Vuilcontainer Sluiskil moet blijven staan Huishoudschool is klaar voor het niveauonderwijs ERKEERSOVERTREDERS VOOR RECHTER MOLENTT VARRO Unrijdinc De Stem De Vriïe Zeeuw Raad Terneuzen: Hoorzittingen over weg Hoek- luiskil Mi „De Leeuwtjesi Terneuzen EATER Terneuzen Y'S HEROES" DIN GS ACTIE EPTUNUS" stad streék Raadsleden via ruime illt pslag ruimte haven vergroot Stand top- biljart- competitie Sas van Gent IVoorwaardelijke boete wegens zonder papieren invoeren van vee uw MAART nse gitarist GLASSCHERVEN ZONLICHT REKKER INHALEN In Zeeland Terneuzen Sas van Gent dag 31 maart. Aanvang 8 u» gmiddag 4.30 uur IT EASTWOOD - TELLY Si ie meest kostelijke or u schateren om zijn avantunj achter de vijandelijke linj, is der laatste jaren. Alle leeft nsdag 2 april. Aanvang 8 u® ;ddag. Aanvang 2 uur [INE WALTER PIDGEOH JX im een enorm onderwater- tische onderwater-odyssee c.„ natische redding duizenden®. I van geleerden uit de „Ocea» iet een spawning zoals u nooit gt- 14 j 'rijdag 29 maart 1974 otste >rbij. OET jaar. ater- ir en laart het jaar. HOPPER SOUTHERN 3 jaar itijden (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De in Sluiskil gevoerde actie om de vuilcon tainer in de kom van het dorp weg te krijgen (zie elders op deze pagina) heeft in de raadsvergadering weinig weerklank gevon- ien. Het merendeel van de raadsleden stelde zich achter het standpunt van B. en W. dat de container gehandhaafd moet blij ven. Dit tot grote teleurstelling van twee leden van het actie comité Schoon Sluiskil, die op de publieke tribune aanhoorde toe het doel van hun actie, ondersteund door meer dan 600 sym pathisanten, niet werd bereikt. De raadsleden Bamelink PvdA, Vlieger D'66 en me vrouw Thiel VCP vroegen wet houder Barbé om nadeer uit leg. De wethouder zei, dat een gesprek met het actiecomité geen bevredigend resultaat heeft opgeleverd. B. en W. zijn wan mening, dat de con tainer moet blijven, temeer omdat gebleken is, dat sinds deze in de kom van Sluiskil staat, het klaindestien vudl storten beduidend minder is geworden. Volgens de heer Barbé wordt de container niet gebruikt voor het doel, waar voor zij is bestemd. Inplaats van grof vuil en tuinafval wordt er veel huishoudelijk afval in gedeponeerd. Dat er daardoor veel ongedierte ver spreid zou worden, achtte de wethouder onmogelijk. Ook de klachten over stankovelast vond hij overtrokken. De heer Vlieger meende niettemin dat de container moet verdwijnen wanneer er zoveel mensen bezwaar tegen maken. Mevrouw Kortte VVD deed de suggestie aan de hand een circulaire onder de bevol king te verspreiden, waarin gewezen wordt op het juiste gebruik van de container. Mocht dit niet helpen, dam zou het beste zijn, de container weg te doen. Mevrouw Thiel meende dat de gebruikers van de container zich nu eenmaal aan de regels van het gebruik moeten houden. IVan een oozer verslaiBgevers) TERNEUZEN In verband «t het ontworpen tracé van edesite rijksweg Sluiskil - Hoek hield rijkswater- café Dallinga te Sluiskil Hoofdfegeniieuindirecftieur iir. Zuurdeeg en ainraradiisse- i-iirageoiieur ir. J. van den sawen een toelichting op nieuwe wagvalk aian onge- 25 aanwezigen ondier wie [bouwers, vartageniwoordi- van hot waterschap de jeniigde Braakmiampoiders Dow Ohemiiical. De vragen gestelid werden hadden in Idzaak betrekking op de voor landbouw jipid die door die aamieg van nieuiwe weg