Opening kinderboerderij Goes Westland Utrecht 9K% pandbrieven 1974 per1979/1986 Goese avondschool voor leraren startte met nieuwe opleiding Uitslagen van schietingen Hoec Trev Verkeersmaat regelen in Goes tijdens Ronde van midden-Zeeland Spoed gevraagd met vervaardiging afbreekbare plastic vuilniszak Conferentie over peuterspeelzaalwerk Werkzaamheden bij Kanaal door Zuid-Beveland Bromfietser gewond DftisNeerlands zachtste borrel Boekje ovei| aardbeien teelt onder glas Kinderen plantten heesters en bomen in Borsele OP LANGE stad streek 1 IEGELIJK MET VIERING VAN BOOMFEESTDAG 1974 SCHOLIEREN PLANTTEN ESDOORNS IN CADZAND Hypotheekbank NV Boomplanten in Sas van Gent Kieldrecht Weinig animo in Goes voor nieuwe krachtmeting met Leidschendam HOORZITTING Goes 's-HEER ARENDSKERKE „Verbetering gevaarlijk kruispunt in studie Goes yeeliekky- s'Gravenpolder DAVERENDE INR UILACTIE BANKSTEL 250,- terug P. A. v. 0PD0RP ADMZ kreeg vorig jaar weer meer opdrachten Schraal Donderdag 4 april 1974 markten MIDDELBURG, 2 april Aardappelen: Bintje bonken 2533, grote 13, Koopmans Blauwe grote 30—35, tulpen per bos 2897, paprika per st. 3447. Golden Delicious 80 47—48, 75-75 4647, 70-80 33—46, 70-75 32—33, 65-70 2124, tomaten AI 312,Cl 226—281, CCI 154, kriel I 129 All 301—315, Bil 219, CII 256. kriel II 104121. Groenten, sla C 14, sla 14-16 16—19, 20- 22 27-31, 21-23 30—32, 23-25 3930, glasandijvie 100149, glasspinazie 2950, natuurspi nazie I 3861, II 2042, wit lof A 100—130, B 84—118 Afw. 4393, stek 1466, ra dlijs 5160, rabarber 5878, waspeen 72105, breekpeen 724, prei 3668, uien 19 46, rodekool 3858, wittekool 45, boerenkool 13, snijselderij bos 616, peterselie kistje 1-07—240, spruiten 112, kom kommers 76 II 82, 61-76 II 56—60, 51-61 1 64, II 45—54. 41-51 I 47—51 II 36—44, 36-41 1 41 II 31—34, 31-36 I 38—40 H 25—37, 21-31 24 II 23—31 krom kg 62, stek kg. 4262 Winterbloemkoo-1 I 4 167201, 3 139—166, 8 120—138, 10 45- 90, 12 41—51, 15 37, II 4 136, 6 123—1S3, 8 81—122, 10 40—71, 2 29—46, 15 24—30, afw. 11— 73, Vanaf maandag 8 april vei ling op maandag, woensdag en vrijdag. TERNEUZEN, 3 april 1974 Per stuk sla I 14 tot 31, 2 12, giroene komkommers 41 tot 48, per bos selderij 22 tot 45, radijs 31 tot 35, p. kg. andijvie 1 135 tot 145, 2 117 tot 181, prei 7 tot 65, komkommers 102, rodekool 8, uien I 37, witlof A 146. A 2 124, B 105 tot 114, B 2 73 tot 85, afwijkend 38 tot 62, fruit: Conference I maat 65 124,50, 60 159, 60 119,90, 55 104 tot 107,80, II 65 120 tot 123, 50 73,70. 45 58,30, Winston I 75 98 tot 103, 70 83 tot 101, 65 78 tot 88, 60 56 tot 64, II 65 72, 60 53 tot 55, 55 33 tot 35. Golden Delicious I maat 75 45 tot 46, II maat 75 32 tot 42, 70 35 tot 36. Goud?. 1 maat 85 53 tot 65, 75 60 tot 67, 70 44 tot 55. 65 36, II 85 51 tot 59, 75 33 tot 60, 70 38, 65 32 tot 42, D 60 22 tot 27. (Van een onzer verslaggevers CADZAND De activiteiten rond de nationale boomplant- dag speelden zich in de ge meente Oostburg dit jaar af In de woonkern Cadzand. Het plantsoen voor de nieuwe openbare lagere school aan de Badhuisweg mochten zes uit verkoren leerlingen, hierbij geassisteerd door de overige leerlingen van het vijfde en zesde leerjaar, een zevental esdoorns planten. Het planten geschiede on der het toeziend oog van de heer en mevr. Cchipper, de heer Verjaal, die namens de regionale