Vier nieuwe woonwagencentra Uitvoering van lagere school in De Halle POSTORDER BEDRIJF WIL WEER UITBREIDEN Morres-winkelcentrumpakt bovenverdieping er bij IN HULST, TERNEUZEN, OOSTBURG EN SAS VAN GENT 1 Geld voor kinderen woonwagen bewoners Beatrixboom in Hulst moet verhuizen Hengstenshows in Hulst en Nieuwvliet Uitslagen schietingen OP 28 EN 29 MAART „HEI ROER MOEI OM - MEI BURGERWACHT EN STRENGERE STRAFFEN" WEGENS GROTE TOELOOP VAN WINKELBEDRIJVEN Ie Vazen Plan stad streek l U tbcA \toifidelicp\l enfabriek IT7' N.V. doeleinden Hulst St. Jansteen Bejaardenbond Stoppeldijk hield drukke jaarvergadering Mr. J. Marits in Kloosterzande Heikant Vrijdag 22 maart 1974 jong, zonder de eiser i Gruisfijne deur- ksstraat 67 GOIRLE on (04247 - 2351 - 2088) POETSKATOEN - POETSLAPPEN (Van een onzer verslaggevers) HULST Het bestuur van de intergemeentelijke regeling woonwagencentrum Zeeuwsch- Vlaanderen heeft gisteren niet alleen gesproken over de aan leg van de nieuwe woonwa- gencentra. Men heeft namelijk ook besloten om op verzoek van de werkgroep woonwa- genwerk geld beschikbaar te stellen om kinderen van woonwagenbewoners naar school te brengen. Bovendien krijgt de werk groep woonwagenwerk een subsidie van 2050 gulden om een vorm van opbouwwerk onder woonwagenbewoners op te kunnen gaan zetten. Men wil het geld vooral gebruiken om voorlichting te geven over zaken, die het huishouden en het gezin betreffen, om woon wagenbewoners te laten mee denken over de voorzieningen, die ze nodig hebben en om hen tot wat meer contact met hun omgeving te laten komen De werkgroep woonwagen- werk die bestaat uit vrijwilli gers opereert vooral uit Hulst en het is dan ook de bedoeling met deze vorm van opbouw werk vanuit die plaats te star ten. En het langzaam te laten uitdijen naar de andere centra in Zeeuwsch-Vlaanderen. Gisteren is ook besloten het kanor van de secretaris coör dinator van de gemeenschap pelijke regeling, de heer E. Eeman, onder te brehgen in de nog te bouwen ruimte voor het maatscnappelijk werk in Den Dullaert. HULST De bewo ners van de Van Waes- berghestraat in Hulst ra ken hun Beatrixboom kwijt. De boom, die destijds geplant werd ter gele genheid van de geboorte van prinses Beatrix, zal in verband met de re constructiewerkzaam heden, die momenteel in de straat worden uitge voerd, verplaatst worden naar het parkeerterrein 's-Gravenihof even ver derop. De reconstructie-werk zaamheden vormen een eerste aanzet tot de ver keersmaatregelen, die genomen worden ten be hoeve van het eenrich tingsverkeer, dat men in de binnenstad van Hulst wil invoeren. De boom zal binnen enkele dagen worden verplant. Het wachten is nog op een groeimiddel, dat bij een boomchirurg is besteld. De boom is namelijk al aan het uit botten en dat betekent, dat hij extra-bemesting nodig heeft om de ver huizing te kunnen over leven. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het bestuur van de stichting woonwagencentrum Zeeuwsch-Vlaanderen, een samenwerkingsorgaan waarvan acht gemeentes deel uitmaken, heeft gisteren besloten tot de bouw van vier nieuwe woonwagencentra in de plaatsen Hulst, Terneuzen, Oostburg en Sas van Gent. In totaal gaan deze centra plaats bieden aan 60 woonwagens. van de centra te houden wordt een oommissie in het leven geroepen, die wordt gevormd door de secretaris coördinator van het woonwagenwerk, de heer R. Eeman, en de archi tect. Bovendien worden uit ie der van de vier gemeentes twee vertegenwoordigers be noemd, namelijk een vertegen woordiger uit het bestuur van de stichting woonwagencen trum en een vertegenwoordi ger van de technische dienst. Deze tekening laat hel nieuwe woonwagen centrum in Hulst zien. Het donkere gedeelte links is het sloopterrein. Daaraanvast komt (linksboven) de stookplaats te liggen. Het lich tere gedeelte midden onder wordt de speelwei de. Rechtsboven zijn de dubbele standplaatsen ingetekend met parkeerplaats en schuurtje. Het