Griezelig echt spel van Zeeuwse Komedie in „2,4,6,8" van Feiffer Scholengemeenschap Scheldemond in Vlissinden vierde feest Spre belei misli gedo Peute^speelplaats Yerseke geopend Johannes Passion in Middelburg liet diepe indruk achter Trimwandel- dagen in meer dan 20 Zeeuwse plaatsen Eenzaamheidafstomping en geweld MONOLOGEN POLITIESTAAT STRIPVERHAAL HERKENBAAR Jongeren-contact- groep houdt informatieweekeind over vastenactie UITVOERING VAN „TOT OEFENING EN UITSPANNING" Bevolkingsl weinig ten aan de ste stad DELTA RALLY VAN DE ZEEWEN Sas van Gent IN HANSWEERT Sas van Gent Warmer Dinsdag 2 april 1974 Dinsdag 2 april 1974 (Van een onzer redacteuren) VLISSINGEN De Zeeuwse Komedie, het vas te gezelschap dat het Vlis- singse Vestzaktheater „Edenburg" bespeelt, vormt in het kleine Zeeuw se toneelwereldje een maatstaf voor amateur-to neelprestaties. Vorig jaar trok het gezelschap sterk de aandacht met een totaal eigen bewerking van „Dé Spaanse Hoer" van Hugo Claus. In dit speelseizoen reikte de Zeeuwse Kome die nog wat hoger en koos voor het uiterst moeilijk speelbare „2, 4, 6, 8, wie wordt er om zeep ge bracht?" van Jules Feiffer. Feiffer, een wereldbekend tekenaar van satirische strips (o.a. in Vrij Nederland) schreef zijn toneelspel onder de titel „Little Murders' (kleine moordenaars) in 1967. Hij bedoelde het des tijds als een satire, een stuk je pessimistische toekomst.be- schouwingen waarom je des tijds (in 1967) nog lachen kon. Nu is „Little Murders een angstaanjagend spel, vol realiteit. Feiffer laat zijn fi guren optreden in een door zinloos geweld beheerste we reld, waarin de mensen als automaten reageren. Iedereen is kennelijk eenzaam. Je moet keihard zijn (zoals dochter Betty Nieuwthuis (Jetty de Jonge), ofwel afge stompt, zoals fotograaf Al fred Oeverloos (Karei van Rijn) om je in die wereld, die van kruitdamp doortrok ken is te kunnen handha ven. Wij zagen „Little Murders" In dezelfde week als waarin het kabinet de komende be noeming van duizend politie agenten extra bekendmaakte. In diezelfde week werd be kend dat het politiebureau van Vlissingen gedeeltelijk van kogelvrij glas wordt voorzien. Wie zei daar dat „het geweld" ons in Neder land en zelfs in Zeeland vreemd is'? Begrijpelijk dus, dat wij „Little Murders" niet konden zien als een grimmige spot affaire. Met de zeven tonelis ten van de Zeeuwse Kome die die „Litt-le Murders" on der handen namen, is kenne lijk hetzelfde gebeurd als met ons en vele andiere toe schouwers: zij zijn hun rol len een inhoud gaan geven, die Jules Feiffer zelf wel licht zou hebben verbaasd. Als toneelstuk is „Little Murders" namelijk helemaal niet zo grandioos. Er ontwik kelt zich nauwelijks enige handeling in. De relaties van de figuren ten opzichte van elkaar komen onvoldoende uit de verf. Het stuk staat bol van de lange, zij het knap geschreven monologen en het zou zonder enige schade aan de „boodschap die het bevat tot een eenak ter kunnen worden terugge bracht. Bij zoveel tekortkomingen aan het stuk zelf vraagt men zich af: wat houdt je dan als kritisch toeschouwer zolang geboeid? Wel, dat is de om standigheid dat bij een stuk als dit een maximum aan Inleving wordt vereist, waar door de