Sluiting van stortplaats Gedeputeerde voorsteder van behoud Hulst en Oostburg Vredeswerkgroep Hulst houdt open dag over Latijns-Amerika ADVIES VAN B. EN W. HULST AAN RAADSLEDEN: Komende zomer parkeergelden in Nieuwvliet Dameskleding in show te Axel OFS R. VAN DAM 'E HULST G LEWEDORP VAN DISSEL kantoor J. W. J. Smolders Ken Te koop cafetaria te Breda Kontanten noodzakelijk Topbiljart in O.-Zeeuwsch- Vlaanderen B en w Axel stellen extra subsidie voor aan twee muziekkorpsen Reconstructieplan voor deel Oudeweg in voorbereiding Oostburgers verbaliseerd voor wapenbezit Oostburg Sas van Gent Kloosterzande Zuiddorpe St. Jansteen AR VERKLAARDE WONING IOND TE HEIKANT maart 1974 om 4 uur in het t 1. Block te Heikant, Julianastti" •lijk bevel LIEK VERKOPEN jrklaarde woning met erf aas Heikant, kadaster gemeente St ummer 1024, groot 4.38 aren, koopsom dient te geschieden betaling van de onkosten bii zing. ;en gebruik bij de betaling van; vr rekening koper vanaf 1 jaRlJL. ten kantore van de notaris v» 821), te GOES '11 1974 te 14.00 uur in hotel j, Burgemeester Vermetstraat ,ens art. 1223 B.W. ibliek verkopen: GROOT HERENHUIS ds pension met tuin en garage a te Nieuwdorp, groot ongent EEN PERCEEL WEILAND venvermeld woonhuis, groot o DE COMBINATIE VAN IA VEL I EN II. r velerlei doeleinden te gebn en voor recretatie. ig 30 maart en woensdagen i. van 14.00 tot 16.00 uur. ten kantore van de notaris, Zaterdag 23 maart 1974 lerneuzen 4616 16 raat 89 ,r. 8 huur) huur) Te koop: lste helft maart '74 SLUISKIL: Middenstr. 71 Kanaalzicht 39 Louisastraat TERNEUZEN: Chrysantstr. 24 D. Visserstr. 106 D. Visserstr. 54 Bachlaan 67. ;e de vele aanvragen: TE KOOP GEVRAAGDI OOSTERHOUT [6 maart a.s. bij INZET en «F t.s. FINAAL, telkens 's avonds Dorpshuis „De Brink", HoutS en Hout, krachtens rechter® LIEK VERKOPEN erderij met landbouwersschuul boomgaard aan het Houtsepad' I. gem. Oosterhout sectie P nr! d., samen groot ong. 42.60 are; rceel weiland ten noorden van koop la, kad. gem. Oosterho® [rest, ged., groot ongeveer 7P over koop la; iel weiland ten noordwesten'® i koop lb, kad. gem. OosterW' [root 68.40 are, met uitweg °'eI :eel bouwland aan de Herstra01 gem. Oosterhout sectie P nr' Teel bouwland nabij de Steelt0' Hout, kad. gem. Oosterhoi» groot 89.40 are; eel weiland aan de Bergweg1; Made en Drimmelen sectie 80 are. zowel afzonderlijk als gecoffl' gebracht. van pacht, de gebouwen g°' de betaling van de koops"®: ient plaats te hebben op 21 ®e sdags van 2.00 - 4.00 uur. ;en te verkrijgen ten kantrt j Iders voornoemd, Heuvel 10 non 01620-26055. Brieven onder noml"" 26244. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Iedereen die komende zomer zijn auto wil par keren op het nieuwe parkeerterrein in Nieuwvliet zal hiervoor per dag f 1,- moeten betalen. Uitzonderingen zullen niet worden gemaakt. De naad moest donderdag avond een desbetreffende ver ordening goedkeuren en de raadsleden A. Verflage, Th. Caimbier e«n A. de Feijter had- (Van onze correspondent) HULST Zaterdagavond wordt er voor de Oost- Zeeuwseh-Vlaamse topbiljart- competitie weer een viertal wedstrijden gespeeld. Leider Marionette uilt Hulst heeft een vrije zaterdagavond. Eén van Marionette's naaste concurrenten ^tAnker uilt Hulst gaart op bezoek bij het Belgi sche Excelsior in St Niklaas en zal diaiar ongetwijfeld op zware tegenstand moeten re kenen. Een puntenverdeling ligt in die lijn dier verwach tingen aangezien