i LSE Donderdag beslissing C.A.I. BEJAARDEN OP BEZOEK BIJ KONINGIN De Stem/De Vrlfe Zeeuw VOLDOENDE DEELNEMERS IN SAS VAN. GENT DIEFSTAL IN WESTDORPE Bijeenkomst voor ouders van peuters in Zaamslag Nieuw werk van Guido Metsers in Uilenspiegel Baggeren in Schelde wordt hervat EDEWERKER rEURS TER Postagentschap Serlippenspolder officieel open l. stad er Linden B.V. mirtgs- en/of Jerland en België igsmonteur of tot aanbeveling. &.V. ENINGSSCHAP 'i.4 Honderdste part-time gezinshelpster ingehaald Politierechter OVER SPEEL- ZAALWERK Place Pigalle in Terneuzen geopend Actie tegen vuilcontainer ZATERDAG In - zeeland ZONDAG verlenend bedrijf in de ehe sector vacant van ar een jongeman n contactuele t. de Ie gehele i kan nemen. unctie Igende eisen veao iresse voor elektr. adm. n een soortgelijke functie 3 TE RICHTEN AAN JDEKERKE (01185) 1465 Zaterdag 23 maart 1974 ines voor de hout- en me. TER staat voor de grootste p-bittnendienst zoeken wij en het bijhouden van alia tad. jaaroverzichten betreffen- orders. voorraadoverzichten zowel matie voor de buitenlandse leert deze funktie t.z.t. te- leidinggevende funktie, t.w. an de uitvoerpapieren 'vöor en de controle daarop. ktiè den voor internationale mming met het belang van.^ schikte-, woning kan bemid- VÖC 'i- 5' 'v« aTJ. AM H «Sr-«9101 eld van een' recente pasfoto LST VRAAGT 140 -2478 -J ïWtlafie industriële 'installatb*: anten op vóór de functie van met een grote maté van zelf- kse begeleiding vam een Et. j, Lj-ai i W.S.W.-verband betrokken, iderhoud van overwegend .elding (opz. W. en W. -*• livieltechniseh gebied. Hen. de sociale aspecten van deze. ht. v ftd .afhankelijk Van leeftijd ositieregelingen, zoala bü de jï> van toepassing. jen na het verschijnen van ;t Bestuur van het Sociaal deren, Herengracht I™ 1751.' (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Eind mei begin jiini de juiste datum is nog niet bekend zullen ruim honderd bejaarden uit Sas van Gent op paleis Soestdijk ontvangen worden door de koningin. De bejaarden maken de reis in twee autobussen. De stimulerende kracht ach ter dit uitstapje naar Soestdijk ia .de 72-jartge mevrouw Euge nie van den Abeel-e uit de Vredestna-at in Sas van Gent. Öok vórig jaar organiseerde zij voor een honderdtal be jaarden een reis,naar de toen jarige koningin, waarbij ook het majorettenpeloton The Ar- no's aan het défilé voor het koninklijk gezin deelnamen. „Er kunnen hoogstens 104 mensen mee in. de bussen. Ik (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met enig feestelijk vertoon heeft de stichting Maatschappelijke Dienstverlening Midden- Zeeuwseh-Vlaanderen haar donderdste part-time gezins helpster ingehaald. Het is me vrouw R. Dubbeldam-Pieters uit Terneuzen. De stichting MaatschappeTïJ ke Dienstverlening begon op 1 januari 1972 met 64 part-time gezinshelpsters. Op 1 januari 1974 was dit aantal gestegen tot 79. In een kort toespraakje I sprak dokter H.D.J. Meijer, voorzitter van de stichting, zyn vreugde uit over de snelle groei van het -aantal part-time zinshelpsters. Hij bood me vrouw Dubbeldam een bos bloemen en een boek aan. De heer L. Horowitz, diree- teur van Maatschappelijke Dienstverlening Midden- Zeeuwseh-Vlaanderen, maakte van de gelegenheid gebruik om enkele kanttekeningen te maken bij de arbeidsverkor- tlng van een kwartier per dag, welke per 17 juni a.s. ingaat voor de medewerkers in volle dig dienstverband. De heer Horowitz vroeg zich af of deze aTbeidistijdverkortirag geen moeilijkheden zal