afzonderlijke figuren uitgroeien tot werkelijke ka rakters. Al is hun relatie tot het spel, tot de intrige, maar toevallig en soms zelfs on waarschijnlijk, hun eigen rolereaties zijn griezelig echt. Elke persoon bergt als het ware een compleet drama in zioh. Iedereen, uitgezonderd de moederfiguur (Emmy Jan sen), wordt lichamelijk of geestelijk afgebroken. Doch ter Betty Nieuwthuis, die het terugvechten tot filosofie had gemaakt, wordt na een onge looflijk knap gespeelde scene met haar kersverse echtge noot Alfred Oeverloos, dood geschoten. De bewuste foto graaf die zich door een intro verte houding had kunnen handhaven, verandert na Bet ty's dood in een maniak die er op los slaat, terwijl hij zich vroeger liet gaan, maar eindigt als een sullige gele- genheidsfotograaf, die rand jes van foto's afsnijdt. De vaderfiguur, lie vooral iin het slotbedrijf volledig rijpte tot een karakter, knapt af na Receptie ten huize van Carol Nieuwthuis (Piet de Heus). Van links naar rechts: onbewegelijke bezoekster, Alfred Oeverloos (Karei van Rijn) en Betty Nieuwthuis Jetty de Jonge). zijn ontdekking dat de poli tie (met als representant een volslagen gek geworden in specteur Prakti-es (Herman Elich) het geweld in de we reld ook niet meer begrijpt. De vader schreeuwt de bood schap van het stuk uit als hij terwille van de vrijheid gaat pleiten voor barricades rond de huizen, voor doodstraf, voor duizenden politieman nen extra, voor controle op ieders doen en laten. Kor tom: hij roept om de poli tiestaat vanuit zijn behoefte aan...vrijheid. Afknappen zien wij ook de zoon des huizes, Eddy Nieuwthuis, di,e zich tot ho mofiel ontwikkelt en onnozel mee gaat doen met een spel letje scherpschieten uit het raam van de flat. Dominee Onpas (Bram Kiyekkeboom), de eerste vertegenwoordiger van de alternatieve.1 kerk, gaat eveneens aan een ge weerschot ten onder, na ln een krankjoreme trouwplech tigheid ten huize van de fa milie Nieuwthuis de heersen de moraal meesterlijk te hebben gepredikt. Alleen de moederfiguur houdt stand, maar van haar moet men zeggen dat zij nooit „iemand" was en der- Mjalve ook niet tot een „me shand kan devalueren. Het i is uit het voorgaande al dut- Jlelijk: Bij zoveel persoonlij ke tragedies, stuk voor stuk thema's voor aparte drama s bevattend, wordt een toneel stuk al gauw overladen. Er zijn geen contrasten meer, want iedereen is gek. De fi guur van de onbevangen waarnemer van het toneelge- beuren, die namens de eveneens onbevangen waar nemer van het toneelgebeu- ren, diepte kan verlenen, ontbreekt. Het is, niet zo verwonder lijk voor een figuur als Feif fer, een stripverhaal gewor den met op elk plaatje een tekstballon en de knal van een schot. Ook de Zeeuwse Komedie ls er niet in geslaagd om van dit stripverhaal vol hoofd personen een lopend toneel spel te maken. De fijne re gievondsten van Edo Dou- ma ten spijt. Waar men wel ln slaagde dat was in het scheppen van diepte en het geven van contouren aan de afzonderlijke figuren. Hoe weinig vanzelfsprekend de onderlinge relaties in de to neelpersonen ook zijn, de wijze waarop alle individu en, die Feiffer heeft bedacht zioh ontplooiden had werke lijk grote klasse. Iemand zei na de voorstel