aparte rechthoekje boven wordt het kantoor. (Van een onzer verslaggevers) HULST Zaterdag hebben er in Hulst en Nieuwvliet twee hengstenshows plaats. De shows, die worden ver zorgd door de stal van de heer P.A. van Liere uit Oud-Gastel, worden halfelf in Nieuwvliet en drie uur in Hulst gehouden. De show in Hulst is te zien op het sportterrein. Er zullen zo'n zes a zeven paarden te bewon deren zijn, waaronder de hengsten Romano en München. Deze laaitste hengst is van hetzelfde bloed als het paard van de bekende Duitse ruiter Alwin Sohockemoller, Grandi- oso. Aanrijding Toen P.B, uit Huls: met zijn auto vanaf de Tivoliweg de Walstraat in Hulst ir. wilde rijden, kwam hij in aanrijding met een per sonenauto, bestuurd door B.I. eveneens uit Hulst, die over de Walstraat kwam aanrijden., richting Tivoliweg. Alles be perkte zich tot lichte materiële schade. Uitvoering Het Hulster Gemengd Koor geeft op zater dag (23 maart) een uitvoering in Den Dullaert. Het koor zingt aan a capalla of met pianobegeleiding van Tijn van Eijk uit Breda. Dirigent J. Ivens zal de te brengen muziek steeds toelich ten en ook het een en ander u-ver net koor vertellen. Het concert, d®t voor ieder een grams toegankelijk is, be gint om acht uur 's avonds. Verkopingen Notaris Van Dam uit Hulst heeft de open bare verkoping verricht van enkele woonhuizen en lander ijen te Sint Jansteen. De ver kopingen gebeurden krachtens gerechtertdjk bevel. A.Vermeire uit Sint-Jan- Steen kocht een perceel bouw land van 26.40 aren, gelegen bij de Roskamstraat voor 5400 gulden. B. de Jonge uit Sint-Jan- steen kocht de percelen bouw land bij de Brouwerijstraat, die in totaal 41.60 aren groot zijn voor 11.200 gulden. Hij was ook de koper van de per celen bouwland bij die Sint- Janstraat, die 1,5 are groot zijn en 13.600 gulden opbrach ten. Het woonhuis met aanbeho- ren a-an de St.-Janstraat 4 bracht 23.600 gulden op. Ko per was B. de Jonge uit St.- Jansteen. Koper van het woonhuis met aanbehoren aan de Brou worijstraat 69 was M. Adams- Stevens uit St.-Jansteen die 16.500 gulden voor het pand wilde betalen. (Van onze correspondent) HULST Aan de schieting op de liggende wip in café W. Blommaert te Hulst namen 50 schutters deel, waaronder weer een aantal Belgen. Er werd geschoten op twee wippen. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: De hoogvogel werd geschoten door R. van Steenbergen te De Kltage (België), de eerste zijvogel door P. Boënne te Hulst en de tweede zijvogel ging naar R van Steenbergen te De Klin- Het hoogste aantal kleine vogels, vier stuks, werd ge schoten door A. Nijs te Hulst, De extra-hoogvogel ging naar H. Baart te Terneuzen. Wip 2: De hoogvogel was voor J. Hoop te Kloosterzande, de eerste zij vogel voor A. Verhoeven te Kloosterzande en de tweede zijvogel was voor G. Baart te Kloosterzan- de. De meeste kleine vogels, zes situks, werden geschoten door J. Blommaert te Hulst. De extra-hoogvogel was hier voor J. Nijs te Hulst. Zaterdag wordt opnieuw een '"h"*ting gehouden, aanvang dne uur. (Van eln onzer verslaggevers) AXEL Zo nu en dan schoot er een in de lach op een moment dat zoiets eigenlijk niet moest. Een enkel keertje moest het ge heugen nog eens met een trefwoordje worden opgefrist maar het was gistermiddag in het handenarbeid lokaal van de Prinses Ma rijke school uit Axel serieus en hard werken geblazen. Tientaliletn leerlingen uit vier en vijf waren met volde overgave aa nhet repeteren om toch maar vooral goed voor de dag te kunnen komen als op do-nderdag 28 em vrijdag 29 maart de jaarlijkse sohooluit- voerimig van deze openbare la gere school in De Halle in Axel wordt gegeven. Het ging al aardig goed. Onder leiding van meester C. J. van Kerck- hoven ontpopten de kinderen zich zonder kostuums ais cow boys want ze moesten in het I O- stuk „De Nieuwe Cowboys" maar Metst de personeielspro- 11 blernen behandelen op een farm in het wilde westen. Maar zo te zien was hen dat best toevertrouwd. Dat mag ook wel.