Gemeenteraad Hulst wil Luidina- ziekenhuis behouden „Dorpsbelangen en Toerisme" verwijt gemeentebestuur verkeerd woningbouwbeleid IN OOSTBURG Puzzelrit Eerste woningen in „De Stenen Beer" in gebruik Bestemmingsplan goedgekeurd DE TRANSFIGURATIE BRENGT THRILLER IMTEN Raadsleden vinden structuurplan Terneuzen onaanvaardbaar Heikantrit van Zevae Gemeente Hul st vanuit de hoogt gezien stad streek Breskens St. Jaristeert TEVREDEN Wandel- tochten in omgeving Kloosterzande Foto-expositie Boerengrond Zaterdag 30 maart 1974 ikamers, zolder eri een (raai bt- >ad. <oopsom 59.500,- k.k. TRAAT ladkamer, 4 slaapkamers en intrum. <oopsom 05.000,- k.k. r met O.V.. woonkamer, open badkamer met ligbad, 3 sl.k., <oopsom 05.000,- k.k. leerkamer, woonkamer open Koopsom 69.500,- k.k, ID iard, kunststot keukeninr., 5 jas-c.v. Koopsom 69.500,- v.. ligbad, keuken 3x4,50 mei Koopsom 69.500,- k.k. AAT en haard, gas-c.v., keuken 5 Koopsom 77.600,- k.k, KT 10 m2 grond met c.v., garage, lopsom 114.000,- v.o.n. ite L-kamer, gas-c.v., gar„ 4 lopsom 137.400,- v.o.n. TENHOF n met garage, woonkamer fraaie tuin. Koopsom 82.500,- k.k. an waterpartij, met c.v., gar., Koopsom 126.500,- k.k. IAAT L-kamer, open haard, parket I. open trap, badkamer mei Koopsom 125.000,- k.k? 3ESTEIN grote L-kamer, luxe keuken, hal met open trap, 4 sl.k,, Koopsom f 146.000,- k,k. 'ARK en bungalow met c.v. en ga- 13x5 m. zeer (raaie tuin, mooi Koopsom 169.500,- k.k. .LELAAN prachtig aangelegde tuin met 4 sl.k.. badk.. keuken, bljkeu- an bosrand gelegen. Koopsom f 225.000,- k.k. j Opp. 600 m2. Hoogte plm. 6 en Huurprijs p.J. 25.000,- IIKSTRAAT le voor diverse kantoren Ge- Huurprijs p.J. f 24.000,- :0 meter, ruim 4 m. hoog. Koopsom n.o.t.k. HOVE p.J. 7200,- r p.f. 2640,- t-HAVEN 2-POSTBUS 839 OON 01600-46280 1 KANTOORUREN 2 5969 OF 01600-71885 t garage, woonkamer met open uigkap. 4 si. kamers, badkamer 87.500,- 2 ond. 1 kap m. gar (cv' zoning, L-kamer, 4 sl kamers, 140.000,- k.k. Jrenhuis met garage (c.v fl8" and L-kamer, 3 sl kamers en chtskosten 140.000,- v.O.f' ng met garage, c.v.. L-kamer. badkamer Vrij uitzicht. prijs n.o.t.k' v met garage en c.v. stallen en ed bebost Bungalow ook at- Totaal 210.000,- k.k- iw met bos 175.000,- ran onroerend goed. 2e, 3e hypotheken, voorkomende geldleningen' n bestaande contracten mo- (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeenteraad van Hulst liceft gisteravond in de raadsvergadering een motie aangenomen waarin zij er bjj het college van B. en W. op aan dringt dat het col lege alles doet wat mogelijk is om het stich tingsbestuur van het Liduina-ziekenhuis in Hulst bij tc staan in het streven naar hand having van genoemd ziekenhuis. (Van onze sportmedewerker) HEIKANT-HULST De Zeeuwsch-Vlaamse Automo- Mclclub (ZEVAC) houdt zon dag zijn eerste oricntaticrlt van het nieuwe seizoen, de zogenaamde „Tweede Heikant- rit". Om ook nu de onervaren rally-rijders een kans te ge ven, hebben de organisatoren besloten zowel een A- als een B-klasse van start tc laten gaan. De A-klasse is voor de erva ren rijders, terwijl de nieuwe lingen in het gezelschap het kunnen gaan proberen in de B-klasse. Zowel voor de A- als B-klasse bedraagt de af stand 30 km, die moet worden afgelegd met een gemiddelde snelheid van 20 km per uur. Voor beide klassen zal een afzonderlijk en aangepast