opleveren ▼uor het helpen van gezinnen op gewenste tijdstippen. Met ingang van maandag *.s. gaat Maatschappelijke Dienstverlening bemiddelen bi] het aanvragen van finan ciële tegemoetkoming voor ge zinshulp bij de sociale dien sten van de gemeenten Ter- neuzen, Axel en Sas van Gent. Men la tot deze bemiddeling gekomen omdat in de parktijk blijkt dat nog veel mensen er niet gemakkelijk toe komen bij een sociale dienst aan te kloppen. heb al 91 aanmeldingen bin nen", zegt mevrouw Van den Abeele. Zij houdt nauwgezet in een plakboek alle briefwis seling bij die .zij met de leden van de koninklijke familie heeft gevoerd. In het boek staan ook tal van foto's die zij van de koningin, prins Bern- hard, prins Cl-aus, de prinses sen Betarix en Irene en hun kinderen toegestuurd heeft ge kregen. Nooit zal mevrouw Van den Abeele vergeten een gelukwens te sturen aan een jarig lid van het Oranjehuis. De bedankbriefjes krijgen dan eveneens een plaats in het plakboek. De nieuwste aanwinst van mevrouw Van den Abeele ls een tekening van de 4-jarige Carlos, het zoontje van prinses Irene. Die tekening kreeg me vrouw Van den Abeele als dank voor haar gelukwens met de verjaardag van het prinsje op 27 januari. „Prinses Irene vergeet nooit terug te schrij ven", zegt mevrouw Van den Abeele. (Van onze correspondente) MIDDELBURG R.R. V. A, uit Westdorpe, 25 jaar oud heeft in het tijdvak van 1 oktober tot 14 november van het vorig jaar, herhaaldelijk geldbedragen weggenomen van O.F. v. H. uit Westdor pe. Hij verborg dan steeds het slot van de achterdeur, zodat hij met behulp vam een valse sleutel naar bimien kom gaam. Zo wist hij im totaal 900 gwl- dan binnen zijn bereik te brengen. De officier van justi tie eiste drite weken gevange nisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk, twee jaar proeftijd en toezicht van hot Zeeuws Reclosserings Bureau. D politierechter vonniste con form de eis. DE Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Kisslnge zal maandag op weg naar de Sovjet-Unie enkele uren in Bonn verblijven voor bespre kingen met zijn Westduitse collega Scheet. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In zijn vergadering van donderdag 28 maart zal de gemeenteraad van Sas van Gent een besluit nemen inzake het verlenen van een opdracht aan het inge nieursbureau Jongen B.V. in Vlaardingen betreffende de aanleg van een centrale antenne-inrichting. Genoemd inge nieursbureau heeft een plan opgesteld dat voorziet in 1740 aansluitingen in de woonkern Sas van Gent. In him preadvies aan de raad stellen B en W dat om tot een lonende exploitatie van de c.a.i. te komen 70 procent van het totaal aantal aanslui tingen vereist is. Dit komt neer op 1218 aansluitingen. Er heeft zich inmiddels het mini maal vereiste aantal personen aangemeld voor een aanslui ting op het contrale antenne net. De raad zal tevens een be slissing nemen wie de exploi tatie van de centrale antenne Inrichting Op zich zal nemen. Het bestuur van de woning bouwvereniging Sas van Gent- Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen): HULST Steenstraat 14. tel 01140-3751 lijnen); GOES: (Uokstraat tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag Lm. vrijdag 813-12 30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda; maandag t.m vrijdag 19.00-21 00 uur, tel, 01600-22341 Baterdag fl.uo-12.