4anleg van errein legonnen Brandweer kreeg hoogwerker De Stem/De Vriie Zeeuw (Laöügj®®[ra Ledenvergadering Groene Kruis in Groede slecht bezocht lissingen voor- jpig kampioen erste klasse N in - zeeland R0GRESSIEVE 4RTIJEN IN OSTBURG ERGADEREN romfietser mond Man cel in voor drankmisbruik Karabijnschieting Voorlichtings centrum geopend Wannes van de Velde is ziek Terneuzen Burgerlijke stand Open dag bij zeeverkenners VERLIESPUNT VOOR M.C. FIEHUIQUA BERGEN OP ZOOM Roxy, 20.00 uur: Help de dokter verzuipt a.l. Schouwburg Luxor, 20.15 uur: Cabaret Miel Cools. Etcetera, Molstraat 10a, ex positie Teachers-In van Berge- naren en streekgenoten (t.m. 7 april). Dag. van 13.30-17.00, vrijd. van 13.30 -18.00 en van 19.00-21.00 uur. Zat. en zond. van 13.30-18.00 uur. Markie zenhof, Steenfoergisestraat, ex positie Teadhers-In (ziet Etce tera), t.m. 7 april dagelijks van 14.00-17.00 uur. Hal Stad huis, kunstwerk van de maand van Paul Blom, Tholen (t.m. 30 april). Geopend ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: Dutch Swing Colle ge Band en Teddy Wilson. Schouwburg, 20.15 uur: De Hollandse ronselaar door Pu- bliekstheater. Hofplein, Thea ter, 20.15 uur: De Albert Mol Story. De Lantaarn, 20.30 uur: Stampconcert. Luxor Theater, 20.00 uu<rt Toon Hermans. Pic colo Theater, 20.15 uur: „De eigen wereld en die andere" door Piccolo Toneel. Rivièra Hal,, expositie Tuln- plezier georg. door de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, afd. Rotterdam (t.m. 15 april). Open dagelijks van 10.00—21.00 uur. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20.00 (Van een onzer verslaggevers) GROEDE Tijdens een slecht bezochte ledenvergade ring werd In een kort tijdsbe stek door de Groene Kruis afdeling Groede een belangrij ke agenda afgewerkt. Do voorzitter noemde in zijn openingswoord de steeds ver dergaande samenwerking tus sen het Wit Gele Kruis en het Groene Kruis, alsmede de nieuwe rayon-indeling van de wijkverpleegsters. Daarenbo Ven wees hij er op dat in het afgelopen jaar belangrijke be slissingen werden genomen ten aanzien van het Groene Kruls-gebouw. De verkoop, en wat daarmee samenhing, le verde voor het dagelijks be stuur uiteraard veel werk op, aldus de voorzitter. De notulen van de vorige algemene vergadering werden vastgesteld, evenals de jaar verslagen van secretaris en oennmgmeester. Er was een exploitatiesaldo van f 144,05. Bi] de vaststelling van de begroting, waarbij rekending werd gehouden met de te ont vangen rente over het kapi taal, moest de contributie met f 2,50 per lid per jaar worden verhoogd, dit mede gelet op de afdracht aan de stichting West-Zeeuwsch-Vlaanderen van het Groene Kruis van f iö,- per lid. De contributie be draagt thans met ingang van 1974: voor gezinnen f 27,50 en voor alleenstaanden f 20,-. Bij de bestuursverkiezingen wer den de aftredende leden, de neren J. Scheele en A. Ris- aeeuw herkozen. uur: Liefdeselixir. Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: „De re kening van het kind van Wai ter van den Broeck. Fakkel theater, 20.30 uur: Mooney's Caravans van Peter Terson. Hal Conservatorium, Desguin- lei, 20.30 uur: Laureatencon- cert met Wim Brioen ^(gitaar), Erik Stevensson (klarinet) en Jos van Immerseel (begelei ding). GOES Grand, 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. 23.00 uur: Het pornoschip 18 j. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur: Vrolijke Ontucht in Tirol 18 1- Galerie Van Geyt, expositie olieverfschilderijen van Van der Ven uit Zierikzee (t.m. 16 april). KLOOSTERZANDE Krokodilbar, orkest Frans Bonine. MIDDELBURG City, 20.00 uiur: Live and let die 14 j. Kuipeorspoorttheater, film Ole Ole Doff van de Zweedse filmer Jan Troell. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West- kadie 71, expositie Barbare Fean (t.m. 30 april). Open ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 en 13.30-18.00 uur, vrijd. tot 21.00 uur. Zond. van 14.00-18.00 uur. Woensdagmiddag en met Pa sen gesloten. TERNEUZEN Museum, Burgemeester Geillstraat, expositie De ont wikkeling van de fotografen, samengesteld door fotograaf Henk Hommers uit Terneuzen (t.m. 12 mei). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. Stad huis, expositie Met u naar Af rika (t.m. 24 april). Open op werkdagen van 8.15-17.15 uur op vrijd. ook van 19.00-21.00 uur, zat. van 14.30-16.30 uur. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Live and let die 23.00 uur: Sex and life. Vestzaktheater Edinburg, 20.15 uur: Twee, vier, zes, acht... wie wordt er om zeep gebracht, van Julius Feiffer door de Zeeuwse Komedie. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 5, expositie Mareike Geys en Jan van Stolk met schilderijen en klein plastiek en keramiek (t.m. 29 april). Di. t.m. zat. van 9.00-18.00 uur zond. van 14.00-1800 uur Op ma geslo ten. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Ooggetuigen collectie foto's van de Nederlandse Kunst stichting. (t.m. 21 april). Geopend rij ders de weekeinden van 14.00- 16.00 uur. Vanaf 15 april iede re dag van 10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. ZIERIKZEE Concertzaal, 20.00 uur: Am sterdams Phiiharmonisch Or kest o.l.v. Anton Kersjes. So list Herman Krebbers. Burgerweeshuis, Meelstraat ,7, expositie Heieen de Gier en Fred van de Berge met schilderijen en gouaches (t.m. 12 april). Werkdagen van 10.00-17.00 uur. BRUGGE Stadshalleai, expositie Joe goslavische naïeve kunstenaars (t.m. 13 april). GENT Kon. Opera, 20.00 uur: Ci- ooulette. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel 01140 -3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.15 -12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00-20.00 uur, tel. 01600-22341, zaterdag van 10.00 - 11 00 uur, tel. 01600-49900, zondag van 20.00 - 22.00 uur tel 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden* Zeeland 01100-4944 HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE Chef Zeeuwse redactie: S. C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920, privé tel. 01150 -5745; algemeen re- 'acteur Zeeland: A F Koupman, kantooi Kromme Weele 4, Mid delburg. tel 01180 - 7764. privé tel. 01180 - 7438; redacteur Midden eeland- drs. J Bouwmans, tei 01100 - 3405. kantoor Klokstraat 1, oes, tel 01100 8030, privé Colijnshol 35. Goes: redacteur te erneuzen en Kanaalzone: G van Berkel. kantooi Nieuwstraat 9, -r-neuzen, tel 01150 - 7920. privé tel 01150 - 4866: redacteur W.Z.- laanderen R van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, tel 01170- 170; sportredactie Zeeland- T Koomen. tel. 01155-2594. OTOJOURNALIST ZEELAND C. J. de Boer, Trumanlaan 10. Axel, tel, 01155 - 2237 \BONNEMENTEN-EXPLOITATIE inspecteur Zeeland: P Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100-4316. Van een onzer verslaggever») XBRNEUZEN Na binnen acht jaar tweemaal naar een gier terrein te hebben moeten uitzien is een vurige wens de Eerste Zeeuwsvlaamse Aero Club (EZAC) in ver ing gegaan. De zweefvliegers hebben een nieuwe ac- jnodatie gekregen in de Smitsschorre in Axel. Inmid- dü is men daar al begonnen met de aanleg van het vlieg- Hvin. Over enkele daden wordt begonnen aan de bouw a de Hangaar. p» vooraitter von die EZAC, heer H.A.F. Doppegieter is lof over de medewerking bij de voorbereidingen il ondervonden van de Do- iien, die eigenaresse is van terrein, de Rijkslucht- iddienst, de gemeente Axel de planologische diieost. ie instanties hebben er alles edaan om ons in de taf mogelijke tijd te hel- i". Het zweefvlieigterrein iin Smtsscliorre is 1300 meter en 150 meter breed. Het bh»» en de hanigar wordt jwel geheel door die eigen m »m onzer