verloren zal a en op de mogeiiijke aan- vam nieuwe leiidinigstraten Dow ChamiioalL Een denge- hooirzitting weirid gi'stera- ook gehouden in de Op- inigsberk in Ternisuzen- (Van eenonizer verslaggevers) TERNEUZEN Met het oog op de uitbreiding van de jerslag van bosprodukten uit nland en Zweden is Aug. de feijer B.V. in Terneuzen irnemens een nieuwe opslaig- ds te bouwen bij de roll - roll off haven. De loods 'ijgt een oppervlakte van on- 'eer 8000 vierkante meter. de Meijer heeft het Ha- aisehap Terneuzen verzocht haar een terrein van m2 voor 30 jaar in erf- iht te geven. Het havensihap heeft van H rijk vier stalen meerboei- met ankers en kettingen 'ergonomen. Deze boeien zijn Btemd voor het meren van jesehepen in de Zevenaarha- t en in de toekomstige mas- pedhaven. Het betreft hier iepen die hun lading recht- 'eeks overslaan in binnen- iepen. De uitbreiding van meercapaciteit in de Ze- inaarhaven blijkt in een gro- K behoefte te voorzien. De Temrp los- en laadplaats is f dusver bijna doorlopend et geweest. De heer Roco (PvdA) be pleitte een kosteloze besehik- batarstïling varn raadsstukken aan kandidaat-raadsleden. Wet houder Huijbrecht wees er echter op, dat dit in strijd zou zijn met de gemeentelijke le ges-verordening, die voor schrijft. dat een abonnement op de jaarstukken voor niet- raadsleden f 100,- per jaar kost. Hij zegde echter toe het verzoek van de heer Roco te zullen voorleggen in het colle ge van B. en W. (Van onze correspondent HULST De competitie stand in de Oo*t-Zeeuwsch- vlaamse topbiljartcompetitie ziet er na de gespeelde wed strijden van het voorbije week einde als volgt uit: 1 Marionette Hulst 13-20, 2 BC Ona Hulst 13-18, 3 't An ker Hulst 12-16, 4 Excelsior St.-Niklaas België 12-16, 1 KOT Huist, 12-12, 6 't Cen tntm Hulst 13-10, 7 bc 't Raedfhuys West dorpe 12-8. 8 Tovak Koewacht 12-8. en 9 STC Sluiskil 13-4. Wethouder Barbé rechts, neemt de door -ctiecomité SchoJn Sluiskil verzamelde enquêteformulieren in ontvangst. (Van een oozer verslaggevers) TERNEUZEN De actie groep Schoon Sluiskil heeft in het Terneuzense stadhuis 665 door inwoners van Sluiskil on dertekende enquêteformulieren aangeboden aan wethouder drs. R.C.E. Barbé. De aotlie was gericht tegen de aanwezigheid van een af- valooinitaiiniar in de kom van Sluiskil, die volgens die deel nemers aan de ensuête stank overlast veroorzaakt en een gevaar oplevert voor de volks gezondheid. Nameos de actie groep otniderhamdigde de heer J. Smit de stapel enquêtefor mulieren aan wethouder Bar bé. Het was het actiecomité liever geweest wanneer wet houder R. Hol als beheerder van de protefeuiïïie van mi lieuhygiëne hen had ontvan gen, maar die heer Hol had bezigheden elders. De heer Smit bood de heer Barbé ook een foto vain de gewraakte con tainer aan. De heer Smit zei dat de gevoerde actie duide lijk heeft aangetoond dat ver- neweg het grootste deel van de olkdiog de vudlni- uit het dorp verwij derd wil hebben. Wethouder Barbé merkte daarentegen op dat sinds de container er staat het clandestien vuil storten in Sluiskilse bevolking de vuilnis- geworden. Hij zei dat die ge meenteraad zich zal moeten uitspreken of de container al of niet verwijderd moet wor- .llen. 4 Mejuffrouw D. de Buck, TERNEUZEN Een huis houdschool wekt nog altijd bij veel mensen gedachten op aan meisjes die voorna melijk opgeleid worden voor naaldvakken en