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 30.00-22.00 uur teL 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel 01140-3751 ot 01150-6297: Midden Zeeland 01100-4944 HUISAANSLUIT1NGEN: REDACTIE: Chel Zeeuwse redactie: S C. Augustijn, Kantoor Nleuwatraat 9 Terneuzen. tel 01150-7920 privé tel 01150-5745 algemeen redee teur Zeeland: A 3 Koopman, kantoor Kromme Weele 4 Mid delburg teL 01180-7764 privé tel 01180-7438: redacteur Midden- Zeeland- dn. J Bouwmana tel 01100-3405. kant (Uokstraat 1. «we. tel. 01100-8030 privé Colilnshof 35 Goes: redacteur te terneuzen en Kanaalzone G van Berkel. kantoor Nleuwatraat 9 Terneuzen, teL 01150-7920, privé teL 01150-4866; redacteur W Z.-Vlaanderen: R van der Helm, Melkweg 40. Oostburg, teL 01170-3370: sportredactie Zeeiand: T. Koomen. 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: c- J de Boer. Trumanlaan 10 Axel tel 01153-2237 ABONNEMENTEN EXPLOITATIE: inspecteur Zeeland: P Kcmtne*. tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: inspecteur Zeeland: C Menu. teL 01100-4316 (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In het club- hub De Stropiekanne van de centrale stichting voor sociaal en cultureel werk in de ge meente Terneuzen werd een bijeenkomst gehouden met de ouders van peuters die op de daarvoor gezette tijden weke lijks het clubhuls bezoeken. Met de beroepskracht en de aanwezige peuterleédsteTS werd van gedachten gewisseld over hst plaatselijke peutep- speelzaalwerk. Als voornaam ste feit werd door verschillen de ouders mar voren gebracht het belang, dat de peuter reeds op jonge leeftijd al wordt geleerd in contact met leef tijdsgenootjes, te komen. Ideaal werd genoemd de in het clubhuiis onder die vloer aangebrachte zandbak, die de kleuters in de gelegenheid stelt zich daar ook in de winter maanden te vermaken. Voor zitter H. Manshanden van het werkbestuur-Zaamslag zei dat na het aanhoren van zoveel tevredentheAdsbetuigingen het een stimulans voor hem en zijn medebestuurders zal zijn om mede zorg te dragen dat dit werk in de toekomst kan voortgaan. Dinsdag wordt een soortgelijke avond georgani seerd voor de ouders van de wat oudere kleuters. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Onder zeer grote belangstelling is In het winkelcentrum Serlippens in Terneuzen de vrijetijds da mesmodezaak Place Pigalle feestelijk geopend. Het smaakvolle interieur is geheel naaT eigen idee van Jan Rouw jr. uitgevoerd door het aannemingsbedrijf StriJ- douk uit Oostburg. Een rijke collectie van onder andere Dick Holthaua biedt de bezoeksters bijzonder veel keus in moder ne vrij etijdskleding. In het na jaar zal de collectie worden aangevuld met die van Helen Bartok. De nieuwe zaak bete kent een fraaie aanwinst voor- het winkelcentrum Serlippens, maar tevens ook voor heel Terneuzen en wijde omgeving. De heer Jan Rouw mocht tal rijke gelukwensen in ont vangst nemen. Vooruit heeft zich daartoe be reid verklaard op voorwaarde dat' de in de exploitatie-opzet berekende vergoeding voor het beheer en de exploitatie volle dig ten goede komt aan de woningbouwvereniging, de ge meente Sas van Gent garant is voor eventuele nadelige ex- pLoitatie-saldi en medewerking verleent aan een eventuele ga rantieverklaring met betrek king tot een geldlening. Wanneer de gemeente de exploitatie moet verrichten zal daarvoor iemand moeten wor den aangetrokken. De bouw vereniging kan met een pas aangetrokken beroepskracht deze werkzaamheden op zich nemen. De verschillende verhoudin gen ten opzichte van de ge meente en abonnees zullen door middel van een overeen komst vastgelegd worden. De machtiging