Schelde is snel te reinigen Bewoners wordt naar mening gevraagd over binnenstad Zevibelvissers teleurgesteld over niet toekennen tegemoetkoming BIOLOOG SPONSELEE: 1 T l N? ODI speelt „Zomaar een veearts" TERNEUZEN Uitslagen heren volleybal Uitslagen dames volleybal Mavo-leerlingen „speelden" gemeenteraad Mrs. De Lint fokten kampioen Bossche paasveeshow Examens leerlingen muziekschool CARAVANS ijzer en Zn. Bi sf ree »k SOES wijngaardstraat! INVLOED endmaking Westdorpe Hulst Sas van Gent AUTOSLAPER ONTSNAPT AAN POLITIE St. Jansteen Axel Zware schade bij aanvaring Stierenkeuring Vrijdag 5 april 1974 fyfi z 1 f V PP"" imesmantel of ƒ189,- rkstoffen zoals irsey, kunt u van waardevolle deze advertentie mogelijkheden modern broekpak t dames- l modellen en 7/8 dames jasje orme verschei- modellen. (Van een onzer verslaggevers) HULST. „Als ze vandaag stoppen met het lozen van vuil afvalwater in de Wcstersclielde dan is de rivier bij wijze van spreken volgende week schoon. Dat zie je aan de Theems. Daar is men al zover.'' Dat zegt de Hulster bioloog G. M. P. Sponselee, die nauwlettend in de gaten houdt wat de gevolgen van de milieuverontreiniging kunnen betekenen voor het Zeeuwsch- Vlaamse gebied. wijk nemen. De mens is eer der verdwenen De vervulling wordt nog steeds in grote mate veroor zaakt door België. Maar aldus de heer Sponselee ook wij moeten de hand in eigen boe zem steken. Onze industrieën vervuilen net zo goed. Er wordt in Nederland nog steeds ongezuiverd afvalwater ge loosd. De waterzuiveringsin stallatie die straks in het land van Hulst wordt gebouwd laat lang op zloh wachten. De op dracht tot het maken van be stekken op de bouw is net gegeven. Ondanks het feit dat de luchtverontreiniging nog geen direlct gevaar veroor zaakt, toont de heer Sponselee zich toch zorgelijk als hij een geval vertelt van luchtveront reiniging in Antwerpen. „Er stond ergens een flat vlak bij de Ford-fabriek. Op de een of andere manier hadden de be woners ongelooflijk veel last van een sterk prikkelende lucht. De stank was verschrik kelijk. Overal werden metin gen verricht maar men kwam er niet achter wat de oorzaak was. Later begreep men dat het beetjes vuile lucht waren geweest die bij elkaar geko men tezamen veel overlast be zorgden. Al die beetjes bij el kaar vormen samen een groot probleem. Temeer daar die beetjes dingen doen die niet verwacht worden". Problemen, zegt hij, zijn er eigenlijk niet voor wat betreft het sehoonkrijgen van de grote rivieren. Door goede controle en vooral coördinatie is dat probleem wel op te lossen. Het zijn onder meer de zeeën die hem zorgen baren. „Je leunt een zee nu eenmaal niet leegpompen". België wordt in Zeeuwsdi-Vlaanderen nog al tijd gezien ais de grote boos doener. Er wordt vanuit de Belgische havens en industrie' gebieden zeer veel vuil water op de door Nederland stro mende wateren geloosd. De heer Sponseleel „De Schelde is nu volkomen dood. België heeft nu formeel gezien veel strengere normen op het gebied van de milieuverontrei niging dan Nederland. Het grote probleem is echter dat in Bel gië de controle op de naleving van de bepalingen volstrekt onvoldoende is. De boeten als het tot een veroordeling komt, zijn belachelijk laag, het is voor een industrie in België vaak aantrekkelijker om van tijd tot tijd een kleine boete van een paar duizend franken te betalen dan over te gaan op dure investeringen. De bedrij ven komen er gemakkelijk vanaf. Het