'Soms jeuken m'n handen, maar ik zwijg ter wille van Frans' TE WEINIG SCHUILGELEGENHEID Nederlandse bekomen van overstroming W. J. ANDRIESSEN, VADER VAN KVP-FRACTIEVOORZITTER een miljoen gulden aan prijzen Minister De Gaay Fortman: Vapona- strip schadelijk STUDENTEN BEZETTEN ACADEMIE GOEDKOPE TANDPASTA NET ZO GOED ALS DUURDERE binnenland buitenland 'LME GROEP MTE VLISSINGEN 3 TERNEUZEN Zelf Geprofiteerd mm iSi Getijcentrales ook niet ongevaarlijk paplap jw pan Naar de knoppen Geen haat Geluidshinder Gilze-Rijen Bijstand Overleefd 13 Woensdag 27 maart 1974 ving van Vlissingen ren. g hebt, kunt U zich ;en wenden tot ons nde, Groenedijk 7, i sieraden of antieke spulletjes waar OOPT HET VAN U nnekenstr. 42 (naast Hema), Breda, i Hulst maakt ter voldoening artikel 31 van de Wet op de g bekend, dat ter gemeente- algemene zaken, voor een het bestemmingsplan Lande- ncentraties, vastgesteld bij maart 1973 en goedgekeurd itaten van Zeeland bij besluit nr. 915/217/74/379, 4e bur, edkeuring onherroepelijk is burgemeester voornoemd, MOLTHOFF. innestad - Scherminkelstraat lestemmingsplan Westerzicht Vlissingen maakt ingevolge et op de Ruimtelijke Orde goedkeuring van Gedepu- -eland, verleend bij hun be- ïlijk 15 januari 1974 en 22 respectievelijk op 15 novem- stus 1973 door de raad der vastgestelde 3e wijziging iplan Westerzicht en het be- ■nstad-Scherminkelstraat e.o. vorden. en bestemmingsplan liggen >rende toelichting en voor- tder ter gemeentesecretarie, ordening, ter inzage. 1974. >e burgemeester voornoemd, TH. J. WESTERHOUT) II maart 20.30 uur LSE GROUP BUNNIK Als ik Andriessen sr. het boekje geef over zijn zoon Frans, breekt een warme glimlach door over de tachtigjarige kaken. „Ja, het is een leuke jongen". Handen bladeren, ogen spelen een ping-pong spel met de tekst. „Da's Romme, wat is hij toch dik geworden". En dan zuchtend, terwijl hij het boekje teruggeeft „Ja meneer, tien kinderen, dat is toch een godsgeschenk. Laatst, toen ik tachtig werd, zijn we met alle kinderen en kleinkinderen naar de Moto Resto gegaan, vijftig man in totaal. En als je dat zo ziet, dat alles, waar je toch wel de stamvader van bent, dan komt er dankbaarheid in je hart". Eerste vraag, meneer An driessen, waarom hangt er geen verkiezingsbiljet buiten op uw raam? W.J. Andriessen legt de be nen op het bankje. Hij woont in een vriendelijk huis aan de Kromme Rijn, aardig van ligging, maar niets in verge lijking met de riante kast van zijn zoon Frans in Bilt- hoven die volgens Hans van der Werf's pas verschenen boekje „Andriessen, profiel van een politicus" de fraaiste woning heeft van alle politi ci. „Waarom ik geen biljet voor mijn ruiten heb? Ach, ik heb nog niks gekregen." Een eenvoudig antwoord, van een eenvoudig man. Andries sen sr. is bereid om te pra ten, gedetailleerd, over toen, en nu, maar niet over zijn zoon Frans, onder wiens lei ding de afstervende KVP als een Lazarus moet verrijzen. Maar tot dusver zijn geen stenen van het graf gerold, de nieuwste vondst, de stich ting van het Christen Demo cratisch Appel (CDA) ten spijt. „Ik heb tegen mijn jongen gezegd, toen hij begon, denk erom, het is hard en moei lijk. Maar verder heb ik hem geen enkele raad gegeven. En ik laat me niet over hem uit. Hij moet er helemaal zelf komen en daarbij wil ik hem niet in de wielen rij den." Andriessen sr: zal niet terug komen op zijn besluit, welke wegen ik ook bewandel in het gesprek. Hij klapt dicht zodra zoon Frans ter sprake komt, en blijft dichtgeklapt, waar hij overigens door de telefoon voor gewaarschuwd heeft. W.J. Andriessen werd ruim 80 jaar geleden in het Twentse Goor geboren. In 1933 kwam hij in de Senaat en in 1937 stapte hij over naar de Tweede Kamer waar hij dertig jaar onafgebroken lid van was. Hij volgde in 1955 Van Doorn op als voor zitter