tot het oprichten, hebben en instandhouden van de centrale antenne inrichting zal door de gemeente bij de directeur- generaal van d« PTT worden aangevraagd. (Van onze correspondent). TERNEUZEN Vrijdag morgen had de officiële ope ning plaats van hist nieuwe postagentschap, dat is geves tigd in de drogisterij van het winkelcentrum in Serlippens polder. De directeur van het hoofdpostkantoor in Terneu zen, de heer J. Mooy, sprak een welkomstwoord tot de aan wezigen, in het bijzonder tot de gemeentesecretaris, de heer A. van Pagee, die namens het gemeentebestuur het eerste aangetekende stuk in ont vangst nam en de gelukwen sen van het gemeentebestuur overbracht. Ook de heren M. Poisonnier em J. de Vries beiden oud directeur van het Terneuzense postkantoor en vertegenwoor digers van het winkelcentrum Serlippens woonden deze ge beurtenis bij. De directeur van het post- district Zeeland en West-Bra bant, dte heer C.S. Vis, zei in zijn korte toespraak dilt geen grootse maar toch ntet-onbe- langrijke gebeurtenis te willen noemen. Hoewel ook Terneu zen in zijn groei is gestremd, zei de heer Vis te menen dat deze plaats zeker wat betreft de PTT geen slecht figuur slaat. „Terneuzen telt in totaal acht postkantoren, dat bete kent ongeveer één kantoor per vierduizend inwoners. Lande lijk ligt dit oijfei op rond 5500", aldus de directeur. De heer Vis zei verder dat er momenteel druk wordt ge werkt aan de plannen voor een nieuw postkantoor in Ter- neuzen-Zuid. Hopelijk kan met die bouw ervan eind van dit jaar worden begonnen. Tenslotte overhandigde de heer Vis de heer Van Pagee, een poststuk waarmee deze een aangetekende zending in ontvangst kon nemen. „Serlip pens is in belangrijke mate vol gebouwd en wij zijn ervan overtuigd dat dit postagent schap zeer tot genoegen van de bewoners zal zijn", aldus de gemeentesecretaris. Hij voegde daaraan toe, dat diit agentschap tot stand is geko men zander dat het gemeente bestuur van Terneuzen erom heeft gevraagd. Een feit waar over men zich wel verheugt. Dl heer Van Pagee bood na mens het gemeentebestuur zijn gelukwensen aan. Nadat mevrouw De Buck- Dleleman, bestuurslid van de flatbewonersvereniging aan de Hahrenheitlaan haar geluk wensen had aangeboden (zij was daarna de tweede klant), nam de heer Van Pagee als eerste het aangetekende stuk van de postagentschaphouder, de heer C. A. Schuman, in ontvangt. Guido Metsers, die, waar schijnlijk om zich duidelijk te onderscheiden van zijn vader Hugo, De Oude Meester en van zijn broer Hugo-van-Blue Movie, de familienaam van zijn overleden moeder aan de zijne heeft toegevoegd, be hoort niet tot de schilders die ons met tentoonstellingen van hun werk overstelpen. Na een lange tijd van stil zwijgen, die ook bezinning op eigen mogelijkheden zal heb ben betekend, ls deze exposi tie bij Galerie Uilenspiegel te Sas van Gent een van zijn eerste manifestaties naar bui ten. En het zij dadelijk ge zegd: deze tentoonstelling be tekent een zeer verheugend weerzien. Guido Metsers is zichzelf gebleven in zijn trouw aan de mens en de menselijke figuur als hoofdmotief van zijn werk, trouw ook aan zijn zeer sensi bele kijk op het leven die hij in de verschillende houdingen en standen van die menselijke figuur tot uitdrukking brengt en die nu eens ironisch, dan weer igrappig en oubollig, nu eens scherp en vlijmend, dan weer ernstig en hartverwar mend is. In zijn pentekeningen met een serie waarvan de expositie opent laat hij zich vooral van zijn geestige, ironische