vuile water wordt vaak opgespaard en dan bui ten de ambtelijke werkuren geloosd". Tot nu toe heeft het vuile water meer invloed gehad op het milieu, dan de vuile lucht die vanuit Antwerpen voorna melijk bij oostenwind in het gebied van Hulst merkbaar wordt. Planten en dieren zijn sterk genoeg gebleken, aldus de heer Sponselee om de stank te verdragen. Er zijn nog geen soorten verdwenen zoals in het water het geval is. De luchtverontreiniging is voornamelijk schadelijk voor de mens. „Vooral kinderen die met ademhalingsmoeilijkheden lampen, hebben er last van. AJs men zijn gang kan blijven gaan wordt het hier inderdaad onleefbaar". Nog zijn er geen diersoorten verdwenen maar dat komt al dus de Hulster bioloog omdat er hier in de buurt geen ge voelige planten leven. Zodra de plantenwereld wordt aan getast, verdwijnen ook de diersoorten. De dode Schelde heeft weinig moer te bieden op het ogenblik". De mensen zouden pas een signaal krijgen als de micro-organismen die nu niet meer voorkomen in het vervuilde water enkele tien tallen centimeters groot wa ren". De grotere diersoorten heb ben opvallend weinig last van de vuile lucht. De heet Spon selee is als voorzitter van de natuurvereniging „De Stelt- kluut' onder meer bijzonder goed op de hoo<gte van het gedrag van de vogelkolonies in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Als je kijkt op het terrein van Dow Chemical, dan zul je zien dat de vogels daar rustig blij ven broeden. Hetzelfde geldt voor het land van Saaftinge. vogels zijn de laatsten die de betreft verkeersmaatregelen n wethouders van Sas van maken bekend met reconstructiewerkzaal isdijk te Westdorpe voor asfaltverharding op de ZwH de bestaande klinkerbestra# maandag', 8 april 1974 tijde] er gesloten zal zijn gedu i ongeveer 0 weken.. rtvloeiende verkeersomleidiJ i en borden aangegeven wo®j april 1974. urgemeestcr en Wethouder» oornoemd, e burgemeester, rs. W.R.V. Dusarduijn e secretaris, M.C. BombeHi»] AREZIAAN 145 NEUZEN foon 01150-4564 DE (el 98 (Van onze correspondent) DEN BOSCH De 39e Paasveetentoonstelling die donderdag in de Brabanthallen 'e Den Bosch werd gehouden was zoals enige jaren gebrui kelijk tevens de finale van de 'eeks paasveetentoonstellingen «ie in de afgelopen weken in land hebben plaatsgehad, het aantal aangevoerde dieren «ad met de runderen met 294 hnks een record bereikt. De publieke belangstelling noewal nog aanzienlijk en In ternationaal leek toch wat finder dan vorige jaren het geval was. Na lang tegen el kander afwegen van de kwali teiten van de kampioen der verschillende afdelingen werd een vaars uit de afdeling bui tenlandse rassen van de ge- hoeders De Lint uit Zeven bergen tot algemeen kampioen Van de tentoonstelling uitge lopen, en konden de trotse v'genaars het dier de enorme lauwerkrans om de nek han gen. Andere kamploenscnappen Werden door fokkers in West- «rabant behaald door Sneep s Drainagematerialen B.V. te Willemstad met een zwartbon- 5. vaars, door de firma M. vissers en Zn. te Wernhout 1,151 een stier (buitenlandse tassen) en door P. Wijnen uit hoeven met een kalf uit de «deling jongvee geschikt voor "omesterij (roodbont). (Van omze correspondent)! HULST Alle wedstrijden in de heren eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetitie te Hulst hadden een normaal verloop. Alleen CVC 1 en Cli- tex Sport 1 vochten een spor tieve derby uit die nipt maar verdiend door Clitex werd ge wonnen. Voor de rest