ling: de mensen in dit stuk kunnen ziohzelf spelen. Zij hoeven er geen moeite voor te doen. Een behartenswaar- dige opmerking, waarmee niet bedoeld werd dat de to nelisten van de Zeeuwse Ko medie zelf in hun dagelijks bestaan de neurotische trek ken vettenen die zij in het stuk ontwikkelen, maar dat de herkenbaarheid van de si tuatie (geweld, leegheid van bestaan, vervlakking) en de herkenbaarheid van de per sonen in zo'n situatie ook voor ons, in Nederland der mate groot zijn, dat zij tot inleving uitnodigen. Men komt van een voor stelling als deze met een peinzende trek op het ge zicht thuis. Hoe onvolmaakt van compositie het stuk ook Is het houdt je langer bezig dan je tijdens de eer ste scenes had verwacht. Dat ls vooral toe te schrijven aan de overtuigingskracht die van de afzonderlijke perso nen (allemaal Virginia Woolfs op hun eigen manier) uitgaat. Hoed af voor zulk amateurtoneel. TOM KOOPMAN (Van onze correspondent) YERSEKE De peuter speelplaats „De Hummelsoos" in de Damstraat te Yerseke is officieel geopend. In tegen woordigheid van burgemeester C. Pijl Hogeweg van Reimers- waal, notaris J. Kram en raadslid C. van der Velde ont hulden Tim en Annelies Filius een bord, waarop de naam van de peuterspeelplaats stond. De heer C. J. Vink voorzit ter van de stichting peuter speelplaats De Huinmelsoos vertelde hoe het initiatief tot de oprichting werd genomen. Het idee werd gelanceerd in de gespreksgroep „20-35". Het huidige bestuur dat uit deze groep werd samengesteld be staat uit de heer Vink, voor zitter, secretaris de heer Schuur, eerste penningmeester mevrouw Bom en tweede pen- ndngmeesteresse mevrouw Zondervan. De gemeente Reimerswaai heeft voor deze peuterspeel plaats aan startsubsidie van f 500,- beschikbaar gesteld en neemt de huur van de voor malige pastorie van de gere formeerde kerk voor haar re kening. Niet tevergeefs werd een beroep gedaan op het Konin gin Julianafonds voor de aan schaf van speelgoed. Bijna ie dereen in Yerseke heeft gratis geholpen om deze speelruimte (Van onae sportmedewerker) MIDDELBURG Zaterdag houdt de motor- en autoclub >,De Zeeuwen" de zogenaamde Delta Rally een rit die zich uitstrekt over de gemeente Mariakerke op Walcheren en die meetelt voor de PCC-club- competitie. De afstand is ongeveer 40 Iciloimeter. Men kan vanaf 3 uur inschrijven in hotel Wal cheren te Koudekerke. voor de kinderen in te richten. Veertien dames hebben zich bij toerbeurten beschikbaar gesteld om de speelruimte schoon te houden. Momenteel zijn 65 kinderen voor de peuterspeelruimte in- geisohreven maar er is slechts ruimte voor 20 kinderen, waardoor een wachtlijst wordt samengesteld. Eierenrit De stichting so- oiaal cultureel wenk Sas van Gent, organiseert op zaterdag 6 april een wielerwedstrijd, „de Eierenrit", genaamd. Er zullen aan deze wedstrijd 28 licentiehouders deelnemen, maar er is eveneens een wed strijd voor de niet iicentiehoiu- ders. Deze zijn onderverdeeld in de volgende leeftijdoatego- riën: 8-9 jaar, 10-11 jaar en 12-13 jaar. Far categorie zijn er vijf prijzen beschikbaar. Ie dereen kan mee doen aan deze wedstrijd, zij moeten zich dan wel in laten schrijven op za terdag 6 april in „De Ro-se- laer" om 