reg lement worden verstrekt. Dit zal bij voorinschrijving en dat kan telefonisch gebeuren bij L. Herwegh (01140-2734) en C. Audcnacrde (01140-3137) reeds worden uitgereikt. Verder bestaat er voor perso neelsverenigingen de moge lijkheid om tegen gereduceer de prijzen in te schrijven. Voor hen geldt dan een eigen klassering- en prijzenstelsel. Het vertrek van de eerste wa gen is om precies 14.00 uiur in Heikant. Vanaf 13,00 uur kan men zich nog in café Du Co- meree bij Th. de Block in Heikant laten inschrijven.. De prijsuitreiking is zo spoedig mogelijk na de rit in café Den Ouden Arend bij A. Merkx in St -Jansteen. Dc heer G. v. d. Voorde, Indiener van de motie, die me de was ondertekend door vijf collega-raadsleden, stelde in de motie dat dc huidige klini sche en poliklinische functies van het ziekenhuis behouden moeten blijven. In de motie worden B. en W. verzocht de zaak ter kennis tc brengen van het gemeentebestuur van Hontenissc. In een toelichting op de motie, die overigens unaniem werd aanvaard, legde de heer Van de Voorde de nadruk op het belang van de streek, die beslist gebaat Is bij een eigen ziekenhuis. Eerder hadden enkele raads lieden gisteravond moeite met een geliamoeeird structuurplan van de gemeente Terneuzen, De hear B. de Ketij zer achtte heit plan voor Hulst en Honte- niisse onaanvaardbaar, te meer daar Terneuzein ten westen van de kanaalzone will indus trialiseren, zodat bij westenr- wind in Hulst de nadelige in vloeden er van zullen warden ondervonden. „Wij zijn inge sloten tussen het industriege bied Ossemisse, de Kanaal zOne en het Belgische industriege bied". aldus de heer De Keii- zer. Hij dronig er bij het college van B. en W. op aan samen met Homtenisse te protesteren tegen de voorgenomen plannen van Terneuzen De raad ging akkoord met het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken over het verzoek van de natuuirver- eniiginig De Steltkluut een be stemmingsplan voor hot Land van Saef tinge vast te stellen. Een aantal raadsleden drong er evenwel op aan dat bespre kingen worden gevoerd met de eigenaresse vainhet gebied, de dienst dier domeinen, met name over de kwestie van het beheer. Nadruk werd gelegd op het gevaar dat mensen die het land van Saeftinge niet kennen en het gebied toch be treden, hun leven itn de waag schaal stellen. Een voorstel van B. en W. aan die heer A. van Riie uit de Van Waiesberghestraat in Hulst een bouwvergunning te weigeren voor het veranderen van een deur en een raam in de voorgevel, omdat bij ge bruik maakt van aMiumimium materialen werd door de raad na hoofdelijke stemming ver worpen. De raad voerde aan dait in deze oen llijn moet wor den getrokken voor alle bewo- nes van de binnenstad. De heer Van Ric ia niet de enige düe alluim/ium materiaal ge bruikt in zijn voorgevel. We thouder Stolte wees de raad op haar verantwoordelijkheid. „Als ook anderen toostemiminig krijgen hun huizen op een zelfde marnier te verandoren, dam verknoeid die raad de bin nenstad". De raad was echter van mening: gelijke monniken, gelijke kappen en keurde het voorstel af. Tijdens de rondvraag bracht de heer P. Staal nog eens de gevaarlijke toestand van de dijk van Paal tot Baalhoek onder de aandacht van het col lege. Tijdens dc laatste storm periode was het Scheldewatcr tot twintig centimeter onder de kruin van het dijkgcdeelte van Weegbrug tot aan de Aal- steinpolder gekomen. „De men sen waren doodsbang", aldus de heer Staal, die het college van B. en W. vroeg de dijk op de urgentielijst te plaatsen. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDZANDE Gistera vond hield de Oostburgse groepering Dorpsbelangen en Toerisme een openbare verga dering in hotel De Zwaan in Zuidzande. Tijdens deze ver gadering, die matig werd be zocht, sprak lijstaanvoerder A. Verhage over de ziekenhuis- problematiek. „Dorpsbelangen en Toerisme zal zich inzetten voor liet be- houd van de ziekenhuizen", zo beloofde hij de aspirantkie- zers. „Het gaat niet zozeer om Den Haag, maar wij moeten strijden tegen het ziekenhuis bestuur in de Kanaalzone", al dus de heer Verhage, die van mening is dot als dit bestuur zijn aanvraag voor een nieuw ziekenhuis intrekt, de proble matiek in Zeeuwsch-Vlaando ren tot het verleden behoort. Het gemeentebestuur van Oostburg werd tijdens de ver gaderinig verweten een ver keerd woningbouwbeleid te voeren. „De gecentraliseerde woningbouw in Oosburg is geen succes geworden", aldus voorzitter Sijnsesael, die het gemeentebestuur ook tegen werking verweet voor wat be trof de woningbouw in de kleine kernen, „De grootste dorpen eisen het meest voor zich op", al-dus de heer I. de Hull-u, die in zijn uitvoerig betoog inging op di verse gemeentelijke aspecten „Wij in Nieuwvliet weten al lang wat het betekent achter gesteld te worden, woningen die nu in Groede staan had den in Nieuwvliet moeten staan", zo merkte hij op. Hij pleitte ervoor, dat de gemeen te per jaar in de kleine ker nen een paar woningen moet laten bouwen, liefst, door plaatselijke ambachtslieden. „Een kwartje dat in de ge meente wordt besteed is beter dan een dubbeltje elders", zo meende hij. Hij pleitte voorts voor uit breiding van het politiekorps en noemde liet onverantwoord dat tijdens het hoogseizoen m de vakantie geen politieagent permanent is gestationeerd in de kleinere kustplaatsen. Na een korte pauze bestond er vooir de aanwezigen gelegen heid tot discussie. (Van onze sportredactie) SCHOONDIJKE Na de verplichte pauze door de ener giecrisis komt de WZA, dc West—ZcauwschVlaamsc Auto mobielclub, zondag 31 maart voor het eerst weer in actie. Op het programma staat de Windmakersrit, een puzzel- rit. Uitzetters van deze oriënta- tierit, die om 14.01 uur begin op De Brink in Schoondijkc, zijn de heren J. Verstraete (Schoondijke) en J. van Hijfte (IJzendiijke) Men kan zich vanaf 13.00 uur laten inschrij ven in zaal Wijffels m Schoondijke. De prijsuitrei king is zo spoedig mogelijk na aankomst van de laatste deel nemers in café De vier em mers in Oostburg. De WZA heeft voor het ko mende seizoen, dat zondag be gint een twaalftal ritten op het programma staan. De ka lender ziet er als volgt uit: 31 maart: Windmakersrit (Schoondijke-Oostburg); 7 april: Maonblussersrit (Schoondijke), 30 april St.-Al- bertrrt (Sas van Gent), 5 mei: Beukelsrit (Biervliet), .26 mei Rode Kruisrit (Schoondijke), 16 juni PCC-rit met staart (Sas van Gent), 28 juli Schor- rebtoemrit (Groede), 8 sep tember Watertorenrit (Oost burg), 6 oktober Ossewaiirally (IJzendiijke), 10 november Relfort.rallv (Sluis), 7 decem ber St.