchten ontzenuwd als zou hij benaderd zijn om volgend seizoen voor PSV te komen spelen. (ADVERTENTIE) .-VI vV! - «ft Hoofdklas: PSV 1 - Temp0 Team 3, Irene 1 - Scylla Sl.-Aloysius 1 - Delta Ll°y 2. Overgangsklas: Phoenix 3 BKE 3, Wibats 2 - Steeö' Hoger 1. Prom. OvergangsKi»s Shot'65 - Wil no 1, Vrienden schaar 3 - Deso 1, Salaman ders 2 - Steeds Hoger 3. Kamp. klas junioren: Scylj 1 - MZ 1, Oldra - Jaski, bats - NMB-VDO. Kamp. klas Meisjes Jur! ren: Scylla - MZ, Buna - M gacles. B-klas junioren: BKE Intiem 55. Frisol A - Vne»" denschaar, Noad - Wilno. (Van onze duivensport medewerker) BREDA Wjj zitten midden in het kweeksei- zoen en mij wordt de vraag gesteld wat een papkont is. Zo maar a bout portant. verdere uitleg wordt er niet bij gegeven. Vroeger was dat een onbetamelijk woord. Als neerlandicus wil ik niet zeggen dat het tegenwoordig welvoeglijk is, de Dikke Van Dale bij voorbeeld haalt er nog al- 'lld de neus voor op. maar net maakt tocli groot ver schil of bet over dc dochter van achttien van uw buur- nian gaat dan wel over de dochter van drie (weken) van uw „Goeien Gepak- ten". lm algemeen beschaafd nnives.inrelsjargon is een topkont een platte jonge nnif in het nest van veertien nngen tot een goeie drie we nen, die lijdende is aan een vikke kont. Waar krijgein ze me van? Volgens mij van "gerommel" ln de buik. Hun 'ten verteert niet goed, de ®kte komt zodoende op een verkeerd plek te zitten. In Maats van dik en rond aan 'e voelcin langs de graat, zijn je aldaar (graat)mager, ter- ^il de kont een echte pap ak ls. Wat er tegen te doen? De "nerenarts heeft er tabletjes jew, die uitstekend helpen. Jvnn eten verteert weer en mest wordt weer mooi "oog. Het worden weer bol- lekes. In een dag of drie kunt ge er weer mee voet ballen. Een andere vraag: Wat gaat er gebeuren met de dui ven van de overleden dokter (uroloog) P. Linssen te Hel mond, die een zeer sterk Vi tesse- en halve fondspeler was en een eigen versie had van het ras Janssen van Arendonk, via Jos van Limpt (Klak) te Reusel? Ik weet het niet. Misschien worden ze pu bliek verkocht, maar dat zal dan wel in het najaar zijn. Van april tot oktober is geen geschikte tijd om een paar honderd oude duiven onder de hamer te brengen. Me vrouw Linssen leefde mee in de hobby van haar man en za! er node afstand van doen. Maar zij heeft vier zoons van tussen tien en twintig jaar en ik kan mij voorstellen dat haar hoofd nu meer naar de toekomst van die jongens staat dan naar de duiven. Dr. Linssen was algemeen geaent en gerespecteerd, in de dui vensport had hij nationaal en internationaal talloze vrien den. Volgende vraag: Is het juist dat er schaarste komt aan duivevoer? Volgens dr. Addeke Boerma, die het be ter weet dan wie ook, komt er schaarste aan voedsel voox mens en dier. Een misoogst ln de USA en in India en Bangladesj komt er hongers nood voor honderden miljoe nen. De graan- en voeder- prijzen op de wereldmarkt zijn hoog, maar de regulerin gen van de EEG beschermen onze portemonee daartegen. Wij krijgen (voorlopig) niet alleen genoeg, maar ook aan redelijke prijs, ln een iets verdere toekomst, zie ik het overigens niet best in. Mis schien was de oliecrisis maar een peuleschil, vergeleken bij andere (nabije) grond- stoffencrises op velerlei ge bied. Enkele Jaren geleden heD ik mij moeite gegeven om de liefhebbers ervan te overtui gen, dat het vervoer van dui ven naar de stations van los sing nog veel te wensen overlaat. Niet dat de z.g. duivenbussen geen gro te verbetering zijn en dat ze »\let veel goedkoper zijn dan de Spoorwegen in België en Frankrijk, maar onverstandi ge mensen proppen er te veel duiven in. ScheLling van de politie- dierenbescherming heeft er op gezeten als de duvel-op- geerte en hij smaakt thans het genoegen dat hij niet overal aan dovemansdeur ge klopt heeft. De Nederlandse Postduivenhouders Organisa tie gaat nu met de transpor ten deskundige mensen van de faculteit voor Diergenees kunde te Utrecht mee laten reizen ten einde een onder zoek in te stellen naar het voeren en vooral drenken (drinken geven) van de vo gels en naar de samenstelling van de ademhalingslucht, het trekken (de tocht), de voch tigheidsgraad in de wagens enz. Duiven staan ln de verzen- dinigsmanden aan enorme stress bloot; gelukkig zijn ze veel sterker en vitaler dan varkens, kiekens enz. Anders zouden nog heel wat rigoreu- zere gezondheidszorgen nodig zijn. Zondag 7 april eerste con cours 1974, van Duffel, 60 km van Breda uit. Deze ne gorij tussen Lier en Meehe- len is wereldberoemd om zijn lossingen van honderd duizenden duiven in het prille van het seizoen. Of er ook jekkers gemaakt worden weet ik niet, wel pinten ge pakt, want de kwaal van een droge lever is onder duivc- sjarels wijd vertakt. Gaat zo'n konvooi de lucht in dan