koken. Sinds het lager huishoud- en nij verheidsonderwijs op 1 au gustus vorig jaar een vierja rige cursus is geworden gaat deze opvatting geheel niet meer op. Tijdens de eerste twee jaar komen naaien en koken zelfs helemaal op de huishoudschool niet aan te pas. Zie maar naar de lessen die gedurende deze tweejari ge algemene onderbouw wor den gegeven: Nederlands, Engels, geschiedenis en aard rijkskunde, wiskunde, kennis van de natuur, crea tieve vorming, muziek, teke nen, handenarbeid en nieuwe algemene technieken. Pas bij het begin van het derde cur susjaar kan de leerling kie zen tussen naaldvakken of koken dan wel beide oplei dingen volgen, aangevuld met een aantal andere vak ken uit het keuzepakket. In het derde en vierde jaar wordt onderwijs op niveau gegeven, met andere woor den in groepen waarin de lesstof aangepast is aan de kennis- en het intelligentie peil van de leerlingen in een bepaalde groep. Op de huishoudschool De Leeuwtjes in Terneuzen wordt half augustus van dit jaar gestart met dit niveau- oniderwijs voor de derde en vierdejaars. „We zijn er al helemaal op voorbereid. De omschakeling van onze do centen naar het nieuwe on derwijssysteem is bijzonder vlot en soepel verlopen", zegt mejuffrouw D. de Buck, de direotrice van de Terneu zense huishoudschool. Een van de belangrijkste pluspunten vain de vierjarige cursus vindt zij dat nu iede re leerling na twee jaar alge mene onderbouw kan over stappen naar het lager econo misch en administratief on derwijs, het landbouwonder wijs of het lager technisch onderwijs. „De invoering vain die twee jaar onderbouw betekende zowel voor de docenten, als leerlingen en ouders een ge heel andere opvatting en in stelling met betrekking tot het onderwijs op de huis houdschool dan zij tot dusver gewoon waren. Voor de kookdocenten betekende dat geen kooklessen meer en de naaldvakdocenten moesten overstappen naar de textiele werkvorming. Er moesten cursussen gevolgd worden om bevoegdheden te krijgen, maar steeds was de bereid heid aartoe volop aanwezig. Daarbij speelde, dacht ik, wel als motief de midden schoolgedachte mee op de achtergrond. Ik ben er per soonlijk dan ook erg geluk kig mee dat niemand van onze docenten als gevolg van de invoering van de vierjari ge cursus is weggegaan", al dus mejuffrouw De Buck. Het niveauonderwijs voor de derde-jaars bij De Leeuwtjes begint in augustus met 65 leerlingen, onderver deeld in drie grsepen. De A- groep telt 15 leerlingen, de B-groep 45 en de C-groep 5 teerlingen. Een aanitrekk«ïj- ke kant van de vierjarige opleiding vindt mejuffrouw De Buck bovendien dat de leerlingen die deze cursus hebben beëindigd door kun nen gaan naar het middel baar beroepsonderwijs. De geslaagde A-leerlingen van de huishoudschool kunnen voorts toegelaten worden tot het voorbereidend hoger be roepsonderwijs met daarna een verdere opleiding bij het hoger beroepsonderwijs. Tot slot wijst mejuffrouw De Buck op de gunstige er varingen met de ihno-afde- ling (individueelhuishoud- en nijverheidsonderwijs), be doeld voor leerlingen voor wie het volgen van de lessen op de gewone huishoudschool moeilijkheden oplevert. „Juist voor deze categorie kinderen betekent het ihno een opleiding die hen het nodige zelfvertrouwen schenkt bij hun intrede in de maatschappij". Kampreünie De stichting sociaal kultureel werk te Sas van Gent, organiseert in de