14.00 uur. De initia tiefnemers voor deze rit zijn G. van Boven en G. Bijvank. De prijsuitreiking is na de wedstrijd in café De Amstel- bar. Het oirouit voor de ren ners zal nog bekend worden gemaakt. Schieting Het bestuur van de booigsohuittersvereni- ging „De Vlaanderen", te Sas van Gent organiseert op don derdag 4 april een grote prijs- schieting op de liggende wip. Ding zal gehouden worden in de schietzaal van het beursge bouw „De Vlaanderen" te Sas van Gent. Aanvang 15 00 uur. Met de hulp van de voorzitter mocht een van de peuters de opening verrichten. (Van onze correspondente) VLISSINGEN De ge meentelijke scholengemeen schap Scheldemond Vlissingen iieeft het afgelopen weekeinde twee geslaagde grote avonden gehouden in het Scheldekwar- tier in Vlissingen. Op beide avonden puilde de zaal uit I met ouders en leerlingen die; te zamen voor een bezoekers aantal van ruim 1500 zorgden. Het sohooiorkesit onder lei ding van de heer Menken oraebt twee dansen van Fux en het hobooonoert van Co-reUi ten gehore. Het derde stuk symfonia Piccola van A les sen was iets te hoog gegrepen voor diit schoolorkest. Voor de oaiuze heten de leerlingen van de mavo een klank- en bewe gingsspel zien dat bij het pu bliek bijzonder in die smaak viel. De grote topper wan de avond was ongetwijfeld de to neetapvoerimg van het situk Vandaag of Morgen geschre ven door de leraar Nederlands van deze scholengemeenschap de heer Arnout de Bruijne. In het situk spuiide een aantal leerlingen van de eindexamen klas tvn zekerheden en onze kerheden voor de nabije toe komst. De spelers gaven een staal tje toekomstvisie weg dat voor de twijfelaars de zaak alleen nog maar moeilijker maakt. Reindens Nieuwma-n de twijfe laar, zoon van een geslaagd zakenman werd uitstekend op cie planken neergezet door Ad van Oorschot. Zeer levensecht ook kwam de droom over die de leerlingen van de eindexa menklas hadden na het eind examenfeestje. Een bombar dement na het uitbreken van de oorlog tussen China en Amerika. Op deze wijze wer den werkelijkheid en onwer kelijkheid met elkaar verwe ven. Twee 'aar geleden heeft de stedelijke scholengemeenschap zoveöl succes gehad met het toneelstuk, dat destijds ook ge schreven was door de heer De Bruijne dat men het op ver zoek voor de Belgische televi sie heeft opgevoerd. Ook dit teer zijn er weer contacten met België. Vorig jaar won de icnoohcrant Phoenix van Scheldemond de eerste prijs van de Ryam Schoolkrant wedstijd van Nederland. Al ueze activitietien werden ge organiseerd door de leerlin genvereniging Flasi. De be stuursleden kregen gelijk met de toneelspelers op het eind wan de avond een staande owa- (Van onze correspondent) HANSWEERT In het ka der van de Vastenactie „Sa men Bouwen" houdt de jonge ren-contactgroep Yerseke- Hansweert op vrijdag 5, zater dag 6 en zondag 7 april een informatie-weekeinde in het zaaltje boven de rooms-katfio- lleke basisschool. Vrijdagavond 5 april om 7 uur wordt een tentoonstelling geopend over het thema van de Vastenactie. Deze tentoonstel ling is eveneens te bezichtigen op zaterdag van 2 tot 6 uur en zondag van 10 tot 12 uur en eventueel van 3 tot 6 uur. Vrijdagavond om half negen worden een drietal films ver