-Niclaasriit (Oostburg) en 26 december Wildrit (Zuid zande). Ook diit iaar neemt de West- Zeeuwsch-Vlaamse Automo- bielc'ufo deel aan de ritten om het provinciaal kampioenschap en wel met een achttal equi- pfes. De afgelopen twee jaar is de WZA twee keer op de tweede plaats geëindigd. Een jong echtpaar in de „Stenen Bar" kreeg geschenken van het gemeentebestuur. (ADVERTENTIE) OFF. DEALER K.T.V. HIFI - STEREO APPARATUUR Botsing Op de Achterweg zijn een personenwagen en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Dit ge schiedde toen A. P. de R. uit Breskens met zijn personenau to achteruit de garage uitreed. Op hetzelfde moment kwam J.M. de J. eveneens uit Bres kens, met zijn vrachtwagen ook achteruit gereden. Beiden bemerkten elkaar niet en reden zodoende tegen elkaar. Er ontstond materiële scha de. (Van onze correspondent) SLUIS Deze week werd te Sluis de eerste woning_ in het bestemmingsplan De Ste nen Beer in gebruik genomen. Uiteraard gebeurde dit met enig officieel vertoon. Gister middag maakten het Sluise gemeentebestuur en de direc tie van de exploitatie maat schappij De Stenen Beer hun opwachting bij de nieuwe be woners van het perceel Groie Maagdenstraat 15: het jonge echtpaar A. Gernaert-van de Linde, dat afgelopen dinsdag in het huwelijk trad. Wethouder F. Cuelenaere overhandigde de heer Ger- naert de huissleutel van zijn nieuwe woning en bood me vrouw Gernaert namens hel gemeentebesuur een plant aan. Hij sprak hierbij de hoop uit. dat zij hier naar hun 'in zouden wonen en spoedig bu ren zullen krijgen. Directeur M.J. Leenhouts (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Het college van Gedeputeerde Staten heeft het bestemmingsplan Kloosterzande-Noord goedgekeurd. De ingekomen bezwaren van een ondernemer, die zijn bedrijf dicht bij het uit te voeren bestemmingsplan heeft, werden door G.S. ongegrond verklaard. Het bestemmingsplan voorziet in de bouw van 180 woningen langs de Groenendijk. In het bestemmingsplan is tevens de bouw van achttien beiaairdenwomnsein opgeno men. Ook is er een speciale schaatsvijver geprojecteerd mat een lengte vara tweehon derd meter ein een breedte van vijftien meter. De vijver ligt centraal, omgeven door een aantal liuxe woningen. De ge meente H.ontenisse wil snel met de uitvoering van het be stemmingsplan beginnen. Bin nenkort hoopt men over te gaan test aankoop van de beno digde percelen grond. Pas vol gend jaar zal men met de eigenlijke bouw kunnen star ten, .nudr-t de grond eerst bouwrijp moet worden ge maakt. De gemeenteraad van Hon tenisse zal in de raadsvergade ring van 3 april voor de twee de maal de kans krijgen te discussiëren over een voorstel van de heer Perdaen om aan de heer W. P. M. Cappendijk uiit Kloosterzande een schade loosstelling van zes mille toe te kennen. De heer Cappen dijk had een schadeclaim van vijftien mille ingediend omdat zijn huis door de woningbouw in het bestemmingsplan Kloos terzande iin waarde was ge daald. Bovendien was er spra ke van heit verlies van een stuik privacy, de waardever. mindering van zijn tuin en belastingsobade. Hef college van B. en W. besloot na het indienen van de schadeclaim door de betrokke ne, de stichting advies omroe rende zaken in Rotterdam eens te vragen een taxatie te doien. De stichting kwam tot de conclusie dat inderdaad sprake was van schade en wel vijftien procent van die waarde van het. huis, groot zosdiuii-zend