paasvakantie op 16, 17 en 18 april een bampreünie in het kultureel centrum „De Rose- laer" te Sas van Gent. Het ligt in de bedoeling dat de jeugd in De Roselaer blijft over nachten en dat ze zich overdag bezighouden met allerlei ont spanningen, zoals hindernispis te in Westdorpe, georganiseer de spelen op de „Hoge Berg" enz. Ook zal men op één van de drie dagen naar het „Zil- vermeer", nabij het Belgische plaatsje Mol per autobus gaan, om zich daar te verma ken in het recreatieoord. De leiding rekent op ongeveer 60 kinderen. Engelse jongeren In het kader van baar beleid, om in kontakt te treden met andere levensvormen, heeft de stich ting sociaal kultureel werk te Sas van Gent opnieuw een groep Engelse jongeren uitge nodigd. In de periode 17 tot en met 22 april zal de groep jon gelui in de leeftijd van 12 tot 18 jaar en vergezeld van hun leiders Sas van Gent bezoe- HUlST UUR (Van onze correspondent) OOSTBURG „Ik denk ut! f1 sa "ailw vallen", zei de JitoDestuurster, mevrouw L. W. uit het Belgische Mid- "Tlterke, toen zij de eis -ƒ36, |TaS, de officier van justitie,, G. C. Mijnssen donder- JE®orgen voor het kantonge- t te Oostburg hoorde, daar lp op 18 december in de St. Ttastraat te Sluis, 65 kilo- in plaats van 50 had frci'en. Mr, Mijnssen zag dat J^wvallen niet zo zitten n Kt daar dus bij. De kanton- TrOter mr. Van Hees, wilde ;Tn.'nS houden met de ver daging van verdachte, die biets anders te hebben ge- gB dan borden waarop 70 pometer was aangeduid. Hij («oordeelde haar tot ƒ20. Moet ik die betalen, als ik meer in Holland kom" jOe? verdachte die zei dat dit «■t eerste reis naar Neder- Jj<j was. Een vraag die - wat ■""Jit de magistraten- uiter- i M onbeantwoord bleef I?, V. uit Eekloo (B) was te froenburg, op Rijksweg 251 let pqn auto tegein een perso- nenbusje op gereden en had voor ruim duizend gulden schade veroorzaakt. Mr. Ti chelman, die voor hem waar nam zei dat verdachte had ge meend dat bedoeld busje wel !>p tij-d zou vertrokken zijn. Voor deze misrekening werd hem vijftig gulden aangere kend en dat was zowel de eis «la de uitspraak. De uiiit Watervliet (V) af komstige schaapherder G. van H.,die werd bijgestaan door mr. H. Tichelman, zou op 21 oktober op de provinciale weg IJzendiijtoe-Philippine, nabij de afslag richting Veldzicht, geen voorrang aan een andere auto verleend hebben. Hij bestreed dit n.l. op grond van het feit dat de glasscherven op het lin kerweggedeelte lagen. Boven dien beweerde hij dat het zo hard regende dat hij de ande re auto niet had zien aanko men, hoewel het midden op de dag was en het uitzicht ter plaatse onbelemmerd is. De kantonrechter besloot eerst de verbalisant te horen. Reden waarom deze zaak voor onbe paalde tiid werd aangehou den Tegen W. van B. veehande laar te Eede, eiste de officier van justitie een boete van ƒ300 waarvan de helft voor waardelijk met een proeftijd van één jaar, wegens het in voeren vanuit Frankrijk van zeven runderen, waarvoor geen documenten aanwezig waren, waaruit bleek dat zij van een bedrijf kwamen dat vrij was van tuberculose. Mr. Mijnssen zei in ziijn requisitoir dat een veehandelaar de voor schriften dient te kennen en dat het er om gaat de reputa tie die het Nederlandse vee in het buitenland geniet, te be schermen. Verdachte, nooit eerder voor een dergelijk feit veroordeeld voerde aan da-t er nog met de veeartsenijkundiige