bileven alle fa voriete teams aan de winnen de hand. Door dit rustige ver loop deden zich in de ranglijst geen noemenswaardige ver schuivingen voor. Watneys was zoals kon wor den verwacht veel te sterk voor het laaggeklasseerde KPJ 2 dat de verdienste had zijn tegenstander een set af te Snoepen. Over de 13 zege van Waitneys bestond nooit de minste twijfel. Verdiende overwinning van Ambulo 1 op hekkesluiter Remonte! Sport dat de nederlaag tot 21 cij fers wist te beperken. Na twee sets luidde de stand 11 in de derby tussen de twee ClLimigse teams CVC 1 en Cli- tex Sport 1, zodat de derde set de beslissing moest brengen. Iin deze derde set wogen beide teams goed tegen elkaar op, maar het was toch Clitex Sport dat deze set met 1115 in de wacht wist te slepen. Hoewel de 03 overwinning van KPJ 1 op Bol Sport dit misschien niet liet vermoeden wend het tussen beide teams een spannende strijd. Van enig krachtsverschil was praktisch niet te spreken zoals bleek uit de setstanden 1315, 1315 11—15. Tweede klasse: Uitstekende prestatie van Lybeert Ver- straeten 2 dat het hooggerang- schikite Voorwaarts met 04 versloeg. De Axelaars waren tegen het team uit K ape lie- brug volledig kansloos. Hako Daf en Clitex Sport 2 deelden na een gelijkopgaande wed strijd broederlijk de punten. De einduitslag werd 2—2. SC Morres had niet de minste moeite om een dapper GVC kansloos met 40 te verslaan. Ambulo 2 won enigszins ver rassend maar uiterst verdiend met 31 van CVC 2. Bij de ontmoeting tussen Lybeert Verstraeten 2 en Luctor Ban den 2 was er van enig krachtsverschil geen sprake. De 22 eindstand gaf dan ook een juist beeld van het wed strijdverloop. Koninginnedag Ter gele genheid van de verjaardag van de koningin wordt door het plaatselijk feestcomité weer een programma samengesteld, zowel voor de jeugd, als voor de ouderen. Ook im de diverse horecabedrijven zal iedereen zich weer goed kunnen amuse ren. Bij J. van der Goes, in Het Oud Raedhuys, begint om 10.00 uur een grote wedstrijd gaaibollen. Ook wordt daar een doorlopende wedstrijd se- riekaarten gehouden. 's Avonds is er een groot Qram- jebai. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De wijkraad van de Terneuzense binnenstad gaat een enquête houden onder de bevolking van dit stadsdeel over het ontwerp-structuurplan voor de binnenstad. Via een vragenlijst zal de persoonlijke mening van de bewoners worden gevraagd over de woon- en leefomstandigheden in dc oude stads kern. De wijkraad hoopt dat de bewoners door deze enquete meer betrokken raken bij de voorlopige plannen die de ge meente met betrekking tot de binnenstad heeft. „Het gaat er niet om wat wij als wijkraad over het ontwerp-structuur plan denken maar wat de be volking wil. Het resultaat van de enquete zullen we voorleg gen aan het gemeentebestuur", zei de heer I. van Urk, de voorzitter van. de wijkraad, die een zeer slecht bezochte vergadering hield in het buurt huis van Sluis. Slechts eien Aanrijdingen Gistermor gen vond op het kruispunt rijksweg 60 - Grote Kreekwpg nabij Hulst een aanrijding plaats tussen twee personen auto's, bestuurd door T. V. uit Graauw en J. B. uit Ter- neuzen. Beide voertuigen klapten zo hard op elkaar dat ze totaal werden vernield. De twee bestuurders kwamen er met de schrik vanaf, het onge luk gebeurde doordat V. geen voorrang verleende aan de over de rijksweg rijdende B. Bij het passeren van een stilstaande auto in de Steen straat te Hulst kwam