commissie boom- plantdag aanwezig was, het hoofd der school de heer P. Knuyt, en de heren D. Harmsen en A Bril, van de gemeentelijke plantsoen dienst. Voordat tot de aanplant wend overgegaan wees burge meester Schipper de kinderen op het blang van bomen in de natuur Hij wees op de vele populieren die in West- Zeeuwsch-Vlaanderen het slachtoffer van eeen virus ziekte zijn geworden en riep de kinderen op de natuur te sparen omdat die zo belang rijk is voor de mens. Na het planten werd de kin deren in een plaatselijk hore- ca-bedrijf 'n tractatie aangebo den, en enkele attributed die in het teken van de boom- plantdag stonden. (Van een onzer verslaggevers) GOES De viering van „Boomfeestdag 1974" door leerlingen van 25 lagere scholen in Goes kreeg giste ren een speciaal accent door de officiële opening van de Goese kinderboerderij „De Hollandsche Hoeve", De kinderboerderij is een onderdeel van een groot recre atieplan van. de gemeente Goes. Volgens de heer De Ko ning, chef beplantingen van dt Goese gemeente, zal dit recre- atieprojeet over een Jaar of vier, vijf een heel eind gereed zijn. De realisatie van de kin derboerderij de Hollandsche Hoeve is voor een groot stuk het werk van de afdeling van de heer De Koning. Gistermiddag om halfdrie verzamelden de vele leerlin gen van de Goese lagere scho len zidh bij de schuur van de Hollandsche Hoeve. Allereerst werden er bomen en struiken geplant. Als tractatie kregen de kinderen een appel, een ticker en een lineaaltje. Daarna kwam het moment van de officiële opening van de kinderboerderij door bur gemeester mr. F. G. A. Huber en wethouder J. P. Lirnden- bergh. Van de zijde van het gemeentebestuur en de ge meenteraad bestond voor dit gebeuren veel belangstelling. De opening geschiedde door openen van de deuren van de kinderboerderijwaarin de dieren opgeborgen waren. Be halve de kaapse eenden; die hadden weten te ontsnappen. Burgemeester Huber en wet houder Lindenbergh lokten de dieren daarna met «en voe derbak naar buiten waar ze de diieren voer gaven. Daarmee was de opening een feit. Een groot deel van de le vende have is geshhon&en. In zijn toespraak noemde burge meester Huber een aantal van hen. De kinderboerderij bezit momenteel onder meer een pony, die in verwachting is, 2 kalveren, 2 hangbuikzwijnen. een regiment geiten, een schaap met lammeren, mar motten, 30 kippen, 20 konij nen, fazanten, duiven, kaapse eenden, kalkoenen en pauwen. Momenteel worden verder on derhandelingen gevoerd met de bij enteeltvereiiging «n een aantal bijenikoirven op de kin derboerderij te plaatsen. Voor de heer De Koning ls de diepe achtergrond van de realisatie van de kinderboer derij, dat de ambachten eigen lijk uit de stad zijn verdreven. Daar wil hij weer van terug komen. Met deze boerderij wil hij met name de jeugd weer kennis laten nemen van het agrarische ambacht. Voor iedereen staan de deu ren van de Goese kinderboer derij dan ook open. In de pe riode van 1 april tot 1 oktober elke middag van halftwee tot halfvijf. De rest van het jaar „p woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van halftwee tot halfvijf. Beheerder van de Hollandsche Hoeve is de heer .1. Verijzer van de gemeente lijke plantsoenendienst. Met de exploitatie van de kinder boerderij. is duidelijk gere kend op de hulp en de mede werking van de Goese