gulden. In de vorige raadsvergade ring van 13 februari staakten de stemmen op het voorstel] van de heer Perdaen, zodat in de komende vergadering op nieuw gestemd dient te wor den. Mochten de stemmen weer staken, dan wordt het voorstel als verworpen be schouwd. bood namens de exploitatie maatschappij De Stenen Beer, welke het bestemmingsplan in uitvoering heeft, een afzuig kap aan. Hij toonde zich bij zonder verheugd, dat een jaar nadat de eerste spa voor de uitvoering van dit plan in de grond was gegaan, de eerste woning kon worden opgei", verd. De uitvoering van hdt plan begint bijzonder vlot te verlo pen. Voor de a.s. bouwvakan- tie zullen 28 premie woningen worden opgeleverd, terwijl verder al vier bungalows in aanbouw zijn. De animo om in het plan te wonen is bijzonder groot. Van de in aanbouw zijnde woningen zijn er nog slechts vier niet verhuurd. Van de voor bungalow be stemde grond is nu reeds 25 verkocht of in optie gege ven, De heer Leenhouts ver wacht dan ook, dat het bestem mingsplan in de daarvoor ge stelde tijd geheel zal zijn ge realiseerd. Het echtpaar Ger- naerts stelde de belangstelling bijzonder op prijs en bood hei gezelschap in de keurige wo ning een verfrissing aan. Koninginnedag Het ora-n- jecomiité Sint-Jainsteen kwam ondier leiding van E. vam Duy- se in café den Ouden Arend bij-een om het programma voor de feestelijkheden op konin ginnedag op dinsdag 30 april samen te stellen. In de voor middag krijgen de kleuters een traktatie en vindt voor de ze een filmvoorstelling plaats im de kleuterschool. Om 9 30 uur begint een fietsenira-lly voor twee categorieën deelne mers namelijk tot 16 jaar en ouder dam 16 jaar. Om 10.30 uur begint "en voetbalwedstrijd op het ge meentelijk sportterrein tussen de veteranen van de v.v. Steen en de jeugdcommissie van deze vereniging, 's Mid dags om 14.00 uur worden op het sportterrein volksspelen gehouden voor de drie basis scholen. De spelen bestaan uit zaklopen, korfgooien, ringste ken, slalom, doelwerpen en stoelendans. De leerlingen worden in 3 groepen ingedeeld en voor iedere groep zijn drie medailles beschikbaar. Wielerwedstrijd De wie lerclub De Sporters heeft op een ledenvergadering besloten op kerm-isdinsdag 2 juili een avondcriterium voor amateurs te houden en niet voor profes sionals zoals reeds eerder werd aangekondigd. Getracht zal worden alle bekende ama teurs in dit criterium te laten starten. (Van een onzer verslaggevers) HULST De toneelgroep voor amateurs, Camere van Re- thorica De Transfiguratie uit Hulst brengt op 12 mei een nieuw toneelstuk op de plan ken. In hotel International in Hulst kan het publiek op die datum kennis maken met het stuk „Een vrouw moest ver dwijnen" van Dorothy en Mi chael Blankfort. De produktie, naar de Fran se roman Celle sui n'etait plus, van Pierre Boileau en Thomas Narcejoi is, aldus hoofdman voorzitter regisseur Charles Heirman een sensatio- ïele thriller, die er bij het publiek best wel in zal gaan. Na de eerste opvoering volgt i een tweede op 19 mei eveneens in hotel Internatio nal. Later zullen dan naar alle waarschijnlijkheid in diverse olaatsen gastvoorstellingen worden gegeven. „De Transfi guratie", verwacht zeker suc ces te hebben met het stuk. Voorzitter Charles Heirman beschrijft het als een drama tisch toneelstuk waarin sensa tionele