de mo torrijder J. V. uit Hulst in botsing met een hem tege moetkomende personenauto bestuurd door D. R. uit Zaamslag. J. V. kwam er met de schrik vanaf. Schieting In café W. Blommaert to Hulst werd de laatste schietinig van het sei zoen op de liggende wip ge houden, waaraan 40 schutters deelnamen. Er werd geschoten op een wip en er werden twee extra hoogvogels verschoten. De uitslag luidt als volgt: de hoogvogel was voor M. van Boven te Axel, de eerste en tweede zijvogei werden ge schoten door H. van Water stoot te Hengstdijk. De meeste kleine vogels, vier stuks, gin gen naar J. Blommaert uit Hulst en A. StaWaert te Bosch' bapelle. De tweede hoogvogel was voor A. Verhoeven te Kloosterzande en de derde hoogvogel werd geschoten door P. Ousting te AxeL tiental mensen disoussieerde over het ontwerp-structuur plan. Voorzitter Van Urk leg de er de nadruk op dat het plan slechts een zeer voorlopi ge opzet weergeeft van een aantal vei-anderingen in de binnenstad". De bevolking heeft het uit eindelijk voor het zeggen wat er straks werkelijk met onze straten en huizen moet gebeu ren of dat er niets moet ver anderen", aldus de heer Van Ürk. Verscheidene aanwezigen uitten de vrees dat sommige delen van de binnenstad zu sterk zullen verpauperen dat de huizen binnen afzienbare tijd voor een appel en een ei aan de gemeente te koop zul len worden aangeboden. Als voorbeelden werden genoemd panden aan de Markt, de Zandstraat en de Dijkstraat. „Sasse Zwembad" De heer E. de Vriend heeft tij dens de bestuursvergadering van de stichting He.t Sasse Zwembad zijn functie als se cretaris n-eei-gedegd. De heer de Vriend, heeft deze functie 22 jiaar vervuld. De heer J. Platschorre heeft het secreta riaat overgenomen. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE De to neelvereniging ODI uit Vogel waarde brengt vanavond de première van bet toneelspel „Zomaar een veearts" van Martin Spaandonck in het doipshuis van Vogelwaarde. Uit de voorverkoop-cijfers blijkt dat het publiek zeer be langstellend is. Na de premiè re volgt een dag later nog een uitvoering, eveneensin het dorpshuis. ODI presenteert dit jaar enkele nieuwe spelers. Het zijn Marie Louise van Dijk, Ronnie Hemelaarj Mar lies den Doelder-Janssen en George Vink. De vereniging kan, aldus de voorzitter Ro bert de Klerk, de inkomsten uit de twee toneelavonden, vandaag en morgen, goed ge bruiken. ODI krijgt subsidie van de gemeente Vogelwaarde al weet de vereniging zelf nog niet hoeveel dat zal worden. Men wacht nog steeds op de subsidie van vorig jaar. (Van een onzer verslaggevers) HULST De rijkspolitie in Hulst heeft donderdagmorgen in alle vroegte getracht de Belgische automobilist J. F. L. V. uit Meerdonck over te leve ren aan de Belgische rijks wacht bij de Nederlands - Belgische grens in Kapelle- b'iug. De man weird rond halftwee door de rijkspolitie slapend in zijn auto -aangetroffen langs rijksweg zestig. Hij werd vervolgens door de politie naar de grens begeleid, vaniwaar h-ij wist te ontsnap pen in zijn eigen auto. Uit zijn papieren, die eerder waren in genomen, bleek de man ge zocht te worden in België we gens het doorrijden na een aanrijding. Een delict waar in België een hoge straf op staat. Papieractie Zaterdag 6 april zal de stichting Steens Carnaval in samenwerking met de voetbalvereniging Steen tussen 9 en 12 uur v.m. huis aan huis oud papier opha len. De inwoners van St.