jeugd. De kinderen moeten mee gaan helpen met het voeren van de dieren en het schoonhouden van de stallen. Daarna zal de kinderboerde rij gaan functioneren in het praktijkonderwijs biologie voor de scholen. Het onderwijs in het natuurgebeuren zal op de Hollandsche Hoeve kunnen plaats vmden. Het ligt verder nog in de bedoeling om extra activitei ten te gaan organiseren. Zo noemde de heer De Koning als roorbeeld een dagje schapen scheren. In het kader van de ontwikkeling van het gehele recreatieproject wordt ge streefd naar de realisatie van een waterspeeltuin. Volgens de heer De Koning is dat een ideale combinatie met een kinderboerderij. (aiiNaxaaAOV) Wesliand-Utrecht Hypotheekbank nv. Anuiiurdam, Sarphatistraat 1, tel, 020 - 6 31 31. Breda, Nieuwe Ginnekenstraat 49, 01600 - 4 39 50. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op zaterdag C april start in Goes de wieler ronde van Midden-Zeeland. De finish van deze wielerronde is eveneens in Goes. Tegelijker tijd worden in Goes zogeheten afwachtingswedstrijden gehou den. In verband met deze mani festaties heeft de hoofdinspec teur-korpschef van de ge meentepolitie te Goes een aan tal bijzondere verkeersmaatre gelen getroffen. Tussen 12.00 en 18.00 uur die dag is voor alle rij verkeer gesloten de Bergweg, Van Dusseldorp- straat (tussen Bergweg en de Graaffsitraat). De Graaffstraat en de 's-Heer Elsdorpweg. Het verkeer naar en van de stra ten welke zijn gelegen tussen het genoemde parcours, blijft mogelijk via de doorgang Kamperfoeliestraat-Bergweg. Gedurende de genoemde tijd is parkeren op het parcours verboden. DEN HAAG (ANP) Van regcrinvswege moet bevorderd worden dat de vervaardiging van snel-afbreekbtre plastic vuilniszakken ten spoedigste ter hand wordt genomen. Al dus het Tweede-Kamerlid Verbrugh (GPV) in woensdag aan minister Vorrink van Mi lieuhygiëne gestelde schrifte lijke vragen. De vraag is ingegeven door de octrooiaanvrage van TNO voor een ontwikkelde wer- kwdjize van een goedkope kunststof. Deze stof wordt, o<p de wijze vtan papder, in een vochtige bodem snel afgebro ken. Het Kamerlid vindt het van belang, dat een Nederlands bedrijf in de gedegenheid wordt gesteld een proeffabriek te bouwen om de produktie voor te bereiden. Dam kan nog dit jaar voor dezelfde prijs als de voor de oude onafbreekba re platsde zak, ee nieuwe zak in de handel warden gebracht. Zoals bekend is in Sas van Gent geëxperimenteerd met een vlaszak. (Van onze oorrespondent) CADZAND Op vrijdag 5 en zaterdag 6 april wordt in het vormingscentrum Hede- nesse een tweede conferentie gehouden over het peuter speelzaalwerk. Gezien de gro te belangstelling bij een eer der in dit jaar gehouden bij eenkomst is tot deze hefha- lingscom/erentie besloten. (Van mm onser verslaggevers) GOES Het cursusjaar 1973-1974 zal de geschiedenis ingaan als het jaar waarin een begin werd gemaakt met de herstructurering. Dat schrijft directeur CJ. Kooman van de avondschool Goes van het Ne derlands genootschap tot oplei ding van leraren voor het be roepsonderwijs in het jaarver slag over 1973. De Goese avondschool kreeg toestemming de oorspronkelij ke opleidingen van de afdelin gen bouwkunde, werktuig bouwkunde er. elektrotechniek af te bouwen en te starten roet een nieuwe opleiding. Daarom ligt het in de bedoe ling in 1975 voor de laatste keer die