^.want al direct na de kerstvakantie is men op de school koortsaohtiig begonnen met de voorbereidingen voor de grote avond. „De Nieuwe Cowboys" rs namelijk niet het enmge stuk dat wordt pgevo-erd. Enkele jongens en meisjes uit de klas vier en vijf speten nog de eenakter „Hugo de Groot weer ontsnapt", waarna de kinderen vain klas 2 a en 3 a een liedje van Benny Vreden zingen ge titeld: Cowboy Biliy Boem. Na de pauze is het toneel voor de kinderen van de zesde klas die zich hebben geworpen op een jeugdmusdoa! van Hans Peters: „De wonderlijke ma chine van professor Knap". Een spannend verhaal over professor Jopie Knap die een uitvinding heeft gedaan. De tijdmachine die in dit stuk voorkomt, is door de kinderen zelf gemaakt. De leerkrachten mevrouw S. Wijmacker, mejuffrouw R. van Caidzand en de heren J. Blok, J.Beusembarg en C. van Kerckhoven zijn er maar wat druk mee, maar hebben het er graag voor over om de lange traditie van de schookiitvoe- ringen voort te zetten. Een paar kinderen wisten zelfs te vertollen, dat hun ouders vroeger ook al hadden meege daan. De stichting heeft de Neder landse Heidemaatschappij op dracht gegeven zo spoedig mo gelijk met de aanleg van de centra te beginnen. Volgens burgemeester Molthoff van Hulst, die voorzitter is van de stichting hoopt men in mei met de werkzaamheden te starten en er nog voor het najaar mee klaar te zijn. De totale kosten van het project bedragen 2,5 miljoen gulden. De stichting zal dit bedrag via de gemeente Hulst gaan le nen. De plaats van de centra in Hulst, Terneuzen en Oostburg staat al vast. Alleen over de situering van het centrum in Sas van Gent bestaat nog eni ge onzekerheid. Omdat men met het ministerie van CRM nog nader wil overleggen in verband met de prijs van de grond. Het grootste centrum wordt gebouwd in Hulst. Het moet plaats gaan bieden aan 24 wa gens en het is gesitueerd op een drie hectare groot terrein iets ten noorden van het hui dige centrum. Het nieuwe cen trum komt oostelijk van de Turksestraat en noordelijk van de Zeildijk te liggen en de grens zal worden gevormd door de Liniedijk. Het nieuwe centrum in Terneuzen, waar een accommodatie komt voor tien wagens wordt 1,3 ha groot. Het biedt plaats aan 10 wagens en komt te liggen aan de Oostkade en de Lange BLikstraat, ten noorden van Sluiskil en ten oosten van het kanaal, een gedeelte van dit terrein is nu al in gebruik. Het centrum in Oostburg moet ook plaats gaan bieden aan 10 wagens. Het wordt 1,01 ha groot en is zuidelijk van de Herenweg en westelijk van de Caternisseweg gesitueerd. Het centrum in Sas van Gent gaat plaats bieden aan 16 wagens en het wordt 2 ha groot. In elk van de centra komt een sloopterrein, een stook plaats, en een speelweide. Er komen verharde wegen en rio lering en water- en elektrici teitsvoorzieningen. Bij elke staanplaats komt een parkeer plaats voor de auto en een schuurtje, met daarin een dou cheruimte, een toilet en een bergruimte. De schuurtjes worden in duplo gebouwd. Vooruitlopend op de bouw van het nieuwe kamp in Hulst zal bij het huidige centrum, waar momenteel plaats is voor 18 wagens, zo'n dubbel schuurtje met de bijbehoren de voorzieningen worden ge bouwd. Om toezicht op de aanleg (Van een onzer verslaggevers) HULST Als de plannen doorgaan, dan gaat het postorder bedrijf Neckermann in Hulst nog dit jaar of begin volgend jaar opnieuw uitbreiden. Voor het sterk groeiende bedrijf zal het de tweede uitbreiding binnen vijf jaar betekenen. Op dit ogenblik zijn er vestigingen in Hulst en in St.-Jansteen. In St.-Jansteen wil men een nieuw kantoorgebouw gaan neerzetten. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Met een vlot opgevoerde musical eindigde gisteren de traditio nele jaarvergadering van de bejaardenbond afdeling Stop peldijk, die gehouden werd in het dorpscentrum van Vogel waarde. De musical, getiteld „De tijdmachine" werd in rap tem po op heit toneel gebracht, door de leerlingen van de rooms - katholieke basisschool De Schakel te Vogelwaarde. Het geheel stond onder leiding van de heer G. Verhagen, on derwijzer aan deze school. Op de vergadering waren zo'n zestig leden en belang stellenden aanwezig. Het huis houdelijk gedeelte van de bij eenkomst omvatte de bespre king van een contributieverho ging en een bestuursverkie zing. De contributieverhoging, die bestemd is om een potje te maken voor het financieren van reizen voor mensen, die slecht ter been zijn, werd aanvaard. Als nieuw bestuurs lid w-erd de heer F. van de Velde gekozen. Er werd ver der nog wat gebabbeld over de mogelijkheid om in Vogel waarde een ruimte te verwer ven om de bejaarden hun hob by's te laten uitleven. De ver gadering stond onder voorzit terschap van de heer D. G. Bakker. Ook de krimgleider voor Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren, de heer C. van Aarts was aanwezig. I Het oude kantoorgebouw voldoet volgens directeur P- Lang niet meer aan de eisen die aan een modern kantoor gesteld moeten worden. Hij wil daarom dit gedeelte van het bedrijf, de administratie en het kantoor verplaatsen naar een nog te bouwen on derkomen in St.-Jansteen. Over de verkoop van de ge bouw aan de Absdaalseweg in Hulst lopen aJ enige tijd on derhandelingen met de ge meente. Van de verkoop van het oude gebouw is de bouw van het nieuwe mede afhanke lijk. In St.-Jainsteen heeft Ne derlands vierd-e postorderbe drijf enkele jaren geleden vier hectare grond gekocht. Vijf duizend vierkante meter hier van is al gebruikt voor een nieuwe hal voor verzending en magazijn. Deze is eind verle den jaar gereed gekomen en draait nu op volle toeren. De gescheidenheid van de verschillende afdelingen van het bedrijf brengt nu nog wel eens moeilijkheden met zich mee. Zo is er bijvoorbeeld een chauffeur in dienst, die de he le dag niets anders doet dan als een koerier heen en weer rijden tussen de Gesleehten- dijk in St.-Jansteen en de ad ministratie in Hulst. De inves tering in een nieuw kantoor gebouw zal van Neckermann N.V. zo'n 1,6 a 1,8 miljoen ver gen. Directeur Lang ziet daar wel mogelijkheden toe: „Het is echter wel afhankelijk van liet gebouw hier in Hulst. Als we dat niet kwijt raken moe ten we hier verdergaan, dat kan nog wel, maar het is niet zo goed voor het bedrijf. Maar het is zeker dat er binnen een jaar iets moet gebeuren". Naar zijn zeggen gaat het Neckermann Nederland erg voor de wind en hij is dan ook best tevreden, De heer Lang: „We hebben een goed jaar gehad. De omzet is geste gen tot dertig miljoen per jaar. We hebben nu zo'n hon derd tachtig man in dienst Per jaar komen er vijftien a twin tig werknemers bij, voorname lijk uiiit dit gebied. We zijn begonnen met 54 ma-n in 1968". Toch heeft het postorderbe drijf in 1973 nog wel te kam pen gehad met enkele moei lijkheden. Zo was er de infla tie, de oliecrisis, waardoor de omzet in auto-accessoires sterk terugliep en de revaluatie van de Duitse mark. Financieel was dit voor Neckermann niet zo gunstig omdat negentig procent van de verstuurde goederen im Duitsland worden gekocht. Ook van de stijgende prijzen heeft men nadelen on dervonden, omdat de prijzen in de Neckermann-catalogi vastliggen voor een halfjaar zodat er bij een inflatiecor rectie geen aanpassing moge lijk is. 0 Scholieren repeteren voor de schooluitvoering. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Op de verkiezingsvergadering van de Boeren Partij die gistera vond in Kloosterzande werd gehouden, heeft mr. J. Marits uit Utrecht een uitgebreid be toog gehouden over de toene mende criminaliteit in Neder land. In hotel van Leuven voor een goed bezette verga dering, oefende de heer Marits met name kritiek uit op het beleid van de minister van justitie. Met het wetboek vam straf recht in de hand wees hij op 'n aantal punten zoals de abor tus, moord met voorbedachte rade en de steun van minister Pronk aan de Frelimobewe- ging iin Mozambique. Hij noemde dit ongrondwettelijk. Ook beschuldigde hij de rege ring Den Uyl van oplichting in verband met de benzinedistri- butie. De heer Marits: „Eerst heeft heel Nederland benzine- bonneo gekocht en toen werd de distributie ingetrokken, het geld was binnen". Volgens de heer Marits past deze regering het wetboek toe met te grote tolerantie. Hij toonde dit aan aan de hand van cijfers van het centraal bureau van de statistiek. Om dit alles te ver beteren pleitte hij voor het invoeren van een soort burger wacht en strengere straffen. „Het roer om", aldus de heer Mairits. Voor hij aan het woord kwam ging nummer twee van de Zeeuwse Boeren Partij lijst, de heer P. de Jonge uit Hoek in op enkele regionale problemen: voor het planolo gisch beleid van gedeputeerde Boersma kon hij weinig goede woorden vinden. Hij nqpmde het een „talmerabeledd". Voor het tracé van een vaste oever verbinding zag hij graag de lijn OudSiande - Terneuzen: „Dat ligt in een logische lijn met de Oosterscheldebrug", al dus de heer De Jonge. Bejaarden De bejaarden bond ulit Heikant heeft giste ren (donderdag) de jaarverga dering gehouden in het ge meenschapscentrum Den Dul laert in Hulst. In verband met de groei van het ledental werd het bestuur uitgebreid met de heren J. van Waesberghen en P. Regenwortel. De heer A. ae Bruijne werd officieel tot pen nlmgmeester gekozen. De verschillende jaarversla gen werden goedgekeurd en na het huishoudelijke gedeelte bleef men nog enoge tijd ge zellig bijeen. De bejaarden werden door. directeur De Gucht vam Den Dullaert door het gebouw geleid. (Van een onzer verslaggevers) HULST Nu de verhuur van de ruimten, die in het winkelcentrum van Morres ge reed komen, vlot blijkt te ver lopen is men van plan ook de bovenverdieping van het pand voor de vestiging van winkel bedrijven gereed te maken. Daardoor zou de oppervlakte van het complex met bijna duizend vierkante meter wor den uitgebreid. De naam van het winkelcen trum, waarin vrijdag als zesde vestiging de speelgoedzaak van Wijrtacker werd geopend, wordt „Trefpunt". In totaal zijn in de voorma lige meubeltoonzalen van Mor res nu acht ruimten verhuurd. Drie afgescheiden ruimten in het winkelcentrum wachten nog op een geschikte huur der. De verhuur van één van die ruimten verwacht men bij Morres binnen enkele dagen rond te hebben. Directeur A. Morres denkt, dat de lunchroom die behalve vanuit het winkelcentrum ook te bereiken is via een aparte ingang in de Bierkaaistraat, binnen één a twee weken kan gaan functioneren. Ongeveer tegelijk met de opening van de speelgoedwin kel Is de doorbraak naar de Overdam praktisch gereedge- hoopt man aan ook de tweede ingang tot het winkelcentrum m de Overdam te kunnen gaan gebruiken. De winkels, die inmiddels in net centrum gevestigd zijn, zijn nu alleen nog maar te Bereiken via de Bierkaaistraat. Ondertussen is nu ook de ver bouwing van het gedeelte van het pand, dat grenst aan de Vismarkt aanbesteed. In de hoek met de OvercLam zai een VW.1UCU1J ^loniuui uvn;n uict uc vyvuiuaiil uCbX CC 11 komen. Binnen enkele dagen café gevestigd worden van UrolJs. De hoek met de Bier kaaistraat wordt voorlopig nog niet verbouwd, in het midden gedeelte zal men een grole winkelruimte maken. Boven den komt er op de Vismarkt sen derde officiële ingang to: net gebouw. Via die ingang zal men straks rechtsteeks met een trap de bovenverdieping kunnen bereiken. Het gedeelte van de bovenverdieping, waar de trap op uitkomt, wil men alvast gebruiksklaar gaan ma ken. Bi] Morres verwacht men, dat het gedeelte, dat grenst aan de Vismark voor juli wordt opgeleverd. Daarmee zouden de werkzaamheden in de benedenverdieping zijn voltooid. Sinds december van net vorig jaar zijn in het win kelcentrum respectievelijk een kledingzaak, een phonobar, een reisbureau, een boekhan del, een kaasshop en e«l speelgoedzaak geopend.

de Stem | 1974 | | pagina 7