-Jan- steen worden verzocht het oud papier op de stoep te plaat sen. (Van onze correspondent) HULST De eerste drie teams in de dames eerste klas se van de bedrijfsvolleybal competitie in Hulst bleven on ongeslagen, waardoor de si tuatie bovenaan dc ranglijst wijzigd bleef. GVC begon uitstekend met e-en 157 setzeige op EIV maar moest uiteindelijk toch nog in een 1-2 nederlaag be rusten. Lybeert Verstraten behaalde twee winstpunten via een 03 zege op Olmulo. Ook over de 4-0 ze-ge van SC Morres op Hak Daf bestond 'detde minste twijfel, daar voor was het -overwicht van het meubelteam te groot. Ma vo 1 had het vooral in de tweede set niet breed tegen LybeertVerstraeten en het moest deze set dan ook met 1416 laten gaan. Toch toonde Mavo zich duidelijk het beste team en het zegevierde dan ook verdiend met 12. Na de eerste twee sets in de wacht te hebben gesleept geloofde Watneys 1 he-t verd-er wel, waarvan KPJ 1 profiteerde. Tweede klasse: Koploper Re- morte-l Sport behaalde twee miieuwe winstpunten: het ver sloeg Watneys 2 met 13. Overwinning van Mavo 2 twee dat sc Morres met 12 ver sloeg, Derde klasse: Voor waarts 1 beha-alde twee nieu we winstpunten. Het worn van Mavo 4 met 13. Koploper Mavo 3 had geen moeite met Edah B.V., einduitslag 4-0. Zonnebloem Er was gis termiddag een genoeglijke sa menkomst in het Gezellenhuis in Axel. Ongeveer dertig Zon- nebloemgasten en vijftien a twintig medewerksters namen deel aan een ontspanniingsmid- dag, die was bedoeld om de komst van het voorjaar een beetje te vieren. De voorzit ster van de Axelse afdeling mevrouw C. Roelauds vertelde iets over d'e Zonnebloem-boot- tooht van 8 mei. Meteen kwa men er 24 meldingen binnen van me-nsen d-ie graag mee zouden wille-n. (Van een onzer verslaggevers) HULST Volgens Zcvibel-voorzitter A. L. S. Lockefeer uit Hulst zullen do vissers zeker'teleurgesteld zijn over het feit dat de regering alleen maar slooppremies en voorschotten gaat ver strekken om de vissers te helpen de sterke stijging van de olie prijzen te boven te komen. Naar de mening van de heer Lockefeer had de regering de vissers subsidies of financiële tegemoetkomingen moeten ge ven, bedragen dus die ze na derhand niet hadden moeten terugbetalen. „Het valt me te- „en", was gisteren de reactie van de heer Lockefeer in ver band met de regeringsmaatre gelen voor de vissers. „We zijn ai maanden bezig met overleg met de ministers eri ambtenaren om subsidie te krij-gen voor de vissers omdat met die sterkte stijging van de olieprijzen huh exploitatiere keningen ongetwijfeld grote tekorten gaan vertonen. Een sloopprem-ie op zich juichen we wel toe, maar die hadden we zeker niet bedoeld als steun van de regering om de prijsstijging van de olie mee op te vangen. Die sloöppremie staat daar los van en is er nu met de haren bijgesleept. Er zullen immers ondanks alles schepen blijven varen en die hebben nu eenmaal die dure olie nodig. Daar helpt geen slooppremie", aldus de heer Lockefeer. Aan de voorschotregeling, waarvoor de regering twaalf miljoen gulden heeft uitge trokken, heeft de visserij vol gens de heer Lockefeer weinig omdat een voorschot n-u een maal vroeg of laat moet wor-j den terugbetaald. „We hadden een financiële tegemoetkoming verwacht. Natuurlijk had dat geen dekking van het totale tekort behoeven te zijn, maar hiermee had wel behoorlijk soelaas kunnen worden gebo den ter oplossing van de fi nanciële problemen, die in de visserijwereld niet gering zijn. Die problemen nemen soms zulke