huidige examenrege ling toe te passen voor de diverse afdelingen. In 1977 zullen de eerste kandidaten geëxamineerd worden, die zijn opgeleid volgens de nieuwe leerplannen. De afdeling wis- en natuurkunde wordt nog niet afgebouwd. Of een oplei ding voor het pedagogische di ploma in Gees gegeven kan blijven worden, hangt mede af van de aanmeldingen daar voor. Bedroeg het aantal leerlin gen in september 1972 in to taal 315, in september 1973 waren er dan 308. Volgens het jaarverslag had deze geringe vermindering speciaal betrek king op de voorbereidende le rarenopleiding. De groeiende toeloop van mts'ers compen seert echter de gerichte achter uitgang in de voorbereidende lerarenopleiding zodat de be zetting van de hogere leerja ren verzekerd lijkt, zo wordt ln het jaarverslag opge merkt. Directeur S-ooman merkt verder nog op, dat de activi teiten van het Delta-instituut ten aanzien van een leraren- dagopleiding in Zeeland niet tot tastbare resultaten hebben geleid. De aantallen gegadigden blijken in Zeeland steeds on der de landelijke normen te- liggen. Bovendien lijkt het aantal van zeven lerarenoplei dingen voor Nederland vol doende te zfijm. „Deelneming ln een part-time opleiding schijnt het hoogst bereikbare te zijn", aldus directeur Kooman van de Goese avond- opleiding. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De kin deren van de hoogste klassen van de Prins Frederig Hendrik- school en de St.-Aloysius- school in Sas van Gent hebben gisteren langs de nieuwe weg bij het Bolwerk en de Pape- geulestraat in het kader van •le nationale boomplantactie in totaal 600 heesters en 1 eik geplant. Hierbij waren onder meer aanwezig burgemeester drs. W. Dsarduijn. wethouder W. Colsen, gemeente-secretaris M. Bobelijn, de heer Konijn van ie Heidemij en medewerkers van de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht. Na afloop reikte de burgemeester een sticker uit aan de kinde ren en gaf elke school een vaantje. (Van onze correspondent) HANSWEERT Bij de tunnel- werkzaamheden bij het Ka naal door Zuid-Beveland wordt momenteel door een zuiiger de eerste meters weg gezogen van de diepe gleuf waarin mettertijd de tunnel zal word en afgezonken. De gleuf zal een diepte krijgen van zestien meter. Ten gevol ge van deze werkzaamheden ondervindt de scheepvaart op het Kanaal door Zuid-Beve land een lichte vertraging. Biljartprijskamp Op vrij dag 5 april wordt een topbil- jartprijskamp gehouden bij B. Kjns, Markt 55. De prijskamp, waarvoor geld- en andere prij zen worden uitgeloofd, begint om 19.30 uur. (Van onze correspondent) OUDELANDE Bij de heer F. de Rijke gaf de handboogvereniging „Edele Handboog" een schieting -ip de liggende wip. Van 14 veran'- gingen waren 12 schutters gekomen. De uitslag is: Hoofd- -oge': C. v. d. Piasse van Du- na uit Yerseke 1ste zijvoe»1: J. P. de Rijke van Edele Ha*io'>oog uit Oudelande; 2e zijvogel: W. de Jonge Wz. van AD. M uit Kwadendamme, Isfe hoven kal: B. Looy va' Vvtcria uit Kwadendamme 2ae oovenkal: Adr. Janse voii Soranus uit Heinkenszand lste cnderlcal; .1. F. de Riike van Edele Handboog uit Oude lande. 2e ouderkab C. Baan van Juliana uit Oudelande btj loting, lste Ven: P. de Jonge van Vooruitgang uit Kwaden- damme- 2e klep: E. Engel» vin Eendracht uit Vliesingen, 3e Vet): P. O «tdijk van Wil lem-Teil uit Cvf-zande. De vliegende vogelprijz"- waren voor O Steenaert vau Vooruitgang uit Kwadenfiaro- we en Ad.i. Janse van Sorauu* ■'it ».