Excelsior op eigen terrein een moeilijk te kloppen ploeg is. Een andere concurrent van Marionette, BV ONA uit Hulst speelt dn het café van Piet Wemitzler te Hulst tegen BC 't Raedhiuys uit Westdorpe. Een Hulster overwinning is de meest voor die hand ligglende uitslag. KOT uilt Hulst ontvangt in het café van S. Blommaert te Hulst hekkesluiter STC uit Sluiskil en zal ongetwijfeld de beide winstpunten wel dn Hulst weten te houden. TOVAK tenslotte speelt in Koewacht tegen 't Centrum uit Hulst. Hoogstwaarschijnlijk le vert deze wedstrijd een pun tenverdeling op. (Van en onzer verslaggevers) AXEL Tijdens de verga dering van de gemeenterad van Axel op dinsdag 26 maart komt behalve het voorstel tot de bouw van het zwembad ook het voorstel van B. en W. aan de orde om alsnog een extra-subsidie te verlenen aan de muziekverenigingen EMM nit Koewacht en Concordia uit Overslag. Het college stelt voor EMM een eenmalige sub sidie van 1000 gulden te geven en Concordia een éénmalig be drag van 500 gulden. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeenteraad van Hulst zal vrijdagavond 29 maart moeten beslissen of de vuilnisstortplaats in Sint Jansteen al dan niet wordt gesloten. B. en W. van Hulst stellen de raads leden voor om dat wel te doen. Aan het openhouden stellen G. S. dermate hoge eisen in het kader van de hinderwet dat handha ving van de vuilnisstortplaats in Sint Jansteen de gemeente Hulst heel wat geld zou kosten. Uit een oriënterend gesprek met de verenigingen over hun financiële positie is volgens het bestuur gebleken, diat me de in verband miet de toeloop van nieuwe lieden bij EMM en Concordia een extra-subsidie toch noodzakelijk is. Omdat de fanfare-afdeling vain Hosanna wegens het gerin ge .aantal werkende leden en in afwachting van de studiere sultaten van 24 jonge leden, die dn opleiding zijn bij de muziekschool, op non-actief staat, vindt het college dat de subsidie aan Hosanna over 1974 .geen wijziging behoeft. De extra-subsidies aan EMM en Concordia ziet het college als een overgang naar nieuwe sulhsidienormen die men bezig is op te stellen. In de vergadering, die om zeven uur begint, komen ook voorstellen aan de orde tot aankoop van woningen ten be hoeve van het saneringsplan Buitenweg en verkoop van gronden. Het gemeentebestuur wil verder beroep aantekenen te gen het slechts gedeeltelijk goedkeuren vanhet bestm- mingsplan Buitengebied door GS. Het coUege had aan het gébied ten oosten van de Zwartenhoekse Kreek de be stemming landbouw, veeteelt en tuinbouw gegeven. GS vin den echter dat de betreffende weilanden tot beschermd na tuurgebied moeten worden verklaard, wat volgens het ge meentebestuur een onaan vaardbare beperking voor het agrarisch gebruik van deze gronden tot gevolg heeft. den een amendement inge diend om gasten van campings die niet nabij de kust zijn gelegen van parkeergelden vrij te steUen. De heer De Feijter betoogde dat middels de campings voor bovenwijkse voorzieningen, waaronder parkeerterreinen, betaald worden. Een gemeen telijke belasting die via de kampeergelden van de gasten weer terug ban komen. Maar daarenboven moeten ze dan ook betalen voor het parke ren. De heer F. Baarends vond het inderdaad een ongelukkige samenloop van omstandighe den dat parkeergelden worden geheven in gebieden waar ook voor bovenwijkse voorzienin gen wordt betaald. „Worden de lanigverbHjvenden op deze campings echter vrijgesteld dan vind ik