dingen gebeuren. Het eigentijds verhaal behandelt het leven van een handelsrei ziger, wiens leven wordt be heerst door drie vrouwen: zijn echtgenote, een huisvriendin en een bippie-achtig buur meisje. In het eerste tafereel wordt een moord beraamd Het bljjft niet bij plannen, want in het tweede tafereel is het al raak. Wat er daarna gebeurt, blijft voorlopig een mysterie, maar het publiek kan daar op 12 mei kennis var gaan nemen. De amateur- en toneelvere niging kan voor de datum van de première al een beetje warm draaien. Op zondag 21 april wordt in het kader van het eenakterfestival Speelspie- gel '74 in Den Duliaert in Hulst een opvoering gegeven van het eerste tafereel uit het grote toneelstuk. Aan het fes tival, dat voor de tweede maal wordt gehouden en twee jaar geleden al een groot succes bleek, nemen ook de amateur vereniging Heikantse Komedie met de eenakter „Een, twee in ie maat" en het werktheater Middelburg met De kale zan- eres. deel. Het festival wordt georgani seerd door de landjuweelcom- missie, een organisatie die verd opgericht op initiatief van het Zeeuws centrum voor amateurtoneel. Het idee van net landjuweel is echter niet origineel. Al in 1954 werd door de huidige voorzitter var de Transfiguratie een poging gedaan om een jaarlijks con cours onder de titel Landju weel te organiseren (de land juwelen stonden in de Middel eeuwse rederijkerstijd als wedstrijdfeesten in het mid den van de belangstelling). De opkomst van de televisie strooide echter roet in het eten, zodat een als traditie op gezet festival in de jaren vijf tig als een nachtkaars uitging. Het ZCA heeft de tegenwoor dige landjuweelcommissie ech ter gelanceerd om speciaal een aktersfestivals te organiseren, die elke twee jaar gehouden worden. De Transfiguratie heeft oor dit jaar nog meer op het programma staan. Voor bet eerst zal er een uitwisseling plaats vinden met een Vlaam se toneelgroep, de Amateu.'to neelkring Ontvoogding uit het Antwerpse Schoten. Aan het eind van dit jaar, in de win termaanden komt Ontvoogding naar Hulst om het stuk De Akte van E, Kishon te spelen. Als tegenprestatie gaat de Hulster toneelgroep een be zoek brengen aan Antwerpen n Een vrouw moest verdwij' •ïen, te presenteren. De uitwis' selingsdata zijn op diit moment echter nog niet bekend Charles Heirman is bést tevreden met zijn „troupe" al kunnen er zoals hij zegt nog veel leden bij. Vooral spelers m de leeftijd van vijfentwin tig tot vijftig jaar. De jeugd ii op dit moment goed vertegen woordigd, maar dat wil niet zeggen dat deze categorie in de toekomst niet meer welkom s. De voorzitter van de Trans' figuratie hoopt dat zijn vere. -ilging echt gaat bloeien. „Ik toop dat het wanbegrip onder het publiek als zou een toneel club een besloten kringeti' zijn. tot het verleden gaat be horen. Iedereen kan tenslotte meedoen". (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE B» het kader van de landelijke actie „Trim en loop voor uw leven" houdt de wandelsport- vereniging Hontenissc op za terdag 6 en zondag 7 april een serie trim-wandcltochtcn in dc omgeving van Klooster?,an - Jong en oud, en liefst het hele gezin, kunnen aan de wandeling deelnemen. Men heeft de keus uit 5 en 10 kilonieter wandelingen, die hij hotel Van Leuven in Klooster zande beginnen. De deelne mers, vorig jaar noteerde