*f;nkensz. a deze sehi.v.ï ook de meest kleine voge viji ftuxg. '5*HFEREN'HUEK Op o* trad'.m.nele prijsschieting van de ennigd". Sociëteiten vau 's Hcrienhoe, waren 35 schut ters ..snwe/ g Hoofdvogel: J Rijk van Eensgezindheid, lste zijvogel: L. de Jonge van Con cordia; 2e zijvogel: J. Rijk van Eensgezindheid; 3e zijvogel: Jan v. d. Dries van Eensge zindheid. lste kal: M. J. Ver donk van Vios; 2e kal: Jac. v. d. Dries van Vios; 2e kal: Alb. v. d. Dries van Vrije Schut ters; 4e kal: P. Vette van Con cordia. Meeste punten, J. Rijk van Eensgezindheid, zeven stuas. 2e Alb; v. d. Dries van Vrije Schutters met zes punten, 3e Jan v. d. Dries van Eensge zindheid met zes punten; 4e G. M. Geense van Eensgezind heid; 5e H v. d. Dries van Concordia; 6e F. Oosthoek ram Concordia; 7e Bas v. d. Dries van Eensgezindheid en 8ste l de Jonge van Concordia, de laatste vijf 'met vijf punten elik. Hierna volgde een goede schuttersmaaltijd en een ge zellig samenzijn. 'S-HEERENHOEK Dooi gebrek aan een eigen lokaal gaf de handboogvereniging Eendracht uit Vlissimgen een schietmg op de liggende wip pen te 's-Heerenhoek. Vijfen vijftig schutters waren aanwe- Uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel: W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme, lste zijvogel: Johny Boonman van Vios uit 's-Heerenhoek; 2e eijvogel: H. Koens van Spes- Nostra uit Ovezande; lste bo- venkal: A. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heeren hoek; 2e bovenkal: A. v. d Dries voornoemd, lste onder- kal: A. Buteyn wilde schutte) bij loting; 2e onderkal: H. A Mol van Jacoba van Beieren uit Goes, bij loting, lste klep; Sj. v. Eykerein van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek, 2e klep: J. F. de Rijke van Edele Handboog uit Oudelan de; 3e klep: H. Koens van Spes Nostra uit Ovezande. Uitslag van de tweede wip. lste hoofdvogel: J. v. d. Waiile van Eendracht uit Vlioingen, 2e hoofdvogel: B. Looy van Victoria uit Kwadendamme lste zijvogel: H. A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes; 2e zijvogel: H. A. Mol voor noemd; 3e zij vogel: Jac Doene van Victoria uit Kwadendam me; 4e zijvogel: Jac Doene voornoemd, bij loting, lste kal: Ko Vermue van Jacoba Eendracht uit Vlissmgen; 2e kal: Ko. Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes; 3e kal: R. Belaert van Diana uit Yer- seke; 4e kal: J. Rijk van Z'ee- landiia uit Ovezande, bij lo ting. De vliegende vogelprljzen waren voor, A. A, Martens van Vios uit 's-Heerenhoek en A. Buteyn. Meeste kleine vo gels, mevr. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendam me, zes vogels. (Van onze correspondent) GOES Tijdens de verga dering van de secties van de Goese sportraad bleek de ani mo voor een uitwisseling me' Leidschendam op 18 mei niet zo groot te zijn. De vraag werd gesteld of er wel belang stelling voor bestaat van de zijde der verenigingen en de deelnemen en deelneem sters. Zowel bij de eerste uitwis seling in Leidschendam als die van vorig jaar in Goes, was niet alleen de publieke be langstelling gering, maar ook het onderlinge contact tussen de sportlieden uit beide ge meenten was minimaal. En zelfs het contact tussen de le den van de beide ploegen on derling liet te wensen