dat ook de inwo ners van Oostburg vrijstelling moeten krijgen want die beta len ook mee aan de aam! van het parkeerterrein". Burgemeester A. Schipper vond het ingediende amende ment onuitvoerbaar. „Hoe moet dat gerealiseerd wor den?" zo vroeg hij zich af. „Door stickers misschien? En wie reikt ze uit en hoe wordt gecontroleerd". Hij wees er voorts op dat parkeergelden een retributie zijn waartegen over een duidelijke dienst verlening wan de -gemeente staat, namelijk het parkeerter rein. Het merendeel van de raad voelde er dan ook niet voor Uitzonderingen toe te laten, „Dan zouden er nog lagere in komsten uitrollen en wij zijn juist zo blij dat oko de dagre creant eens kan meebetalen aan voorzieningen die ook voor hem aan de kust zijn getroffen", aldus de heer A. Satamé. Met uitzondering van de In dieners van het amendement werd de verordening aangeno men. Ze geldt voor een jaar en voor een parkeerterrein. De ervaringen zullen moeten le ren of deze weg moet worden voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het gemeentebe stuur van Axel heeft naar aanleiding van een vraag van het raadlid Vink meegedeeld, dat een reconstructieplan voor het gedeelte van de Oudeweg, gelegen tussen de weegbrug en de Beoostenbijstraat wordt voorbereid. Realisering van het plan (wat zou betekenen, dat de klachten over de slechte toe stand van de weg tot het ver leden zouden gaan behoren) hangt echter sterk af van de beschikbare financiële midde len. Op een vraag van de heei Haimelink heeft het college geantwoord, dat al verschil lende mogelijkheden zijn on derzocht om de toestand van de betonwoningen te verbete ren. Een verbeteringsplan, dat onlangs weer is opgesteld zou volgens het coUege echter on aanvaardbare huurverhogingen met zich meebrengen. De totale huur zou dan ongeveer 250 gulden per maand gaan bedra gen. De stookkosten zijn dan niet bij diit bedrag inbegre pen. Bij de PZEM heeft het ge- meentebesguur naar aanleiding van een vraag van de heer Vink schriftelijk inlichtingen gevraagd over. de mogelijke verplaatsing van de afdeling gas van die PZEM naar Ter- neuzen. Volgens G.S. zou er een af rastering van gaas van twee meter hoog moeten worden geplaatst en voor het aandruk ken en afdekken van het vuil zou een laadschop of bulldozer gebruikt moeten gaan worden. Met het aankopen van een laadscho-p is een bedrag van ongeveer f 80.000,- gemoeid. „Deze voorwaarden zijn der mate zwaar dat het naar onze mening niet verantwoord zal zijn deze stortplaats nog lan ger te exploiteren. Er is bo vendien nog maar zo weinig startruimte beschikbaar dat in dien die stortplaats nu wordt geëgaliseerd, deze nagenoeg vol zal zijn", zo schrijven B. en W. in een voorstel aan de raad. Als de stortplaats wordt ge sloten moet het vuil met zand worden afgedekt. Het gemeen telijk vuil zal daarna echter weer ergens anders naar toe moeten. De enige mogelijkheid is dat het met behulp van containers wordt afgevoerd. De firma Tollenaar in Terneu zen kan het vuil naar de eigen stortplaats in de omgeving van Hoek en Philippine brengen. Het plaatsen van vier contai ners (namelijk twee in Hulst, een in Sint-Jansteen en een in Clinge) gaat de gemeente sa men met het stortgeld en het vervoer van het vuil ongeveer f 28.500,- per jaar kosten. Par ticulieren en kleine onderne mers zouden kleine hoeveelhe den grof vuil kunnen depone ren in de container, die bij de gemeentewerkplaats komt te staan. En