proporties aan dat het voortbestaan van visserijbe drijven in gevaar kan komen", merkte de heer Lockefeer op. Contact met het visserijschap en de stichting Nederlandse visserij over do regerings maatregelen heeft de heer Lockefeer gisteren nog niet gehad. Hij is er echter van overtuigd dat ook in deze kringen de regeringsmaatrege len als „tegenvallers" zullen worden beoordeeld. (Van onze correspondent) OUWERKERK ln het Keeten, niabij 0-uwerkerk, op de z._'. Vlakke Hoek zijn woensdag-avond het 1113 ton metende Duitse binnenschip Lübeck (ka-pitin H. Meeeuw) en het 800 ton metende Ne derlandse binnenschip Beco- Can-ca (kapitein H. Swaan uit Ma-asbracht) tengevolge van een navigatdefout, met elkaar ln aanvaring gekomen. De Lübeck liep aan de stuur boordzijde van het voorschip een scheur op van ongeveer vier meter lengte. Ook de Be- co-Canea Mep aan de voorzijde zware schade op. Het Neder landse binnenschip nam het Duitse langszij en later kwam er een derde schip assistentie verlenen. Nadat de Lübeck ter plaatse provisorisch was ge dicht' kon het zijn reis voort zetten. Het Duitse schip was geladen met ijzer op weg naar Antwerpen. De Beco-Ca-nca voer met losse laiÖing richting Dordrecht. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De stichtingen voor de rundveeverbetering in Zeeland, Noord-Brabant, Utrecht e-n Zuid-Holland orga niseren op vrijdag 19 april de traditionele Hozu-bra-staeren- keuringen van het zwart-bonte veeras. Dat gebeurt dit jaar voor het eerst samen met de centrale blaarkopstierenkeu- ringen voor midden- en west- Nederland. In totaal worden 239 geselecteerden stieren in de leeftijd van een tot zes jaar gepresenteerd. Op deze keu ringsdag wordt tevens gede monstreerd met zeven doch- tergroepen van jonge fokstie ren, zowel kunstmatige inse minatie, als natuurlijk dek kende dieren. Na afloop van de keuringen, die om 10.00 uur beginnen, vindt een de-file plaaits van alle bekroonde stie ren, gevolgd door all-e dochter- groepen, voorafgegaan dopr de vaderdieren. De keuringen word-en gehouden in de over dekte r-undveehial v-a-n de nieu we veemarkt in Utrecht. (Van een onzer verslaggevers) HULST Afgelopen zater dag hebben leerlingen van de Zeeuwse muziekschool uit de gemeente Hulst het driejaar lijks overgangsezamen afge legd. Deze examens werden argenomen door de heren Bergman, directeur van de Zeeuwse Muziekschool, de heer Van Prooyen, directeur van de muziekschool te Ter- neuzen en de eigen leraren. Geslaagde leerlingen van de heer Waasenburg waren Chris tian van Waterschoot: orgel tweede graad met lof, Sonja van Bebber, plano tweede graad, Adria Bogaert orgel eerste graad, Frans Dieleman orgel eerste graad, Mario Feli- us piano eerste graad, Anneke Hamelink piano eerste graad, Monique Neve piano eerste graad. Onder leraarschap van me vrouw Delvaux-Tassignon be haalden Loni Jansen, sopraan blokfluit eerste graad, Ellen Jansen sopraan blokfluit eer ste graad, Brigit de Nijs, alt blokfluit eerste graad, Nicole van Waterschoot, alt blokfluit tweede graad gn Juulsy Plum, sopraan blokfluit eerste graad met lof, hun diploma. Daan Verhulst slaagde voor het trompetexamen eerste graad mede dankzij zijn leraar de heer Pilaet. Het aantal leerlingen be droeg in 1973 126 waarvan 60 leerlingen algemene muzikale vorming 12 piano, 8 elektro nisch orgel, 1 kerkorgel, 1 vi ool, 28 blokfluit, 6 gitaar, 9 accordeon en een trompet. In 1970 bedroeg dit aantal 86, in 1971 115 