van de partij voor de KVP, was vervolgens een tijdje bestuurslid en een enorm lange tijd vice-voor zitter van de fractie onder Romme, De Kort en Schmel- zer. In 1967 verliet hij 'de Kamer, en zoon Frans kwam erin. Als hij zijn KVP vergelijkt met de CDA, wat treft hem dan? Andriessen sr. „Er is een enorm verschil. De KVP was een autonome, politieke par tij met een eigen gezicht, programma, leiding en op stelling. Maar ln de CDA verdwijnt de zelfstandigheid. Dit is geen federatie, maar een werkelijk opgaan in el kaar en dat maakt de partij essentieel anders. De oude KVP bestaat niet meer. Dat is niet jammer, al ga je na al die jaren hechten aan zo'n partij. Maar als je het als nuchter mens bekijkt, dan is het verstandig als je je op vattingen aanpast en ontwik kelt. In de huidige politieke situatie verdient het op zijn minst aanbeveling om het christen democratisch blok aaneen te smelten." Vraag: Is de oude KVP dan uitgerangeerd? Andriessen sr.: „Dat vind ik overtrokken uitgedrukt. Wel is het realistisch om te er kennen dat de KVP op haar retour is. Vroeger was de KVP dermate verweven met het katholieke volksdeel dat we vanaf de kansel te horen kregen dat we KVP moesten stemmen. Dat heb ik nooit toegejuicht. De kerk heeft zich niet direct met de verkie zingen te bemoeien, maar de KVP heeft daar overigens wel van geprofiteerd." „Er werd natuurlijk thuis veel over politiek gesproken. Maar van een generatiekloof heb ik nooit wat gemerkt. We haddein geen naditaalen in het gezin, maar vanzelf sprekend wel generale fric ties die altijd vreedzaam verliepen. Ik had een prach tig gezin met een geweldige eenheid. En ze zijn allemaal goed terecht gekomen. Ook de gezinnen zijn goéd, en dat is toch wel een voorrecht". Hij gebaart naar de wand, waaraan zijn kroost plus aanhang fotografisch is ver nageld. Een korte tour „Dat is Louis, die zit in het zie kenfondswezen. En dat is Gerard, en dat Frans, en dat is Herman die psychologie doceert aan de Nijmeegse universiteit. Die dochter daar heeft zich altijd voor politiek geïnteresseerd". Terug naar toen. „Ik was de zoon van een uiterst eenvou dig man. Met ontroering kan ik aan zijn eenvoud terug denken. Hij zat in de bouw, maar zijn ambitie ging uit naar een bestuursfunctie in politieke verenigingen. Zo kwam ik al vrij vroeg met de politiek in aanraking zij het in de heel, heel lage regionen. Ik werd vakbonds bestuurder van de bouwbond en in 1930 werd ik benaderd of ik geen lid van de Eerste Kamer wilde worden. Ik was een jochie van 39 en de jongste in de Senaat. Het was toen de gewoonte dat je je aan de president ging voorstellen. Dat was toen de oude baron De Vos van Steenwijk. „Zo" zegt ie „daar ben je dan." Ik zei: „Ja president." Hij keek me zo aan en ik voelde hem denken, wat doet zo'n broekeruier? Hij: „Wat denk je in de politiek te doen?" En ik zei „meneer de presi dent, het eerste jaar wil ik alleen luisteren en niets zeg gen". „Nou, zegt ie, dat is verdomd verstandig." Ik hoor het hem nog zeggen." Andriessens entree in de Tweede Kamer was minder een goedgunstige opname in de elite. „Ik ging gewoon binnen, stelde me voor, en daar was het mee afgelopen". Hij volgt het politieke ge beuren nog Itensief, zij het vanuit zijn leunstoel met be hulp van de pers. „Mijn han den jeuken wel eens, maar ik doe het niet. Want dan zou ik het gevaar lopen het optreden van Frans te door kruisen. Ik wil hem ook niet dwarszitten, of opstuwen. Ik spreek en schrijf ook niet meer over de politiek en ik geef Frans nooit tips." De huidige polarisatie heeft de gramschap van de oude KVP-leider. „Ik ben hard- stikke tegen polarisatie en dat mag u er precies zo in zetten. Ik vind het verderfe lijk. Hierdoor ontstaat het gevaar dat volksgroepen te gen elkaar worden opgezet. De mensen worden bewerkt. Venijnig