daarvoor moet dan worden betaald, namelijk f 5,- tot een hoeveelheid van een halve kubieke meter en f 9,30 tot een hoeveelheid van een kubieke meter. Om de ge meentelijke ueeigmachimes in de containers leeg te kunnen maken moeten de containers in Hulst en Clinge van een oprit warden voorzien. Dit kast per container f 850,- ex- tra. Het Is niet de bedoeling om snioeihout uit bossen en plantsoenen in de containers te stoppen. Hiervoor wiUen B. en W. een houtversnipperaar aankopen, zodat het hout eventueel in kleine stukjes in de bossen kan blijven lig gen. Aan de orde komen in deze vergadering ook de reinigings rechten. B. en W. stellen voor om voor gezinnen, die uit min der dan drie personen bestaan (waaronder dus veel bejaar den) f 45,- per jaar te reke nen, voor grotere gezinnen en bedrijven zonder bedrijfswo ning f 56,- (mits die bedrijven niet teveel vuil meegeven) en voor bedrijven, die veel vuil meegeven geldt een tarief dat gebaseerd is op de hoeveelhe den. Aan een bedrijf in Hulst zal b.v. f 3345,- pw jaar wor den gevraagd. (Vian een onzer verslaggevers) OOSTBURG Drie Oost- burgers hebben gisteren pro ces-verbaal gekregen wegens overtreding van de vuurwa- penwet, de vogélwet en we gens dierenmishandeling. Met een zware windbuks hadden zij een huismus en een (be schermde) zamgdlijster gedood en een spreeuw zwaargewond. De dieren werden aangetrof fen in een plastic hudisvuil- zak. Het wapen en de vogefe zijn door de politie iin beslag geno men. Gisteren werden de da ders in hun auto gesignaleerd in de polder langs de Looddijk tussen Sluis en Zuidzande. Di rect na de melding werd post gevat biij een restaurant in Oostburg. Waar binnen een kwartier de schutters kwamen opdagen. Bij de aanhouding bleek de spreeuw nog in leven te zijn. Aanrijding Op de krui sing VoMerstraat-Noardiwal verleende L. M. de V. uit Ooatburg met zijn personenau to geen voorrang aan G. J. B. uit Oostburg, ook met een per sonenauto, toen deze van de Noordiwai naar de Oude Stad reed. Beilde aiuto's werden be schadigd. Auto geleend P. D. uit Aardenburg deed woensdag avond bij de rijkspolitie aangif te dat zijn personenauto ont vreemd zou zijn. Woensdag avond om halfelf echter trof de rijkspoffiÜesurveiBamceauto die auto van D. op die Miarkt van Oostburg aam, zodat hij aan de eigenaar kon wonden teruggegeven. Demonstratie Het Katho- lieK Vrouwengilde heeft voor dinsdag 26 maart een bak- en braddemonstratie georgani seerd. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in Du Commerce. De avond wordt verzorgd door ae heer J. van Mburik, kok van het bedrijfsschap voor het slagersbedrijf. Jeugdkampen De stich ting sociaal kultureel werk te Sas van Gent, heeft een kamipprogramma samengesteld voor de komende zomer. De mogelijkheden voor de jeugd uit de kernen Sas van Gent, Westdorpe en Philippine zijn: 8 tot en met 13 juli voor de lèeftijdsgroep 6, 7 en 8 jaar. 13 tot en met 20 en 20 tot en met 27 juli voor de leeftijds groep van 9, 10 en 11 en 12 jaar. 27 juli tot en met 8 augustus voor de leeftijds groep van 13 en 14 jaar. Het vakantiekamp waar deze jeugd naar toe gaat is het kamphuis „Heidekruid" te Westouter (B). Voor de jeugd van 15 en 16 jaar van 22 tot en met 30 juli in het kamp huis „Joli Site" te Diekirch, Luxemburg. 29 juni tot en met 13 juli tentenkamp in En geland, Oxford of in Wales, voor 16 jaar en ouder. 