en in 1972 112 leer lingen. Er is dus sprake van een kleine stijging. (Van onze correspondent) AXEL De gemeenteraad van Axel zag er gisteren even anders uit dan normaal. De leeftijd van de raadsleden was plotseling aanzienlijk gedaald en de voorzitter leek verdacht veel op gemeentesecretaris P. G. v.d. Bosse. Gemeentevoor- lichten Smies bleek plotseling wethouder van financiën en culturele zaken te zijn, terwijl de heer S. v. Houten, leraar aan de Axelse christelijke ma vo zich eveneens in het wet houdersschap had gestort. Vervroegde gemeenteraads verkiezingen voor Axel met onthutsend onverwachte uit slag? Welnee. De raadzaal was het domein voor veertien leer lingen uit de vierde klas van de christelijke mavo die in hun keuzepakket staatsinrich ting hadden opgenomen en aan den lijve wel eens wilden on dervinden hoe het is gemeen teraadslid te zijn. In de afge lopen twee a drie maanden had de groep (15 en 16 jaar oud), het merendeel meisjes, al lezingen beluisterd van de he-reu Smies en Van den Bosse over de onderwerpen „de taak van d.e gemeenteraad, samen stelling van een gemeentebe groting en de functie van de provinciale staten". Ook bezochten zij de laatste gemeenteraadsvergadering en tor afronding van deze voor lichting gingen zij zichzelf (op eigen verzoek) eens wat in tensiever bezighouden met de gemeenteraad. Na een kleine aanmoediging en een toelich ting van de heer Van den Basse over het reglement van orde waren ze -niet meer te houden. De fracties waren snel verdeeld: CDA, VVD, Alge meen Belang, PvdA, PSP, PPR én GPV. Vier punten moesten door de mavo-ge meenteraad behandeld wor den: de subsidie aan de mu ziekverenigingen, de bouw van het niieuwe Axelse zwembad, verkoop van bouwgrond voor een nieuwe woning en de aan koop van een woning aan de Buitenweg in verband met de sanering. „We waren verbaasd over de manier waarop de leerlin gen de agendapunten naar vo ren brachten", aldus een en thousiaste heer Smies. „Men nam niet alles voetstoots aan, maar ging vragen stellen en uitte vaak opbouwende kri tiek. De leerlingen hadden zich geweldig goed ingeleefd en toonden bijzonder veel in teresse. Het was echt fantas tisch". Vragen en opmerkingen die naar voren kwamen waren onder andere: „Waarom zou het bestaande zwembad niet gereconstrueerd kunnen wor den tot een beter openlucht zwembad?" en „Is die subsidie voor d:ie muziekverenigingen nu echt wel nodig. Kunnen ze daar zelf niet wat meer aan doen" --n „Is het n-iet beter om die enorme lap grond voor dat ene huis in twee kavels te verdelen en er twee huizen op te bouwen met een voor een arbeider betaalbare huur?". In antwoord hierop vertelde de heer Van den Bosse nog iets over bestemmigsplannen en het verdelen van kavels. Tijdens de rondvraag, waar dankbaar gebruik van werd gemaakt., werd er uitvoerig van gedachte gewisseld over het voor en tegen van een supermarkt aan een der in valswegen van Axel. Ook de Promenade Noordstraat en de functie van Axels Cultureel Centrum De Hal-le werden nog eens doorgesproken waarbij de leerlingen toch meer sympa thie zeiden te voelen voor een gemeenschapshuis. „Wij heb ben dat culturele centrum nu eenmaal en we moeten roeien met de riemen die we heb ben" was het antwoord van het gelegenheidscollege, ma-ar er werd onmiddellijk aan toe gevoegd dat de Jeugd niet moest aarzelen om bij B. en W. aa.n 'te kloppen als ze eens ruimte in de Halle nodig zou den hebben

de Stem | 1974 | | pagina 7