verslaggevers) I0STBURG Vanavond- houden de drie pro- sieve partijen in Oostburg algemene ledenvergade- in restaurant Buiten- |p de vergadering die om licht begint, zullen onder ir de komende raaidisverkie- jen besproken worden, rials de situatie dlie is ont- nm D'66 blijkens de e verkiezingen, die tere niet meer aanspreekt, ie partij maakt deel uit van progressieve combinatie in (burg. Gesproken zal daar onder meer worden oven plaats, die de D'66kandi en op de verkiezingslijst men. (Van onze correspondent) AXEL De schaakvere ing Vlissingen is bijna ampioen schaken van de ;e klasse Noord geword iet anderhalve punt prong op de rivaal urg. Dit kampioenschap lleen nog teniet gedaan en door het protest dat elburg tegen Vlissingen agediend. Dit in verband le arbitrale uitspraak in intmoeting tussen Vli n Middelburg aan het le bord. Vlissingen zal, indien laarvoor in aanmerking 1 if moeten zien van deelni n de tweede klas van j <NSB, omdat men het te,; laar te zwak voor acht. Ën sijn verschillende óch op zaterdag niet vrij W ren maken. VSV Sluiskil, de andere gadigde voor deze iindien alles met Vlissingen om het oenschap van Zeeland strijden, heeft ook al te nen gegeven niet in de klas te willen uitkomen, dat verschillende spelers ploegendienst werken en geen complete formatie opstellen. Vlissingen heeft het kawi oenschap veroverd doe overwinning van 5% tegen,, tegen Goes 2. Rivaal burg won van de Zwarte met 8%1%, maar dit echter anderhalve punt te* nig om voor het kanrRaj schap in aanmerking te men. De voorlopige einds" behoudens het nog lopendP test, ziet er als volgt i'!; Vlissingen 8-13-52, 2 Mid® burg 8-13-50%, 3 Zierikze* 9-40%. 4 Goes 2 8-3-35, Zwart" Dame 8-2-22. Zwarte Dame degradeert. nooie oorreeporxienti) SRWEDZBN Donderdaig- tóag om halftwee ie de 62- i bromfietser, L.B.K. uit ernstig gewónd geraakt, Mj ap het kruispunt weg-Koegorsstraat (nabij ÜMrerdeelsbaition achter de d« weig overstak eu 1 voorrang ven-leende aan personenauto, bestuurd de Tarneuizenee weduwe fe N. Deze trachtte de te ontwijken, ój n>iet slaagde. De ,bwam in de berm terecht onkette malen over de bromfeteer, de door Kijsten jir. werd behan- werd per ambulance het EliiSabethziekenhuis overgebracht. De van de auto liep verwondingen cf>. De total loss. leden in bun wipe tijd ge bouwd. De heer Doppegieter: „De gehele inrichting van het zweefvliegterrein met de op stallen kost ons zo n ƒ66.000. Daar komen we op het ogen blik ƒ24.000 te kort aan. We hopen dat rijk, provincie en gemeente dit tekort met subsi dies zullen wegwerken. Bij de totstandkoming van het vlieg veld hebben we obk de volle steun gehad van de Koninklij ke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart. Die heeft de overheid gewezen op het grote belang van het zweefvliegen voor de opleiding van beroeps vliegers en als waardevolle bijdrage aan actieve en passie ve recreatie Vorig jaar, toen de EZAC nog kon besohikken over een vliegterrein onder Hoek, maakten de zweefvliegers een kleine 4000 starts. Dat is vier keer zoveel als vijf jaar gele den, wel een teken hoe snel de belangstelling voor het zweefvliegen is toeignomen. Als bijzondere activiteit gaat de EZAC komende zomer speciale cursussen geven aan jongeren die hun vakantie doorbrengen in de jeugdher berg in Axel. „Hopelijk draagt dit er toe bij dat de Axelsc .jeugdherberg drukker wordt bezocht. Ook van de zijde van de VVV bestaat belangstelling voor het nieuwe zweefvlieg terrein uit het oogpunt van toeristische attractie", aldus de heer Doppegieter. Axels vUegveld voor mveej^'lHegtmgen in aanleg. (Van onize correspondente). MIDDELBURG A.B. uit Breskens werd donderdagmor gen bij verstek veroordeeld tot twee weken gevangenis straf onvoorwaardelijk en ne gen maanden ontzegging uit de rijbeivoegdlheuld voor het feit dat hij op 26 december vorig jaar op rijksweg 58 zo onwijs reed dat een tegenlig ger voor hem moest uitwijken. De politie constateerde bij de aanhouding dalt de man onder Invloed verkeerde. (Yan onze correspondent) WESTDORPE In de zaal van „Het Oud Raedhuys" bij J. van der Goes-Pluijm werd weer een wedstrijd karabijn- sehieten georganiseerd. Dank zij de goede samenwerking met de vereniging „St.