dienst was getelefoneerd, maar dat Br hier sprake was van een niet goed te hebben ver staan. De kantonrechter wilde wel met één en ander rekening houden en legde de veehande laar een boete van ƒ300 op. doch geheel voorwaardelijk met de proeftijd var één laar. F.W. uit Nieuwvliet nad op 13 november op de provinciale weg nabij Groede geen voor rang verleend en daardoor een aanrijding veroorzaakt, waar bij veel schade w-as ontstaan en zelfs verwondingen. Ver dachte zei dat hij niets kon zien omdat het zonlicht hem verblindde. „Dan zult u voor een zonnebril moeten zorgen", vonden zowel de kantonrech ter als de offieioier. De eis luidde ƒ100 boete. Uitspraak ƒ75. De landbouwer M. van V. te Sluis had op 13 oktober zijn 14-jarige zoon op een akker met de trekker laten rijden en daarvoor moet men tinminste 16 jaar zijn. Vader en moeder waren niet thuis en daarvan sou zoonlief gebruik gemaakt hebben. „Leg die trekker dan paar aan een ketting. Er zijn op die manier al genoeg ern stige ongelukken gebeurd", zo vermaande de kantonrechter. D officier van justitie meende te mogen aannemen dat de verdachte zijn zoon niet had belet om met die trekker te rijden. Hij eiste ƒ75. De kan tonrechter naim genoegen met f50. W.O.M. uit Sluis verscheen als beledigde pairtij voor de kantonrechter, in verband met het beschadigen van een grote winkelruit op 19 januari, door de Duitser J.G., die er met een sleutel over gekrast had. Hij was niet verschenen. De schade bedroeg ƒ250. Teneinde een uitspraak te verkrijgen verminderde M. zijn eis tot schadevergoeding tot 200. De officier van justitie vond het maar wat jammer dat de maximum straf voor een der gelijke baldadigheid slechts 30 bedraagt, hetgeen hij dan ook prompt eiste en waaraan de kantonrechter zich confer meerde. Voor het inhalen op de rijksweg nabij IJzendijke op een plaats waar diit niet mocht vanwege de werkzaamheden in uitvoering, eiste de officieT van justitie tegen K.E., verte genwoordiger te Prinsenbeek een boete van 40. Er was enig verschil vanmening of dit op 7, 8 of 9 augustus was gebeurd en verdachte beweer ie wel dat hij het desbetref- fende bord wiet had gezien maar dat weerhield de kanton rechter er niet van hem con form te veroordelen. AXEL Jeugdhaven, 19.30 uur: Fiilm „De gebochelde". De Halle, 20.00 uur: Hoe leren we de vrede?", lezing door drs. S. Derksen. BERGEN OP ZOOM. Roxy, 20.00 uur: Jesus Christ superstar a.l. De Stoelemat, 20.00 uur: Pa sar Malam (Oosterse Jaar markt) met vele artiesten, ge- org. door de Ontspanningsver. „De Tropenivrienden". Etcetera, Molenstraat 10s exposities Teachers-in van Bergenaren en streekgenoten, (t.m 7 april) Dag. van 13.30- 17 00 uur op vrijd. van 13.30- 18.00 en van 19.00-21.00 uur, zaït. en zond. van 13.30-18.00 uur. Markiezenhof, Steenbergse- straat. Expositie Teachers-In (Zie Etcetera) t.m. 7 april. Dagelijks van 14.00-17 00 uur. Hal Stadhuis, Kunstwerk van de maand van de Bergen op Zoomse kunstenaar Louis Weijts (t.m. 31 maart) ma. ton vrijdag van 8.30-17.30 uur. GOES. Grand, 20.00 uur: Across the 110 street (De Maffia vergeet nooit) 14 j. 23.00 uur: Sandra- The making of a woman. 18 j Museum voor N.- en Z.