29 juni tot en met 13 juli tentenkamp in Zwitserland omgeving van Finsteraarhorn voor 16 jaar en ouder. De insehrijvingstermijn loopt tot uiterlijk eind april. (Van een onzer verslaggevers) HULST Tijdens een zeer druk bezochte KVP-vergade- ring in Hulst heeft de KVP- gedeputeerde A. van Geesber- gen gisteravond zich voorstan der van het behoud van de ziekenhuizen van Oostburg en Huist getoond. Hij deelde mee dat ook de AR-gedeputeerde J. van den Bos er zo over denkt. De hees- Van Geesbergen deelde mee dat de beide zie kenhuizen de huidige functies moeten behouden en dat het mogelijk moet zijn dat beide ziekenhuizen in de toekomst ook profiteren van nieuwe in zichten op medisch gebied. De heer Van Geesbergen deelde mee dat de KVP-statenfractiie zich sterk zal maken om deze visie te verdedigien. Wat die visie betreft, deelde hij uitdrukkelijk mee dat het niet gaat om de belangen van de ziekerahuiislbesturen, van de meidici of van het personeel, maar dat het gaat om de be langen van de bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen. Hi] vond dat zonodig aan de staatssecretaris duidelijk moet wonden gemaakt dat Zeeuwsch-Viiaiainderen niet met andere gebieden van Neder land kan worden vergeleken als het gaat om ziekenhuis- zong. Ook voind de gedeputeer de dat bi'j de studie naar de ziekenhuisvoorziening m Zeeuwsah-Vlaanderen een studie waarom staatssecretaris Hendriks heeft gevraagd duidelijk moet worden gelet op de aanwezigheid van Belgi sche a-ziekenhuizen in de naaste omgeving. „Het is ab surd dat men naar Utrecht zou moeten als men dichtbij huds ook goed geholpen kan wor den", was de visie van de heer Van Geesbergen in dit verband. Staatssecretaris J. Mertens van Sociale Zaken deelde op vragen van dokter Eijsink mee met zijn collega Hendriks overleg te zullen plegen over de vraag of wat Zeeuwsch- Vlaanderen betreft de samen werking met de Belgische zie kenhuizen in de grensstreek met wat verbeterd kan wor den. Er werd op deze avond, waarbij die belangstelling zo groot was dat de zaall letterlijk uitpuilde niet alleen over zie kenhuiskwesties gesproken. Nadat staatssecretaris Mertens zijn werk had belicht, kwamen typisch Zeeuwse problemen aan de orde. De heer Van Geesbergen stelde onder meer dat nu snel een streekplan voor .O-Zeeuwsch-Vlaaraderen kan komen, dat de ruilverka veling Kilaldreéht moet wor den afgerond ondanks alle on zekerheid over het Baailhoek- kamaiai en tevens pleitte hij Bruin/oranje/lila gedessineerd deux-pièces, lang en strak getailleerd jasje. (Van een onzer verslaggevers)' AXEL PZ Modecentrum en Modehuis Carianne toonden gezamenlijk hun ideeën over de mode voor de komende zo mermaanden binnen de muren van PZ Modecentrum in Axel. Naast de zogenaamde „pro gressieve" mode kreeg vooral Brandweer De brandweer Kloosterzande heeft de jaar lijkse koningsschietinig gehou den. Koning werd M. Lucasse, erfprins R. Segers en prins P Burgigraive. G. Kent, die de twee voorgaande jaren koning werd, viel nu niet in de prij zen. Filmmiddag De jeugdraad Zudiddorpe houdt zondag (24 maart) een filmmiddag voor de jeugd. Gedraaid wordt de film Sim Sailaibim van de dik ke en de dunne. Omdat het de laatste voorstelling in het sei zoen ds, worden de kinderen ook nog getrakteerd. De film begint om halfdrie. ook iin Hulst voor een snelle aanleg van de vaste oeverver binding tussen Krudningen en Perkpolder en niet tussen Ter- neuzen en Ellewoutsdiijk, waar minister Gruyteirs over spreekt. De keuze van dit laatste tracé levert volgens de neer Van Geesbergen behalve een enorm tijdverlies ook ta! van andere bezwaren op. Verkoping In café De Kroon nis door notaris I. van Dam uit Hulst een openbare verkoping gehouden van het woonhuis met toebehoren, erf en tuin te St.