over. Ook organisatorisch zag men veel bezwaren. Anderzijds was men ook van mening, dat het zou zijn te betreuren als de sportuitwisseling geheel zou vervallen. Daarom werd er besloten toch pogingen in het werk te stellen om een ploeg samen te stellen. In de verschillende secties zal men proberen per tak van sport een cüuib te interesseren voor deelname aan deze sportuit wisseling. Tijdens de discussies kwa men er enkele suggesties om de inhoud van de uitwisselin gen te veranderen. Zo was er een voorstel om het ene jaar le buitensporten, zoals voetbal en korfbal, in de sportuitwis seling te betrekken en het an der jaar de binnensporten. Een andere mogelijkheid die geop perd werd was elke ploeg aan meerdere sporten mee te laten doen, bijvoorbeeld een voetbal elftal zou een voetbalwed strijd, een korfbalwedstrijd en een handbalwedstrijd kunnen spelen. Een ander punt van bespre king vormde het voorstel van he' dagelijks bestuur om geen apart tarief voor jeugd- en seniorenwedstrijden op de sportparken in te istellen. Als bezwaar werd naar voren ge bracht, dat dit vooral veel ad ministratieve rompslomp met zich mee zou brengen. De meeste aanwezigen hadden voor deze motivering weinig begrip. De vergadering was van mening dat, als wordt uit gegaan van een uurtarief, deze moeilijkheden niet zouden spelen. Vooral ook omdat men de zalen en de sporthal per uur en niet per wedstrijd huurt. De sportraadleden zul len dan ook in de vergadering van de sportraad volgende week verzoeken een ontwerp- tarief op te maken op uurba- sis. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Op de hoorzitting die in het 's-Heer Arendshuis tussen het ge meentebestuur van Goes en de bewoners van de kern 's-Heer Arendskerke werd gehouden, kwam de gevaarlijke situatie op het kruispunt rijksweg 58 - Eindewegen danig ter spra ke. Aan wethouder L.H. de Leeuw van ruimtelijke orde ning en openbare werken werd gevraagd of veiligheids maatregelen konden worden genomen. Dit kruispunt is vol- ges de inwoners van 's-Heer Arendskerke zo gevaarlijk, dat sommige ouders hun kinderen, die via dit kruispunt naar school moeten, bij mistig weer 'huishouden. De heer De Leeuw ant woordde, dat de problma- tiek bij rijkswaterstaat wordt bestudeerd, en dat de plannen voor verbetering van dit kruispunt binnenkort zullen worden gerealiseerd. Wethouder De Leeuw zei ook diat het binddraad aan de Ridderstraat nabij de speeltuin zal worden verwijderd. Verder werd gesproken over de be strating van 't wegdek van de Spoorstraat, waarvoor f 45.000 is uitgetrokken. Ook de speel- accommodatie aan het in-dus trieterrein was een punt van gesprek. Meegedeeld werd, dat in de kern 's-Heer Arendskerke ne gen woningwetwoningen zul len worden gebouwd. Bij het dorpshuis Het Trefpunt zal binnenkort een publieke tele fooncel worden geplaatst. En kele jeugdige bezoekers vroe gen om een crossterrein omdat er geen ruimte is deze sport te beoefenen. Verder werden vragen gesteld over bouwgron den in 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen. De afrasteringen rond de brand- weerputten vond men niet ge slaagd, aangezien deze het schoonmaken van de puitten belemmeren. Cursus De Goese spi raad heeft het voornemen dit voorjaar te starten met cursus recreatie-sportleider Voor deze cursus hebben it al 17 gegadigden aangemel Om beter geïnformeerd te ken over het werkelijke aanli belangstellenden voor de: te stellen waarop de curg gehouden zal worden, heeft Goese sportraad een bijeei komst vastgesteld. Deze vin plaats op vrijdag 5 april 20.15 uur in het stadskantoi te Goes. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Op de krui sing Zandweg-Provinciale weg werd de bromfietsbestuurder A. W. Braai afkomstig uit Re- nesse aangereden door de be stuurder van een personenauto de heer J. van de Velde af komstig uit Bruinisse. De bromfietsbestuurder liep aan zienlijke verwondingen op ter wijl de bromfiets geheel werd vernield. Gastdienst Op zaterdag 6 april om 19.00 uur vindt een gastdienst plaats in de r.k, kerk te Goes. De gasbdiensten worden in Goes gehouden op verzoek van de plaatselijke raad van kerken. De diensten zijn bedoeld voor alle belang stellenden, ongeacht hun ker kelijke gezindte. (ADVERTENTIE) Amatie-kwartet Op zond, 7 april is er in het lunchcj Stadhuis te Goes weer t koffieconcert. Ditmaal woi het concert gegeven door het concert gegeven door t bekende „Amatie-kwartet" Amsterdam, dat werken spe van Mozart en Beethoven. I concert begint om 12.00 ui Kaarten voor dit koffieconci zijn verkrijgbaar uitsluitci een half uur voor de aanvi; van het concert aan de zag De toegangsprijs bedraagt waarbij dan een consumptie inbegrepen. Collecte De Emmabloet collecte heeft te 's-Gravenpo der f 344,46 opgebracht. examens GOES Aan de universiitl van Amsterdam slaagde vof het doctoraal examen kunst schiedenis en archeologie heer M.J.D. van de Guchte i Goes. (Vai) een onzer verslaggeversl| WILHELMINADOR P Evenals vorig jaar heeft consulentschap in algeme dienst voor de fruitteelt, samenwerking met het prof station voor de fruitteelt^ I Wilhelminadorp, een pul)ll«| tie doen verschijnen over I aardbeiienteelt. De nieuwe pi blicatie is geschreven door i heer J. Blommers, kleinfrui| specialist bij het consult! schap. De publicatie is getitó „De teelt van aardbeien i der glas". Het boekje dat het eerste l waarin de teelt van aardbeil volledig wordt beschreven, vooral afgestemd op het bruik door de teler. Na overzicht van de ontwikkeld \an de glasaardbeienteelt i Nederland - van een platgla] teelt naar een teelt in kass deels met verwarming en I lichting - wordt uitgebrtl aandacht besteed aan de algf mene invloed van dagien|j en temperatuur op de ontwil keling van de aardbeienplsi' In de daaropvolgende hoo:" stukken worden grond en 1 mesting, rassenkeuze en vermeerdering van het platl materiaal besproken. Verv:| gens wordt nader ingegaan a de verschillende teeltmaatij gelen onder glas zoals tema ratuur, belichting, watervol] ziening, bestuiving en oogst. Na een hoofdstuk over gewasbescherming volgt t slotte een hoofdstuk over 1 drijfseconomde, waarin vol verschillende teeltwijzen rassen kosten - en arbeidsbij grotingen worden gegeven 1 waarin tegelijk de bedrijll grootte wordt besprol«| Tenslotte geeft het boekje c 64 bladzijden beslaat een k< te literatuurlijst en een ovei zicht van de regionale cons.1 lentschappen voor de tuil bouw en de onderzoekinstij lingen waar men verdere iil lichtingen kan krijgen. f De publicatie „De teelt vi aardbeien onder glas" tel worden besteld bij het prul station voor de fruitteelt f Wilhelminadorp. Het kost 5,50. 