en in- valrijke kant zien. In de Hooggestemde Slaapster bij voorbeeld die op te hoge kus sens ligt opgetast, in .De On rustige Slaapster die met haar eigen ledematen in de knoop ligt. Met hun droge, rake, toch sierlijke lijnvoering roepen ze een glimlach op. Ze vormen een charmante speelse ouver ture op de kleurensymfonie van zijn olieverfschilderijen. Metsers slaat daar vaak ge waagde tonen aan, brengt stoutmoedige klankkombina- ties tot stand, maar hij weet ze tot welluidende kleurmu- ziek samer, te voegen. Daar is het magistrale portret van de Vrouw met de Sleuteltjes, ge heel in een prachtig groen ge houden en met één oog wegge laten. Deze laatste abstractie maakt het geheel van dit ge zicht juist volmaakt. Daar is de geheel blauwe jonge vrouw van Na het ba den, het paarse portretje van zijn zoontje ten voeten uit, zijn röntgenachtig Zelfportret in blauw tegen groene achter grond met een in het geheel van de compositie geïnte greerde autobiografische ge schreven tekst, het plastisch prachtig gerealiseerde portret van De Rechtvaardige Ambte naar vol sarcasme en mededo gen en het ronduit ontroeren de portret van zijn gestorven moeder, briljant gedaan zowel qua gelaatsexpressie als stof uitdrukking van het gewaad. Toch is dit laatste niet het meest opvallende aan dit schilderij. Wat het vooral zo fascinerend maakt is dat de schilder de kracht van zijn heimwee, zijn liefde er zó in dringend in heeft weten mee te schilderen, dat de overigens volkomen im het werk opgeno men tekst „Ik had je nog wel eens willen spreken" er bijna overbodig door wordt. Een overtuigende terugkeer van Guido Metsers in de tentoon stellingswereld waarvan u zelf kennis moet nemen. Dat kan tot 1 april a.s. WILLEM ENZINCK. (Van onze-correspondent) SLUISKIL Onder de be woners van de Drostlaan in Sluiskil is een actie gaande gericht teen de aanwezigheid van een vuilniscontainer. Zij willen dat de container uit de bebouwde komt wordt verwij derd omdat zij volgens hen een gevaar oplevert voor volksgezondheid. Onder naam actiegroep schoon Sluis kil circuleert een lijst met handtkeniinigen waarop al 360 namen voorkomen. De actie groep heeft zich intussen meit een verzoekschrift tot de Ter neuzense gemeenteraad i wend. Openbare werken voornemens de gewraakte con tainer zodanig te verplaatsen dat zij wat meer uit het ge zicht staat maar daar neemt het actiecomité geen genoegen mee. (Van een onzer verslaggevers) RIJSSEN Op 1 april zul len de baggerwerkzaamheden in de Westerschelde worden hervat. Dun heeft men in Bel gië de beschikking over het krediet voor het nieuwe dienstjaar. Dit deelde gisteren een woordvoerder van het mi nisterie van openbare werken in Brussel mee in antwoord op kritische opmerkingen van de schepen voor de haven van Antwerpen, de heer L. Del- waide. De heer Delwaide heeft tij dens een bijeenkomst van de Koninklijke Vlaamse Inge- nieursvereniging zoals bericht zijn ongerustheid uitgesproken over het feit dat er momenteel in de Westerschelde nauwe lijks wordt gebaggerd, waar door Antwerpen steeds moei lijker bereikbaar wordt. Het krediet van het afgelo pen jaar is al geruime tijd op, zodat de werkzaamheden stil gelegd moesten worden. Het nieuwe krediet, dat vol gens de woordvoerder enkele honderden miljoenen Belgi sche franken groot is, zal ge bruikt worden voor bagger werkzaamheden, die ten goede komen aan de havens van Gent, Antwerpen en Zeebrugge en waarvan tnissiingen en Ter neuzen meeprofiteren. AARDENBURG Pierre Blondeel 14.30 uur: Schieting op de liggende wip. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: The lon gest day 14 j. 23.30 uur: De maagdelijke heks 18 j. Roxy 14.00 18.45 en 21.15 uur: Jesus Christ superstar a.l. School Zusters, Klooster straat - Expositie exotische ar tikelen uit ontwikkelingslan den. Open van 10.00-12.00 en van 14.00-20.00 uiur. Etcetera, Molenstraat 10a - Expositie Teachers-In van Bergenaren en streekgenoten (t.m. 7 april) Dag. van 13.30- 17.00, op vrij. van 13.30-18.00 en van 19.00-21.00 uur, zat. en zon. van 13.30-18.00 uur. Mar kiezenhof, Steenbergsestraat Expositie Teachers-In (Zie Etcetera) t.m. 7 april. Dage lijks van 14.00-17.00 uur. Hal Stadhuis, kunstwerk van de maand van de Bergen op Zoomse kunstenaar Louis Weijts (t.m. 31 maart). Ma. t.m. vrijd. van 8.30-17.30 uur. GOES Grand 19.00 en 21.15 uur: Chato's land. Museum voor N. en Z.-Be- veland, Simgelstraat 11, expo sitie schilderijen en tekeningen van Marinus Schipper (t.m, 31 maart), Open van 9.30-12.00 uur en 13.30-18.00 uur. HENGSTDIJK P. van Dijk 15.00 uur Schiet ing. HULST W. Blommaert 15.00 uur Schieting. Den Dullaert Expositie van archeologische vondsten in het land van Hulst. (t.m. 31 maart). KAPELLE De Vroone 11.00 uur: So- listenconcours Zeeuwse Bond van de Kon. Ned. Federatie (K.N.F.) met 58 solisten. KLOOSTERZANDE De Groene Molen 15.00 uur: Scbieting. KOEWACHT (B.) J. de Guchteneire 15.00 uur: Schieting. MIDDELBURG City 22.00 uur: The big boss. Koorkerk 15.30 uur: Voor jaarsconcert door het Zeeuws Orkest. Kuiperspoort Theater 20.00 uur: „Bemoeial" van Jack Popplewell door de to neelver. Heer Hendrik. Vleeshal, expositie Energie de motor van ons leven (t.m. 24 maart). Van 14,00-17.00 en 19.00-21.30 uur. OOSTBURG Ledel Theater 20.00 uur Een vuist vol karate 14 j. ROTTERDAM De Doelen (Grote Zaal). 20.15 uur: Orgelconcert door Anie Keijzer. Bachcyclus. Schouwburg. 20.15 uur: „Einde van de reis" door To neelgroep Podium. Hofplein Theater 20.15 uur: De Albert Mol Story. De Lantaren. 20.30 uur: Politieke Liederena- vond door Sonja Kehler. Luxor Theater 20.00 uur: „Waar blijft de tijd" van Willy Wal den en Piet Muyselaar. Groote Schouwburg. 20.15 uur: Cavalleria Rusticana" van Pietro Mascagni door Opera Gezelschap Forum. Piccolo Theater. 20.15 uur: „Kouiwe Kermis" door Nieuwe Kome die. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West- kade 71, expositie Guido Met sers Polona (t.m. 31 maart) Ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 en 13.00-18.00 uur. Vrijdag tot 21.00 uur, zond. van 14.00- 18.00 uur. Woensdagmiddag gesloten. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: Het ge beurde in het Westen 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: On ce upon a time in the West. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 5, expositie Mareike Geys en Jan van Stalk met schilderijen en klein plastiek in keramiek (t.m. 29 april). Di. t.m. zat. van 9.00-18.00 uur, zondag van 14.00-18.00 uur. Op ma. geslo ten. ZIERIKZEE Concertzaal 20.00 uur: .„Slippers" met Mary Dressel- huys, Guus Hermus, Willeke Alberti en Jeroen Krabbé. ZUIDDORPE Café Centraal 15.00 uur: schieting. A.de block 15.00 uur: Schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20.00 uur: „Het gemaskerde bal". Kon. Ned. Schouwburg 20.00 uur: „De rekening van het kind" van Walter van den Broeck. Fakkeltheater 20.30 uur: „Mooney's Cara vans" van Peter Terson. Prov. Centr. Arensberg 20.00 uur: One man show van Toon Her mans. ASSENEDE (B) Galerie Mary de Boevé exp.