toond over „Samen Bouwen". Van 22 tot 23 uur volgt een discussie. De bijeenkomsten zijn voor iedereen toeganke lijk. markten GOES - KRABBENDIJKE, 1 april 1974 Groenten: per stuk: Kropsla I 14-23. Knolsel derij met gi.ien 10. Bloemkool 6 par kr. 125, 8 per kr. 89, 10 per kr. 58, 12 per kr. 45-50, 15 per kr. 30. per bos: Radijs 37- 47. per kig.: Aardappelen bon ken 25, grote 12-14. Witlof AJ 129-142, AU i21. Prei Al 61- 63, All 70-74. Spinazie I 99, li 59-64. Andijvie I 151. Veldsla I 200. Rodekool II 26. Kroten 43. Rabarber I 86-87. ROTTERDAM, 1 april Prijzen excl. BTW, vastgesteld in guldens' per 100 kg af-be- drijf op auto volgens kwali teitseisen binnenland cq. ex port: Klei-aardappelen binnen land: Bintje 35 mm in 2 maten 12.00-14.00; Bintje 50 mm opw. 16.50-17.00 Eigenheimers 35 mm opw. 22.00-26.00; Furo re 35 mm opw. 24.00-28.00. Zand-aardappelen binnen land: Bintje 35 mm opw. 10.00-10.50. Klei-aardappelen export: Bintje 35-50 mm los verladen 8.25-9.00 Bintje 50 mm opw. los verladen 16.50- 17.00. Zand-aardappelen ex port: Bintje 35 mm opw. 10.00-10.50. Voeraardappeien 9.00-6.75. Stemming: export en binnenland flauw. LEIDEN, 1 april Aan voer: slachtruixderen 1311 varkens 256, schapen of lam. meren 975, zudg- of weidelam- meren 118. Prijzen (in guldens peT kig.): stieren 5,806,20 le kwal., 5,505,65 2e kwal, vaarzen 5,706,20 le kwad^, 500—5,50 2e kwal.. koeien 5,205,70 le kwal., 4,704,9a 2e kwal., 4,4-04,60 3e kwal, worstkoeien 4,40—4,55, slacht varkens boven notering extra kwal., 2,602,65 le kwal, 2,60—2,63 2w kwal., 2,58—2,8) 3e kwal., slachtzeugen 2,00— 2,15, zware varkens 2,402,50, schapen per stuk 125190, fokschapen met 1 lam pet stul 250300, fokschapen met 2 lammeren per stuk 325400, lammeren per stuk 160235. Overzicht (resp. aanvoer, han- de) en prijzen): slachtrunde. ren groot - levendig - stabiel, stieren iets minder, varkens ruimer - slecht - minder, scha. pen en lammeren :°t« minder redelijk - stabiel. GRUBBENV OïiST, 1 april Centraal Verkoopkantoor Champ-iignopprijzesv fijn fijn C 331, middel 314, middei C 287, 4 kg. 265, kruis fijn 291, kruis grof 269, 4 kg. 253, II 124)0, 4 kig. 248, IIIA 201. 4 kg. 221, IIB 4 tol. 187. afwij. kend 4 kg. 143. MIDDELBURG De jaar lijkse Johannes Passion-uit voering door de Middelburgse Koninklijke Zangvereniging „Tot Oefening en Uitspanning", die binnenkort het 140-jarig bestaan mag beleven heeft bij de zeer talrijke aanwezi- gen, waaronder de Commissa ris der Koningin en mevrouw Van Aartsen en de echtgenote van Vlissingen's burgemeester, mevrouw Westerhout, een die pe indruk nagelaten. Daar de hoofdstedelijke con certzaal nog in restauratie is, was voor de uitvoering uitge weken naar de Jacobskerk te Vlissingen. In dit verband zou men kunnen twisten over de vraag, of een passionsuitvoe- ring rtiet per definitie in een kerk thuishoort: een vraag die wij bevestigend zouden willen antwoorden. Dat intussen de Vlissingse Jacobskerk werk verkozen boven de Middel burgse Nieuwe Kerk vindt zijn oorzaak in het feit, dat laatstgenoemde kerk in het verleden akoestisch minder geschikt bleek en bovendien problemen schiep bij de op stelling van het vrij omvang rijke uitvoeringsapparaat. Dirigent