men er enkele honderden, krijgen ais zij de tocht volbrengen, als aandenken een trim-wandel- speld. Op tweede paasdag, 15 april, neemt de wandelsport vereniging Hontenisse deel aan de nationale wandeltoch ten in Apeldoorn, georgani seerd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Ne derlandse Wandelsportbond. Op 27 en 28 april blijft de wandelsportvereniging Honte nisse wat dichter bij huis. In de omgeving van Kloosterzan de worden dan de jaarlijkse internationale Schel de-wandel tochten gehouden. De deelne mers kunnen dan weer kiezen uit diverse afstanden, 15 en nog eens 15, 20 en 42 kilome ter. (Van een onzer verslaggevers) HULST Van 15 tot en met 28 april wordt in Hulst een fototentoonstelling gehou den ondier de naam „Boeren grond". Fotograaf Kors van r.ennekom leverde hiervoor een serie van 150 foto's alle gemonteerd op grote panelen. Daarnaast presenteert hij 80 daa's. De tentoonstelling, die wordt gehouden in de Burger zaal van het stadhuis, behan delt de veranderde technische en economische ontwikkelin gen van ons leefpatroon; voor al de agrarische bevolking staat centraal. Van Bennekom signaleerde de uitzichtloze en harde strijd van de kleine Friese boer. De maker schoot zijn platen in opdracht van het ministerie van CRM. Het is een portret geworden van een verlaten Fries landschap, lege huizen en hard werkende mensen. lC (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst houdt binnenkort in el ke woonkern een fototentoon- stellinig over het betrokken gebied. Een complete serie luchtfoto's zal de bevol king voornamelijk inzicht ver schaffen over bestemmings plannen. Het is de bedoeling dat de tentoonstelling rondreist naar de verschillende woon kernen. De serie wordt ver vaardigd door de Firma Slag boom en Peters uit Middel burg, *m zal bestaan uit onge veer 70 foto's. De meeste plaatjes worden op het for maat 24 maal 30 centimeter afgedrukt, terwijl van elke woonkern ook een grote over zichtsfoto van 120 bij 60 centi meter werd vervaardigd. De foto's zijn voor het publiek te koop. Men kan ter plaatse een bestelling doen. Het tijdstip waarop de tentoonstel ling van start gaat is nog niet bekend. Een en ander hangt af van de producent, die voor het maken van luchtfoto's afhankelijk is van de weersgesteldheid. Al leen zonnl"" plaatjes komen in aanmerking. Goes Zr. T. Melis, tel. 3328. Groot Axel en Zaamslag Zr. J. v. Exel, Polderstraat 13 te Zaamslag, tel. 01153- 1343. Hoek, Philippine, en Sluiskil Zr. Eustella, Jacob Ho- beinstraat 2 te Philippine, tel. 01159-306, b.g.g. 01157- 451. Hulst en Hontenisse Zr. Maenhout, tel. 01140-2071. Rilland, Krahhendiikc cn Waarde Zr. M. Matla, Adr. Buteynweg 29 te Ril land. Sas van Gent Zr. van Waes, Schulpenpad 43, tel. 01158- 1548, b.g.g. 01158-1567. Terneuzen Zr. Vermeylen, Langs de Kreek 13a, tel. 3829. Wolphaartsdijk, Wissenkcrke, Kortgene en Coli.jnsplaat Zr. v. Gorp, te Wissenkerke, tel. 01107-372. Aardenburg en Oostburg Dokter F. Loose, Nieuw- slraat 53 te Oostburg, tel. 01170-2121. Axel Dokter Schiltman, tel. 1777, bgg. 01157-1451. Biervliet, Hoofdplaat en IJ- zendjke Dokter A. Lie- vens, Beursstraat 6 te IJzcn- zendijke Dokter A. Lie- Borssclc en Nic—uwdorp De praktijk van dokter Ki- viet wordt waargenomen door dokter Sterrenburg te Nieuwdorp, tel. 01196- 12327. Breskens en Groede Dokter v.d Maas te Breskens, tel. 01172-1466. Cadzand, Retranchcment, Sluis cn Zuidzande Dokter de Meijer te Sluis, tel. 01178- 1366. Clinge, St.