gaat men mentale spitsen op mensen richten. Nee, daar gaan we beslist de verkeerde kant mee op." Een korte schets van de KVP-toppers Romme en Schmelzer. „Romme, daar heb ik enorme waardering voor. Hij was in- W. J. Andriessen vader van de KVP-leider, heeft zelf dertig jaar lang in Eerste en Tweede Kamer het land gediend. Hij wil over alles praten, behalve over zoon Frans „want ik wil hem niet in de wielen rijden." telligent en had een werklust waar je versteld van stond. Wat die man aan stukken las, en er zijn veel stukken in de Kamer, dat was formi dabel. Hij had een geweldig gezag. En dat hij een dictator zou zijn, is beslist niet waar. Maar het lag in zijn natuur dat hij een hautaine indruk maakte. Hij had een hekel aan leuteren, Schmelzer? Een knappe vent. Hij heeft een grote organisa torische inbreng gehad. Hij was anders dan Romme. Hij zocht meer saamhorigheid. Romme was eenzelviger. Maar wat Kan van Schmel zer heeft gezegd over „glad de" tekkel, nee, dat heb ik nooit kunnen bewonderen." JAN KOESEN DEN HAAG (ANP) Mi nister De Gaay Fortman (Bin nenlandse Zaken) wijkt niet af van de sinds jaren gevolgde gedragslijn om zich daartoe le nende projecten als schuilgele- genheden voor bijzondere om standigheden in te richten. De bewindsman deelde de kamerleden mee, dat het te kort aan schuilgelegenheid groot is. Aldus blijkt uit het ant woord van de bewindsman op sohriftelijkte vragen van de Tweede-Kamerleden Waltmans ■en Jurgens (beiden PPR), De bedoelde projecten kunnen mijn: metrostations, onder grondse parkeergarages, tun nels. In zd&n antwoord bevestigde de minister, dat hij een be drag van maximaal f 2,3 mil joen beschikbaar stelde voor het aanbrengen van voorzie ningen in de onderste bouw laag van de parkeergarage, welke ondr de Parade te Den Bosch (naast de Sint-Janska- thedraal) is geprojecteerd. De voorzieningen als noodstroom-, watter-, sanitair-, riolering®- en speciale luchtzuiveningsinstal- laties en de enkele bouwkun dige constructies zijn nodig om ondier buitengewone om standigheden schuilgelegen heid te bieden aan 11.000 per sonen, die in getvail van gevaar niet op andere wijze redelijke bescherming tegen radio-actie ve besmetting kunnen verkrij gen. ITALIANEN maken steeds minder gebruik van de nog bestaande mogelijkheid tot echtscheiding. In de eerste tien maanden van 1973 wer den 12.066 verzoeken tot echt scheiding ingediend, terwijl dat er in dezelfde periode van 1972 van 18.135 waren. Een daling van 33,5 procent. (ADVERTENTIE) Bij de extra-eindhoofdprijzen, deze prachtige komplete keuken ter waarde van 5.000,-. Tewinner»voor/1,—.Een geschenkvoordePuzzelAktie Natuur van BAUKNECHTNederland BV, Karelusstraat 14, Oosterhout (NB). BRISBANE De 114 uit Nederland afkomstige slacht offers van de recente over stromingsramp in Brisbane hebben uit een ondersteunings fonds hun eerste cheque ge kregen; voor de 94 zwaarge- troffenen die alles of bijna alles kwijtraakten 600 gulden en voor de iets minder zwaar getroffenen 400 gulden. Waar de schade in de tien duizenden loopt, is dit een druppel op een gloeiende plaat, maar de dankbaarheid is groot, evenals de moed waar mee de meesten, die het resul taat van 20 jaar hard werken verloren zagen Eaam. weer be ginnen. De meeste slachtoffers zijn terug in hun woningen, waar van de raimen en deuren niet sluiten, de verrotte vloerbe dekking verbrand moest wor den en een paar bedden kas ten, tafels en stoelen op de kale vloer het enige huisraad vormen. DE regering heeft op de be groting 1974 f 1 miljoen gere serveerd voor de eerste aanzet voor een nationaal onderzoek programma Mens en Milieu. Het onderzoek is erop gericht het wetenschappelijk onder zoek van specialisten op het gebied van natuur- en mens wetenschappen naar het ef fect van milieuveranderingen voor de