-Be- veland, Singelstraat 11, expo sitie schilderijen en tekenin gen van Marinus Scnipper (t.m. 31 maart) Open van 9.30-12.00 en 13.30-18.00 uur. De Korenbeurs, Expositie „S- nerg;e, de motor v,an ons le ven" (t.m. 31 maart). HULST. Bioscoopgebouw, 20.00 uur Vrolijke ontucht in Tirol 18 j De Dullaert, Expositie van arclieologische'Vondsten in het. land van Hulst (t.m. 31 maart) Galerie Van Geyt, Expositie olieverfschilderijen van Van der Ven uit Zierikzee (t.m. 16 april). KLOOSTERZANDE. Rrokodilbar, Orkest Frans Bonne LAMSW AARDE. P. Claessens, 20.00 uur: Prijskaartiinig leden S.D.O. '63. MIDDELBURG. City, 20.00 uur: De bloed dorstige ruiters van Lei-Fu 18 j- ROTTERDAM. De Doelen (kleine zaal) 20.15 uur: Vocalistenserie. Re- nato Capecchi (bas) en Wil- ken. Het ligt in de bedoeling dat deze een aantal opvoerin gen geven, omdat zij een koor geformeerd hebben. De Er*- gelse jongelui zullen onderge bracht worden bij gezinnen in Sas van Gent en omgeving. Collecte De Nederlandse Hartstichting afdeling Sas van Gent, voert in de eerste week van april 1974 haar jaarlijkse collecte campagne onder het motto: „Geef....Leef"! De actie die in 600 afdelingen in Ne derland uitgevoerd wordt, heeft de steun nodig van de gehele bevolking. Die steun kan men in Sas van Gent geven door de persoonlijke in zet bij de collecte-organisatie of aan de collectanten. De be stuursleden van de Nederland se Hartstichting afdeling Sas van Gent waar men de giften kan afgeven zijn: voorzitter R. van Dinteren, secretaris W, v.d. Winkel, penndngmeeste- resse mevr. Andriessen, com missieleden mevr. V.d. Aker boom en L. Neve. Zomeravondvoetbal In de laatste week van de maand april gaat de 21e zomeravond voetbalcompetitie weer van start. De 9 elftallen die onder ling een halve competitie zul len spelen zijn: C.S.M., Corn Boys Veteranen, C.P.C., DOW, ONA, Philippine Veteranen en Racing White, le, 2e en 3e elftal. Eind april, mei en juni zal het programma afgewerkt worden, er wordt echter terde ge rekening gehouden met de wereldkampioenschappen voet. bal. Grote favorieten zijn ongetwijfeld opnieuw de kam pioen van vorig jaar Philippi ne Veteranen en Racing White 1. De wedstrijden zullen ge speeld worden op het sport park „De Valcke en op het sportveld op de „Hoge Berg", laatstgenoemde veld word al tijd spontaan door de glasfa briek „Sas van Gent" afge staan. Brandje In een oiudie weegbrug bij heit Schuttershof te Terneuzen is gistermiddag brand uitgebroken. De brand weer was het vuur spoe meester. Men vermoedt, dat spelende kinderen de brand hebban veroorzaakt. Het ge bouwtje was bestemd om te worden gesloopt. De schade was gering. Rode Kruis Het Neder landse Rode Kruis heeft afge lopen woensdag een bloedaf name avond gehouden in het cultureel centrum De Roselaer te Sas van Gent. Het Rode Kruis team dat afkomstig was uit Amsterdam stond onder leiding van dr. D Puy uit Sas van Gent. Het Rode Kruis toonde zich zeer tevreden over de 125 opgekomen donors, wat goed was voor 60 liter bloed. helm von Grunelius (clave- cnnbel). Schouwburg, 20.15 uur: „Een bruid in de morgen" door het Zuidelijk Toneel Glo be. Hofplein Theater, 2015 uur: De Albert Mol story. De lantaren, 20.30 uur: „Touches of Blue", gespeeld door Hees- se-lt Weazels Combination o.l.v. Anton van Geffen, beeldend theater. 24.00 uur: Dexter Gordt n. Luxor Theater, 20.00 uur: „Waar blijft de tijd' v-ain Willy Walden en Piet Muyse- laar. Piccolo Theater, 2o.l5 uur: „Joke Viert zijn verjaar-r das" door de Toneelgroep Baal S VS VAN GENT. Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie Guido Met sers Polona (t.m. 31 maart). Ma. t.