Jo Ivens inspireer de de uitvoerenden, na een wat mat begin, tot een voort varende vertolking, waarvan een overtuigende zeggings- kracht uitging. Jo Ivens houd van snelle tempi: de praktisch integrale uitvoering vergde, met inbegrip van een korte pauze, nauwelijks 2% uur. In het bijzonder de koorpartijen leden daardoor nog wel eens aan gejaagdheid en een tekort aan goede afwerking. De om vangrijkheid van het koorap paraat speelde daarbij kenne lijk parten, ook trouwens bij het vinden en behouden van het juiste klankeven,wicht tus sen het (te?) grote koor en het (kleine) instrumentaal en semble. Dit laatste werd weer ge vormd door het Gewestelijk orkest van Zuid-Holland. Dit overwegend uit jonge musici samengesteld orkest speelde met bezieling, zowel als en semble als in de solopartijen ter begeleiding van de vocale solisten. De vier, ook overwegend tot een jongere generatie behoren de solo-zangeressen en -zan gers droegen in hoge mate bij tot het overwegend hoge uit voeringspeil. De tenor Willy van Hese bevestigde zijn re putatie als expressief recite rend Evangelist. Daarenboven wekte hij bewondering, door daarnaast nog enkele aria's met hun geheel eigen expres sie- en muziektechnische ei sen, voor zijn rekening te ne men. De bas John Bröcheler ver tolkte de Christuspartij over tuigend qua voordracht en in drukwekkend qui ste-mmid- delen. De vertolking van de arioso's en aria's en de z.g. kleine par tijen was in goede handen bij de sopraan Ank Reinders (ontroe rend in de aria Zerfliesse mein Herze, met prachtige be geleiding van hobo, fluit en continuo), de alt Gemma Visser (diep gevoeld in de aria Es ist volbracht, met hier ingetogen, doorzichtige oellobegeleiding) en de bas Ruud van der Meer (goed aangevoelde vertolking van de Pilatuspartij en gevoel vol in het arioso Betrachte meine Seele, met sluitende, fijnzinnige begeleiding door twee viol-en-con sordino en pizzicati op de cello). Tijn van Eyk was op het kabinetorgel als altijd de ver trouwde verzorger van het continuo, o.a. ter ondersteu ning van de recitatieven vat Evangelist en Christuspartij. Als geheel een uitvoering van allure, passend in het 140ste jaar van Tot Oefening en Uit spanning, waarop dirigent Jo Ivens en het koor met gepaste trots kunnen terugzien. D. E, (Vaoi een onzer verslaggevers) GOES De Nederlandse Wandelsportbond, afdelin; Zeeland, regio 5, houdt op za terdag 6 april een nationale trimwandeling in Zeeland over de afstanden van 5 en 10 kilo meter. De inschrijfgelden zijn f 1,50 en als beloning ontvan gen de deelnemers een fraaaie metalen trimspeld. De deelnemers kunnen van 10.00 uur tot 14.00 uur starten in. Graauw: in het gemeen schapshuis; Kapelle: Sportge bouw aan de Vroonlandseweg; St.