mens te bundelen. DE Duitse bondspresident en mevrouw Heinemann zijn gis teren met een speciale trein naar Brussel gekomen voor een ruim drie dagen durend officieel bezoek aan België. DEN HAAG Het in sectenbestrijdingsmiddel Vapona-strip van Shell is niet bestemd voor gebruik in besloten ruimten, waar in mensen langdurig ple gen te verblijven. In re delijkheid kon de minis ter van Volksgezondheid en Milieuhygiëne tot het oordeel komen, dat „niet met redelijke zekerheid mag worden aangenomen dat geen schadelijke na werkingen zullen optre den", aldus het college van beroep voor het be drijfsleven. Het heeft dit overwogen in zijn uitspraak van dins dag in het proces, dat Shell Nederland Chemie B.V. tegen de minister had aangespannen. Het college vond voorts onder meer, dat bij het veranderen van de voor schriften voor het ge bruik van de Vaponastrip egn nieuwe datum niet met de vereiste zorgvul digheid was vastgesteld. Het college stelde de eind datum van de termijn van toelating van de Va ponastrip onder de oude voorschriften alsnog op 1 januari van dit jaar in plaats van 1 juli 1973. ARNHEM Ongeveer 40 studenten van de Sociale Aca demie Gelderland in Arnhem hebben dinsdagmiddag het ge bouw van de academie aan de Utrechtsestraat bezet. De ongeveer 250 studenten van de dagopleiding en de do centen willen meer inspraak bij de benoeming van nieuwe docenten. DEN HAAG (ANP) Goedkope tandpasta is geen haar slechter of beter dande duurdere. Men kan al gewone tandpasta kopen voor 0,75 per 100 gram, maar men kan ook vijf keer zoveel neertellen voor dezelfde hoeveelheid, Dit zegt het blad „Koopkracht' van het Konsumenten Kontakt in het aprilnummer. Koopkracht geeft dan ook het advies om tandpasta maar zo voordelig mogelijik te ko pen. Het blad baseert dit ad vies onder meer op uitspraken van het Ivoren Kruis („echt slechte tandpasta bestaat niet en er zijn geen wezenlijke verschillen tussen de diverse merken") en op de resultaten van recente Engelse test van 51 tandpasta's. Wel bestaan er volgen» Koopkracht verschillen tussen gewone en gefluorideerde tandpasta's. Volgens het En gelse onderzoek vermindert gefluorideerde tandpasta bij regelmatig gebruik het tand bederf met zo'n 20 pot. BRUSSEL (ANP) Getij de,ncentrales hebben het grote voordeel dat ze geen veront reinigende afvalstoffen produ ceren. Hun invloed op het mi lieu is echter niet zomaar te verwaarlozen. De exploitatie van dit soort centrales kan leiden tot veranderingen in de waterhuishouding en de fauna binnen een afgesloten bekken. Ze kunnen bovendien hinder lijk zijn of zelfs een gevaar vormen voor de zeevaart, zo heeft de Europese Commissie, het „dagelijks bestuur" van de EEG geantwoord op schrifte lijke vragen uit het Europes» Parlement. Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zullen deze vermteld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het In alle gevallen eens Is met inhoud» c.q. strekking. Allemaal gaan we naar de knoppen, volgens Hayia van de VVD en voor de televieie de monstreerde zij, blijkbaar on bewust, hoe dat gaat bij een goedmoedig zich verdrukken latend ouderwets buurtkruide- niiertje met over de toonbank verkoop waar Hay-a zichzelf bediende en omdait het toch zulke Meive beste mensen wa ren die (hoe kunnen ze zo tegen zichzelf zijn) waar schijnlijk ook nog op die WD stemmen, werd het „op de lat" gekocht en onder een lieflijke smi-le van Haya dn het bedui melde blijkbaar veel in ge bruik zijnde pof-boek geschre ven. Nu dachten wij dat „niet contant betalen" juist een van de oorzaken van „in de knel raken" van de middenstand was, waarvoor Wiegiel elke dag in de krant adverteert. Waarom laat die groep ziich eigenlijk STANDeldjk indelen door de WD, terwijl zij door de rechtervleugel van de WD (de Captains of Commerce en Industry) naar