-m aait. van 9.00-12.00 en 13.00-18.00 uur. Vrijdag tot 2100 uur, zond. van 14.00- 18 00 uur. Woensdagmiddag geslt ten. TERNEUZEN. Porgy en Bess, 21.00 uur: Trio Ronald Snijders. Museum, Burgemeester Geillstraat, expositie „De ont- wikeliin.g van de fotografie", samengesteld door fotograaf Henk Hommers uit Terneuzen. (Lm. 12 mei). VLISSINGEN. Alhambra, 20.00 uur: On tucht in Tirol, 23.00 uur: Meis jes met geopsmde lippen. Vestzaktheater Edinburg, 20.15 uur: „Twee, vier, zes, acht. wie wordt er om zeep gebracht" van Julius Feiffer door De Zeeuwse Ko medie. WESTDORPE. Galerie Troutzaerte, Sinigel 5, expositie Mareilke Geys en Jam van Stollk met schilderijen en klein plastiek en keramiek (t.m. 29 april). Di. t.m. zat. van 9.00-18.00 uur, zondag van 14.00-18.00 uur. Op ma. geslo ten. ZIERIKZEE. R. S. G. Prof. Zeeman, 20.00 uur: „The touch", filkn van Imigimiar Bergman (alleen Filrn- ligaleden). Burgerweeshuis, Meefctraat 27, expositie Heieen de Gier en Fred v. d. Berge met schil derijen en gouaches (tm. 12 april) Werkdagen van 10.00- 17.00 uur. ANTWERPEN. Kon. Vlaamse Opera, 20.00 uur: „Het gemaskerd bal" van G. Verdi. Kon. Ned. Schouw burg, 20.00 uur: De rekening van het kind" van Walter van den Broeek. Fakkeltheater, 20.30 uur: „Mooney's cara vans" van Peter Terson. Prov. Centr. Arenberg, 15.00 uur: „Dubbelspel" van R. Thomas door het Reizend Volkstheater. 20.15 uur: „Pas de deux" van Hugo Claus met Ton Lensink en Marja Habraken. ASSENEDE (B) Galerie Marg. de Boevé, Ex positie werk van de Joegosla vische schilder Miodrag (t.m. 31 maart). BRUGGE. Stadsschouwburg, 20.00 uur: Optreden van de Folkloristi sche groep „Turopolje" (Za greb) in het kader van de Joegoslavische Week. Korre kelder, Kraanplaats 20.30 uur: „Het effect van Ganimastrailen op maanbloemen" van Paul Zindel. Theater 19, Beenhou- wersstraat 20.30 uur: „Thuis werk" van Frans Xaver Kroetz door Teater 19. Cen trum De Kelk, 20.30 uur: „Ma deleine" of „De greep van de macht" van Eduardo Manet door Centrum voor Theater studie. GENT. Kon. opera, 20.00 uur: „Die lustigen Weiber von Windsor". Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen): HULST: Steenstraat 14, tel. 01140 -3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda: maandag t.m. vrijdag 19.00-21.00 uur, tel. 01600 -22341; zaterdag 9.00 - 12.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20.00-22 00 uur, tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-VIaanderen tel. 01140-3751 of 01150-6297- Midden* Zeeland 01100 - 4944. HUISAANSLUITINGEN REDACTIE Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel. 01150 - 7920, privé tel. 01150 - 5745; algemeen re dacteur Zeeland: A F Koopman, kantoor Kromme Weele 4 Mid delburg, tel. 01180 - 7764, privé tel. 01180 - 7438; redacteur Midden- Zeeland: drs. J. Bouwmans, tel. 01100 - 3405, kantoor Klokstraat 1 Goes, tel. 01100 - 8030, privé Colijnshof 35, Goes; redacteur té Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150 - 7920, privé tel. 01150 - 4866; redacteur W.Z - «In. r!?: !.a"der, Helm- Me'kweg 40, Oostburg, tel. 01170- 33(0, sportredactie Zeeland: T. Koomen, tel. 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J. de Boer, Trumanlaan 10, Axel, tel. 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C. Menu, tel, 01100 - 4316.

de Stem | 1974 | | pagina 5