-Janstecn en Koe wacht Dokter II. Brabers, tel. 01140-2361. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Hcercnhock en Ovezande De praktijk van de huis artsen J. Geldof, J. Kole en S. Wfjstmann wordt tot maandagochtend 8.00 uur waargenomen door dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43 te 's Heerenhoek, tel. 01105- 1280. Goes Dokter. T. v.d. Werff, Wijngaardstraat 51, tel. 7451. Iloek, Philippine, en Sluiskil Dokter van Haelst, Spoorstraat 46a te Sluiskil, tel. 01157-44. Hulst Dokter W. Gielen, tel. 299. Kloosterzande Dokter R- Buwal-da, Cloosterstraat 72 te Kloosterzande, tel. 01148- 1277. Tot maandagmorgen 8.00 uiur. Middelburg Dokter J. de la Hayze, Seisdam 22 tel. 4305 (zaterdag) en dokter P. Schram, de Krammer 14, tel. 4664 (zondag). Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuren voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Reimcrswaal Dokter J. de Beij te Hansweert, tel. 01130-1344 voor de dorpen Hansweert en Yerseke. Dok ter P. Allewijn te Kruinin- gen, tel. 01130-1566 voor de dorpen Krabbendi.ike, Krui- ningen en Rilland-Bath. Sas van Gent e.o. Dokter F. Puylaert, Ostkade 19 te Sas van Gent, tel. 1366. Terneuzen Dokter J. Ste vens, Scheldekade 27, tel. 01150-2020. Vlissingen Dokter J. Meij er .tel. 2225 (tot zaterdag 2400 uur) en dokter A. Mijnlieff, tel. 2525 (van za terdag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur). Visites aanvra gen vóór 10.00 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00 uur. Wolphaartsdijk, 's H. Arends- Ucrke en Heinkcnszand Dokter D. van Driel te 's H. Arendskerke, tel. 01106 -1202. Zaamslag Dokter C. Ver boom, Axelsestraat 2, tel. 1377. TANDARTSEN O.-Z. Vlaanderen Tandarts W. Neve, Rooseveltlaan 51 te Axel, tel. 01155-2332 (spreekuren zaterdag van 10.00-10.30 en van 18.00- 18.30 uur, zondag van 12.00- 12.30 uur). W.-Z. Vlaanderen Tandarts A. Streefkerk te Breskens, tel. 01172-1498 spreekuren zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur). Walcheren Tandarts C. West veer, Loskade 21 te Middelburg, tel. 01180-6694 (spreekuren zaterdag van 9.00-10.00 en zondag van 11.00-12.00 uur). Z.- en N. Beveland Tandarts D. Hage, Grote Kade 28 te Goes, tel. 01100-6727 (spreekuren zaterdag en zondag van 9.00-10.00 uur). DIERENARTSEN Axel cn Zaamslag Dokter C. Cysouw, Stationsstraat 10 te Axel, tel. 01155-1488. N.- en Z. Bcveland Dokter G. Boneschanseher te Krui- ningen, tel. 01130-1233. Walcheren en deel N.-Bcve- laud Dokter I. Klok te Oostkapelle tel. 01188-1443. Consult alleen na telefoni sche afspraak. W -Z. Vlaanderen Dokter J. v.d. Vijver te Oostburg, tel. 01170-2103. APOTHEKEN Goes Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 2789. Terneuzen Apotheek Klans- sen, tel. 2090. Vlissingen Apotheek J. Tan-Meyer, Scheldestraat 20, tel. 2025. WIJKVERPLEGING Aardenhurg, Cadzand, Oost burg cn Sluis Zr. Ris- seeuw te Groede, tel. 01171- 222. Biervliet, Breskens, Hoofd- Schoon.1 i.jkc en J.Tzen- dljke Zr. de Causemaec- ker, Europastraat 3 te IJzen- diike. tel. 01176-1367 bgg 01152-383. Ellewoutsdijk e.o. Zr. M. Boudens-Boonman, A. de Ko- ningstr 21 te Kwadcndammc, tel. 01194-426.

de Stem | 1974 | | pagina 7