de knoppen ge jaagd worden met hun groot winkelbedrijven. Verbazing wekkend is ook, dat deze klei ner wordende -groep zijn stand tracht op te houden door zich tegen een zondebok (meestal de ambtenaren) laat opjutten door demagoog Wiegel, terwijl in feite ambten-aren en zeker die tot de semi-overheid beho- i-endie als b.v. d-e Spoorwegen, Posterijen, gemeenten, politie, belastingen, militairen enz., enz. bepaald -geen aim-bten-aar ooit wildien zijn maaj- gewoon werknemer bij de Post het Spoor enz. Dit zijn midden groepen (om van stand maar te zwijgen waar niemand wat voor koopt) die tot „het ris kante midden" behoort waar volgens Haya de WD zich nu tot bekeerd heeft (de Captains worden losgelaten?). Het verbijsterende is nu, dat de WD aan bovengenoemde groepen van „Het riskante midden" op 65-jarige leeftijd de aow ingebouwd (lees ont vreemd) heeft. Van al dit overheidspersoneel wordt na genoeg de gehele aow inge houden (over 1973 was dit nuiim f 9000) terwijl de Zwols- mannen, de Caransa's kortom tetter die hoe rijk dan ook is, dj volle aow uitbetaalt krijgt Diarom willen wij werkne- mfers bij overheidsbedrijven geten ambtenaar meer genoemd wbrden en Pinden ondiengete- teëmdien de strijd a-an tegen de otlrechtivaardige en onrechtma- tifee „inbouw" van eigenvex- dfend en betaald pensioen. BREDA Belangengemeenschap vart Overheids- en Semi- overheidspersoneel W. Noorlandei Secretaris' Beste mensen van de lucht macht, -geef goede zakelijk» informatie of -geen informatie, maar geen opgelegde zoethou dertjes zoals in „De Steim" van dinsdag 19 maart. Voor standers van de luchtmacht zouden misschien nog kunnen denken, dat u niiet beter weet. Anderen krijgen wellicht het vermoeden dat u een loopje neemt met de mensen die last hebben vain uw lawaai. U mag niet zeggen dat de vliegtuigen nóg verder van de zuidelijke wijken v-an Breda en Tilburg zullen blijven; ze vliegen er tot nu tee dwars overheen. Er moet niet voomal sprake zijn van het verbeteren van bepaalde routes met enige graden, maar vooreerst het verbieden van vliegtuigen op routes die helemaal niet op de door de luchtmacht -gepubli ceerde kaartjes voorkomen. Correcties van zo'n 90 tot 180 graden. De landingsrou-tes liggen over dun bevolkte gebieden van de stad zegt u. Zou -u dan terwille van de mensen di-e daar in scholen, ziekenhuis en bejaardencentrum verblijven uw vliegers Willen vragen wat beter op hun hoogtemeter te letten! U stelt zo menselijk dat de vliegers wel 'ns worden afge leid, en daardoor een koersaf wijking van een paar graden kunnen maken. Wilt u ons ga randeren, dat deze -afwijkin gen in een horizontaal vlak blijven? Bij een verticale af wijking zouden de gevolgen zo rampzalig zijn voor de mensen op de grond. Gelukkig zijn de afwijkin gen te verklaren uit de 'ge compliceerdheid van de toe stellen zegt u. En ik m-aar den ken dat de apparatuur zo ge compliceerd is om een exacte navigatie en besturing juist mogelijk te maken. Sloop die dure rommel dan uit de kis ten! Er komen minder klachten aegt u, -omdat de mensen min der last van het lawaai heb ben, denkt u. Zou de reden ook kunnen zijn, dat bij u ingediende klachten toch geen effect sorteren? Het tweede squadron komt niet naa,r Gilze denkt u, maar u vertelt, er wel meteen bij, d-at als het kramt, de geluids hinder dan niet zo erg zal -toenemen. Wiaar baseert u d'ie veronderstelling op? Op het rapport van het Nationaal Lucht- en Ruimtevaart Labo ratorium; waarin rekenfouten van ca. 20dib per vliegtuig zit ten? Of hebt u ooit werkelijke ïawaaimetingen in Breda en Tilburg laten uitvoeren? Kunt u uitleggen, waarom bij een verdubbeling van het aantal vliegtuigen het lawaai m de onveiligheid niet ver dubbelen? Meer mensen krijgen meer overlast; mijns inziens is dat meer dian een verdubbeling. U weet