-Janstieem, aam de Brouwerijstraat 44. Het pand was eigendom van J- F. der Weduwen es. Koper werd de heer Eddy de Kerf te Hulst voor de prijs van f 27.500,-. (Van een onzer verslaggevers) HULST Aansluitend op het thema van de landelijke vastenactie houdt de vredes werkgroep in Hulst op zater dag 30 maart een open dag in Den Dullaert, waarop vooral de arbeidssituatie in de La tijns-Amerikaanse landen cen traal zal staan. Op de bewuste dag zullen films en dia's worden ver toond, kan men luisteren naar jazz en volksmuziek, gespeeld door een band en een zangduo uit Sas van Gent en kan men een fototentoonstelling bezich tigen. Verder zal pater Ver schuren bomen praten over de praktijk van het werk dat hij In Latijns Amerika heeft ver richt. Er zijn stands en er is een informatiebus, waarbij men zich kan laten informeren; over het thema van de vasten actie. Ook is er een tentoon stelling van tekeningen, die door kinderen van 7 lagere scholen in en om Hulst zijn gemaakt. Bezoekers kunnen tenslotte zelf actief meedoen door mee te spelen in een rollenspel, waarna men kan discussiëren. In een aparte stand zal men kunstprodiukten uit de derde wereld kunnen kopen. De initiatiefnemers van dit alles zijn een achttal jonge mensen, die samen met kape laan Van der Heijden al meer dan een jaar bezig zijn met de problemen in de derde wereld. Zo heeft men al eens een vre- deszondag gehouden en heeft men ook aan verschillende longerenmlssen meegewerkt. Op zes april zal de groep loor Hulst trekken om er on dersteund door geluidswagens de oollectezakjes op te halen, die men in het kader van de vastenactie heeft verspreid. De bedoeling is dat er in Hulst minstens 18.000 gulden wordt opgehaald. Dat geld moet dan een bijdrage worden aan het totaalbedrag dat men binnen drie jaar in het bisdom Breda blij elkaar hoopt te krijgen voor het FCL, een onderafde ling van de Zuid-Amerikaanse vakbeweging CLAT, die wil proberen, de boeren en land bouwers in dat werelddeel zich van hun situatie bewust te maken. Het belangrijkste doel, dat de organisators van de open dag voor ogen staat is echter niet het ophalen van geld. Veel meer dan dat wil men de mensen laten zien wat er in Latijns Amerika gebeurt. Alouis van Hal, één van de leden van de werkgroep is dan ook best bereid uit te leggen dat de boeren en land arbeiders in veel Latijns- Amerikaanse landen onder de plak zitten van de grootgrond bezitters, die meestal een flin ke steun in de rug krijgen van de verschillende regeringen. „De landarbeiders krijgen er geen kans toe zich te ontwik kelen, en daardoor zit er voor hen meestal niet veel meer op dan de situatie te aanvaarden zoals die is. Het FCL probeert echter vaak ondergronds dit fatalisme te doorbreken, door deze mensen te onderwijzen. Daardoor wordt een kader ge vormd dat in de verschillende landen een nieuwe macht kan gaan vormen, die op den duur verbetering in de situatie van de slechtstbedeelden kan gaan brengen", zo zegt hij. De vredeswerkgroep vind trouwens evenals de vakbon den in Nederland, dat de men sen hier in Nederland ook best wat bewuster gemaakt kunnen worden. Daarom is er tijdens de open dag in Den Dullaert ook een stand