heerst er veie minuten lang Egyptische duisternis. Het gedruis der vleugelen ls zo machtig en aanzwellend, dat iedereen de straat op komt rennen in de vaste overtui ging dat de Rus (of de Chi nees) alreeds in aantocht De waarneld evenwel is anders. Het is een machtig Ollands duivenluchtleger, dat zich torenshoog in het blauw verheft, zeven lange spiralen trekt en vooruit jongens, aan de kop liggen en slag op slag demarreren dat de rook eraf vliegt. Ieder jaar pleeg Ik een ooggetuigeverslag te ge ven. Als hij ze bij thuis komst ziet nijpen en steken als heksen op bezenstelen, „nondedjuu daar zijn ze slikt menigeen iets weg van ontroering (vermoedelijk pruimpje tabak - den Br.) en voelt menige meelevende da me nattigheid. In mijn oog zijn het pure vreugdetra nen. Is. Allemaal goeie. DEN BRUINEN Grafologie erkende wetenschap Grafologie, de wetenschappelijke studie van het handschrift, wordt vooral de laatste jaren veelvuldig toegepast. Dit blijkt wel het duidelijkst uit de vele personeels advertenties waarin om 'eigen handig geschreven' brieven wordt gevraagd. Op deze wijze worden in Nederland wekelijks vele duizenden sollicitatiebrieven geanalyseerd. In West-Duitsland wordt naar schatting een van de twee sollicitanten grafologisch beoor deeld en in Zwitserland maken bijna alle bedrijven gebruik van grafologisch onderzoek. De grafologie wordt in Europa reeds aan vele universiteiten gedoceerd. In Nederland is de grafologie aan een van de hoge scholen een verplicht bijvak van de psychologie. Behalve als personeelsselektie wordt de grafologie toegepast op criminologisch, pedagogisch en diepte-psychologisch gebied, terwijl ook ter verdieping van het inzicht In de eigen karakterstruk- tuur de grafologie van veel betekenis kan zijn. analysé van president Nixon en de pyromaan van Blijham. Vele dag- en weekbladen hebben artikelen aan hem gewijd. Als gediplomeerd grafoloog en schrijver staat hij nationaal en internationaal bekend als autoriteit op het gebied van de handschriftkunde. Wetenschappelijke individuele analyse Ons team van specialisten, onder leiding van grafoloog Bruinsma, stelt u in staat veel te weten te komen over uzelf, uw kapaci- teiten, aanleg, karakter, talenten, persoonlijkheid. Met een brief van een familielid, vriend of relatie komt u natuurlijk ook achter zijn of haar karakter kenmerken. WéWM De Telegraaf/Nieuws van de Dag van zaterdag 2 maart Computer Door Inschakeling van de modernste IBM-computer is het mogelijk een wetenschappelijke analyse te geven voor de zeer betaalbare prijs van 25,-. Zonder deze technologische ontwikkeling is een grafologisch analyse-rapport een kostbare zaak. Nu kan de computer ingaan op honderden kenmerken van het handschrift, waardoor met uiterste precisie een absoluut individuele analyse wordt gegeven. De analyse-rapport(en) ontvangt u twee weken na ont vangst van de betaling. U</rc Col Specialist grafoloog Bruinsma Henk Bruinsma, wetenschappelijk hoofdmedewerker van de Akademie, analyseert reeds gedurende 20 jaar brieven ten behoeve van bedrijven, partiku- lieren en justitie. Hij verleende talrijke malen zijn medewerking aan programma's en interviews voor radio en TV. Grote bekend heid kreeg hij o.a. door zijn Regelmatig, hoekig schrift van 24-jarig meisje. Duidt op onbuig zaam, eigenzinnig karakter. Men kan op haar bouwen. In de liefde is zij trouw. «ét, Draadvormig schrift, letters 'n' afgeslepen tot draden. Wijst op grote wendbaarheid en het vermogen zich in mensen en situaties in te leven. Diplomatiek en uitstekende intelligentie. Mijne heren, Hierbij enige regels van mijn handschrift. Gaarne ontvang ik een grafologisch rapport. Dit rapport zal een waardevol dokument voor mij zijn, waarin belangrijke aspekten van mijn persoonlijkheid belicht zullen worden. (Handtekening) kode st0604 Betalingswijze Do 25,- por handschrlft-analyso hob Ik botaald op de wijzo zoals aangekruist (betaling bij de brief(en) insluiten) per bankbetaalcheque (groen) per postgirobetaalkaart (lichtblauw) per gemeentegirobetaalkaart (rose) U per bankoverschrijvlng (ABN, A'dam, nr. 54.15.10.177 t.n.v. Akademie Grafologie) Gelieve de kode van deze advertentie te vermelden op alle geschreven tekst(en) on/of andore brieven van b.v. familie, vrienden of relaties. Vermeldt ook duidelijk uw naam, adres, geboortedatum en geslacht. Het geheol (zie ook 'betalings wijze sturen naar Akademie Grafologie, Singel 295, Amsterdam per giro-overschrijving (Postgiro 6269, t.n.v, ABN, A'dam, t.g.v. rekening Akademie Grafologie, A'dam) per gemeentegiro-overschrijving (Gemeentegiro A 10744 t.n.v. ABN, A'dam, t.g.v. rekening Akademie Grafologie) per postwissel, te betalen bij het postkantoor, (t.n.v. Akademie Grafologie, Singel 295, A'dam) Singel 295, Amsterdam.

de Stem | 1974 | | pagina 27