-Albert" uit Sas van Gent, met als gro te promotor de heer O. de Jaeger, is het opnieuw een daverend succes geworden. Er waren maar liefst 54 karabijn- schutters naar Westdorpe ge komen, om dit evenement, dat in de wijde omgeving een gro te populariteit geniet, te bele ven. De uitslag luidt: Eerste top: Th. de Clercq uit Zaffelaere (B); linker zijvogel: E. Car- pentier uit Moerbeke (B); rechter zijvogel: van de Vel de uit Sas van Gent tweede top: O. de Jaeger derde top: R. Rijseghem uit Zaffelaere (B). De meeste vogels werden afgeschoten door R. Rijse ghem. Mede door dit nieuwe succes zijn er al stemmen op gegaan onder de deelnemers om ook in Westdorpe zelf te komen tot de oprichting van een sehuttersmaatschappij. (ADVERTENTIE) (Van eenonzer verslaggevers) TERNEUZEN In de kel der van het Terneuzense stad huis heeft burgemeester J.C. Aschoff het nieuwe voorlich tingscentrum van de gemeente officieel in gebruik gesteld. De heer Aschoff complimen teerde de mensen die de infor- maitieruimte tot stand hebben gebracht en ingericht, in hét bijzonder voorlichtingsambte naar J. Robesin. De burge meester sprak de wens uit dat het voorlichtingscentrum de band tussen de bevolking en het gemeentebestuur zal ver stevigen en dat meer burgers viia deze voorziening geïnfor meerd zullen worden over de gemeentelijke vraagstukken. De heer Robesdn gaf de ge nodigden een toelichting op de inrichting van het voorlich tingscentrum. De voorheen nogal kil aandoende kelder ruimte is doar de toepassing van frsse kleuren heel wat aantrekkelijker geworden. Tal van foto's, kaarten en tekenin gen op panelen, een grote ma quette van Terneuzen, folders, dia- en filmapparatuur geven een uitgebreid beeld van wat Terneuzen te bieden heeft op het gebied van wonen, wer ken, winkelen en recreatie. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE De volkszanger Wammes van de V-elde, die vanavond (vrijdag) zou optre den in de Franse kerk te Groede is ziek. Zijn optreden kan dus niet doorgaan. AUs plaatsvervangers heeft men uit Zeeuwsch-Vlaanderen Alfred en Kristien den Ouden weten aan te trekken, die van avond volksmuziek zullen •jrengen. VOO' liet neg "èewoe mformaiHeeenérmn in óe kelder van het Temeuzeme stadhitfo, (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met een korte demonstratie voor het stadhuis is de nieuwe hoogwerker aan de Terneuzense brandweer over gedragen. De heer C. P. Strijbosch, hoofd van de vestiging Eind hoven van de N.V. De Boer die de „Ajax Sky Lift" leverde, over handigde de sleutels van het hefwerktuig aan burgemeester J. C. Aschoff, die de sleutel op zijn beurt doorgaf aan commandant A. L. de Vin van de Terneuzense brandweer. „Hopelijk doet deze Ajax' het beter dan de voetbalclub van die naam de laatste we ken", zei burgemeester Aschoff. Hij sprak verder de hoop uit dat de hoogwerker weinig gebruik zal hoeven te worden. De heer Strijbosch bood het bestuur van de per soneelsvereniging van de Ter neuzense brandweer een ge schenk in envelop aan. De heer L. van Vooren van het Terneuzense autobedrijf De Oude die het chassis van de hoogwerker heeft geleverd, bood burgemeester Aschoff een attentie aan. Brandweercommandant De Vin zei dat hij uit de burigerij al veel positieve reacties had gekregen over de hoogwerker. „Vooral bewoners van flats kunnen heel wat geruster zijn nu wij over dit werktuig be schikken". De regionale brandweercommandant, de