-Annaland: Gymzaal aan de Bierensstraat; Colijnsplaat: in het Dorpshuis; Ovezande: vanuit café Doene aan de Hoofdstraat; Hansweert; Gym zaal Openbare Basisschool aan de Kerklaan; Breskens: vanal de sportvelden aan de Sport- laan; Kloosterzande: vanuit hotel Van Leuven; Lamswaar- de: vanuit de kantine van het voetbalveld; Terneuzen: vanuit de sporthal; Kortgene: vanuit bote! de Stadswijnkelder; Axel: vanuit de kantine AZVV aan de Spoorlaan; Tho- len: melden bij de heer Wit hagen, Kon. Wilhelminastaat; Wilhelminadorp: vanuit k Stamperiussohool; Goes: van uit bu-urtgebouw „d,e Pit" aan dr- Appelstraat, .Oostburg: van uit de sporthal; Terhole: van uit het gemeenschapshuis; Biervliet: van-uit café Doens v.h. Bracke; Sas van Gent; vanuit café de Oude Brug; M" zendijke: zie de raambiljet ten. tn Middelburg kan op plaatsen worden gestart name lijk in de sporthal aan de Nassaulaan. bij het sportter rein aan de Breeweg en bi) het ontmoetingscentrum ,„Dau- wendaele" aan de Vrijland straat. Voor Vlissingen,, Grijpskerke, Koudekerke Souburg wordt verwezen naar te raambiljetten. Klavertje Vier Onlangs heeft de kaartclub „Klavertje Vier" te Sas van Gent haai' darde ronde voor het club- kampioensehaip in hotri „Rot" terdam" verspeeld. De uitslag van de se kaarting was: 1. ll- Goethals 57 punten, 2. A. van Geel 56, 3. A. Inghals 54, t. mevr. Ransch-aert 52. 5 W. de Miaertelaere 51, 6. H. Stevens 49, 7. W. Guimau 43. 8. P. Vale 43, 9. 4. Vermoet 42. 10. A. Nelen 42 punten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG onderzoekers van het vinciaal opbouworg Stichting Zeeland koe ren het vermoeden dat zogenaamde gebundelde concentratie van de he king in Zeeland tot mis! ken is gedoemd. Met gebundelde decon tratie word •- bedoeld, spreiden van de bevolking zo'n wijze dat stedelijke zo worden versterkt, en tl woonkernen op het plattel niet verder dan tot e enbep de grens tot ontwikke worden gebracht. Uit de vouwste bevolkir cijfers, daterend van begin i nuari van dit jaar, blijkt vooral in Midden-Zeeland op Schouwer-Duiveland, relatief ster k aandeel van1 totale bevo.kingstoename n de niet ,-t. lelijke gemeen is gegaan. Db berekent uit aard, dat de groei die de kl ne kernen r oor hun reken hebben genomen, niet ten S de kon komen van de stede ke centra. Met andere wo den: de gebundelde deconc tratie gaat cp deze mar langzaam ma-ar zeker de nr ln. Uit de indexcijfers, waar het jaar 1970 op inde-xcii Vooruitzichten voor woei dag en donderdag. opgest< door het KNMI op maand om 18.00 uur: droog en v zonnig. Hogere temperaturi Weersvooruitzichten in oi!jf( gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: Aantal uren zon: 4 tot Min. temp.: omstreeks 5 gi den. Max. temp.: omstreeks graden. Kans op een dro periode van minstens 12 m 95 procent. Kanis op een 5 heel droog etmaal: 90 pi cen-l. Voor donderdag: Aantal uren zon: 3 tot Min. temp.: omstreeks 5 gi den. Max. temp.: omstreeks graden. Kans op een dro periode van minstens 12 ui 95 procent. Kans op een heel droog etmaal: 90 p; cent. DEN HAAG Konsta 4, Straatsburg 210 min Plittersdoirf 380 min Maxaiu 440 min 11, Plochini 158 pluis 1, Mannheim 277 n 2, Steinbach 140 min 9, Ma' 287 miin 8, Dingen 162 min Kaub 206 min 5, Tri-er rein 29, Koblenz 236 min Keulen 222 min 7, Ruhrort ruin 6, Lobith 1018 min Pannerdense Kop 982 min Nijmegen 814 min 17, IJss kop 880 min 12, Eefde IJs 414 min 12, Deventer 292 n 5. Monsim 5458 min 12, Boi haren 4032 plus 13, Belf 1176 miin 49, Grave beraeq de sluis 498 min 28. Morgen, woensdag 3 april Bergen op Zoom 0.24 13.07 Hansweert 12.25 Terneuzen 11.53 Vlissingen 11.21 en 23.51 "emel-din-ge 0.14 en 12.57

de Stem | 1974 | | pagina 2