van de SOSV, de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Vakbeweging, die zich daarmee speciaal probeert bezig te houden. De open dag In Den Dullaert begint zaterdag 30 maart om twee uur 's-mlddags. de dameskleding voor hen die géén tiener meer zijn de aan dacht. Aqua-blauw werd op deze show als belangrijkste kleur voor dlit voorjaar en zomer genoemd, maar ook andere frisse kleuren als lila, appel groen en cyclaam waren ver tegenwoordigd. De mode van de twintiger jaren staat ook bij PZ Modecentrum in een goed blaadje, getuige de lange gefailleerde blouses met mou wen tot op de elleboog, vaak mat rimpeleffect in het voor pand. T-shirts zijn nu niet al leen meer van katoen maar ook in goed wasbare jersey, met allerlei opdrukken en ver sieringen. Het ongebleekte ka toenen jeans-pak, waarvan de schouderpasjes voor en achter opgewerkt waren met kraal tjes, v/as in trek bij de jongere bezoeksters. Marine-blauw was de klassieke kamgaren zomermantel, waaronder een chique blauw-wit gestreepte japon, traditioneel, maar zeer gekleed voor elke gelegenheid. Het lila jurkje met plooirok het lijfje crèmekleurig, met daarbij behorend boleroachtig jasje leek ons zeer geschikt voor lente én (zonder jasje) zomer. De combinatie, zwarte pan talon, camelkleur was erg ge schikt voor vrouwen met gro tere maten. De blouse was be zaaid met zwarte bladeren. Hierover werd een lang room kleurig vest met sjaalkraag en ceintuur gedragen. In te genstelling tot de damesmode viel ons op dat de herenpanta lons bij PZ Modecentrum wel een omslag hadden. De over hemden, in alle mogelijke kleuren, zijn veelal getailleerd en hebben een hoge (5 cm) grote kraag met lange punten die over de kragen van col berts en jacks gedragen wor den. Naast de veelsoortige jeans vrijetijdspakken was er toch ook nog genoeg meer ge kleed goed. Beslist vermel denswaardig was het groene kostuum met oranje ruit, spor tief doorgestikt met brede re- vers,^ waarbij uiteraard een oranje overhemd gedragen werd. Om mee te nemen op vakantie vonden wij de oker gele pantalon met glimmend satijnen overhemd in fel blauw, een geel sjaaltje in de hals... Carianne liet goed draagbare kinderkleding zien voor uit en thuis. Het oranje asje met rimpeleeintuur, Troene broek met daarop een ..klokken-blouse" kreeg van noeders en grootmoeders een vertederend applaus. Het schoeisel dat steeds uitmun tend bij de getoonde kleding paste was van firma Vasseur Niet traditionele bruidsjapon ner. besloten deze tradioneel getinte show. selaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158—1916. Terneuzen, Zr. D. Hobbel, van Steenbergenlaan 68, tel. 3360. Wolphaartsdijk, Wissenkerke, Kortgene, en Colijnsplaat. Zr. v. Hulsbergen te Kortge ne, tel. 01108—378. HUISARTSEN. Aardenburg en Oostburg, Dok ter G. de Bruijckere, Brou werijstraat 8, te Oost burg, tel. 01170—2323. Axel, Dokter Boor, tel. 1666, b.g.g. 01157—1451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke, Dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarleveldstraat 5, te Biervliet, tel. 01152345. Borssele en Nieuwdorp, De praktijk van dokter Sterren burg wordt waargenomen dioor dokter Kiviet te Bors sele, tel. 01105—1203. Br iskens en Groede, Dokter Hauer te Breskens, tel. 01172—1566. Cat]zand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, Dokter Beek te Zuidzande, tel. 01170 2424. Clinge, Koewacht en St. Jan steen, Dokter Melchers, tel. 