heer P. Vesseur dankte burge meester Aschoff voor diens toezegging dat de hoogwerker ook ingezet kan worden buiten de gemeente Terneuzen. Ter kennismaking maakten burgemeester, Ashoff in gezel schap van de wethouder Hol en Huijbrecht een kort lucht reisje in die bak van de hoog werker. Bfandje Onder de vloer van de kleuterschool van de Katspolderlaan in Terneuzen ontstond woensdagnamiddag om ongeveer vijf uur tenge volge van het in brand steken van het droge gras brand. Toen de brandweer arriveerde was het vuur reeds geblust. Vermoedelijk hebben kinderen met vuur .gespeeld. Geboren Mirella, dv. B. Ryokacrt en J. van de Ven, te Axel. Arend, zv. G. Hermsen en D. Smits. Marijke dv. G. Kramer en A. Rozendal. Karin dv A. Dielemian en J. Lants- heer, te Axel. Masja, dv. A. de Wit en L. Thyssen. Friso, zv. A. van Wijok en A. Hoogsteen. Anitoin, zv. J. de Ruiter en L. Bonte, te Pas van Gent. Maud, dv. R. die Guohteneire en C. Sohelstraete. Elizabeth, dv. F. de Kramer en C. Zegers. An- gelique, dv. E. Buitjes en J. Faas. Martina dv. A. van Wijok en M. de Ruiter Björn zv. E. Marous en M. Hemeiaar, te Axel. Louis av L. de Koey- er en D. Kolirjn. Ondertrouwd A. van Driel 20 jr. te Antwerpen en M. de Nijs, 20 jr. J. de Zeeuw, 21 jr. en A. Loof, 21- jr. G. van Beek, 39 jir. te Apeldoorn en W. Blaiji, 45 jr. te Terneuzen. Getrouwd M. Koemans 44 jr. en J. Meeusen 23 jr. W. Audenaert 24 jr. en E. Strij- donck. 23 jr. D. Jansen, 38 jr. en M. Jansen 42 jr. Overleden J. Hakkelt 37 jr. ev. K. Kraaijenbrink M. de Vleessdhauiwer 71 jr. M. Schram, 74 jr. ev. Oh. Boerjan. I. van Aerde 73 jir. £eh. gew. met F. Vanhijfte. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In het scoutscentrum Baljuw Velters in Oostburg begint zaterdag middag om 14.30 uur een open dag bij de zeeverkenners, de Stanleygroep van Scouting Oostburg. De vloot van de groep is uitgebreid met twee vletten, zodat de zeeverken ners thans beschikken over het vlaggeschip De Albatros, de zeilvlet De Flipper en de roeivlet De Bruijnvis. De schepen zijn nu klaar voor de tewaterlating In de Braak man. Afgelopen weken is er hard gewerkt aan het opkalefateren van de schepen en het tuigen. De romp van de schepen in blauw en de spotlijst geel, beide kleuren corresponderen met de kleuren van de Stain- leygroep. De zomerkampen van de Stanley- en Eenhoorngroep zijn ook vastgesteld. De wel pen gaan van 14 tot en met 19 juli op kamp in Huijbergen, een vakantie die op verzoek van de ouders wat is ingekort. De kabouters gaan gezamen lijk op bivak met de kabou ters van de Cathalinagroep omdat men kampt met een gebrek aan voldoende leiding. De Waterpadvindsters gaan op kamp in de Braakman van 3 tot en met 10 augustus, de zeeverkenners zullen daar met hun schepen dan ook aanwezig zijn. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de eerste klasse van de Oostburgse zaal voetbalcompetitie liet lijstaan voerder M C Fiehuiqua deze week een steekje vallen door dat het tegen Administratief Personeel niet verder kwam dan een puntenverdeling (2- 2). Van Hal en Karles zorgde ervoor dat de spanning onder aan weer wat toenam door met, 5-2 van Jansen Sport te winnen. Stand: M C Fiehuiqua 13-21. Velocitas 12-20. Verduijn 1: 11-16. Oktopus 12-15, Jansen Sport 12-11. Administratief Personeel 15-11. Leraren 12- Hal en Kareis 13-6. Amro Bank 12-4. In de tweede klasse won Peugeot (IJzendijke) met 6-2 van Hof Ter Mude (Water vliet) en daarmee is de beslir sing voor wat de promotie be treft vrijwel zeker al gevaller Door deze IJzendijkse over winning is het Sluisse WIK nu reeds zeker daarvan en heeft Peugeot nog slechts 2 punten uit de vier resterende wed strijden nodig om datzelfde resultaat te behalen. OBV be haalde een benauwde 5-4 overwinning op hefckesluiter Blijf Fit.

de Stem | 1974 | | pagina 5