dat geluidshinder ttiert evenredig is met „Kosten"- eenheden, en d-at deze eenhe den een rooskleurig beeld ge ven. Het zou onheus van mij zijn te dienken dat u daarmee uw „minder dam verdubbe ling" zou willen verklaren. ■Heren van d-e luchtmacht, als u informatie wilt geven, geef dan feiten. Als u iets aan de geluidshin der wflt doen, zorg dan min stens, dat er gevlogen wordt volgens die informatie en als u de veiligheid en de psychi sche rust van de burgerij echt serieus neemt hou dan op met vliegen boven steden. BREDA H. van N-ieuwstadt De heer J. de Leeuw (Stem 20 maart) wenst niet door een stelletje haatdragers (de VVD) bestuurd te worden. Ik zeg: Geen enkele partij ds in zijn geheel haatdragend, om dat zoveel hoofden, zoveel zin- rlen nog steeds telt. Dat Wie gel het samengaan met links, een kwalijke zaak vindt is juist. De goede bedoelingen lhat ik in het midden, maar dat houdt nog niet in „goed doen". Door dit samengaan kwam d-e rechtse kiezer in de kou te staan, waardoor de gro te offers voor „morele" waar den door onz» voorouders ge bracht, sterk gevaar liepen. Duidelijk bleek dat reeds met de troonrede, om maar een ding te noemen. Als de heer De Leeuw over haatdragend heid wil praten, laat hij dan zijn gedachten eens op de Koepel in Breda richten, waar door onverzoenlijkheid tegen over „de drie" recht en mense lijkheid worden verkracht, zelfs in het aangezicht van ziekte en dood. Breda mevr. M. Elzas-Groot In een dagblad stond dit be richt: meisje van 17 jaar krijgt bijstand. Nu wilde ik u vragen wat d-at in de toekomst moet worden. Het is toch de bedoeling dat de werkgevers en werknemers premie betalen voor de ouderen o.a. aöw, Maar nu begint het er op te lijken d-at de ouderen voor de jonger enop moeten brengen. Bovenstaand kan misschien sen uitzondering zijn, maar het begin is er toch. Bijge voegd vindt u ook nog een aantal advertenties met 21 aanvragen voor werk, daar kan zij beter op uitgaan, dan voor bijstand. Normaal klim ik niet zo gauw in de pen, maar als je pas de div. aanslagen binnen hebt gekregen, wil je toch ook wel dat dit verantwoord uitge geven wordt. Breda A. J. de Jong De heer Sinner weet te wei nig van de kwestie-Prinsen beek om zich daarover een oordeel te vormen, en wat hij ervan weet heeft hij nog van de politieke smaakmakers van Brandpunt. Desondanks grijpt hij het geval aan om eens flink van leer te trekken te gen het verschijnsel „stich tingsbesturen". Daarin voorge gaan door -de heer Egas, politi- cus-in-ruste en vermaard specialist in het opsporen van wantoestanden in de charita tieve sector. De heer Sinner, fervent voorstander van democratise ring, van bejaardentehuizen tot en met; scholen, ziekenhui zen, weeshuizen enz. vindt het onverdraaglijk dat hier een woordvoerder van het stichtingsbestuur zich onthield van een uiteenzetting omtrent het zuivere bejaarden wérk. Maar hoe stelt de heer Sinner zich een situatie voor, waarbij na democratisering bijvoor beeld allerlei bekwame en ij verige personeelsleden toeval lig niet over het nodige finan ciële inzicht en-of de gewenste bestuurlijke oa-paioiteiten zou den blijken te beschikken? Erger nog: als de gang van zaken in zulk een rusthuis door de eindeloze pluriformi teit der medezeggenschap, inclusief de inspraak der be jaarden in een hel van be moeizucht en prestigestrljd ontaardde? Mocht het ooit zo ver komen, dan zou er een heleboel prachtig werk van al lerhande stichtingsbesturen wel grondig worden vernield. En tenslotte waren het ook in dat verleden beslist niet allen deftige statusjagers, die zich zogezegd „eon amore" en „pro deo" voor de medemens heb ben ingezet. Wie het verleden niet eert en het heden niet waardeert, mag wel oppassen dat hij van de toekomst Mm pumhoop ma-afct. BREDA L PISON

de Stem | 1974 | | pagina 13