01146—327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande, De praktijk van de huisart sen J. Geld-of, S. Wöstmann en H. Zwartelé wordt tot maandagochtend 8.00 uur waargenomen door dokter J. Kole, Kerkstraat 38 te Hoe dekenskerke, tel. 01193 262. Goes, Dokter F. van Peer, Oostsiingel 132, tel. 5306. Hoek, Philippine en Sluiskil, Dokter M. Jongsma, Juliana- straat 2 te Hoek, teL 01154—1356, b.g.g. 1345. Hulst, Dokter W. Eysink, tel, 2060. Kloosterzande, Dokter J. ter Burg, Groenendijk 52 te Hontendsse, tel. 011481377. Tot maandagmorgen 8.00 uur. Middelburg, Dokter J. v. d. Rijst, Rouaainsekaai 11, tel. 5343 (zaterdag) en Dr. J. Pel, Rouaainsekaai 11, teL 6659 (zondag). Visites aan vragen voor 10.00 uur. Spreekuren voor dringende gevallen van 12.3013.00 en van 17.3018.00 uur. Reimerswaal, Dokter P. Pol derman te Yerseke, tel. 011311300 voor de dorpen Hansweert en Yerseke. Dok ter J. Kamps te Rilland- Bath, tel. 01135343 voor de dorpen Krabh°ndüke, Kruiningen en Rilland- Batn. Sas van Gent e.o., Dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A 185, te Westdorpe, teL 125b. Terneuzen, Dokter R. Bau- wens, Jae. v. Lenm-epstraat 87, tel. 01150—3768. Vlïssingen, Dokter E. Kant, tel. 3987 (tot zaterdag 24.00 uur) en dokter A. v. d. Griek, tel. 2950 (van zater dag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur) Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30—13.00 en van 17.30— 18.00 uur. Wolphaartsdijk, 's H. Arends- kerke en Heinkenszand, Dokter H, van Maaien te Heinkenszand, tel. 01106 1234. Zaamslag, Dokter W. Fraanje, Plein 42, tel. 1244. TANDARTSEN. O.Z. Vlaanderen, Tandarts J. Nijsten, Honciiusstraat 2 te Terneuzen, tel. 0115037o0. (Zaterdag van 10.0010.30 en vain 18.00—18.30 uur, zondag van 12.0012.30 uur). W.Z. Vlaanderen, Tandarts A. van Herk te Oostburg, tel. 011702493 (zaterdag en zondag van 12.00—12.30 uur). Walcheren, Tandarts M. Smal- legange, J.M. Kemperstraat 32 te Vlissingen, tel. 011847094. (zaterdag van 9.0010.00 uur, zondag van 11.00—12.00 uur). Z. en N. Bevcland, Tandarts P. Frantzen, Kastanjestraat 307 te Goes, tel. 01100- 6364 (zaterdag en zondag van 9.0010.00 uur). DIERENARTSEN. Axel en Zaamslag, Dokter J. de Haas te Zaaslag, teL 01153—1366. N. en Z. Beveland, Doktei M. Gaakeer te Ovezande, tel. 01195—283. Walcheren en deel N. Beve land, Dokter J Hoftijzer te Middelburg, tel. 01180 3118. Consult alleen na tele fonische afspraak. W.Z. Vlaanderen, Dokter W. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178—1225. APOTHEKEN. Gees, Zeeuwse apotheek, teL 5255. Middelburg Apotheek W. Hum- melen. M -kt 69, tel 2134. Terneuzen, Apotheek Hamann, tel. 2050. Vlissingen, Apotheek C. Last drager C. vain Perestraat 1 te Souburg, tel. 01183— 1593. WIJKVERPLEGING. Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis, Zr. Derksen te Zuidzande, tel. 01170 2367. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzcndijke, Zr Adriaanse te Groede, tel 01171367. Ellewoutsdijk e.o., Zr. J. Jon- geiain-Sinke, Vinkehof 32 te Heinkenszand, tel. 01106 1696. Goes, Zr. C. Jungerius, tel. •3666, b.g.g. 7110. Groot Axel en Zaamslag, Zr, K. Geleynse, Oosterstraat 2 te Axel, tel. 01155—1885. Hoek, Philippine en Sluiskil, Zr. Villerrus, Rozenlaan 5 te Hoek, tel. 01154—1495 Hulst en Hontenisse. Zr Mar tina, tel. 01140—3223. Rilland, Krabbendijke Waarde, Zr. P. Verschoor, tel. 01134 -1510. Sas van Gent, Zr. J. van Dors-

de Stem | 1974 | | pagina 7