- werk van de Joegoslavische schilder Miodrag <t.m. 31 maart. BRUGGE Korrekelder, Kraanplaats. 20.30 uur: „Het effect van Gamma-stralen op maanbloe- men" van Paul Zindel. Teater 19, Beenhouwersstraat - 20.30 uur: „Thuiswerk" van Frans Xaxer Kroetz door Teater 19. Centrum de Kelk, Langestraat 20.30 uur: „Madeleine" of ,De greep van de macht" van Edu-ardo Manet door Centrum voor Teaterstudie. Stadslageré school, Diksmuide, Heirweg - 20.00 -uur: „Kaktus-bloem" van Barillet en Grédy door „De Valk". GENT Kon. Ned. Schouwburg 20.00 uur: „Drie-stuiversopera" van Bertolt Brecht door N.T.G. BERGEN OP ZOOM Luxor, 14.00 uur: Atlas 14 j. 16.30 uur: California Hollid-ay a.l. 20.00 uur: The longest day 14 j. Roxy, 14.00 16.30 18.45 en 21.15 uur: Jesus Christ Super- £$1/ciï* a. 1 School Zusters, Klooster straat, expositie exotische arti kelen uit ontwikkelingslanden. Open van 10.00-12.00 en van 14.00-20.00 uur. Expositie, zie onder zater dag. GOES Grand, 14.30 uur: Goofy de held van de Olympische Spe len. 19.00 en 21.15 uur: The Hospital. Expositie, zie onder zater dag. HULST Bioscoopgebouw, 15.00 uur: Gorgo 14 j. 17.00-19.00 en 21.00 uur: Vrolijke Ontucht in Tirol 18 j. Den Dullaert, 14.30 uur: Baal door de toneelgroep Baal. Serph. Blommaert, 15.00 uur: Schieting. Expositie, zie ander zater dag. KLOOSTERZANDE De Groene Molen, 15.00 uur: Schieting. KOEWACHT A. de Kind, 15.00 uur: Schieting om paling. KOEWACHT (B.) R. Clapdorp, 15.00 uur: Schietiinig. LAMSWAARDE P. Claessens, 15,00 uur: Bin- nenischiieting. MIDDELBURG City, 14.30 uur: Sjors, Sjim- mie en de rebellen. 20.00 uur: The big boss. Expositie, zie onder zater dag. OOSTBURG Ledel Theater, 14.00 uur: Het laatste schot 14 j. 16.30 en 20.00 uur: Een vuist vol karate 14 j. ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 14.30 uur: Het Neder lands Kamerorkest o.l.v. Szy- mon Goldberg. Solist: Stephen Bishop, piano. Schouwburg, 20.15 uur: Einde van de reis, door Toneelgroep Podium. Hofplein Theater, 20.15 uur: De Albert Mol Story. De Lanta ren, 20.30 uur: Dansgroep Chandra uit Antwerpen. Luxor Theater, 20.00 uur: Waar blijft de tijd van Willy Walden en Piet Muyselaar. Piccolo Thea ter, 13.00 en 15.15 uur: Niet alle vogels vliegen door Kin dertheater Wiedus. SAS VAN GENT Expositie, zie ander zater dag. TERNEUZEN Luxor, 14.00 uur: Tarzan contra de Barcuna-krijgers a.l. 16.30 en 20.00 uur: Het ge beurde in he Westen 14 j. VLISSINGEN Alhambra: 15.00 uur: Pietje Bell. 20.00 uur: Onoe upon a time in the West. WESTDORPE Expositie, zie onder zater dag. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 14.00 uur: Opstanding. 20.00 uur: South Pacific van R. Rodgers en O. Hammerstein. Kon. Ned. Schouwburg, 15.00 en 20.00 uur: De rekening van het kind van Walter van den Broeck. Fakkeltheater, 20.30 uur: Mooney's Caravans van Peter Terson. ASSENEDE (B.) Epositie, zie onder zater dag. BRUGGE Stadsschouwburg, 15.00 uur: Provinciaal Muziekconcours van harmonieën en fanfares uit de ereafdeling. Volks schouwburg, Oude Burg, Op voering van de revue T'is brol zoe'r petrol met Stiene en Stance. Stadslagere school, Diksmuide, Heirweg, 20.00 uur, Kaktusbloem van Barillet en Grédy door De Valk. GENT Kon. Opera, 14.30 uur: Die lustigen weiber von Windsor 20.00 uur: Wenerbloed. Kon. Ned. Schouwburg, 15.00 en 20.00 uur: Driestuiversopera van Bertolt Brecht door NTG. (ADVERTENTIE) OFF. DEALER K.T.V. HIFI-STEREO APPARATUUR

de Stem | 1974 | | pagina 5