1 (Van onze correspondent) BORSELE In het kadL van de nationale bóomplankl plantten gisteren 200 leerlij gen van zeven basisscholen fl Lewedorp, Heinkenszanj Ovezande en Nisse. Dit alij onder leiding van E. Verstrsj te, hoofd van de gemeentelij-'] plantsoenendienst, 2800 hef ters en 100 jonge boompjes, Tevoren werd voor schoolkinderen in sporthal Sten-ge in Heinkenszand f] film over de boomplant*] vertoond. Burgemeester van Waes besprak met de k'l deren het doel van een booül plantdag. De heer Verstrae-te vertel daarna hoe moet worden plant. In Nisse werden boompjes op het Plein gepl' in Lewedorp en Heinkensza'1] in de bestemmingsplannen 9 in Ovezande bij het sportvfj aan de Ovezandseweg. Het Sj meentepersoneel van Borï'l hielp de kinderen bij l"| planten. Donderdag 4 april 1974 (ADVERTENTIE) Bij aankoop van een geven wij voor uw oude Enorme collectie eiken bankstellen, ook klas siek en modern. Alles uit eigen fabrieken! 5 jaar garantie! Levering franco huis. Clubmeubelindustrie Tournooistr. 2, Tilburg (zijstraat Piushaven) (Vam eein onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het aantal opdrachten, voor het Admini stratief Dienstencentrum Mid den-Zeeland (ADMZ) is in het afgelopen jaar weer ver der gestegen van 1450 in 1972 naar 1600 in 1973. Dit blijkt uit het jaarverslag van het ad ministratief dienstencen trum. In het -afgelopen jaar is het aantal stafleden en werkne mers dan ook flink groter ge worden. De vestiging in Vlis- singen werd verder uitgebreid en in Hulst en in Goes werden dependances geopend. Rond mei van' dit jaar hoopt men een definitieve vestiging in Tei'neu-zen te openen, die dan werk biedt aan ongeveer 50 werknemers. Autorally De West Zee- iwsch-Vlaamse Autoclub (WZA) organiseert voor zon dag 7 april de eerste kampi- oensrit in dit seizoen te IJzen- dijke. Het is een oriëntatierit met een lengte van circa 40 ki lometer, die door de deelnemers moet worden afgelegd met een gemiddelde snelheid van 24 ki lometer per uur. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur. v Droog, schraal en in het al gemeen zonnig. Lagere tempe raturen. Weersvooruitzichten in cij fer-, gemiddeld over Neder land. Voor vrijdag: Aantal uren zon 1 tot 9, min. temp. omstreeks 5 graden, max. temp. omstreeks 15 graden. Kans op .een droge periode van minstens 12 uur 95 pro cent, kan-s op een geheel droog etmaal 80 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon 4 tot 13. min. temp. om streeks 4 graden, max. temp. omstreeks 13 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur 95 procent, kans op een geheel droog etmaai 80 Procent. Waterstanden DEN HAAG De water hoogten van woensdagmorgen, Meegedeeld door rijkswater staat: Konstanz 317 onv. Rheinfeidejj 230 -4, Straats burg 210 -8, Plittersdorf 386 - 4 Maxau 449 pl, 11, Plochin- gen 150 -2, Mannheim 263 pl. 1. Steinbach 138 pl. 4, Mainz -'8 -li, Bingen 149 -10, Kaub J90 -10, Trier 303 -10, Koblenz 221 -8. Keulen 201 -4, Ruhrort 86 -12, Lobith 999 -12, Pan- herdense Kop 96 -9, Nijme gen 795 -12, IJssel-kop 865 -8, Kefde ÏJssel 400 -8, Deventer -75 -5, Monsin 5464 pl. 10, Borgharen 3998 pl. 2, Belfeld 1166 -14, Grave beneden de sluis 502 -5. hoogwater* Morgen vrijdag 5 april ~ergen op Zoom 2.31 en 14.57 Hansweert 1.45 en 14.16 lerneuzen 1.11 en 13.42 Vlusingen 0.42 en 13.09 Wemelding-e 2.21 en 14.47

de Stem | 1974 | | pagina 2